Emma Kindertehuis dicht door tekort aan bewoners politienieuws J rond de losplank Tien jaar TTB gevierd met afwisselend show zakennieuws Herverdeling portefeuilles Opening nieuwe kunstuitleen Ijmonclnieuwsj CKJ€ndCI j lip fis r Geen bijdrage GS aan kunstijsbaan 7 19 8 0 OKTOBER MAANDAG 20 BEZUINIGINGEN IN GEZINSZORG GROOT PROBLEEM DEEL PERSONEEL ZOEKT NOG WERK INN Vrolijk „versierd” muziekfeest in De Nieuwe Slof In en om Haarlem iedereen leest de krant altijd en overal. allerleigroep excursie handwerken gespreksavonden energie volksdansen lezing Beverwijk Heemskerk Velsen-IJmuiden nr h ■L IJMOND I 1/ t TW g (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. De stichting Sa menwerkende Kruisvereni gingen in de IJmond hoopt nog dit jaar te komen tot een regio nalisatie van het kruiswerk. Daarbij vormt het niet deelne men in de stichting van het Wit- Gele Kruis in Beverwijk en Heemskerk een geduchte handi cap. Getracht zal worden beide kruisverenigingen alsnog ertoe te bewegen zich bij het IJmondi- ale kruiswerk aan te sluiten. tweed ater nu b SWI i': Kruiswerk in de IJmond 20-10 moeizaam naar eenheid uur Bij de cliënten ontstond regelmatig SS? as (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het Tamboer- en Trompetterkorps Beverwijk vierde zijn tienjarig bestaan zaterdagavond in ont moetingscentrum De Nieuwe Slof te Be verwijk met een grote muzikale show, de jazzballetgroep „Tourbillon”. l£4.’1 HEEMSKERK. Binnen het Heems kerkse college is besloten tot een herver deling van de portefeuilles. Wethouder B. ten Haken zal in het vervolg belast wor den met economische zaken en werkgele- genheidszaken. De sociale aspecten van deze portefeuilles komen echter voor re kening van wethouder C. Verhoog. De burgemeester belast zich met de be stuurlijke coördinatie ten aanzien van or- ganisatiezaken die betrekking hebben op het gemeentelijk apparaat. bevestigden in enige nummers volkomen hun reputatie en excelleerden vooral in „Schots vermaak”, puntig, uitstekend ge nuanceerd spel, liniaalstrakke roffels ter wijl de Vaak ingewikkelde slagfiguren schijnbaar moeiteloos werden overmees terd. Het korps had deze avond amphlthea- tersgewijs plaatsgenomen aan de zijkant van het podium, de tamboers waren hori zontaal in de nok van het toneel geïnstal leerd, waardoor een groot deel van het podium permanent vrljbleef voor het op treden van de medewerkenden zodat tijd rovende changementen achterwege kon den blijven. Voor het cabaretgebeuren stond Reinier Plettlng garant, hij schreef de teksten voor de sketches en de liedjes en voerde tevens de regie. Voor de realise ring van zijn vondsten beschikte hij over de echtgenotes van diverse korpsleden die, zoals een Ingewijde vertelde, „stijf stonden van de zenuwen”. Dit alles in ogenschouw nemend viel er toch wel veel te waarderen in dit groepje. Zeer beheerst, beschaafd en uitermate muzikaal was het optreden van een fluitis te en een saxofonist van wie de namen jammer genoeg niet werden vermeld. Veel instemming van het publiek was ook weg gelegd voor de jazzballetgroep onder lei ding van Evelien Koene. „Tourbillon” trad driemaal op en gaf blijk van een goede lichaamsbeheersing, de choreogra fie was verzorgd terwijl de synchronisatie eveneens goed klopte. Woensdag 5 november zal de Bever- wijkse wethouder C. J. M. Hienkes de opening verrichten van „Het Pannekoek- schip” dat een plaatsje heeft gevonden in haven De Pijp te Beverwijk. De opening zal om 16.30 uur plaatsvinden. Bouwketen. Woensdagnacht is inge broken in een bouwkeet aan het Gooiland in Beverwijk en een schaftwagen aan de Montage weg in Beverwijk. Uit de bouw keet, die eigendom is van een