Effectiever spel Phoenix blijft verliezen Kraaien levert overwinning op bij Strawberries Tegenslagen goed verwerkt Bloemendaal-heren mentaal erg sterk WVV’72 komt erg goed voor de dag tegen Dynamo Bloemendaal-dames verder achterop - DOKO PROFITEERT DANKBAAR Wie nerveus is slaapt slechter! Fraaie winst Rapidity Heemskerk klimt op door zege over VTC J; e agen ^ia I m 11 i 21 20 19 8 0 OKTOBER MAANDAG 20 lourant lem luid.app IER 2 72 sportief UW Odin dames na zege aan kop Strawberries-speler Gutteling (rechts) aan de bal in de voor Strawberries verloren gegane wedstrijd tegen Kraaien in de tweede klasse B Tel. 023- Tel. 023 riem, Tel handen. Toen gingen de gasten wat slordiger spelen en kon de thuisploeg een beetje bijkomen. Odin bewees echter een sterk team te hebben en op een regelmatige manier de wedstrijd af te kunnen wikke len naar winst. Wie nerveus is verbruikt nuttelooste veel energie. Nerveuze mensen zijn dan ook vlugger uitgeput en kunnen zich moeilij- ker concentreren. Zij voelen zich vaak loom en lusteloos en kunnen daardoor 's avonds slecht in slaap komen. Zij moe ten proberen weer de nodige rust in hun leven te brengen. Valdispert kan hen daarbij helpen. Valdispert is een zuiver natuurprodukt uit de valeriaanwortel. Valdispert brengt u weer tot rust maar maakt niet loom of slaperig. Valdispert dragees zijn gemakkelijk in te nemen. Vraag nadrukkelijk Valdispert. Uitsluitend bij apotheker en drogist. Lees vooraf de gebruiksvoorschriften. Tel. 023 aats voor pe" maar voor een ag tussen Ie vervoer met don- Ervaring een ie- rember ring en Presi- an een ran de aar” te leester i post- rzwaar- 'erbou- el Sint :en van Duiner- seltelijk /voning ing op Hoewel Bloemendaal in de eerste vijf competitieduels slechts drie punten be hoefde in te leveren verlies tegen koploper HGC en een puntendeling te lgen Hattem bleven de verrichtingen enigszins onder de verwachtingen. Te gen Kampong maakten de Bloemenda lers echter op overtuigende wijze duide lijk dat zij meer kunnen dat ze tot nu toe hebben laten zien.” Rapidity 2 behaalde weliswaar het eer ste winstpunt, doch veel zal dat nog niet baten. Bij de dames blijft VTC het leiden de HBC op de voet volgen. Het goede spel van Frans Schram in de strijd tegen opponent Onkyo 3 heeft als resultaat gehad dat Rapidity in de eerste klasse de beste kansen houdt. Hij won zijn drie partijen wederom met veel machts vertoon. Het was jammer dat Ruud Blok huizen ditmaal geen enkele winst kon boeken en hij telkens aan Fred de Lugt, Arjo Boot en Rob Silvis de zege moest laten. Jan Rumping wist zijn partij tegen beheerst door Kampong. Twee treffers leverde die periode op. Eerst drukte Hendrik Sparenberg de bal na een voor zet van Van ’t Hek tegen het bord en vervolgens verzilverde Paul Litjens de eerste de beste strafcorner, waarmee de record-international zijn produktie in de competitie op 15 doelpunten bracht. Bloemendaal was door deze snelle te genslag de achterstand was al in de eerste acht minuten bereikt geenszins gedemoraliseerd en kwam binnen twee minuten knap terug via Theo Doyer, die met een solo de volledige Kampong- afweer voor schut zette en Wouter Koert van der Linden, die voorbereidend werk van Hendrik