KLOPT KARPOV Interim-coach Koos Henneveld: Ek moderne ritmische gymnastiek op hoog peil Voorbereiding in turnbond gebrekkig De Robben in halve finales Colin Wares winnaar in Boekelo Nijboer haalt finish niet 0 Sponsor trekt zich terug uit damestoernooi „Toe komst judoka’s” Trofeo Baracchi voor De Wolf en Van den Broucke Kuiper en Ykema snel in Inzell sportief 15 3 U Meer hallen Uitslagen k D Bulgarije op alle (Van onze sportredactie) onderdelen eerste onbekende JAN BLIJBOOM i zijn: Gerard Nijboer: last van kramp Inleg. Eerste I. Der- &- 1 6- 3 3- 1 3- 1 3- 1 BUENOS AIRES (ANP) Jan Timman heeft, met zwart, wereldkampioen Anatoli Karpov verslagen in een partij uit de zevende ronde van het internatio nale toernooi te Buenos Aires. Timman had in de eerste zitting van de partij al een pluspion en een betere stelling veroverd. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM De Bulgaarse he gemonie op de Europese kampioen schappen moderne ritmische gymnas tiek in de hoofdstedelijke Sporthal- Zuid is overweldigend geweest. Want behalve dat de 17-jarige Iliana Raeva naast het algehele kampioenschap op drie van de vier onderdelen goud be haalde, waarbij ze bij de knotsoefe ning de hoogste eer moest delen met haar landgenote Lilia Ignatova, wis selden beide gymnastes bij het specta culaire lintgebeuren (gewoon) even van plaats. Gezien deze verbluffende verrichtingen was het nauwelijks ver wonderlijk dat Bulgarije ook in de finale van de groepsoefening met suc ces de Europese top beklom. Gezien het hoge peil dat deze titel strijd heeft gekenmerkt, mag het ver dienstelijk heten dat Joke de Boer tot de onderdeelfinale lint wist door te dringen, dank zij de 9.25 die ze de dag daarvoor in de strijd om de algemene titel had weten te bemachtigen. Maar hoe flegmatiek de Nederlandse kampi oene zich ook opstelde, een vleug van teleurstelling over haar verrichtingen kon ze toch niet helemaal camoufleren. Met name op de onderdelen hoepel en vooral knotsen was ze enige malen in de fout gegaan, wat haar waarderin gen onder de 9 (8.90 en 8.65) opleverde. Die waren er voor het belangrijkste deel de oorzaak van dat ze in het eind klassement op een voor haar teleurstel lende veertiende plaats eindigde. Joke de Boer hierover: „Ik weet dat ik beter kan dan ik hier heb laten zien. Gelukkig haalde ik een zesde plaats in de finale van de lintoefening”. Met de veertiende plaats van Joke de Boer, een zeventiende van Irma Borg- steede en een klassering ergens in de achterhoede (tiende)bij het groepsge beuren, lijkt Nederland ook op dit on derdeel van het internationale turnen in een hoek te zitten die weinig per spectief inhoudt voor de toekomst, ge richt op 1984; het jaar waarin de mo derne ritmische gymnastiek op de Olympische Spelen gaat debuteren. In dit verband moet dan ook de aanwezig heid worden gezien van Kees Kerdel, de official van het Nederlands Olym pisch Comité. Regeren is vooruitzien, nietwaar? Maar wil Nederland over vier jaar deze première meemaken, dan zullen van nu af aan de voorbereidingen op Europese en wereldkampioenschap pen ingrijpend moeten veranderen. Het is binnen het Koninklijk Neder lands Gymnastiek Verbond allesbehal ve een geheim dat de afdeling moderne ritmische gymnastiek om wat voor re denen ook als topsport in een onderge schoven positie verkeert. Wat wordt weerspiegeld in té weinig financiële armslag om talenten zo optimaal mo gelijk te vormen en te begeleiden. En wanneer worden bij een volgend internationaal toernooi de vele buiten landse gasten nu eens, zoals elders gebruikelijk, geïnformeerd in de drie voornaamste talen en niet uitsluitend in de spraak van het gastland en het Frans? Een kleine moeite die veel goodwill