Jean-Pierre van Deursen leeft en werkt voor judo Van den Ban Haarlemse dames in V ierbondentoer nooi Open strijd bij i districtstitels in Twee oefenduels voor B-selectie hockeyers Uitslagen zaalvoetbal disciplinair gestraft DSS blijft overeind spectaculaire slotfase L Trainingsstage in Londen tegengevallen Thurau en Frank aan de leiding in zesdaagse Internationale bezetting in Schipholloop I Ir ZATERDAG OKTOBER SPORT 1980 14 Z 1 ROB EN MARJAN RIDDER Vetrouwensrelatie Programma Mi» J Abe van den Ban: weggestuurd. Jean-Pierre van Seursen junior tussen de senioren. Noord-Holland, Rob Ridder: in Denemarken. (Van een medewerker) Jeugduitslagen: Pier Tol: terug op de bank bij AZ. In Sofia kwam Kessler tot de ontdek king dat hij in de komende weken toch moet vasthouden aan zijn zo beproefde 4-4-2 systeem. Nu Jonker weer volledig fit is verklaard door de medische staf heeft de coach van de Alkmaarders gekozen voor Kist. De 21-jarige international, werd na de UEFA-Cupwedstrijd tegen Levski Spartak Sofia door George Kessler gewogen en te licht bevonden. Kees Kist zal tegen MW vanaf de eerste minuut in de basisformatie van AZ staan. Bij AZ’67 zit Pier Tol, die twee we ken geleden nog zijn eerste interland speelde, tegen MW (vanavond in Alk maar) op de bank. Herman Leidelmeijer, die met Iwan Kris- tant in actie komt, wordt een tweede plaats toegedacht. In het damesdubbel (Van onze badmintonmedewerker) HAARLEM. Dit weekeinde worden de districtskampioenschappen badmin ton van het district Noord-Holland-Zuid gehouden in de Duinwijckhal. Opvallen de afwezigen daarbij zijn Rob en Marjan Ridder, die het na vele titels voor gezien houden en de voorkeur geven aan het spelen van een toernooi in Denemarken. Voor DSS is het treffen met het hoog geklasseerde de Germaan een wedstrijd met twee gezichten geworden. Konden de Haarlemmers aanvankelijk gelijke tred met de bezoekers houden, al snel werd duidelijk dat de Amsterdamse tegenstan der over meer inhoud beschikte. Via een goed schot en een duidelijk reboundover- wicht kon de Germaan voor de rust uitein delijk gemakkelijk weglopen naar een rui me 27-39 voorsprong. Een hoofdrol in de Amsterdamse aanval was weggelegd voor Roel Tuinstra, die direct na de basketwisseling de marge op veertien punten bracht. Niemand geloof de toen nog in een wederopstanding van de thuisclub. Geheel anders pakten echter de zaken in die tweede helft uit. Plotseling had DSS geen enkele moeite meer met de Amsterdamse man-to-man. Gemakkelijk .gingen ook de uitblinkers Cees Rozemeij- er en Jos Dekker de vijandelijke basket vinden. En bij 52-52 was de strijd halver wege de tweede helft weer geheel open. Dat de gasten in die fase niet direct op afstand gezet werden dankte het vooral aan routinier Roel Tuinstra, die keer op De klasse van Jean-Pierre van Deur sen bestaat hierin dat hij voldoet aan de zijn waar hoog gekwalificeerde lessen kunnen worden genoten? Van Deursen, schouderophalend: „Ik weet het niet. Ik moet eigenlijk bekennen dat het aantal door-de-weekse uren me zijn tegengeval len, terwijl in Crystal Palace mijn ge wicht- en leeftijdgenoten in doorsnee minder deden dan wij hier gewend zijn. Bovendien verliep het een en ander nog al chaotisch”. Op het lijstje van behaalde successen, sinds hij op zesjarige leeftijd met judo begon, staan onder meer het jeugdkam pioenschap van Nederland 14-15 jaar, in februari van dit jaar een derde plaats bij de strijd om de nationale seniorentitel in Haarlem die hem zijn plaats in het natio nale team van vanmiddag bezorgde en drie weken geleden het Nederlandse ju niorenkampioenschap. AMSTERDAM. Een nationale B-selectie speelt donderdag 30 oktober en donder dag 6 november in het Wagenerstadion te Amstelveen oefenwedstrijden