Sterk spel biljarter Joop Koster Steeds beter Stars Vechtbasketbal helpt Akrides in slotfase Vierde team BOC verrast tweede keus Kijk Uit via krappe winst bij koplopers Slingerland sterkste in veldrit „sloopt” Amstelveen ZEGE OP DEN BOSCH GEEN TOEVAL ’n hoorbaar verschil in uitlaten „Vreeburg” superieur M sportief 18 19 8 0 MAANDAG OKTOBER 2 7 Zwak optreden Hoofddorp bij Hertogballers xi Henk Kuyt: oppermachtig l Henk Macnack (II) krijgt geen kans. De Zaandam-verdediging is hem te snel af. (ADVERTENTIE) 1 s aii' In Den Bosch werd na een zwakke vertoning met 86-73 verloren van het in de onderste regionen verblijvende Hertogballers. In het kampioenschap van Neder land driebanden-groot derde klasse is J. Evers uit Hengelo kampioen geworden. De Excelsior-speler J. van Slooten (Be verwijk) werd met zes punten vijfde. leed een kleine 4-3 nederlaag en wel tegen Excelsior (Zaanstreek). Voor Pan- dair behaalde Hans Handgraaf drie pun ten door Jan Putter met een moyenne van 0.660 achter zich te houden. Het voor de vierde maal door Club 70 georganiseerde in memoriam Jan Wil- lemse toernooi is gewonnen door G. Joo- ren (B.V. Vriendenkring). In de finale partij versloeg hij op overtuigende wijze G. Roodselaar (B.V. ADO). Roodselaar, die vijf ronden lang de leiding had, was in de confrontatie met zijn ervaren me dedinger niet tegen de druk opgewassen. Jooren maakte in 33 beurten dankbaar gebruik van de nervositeit van zijn te genstander om met een moyenne van 2.12 de beker voor een jaar in zijn bezit te nemen. In de eerste klasse is het De Vennep, dat het maximaal haalbare aantal winstpun ten in bezit heeft, en ook De Vennep staat dus bovenaan de ranglijst. Niet geheel onfortuinlijk werd de 31/2-21/2 achterstand tegen de Heemsteedse reserves omgebo gen tot een 41/2-31/2 overwinning en in de tweede ronde werd in Heemskerk van nieuwkomer Excelsior gewonnen (51/2-21/2). Omdat Heemstede 2 en Weenink 2 de winst deelden (4-4) en Kijk Uit 2 bij een stand van Wz-Wz vermoedelijk de laatste partij tegen het Hillegomse De Uil zal verliezen, is Santpoort nog het enige team, dat naast De Vennep zou kunnen komen. Met twee winstpunten in bezit heeft Sant poort de beste kansen op de eindzege in het afgebroken duel tegen VHS 3. Nadat Santpoort een 1-0 voorsprong had geno men liep VHS in en uit naar een 3-1 voorsprong, waarna Santpoort ophaalde tot 3-3. De afgebroken partijen S. Herfst- J. Veldman en L. Kensen-M. Mol voorspel len een kleine Santpoort-zege. De ranglijst wordt dan: De Vennep en Santpoort 4, Weenink 2 3, De Uil en VHS 3 Hertogballers-Hoofddorp 86-73 (rust 52-36). Topscorers Hoofd dorp: Henk van Wijk (14), Vespa Emanuelson (12), John Emanu els (10) en Frank Kales (10). Zonder al te veel problemen heeft The Lions met BV Zaandam afgerekend. De besüssende demarage plaatste de thuisclub in de laatste vijf minuten voor de rust, toen ruim afstand genomen werd. Even leek het er na de basketwisseling op dat de gasten nog gevaarlijk zouden worden. Verder dan 67-65 het Lions Zaandam echter niet terugkomen. Onder aanvoering van Pim Schön was het daarna weer alles Zandvoort wat de klok sloeg. Ondanks de achtste overwinning was coach Martin Feitsma bepaald geen tevreden man. „Veertig