Jan Kooyman afrondde. Ook in het tweede bedrijf controleerde Bloemendaal de strijd maar de volgelin gen van Kees Koppelaar waren weinig gelukkig in de afwerking. De strafcor- (Van onze hockeymedewerker) HILVERSUM. De dames van HBS uit Bloemendaal hebben op betrekkelijk eenvoudige wijze Kameleon met 3-0 ver slagen. Met een beter doelgemiddelde dan Hudito uit Delft gaat deze hockey- ploeg aan de leiding in de tweede klasse A. Met een overwinning op Noordwijk (1- 0) handhaafden de heren van Bennebroek zich op de eerste plaats in de tweede klasse B. Eechtrop gaf twee punten prijs aan Alkmaar. Op eigen terrein werd met 3-2 verloren. De eerste helft gaf een domine rend Alkmaar te zien dat na tien minuten al met 2-0 voor stond. Aad Post kegelde hierna nog op de paal, maar verder dan het bestoken van de voortreffelijke Alk- maar-goalie kwamen de Beverwijkers niet. Bij de dames won HBS met 3-0 in Hilversum van Kameleon. Karin Verhoef was na haar enkelblessure weer present en dit bleek een behoorlijke stimulans. andinnen k zat. e ikt be- s voor- van de Holland een be- rergun- s appara- m voorra- 15, Haar- -ekhaken- Uitgeest gaat voort op het pad van de overwinningen in de vierde klasse b. Dit maal werd Schouwtje met 10-0 onderuit gehaald. In 4g is Fusia nog zonder verlies- punten. De zege met 9-1 tegen TOG doet vermoeden dat terugkeer in de derde klas se mag worden verwacht. Sido overklaste Rapidity 7 met 9-1. Invaller Van Kruijssen won al zijn partijen. Bij de dames wonnen An de Waal, Hen- ny en Atie Koster elk twee partijen in de ontmoeting met Unicum en dat was vol doende om met 4-6 te winnen. Uitslagen: Heren, eerste klasse: RapidityOnkyo 3 5-5, TYBB2Rapidity 2 5-5, Onkyo 4Te Zaanen 2- 8. Tweede klasse a: VTCHeemskerk 4-6, DO- KO—TYBB 3 7-3. 2b: Rapidity 3—HBC 0-10, SDO—VTC 2 3-7, GTTC—Prowano 5-5. Derde klasse a: Te Zaanen 2HTC 3-7, Nw. Vennep 3— GTTC 2 6-4, Onkyo 5—HBC 3 64. 3 b: Te Zaanen 3-Heemskerk 3 7-3, Onkyo 7DOKO 2 8-2. 3 c: TTCS 2 Onkyo 6 4-6, Meertreffers 2 Prowano 2 7-3. 3 d: Rapidity 4GTTC 3 6-4, JohezDTTV 5-5, Heemskerk 2Nw. Vennep 2 4- 6. Vierde klasse b: GTTC 5—Spinneweb 2 4-6, UitgeestSchouwtje 10-0, Johez 2Meertref fers 4 8-2. 4 f: SDO2Prowano 3 8-2, HTC 4 Unicum 2-8. 4 g: FusiaTOG 9-1. SidoRapidi ty 7 9-1. Dames, A klasse: Prowano 3 Te Zaanen 2 5- 5, Unicum—VTC 4-6. B 1 klasse: VTC 2— Heemskerk 2 4-6, GTTC—TOG 2 5-5. B 2 klasse: TTCS2—Fusia 6-4, Nw Vennep 2—DOKO 9-1. Vandaar ook dat trainer/coach Kees Koppelaar na afloop zeer content kon vaststellen: „Voor de eerste maal is het peil bereikt wat ik van hen verwacht. Wanneer we in alle wedstrijden dit ni veau kunnen handhaven, rollen we de ploegen, die onder ons staan, moeiteloos op.” Op slag van rust zorgde Frank Post uit de rebound van een strafcorner voor 2-1. In de tweede periode kreeg een stormlo pend Eechtrop kansen te over, die vaak eenvoudig gemist werden. Ruud Post bracht de partijen op gelijke hoogte door een prachtige scoop over de Alkmaar- defensie op te pakken en af te ronden. De routine van Alkmaar bracht Eechtrop in de laatste fase definitief op de knieën. (2- 3)’ In de derde klasse leed Scheybeeck een beschamende nederlaag tegen het laag geklasseerde Terriers. Met 