aannemer uit Nieuwegeln, is voor 3550 gulden aan elektrische apparaten en gereedschap ge stolen. Uit de schaftwagen, eigendom van een aannemer uit Akersloot, zijn schop pen, een waterpas en koevoeten gestolen ter waarde van 2500 gulden. Voorrang. Een 19-jarige automobilist uit Beverwijk botste zondagnacht op het kruispunt van de Maerelaan en de Laan van Assumburg in Heemskerk tegen een auto die bestuurd werd door een 27-jarige Heemskerker. De Beverwljker bleek on der invloed te zijn, had geen rijbewijs en reed in een onverzekerde auto. Een 28- Jarlge medepassagier van de Heemskerk se automobilist werd met een hersen schudding overgebracht naar het Sint Jo- zefziekenhuis. Wagens op hol. In de nacht van vrijdag op zaterdag raakten twee spoorwagons op het Hoogovens-terreln op drift. De beide wagons belandden gedeeltelijk op de spoorwegovergang bij de Wenckebach- straat hetgeen gevaar op leverde voor het autoverkeer. Nadat agenten van de politie Velsen tevergeefs getracht hadden de ge vaartes weg te duwen, moest er een loco motief van de NS aan te pas komen om de wagons weer naar hun oude plaats te slepen. In het bejaardencentrum Breezicht in IJmuiden organiseert buurthuis De Brul boei iedere woensdagmiddag een zoge naamde „Allerleigroep voor 55-plussers”. De activiteiten variëren van kleien en ba tikken tot volksdansen. Woensdagmiddag 29 oktober wordt er van 14.00 tot 16.30 uur ook nog gekiend. Dinsdag 21 oktober organiseert de afde ling Santpoort van de Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen een excursie naar de KRO-studio en de Vituskerk in Hilversum. In het bejaardencentrum Velserhooft te Santpoort-Noord wordt dinsdag 21 okto ber een tentoonstelling gehouden van door de bewoonsters vervaardigde hand werken. De expositie is vrij toegankelijk. De openingsuren zijn van 14.00 tot 16.30 uur. De samenwerkende kerken van Sant poort organiseren op de woensdagen 22 oktober, 29 oktober en 5 november ge spreksavonden over het onderwerp „Hoe kan God het toelaten”. De bijeenkomsten staan onder leiding van ds. J. Tiersma en worden gehouden in de r.k. parochiezaal aan de Frans Netscherlaan in Santpoort- Noord. Inbraak. In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebroken in een woning aan de Dokter Kuiperlaan in Velsen. De bewo ners missen een klok, een wandbord en een pendule, gezamenlijke waarde 7000 gulden. De afdeling Beverwijk van het Nivon komt donderdag 23 oktober om 20.00 uur bijeen in De Nieuwe Slof te Beverwijk. De heer E. Sjoerdsma uit Castricum zal dan spreken over het energievraagstuk. De heer Sjoerdsma is lid van de organisatie voor Duurzame Energie. WIJK AAN ZEE. Vrijdagmiddag is het doek gevallen voor het Emma Kinder tehuis in Wijk aan Zee dat sinds 1917 aan de Relweg te vinden is geweest. Het tehuis moet als gevolg van een tekort aan bewo ners haar deuren sluiten. De jeugdige bewoners zijn inmiddels ondergebracht in andere tehuizen. Het Emma Kindertehuis was een toe vluchtsoord voor „bleekneusjes” uit de stad die in Wijk aan Zee (soms letterlijk) wat op adem wilden komen. De laatste jaren is hun aantal echter in hoog tempo teruggelopen waardoor sluiting Van het tehuis onontkoombaar werd. Veel perso neelsleden hebben inmiddels een nieuwe baan gevonden. Veertien van hen zullen echter gebruik maken van de wachtgeld regeling. Daarbij is ook de directrice me- In buurtcentrum De Schuilhoek aan de Bronckhorststraat in Heemskerk bestaat iedere vrijdagavond de gelegenheid tot volksdansen. Jongeren van 12 tot en met 14 jaar krijgen van 19.00 tot 20.00 uur dansles van Huub de Jong, terwijl dans liefhebbers van 15 Jaar en ouder van 20.00 tot 21.30 uur aan bod komen. HAARLEM. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben hun enkele maanden geleden onder voorwaarden toe gezegde bijdrage van drie ton voor de Haarlemse kunstijsbaan officieel inge trokken. Zij delen dit mee in een brief, die afgelopen donderdag is gestuurd aan Haarlems wethouder Ton Thuis, die voor zitter is van het subsidiëntenoverleg. Hier in zitten de vijf (aanvankelijk) subsidië rende gemeenten Haarlem, Bloemendaal, Heemstede, Zandvoort en Haarlemmer- liede-Spaarnwoude. De brief van GS is een reactie op een brief van 24 september van het subsidie- tenoverleg, waarin de stand van zaken rond de kunstijsbaan uiteen is gezet, die neerkomt op stopzetting van de exploita tie. Als gevolg hiervan hebben de GS „helaas”, zo schrijven ze, moeten beslui ten tot intrekking van de voorwaardelijke toegezegde bijdrage. Een van de voor waarden was dat alle vijf gemeenten zou den meedoen aan herstel van de kapotte baan. Uit het jaarverslag van de stichting Samenwerkende Kruisverenigingen in de IJmond blijkt dat een coördinatie commissie een basisplan heeft ontwor pen aan de hand waarvan het beleid voor de nabije toekomst uitgestippeld kan worden. In de stichting Samenwerkende Kruis verenigingen IJmond participeren het Groene Kruis Beverwijk, de Kruisver eniging Castricum, het Groene Kruis in Heemskerk, de Kruisvereniging Uit geest en de Kruisvereniging Velsen. De stichting houdt zich hoofdzakelijk bezig met de maatschappelijke gezondheids zorg en gezinsverzorging en bejaarden hulp. Het korps in zijn totaliteit bracht een zestal werken over het voetlicht en maakte met contrastrijk spel en een overrompelend fortissimo veel indruk. „Swinging on the streef werd door een goed geolied, hecht functionerend orkest gedecideerd neergezet, het swingde for midabel met een extra-vermeldlng voor het „gestopte” werk vam de trombonls- tensektie. onbegrip over de genomen maatregelen. Onbegrip waar de stichting op haar beurt wel weer begrip vöor heeft. De kruisvereniging Velsen houdt binnen de stichting een aantal autonome taken. Zo blijft de administratie van de 13.739 le den in Velsense handen. Het samengaan van de kruisverenigingen in de IJmond hoeft volgens secretaris J. Borst van de Kruisvereniging Velsen niet te beteke nen dat plaatselijke ontwikkelingen en belangen geen aandacht krijgen. Zij kunnen een plaats krijgen in de Velsense ondersteuning van de maatschappelijke dienstverlening, zo stelt de heer Borst in het jaarverslag van de Kruisvereniging Velsen. het gebied van de wijkverpleging geza menlijk uitgevoerd. Van de betrokken medewerkers werd veel aanpassingsver mogen gevraagd. Grote problemenmnt- stonden er in 1979 in de gezinsverzorging waar vertrekkende krachten in het ka der van de bezuinigingen niet vervangen mochten worden. Het beperken van de hulpverlening bleek vaak de enige mo gelijkheid Om de zaak op aanvaardbare wijze draaiende te houden. Mogelijkhe den om bij te sturen ontbraken veelal en de verwachting is dat het er in de toe komst voor de gezinszorg zeker niet makkelijker op zal worden. twintig percent lagere prijs van eigenaar zagen veranderen in vergelijking tot maandag. Men mocht zich evenwel geluk kig prijzen dat de vangst werd verkocht. Immers in de loop van de vrijdag kwamen er van de andere aanvoerplaatsen berich ten binnen dat er weer vis onverkocht in de hallen was overgebleven en aan de visverwerkende industrie moest worden afgeleverd. MET DE PLATVISPRIJZEN is het vrij dag bepaald niet gegaan zoals men het graag wilde. De prijs van de grote tongen (lappen) zakte weg tot beneden de veer tien guldens. Daarbij trok evenwel de prijs van de groot-middeltong aan. Het scheelde