tegen respectievelijk Kampong en Amsterdam. keer vanaf de vrije worplijn kon scoren. In de ongemeen spannende slotminuten wilden beide ploegen niet voor elkaar onderdoen. Om beurten verbleven beide formaties aan de goede kant van de score. Zestien seconden voor tijd leken de gasten via 69-70 alsnog de zege in de wacht te slepen. Maar met name Cees Rozemeijer dacht daar anders over en schoot vier seconden voor het laatste fluitsignaal zijn ploeg andermaal naar een nu beslissende voorsprong. Het niet verkrijgen van een time-out in de slotseconden deed de te leurgestelde gasten naar het laatste red middel in de vorm van een protest grijpen. De in opkomst zijnde judoka uit de Bol lenstreek ligt daar vooralsnog niet wak ker van, omdat volgens hem de techniek en de snelheid toch wel de voornaamste pijlers blijven, al betreurt hij die ontwik keling wel. Hierover: „Door veel training probeer ik zo sterk mogelijk te worden”. Dat laatste betreft dan het overdag alsmaar oefenen van de uchi-comie (her haald inzetten van een worp) plus inten sieve looptrainingen op schema met in tervallen onder leiding van Cor van der Geest, van wie hij geestdriftig zegt: „Een man die ontzaglijk veel voor me doet en aan wie ik bijna alles te danken heb”. En wat die avonturen betreft, die worden gevuld met veel randori’s (onderlinge wedstrijden op de sportschool). Uit deze opsomming kan worden op gemaakt dat onderwijs of werkkring niet in het leven van alledag voorkomen. Dat is sinds kort veranderd, want Jean- Pierre ven Deursen volgt nu een avond school, begint in januari met een studie ABO en wil vervolgens als judo-leider aan een maatschappelijke loopbaan be ginnen die via een job als judo-assistent moet leiden naar het judo-leraarschap. Deze ontwikkeling vergt in totaal een studie van vier a vijf jaar. Op 14, 15 en 16 november neemt Jean- Pierre van Deursen in de categorie 60 kilogram deel aan de Europese kampi- eisen die judo-op-niveau stelt: techniek, snelheid en kracht, al is er ook in deze sport duidelijk een accentverschuiving merkbaar naar laatstgenoemde factor. De Kometen-Hoofddorp 38-45 (rust 16-15). Topscoorsters De Kometen: Stien Kraay (6-2) en Yolanda Barendregt (2-7). Hoofd dorp: Annet Janzweert (4-10) en Annet Keur (2-9). oenschappen individueel voor junioren in Lissabon. Zijn zwaarste tegenstan ders zullen uit Frankrijk en het Oost- Na het spelen van drie selectiewedstrij den zijn voor het Haarlems afdelingsteam de navolgende speelsters aangewezen: Trix Boogaart (DCO), Jolanda v.d. Meij, Silvana Hoogland en Jolanda Nijman (al len DSC’74), Marion de Groot, Astrid Mo lenaar en Margreet Molenkamp (allen RCH), Els Schoon en Anneke Nieuwenho ven (beiden DCO). Trix Boogaart en Jo landa v.d. Meij zijn keepsters. Als coach treedt John Engelsma op. Het programma voor het Vierbonden- HAARLEM De uitslagen in de Haar lemse zaalvoetbalcompetitie waren: Bij de dames herstelde Hoofddorp zich van de nederlaag tegen Noordkop. Tegen de Kometen was de 38-45 winst echter allesbehalve overtuigend. Gratama-DSS-De Germaan 71-70 (rust 27-39). Topscorers DSS: Cees Rozemeijer (13-12), Jos Dekker (6-10) en Machiel Stij- ger (2-9). De Germaan: Roel Tuinstra (7- 14) en Mroczkowski (9-5). (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM-UMOND. Hoe grillig het basketballeven is heeft Gratama-DSS gisteravond in een spectaculair duel te gen de Germaan bewezen. De ploeg van coach Ron Telling, die afgelopen week nog onnodig van het zwakke Arnhemia Eagles verloor, zorgde tegen de sterke Amsterdamse formatie voor een regel rechte sensatie door met 71-70 te zegevie ren. Of het door de Germaan na afloop ingediende protest nog wijziging in de score zal aanbrengen, moet de toekomst leren. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Hans van Doorne- veld, trainer van de eerste divisionist Haarlem, heeft Abe van den Ban giste ren disciplinair gestraft en hem te verstaan gegeven dat hij zich niet voor maandagmiddag hoeft te mel den. Dat houdt in dat Abe van den Ban morgenmiddag niet van de partij is tegen De Graafschap. (Van onze sportredactie) SCHIPHOL. Ongeveer honderd atle ten uit Nederland, België, Engeland, West-Duitsland en Japan, zullen op zon dag 2 november deelnemen aan de derde Schipholloop, een „supermarathon” over 62 kilometer. Na de 100 kilometer van Winschoten is dit de langste wedstrijd in Nederland. De start is ’s morgens om negen uur op het sportcomplex De Elzenhof. Vanaf Schiphol gaan de lopers naar Badhoeve- dorp, waar zij de ringdijk rond de Haar lemmermeer opgaan, die zij éénmaal zul len rondgaan. De eerste lopers worden om ongeveer half een aan de finish verwacht. De tijdslimiet is gesteld op zes uur. blok komen. Niettemin: „Ik acht mezelf in staat een plak te veroveren”. JAN BLIJBOOM dn sei me eei pn d le ei F ti b w b rt h b b w R H ei o: ti b VI VI b g' F si te s( ii v d e< z< d v Zl di k v moeten Grace Kakiay en Paula Kloet pro beren de oude garde in de personen van Maija Ravelli en Hanke de Kort van hun troon te stoten. Hanke de Kort geldt met Herman Leidelmeijer ook als kanshebster voor de overwinning in het gemengd dub bel, Guus van der Vlugt en Paula Kloet moeten Frank van Dongen en Grace Ka kiay of Piet Ridder en Maija Ravelli van het lijf zien te houden. De finales begin nen morgenmiddag om half twee. Een incompleet de Kometen Janke Nijdam en Biene van Zalm ontbraken heeft tegen een stroef draaiend Hoofd dorp tot diep in de tweede helft de weelde van een voorsprong gekend. Pas in de slotfase kwam er wat meer lijn in het spel van Hoofddorp en konden Carolien Hoomenga en Annet Keur de zege toch nog veilig stellen. (Van onze sportredactie) HILLEGOM. Vandaag worden in Voorburg de Europese judokampioen- schappen voor landenteams gehouden. Onder de deelnemers bevindt zich de 18-jarige Jean-Pierre van Deursen van de sportschool Ken Amju die samen met de Vlaardinger Rob Hogendijk in de klasse zestig kilogram Nederland vertegenwoordigt. Kenmerkend voor de kunde van de frêle Hillegommer is dat hij qua leeftijd nog tot de categorie junioren behoort maar al geruime tijd zijn mannetje staat tussen de senioren. Het duo heeft een voorsprong op het Nederlands/Westduitse koppel René Pij- nen/Gregor Braun. De Westduitsers Al bert Fritz en Wilfried Peffgen zijn derde en rijden ook nog in dezelfde ronde. De andere koppels hebben minimaal al een ronde achterstand. FRANKFORT (ANP). De Westduit- ser Didi Thurau en de Deen Gert Frank hebben na de eerste nacht van de zes daagse in Frankfort de leiding. Tot voor kort zet Jean-Pierre van Deursen nog op de centrale jeugdtrai- ning op Papendal onder leiding van Chris de Korte; officieel de aspiranten oefenmeester. Tussen beiden is in de loop van de jaren een vertrouwensrela tie gegroeid die veel tot de judo-ontwik- keling van de bescheiden Hillegommer heeft bijgedragen. Nu, sinds afgelopen zondag, volgt hij de officiële nationale seniorentraining in Harderwijk, waar Peter Snijders met straffe hand en koel gebiedend oog de scepter zwaait. Hans van Doomeveld over zijn be slissing: „Ik vind dat een semi-prof rechten, maar ook plichten heeft. Abe van den Ban is een afspraak niet nage komen en daaruit heb ik mijn conclu sies getrokken. Iets dergelijks kan ik gewoon niet accepteren. Ik heb inmid dels een gesprek met hem gehad en daarin heeft hij toegegeven dat hij fout is geweest. Wat mij betreft begin ik na maandag weer met een blanco-lijst wat Abe van den Ban betreft”. Voor de Haarlem-speler