minuten lang vochten we tegen onszelf en niet tegen de Delftse ploeg”, was zijn commen taar na het teleurstellende duel. Vrijwel de gehele eerste helft stond Akrides achter. Naast ongecontroleerd basketbal en veel balverlies haalde de thuisclub zich bovendien nog uit het eigen spel door veel commentaar op de arbitrage. In de tweede helft kreeg het talrijke publiek toch nog waar het voor gekomen was. Via louter „vechtbasketbal” kon Akrides in de slotfase de winst toch nog naar zich toe trekken. Overtuigend was het echter deze keer geenszins. Akrides-Achilles 68-65 (rust 31-32). Topscorers Akrides: Jos Meijer (6-9) en Hans Meijer (10-8). Henk Kuyt was tegen C. Vos opper machtig. Met onvoorstelbaar mooie op lossingen strooiend speelde hij zich via een' moyenne van 0.862 naar de winst. Dono Gmelig Meyling behaalde een nipte overwinning op A. Vreewijk. BOC 2 (Kalshoven/Tabbers en De By/ Jongbloed) stond tegen BOC 4 (Prock/ Steinberg, Sanders/Strengers) bij de tafel- wisseling op winst, ofschoon de voor sprong (31-26) weinig overtuigend was. Henk Prock en zijn team genoten verkre gen door de geringe achterstand zoveel vertrouwen dat zij er zelfs in slaagden op hun clubgenoten een ruime overwinning te behalen. In matchpunten uitgedrukt werd de eindstand 88-64. BOC 4 werkte dus in het tweede gedeelte van het treffen niet alleen het verschil van vijf punten weg, doch zette die achterstand om in een respectabele voorsprong. Het winnende viertal besliste in feite de strijd op twee spellen. Tabbers en Kalsho- ven boden 4 schoppen, hetgeen gemaakt werd. Met dezelfde kaartverdeling kwa men Porck en Sternberg op 3 schoppen, waarna het duo De By-Jongbloed een doublet losliet. Vanzelfsprekend haastte Herbert Sternberg zich om dat in te laten: het contract werd met twee upslagen ge maakt en BOC 4 won 13 matchpunten. In het voorlaatste spel kwamen Kalshoven en Tabbers op 3 ruiten terecht en dat leverde geen pro blemen op. Porck en Sternberg parkeer den in drie sans atout De By switchte bij het tegenspel niet tijdig naar de harten- kleur, wat het contract had doen veronge lukken en captain Prock kon wéér 16 punten aan zijn totaal toevoegen. Daar mee kwam aan alle illusies van BOC 2 een einde. In groot degradatiegevaar is nog steeds Punch. Bij de dames herstelde Eve and Adam Stars zich uitstekend van de neder laag tegen Rotterdam-Zuid door de lastige uitwedstrijd tegen Jolly Jumpers met 51- 65 winnend af te sluiten. Amstelveen-Eve and Adam Stars 78-92 (rust 45-42). Topscorers Amstelveen: Fop ma (21-2), Scott Runia (8-10) en Randy Wiel (8-10). Stars: Emill Hagens (6-15), Murray Brown (12-13) en Rickey Lee (12- Stand: HE: Parker 11-22, Delta Lloyd 12- 20, Nashua 12-18, Nat. Ned. Donar 13- 16, Frisol-R 12-14, Stars 13-12, Amstelveen 13- 12, Hatrans Tonego 13-6, Punch 12-4, BOB 13-0. DE: Delta Lloyd 2-4, Raak 2-4, Parker 2- 4, BOB 1-2, Stars 2-2, Rotterdam-Zuid 2-2, Voorburg 1-0, Jolly Jumpers 2-0, Sea De vils 2-0, The Blue Stars 2-0. tr vi te bl d< SI d< k’ m si ri ee le kl be re O] (Van onze biljartmedewerker) HAARLEM/IJMOND. In de C 1- klasse van de biljartcompetitie in het district Kennemerland heeft Club 70 een zware 5-2 nederlaag geleden tegen Hout poort 1. Suisse 1 bleef