kan kweken. (Van onze sportredactie) BERGAMO. Bij afwezigheid van de „tijdritvedetten” hebben de Belgen Fons de Wolf en Jean-Luc van den Broucke een verwachte overwinning geboekt in de Trofeo Baracchi, een koppeltijdrit over 85 kilometer. De eindstand luidt: 1 Barcelona 4-8, 2 De Robben 4-6, 3 Polytechnic London 4-2, 4 Odense 4-2, 5 Istanboel 4-2. HILVERSUM (ANP). Barcelona en de Nederlandse kampioen De Robben gaan over naar de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor wa- terpolokampioenen. De Robben versloeg in de laatste wedstrijd van het in Hilver sum gespeelde kwalificatietoernooi het Turkse Istanboel met 18-3 en eindigde hierdoor als tweede met slechts één ne derlaag. Zaterdagavond werd met 6-4 van Barcelona verloren. 25- 9 24-12 20-12 16-13 19-15 15- 13 18-16 16- 16 13- 12 10- 12 12-11 14- 18 11- 16 14- 19 15- 26 9-14 8-13 8-14 6-12 17-22 eelne- zenbe- ckpot; ckpot: Derde I. Vijf- AMSTERDAM (ANP). Ondanks fi nanciële perikelen zal het 75.000 dollar- tennistoernooi voor dames van 10 t/m 16 november in Amsterdam doorgang vin den. De organisatoren van dit eerste spe cifieke damestennistoernooi in Neder land zijn in moeilijkheden geraakt, om dat één van de twee hoofdsponsors zich heeft teruggetrokken. AZ PSV- xcel- oord larta- (za.) ?yen- IW- Ro- 18- 9 9- 5 .7—13 10- 14 .8—17 19- 22 13- 17 16-16 11- 24 16-14 14- 14 9-14 18-27 16-20 13-23 12- 22 12-25 7-22 1 -19 - Aantal zenbe- weede Vierde Belangrijkste uitslagen Nederlandse banen: Amsterdam (500 en 1500 meter) Hans van Hel den 41.5 en 2.09.2; Deventer: 500 meter: Wim Brink 40.8, 3000 meter: Joop Pasman 4.25.0; Utrecht: 3000 meter dames; Ina Steenbruggen 4.47.2. tier voor het vertrek moet je je trai ningspak afgeven en probeer je dan bij een temperatuur van beneden de tien graden maar eens warm te houden”. Op de Verrazano-brug, de eerste van de zes bruggen die het veld moest ne men, blies een wind met een snelheid van ruim zestig kilometer per uur de deelnemers pal in de rug. Het enorme gevaarte, waarop de lopers over het hoogste van de twee brugdekken lie pen, trilde enorm en in de storm vlogen honderden kledingstukken, die door de warmgelopen massa werden wegge gooid, door de lucht. NEW YORK (ANP). Gerard Nij boer had het zich van te voren terdege gerealiseerd, dat hij in de elfde mara thon van New York meer te verliezen dan te winnen had. In tegenstelling tot Waldemar Cierpinski, de Oostduit- se winnaar van de Olympische mara thon van Montreal en Moskou en de Rus Setemkoel Dzjoemaranov, die in Moskou het brons veroverde, had de zilveren-medaillewinnaar van Mos kou de uitdaging om naar New York te gaan wel aangenomen. BOEKELO (ANP). Colin Wares be hoort al enkele jaren tot een vrij grote groep van Engelse topruiters, die gespe cialiseerd is in de military. Nog nooit echter had hij een zege geboekt in een grote wedstrijd. Altijd was er wel iemand beter dan hij. Ook tijdens de tiende internationale military van Boe kelo leek de uit Surrey afkomstige Wares weer mis te grijpen. Hoewel hij samen met de Fransman Jean-Plerre Lagrassié- re de beste cross reed, stond hij na zater dag met zijn tienjarige bruine ruin twee de in de rangschikking. Een van zijn beste vrienden, de 26-jarige Amerikaanse, maar eveneens in Surrey woonachtige, Sandy Pfluger had aan een derde plaats in de uitho.udingsproef vol doende om na haar uitstekende dressuur- proef de leiding te nemen. Het scheelde echter maar bitter weinig. Pfluger, Wares en Lagrassière stonden zo dicht bij elkaar, dat een fout in het afsluitende springen de amazone uit de Verenigde Staten naar de derde positie zou werpen. Sandy Pfluger maakte er zelfs twee en werd uiteindelijk slechts als vijfde ge klasseerd, nog achter de