HVB-voorzitter Henk Duinker: Financieel deskundige Korenvaar: Velsen overwint problemen Metamorfose bij ODIN Han Weel Cees Glas geeft Blessures jeugd een kans Umuiden Peters: Rustige avond voor VCK-ploeg Damesselectie in de zaal Vreeburg tegen Vliegende Bal I „EDO lijkt sterker” uiterst tevreden” „Ik ben 99 99 99 99 Jl ili 25 SPOfiT 1980 OKTOBER VRIJDAG 24 - V 1 I *1 I- (Van een medewerker) DRIEHUIS. „Het is wel moeilijk bepaalde spelers te ver kiezen boven anderen, maar het is een aangename gedachte te we ten in geval van schorsingen of blessures goede vervangers ach ter de hand te hebben”. Woorden van Velsen-trainer Han Weel aan de vooravond van het lopende voetbalseizoen. 'SH Ik hoop op steun Vijf gulden onnodig Henk finananciële dftlmrvoettxnl (Van een medewerker) Dobi Peters: ..Spelers goed instrueren w7 Cees Glas: team drastisch gewijzigd. I hugowaard gewoon geen tijd voor”), één van de redenen om aan het begin van dit jaar zijn contact met de Velsense vereni ging met nog een jaar te verlengen. „Deze club heeft zeer veel mogelijkhe den en daarbij kwam nog dat de spelers groep de wens uitsprak nog een jaar met mij door te willen gaan. Ik moet echter wel zeggen dat dit waarschijnlijk mijn laatste seizoen bij Velsen is, al werk ik er nog steeds met veel plezier. Ik wil in de voetballerij graag hogerop, en zou wel eens een tweede- of een eerste klasser onder mijn hoede willen hebben. Wat ander materiaal, betere spelers enzo voort. Ik wil hier wel aan toevoegen dat ik het om het geld overigens niet hoef te doen, want Velsen heeft mij altijd uitste kend betaald”, aldus Han Weel. De heer Korenvaar oppert het idee dat huishoudelijke kosten in het totale pakket van exploitatiekosten zijn ge manoeuvreerd. Vooral op zijn verzoek heeft de financiële commissie van de HVB de begroting voor het seizoen 1980/ 1981 inmiddels herzien en opgesteld op exact dezelfde wijze ais de KNVB in Zeist dat doet. Overigens verwacht G. Korenvaar dat de bond het voor elkaar krijgt om de leden drie gulden extra te laten betalen als bijdrage in het tekort, ontstaan op de huishoudelijke rekening. Wel wil hij donderdag een uitspraak van de leden horen op zijn eis dat deze bijdrage als een eindafrekening moet worden gezien. „Zodat er volgend seizoen niet weer een bijdrage wordt gevraagd om het dan ontstane tekort op te vangen. De bond kan nu eenmaal niet alles wat hij wil ook doen. Als er geen bronnen van inkom sten tegenover een bepaalde uitgave staan, dan moet daar voorlopig maar van worden afgezien. Het wordt voor mij onduidelijk waar de verenigingen het allemaal van moeten doen. En we moeten aan de toekomst denken”. HENK SPRENKELER Zijn plaats in het doel wordt overgeno men door Bert Hoek, die ook tegen Ben- nekom onder de IJmuidense lat stond. Vanwege een geblesseerde vinger zal doelman Dick Haasnoot er niet bij zijn. Paul Bleeker moet verstek laten gaan omdat hij door griep geveld is. Zijn vervanger is Gerben van Leeuwen. Over het afgelopen jaar heeft de HVB dan ook een bijdrage van twee gulden gevraagd om het exploitatietekort te dekken. In februari vroeg (en kreeg) de bond reeds 1,50 om het tekort op de huishoudelijke rekening weg te werken. Inmiddels is er om nog eens één gulden en vijftig cent gevraagd, wat het totaal bedrag precies op vijf gulden brengt. De HVB staat er op het geldelijke vlak niet best voor en dat ergert Duinker: „Onze liquiditeit loopt ernstig gevaar”, meldt hij, „vier ton negatief. Ook bij de KNVB, waar we een rekening courant hebben staat ons saldo een ton in de min terwijl er bovendien nog bijna drie ton aan rekeningen te betalen zijn”. „Als we die vijf gulden echter krijgen komen we in april ’81 met een sluitende begroting”, belooft de voorzitter. Even tuele nieuwe tegenslagen denkt de HVB op te lossen door de inleggelden volgend jaar te verhogen. Dat moest toch eens (Van onze sportredactie) BLOEMENDAAL. Henk Duinker, voorzitter van de KNVB-afdeling Haar lem, weet