met 4-3 ternau wernood HBS 1 de baas. In de drieban den-groot A 1 was het Vreeburg, dat door Excelsior 1 met 5-2 werd verslagen. Na het voortreffelijke begin van Club 70 vorige week - vooral de jonge Tom Beemsterboer liet toen in positieve zin van zich spreken - schoot het team tegen Houtpoort 1 nog duidelijk tekort. Beem sterboer verslikte zich in de geroutineer de Joop Koster, die met magistraal spel zijn 160 caramboles met een moyenne van 17,77 bijeensprokkelde. Beemster boer bleef steken op 9.55. Jan Larssen leek het verlies van Beemsterboer in zijn partij tegen Jan Breure te gaan neutraliseren. Tot aan de achtste beurt had hij een straatlengte voorsprong, maar in de negende rea geerde Breure alert op een goede positie en dreef hij het materiaal geconcen treerd naar de band. Dat leverde hem een slotserie van 134 op. Alleen Leen Vos moest voor Houtpoort een nederlaag in casseren, en wel tegen Ben Looze. Eind stand: 5-2. Haarlem-Noord 1 verloor met 5-2 van Markonic, ofschoon Jan Kauffman te- The Lions-BV Zaandam 86-72 (rust 52-31). Topscorers The Lions: Frans Stiphout (23-7), Pim Schön (10-16) en Henk Macnack (12-6). dt w se vc je nj h( tv ei m w gi H te vt g« si vc to Bi R ui K gc ei tn 6). Tegen Amstelveen hebben Ruud Har- rewijn en de zijnen overduidelijk aange toond, dat de recente overwinning op Den Bosch geen toevalstreffer is geweest. Niet alleen met veel overtuiging, maar bovenal met veel elan werd de formatie van Theo Kinsbergen bestreden. Hoe goed de men taliteit in de Haarlemse ploeg wel is, leer de de eerste helft waarin Stars tegen een 41-28 achterstand opliep. Nauwelijks aan geslagen speelden de gasten zich in vier minuten na een 45-42 russtand. Een tevre den Ruud Harrewijn na het succes: „Ze kwamen werkelijk op een fantastische manier terug. Vooral de beide Amerika nen hebben een fantastische inzet gemani festeerd.” Ruud Harrewijn kenner bij uitstek van de ploeg waarvoor hij vorig seizoen nog uitkwam buitte de conditionele achterstand bij de thuisclub vooral in de slotfase van de eerste helft bekwaam uit. Niet alleen vlotte toen de Haarlemse com binaties beter, maar voortdurend hanteer de men ook het wapen van de fastbreak. Hoe kwetsbaar Amstelveen was bewezen bovendien de perioden waarin topscorer Everett Fopma aan de kant verbleef. Na de basketwisseling was er nog maar één ploeg die speelde. Met Simon Bruijn voor de zwak schietende Johan Koster in de ploeg liet Stars geen twijfel meer over de plannen bestaan. Onder leiding van de uiterst geconcentreerde spelende Emill Hagens werd de laatste hindernis snel genomen en kwamen de Haarlemmers bij 49-50 definitief aan de goede kant van de score. De enige man die een Haarlemse zege nog in de weg kon staan Everett Fopma tekende zijn eigen vonnis door snel tegen zijn vijfde fout op te lopen. Bevrijd van zijn „lijfwacht” rees het sE>el van Murray Brown daarna naar een onge kende hoogte. Bijna blindelings vonden de Haarlemmers elkaar in die periode. Maar niet alleen aanvallend verliep alles naar wens. In verdedigend opzicht werd de Haarlemse rebound steeds sterker, ter wijl de aanvankelijk goed draaiende Scott Runia en Randy Wiel steeds minder greep kregen op hun directe tegenstanders: Emill Hagens