3-1 werd verlo ren op eigen veld. Fred Talbot kreeg de rode kaart voorgetoverd en met tien man werd de partij uitgespeeld. Haarlem won met 3-2 van Zandvoort en staat na deze winst met Zandvoort op de laatste plaats. Zandvoort kwam al snel aan de leiding doordat Wim Venekamp een strafpush verzilverde in de derde minuut. Haarlem, dat voor de eerste maal compleet was, stond voor de rust echter met 2-1 voor. Deze voorsprong werd opgevoerd tot 3-1, waarna in de slotminuten Olaf van Eeke- ren een fout in de Haarlem-achterhoede wist af te straffen. Voor Haarlem waren Fons v. Warmendam, Willy Bouw en Jo han Jeegers produktief. Saxenburgers egaliseerde een 2-0 achterstand in de rust in de tweede periode en behaalde de halve winst tegen Hoorn in de vierde klasse. echter snel bergafwaarts met de IJmuide- naren. Vooral spelverdeler Nico Hulsman had zijn dag niet waardoor VCIJ een belangrijke schakel in de aanvalsopbouw miste. Er werd slordig gespeeld en de reserves van Madjoe hadden daardoor weinig moeite met hun tegenstander. Purvo-Odin 1-3 (5-15,14-16,15-13,11-15) De dames van Odin hebben door deze overwinning de kop genomen in de derde divisie. De als team erg sterk spelende formatie van Jos Rozing deelt die eerste plaats met Purvo en Novo. Ditmaal was Purvo het slachtoffer van een zeer werk lustig Odin. De wedstrijd werd geken merkt door sterke service aan Odin-zijde. Pas laat in de derde set konden de Pur- merendse dames iets doen tegen de overmacht van de dames uit Heemskerk. (Van onze tafeltennismedewerker) IJMOND. In de afdelingscompetitie heeft Heemskerk in de tweede klasse voor een grote verrassing gezorgd door in Velsen VTC te verslaan met 4-6. De posi tie van de Heemskerkers is door deze zege niet zo somber meer, terwijl DOKO dankbaar profiteerde van de misstap van VTC en nu met ruime voorsprong aan de leiding gaat. In de eerste klasse wist Rapidity ongeslagen te blijven door te gen de medegegadigde voor het kampi oenschap Onkyo 3 een gelijkspel te be vechten. ook 10849 W Hercules' Ook ver- ips app* De nederlaag tegen HGC was volkomen verdiend. Vooral in de tweede helft kon HGC wel bijzonder gemakkelijk de voorsprong verdedigen en kreeg zelfs nog betere mogelijkheden om te scoren dan de thuisclub. In het Bloemendaalse doel speelde doelverdedigster Ingrid van der Eist echter een goede partij, zodat erger voorkomen werd. Aan de andere kant konden Lieke Dirkes en Maijolein Eysvogel niet opboksen tegen de nummerieke meerderheid in de HGC-verdediging, die zich fanatiek weerde tegen het massaal aanvallende Bloemendaal. Echt gevaarlijk waren de aanvallen echter niet, zodat HGC vrij gemakkelijk de belangrijke zege kon incasseren. Volgende week staat voor Bloemendaal de strijd tegen leider Amsterdam op het programma, waarin Sandra le Poole, die eerder voor de Bloemendaalse club uitkwam. (Van onze volleybalmedewerker) IJMOND. Zaterdagavond verloor Phoenix wederom; ditmaal van het Haar lemse OVRA. Ook VCIJ kwam thuis te gen de reserves van Madjoe niet tot winst. Odin won in een spannende wed strijd van het sterke VCA dat vorige week nog van VCLI wist te winnen. De dames van Odin blijven het verrassend goed doen. In Purmerend wonnen de pupillen van Jos