hoe de slechte financiële situ atie bij de afdeling voor een groot deel is ontstaan. „Het komt omdat de clubs niet in wilden gaan op ons voorstel met betrekking tot de financiële hulp bij de nieuwbouw en de exploitatiekosten. Géén twee gulden per jaar over een termijn van tien jaar en géén eenmalige bijdrage van een tientje per lid. Men wilde het zo regelen dat alleen een te kort op de exploitatierekening achteraf ongedaan zou worden gemaakt”. Maar toen VCK werr aan service kwam stoomde de ploeg in één keer door naar de eindoverwinning; 0-3. De gemiddelde leeftijd van het team zoals het momenteel speelt is 21 jaar. Normaal een luxe. Voor Glas toch ook een beetje een gevaar: „We missen natuurlijk een groot stuk ervaring, waardoor we twee punten hebben verspeeld. Met name het geduld bewaren bij het aanvallen levert nog wel eens problemen op. Daardoor spelen we te gejaagd en dat kost punten maar daarnaast is er natuurlijk veel meer agressie in de ploeg gekomen. Dat vind ik klasse, want in die agressie zie ik mezelf terug. Agressie is Glas”. Niet alleen agressie vindt Glas in zijn ploeg maar ook meer organisatie zowel binnen als buiten het veld. De oefenmees ter van ODIN is natuurlijk iemand die al jaren in het voetbal meeloopt en erg goed weet wat die organisatie voor een invloed op een ploeg kan hebben en dat is bij ODIN in ieder geval een positieve invloed. Iedereen beseft echter dat de Heemsker kers er nog lang niet zijn. Hoe sterk de ploeg is kan aanstaande zaterdag duide lijk worden wanneer koploper De Kenne- mers op bezoek komt Om geen mentale terugval te krijgen zal ODIN een goed resultaat moeten leveren. Afgelopen za terdag werd in Amsterdam de eerste ne derlaag van het seizoen geleden waardoor het team de koppositie moest inleveren. Cees Glas: „Inderdaad moeten we zater dag gewoon winnen. Zo niet dan raken we achterop en dat kunnen we nu niet ge bruiken. Er zal hard gewerkt worden, daar ben ik niet bang voor. De Kennemers?; dat leeft in de groep. Daarbij uitgaande van onze specialiteiten, moeten we de routine van De Kennemers kunnen bevechten”. Het begon allemaal met de komst van een nieuwe trainer. Cees Glas kwam naar Heemskerk na een zeer succesvol seizoen bij Stormvogels, de vereniging waarmee hij getrouwd leek. Glas' komst had tot gevolg dat het bestaande keurteam volle dig op zijn kop werd gezet. Waar het een en ander toe zal leiden weet nog niemand maar momenteel bezet ODIN de tweede plaats met één punt achterstand op de koploper, streekgenoot De Kennemers. De goede gang van zaken wekt verwon dering te meer daar het team op maar liefst zeven plaatsen door Glas is veran derd. De trainer vond die verandering nodig maar tevens een stap in het duister. Cees Glas: „Aanvankelijk ben ik in de oefenperiode gestart met het oude team, maar al erg gauw werd mij duidelijk dat het te gezapig ging. Ik heb het toen aange durfd om een aantal zeer jonge spelers een kans te geven. Een wedstrijd of zeven. Nu hebben we er zes gespeeld en we staan hoog genoteerd. Die jonge spelers hebben de kans dus gegrepen”. Riny Heijne en Ruud Klein kwamen van een andere ver eniging en tevens werd een speler uit het derde team in de „elite-elf” opgenomen. regiovergaderingen wel gebleken. Wel is er gevraagd of een dergelijk bedrag ge spreid betaald kan worden. Daar heb ben wij geen enkele moeite mee” De zaalvoetbalwereld toont zich helemaal loyaal tegenover de HVB. Die is name lijk gewoon per jaar een bedrag aan de zaalvoetbalclubs te restitueren (dit jaar 28.000) omdat de verenigingen meer hebben gestort dan nodig was (Duinker: „Die situatie zou ik voor het veldvoetbal ook graag creëren”), maar nu heeft een groot deel van die zaalvoetbalclubs reeds toegezegd vijf gulden per lid te betalen, terwijl de HVB waarschijnlijk ook nog eens die 28.000 overschot mag houden. Van een falend financieel beleid wil Duinker niets weten. „Verenigingsmen- sen met weinig inzicht in de financiële gang