en Rickey Lee. Voor Am stelveen werd de tweede helft uiteindelijk een marteling. Het sloperswerk van de Haarlemmers werd zo vakkundig uitge voerd, dat de thuisclub in de slotfase eenvoudig de kracht niet meer bezat de Haarlemmers met een man-to-man te be strijden. Ruud Harrewijn tenslotte: „Theo Kinsbergen zal nu zeker gaan ingrijpen”. dt hc ot sh ki cc sr sc Bl gr (Van onze basketbalmedewerker) IJMUIDEN-ZANDVOORT. Via een benauwde 68-65 overwinning op Achilles heeft Akrides zich ook dit weekeinde weer weten te handhaven in de top van de eerste divisie. Winst was er ook weggelegd voor The Lions, dat in de badplaats geen moeite had met BV Zaandam. Voor de enige teleurstelling tijdens het afgelopen weekeinde zorgde Hoofddorp. (Van onze schaakmedewerker) HAARLEM/UMOND. Het Umuiden- se Kijk Uit heeft zich na een 5VS-41/» overwinning op Purmerend met Heem stede en Weenink aan de kop van de promotieklasse van de NHSB-competitie geplaatst. Kijk Uit wist de beide afgebro ken duels remise te houden, waarmee de 41/2-31/2-voorsprong werd uitgebouwd tot de eindzege. Evenals Heemstede en Wee nink heeft Kijk Uit na twee speeldagen vier winstpunten. (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. Het wielerveldritsei- zoen is gisteren door de Ren- en Toerver- eniging De Bollenstreek ingezet met een veldrit op een parcours in de nieuwe wijk Meerenburg in Lisse. De uit Noordwij- kerhout afkomstige Nico Slingerland toonde zich in deze openingsrit onbetwist de sterkste. Een snel en betrouwbaar adres klaar terwijl u wacht 1 jaar garantie, ook bij doorroesten vestigingen door geheel Nederland en België Open: ma t/m vr 8 30 17 30 u. za. 9 00 13 00 u. HAARLEM: SCHALKWIJKERSTRAAT 151 (bij Rustenburgerbrug a/h Spaarne) TEL 023-351844 2, Heemstede 2 1, Excelsior en Kijk Uit 2 0 punten. Op 17 november staat de topper De Vennep-Santpoort op het programma. Bij de tweedeklassers heeft „profclub” Koningsclub Bergen na een 7-1 en 8-0 overwinning in 2B onbetwist de leiding. Interessanter is groep C, waar Aalsmeer met het kleinst mogelijke verschil Bloe- mendaal onder de duim hield en nu de enige club in deze afdeling is zonder pun tenverlies. Zandvoort kwam in haar openingsduel voor de 3e klasse tot een gelijkspel met De Uil 3. Een gelijkspel hield ook SSCH over aan het bezoek bij Santpoort 3. Maarten Wiersema was de smaak maker in deze aantrekkelijke ontmoe ting. Wiersema schotelde het publiek tegen H. Bouwhuis een partij voor op nationaal niveau. Reeds in de opening benadrukte hij zijn goede vorm door in de 23ste beurt via berekenend spel een serie van negen caramboles te scoren. In deze beurt werd de stand 28 om 12. Bouwhuis was duidelijk geïmponeerd. In exact 45 beurten eindigde Wiersema met een moyenne van 1.00 rond. Bas Bonnema liet in zijn partij tegen Van Gardingen zien dat hij, nu zijn nervositeit is verdwenen, volledig past in het Vreeburg-team. Goed scorend en beheerst verdedigend liet hij zijn te genstander in 64 beurten met een moy enne van 0.703 ver achter zich. In een voor Hoofddorps doen zeer slechte wedstrijd heeft de ploeg van Coen Lammerts een even regelmatige als verdiende nederlaag geleden. Met uitzondering van John Emanuels kon geen van de andere