Deense Europese kampioen Niels Hagensen en Eddy Stib- be, die voor de tiende keer in Boekelo present was en zijn beste resultaat tot nu toe (vierde) behaalde. Dat betekende te vens dat Stibbe zijn nationale titel van vorig jaar prolongeerde en zijn vierde seniorenkampioenschap veroverde. De Nederlandse titelhoudster Joke de Boer (links) was op het onderdeel hoepel niet zó succesvol waardoor de waardering onder de negen punten bleef. Overigens zou ze toch geen partij zijn geweest voor de uiterst veelzijdige Bulgaarse Iliana Raeva (rechts) die in Amsterdam aan de lopende band op de hoogste trede van het ere-schavot stond. Zowel De Wolf als Van den Broucke hadden in het naseizoen bewezen in grote vorm te steken. De Wolf behaalde in de Ronde van Lombardije zijn eerste klassie ke winst en Van den Broucke was de sterkste in de grote landenprijs. De enige concurrentie kwam van hef koppel, Ludo Peeters (België) en Theo de Rooy. Peeters en De Rooy reden verras send sterk, „achtervolgden” het leidende duo gedurende de hele rit, maar vormden nooit echt een bedreiging voor de uitein delijke winnaars. Op de eindstreep be droeg het verschil tussen de nummers één en twee ruim één minuut. Joop Zoetemelk heeft gisteren op de Montjuich bij Barcelona met een zucht van verlichting een punt achter zijn sei zoen 1980 gezet. De tourwinnaar, die al een maand volkomen uitgeblust is, kwam in de klimkoers op de Montjuich zijn laatste contractuele verplichting na. Hij werd negende in de uit drie delen bestaan de bergklim. In het eindklassement had hij bijna twee minuten achterstand op de Spaanse winnaar Marino Lejarreta. De stand in de zesdaagse van Frank fort is: 1 Thurau (WD1)/Frank (Den) 151 pnt., 2 Braun (WDD/Pijnen (Ned) 134 pnt., 3 Fritz/Peffgen (WD1) 100 pnt., op een ronde: 4 Schütz (WDD/Hermann (Lie) 206 pnt., op twee ronden: Savary (Zwi)/ Svendsen (Den) 84 pnt., op drie ronden: 6 Hempel (WDl)ZBurton (Eng) 100 pnt. Hierdoor is een gat van 75.000,- in de begroting van de organisatoren gevallen. De sponsor trok zich terug, omdat de organisatie aan twee voorwaarden van de sponsor niet heeft kunnen voldoen. De eerste betrof de uitzendingen op tv; de sponsor wilde vier uur, het organiserende Gold Star sloot met NOS en Tros contrac ten voor ongeveer drie uur. De tweede voorwaarde betrof het speelsters veld. Geëist was dat twee speelsters van de eerste acht van de computerlijst naar Am sterdam zouden komen. Ondanks bemoei ingen van Betty Stöve en Elly Vessies lukte het niet naast Hana Mandlikova nog een tweede speelster van de klasse van Chris Lloyd-Evert of Martina Navratilova te contracteren. De in het nauw gebrachte organisatoren boden zelfs strikt verbo den onder-tafelbetalingen aan en wer den daarvoor bij de laatste vergadering van de damesvakbond in Parijs op de vingers getikt. Zelfs met die extra finan ciële beloning in het vooruitzicht lukte het niet iemand van naam te contracteren. De organisatie zegt de sponsor voortdurend van de ontwikkelingen op de hoogte te hebben gehouden en wil een dergelijke late annulering niet accepteren, temeer daar de toegangskaarten met de naam van de sponsor erop al zijn gedrukt. Er zal een kort geding aanhangig worden ge maakt, dat naar alle waarschijnlijkheid in Utrecht zal dienen. Mandlikova heeft overigens teleurge steld tijdens het toernooi in Brighton. De Tsjechoslowaakse liet zich in de kwartfi nale verrassen door de Westduitse Sylvia Hanika: 3-6, 4-6. De winst in Brighton ging uiteindelijk naar Chris Lloyd, die na 137 minuten in de finale wist af te rekenen met Martina Navratilova: 6-4, 5-7, 6-3. Lloyd had in de halve eindstrijd gewon nen van Hanika (tweemaal 6-4) en Navra tilova kende geen problemen met