Rozing van het tot dan toe ongeslagen Purvo. Samen met Purvo en Novo nemen zij nu de eerste plaats op de ranglijst in. OVRA-Phoenix 3-1 (7-15, 15-10, 15-8, 15- 3) Phoenix ging in de Beyneshal goed van start. Met beheerst spel werd de eerste set gewonnen. Daarna stortte de ploeg in el kaar, en keek men al snel tegen een 9-1 achterstand aan. Veel slordige fouten en slechte set-up’s waren er de oorzaak van dat OVRA over zijn tegenstander heen liep. In de derde set werd de Beverwijkse spelverdeler gewisseld. Dit veranderde iet steeds echter niets aan het beeld van de wed strijd. Odin-VCA 3-2 (9-15, 15-11, 11-15, 15-9, 15- 3) De laatste jaren is VCA voor Odin een lastige tegenstander. Er waren dan ook altijd vijf sets nodig om de wedstrijd te beslissen. Zo ook donderdagavond. In een spectaculaire wedstrijd gingen de beide ploegen tot op de bodem van hun kunnen. Bij vlagen werd er zeer aantrekkelijk vol leybal gespeeld wat echter wel de nodige fouten met zich meebracht. Odin startte zeer verkrampt en VCA liep daardoor, met veel slimmer spel snel uit. Bij een 14-6 voorsprong voor VCA kon Odin toch te rug komen; echter veel te laat. In de volgende set werden de zaken door de thuisploeg keurig rechtgetrokken. De strijd ging tot 9-9 gelijk op maar daarna liep Odin weg. In de derde set had Odin de kans om de wedstrijd nagenoeg te beslis sen maar drie stopfouten brachten de tegenstander weer terug in de race. Daar na liet Odin er geen twijfel overt bestaan toch de betere te zijn en via 15-9 en 15-3 werd de wedstrijd gewonnen. VCIJ-Madjoe 2 0-3 (14-16, 7-15, 9-15) In de Zeewijkhal kon VCIJ tegen het geroutineerde Madjoe 2 in het begin goed bij blijven. Bij de stand 13-11 ging het (Van onze volleybalmedewerker) IJMOND. De heren van WVV’72 en van VCK zijn dit weekeinde sterk uit de bus gekomen. De club uit Wijk aan Zee won met 0-3 van Dynamo, terwijl VCK Molenwiek/C 2 met 3-1 terugwees. De dames van Phoenix waren minder suc cesvol en moesten met 3-1 de winst in Krommenie laten. radio-t' Steenbok' Iden. W oo r repa- In de vierde klasse gaat Haarlem na de winst van 4-3 tegen nummer twee, AMVJ, fier aan kop met drie punten voorsprong. Scheybeeck versloeg met 10-0 Heerhugo- waard in een eentonige wedstrijd (Marie ke Paauw scoorde 5x). Saxenburgers ging met 7-0 kansloos ten onder tegen WV uit Amsterdam. De dames van WW ’72 daarentegen wisten wel te winnen van Krovo 2. Dynamo-WW’72 0-3 (11-15, 12-15, 9-15) Voor WW was dit een van de betere wedstrijden van dit seizoen. Hoewel Dy namo in elke set tot 8-8 kon blijven, waren zij geen enkel moment een serieuze be dreiging voor het geconcentreerd opere rend WW. Kees Koppelaar: „Eerst terugkomen tot 2-2 en dan vervolgens in de slotfase nog een 3-2 achterstand goedmaken, dat vind ik erg knap. Er heeft zelfs nog meer ingezeten, maar dat neemt niet weg, dat ik ook met dit resultaat zeer in mijn schik ben.” AD HEESBEEN Stand: HGC: 6-12, Kampong 6-10, Bloemen daal 6-8, Hattem 6-7, Wageningen 6-6, HDM 6- 6, SCHC 6-4, Geel Zwart 6-3, MEP 6-6. Gooi- sche 6-2. De tevredenheid van Kees Koppelaar, die dit jaar voor het eerst de verantwoor delijkheid draagt voor de technische gang van zaken bij Bloemendaal, was alleszins