weinig of een prijs van zeventien gulden werd staande gehouden. De klein- middeltong kon royaal achttien gulden houden evenals de kleinste soorten, Opmerkelijk zijn de hoge prijzen die de laatste tijd voor bijzondere vissoorten wordt betaald. Zo werden er de afgelopen week twee kisten baars aangevoerd die voorheen wel eens werden aangevoerd door schepen die in het Engelse Kanaal en voor de Franse kust naar haring visten. Voor de baars werd maar eventjes zes honderd en vier gulden betaald. Van deze vissoort hoeft men dan ook niet zoveel te vangen om aan een besomming te komen. Echter als er grotere hoeveelheden van deze vis worden aangevoerd is het bijna zeker dat de prijzen snel dalen. HET BLIJFT MET DE MAKREEL- VANGERIJ voor de grote trawlers goed gaan. In de kortst mogelijke tijd zijn de schepen terug in de visserijhaven met de ruimen gevuld met kleine makreel. Daar naast ook een paar pakken sardientjes. Deze week kwamen de KW 39 en KW 49 in de vroege morgen naar binnen nadat de schepen vele uren voor de kust bij Kat wijk rond hadden liggen drijven. Niet doelloos. De tijd werd gebruikt om de resterende vangst in de vriezers te krijgen en daarna in de meegenomen dozen te verpakken. Van meerdere schepen werd vernomen dat er alleen maar een ochtend en een avondtrek nodig was om vol en zoet de thuisvaart spoedig weer aan te vangen. Zwarte Markt. Zaterdagmiddag trof een 18-jarige inwoner uit Castricum bij een stalletje op de Zwarte Markt op het velllngterrein in Beverwijk onderdelen aan van zijn gestolen bromfiets. De onder delen werden te koop aangeboden door twee 16-jarige Beverwljkers, die tijdens het politieverhoor de diefstal bekenden. Last but not least de gastheer, het jubi lerende TTB. Dit korps dat zich in de tien jaar van zijn bestaan nationaal zowel als internationaal een uitstekende naam heeft verworven had uiteraard een be langrijk aandeel in het jubileumprogram ma. Naast het begeleiden van sketches en liedjes maakten de musici ook vele keren apart hun opwachting, beurtelings gediri geerd door J. M. A. van Osch, A. Terburg en voorzitter Piet Steijn. De tamboers vrouw Lodders die 11 jaar de leiding in handen had. In het bijzijn van de directeur van het Centraal Genootschap dat het Emma Kin dertehuis beheerde, de heer C. Moll, werd vrijdagmiddag afscheid genomen van het personeel. Ondanks de sluiting van het tehuis was er toch enige reden tot optimis me. Als gevolg van de verbeterde maat schappelijke verhoudingen is het Emma Kindertehuis overbodig geworden het geen door velen als een positieve ontwik keling gekenschets werd. Veel inwoners van Wijk aan Zee maak ten van de gelegenheid gebruik om het personeel nog eenmaal de hand te druk ken. Wat er met het pand aan de Relweg gaat gebeuren, is nog de vraag. Het zal in november in ieder geval tijdelijk onder dak bieden aan een aantal lichamelijk gehandicapte kinderen. Schiethamers. Bij een inbraak in een bouwmaterialenbedrijf aan de Meeuwe- weg in Beverwijk, zijn vorige week vijf schiethamers gestolen ter waarde van 7000 gulden. Gemeentearchivaris S. Rolle zal op maandag 27 oktober om 20.00 uur voor de m.s.-groep in het Dienstencentrum Zee wijk een lezing houden over de geschiede nis van de Velserbroekpolder. Aangehouden. De Velsense politie heeft vrijdagmiddag bij Hoogovens een 36-jarige Italiaan aangehouden die in het bezit bleek te zijn van honderd patronen voor een geweer dat later in de man zijn woning te Alkmaar werd aangetroffen. BIOSCOOP EN THEATER Kennemer I, Zeestraat, maandag 20.00 uur- „The long riders”. Kennemer II, Zeestraat, maandag 19.30 uur_„. „Caligula”. Luxor I, Breestraat, maandag 19.00 en 21.30 uur „De linkshandige uitzendkracht”. Luxor II, Breestraat, maandag 19 en 21.30 u. „My name is nobody”, maandagmiddag 14.00 uur Walt Disney’s Jungleboek. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 25555, brandweer 22922, milteuklachten 96000. Centrale bibliotheek, Kerkstraat 44. dinsdag 14.00-17.00 uur Volw., 15.00-17.00 uur jeugd. Jeugdbibliotheek Meerestein, K. Smithstraat 110a, dinsdag 15.30-17,00 uur. Dienstencentrum voor bejaarden, Kerk straat, maandag t/m vrijdag geopend van 9.00- 17.00 uur. Animal Farm, W. Alexanderplantsoen, ge opend woensdag 13.00-17.00 uur Stichting alg. maatschappelijk werk, K. Delfeweg 1, Beverwijk. Spreekuur op werkda gen van 9 tot 12.30 uur, tel. 20177 (ook voor Wijk aan Zee en Castricum). Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945 nr, 90 gebouw De Beurs 4e etage. Spreek uur dokumentatiecentrum na tel. afspraak, elke vrijdag 14.00-16.00 U„ tel. 02000-19142. De Nieuwe Slof, Kerkstraat, 14 en 16 uur Jeugdprogramma Berebios Theater. Hij liet zijn dankwoord vergezeld gaan van fraaie bloemstukken. Burgemeester A. J. Hubers van Beverwijk betrad als laatste het podium en bracht namens het gemeentebestuur gelukwensen over. Hij benadrukte dat het TTB niet meer weg te denken is uit de Beverwijkse gemeen schap en dat er nooit tevergeefs een be roep op het korps wordt gedaan. G. D. KONING In veel gemeenten zijn het Groene en Wit-Gele Kruis Gefuseerd, maar dat is er in Beverwijk en Heemskerk nog niet van gekomen. Vandaar dat alleen het Groe ne Kruis in de stichting opgenomen is. In het jaarverslag wordt opgemerkt dat „een zorgvuldig handelen en een nauw keurig afwegen van de diverse mogelijk heden” nodig is om het proces van sa mengaan mogelijk te maken. Ondanks de recente moeilijkheden is de verwach ting dat op 1 januari alle kruisvereni gingen in de stichting opgenomen zullen zijn. Vooruitlopend op het samengaan zijn de activiteiten van het Wit-Gele en Groe ne Kruis in Heemskerk en Beverwijk op het optreden van een cabaretgroepje en (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Op woensdag 5 no vember vindt de opening plaats van het nieuwe kunstuitleencentrum in Bever wijk. Dit zal gevestigd worden in hêt ont moetingscentrum De Nieuwe Slof, dat on langs uitgebreid werd. Het nieuwe gedeel te van dit centrum wordt op 5 november gelijk met de kunstuitleen geopend. De opening zal omstreeks 20.00 uur plaats vinden: iele, zeer n soepel- i e noppen lof die zo ?t nieuwe past voor ie winter mélange loedvolle naties als gne-gnjs, I engroen- zwart-wit Heel fijn I en ruim- I arokken, lantalons. m breed. SINDS LANGE TIJD IS ER niet zo’n leuke verdeling van de.aanvoer geweest als afgelopen week. Zelfs de dinsdag- markt werd extra druk bezocht. De week daarvoor was er nog sprake van helemaal geen aanvoer en hoefden de afslagers niet in het geweer te komen. Toch is de dinsda- gaanvoer niet door iedereen in dank afge nomen. Wat was namelijk het geval? On danks de komst van een vijftal Texelaars aan de maandagmarkt kön niet gezegd worden dat deze extra steun er de oorzaak van zou zijn dat de markt overvoerd zou raken. Aan de maandag-markt werden maar een goede vierhonderd kisten wij ting aangevoerd. DIT HAD TOT GEVOLG dat de wijting na inzet Van ruim negentig gulden per bak, bij het verstrijken van de markturen steeds verder in prijs steeg, tot wel hon derd twee en dertig gulden toe. Nu zullen de afnemers echt wel niet in de rij hebben gestaan om in het bezit te komen van de wijting, die zeker een kleine vier gulden kostte eer deze op de plaats van bestem ming aankwam, Hoogst waarschijnlijk zal ook menig kilootje in de pakhuizen zijn gebleven tot de volgende