•d Discussie rond Plan Reigersbossenlaan g loopt dood op oude tegenstellingen 1 Marnixschool wint overtuigd driedaags korfbaltoernooi Velserbroek eerste jaren zonder eigen bibliotheek gevonden voorwerpen burgerlijke stand W. S kort ijmondni&jws *1 I I Ik Wethouderstaak in Extra kosten door Bazaar Wandelen sector sport duidelijk begrensd aanpassing van schoolbusvervoer «I L.V SPORTIVITEIT DOMINEERT IN SPORTHAL Pas in 1988 vierde filiaal fit VVD-vrouwen Subsidie-aanvragen welkom in kader vrouwenemancipatie Nieuwe tuinen mijlpaal „Wijkeroog” „GEBIED BELANGRIJKE OVERGANGSZONE NAAR DUINEN” L ~f o 11 I IJMOND 19 80 OKTOBER 4 ZATERDAG 25 HEEMSKERK y Inbreuk” BEVERWIJK (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. De Marnix school werd vrijdagmiddag win naar van het driedaags school- korfbaltoernooi in sporthal Zee wijk. In een spannende finale ver sloegen zij met 5-0 hun rivaal De Morgenster. y Uitslagen (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Tegenstanders van woningbouw in het bestem- mingsgebied Reigersbossenlaan brachten vrijdagmiddag hun al lerlaatste geschut in stelling tij dens een hoorzitting in het pro vinciehuis. Gedeputeerde W. van der Knoop zat de bijeen komst voor. Velsens wethouder K. Bijl van ruimtelijke ordening mengde zich namens deze ge meente in de woordenstrijd die zich tussen de partijen opnieuw ontspon rond het omstreden bouwplan. Verwijt 4 p- iiiiiin id 5,00 Op zondag 9 november organiseert de commissie IJmuiden van de Noordhol- De afdeling Velsen van de Ned. Ver. van Huisvrouwen houdt dinsdag 28 oktober van 11.00 tot 17.00 uur een bazaar in de Petrakerk aan de Merwedestraat in IJ muiden. De opbrengst komt ten goede aan rde verenigingskas. jaar een rijksdaalder, personen boven de 16 jaar betalen drie gulden. jress, Yar- jr jr 5,90 5,85 0,00 0,70 3,00 0,80 De eerste bewoners van de Velser broek zullen tijdelijk gebruik moeten maken van het filiaal Santpoort aan de Crocusstraat. Eventueel kan bij een snelle bewoning van de nieuw bouw gedurende de jaren 1986 en 1987 de bibliotheekvoorziening ver zorgd worden door een zogenoemde bibliobus. Met ingang van 1986 zullen de eerste aankopen gedaan worden voor de collectie boeken in het filiaal Velserbroek. Daarvoor zal uitbrei ding van het personeel met een bibli othecaris en een administratief me- Woordvoerder S. de Groot zag juist die woningbouw als inbreuk op eerdere be leidsvoornemens. „Het terrein lag pas klaar voor de bouw van gemeenschaps voorzieningen. Tegen het uiteindelijk ge kozen projekt heb ik geen enkele be zwaar. Wel echter tegen de koppeling .met huizenbouw”. Voor het in Velsen heersende huizentekort toonde hij alle begrip met verwijzing echter naar het gebied Velserbroek voor hem „de aange wezen plek voor woningbouw op grotere schaal”. „In IJmuiden-West zitten wij al met teveel mensen op een kluitje” zo werden zij winnaar van het toernooi. Een goede speltechniek en een zuiver schot garandeerden een klinkende eindzege. De trofee namen zij over van de Bethlehem- school. De deelnemende ploegen zijn door korf ballers van DKV en Neptunus getraind als voorbereiding op het toernooi. Volgens organisator Leen van der Lugt nemen nog te weinig scholen deel aan het toernooi. Slechts twaalf scholen schreven zich in. Het betekent overigens niet dat er een gebrek was aan publieke belangstelling. De tribunes