de Zuid- afrikaanse Greer Stevens: 6-2, 6-3. Ivan Lendl versloeg in Tokio in de finale de Amerikaan Elliot Teltscher: 3-6, 6-4, 6-0. In Melbourne heeft Vitas Gerulaitis de open Australische indoortitel veroverd door in de finale de Australische favoriet Peter McNamara met 7-5, 6-3 te kloppen. Erick Wilborts is tijdens het satelliet- toernooi in Steenwijk niet verder geko men dan de halve finale. Hij werd versla gen door de Amerikaan Craig Edwards (6- 7, 7-6, 3-6), die een dag later op zijn beurt in de finale werd geklopt door diens land genoot Paul Batten: 4-6, 7-6, 0-6. De stand na het derde satelliettoemooi: 1. Wilborts 78 pnt., 2. Batten 52 pnt. Istar, olen- Cam- veen- foort, boer, die door de Amerikaanse pers tot de favoriet voor de loop over 42 kilo meter en 195 meter door de meest kosmopolitische stad ter wereld was uitgeroepen, dat het niet ging, zoals hij wilde. „Dat ik hier als favoriet aan de start stond, was belachelijk. De Ameri kanen kijken alleen maar naar tijden maar niet naar het parcours waarop ze gelopen zijn. Daarom is het haast niet te geloven dat de winnaar Alberto Sa lazar hier op 2.09,41 uitkwam. Wanneer hij in Amsterdam aan de start was geweest, was hij in dit tempo onder de beste wereldprestatie (2.08,33) van Der ek Clayton gekomen. Deze marathon, met al die hoogteverschillen, is voor mij niet geschapen”. Toch wel teleurgesteld vanwege het feit dat hij had moeten opgeven; hij had zich voor de wedstrijd goed in vorm gevoeld. „Ik voelde me organisch erg sterk. Maar 't begon in feite al bij de start. Met een veld van ruim 16.000 deelnemers kun je je voor de start nauwelijks warm houden. Een kwar- „Op de Verrazano-brug begon het in feite al", aldus Nijboer. Met de wind in de rug lag het tempo verschrikke lijk hoog. De eerste vijf kilometer ging ruim binnen de vijftien minuten. Een snelle start ligt mij toch niet zo. Ik voelde bij de afdaling mijn benen al maar ik wilde bijblijven. Vorig jaar heb ik in het begin wat afgewacht maar dat wilde ik nu niet doen”. Bert Verhoeven: beste Nederlander Wilhelm was hij verantwoordelijk voor de bronzen plak. Een medaille waar overi gens niet al te veel waarde aan mag wor den gehecht. Zeker niet met het oog op de toekomst. In Voorburg was zaterdag spra ke van een gedevalueerd Europees kampi oenschap. Niet alleen ontbraken toonaan gevende judonaties als Oost-Duitsland, Italië en Polen (geen visa), veel landen kwamen op deze eerste confrontatie na de Spelen ook niet met hun sterkste forma ties op de mat. Groot-Brittannië was daar het meest sprekende voorbeeld van met een B-team, maar ook Rusland en Frankrijk hadden een aantal toppers thuis gelaten. Dat deze twee judolanden niettemin toch de dienst uitmaakten, lag geheel in de lijn der ver wachtingen, gezien het grote potentieel waaruit ze kunnen putten. De traditionele finale liep uit op een regelrechte verras sing. Het huizenhoge favoriete Rusland werd in de allerlaatste partij van het eve nement van zijn titel beroofd door de vrijwel onbekende zwaargewicht Colombo. „Voor ons heeft er echt geen goud of zilver ingezeten”, taxeerde de Nederland se invaller-coach Koos Henneveld. „Dit is echt wel het hoogst; haalbare, te meer daar we Numan ook nog misten. Maar die derde plaats betekent toch erg veel voor het Nederlandse judo. Als je ziet dat deze ploeg voor 90 procent uit jongens van jong-Oranje bestaat, dan zeg ik: wij heb ben echt nog wel toekomst. VOORBURG Aan het begin van de jaren zeventig nam Koos Henneveld als coach afscheid van de Nederlandse ju doploeg. Hij deed dat in Oost-Duitsland op de Europese kampioenschappen voor landenteams, waar Nederland met man nen als Ruska, Gietelink, Jan en Peter Snijders en Van de Pol een