van zaken kunnen dat wel zeggen, maar ze maken een grote denkfout. In wezen heeft men die vijf gulden zelf gewild omdat „het achteraf financieren” een meerderheid van stemmen kreeg. Daar hebben ze nu in het noorden van ons district veel moeite mee. En wij moeten natuurlijk gewoon onze uitga ven doen”. Volgens Duinker treedt de financiële commissie van de HVB af als de vijf gulden per lid er niet komen. „Er zitten per slot van rekendeskun dige figuren in dat college, drie bankdi recteuren bijvoorbeeld, en die zullen heus wel weten boe te handelen. Er komt overigens binnenkort nog een fi- nancieedeskundige bij die langzamer hand de taak van penningmeester Ber- revoets gaat overnemen”. (Van een medewerker) UMUIDEN. Het elftal van zaterdag eersteklasser Umuiden dat morgen middag in Wezep aantreedt tegen WHC, zal op twee plaatsen verschillen van het team dat een week geleden Nunspeet met 2-0 versloeg. Door middel van eigen berekeningen komt Korenvaar, die vóór ieder ander lid inzage kreeg in de jaarcijfers van de HVB omdat hij nauw betrokken was bij de financieringsopzet van het nieuwe gebouw, tot een totaalbedrag aan huis vestingskosten over het jaar 1979/1980 van 76.800. „En daar moet dan nog een bedrag van achttienduizend gulden van af. Dat zijn rentekosten die vallen onder de bouwkosten. Ik kom dan uit op een bedrag van 58.800 terwijl de begroting voor de exploitatiekosten van '79/’8O 61.000 bedroeg. Dus in moeilijkheden op dat vlak hoefde de bond niet te komen”. Velsen-trainer Han Wee/: ,,De spelers groep heeft mijn volste vertrouwen". Zaan’69 3-VCK 0-3 (4-15, 6-15, 13-15). VCK speelde gisteravond een trai- ningpartijtje. Het derde team van Zaan’69 was ongewild een te makkelij ke sparringspartner. De Zaankanters waren in staat een aardige set-up te leveren maar daar bleef het dan ook bij. Van een aantrekkelijke wedstrijd was dan ook geen sprake. VCK pro beerde zich zo min mogelijk aan te passen aan het niveau van de tegen stander maar daar hadden de Bever- wijkers bij tijd en wijle toch grote problemen mee. In de eerste en tweede set walste VCK met het grootste gemak over de thuisploeg. Een. In de derde set echter verloren de gasten de concentratie en kon Zaan’69 nog tot 13-9 uitlopen. „Die nieuwe begroting is bovendien geënt op het onderzoek dat wij gepleegd hebben en de uitkomst daarvan”, zegt Korenvaar, „maar er worden toch weer dezelfde fouten gemaakt. Met alle res pect voor het werk dat er gedaan wordt; ik geloof niet dat er, waar het betreft de financiële commissie, juiste mensen op de juiste plaatsen zitten”. Korenvaar be toogt dat het tijd wordt dat er werkelijk deskundige mensen zitting gaan nemen in de betreffende commissie. „Zoals het nu gaat kan het alleen maar erger Worden”. (Van onze biljartmedewerker) BLOEMENDAAL. Zondag 26 okto ber treedt in de nationale biljartcompeti- tie om de KNBB-beker koploper Vree burg aan tegen zijn directe balager in de strijd om de bovenste plaats: de Vliegende Bal uit Hilversum. Vreeburg gaat een zware strijd tegemoet daar het aantal ca ramboles dat de Hilversummers moeten maken beduidend lager ligt, namelijk 20. Er wordt gespeeld in biljartcentrum Vreebrug te Bloemendaal, aanvang 10.30 uur. In de nationale kadercompetitie 38/2-57/ 2 heeft Haarlem-Noord met 4-2 een overwinning behaald op de Hollandse Club (Assendelft). Gé v. d. Kuyl wist in het 57/2 J. Broerse in tien beurten van zich af te houden door in de middenfase in twee beurten 106 caramboles te scoren met een moyenne van 22.00 rond. Jan Kauffman behaalde in een partij van slecht gehalte de winst binnen op J. Paur met een mo yenne van 4.44. Charles Broertjes verloor van een sterk spelende A. Peereboom HAARLEM. EDO gaat zondag in de hoofdklasse op bezoek bij AFC. Daarvan verwacht de Haarlemmer Dobi Peters na zeven jaar trainer bij EDO te zijn geweest nu als zodanig in dienst van de „Reds” een open strijd met aanvallend voetbal. (Van onze volleybalmedewerker) IJMOND. Voor