waren elke dag goed gevuld met enthousiaste supporters. Tijdens de finale was een ruim 200 koppig publiek aanwezig. De sportiviteitsprijs ging naar de Prin- verklaarde hij ter afronding van zijn betoog. De Zeewijker D. van Schie omschreef het zwakzinnigenproject als „bruikbaar middel om een compleet woonwijkje door de ambtelijke molen te krijgen”. Gehuwd: Peter Jacobus Gerardus Koop en Christina Maria van Suntenmaartens- dijk; Simon Willem Meijer en Margaretha Martina Smits; Jacobus Petrus Maria Ho- gerheijde en Patricia Jeannet Koelemij; Anthony John Daryl Barker en Elisabeth Maria Prinsen; Hendrikus Gerardus van Tunen en Catharina Sophia Maria Weel; Antonius Petrus de Boer en Theodora Maria Verduin; Michael Overzier en Anna Jacoba Bongers; Nicolaas Franciscus Ma ria Kortekaas en Klazina Helena Maria van Tunen; Nicolaas Petrus Maria Welbo- ren en Maria Antoinette Mariette Vendel; Rene Lommers en Jacoba Theadora Ma ria Eist; Ano Zuidema en Ingrid van der Nat Overleden: Manuel Nacher, 57 jaar; An dries Jellema, 64 jaar; Richard Marcel Theodoor, 14 jaar. Anjers n prijs i witte en per ent per tot 48 >d van tien de Bij de cycla- oor de 'an de- elen te 30T de ilanten ses Beatrix 2. De prijs voor het best gekle de team ging naar Clara 2. Op de tweede plaats eindigde finalist De Morgenster. De winnaar van het toernooi van het vorig jaar werd derde. De vierde en vijfde plaats werden respectievelijk in de wacht gesleept-door de Jan Ligthart en de Een hoorn. De Gunning eindigde op de zesde plaats. GEBOREN: Anja Bregitta, d.v. M. P. M. Jansen en B. M. Groot; Vanessa Amanda, d.v. H. R. Claser en C. E. Richardson; Marco, z.v. J. Tuijn en J. Groeneveld; Johannes Huibert Cornells, z.v. H. C. Dekker en J. A. M. van der Meij; Ragna Kirsten, d.v. A. C. Stam en A. M. de Ridder; Miriam Renee, d.v. R. J. Borgers en J. Arnoijs; Maria Eléna, d.v. H. Lagendijk en M. L. Rodewijk; Oguz- han, z.v. A. Cevenc en S. Akin. ONDERTROUWD: J. H. P. Duits en C. B.,M. Dudink. De afdeling Beverwijk/Wijk aan zee van de VVD-vrouwen gaat op woensdag 29 oktober een excursie maken naar de vuil verbranding in Zaanstad. Belangstellen den dienen zich om 9.30 uur te verzamelen op het Stationsplein in Beverwijk. De groep wordt om 11.00 uur weer terug verwacht. Aanmelden bij mevrouw Doc tor, tel. 02510-20701. Sam- :andi- Jmui- Kings c, IJ- i; Ju- Lon- i’ores- ■cuur, Delf- li Ca- :e, IJ- ey. !e Ca- k; Pi- Bou- leptu- s, Be- irken; ergot- omba, de 20- 40-135, elderij 10-30, kom- rei 41- 27-70, i 300- jol 60- ispeen neden occoli ch 39- atuur- 3100 8500 istjes. De rust ging in met een 1-0 voorsprong. Even leek het erop dat De Morgenster bij een 2-0 achterstand in de tweede helft terug zou komen, maar de verdediging van De Marnix gaf geen haarbreedte toe. In de slotfase scoorden de oranjehemden driemaal vlak achter elkaar. Zij stelden daarmee de wisselbeker veilig. Verdiend VELSEN. Bij het hoofdbureau van politie te Velsen werd in de periode 17 tot 24 oktober aangifte gedaan van de volgen de gevonden voorwerpen: zilverkleurig herenhorloge met leren bandje, sleutel hanger (M) met 3 sleutels, wieldop, groene portemonnee met inhoud, groene regen- broek, sleutelhanger met 4 sleutels, groe ne badhanddoek, donkergekleurde hond met halsband, groene pukkel plastic draagtas met o.a. kleding, sleutelhanger (OPEL) met antennesleuteltje, ring met 3 