tweede plaats achter Rusland had weten te veroveren. De zilveren medaille zou voorlopig Ne derlands laatste wapenfeit op deze disci pline blijken te zijn. Zaterdag in Voorburg, precies tien jaar later, maakte Oranje een einde aan het „medailleloze tijdperk”. Achter de groot machten Frankrijk, de nieuwe, en Rus land, de onttroonde kampioen, grepen de Oranjeklanten samen met West-Duits- land de gedeelde derde plaats. En opnieuw kon Koos Henneveld in de feestvreugde delen. Daags voor het toer nooi immers was de sportsehoolhoudër uit Maassluis door het bestuur van de Judo Bond Nederland opgeroepen om de wegens droeve familieomstandigheden niet beschikbare Peter Snijders te ver vangen. Enkele uren voordat het startschot in de Vliegermolen zou vallen, viel de grieperi ge Henk Numan weg. Tegen de Westduit- sers werd behoorlijk wat averij opgelopen (25 nederlaag met slechts overwinnin gen voor Rik Bakker en Bert Verhoeven). In de racë tegen de Zweden kon de schade hersteld worden via een 32 overwinning, waardoor Nederland toch nog als tweede achter de oosterburen de poule kon ver laten. Uit de andere twee poules (er waren in totaal 9 landen vertegenwoordigd in Voor burg) plaatsten Frankrijk, Groot-Brittan- 'nië, Rusland en Spanje zich voor de kwartfinales. Met West-Duitsland drong de jeugdige Nederlandse ploeg, waarin Rik Bakker met zijn 23 jaar een „vete raan” was zonder te spelen door tot de halve finales, waarin titelhouder Rusland de tegenstander werd. Tegen het op tech niek en kracht gebaseerde judo van de fSowjets had Nederland niets in te bren gen. Slechts middengewicht Bert Verhoe ven slaagde erin de winst te grijpen (61 nederlaag). Ook in de wedstrijd om de derde plaats tegen het Engelse team acteerde Verhoe ven op niveau. Met Rob Hoogendijk, Ton Witjes, Rik Bakker, Iman Kars en Willy chap SW juur- nond 2-0, 1 S- (Van onze schaatsmedewerker) INZELL. Twee debutanten in de sprintkernploeg schaatsen hebben op de kunstijsbaan in Inzell voor opmerkelijke prestaties gezorgd. Allereerst was er de gedeelde eerste plaats van Jan Ykema (17) en Lieuwe de Boer op de 500 meter. Met 38.9 scoorden zij een opmerkelijke seizoenopening en reed Ykema en passant een persoonlijk record (was 39.1). De andere debutant, Geert Kuiper (derde op de 500 meter in 39.4) won de 1000 meter. Hij bleef als enige onder de 1.20.0. Met 19.19.7 bleef hij ruim voor op De Boer (1.21.0) en Ykema (1.21.2). Cierpinski en Dzjoemaranov waren door hun respectieve bonden niet „be schikbaar”’ gemeld. Gerard Nijboer had de uitnodiging van Fred Lebow, de excentrieke voorzitter van het organi satiecomité van de New York-Mara- thon geaccepteerd. Nijboer haalde de finish in Central Park niet. Na dertig kilometer stapte hij in zijn vijfde mara thon, geplaagd door krampen en ste ken in de zij, uit de strijd. AI na vijftien kilometer voelde Nij- In tegenstelling tot het keurturnen, waar dubieuze praktijken in de sfeer van medisch onverantwoorde ingre pen de prestaties op een steeds hoger niveau pogen te brengen, is het leveren van krachttoeren bij de moderne ritmi sche gymnastiek niet nodig, al moet de lichamelijke conditie uiteraard goed zijn. Of zoals Bep Vos het uitdrukt: „Deze tak van sport is op en top vrou welijk, waarbij de meisjes op alle on derdelen een persoonlijkheid moeten zijn. Want het is beslist onjuist te den ken dat bij de jurering de vrouwelijke schoonheid zwaar meetelt”. Het lijkt na drie dagen moderne rit mische gymnastiek eens te meer ge wenst dat de Internationale Turn Fe deratie het licht op groen zet voor welluidender orchestrale muziek dan dreunend geweld op de piano (één in strument staat nog steeds voorgeschre ven). Een verruiming zoals die bij het