dig. Maar dan kom je in de vroege morgen van dinsdag naar de hallen en zie je de ene kotter na de andere met wisselende hoe veelheden wijting voor de dag komen. Als je dan verder gaat kom je tot de ontdek king dat er ook nog een niet gering aantal ligplaats heeft gekozen bij hal B, die nor maal gesproken pas aan de maandag- en vrijdagmarkt in gebruik moet worden genomen. DAN GAAT JE BESTEK om nog meer wijting te kopen wel met enkele tientjes omlaag. Degene die nog geen dure wijting in zijn mik had, hapte toe om toch maar de markt te zetten voor iets meer dan vijf en zestig gulden per bak. Maar alras was dit ook alweer verder gezakt tot rond de vijftig gulden per bak, terwijl er weer dichte wijting te koop was voor iets bene den de veertig gulden. Voor de overige vis kwam de klap niet zo hard aan. Wel wer den de hoogste prijzen aan de maandag- ITldrkt Ktsfanlrl DE DINSDAGMARKT WERD evenals de overige dagen van de week goed be voorraad door de spannen die zo langza merhand weer ontstaan. Hiervan is mo menteel een zevental oprationeel In de hoop makreel of spfot te vangen. Pas vrijdag verschenen er weer andere sche pen op het toneel, waaronder een tweetal onder de Deense vlag. Hiervan stuwde er één de scholaanvoer wat omhoog terwijl de andere de kabeljauwaanvoer stimu leerde. Twee Katwijkse kotters, die na de storm naar zee waren gegaan kwamen na een forse reis ook aan de markt. Beide kotters besomden zo rond de vijftigduizen gulden. Dit is toch niet niets te noemen, hoewel ze hun vis voor een toch wel vijf en De Italiaan is uitgeleverd aan de politie in zijn woonplaats. Opvallend was de voortreffelijke klank- balans in „Sentimental Journey”, hoewel ik het persoonlijk, in deze vorm, nog steeds een verkrachting vind van dit sub tiele stukje muziek. Vertederend was het eerste publieke optreden van de pas ver worven, ovenverse juniorenafdeling in de leeftijd van 8-12 jaar die tijdens een optre den van het korps de TTB-yell de zaal inslingerde. Voorzitter Piet Steijn dankte aan het slot van de avond alle medewerkenden. BIOSCOOP EN THEATER City I, Kennemerlaan maandag 20.00 uur „Twee door het dolle heen", 14.30 uur Walt Disney’s „Doornroosje”. City II, Kennemerlaan maandag 20.00 „Zombies". TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Pieter Vertneulenmuseum: Ma. t/m vrij, van 0.30-17.00 uur. Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen, 18e- eeuwse stijlkamers wo. t/m zo. van 14.00-17.00 uur, van 1 okt. t/m 31 mei. Tevens tentoonstel ling „Drinken en klinken in Kennemerland” t.m. 20-10. Gemeentehuis: Tel. 19000. Bezichtiging op werkdagen van 10.00-12.00 uur. Burgerzaal, ten- toonstelling „Langs sluizen en havens”. Ma. t/rif vrij, van 9.00-12.00 en 14.00-16.00 uur, t/m 26, oktober. DIVERSEN Storingnummer openbare verlichting, gas en water 10777. Telefonische Hulp Dienst, 023-326055 dag. 19.00-04.00 's nachts, zaterdag en zondag 11.00- 04.00 ’s nachts. Alarmnummers: Politie 19033, Ongevallen, dienst 23356. Hoogovens 02510-96000. Brand--, weer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmuiden 20750. Algemene Hulpdienst Velsen: Iedere werk dag van 9.00-11.30 uur, tel 02550-18888. Centraal Orgaan Bejaardenbeleid: Abelen straat 1, IJmuiden op werkdagen van 9.00-10.00 uur. Tel. 12464. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurig zieken, Velserduinweg 52. IJmuiden. Ma. t/m vrij. 9,00-10.00 UUr. Tel. 02550-11830 of 22169. Stichting alg. maatschappelijk werk, De Noostraat 4, IJmuiden. Spreekuur dag. 9-10 uur. Tel. 10661. Stichting school- en beroepskeuze NH. Plein 1945 nr. 90 gebouw De Beurs 4e etage. Spreek uur dokumentatiecentrum na tel. afspraak elke vrijdag 14.00-16.00 uur. tel. 02550-10142. Sociaal Advies Bureau: spreekuren dinsdag 9-10 uur Cultureel Centrum, Moerbergplant- soen IJmuiden. 