sleutels, rood babyschoentje (L), bruine kinderriem Tom Jerry, zwarte brom fietshandschoen (L), bruine zijden dames sjaal met bloemmotief, lipssleutel no. 962, bruin etui met 2 sleutels, ring met 8 sleu tels, ring met 5 sleutels. Afhalen gevonden voorwerpen iedere dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur. Inlichtingen dagelijks aan het hoofdbu reau van politie alhier. Kijkdag fietsen: elke zaterdag van 11.00 tot 12.00 uur. De uitslagen van de vrijdag gespeelde halve finales zijn Morgenster 1-Gunning 1 1-0; Een- hoom-Mamix 1 0-2; Gunning 1-Jan Ligthart 1 0- 1; Eenhoorn 1-Bethlehem 1 1-3; Morgenster 1- Jan Ligthart 1 2-0; Marnix 1-Bethlehem 1 3-0. De finalewedstrijden waren: Gunning 1-Eenhoom 1 1-3; Jan Ligthart-Be- thlehem 0-3; Morgenster-Mamix 0-5. VELSEN. Organisaties actief op het terrein van de vrouwenemancipa tie wordt van gemeentewege een rijks- bijdrage in de lopende kosten in het vooruitzicht gesteld. In het kader van de geldende rijksbijdrageregeling voor dit doel zijn tot 14 november subsidie aanvragen welkom te richten tot het Velsense gemeentebestuur. Via een advertentiecampagne wordt hierop binnenkort nog eens extra geat tendeerd. Onder „emancipatoire ar beid” wordt in dit verband verstaan werk ten dienste van zelfontplooiing, Ook hij herinnerde aan het gemeentelij ke standpunt in 1972 samen te vatten als een „tot hier en niet verder” dus geen verdere aantasting van het duingebied. Van Schie’s voorstelling van zaken (te huis als trekpaard voor groter bouwpro ject) schoot wethouder Bijl duidelijk in het verkeerde keelgat. Een schrijnend huizentekort in Velsen omschreef hij als probleem met diepgaande maatschap pelijke gevolgen. „De heersende nood noopt inderdaad tot soms rigoreuze maatregelen” zo gaf hij ruiterlijk toe. De Groot en diens medestander J. Wamez benadrukten het belang van het betrokken bebouwingsgebied als buffer zone tussen al aanwezige (hoog)bouw en het natuurgebied De Heerenduinen. Be zwaar van beiden: „De strook niemands land waar plan noch dier goed gedijen schuift met de voorgestelde bebouwing een heel eind op.” Het huisvestingsaspect kreeg als kern gegeven passende aandacht in het ge meentelijke betoog. Omwonenden toon de zich fervente natuurbeschermers in hun mondelinge kritiek op het plan dat allereerst als bedreiging van nu nog on gerept duinterrein wordt ervaren. Aan de orde is op dit moment het in februari door de gemeenteraad goedge keurde bestemmingsplan Reigersbos senlaan waarin opgenomen 134 eenge zinswoningen alsmede een gezinsver vangend tehuis. Eenendertig Velsenaren kwamen hiertegen via een bezwaar schrift in het geweer. Argumenten hierin werden vrijdagmiddag nog eens woor delijk herhaald. Het woord voerden de heren S. de Groot, D. van Schie en J. Wamez allen dichtbij het betrokken duingebied woonachtig. Voor een goed begrip verschafte Van der Knoop, zij het vluchtig, wat achter grondinformatie. De situatie in 1972: Een min of meer afgeronde bebouwing in Zeewijk met aan de Reigersbossen laan nog slechts ruimte voor „bijzondere bebouwing”. De protestants-christelijke Stichting voor Gezinsvervangende Te huizen in Noord-Holland verkreeg in 1973 van de minister carte blanche voor nieuwbouw in Velsen. Het gemeentebe stuur wees na indiening van een bou- waanvraag eerdergemelde terreinstrook aan als geschikte locatie daarvoor. Wo ningbouw