keurturnen al is doorgevoerd. Eigen tijdse klanken die een uitstekend ele ment kunnen zijn om het gracieuze bewegen van deze jeugd een aangena me dimensie te geven. (jn: 3- ijs, de )e uit- 2. no. ;sie H. estart: ^taling In de serie afgebroken partijen uit de vierde tot de zevende ronde behaalde Timman ook nog winst tegen Balasjov en remise met de Argentijn Giardelli. De partij met Panno bleef onvoltooid. Timman staat op de tweede plaats. Het succesvolst was de Deen Bent Larsen, die zijn hangpartijen van Browne, Balasjov, Panno en Giardelli won en daardoor koploper werd met 6' /z punt uit zeven ronden. De resultaten van de afgebroken partijen, die werden uitgespeeld, zijn: VIERDE RONDE: Karpov-Panno 1-0; Najdorf-Giardelli >/2-’/2; Timman-Balasjov 1-0; Larsen-Browne 1-0. VIJF DE RONDE: Balasjov-Larsen 0-1. ZESDÉ RONDE: Larsen-Panno 1-0, Olafsson-Guinteros !/2-'/2; Timman-Giardelli '/2-*/2; Kavalek-Balasjov 1-0; Ljubojevic-Browne 1-0. ZEVENDE RONDE: Karpov-Timman 0-1; Giardelli-Larsen 0-1. De stand na zeven ronden: 1. Bent Larsen (Den.) 6’/2 pnt.; 2. Jan Timman (Ned.) 4'/2 pnt. 1 afg. partij; 3. Ljubomir Ljubojevic (JS1.) 41/? pnt.; 4. Ulf Andersson (Zwe.). Anatoli Karpov (Sov.) en Lubomir Kavalek (TSj.) 4 pnt.: 7. Vlastimil Hort (TSj.) 3‘/2 pnt.; 8. Miguel Najdorf (Arg.) 3 pnt. 1 afg.; 9. Oscar Panno (Arg.) en Miguel Quinteros (Arg.) 2>/2 pnt. 1 afg.; 11. Fridrik Olafsson (IJsl.) en Sergio Giardelli (Arg.) 2*/2 pnt.; 13. Walter Browne (VS) en Joeri Balasjov (Sov.) 1 >/2 pnt. Bep Vos, voorzitster van de afdeling en tevens internationaal jurylid: „Ik vind dat er absoluut mogelijkheden liggen, méér dan bij het keurturnen, hoezeer ik die afdeling alle steun gun. Er is, in tegenstelling tot wat nogal eens wordt beweerd, beslist géén ho peloze achterstand, al zal de absolute top nooit worden gehaald. De beroer digheid is dat er meer hallen moeten komen met de geschikte hoogte. Want de ruimtes die we kunnen gebruiken worden in beslag genomen door hand bal, volleybal en basketball op tijden dat wij ze hard nodig hebben”. Hoe moeilijk de afdeling moderne ritmische gymnastiek zit om zich te ontplooien, blijkt tevens uit het feit dat er geen mogelijkheid blijkt te bestaan om op een vaste plaats een centrale training vooral van belang voor de ploeg die de groepsoefening tot in de perfectie moet leren beheersen te houden. Bep Vos, berustend, omdat ze al jaren strijd levert voor meer facili teiten: „We moeten op de eerste plaats „ecoördineerder kunnen gaan trai nen”. Waarmee ze doelt op de nood zaak, dat de vermoedelijk nieuwe trainster Julia Trachlieva wel moet kunnen werken onder zo gunstig mo gelijke omstandigheden om volledig rendement uit haar capaciteiten te halen. Resultaten Europees kampioenschap: 1. Iliana Raeva (Bul.) 38.95; 2. Lilia Iganatova (Bul.) 38.60; 3. Inessa Lisovskaja (Sov.); 14. Joke de Boer 36.10; 17. Irma Borgsteede 35.90. Individuele finales: 1. Iliana Raeva (Bul.) 19.60 punten (9.80/9.80); 2. Jelena Tomas (Sov.) 19.25 (9.60/9.65); 3. Daniëla Bosanka (Tsj.) 19.20 (9.55/9.65). HOEPEL: 1. Raeva 19.70 (9.90/9.80); 2. Lilia Ignatova (Bul.) 19.45 (9.80/9.65); 3. Carmen Rischer (WD1.) 19.15 (9.60/9.55). KNOTS: 1. Ex aequo: Raeva (9.75/9.85) en Ignatova (9.80/9.80), beiden 19.60; 3. Inessa Lisovskaja (Sov.) 19.40 (9.80/9.60). LINT: 1. Ignatova 19.60 (9.75/9.85); 2. Rae va 19.50 (9.60/9.90); 3. Lisovskaja 19.30 (9.60/ 9.70): 5. Joke de Boer 18.75 (9.25/9.50). FINALE GROEPSOEFENING: 1. Bulga rije 39.300 punten; 2. Sovjet-Unie 38.475; 3. Tsjecho-Slowakije 37.975; 4. Hongarije 36.300; 5 Oost-Duitsland 36.300; 6. Polen 36.050; 7. Noorwegen 36.025; 8. Spanje 36.025; 10. Nederland

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 15