Hoofddorp-spelers een voldoende halen. Dankbaar profiteerde de thuisclub vooral in de eerste helft van het zwakke verdedigen aan Hoofddorpzijde. Pas na de basketwis seling sloot de verdediging wat beter. Aanvallend kon Hoofddorp echter geen vuist maken. Tegen de lange Bossche ploeg schoot het bovendien in reboundkracht tekort. Moeiteloos haalde Hertogbal lers de finish. Standen: HIA: Noordkop 8-16, Akrides 9-16, Orca’s 7-14, ASVU 8-14, BV Groningen 8-14, De Germaan 8-12, The Lions 8-8, Leiden Trotters 9-8, Ymir 8-6, Gratama-DSS 8-6, Celeritas 8-6, Cangeroes 8-4, Achilles 7-2, Anquilla 8-2, Amhemia Eagles 8-2, BV Zaandam 8-0. HIB: The Wolves 8-16, PSV 8-16, SOVB 8-14, Werkendam 8-14, Hoofddorp 8-12, BSW 8-10, BC Paulus 8-10, Sphinx 8-10, Goba 8-8, BC Markt 8-6, Wyba 8-4, Hertogballers 8-4, Rotterdam-Zuid 8-2, JRC Boxtel 8-2, AMVJ 8-0, The Jumpers 8-0. (Van onze biljartmedewerker) BLOEMENDAAL. In de KNBB- bekercompetitie om het kampioen schap van Nederland driebanden groot, heeft „Vreeburg” een prima uit gangspositie bereikt door directe be lager De Vliegende Bal (Hilversum) met 8-0 naar een nederlaag te spelen. Hij was er meteen na de start vandoor gegaan en bleef met een halve minuut voorsprong op Herman Zuiderduin duide lijk aan de winnende hand. De uitslag: 1. N. Slingerland, de 12,6 km in 34.25, 2. H. Zuiderduin, Lisse, 3. C. v. d. Hulst, Zoeterwoude, 4. J. van Dijk, Lisse, 5. H. Kerkvliet, Roelofarendsveen. In een internationale wielerveldrit in Drachten, die door de Duitser Rainer Paus werd gewonnën, legde Hans Stee- kers uit Noordwijkerhout beslag op een verdienstelijke tweede plaats. Derde werd Ton v. d. Wetering uit Deurne, vier de M. v. d. Kerkhof uit Mierloo Hout en vijfde G. Dolfsema uit Usselmuiden. gen Karei Neeven een goede partij speel de, moyenne 10.00. Hof van Holland 2 behaalde de maximale winst op Vrien denkring 1: 7-0. Voor de Holbewoners verzamelde Martin de Gier vier punten, vooral tegen Piet Visser speelde hij sterk. In veertien beurten stelde hij zijn moyenne op 12.14. Suisse 1 won met 4-3 van HBS 1. Peter Voorderhaak bewees eerder vorige week in het kader 38/2 zijn vorm tegen Gerrit Karman, nu eindigde hij met een moyenne van 15.40, daarmee drie pun ten incasserend. Voor Suisse speelde ook Ton Heinsbergen constant. Hij ver sloeg met 12-14 Cees de Bruin. In de driebanden-groot A 1 ging Vreeburg met 5-2 ten onder tegen Excel sior 1. Jan Lamers versloeg in 77 beurten Henk Kuyt (moyenne 0.545). Pandair k I Kooijman 0-1, Muusze-Hulscher rem., Van Oppen-Sinnige rem. Totaal 4-4. Promotieklasse: Kijk Uit-Purmerend 5V2-4V2 (Dekker-De Brouwer rem., Höl- scher-De Veij rem.), VW-MSC 6-4. le klasse, afd. A: De Pion-Castricum 2 3- 4 vl., Bergen-Heerhugowaard IV2-V2 vl., Purmerend 2-Zaanstreek SVz-IVa vl., afd. B: Kijk Uit 2-De Uil Mz-Wz vl., De Vennep- Heemstede 2 41/2-31/2, Excelsior-De Vennep 21/2-51/2, Santpoort-VHS 3 3-3 vl-, Heemste de 2-Weenink 2 4-4. 2e klasse, afd. B: Aartswoud 2-Oostzaan 4- 4, KTV-Koningsclub Bergen 1-7, Oost- zaan-KTV 6-2, Koningsclub Bergen-Pat Mat 3 8-0, ZSC/Saende 3-Aartswoud 2 6-2, afd. C: ZSC/Saende 2-Witte Paard 3 41/2-3V2, Witte Paard 3-Kijk Uit 3 5V2-2Va, Aalsmeer-Bloemendaal 41/2-31/2, Castricum 3-VHS 5 2-6, afd. D: De Vennep 2-VHS 4 41/2-31/2. 