zelf ligt dat overigens anders. Abe van den Ban: „Dit is niet het eerste incidentje, maar het kan er wat mij betreft nog wel bij. Van Doomeveld heeft me gestraft om dat ik tegen de afspraak in heb ver zaakt afgelopen maandag met de C- selectie mee te trainen. De andere spe lers waren toen in Ierland voor het spelen van een wedstrijd tegen Lin field. Ik kon daar door werkzaamhe den niet bij zijn. Voor mij heeft het weinig zin meer om op deze manier door te gaan, vooral ook omdat er al meer vervelende dingen met Van Doomeveld zijn voorgevallen. De aar digheid is er een beetje af. Ik denk er hard over het bestuur te vragen of mijn contract met Haarlem kan worden ont bonden”. Tegen De Graafschap zal de plaats van de Zaankanter op het middenveld worden overgenomen door Ruud Gul- lig, die de laatste weken als aanvalslei der opereert. De voorste linie zal nu worden gecompleteerd door Ton Nij dam. Twijfelachtig is nog of Edward Metgod kan spelen. De doelverdediger is ziek. Indien nodig zal hij worden vervangen door Paul de Jong. (Van een medewerker) HAARLEM. In de Bloemhofhal te Aalsmeer wordt op vrijdagavond 31 ok tober het Vierbondentoernooi dames- zaalvoetbal van het district West I gehou den tussen de teams van de KNVB-afde- lingen Amsterdam, Haarlem en Utrecht. Hoewel het de eerste keer is dat de districtskampioenschappen worden ge houden na de splitsing van het district Noord-Holland, is de inschrijving niet kleiner dan bij voorgaande gelegenheden. De opstelling van Haarlem: Metgod of De Jong, Haar, Huyg, Masefield, Leysner, Mel- gers, Gullit, Balm, Böckling, Hendriks en Nijdam. De Graafschap: Doomebos, Schreur, Trentelman, Cornells, Wanders, Koenders, Pieneman, Kelderman, Hulshof, Polko en De Geer. De districtskampioenschappen zijn en blijven nu eenmaal een aangelegenheid tussen de drie topclubs Duinwijck, Haar lem en Zjjderveld. Ook kwalitatief is er zeker niet van een achteruitgang sprake, omdat met name bij Haarlem nogal wat sterke nieuwelingen uit andere districten opgedoken zijn. Door de afwezigheid van Rob Ridder is het bij de herenenkelspelen nu een open vraag wie de nieuwe titelhou der wordt. Guus van der Vlugt, de laatste tijd niet zo in -vorm, is eerste geplaatst, Piet Ridder tweede. Ook Bas van Barnau, en Andre de Rooij van Haarlem of Roy Kahman (Zjjderveld) moeten tot de kans hebbers worden gerekend. Bij de dames is Hanke de Kort, die vorig jaar ook de titel pakte, toen Marjan Ridder geblesseerd was, favoriete. Zijderveldspeelster Ria Dekker staat twee op de tiplijst, terwijl Paula Kloet, Grace Kakiay en Inge Njjhof kanshebbende outsiders zijn. In de heren dubbels opereert Guus van der Vlugt dit maal met Piet Ridder als favoriet koppel. L Tol ten R trio Ter r Tar T Hai Sui B (20( C ra-S S Orf T gar R m., hof lita sch P Rie T Tar Judo-insiders zijn van mening dat Je- an-Pierre van Deursen én als gevolg van zijn technische begaafdheden én vanwe ge zijn nauwelijks af te remmen drang naar het leveren van prestaties, waar voor hij gemiddeld drie uren per dag een loodzware training over heeft, een grote sporttoekomst wacht. Het was voor hen dan ook geen verrassing dat Van Deur sen dit jaar voor een trainingsstage van het Leo van der Kar-sportfonds werd voorgedragen en geaccepteerd. Het le verde eind september/begin oktober een verblijf van een week op in Londen waar getraind werd onder leiding van David Starbrook, de bondscoach van de Engel se kernploeg. Jean-Pierre van Deursen hierover: „Door-de-week ben ik in verschillende sportscholen geweest en in het weekend in Crystal Palace met de Engelse selec tie”. Waarom eigenlijk Engeland, terwijl bijvoorbeeld Japan en dichter bij huis Frankrijk toch bij uitstek dé landen toernooi luidt als volgt: 19.00 uur: Amster- dam-Utrecht; 19.35 uur: Haarlem-Noord- Holland; 20.10 uur: Noord-HollandAm sterdam; 20.45 uur: UtrechtHaarlem; 21.20 uur: Noord-Holland—Utrecht; 21.55 uur: HaarlemAmsterdam. Een dag voor het Vierbondentoernooi, donderdag 30 oktober, moeten de dames van het Haarlems afdelingsteam in de Treslongsporthal te Hillegom voor hun club in een competitiewedstrijd uitkomen. Het programma luidt voor die avond: eer ste klasse: De RoemerTHB; DCO— Klein Zwitserland; Carillon Lady’s— RCH; DSC’74—EDO Preyde Girls. Bondscoach Wim van Heumen is druk doende de definitieve selectie voor het toernooi om de Champions Trophy, dat in januari in Karatsji wordt gehouden, samen te stellen. Om enig inzicht te krijgen in het beschikbare materiaal heeft Van Heumen de oefenwedstrijden van het B-team vastgesteld. Hij heeft de volgende dertien spelers uitgenodigd: IN HET DOEL: Pierre Hermans (Amsterdam), Joost Claushuis (Klein Zwitserland); VELD: Tjeerd Borstlap (Klein Zwitserland), Roderick Bouwman (HGC), Maarten van Grimbergen (Klein Zwitserland), Arno den Hartog (Oranje Zwart), Job van der Have (HGC), Bob Jan llillen (Amsterdam), Jan Carel Jenniskens (Tilburg), Hans Kruize (Klein Zwitserland), Eric Pierik (Hattem), Jaap Schultz (Groninger Studenten) en Jard Sluiter (DKS). Hans Kruize keert hiermee terug in de voorlopige selectie. Nieuwelingen zijn Jenniskens, Schultz en Sluiter. Een zestal spelers is al zeker van een plaats in de A- ploeg, te weten Ceej, Jan Diepveen (Bloemendaal), Theo Doyer (Bloemendaal), Ties Kruize (Klein Zwitserland), Wouter Leefers (HGC), Paul Litjens (Kampong) en Tim Steens (Klein Zwitserland). De definitieve A-selectie gaat zich vanaf 11 november voorbereiden op het toernooi in Karatsji met aanvankelijk twee wekelijkse trainingen en na het eind van de veldcompe- titie tevens een training op zaterdagochtend in Overveen. Op woensdag 26 november of woensdag 3 december zal een wedstrijd tegen West- Duitsland worden gespeeld. Tenslotte belegt de groep van 17 tot en met 21 december een trainingsstage in Barcelona. Eredivisie, zaterdag: NAC-Go Ahead Eag les, PSV-FC Utrecht, FC Den Haag-FC Twente, PEC/Zwolle-Ajax, AZ’67-MW. Zondag: Wageningen-Roda JC, Excelsior- Willem II, FC Groningen-Feyenoord, Sparta-NEC. Eerste divisie, zaterdag: Fortuna Sittard- Hee ren veen. Zondag: Haarlem-De Graaf schap, Amsterdam-Volendam, Heracles-FC VVV, DS’79-SW, Cambuur-Veendam, Vlaardingen-Helmond Sport, Amersfoort- Eindhoven, Vitesse-FC Den Bosch. Beverwijk: eerste klasse A: Les Routes Boys-Lichthal 2-3; derde klas C: Sminia TKS-Esso H. 0-2; vierde klas B: Vendex Sport-Breed S. 3-9. Umuiden (Oost): eer ste klas B: Schaaper-Loek Anderson 1-3; derde klas A: Cosmos-De Fles 4-1; derde klas C: Henk Schoorl-Mazda 1-1. Heems kerk (Dr. Prinsenhal): hoofdklas: Presso- foon-Blauw Wit ’80 2-2; derde klas D: Chez André-Teaching Team 13-0; vierde klas A: Never Down-Chris de Goede 1-5. Wijk aan Zee: tweede klas B: Sonco’72-Waasdorp 1- 2; derde klas A: Clipper N.-Flruitman 6-4; vierde klas A: Noordermeer S.-Phantoms 3-3. Haarlem (Kennemer sporthal): vierde klas C: Voit-The Stoker El. 2-8; Briljant- Hagens 4-4; Damiate-Goebert 4-3; vierde klas D: Spaarnestad-Snack C. 1-4; Cen trum III-Halve Maan 2-1. Haarlem (Beij- neshal): tweede klas D: Internationaal- DSS 4-3; vierde klas D: Chen Tong Kong- Codi H. 1-3. Hillegom: hoofdklas: Rinko- TYBB 2-5; eerste klas C: Sporthuis H’gom-Rieko 1-1; tweede klas E: Out-Se- kura 2-4. Jeugduitslagen: IJmuiden (Oost): IJmond ’73-Maurits D. 1-4 (10-11); Maurits D.-Sport Schoone 7-2 (14-15). Haarlem (Kennemer sporthal): DSOV- Borher 3-1; DSC’74-DSOV 2 1-1 (10-11); Van Essen B.-OG 2-2; VSV-TZB 102 (14- 15). j

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 14