begrijpelijk, want de oefen meester droeg zelf ook een aardig steen tje bij in het geheel door de wijzigingen, die hij met het oog op de individuele kwaliteiten van de tegenstander, aan bracht. Zo was Reinier Goll gekoppeld aan de rappe en getructe linkerspits Tom van ’t Hek. had Cees Jan Diepeveen de taak André Bolhuis af te stoppen en was er een vier-mans middenveld gefor meerd om de aanvallende impulsen van de Utrechtenaren doeltreffend in te dammen. Die opzet slaagde, zij het pas ver in de eerste helft. Toen verliep de samenwerking pas voorspoedig en kreeg Bloemendaal wat meer greep op de wedstrijd, die tot dat moment was -317403^ en? 338 0’ rij blijvend 'erhuisbe- Marré ont. u )z. privé laan 80. al. 02907- zr gevr (Van onze sportredactie) BLOEMENDAAL. Het herenhoc keyteam van Bloemendaal heeft giste ren tegen het Utrechtse Kampong het bewijs geleverd, dat het dit seizoen best een toonaangevende rol kan spelen in de hoofdklasse B en dat de ploeg niet enkel en alleen tevreden hoeft te zijn met het veilig stellen van zijn positie in de hoogste afdeling. Een plaats bij de eerste zes biedt die garantie, want zoals bekend gaat het systeem van twee hoofdklassen, dat dit jaar is ingevoerd, volgend seizoen weer op de helling en komt er opnieuw een hoofdklasse met twaalf teams. Afgaande op het resul taat (3-3) en het vertoonde spel tegen de op de tweede plaats bivakkerende Utrechtse formatie mag er meer worden verwacht. 7» (ADVERTENTIE) Ze scoorde tweemaal uit een korte hoekslag; invalster Jolanda van Reyen nam de derde goal voor haar rekening. Een zege, die geen moment in gevaar is gekomen en duidelijk verdiend was. Ben nebroek leed in de tweede klasse B de eerste nederlaag tegen het mede aan de leiding staande Schaerwejjde. Schaer- weijde speelde op het thuisveld meer pro fessioneel en was iets beter. Het werd 2-0 voor de dames uit Zeist. Vele strafcorners van Bennebroek bleven onbenut. Zand voort speelde remise tegen Rotterdam (1- 1). Een sterker Zandvoort had problemen om te scoren. Monique van der Staak zorgde in de voorhoede voor gevaarlijke situaties en was de doelpuntenmaakster. In de derde klasse won Eechtrop met 1-0 van Alkmaar en ook nu was scoren de grote handicap. Maaike Poelman was hier matchwinnaar. In de uitwedstrijd tegen het zwakke Castricum zegevierde Straw berries met 2-0. De eerste helft liep het nog stroef en werd zonder inzet gespeeld. In de tweede helft was er echter een duide lijk overwicht voor Strawberries. Loes en Hanneke de Vries troffen de roos. (Van onze tafeltennismedewerker) IJMOND. In de districtsklasse van de tafeltenniscompetitie voor dames is een pauze ingelast van twee weken. De strijd om de punten zal op 1 november worden hervat. Rapidity speelde haar achterstalli ge wedstrijd tegen TTCS en dit leverde een 6-4 zege op voor de Beverwijkse ploeg. Na deze overwinning neemt Rapidity sa men met Treffers uit Wormer de tweede plaats in van poule A achter het leidende Onkyo uit Haarlem. De thuiswedstrijd van Rapidity tegen TTCS had een spannend verloop. In deze ontmoeting toonde An Verhagen zich in de goede vorm, want zij wist tweemaal een fraaie overwinning te boeken. Corry Schuijt moest voor de tweede maal in dit seizoen