kwam voor deze plek pas ter sprake na de gestelde eis bij het ministe rie van CRM het tehuis in te passen in een nieuw te bouwen woonwijk. landse Wandelsport Bond de laatste tocht van dit seizoen. Deze start tussen 10.00 en 12.30 uur in „De Veilige haven” aan de Heerenduinweg in IJmuiden. Het in schrijfgeld bedraagt voor personen tot 16 (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Een vierde filiaal van de Openbare Bibliotheek Velsen in de Velserbroek is pas omstreeks 1988 te verwachten. Volgens een bevolkingspro- ces heeft zich dan een derde deel van de bewoners in dat nieuwe gemeentedeel gevestigd. Dit staat in het bibliotheekplan over de jaren 1983-1985. Geboren: Elisabeth Francisca van den Eshof, Matthijs Deen, Odetta Gemma Vink. VELSEN. Door te voeren wijzigingen in het schoolbusvervoer leiden tot een kostenstijging van 22.880,- ten laste van de gemeente Velsen. Overgegaan wordt tot de inzet van een aparte 8-persoonsbus voor dit doel ten behoeve van Santpoortse leerlingen die in IJmuiden naar school gaan. Besloten is verder twee leerplichti gen woonachtig aan de Hofgeest per taxi van en naar school te brengen. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. Voor de volks- tuindersvereniging Wijkeroog gaat een langgekoesterde wens in vervulling met forse uitbreiding van het tuinencomplex in het gelijknamige park. Met toevoeging van 142 kavels wordt het aantal beschik bare tuinen (nu 118) meer dan verdubbeld. Een belangrijke mijlpaal is zaterdag toe wijzing van de nieuwe tuinen aan gegadig den waarvan velen al jaren op een wacht lijst staan. De amateurtuinderij blijkt in Velsen- Noord een populaire hobby. Uit een stij gend aantal aanvragen voor een tuin is dat duidelijk af te lezen. De vereniging „Wijkeroog” beschikte bij oprichting in ;1961 over tuingrond op verspreide plaat sen in Velsen-Noord. Eén aaneengesloten tuinencomplex met kantine kwam pas in 1968 beschikbaar bij inrichting door de gemeente van het Wijkeroogpark. Twee van de 262 leden handhaafden hun tuin buiten het complex aan de Schulpweg. De nieuwe kavels variëren in grootte van 160 tot 230 vierkante meter wat uiteraard cor respondeert op de bedongen huurprijs. Leden met tuin betalen jaarlijks 35 cent per vierkante meter wat per kavel totaal bedragen tussen zeventig en negentig gul den oplevert. „Wijkeroog” secretaris A. P. Eijman toont zich aan de vooravond van de gronduitgifte uiterst tevreden over het nieuwe tuinareaal waarmee een ellenlan ge wachtlijst bijna volledig kan worden weggewerkt. De uitbreiding vergde meegerekend het teeltklaar maken een investering van tien duizenden guldens. Eijman: „Een fors be drag aan gemeenschapsgeld is in de uit breiding geïnvesteerd. Aan ons de taak daarvan ten volle profijt te trekken. Op gemeentelijk niveau wordt het belang voor velen van de tuinhobby onderkend. Wij als amateurtuinders zijn daar erg blij mee”. VELSEN. Binnen het Velsense colle ge zjjn tussen de wethouders A. J. P. van Heel-Montijn (recreatie) en J. W. Meijer (sportzaken) duidelijke afspraken rond over de onderlinge tot nog toe wat ondui delijke taakafbakening. De heer Meijer houdt bemoeienis met sportbeoefening in competitieverband en initiatieven van particulieren op dat punt (sportscholen, tennishallen) Zijn collega mevrouw. A. J. P. van Heel beperkt zich tot de zuiver recreatieve sportbeoefening zoals