3e klasse, afd. D: Witte Paard 4-SVS 3 4- 4, ZSC/Saende 4-Assendelft 4-4, afd. E: Heemstede 3-SVS 4 5-3, Aalsmeer 3-De Vennep 3 4-4, Zandvoort-De Uil 3 4-4, afd. F: Zandvoort 2-Het Oosten 3 61/2-I1/2, Bloe- mendaal 3-De Uil 2 41/2-31/2, Santpoort 3- SSCH 4-4. 4e klasse, afd. E: ZSC/Saende 5-Castri- cum 5 3-5, afd. F: HWP 2-Purmerend 5 5-3, Weenink 4-Pat Mat 5 5V2-2V2, afd. G: Heem stede 5-Het Oosten 4 51/2-I1/2 vl. Excelsior-De Vennep: Schmitt-Bakke- nes 0-1, Faber-Schimmel 1-0, Meijer-Van Alten rem., Bron-Eveleens 0-1, Groothuis- Izaks rem., Van Maassen-Lemkes 0-1, Klok-De Vries 0-1, Brandjes-Verwoerd rem. Totaal 21/a-51/2. Santpoort-VHS 3: Ij. de Jong-Van IJ- zendoorn 1-0, De Vries-Kant 0-1, Wijker- Vink 1-0, Herfst-Veldman afg., De Zeeuw- Van der Gevel 0-1, Kramer-Passchier 0-1, Van Harreveld-Warmerdam 1-0, Kensen- mej. Mol afg. Totaal 3-3 vL Heemstede 2-Weenink 2: Santen-Ver- schueren 1-0, S. Bonkenburg-Hop rem., Wiegant-Faas 1-0, Van Langelaar-Maat rem., Mac Ewan-Pluym 0-1, Van den Bos- (Van onze bridgemedewerker) HAARLEM/IJMOND. In de hoofd klasse van de viertallencompetitie brid ge van het district Kennemerland deed zich het opmerkelijke feit voor, dat BOC 4 zijn veel sterker geacht tweede team een 15-5 nederlaag toebracht. Sans Atout behaalde op de eerste wedstrijddag een regelmatige overwinning van twintig mi nus twee op de Boekenroodereserves, waardoor de Beverwijkse formatie aan de leiding is gekomen, samen met Bridge centrum 1, dat zijn tweede viertal resu- luut met 20-0 terugwees. (Van onze basketbalmedewerker) AMSTELVEEN-TUBBERGEN. Voor Eve and Adam Stars lijkt de basketbalcom- petitie dit jaar net iets te vroeg van start te zijn gegaan. Afgelopen zaterdag grepen de Haarlemmers, die het seizoen matig begonnen, voor de derde achtereenvolgende keer de volle winst. Ondanks een snel opgelopen achterstand werd Amstelveen voor eigen publiek overtuigend met 78-92 verslagen. Aan de top van de ranglijst veranderde er weinig. Dit keer deklasseerde het ongeslagen Parker eerst BOB om zondag met Donar in de Martinistad hetzelfde te doen. Goed volgen blijft Delta Lloyd, dat in Haaksber gen zegevierde. Sans Atout (Roos/Kool, Beers/Beentjes) overklaste Boekenroode 2 (Frits Luesken/ Elly Goudsmit, Martin Cohen/Nel Kruyff) volkomen. Het verschil in matchpunten was dermate groot dat de Boekenroodere serves minuspunten (twee) toebedeeld kregen. Een interessante ontmoeting was die tussen BOC 3 (Van de Krol/Zandber- gen, Tervoort/Wittebrood) en BOC 5 (Wer- menbol/Henny Witters, De Winter/Van Zanten). Vooral Ruud Wermenbol en Henny Wit ters lieten bridge van gedegen kwaliteit zien en droegen er veel toe bij dat hun viertal met 13-7 won. Dat Bridgecentrum 1 maximaal van zijn tweede team zou winnen lag In de lijn der verwachting. Boekenroode 1-Boekenroode 3 werd uit gesteld. Frans Peperkamp van de b.v. Onder- Ons heeft zich met een moyenne van 17.00 geplaatst voor de finale om het kampioenschap van Nederland libre- klein extra klasse, dat van 31 oktober tot en met 2 november in Apeldoorn wordt gehouden. Peperkamp behaalde vorig jaar het nationale kampioenschap in de hoofdklasse.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 18