met een nederlaag genoegen ne men. Doch met twee overwinningen en een krachtige steun in de dubbelzege had zij een groot aandeel in de 6-4 uitslag. Irmgard van Stralen won haar partij van An Emmerik, die bij de tegenpartij geen enkel succesje kon noteren. Na dit resultaat is de stand in de a-poule: Onkyo 5-10, Rapidity 5-6, Treffers 5-6, Heems kerk 54, TTCS 54, Prowano 2 5-0. In poule B is op de helft van de herfstcompetitie de stand: Tempo Team 2 4-8, Prowano 4-6, TOG 44, Te Zaanen 4-2, Nieuw Vennep 4-0. :hten wel ig niet op en. Als U egeven e maten, in. Alleen JRKRAAM muiden wijk. Krovo-Phoenix 3-1 (15-5, 9-15, 15-7, 16-14) In dit duel kon Phoenix totaal geen vat krijgen op het spel van de tegenstander. Vooral in de eerste set konden de dames uit Beverwijk weinig doen tegen de geva rieerde aanvallen van Krovo. In de tweede set kwam Phoenix goed terug maar men bleef moeite houden met de diepe services van de gastdames. In de vierde set leken de gasten eindelijk een antwoord gevon den te hebben op die moeilijk te verwer ken services. Toen was het echter al te laat. Krovo 2-WW72 1-3 (15-13, 11-15, 10-15, 8- 15) Op deze overwinning had WW niet gerekend. De ploeg had gedacht dat de reserves van Krommenie te sterk zouden zijn. Dit leek ook het geval, maar bij de stand van 10-5 in de tweede set kwamen de gasten goed in hun spel, namen een voorsprong en gaven deze niet meer uit (Van onze hockeymedewerker) BLOEMENDAAL. De dames van Bloemendaal leden op eigen veld in het belangrijke treffen tegen HGC een nederlaag. Met 0-1 wonnen de Wassenaarse dames, die daardoor als enige nog de race met Amsterdam om het kampioenschap kunnen volhouden. Voor Bloemendaal zijn de vooruitzichten in deze competitie minder rooskleurig. De eerste twee plaatsen, die recht geven op deelname aan de nacompeti- tie om het landskampioenschap zijn in feite al onbereikbaar, maar belangrijker is dat ook een plaats bij de eerste vier, waardoor het bereiken van de nieuwe hoofdklasse volgend seizoen mogelijk is, een moeilijke zaak zal worden. ner functioneerde al evenmin. Hoewel de ploeg dat wapen de laatste weken met zeer veel succes hanteerde, slaagde Cees Jan Diepeveen, de Bloemendaalse speci alist. er tot driemaal toe niet in, vanaf de rand van de cirkel een doorbraak te forceren. Een „prestatie”, die overigens door Paul Litjens werd geëvenaard. De Kampong-speler onderscheidde zich nog enkele malen in negatieve zin door zijn laatdunkende opmerkingen aan het adres van de beide arbiters. Litjens bleef echter een tijdelijk verblijf aan de zijlijn bespaard. In tegenstelling tot de Bloemendaal-spelers Wouter Koert van der Linden en Frank Snethla- ge, die vanwege hun kritiek op de leiding wel met een gele kaart (straftijd van vijf minuten) werden bestraft, waardoor de equipe van Kees Koppelaar zich tien minuten achtereen tegenover een nume rieke meerderheid geplaatst zag. Hoewel Kampong van die situatie goed profi teerde en via Van ’t Hek opnieuw weg liep, trok Bloemendaal een paar minu ten voor tijd die marge weer recht. Theo Doyer eiste die eer op, waarmee hij zijn groeiende vorm onderstreepte. Bij de heren begon HBS in de eerste klasse in de uitwedstrijd tegen Randwijck veelbelovend. De