VCK viel er in Koog a/d Zaan weinig lol te beleven. Het voor degradatie in aanmerking komende Zaan’68 3 bood weinig tegen stand waardoor de ploeg van Gerrit v. d. Brink gemakkelijk drie punten bij het totaal konden optellen. Op 14 februari 1979 gingen de aanwe zige afgevaardigden tijdens een speciale vergadering van de HVB akkoord met de regeling die het het bondsbestuur mogelijk maakte het tekort op de exploi tatierekening van het nieuwe gebouw op de leden te verhalen. „De kosten van de huisvesting zijn echter helemaal niet zo erg uit de hand gelopen”, betoog Koren vaar. „Er zijn 36.000 leden aangesloten bij de afdeling Haarlem. Als die allemaal vijf gulden moeten betalen betekent dat dat er een tekort is van bijna twee ton. Dat kan nooit van de exploitatie komen”. Volgens hem zal het tekort, zoals de financiële commissie van de HVB dat heeft becijferd, stukken lager uitvallen als de gemaakte kosten rond de bouw en de exploitatie van het nieuwe bondsge- bouw in Santpoort op de juiste manier ■verdisconteerd zouden worden. Boven- bdien plaatst Korenvaar vraagtekens bij de bekwaamheid van de huidige finan- Kciële commissie. „De begroting is foutief opgezet. Pos ten werden als baten opgegeven en daar na alsnog in mindering gebracht op de lastenrekening. De grootte van het be drag dat binnen zou komen dankzij de Moto/lotto was misgerekend en de begrip pen „debet en credit” stonden in een Lverkeerde volgorde in het boekje dat de clubs ontvingen”, aldus Korenvaar die in het dagelijks leven accountant is en ’daarnaast onder andere de functie van voorzitter van de voetbalvereniging Hil- legom vervult. j (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. „Een trieste zaak”, noemt G. Korenvaar het besluit van de KNVB-afdeling Haarlem om vijf gul den aan de leden te vragen teneinde de slechte financiële situatie van de afde ling te lenigen. Omdat hij ervan uitgaat dat de meeste afgevaardigden van de verenigingen niet al te veel tegengas sullen geven op de vergadering van aanstaande donderdag, heeft Koren vaar zich op een onlangs gehouden regi- overgadering flink verweerd tegen het voorstel van de HVB. (Van een medewerker) IJMOND. Het Heemskerkse ODIN was in feite al jaren dezelfde ploeg. Voet ballend in de vierde klasse van het zater- daggebeuren ging het de formatie niet goed, maar ook niet slecht. Een ploeg die nou niet bepaald uitblonk door het leve ren van opvallende prestaties. Dit sei zoen is er echter het een en ander gebeurd en dat leidde in ieder geval tot verbazing alom. Duinker: slechte positie. gebeuren, want we zijn een van de afde lingen met het laagste inleggeld”, aldus Duinker. Bezuinigingen op HVB-uitga- ven blijken niet mogelijk. „Trendmatige stijgingen”, wordt er gezegd, „en natuur lijk stijgen de personeelskosten regel matig. We hebben alle cijfers doorge licht en op een nieuwe begroting gezet. Ik zie daar echt geen posten bij waarop bezuinigd zou kunnen worden”. Eigenlijk zou er alleen maar méér geld naar de HVB moeten stromen om dat de meeste verenigingen zich immers nog altijd kunnen verheugen in een groeiend ledenaantal. „Drie regio’s hebben geen bezwaar tegen die vijf gulden”, zegt Henk Duin ker, „dat is de afgelopen week tijdens „Het belooft om drie redenen interes sant te worden”, meent Dobi Peters. „Allereerst omdat ik oud-trainer ben van EDO, ten tweede omdat bij AFC waar schijnlijk Raymond Kick meespeelt (zoon van de huidige EDO-trainer) en ten derde omdat we in punten gelijk staan. Degene die verliest, valt dan ook voorlopig af in de strijd aan de top. Ik voorspel een open strijd met twee aanvallend spelende ploegen". Hij acht EDO op papier wat sterker maar: „Ik zal mijn spelers terdege instrue ren. De wedstrijden tussen beide ploegen zijn in het verleden altijd hoogtepunten geweest door de vele doelpunten die wer den gemaakt. AFC ziet de strijd dan ook met belangstelling tegemoet, temeer om dat EDO mogelijk dit seizoen de tweede