watersport, volk- stuinderij, wandelsport, modeïjacht- en - vliegtuigbouw. Daarbij blijven sportvoor- zieningen in de plangebieden Zeebad en Spaamwoude tot haar taakgebied ^behoren. dewerker noodzakelijk zijn. Het streefbezit is gesteld op 48.000 boe ken. De verwachting is dat de Velser broek in 1995 geheel van de grond is gekomen en 20.500 bewoners zal tellen. In het bibliotheekplan wordt voorts rekening gehouden met de voorlopi ge vestiging van een fonotheek en een muziekafdeling. Deze laatste be staande uit een collectie bladmuziek. In de centrale bibliotheek aan het Plein 1945. Aan de hand van de prak tijk moet blijken of deze nieuwe voor ziening toegevoegd kan worden aan de totale collectie verspreid over de filialen. De bestuurscommissie van de bibliotheek is vooralsnog van me ning dat noch een artotheek, noch een spelotheek aan het takenpakket van de bibliotheek moet worden toe gevoegd. Woensdag wordt tijdens een open bare vergadering van de be stuurscommissie het bibliotheekplan behandeld. Deze vergadering begint I om 19.30 uur in het Stadhuis. doorbreking van het rolpatroon en op heffing van belemmeringen en achter- standsituaties voor de vrouw. Uit de emancipatiepot van het rijk is over het lopende jaar al een bedrag van 43000,- toegezegd voor twee activitei ten in het Velsense. De plaatselijke Overleggroep Vormingwerk voor Vrouwen belegde eerder dit jaar een informatiedag. Van de grond kwam verder een naaicursus speciaal be doeld voor buitenlandse vrouwen. Voorgesteld wordt instelling van een ambtelijke Werkgroep Emancipatie om de betrokken subsidieaanvragen bij het ministerie van CRM in goede banen te leiden. De werkgroep belast zich verder met informatie over subsi diemogelijkheden tegenover organisa ties die daarvoor in aanmerking zou den kunnen komen. Tegenover de gedeputeerde liep het laatste een beetje dood door ontbreken de informatie over de aard van de ge vreesde verarming van het duinterrein. Wat abrupt lanceerde de Groot het ver wijt van „bewuste misleiding door het Velsense gemeentebestuur” iets wat Bijl evenmin over zijn kant het gaan. Hij herinnerde aan een eerder gehou den informatiebijeenkomst over het plan gevolgd door een formele hoorzit ting. „Tegenover de buitenwacht is in deze zaak van meet af aan open kaart gespeeld.” Na de hoe dan ook sterk vertragende bezwaarschriftenprocedure wordt van GS op korte termijn een beslissing ver wacht omtrent het omstreden bestem mingsplan. De planologische commissie van de provincie stelde onlangs bij een afweging het huisvestingsbelang in dit geval boven natuurbehoud. Ondertrouwd: Dirk van der Lugt en Janna A. Pettinga; Guy. E. Chailloux en Neeltje Winkel; Albert Heino en Yvonne Makkinje; Pieter Hoekstra en Maria J. Lirnmen. Het terrein aan de Reigersbossenlaan waar voorgenomen woningbouw door de lopende bezwaarschriftenprocedure ernstige vertraging ondervindt. OVERLEDEN: M. Verdwaald, 86 jaar; J. P. C. Tromp, 66 jaar; A. Schellevis, 79 jaar; A. G. van Son, 71 jaar; P. Kramer, 82 jaar; H. J. Welgemoed, 54 jaar; N. Stam, 79 jaar; H. Gerrits, 49 jaar; G. Paap, 83 jaar; M. Snijders Vroegop, 72 jaar; R. Prins, 79 jaar; P. L. Bohncke, 22 jaar; K. Booij, 59 jaar. GEHUWD: E. J. Kwant en C. H. A. M. van Son, A. M. Minneboo en R. Kloosterman, H. A. van Crevenhof en M. Huijser.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 5