11.00-12.00 uur De Mei. Geel- vinekstraat 28, Velsen-Noord, 14.00-15.00 uur De Haven, Schipbroekenweg 6, Santpoort-Noord, 16.00-17.00 uur De Abeel, Abelenstraat 1, IJmulden-Oost. Sociale Dienst, Spaarnestraat 2, IJmuiden, maandag t.m. vrijdag 9.00-10.30 uur nieuwe kliënten, voor andere kliënten ook op afspraak, maandag t.m. donderdag 9.00-10.30 uur kliënten Wet Werkloosheidsvoorziening of Rijksgroeps Regeling Werkloze werknemers, tel. 02550- 19124. Centrale bibliotheek. Plein 1945, dinsdag 10.00-12.30, 14.30-17,30 en 19.00-21.30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek. Wil- lemsbeekweg 96, dinsdag 15.30-17.30 uur. Filiaal Santpoort, Crocussenstraat 1, dinsdag 10.00-12.30 uur. Filiaal IJmuiden-West, Zeewijkplein 27-29. Dinsdag 10.00-12.30 uur volw. en tieners, 19.00- 21.30 uur alle leeftijden. Filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 177, dinsdag 19.00-21.30 uur volwassenen. Uitleenpost „Breezicht”, Keizer Wilhelm- straat. Woensdag 16.00-17.00 uur: Bejaarden. Uitleenpost In de Möerbergschool, Kanaal straat. Woensdag 14.00-15.30 uUr: Jeugd. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk plein 260, tel. 20650 van 11.00-12.00 uur. 10.00- 11.00 uur spreekuur kruisverenigingen, 11.00- 12,00 uur spreekuur wijkpostleider. Buurthuis De Brulboei, Kanaalstraat 228, maandag 18.00-19.00 u. spreekuur huurdersver. Velsen. Voor dringende zaWWï. tel. 21791 M. Hoek. Handenarbeidcentrum, Andreaweg, Velsen- Noord, Open: maandag 13.30-21.30 uur, dinsdag t/m vrijdag 9.30-21.30 uur, zaterdag 9.00-12.00 uur. Recreatiebad De Hoogeberg, Trompstraat, dinsdag 6.45-8.00, 12.00-13.30, 16.00-17.30 en 19.30-20.45 gemengd zwemmen, 9.30-10.20 da mes en bejaarden, 9.00-18.00 peuterbad, 7.00- 22.00 solarium. Kinderboerderij Velserbeek, Velsen-Z. Ge opend: zon- en feestdagen en woensdagmiddag DIVERSEN Alarmnummers; Politie 41444, brandweer 32132. milleuklachten 96000. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45, dinsdag 14-17 uur volw., 15.00-17.00 uur jeugd. Filiaal Beneluxlaan, dinsdag 14.00-17.00 uur volw., 15,00-17.00 uur jeugd, tijdens openingsu ren expositie Kees Heesterbeek t/m 29-10. Kinderboerderij, Vrljburgiaan. maandag t/m- vrijdag 10.00-12.00 en 13.15-16.45 uur. Speeltuin Poelenburg, H. Footstr., dagelijks van 10.00-12.0 uur en 13.30-17.30 uur geopend. Stichting alg. maatschappelijk werk. V.d. Hoopstraat 27, Beverwijk, spreekuur werkda- gen van 9.00-17.00 uur, Tel 30766. Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945. gebouw De Beurs, 4e etage. Spreekuur dokumentatiecentrum na tel. afspraak elke vrij dag 14.00-10.00 uur. Tel. 02050-19142. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr., tel. 311004) 15.30, 19 en 21.30 u.: „Twee missionaris sen”, a.l., dinsdag 13.30 u.: „Dik Trom en zijn dorpsgenoten”, a.l. Frans Hals (Fr. Halsplein, tel. 254731) 14, 19 en 21.15 u.: „De sheriff ziet ze vliegen”, a.l. Lido (Houtplein, tel. 312288) 14, 19 en 21.30 u.: .Xanadu”, al. Luxor (Gr. Houtstr., tel. 311865) 14, 19 en 21.30 u.: „Can’t stop the music”, a.l. Roxy (KI. Houtstr., tel. 312395) 19 en 21.30 u.: „When a stranger calls”, 16 j. Studio (Gr. Markt, tel. 310033) vanavond 19 en 21.15 u.: „Dimenticare Venezia”, 16 j„ dinsdag 14 u.: „Superster Goofy”, a.l., 20 u.: „Tess”, a.l. Filmschuur (Smedestr., tel. 312439) Dins dag 21 u.: „Dreams that money can buy”. Cinema Quirinus Internationaal (L. Veerstr., tel. 326145) 14, 15.30, 19, 20.30 en 22 u.: „Sex langs de weg”, 16 j.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7