ploeg is die bij ons aanvallend durft te spelen. Want met uitzondering van Elink- wijk hebben de andere teams zeer behou dend gevoetbald. Persoonlijk vind ik het jammer dat we niet eerst bij EDO moeten spelen, want straks kan de situatie op de ranglijst wel eens minder interessant liggen”. Trainer Jaap Doornbos wil zijn for matie met drie spitsen en een daarbij aansluitende opdracht het veld in sturen. Nu, twee maanden later, kan geconclu deerd worden dat Weel bij Velsen inder daad een aantal „goede vervangers” tot lijn beschikking heeft. Door hardnekkige blessures van „vaste” eerste-elftalspelers als Ed Klinge, Lars Schemmekes en Ed Maarschalk heeft hij tot op heden nog leen enkele maal zijn „ideale” formatie binnen de lijnen kunnen brengen. Desondanks staat de Velsense vereni ging in de derde klasse B op een tweede plaats, met maar één punt achterstand op het leidende HBC. Han Weel is zeer ingenomen met de redelijk voortvarende (uit de eerste zes duels werden acht punen gehaald) compe titiestart van zijn elftal: „Ik ben uiterst tevreden. We blijken een zeer brede basis te hebben, waardoor de opengevallen plaatsen in het team grandioos opgevuld bonden worden. Na een wat onwennig begin gaat het eigenlijk met de week be ter. Ik heb in de huidige spelersgroep zeer veel vertrouwen gekregen, en wil in dit verband dan ook zeker niet praten over een noodoplossing. De jongens die nu in het eerste staan, staan daar terecht. Het is ïeker niet zo dat de speles die momenteel geblesseerd zijn meteen weer opgesteld zul len worden. Integendeel, ze zullen er hard voor moeten knokken”, aldus de 27- jarige oefenmeester, die bij Velsen aan djn derde seizoen bezig is. Het zal duide lijk zijn dat Weel zich betrekkelijk weinig zorgen maakt over het feit dat hij aan staande zondag, als Velsen tegen het even sens hoog geklasseerde Beverwijk (6-7) speelt, geen beroep kan doen op de ge schorste spelers Piet van de Bos, Theo Hoenderbos en Peter Duyn. „We hebben met genoeg problemen te kampen, maar ze zijn gelukkig allemaal vrij eenvoudig op te lossen. Het is alleen jammer dat zoiets altijd ten koste gaat van het tweede elftal, dat immers zijn beste spelers moet «fetaan”. In vergelijking met vorig seizoen, toen ADO ’20 de titel van de derde klasse net voor de neus van de geel-blauwe equipe wegkaapte, hebben er binnen het elftal nogal wat verschuivingen plaatsge vonden. Han Weel: „Een al wat oudere speler als Piet van der Hulst, wie door mij, maar ook hoor zichzelf eigenlijk al een plaats in het tweede was toebedacht, staat nu laatste ®an, en ik moet zeggen dat hij het daar verschikkelijk goed doet. Verder verhuis de Rob Meyer van de linksbackplaats Naar het middenveld en heeft Erik van Veelen de spitspositie van Meindert de Haas ingenomen. Als ik echter dit team vergelijk met het elftal van verleden jaar bespeur ik zeker geen verzwakking. Het zou me dan ook bitter tegenvallen als we dit seizoen niet bij de eerste vier zouden eindigen”. Het feit dat een groot aantal spelers bij Velsen in aanmerking komt voor een Plaats in de hoofdmacht was voor Han Weel, die in het bezit is van het B-diploma („Ik zou graag mijn A-diploma willen ha len, maar daar heb ik ais gymnastiekle- (Van een medewerker) HAARLEM. In de Bloemhofhal te Aalsmeer wordt op vrijdagavond 31 ok tober het Vierbondentoernooi dames- zaalvoetbal van het district West 1 ge houden tussen de teams van de KNVB- afdelingen Amsterdam, Noord-Holland, Haarlem en Utrecht. Na het spelen van drie selectiewedstrij den zijn voor het Haarlems afdelingsteam de navolgende speelsters aangewezen: Trix Boogaart (DCO), Jolanda v.d. Meij, Silvana Hoogland en Jolanda Nijman (al len DSC’74), Marion de Groot, Astrid Mo lenaar en Margreet Molenkamp (allen RCH), Els Schoon en Anneke Nieuwenho ven (beiden DCO). Trix Boogaart en Jo landa v.d. Meij zijn keepsters. Als coach treedt John Engelsma op. d

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 25