eerste strafcorner was al raak (Jan Verzijlbergen). De Bloemen dalers hadden het spel tot op dat moment helemaal onder controle en kort na rust werd de 1-0 voorsprong verder uigebouwd door toedoen van wederom Jan Verzijl bergen, die uit een scrimmage wist te scoren. Na deze treffer begon HBS moei zamer te spelen en moest het twee tegen- goals incasseren. In de tweede klasse versloeg Rood Wit het onderaan bengelende Castricum met 3-2. Aanvallend hockeyde Rood Wit zeer behoorlijk, maar in de defensie vielen dikwijls grote gaten, die gevaarlijke situa ties veroorzaakten. Hervé Nieuwenhuis, Rob en Hans Eijsvogel scoorden voor de Aerdenhouters. Castricum wist tweemaal terug te komen door een snelle uitval doeltreffend af te ronden. Strawberries verloor op eigen veld met 2-0 van het sterke Kraaien uit Zaanstad. Het veldspel van de Velsenaren was goed vooral voor de pauze, maar de weinige scoringskansen en toegekende strafcor ners werden onbenut gelaten. Kraaien speelde effectiever en een dekkingsfout in de Straswberries-verdediging werd goed en alert omgezet in een doelpunt. Hierna speelde Strawberries alles of niets om nog langszij te komen, maar het risico dat hiervoor noodzakelijk was werd door Kraaien op koelbloedige manier afge straft en met een 2-0 zege keerden de gasten huiswaarts. Bennebroek blijft ook na de zevende speeldag ongeslagen leider in deze afdeling. Met 1-0 werd Noordwijk afgetroefd. Halverwege de eerste helft werd de eerste korte hoekslag benut door Pim Schermer (1-0). Noordwijk bleek niet ongevaarlijk, vooral uit counters werden doelrijpe mogelijkheden gecreëerd. In de tweede helft drong Bennebroek aan wat echter niet meer dan een afgekeurde tref fer opleverde. (Roelof Stuurman). VCK-Molenwiek/C 2 3-1 (15-10, 15-1, 10-15, 15-4) Bij VCK liep in deze wedstrijd alles gesmeerd. Misschien ging het de thuis ploeg wel iets te makkelijk af, want in de derde set behaalde het zwakke Molenwiek toch setwinst. Dit was gewoon te wijten aan concentratieverlies bij de VCK-spe- lers. Na de kleine inzinking werden de zaken toch weer rechtgezet en het VCK er geen twijfel over bestaan duidelijk de sterkste te zijn. Arjo Boot met een gunstig resultaat af te sluiten en ook het dubbel was voor Rapi dity. Bij Rapidity 2 was Bernard Winder de beste man door tegen TYBB 2 zijn drie partijen winnend te beëindigen. Alfons Winder en Hans Koning wonnen ieder van Wim Vaars. In de tweede klasse a lijkt Heemskerk elke week aan kracht te winnen. Gerard Zweers bleef ongeslagen en hij klopte zelfs Wim Hartog. Peter Gerritsen won van de gebroeders Van de Berg, terwijl Richard Ravenhorst Kees van de Berg wist te kloppen. DOKO maakte geen fout tegen TYBB 3 en na de 7-3 zege prijkt deze ploeg uit Velsen-Noord nu met vier pun ten voorsprong aan de leiding. Ben Plooy bleef ongeslagen. Ton Heijnen en Piet van der Aar wonnen elk tweemaal. In 2b had Rapidity 3 niets in te brengen tegen het sterke HBC en met 0-10 was de wedstrijd gauw afgelopen. Ron van der Wel was met de volle winst de beste speler. Rens Boon tjes boekte tweemaal winst en Jaap van Doorn bracht ditmaal één partij tot een goed einde. loemd, ■-

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 21