HAARLEM: RUST TERUG treffers en missers Schumacher blijft bij 1 FC Köln ORANJE ZEKER IN MINI-WK Beslag op van Voetbalstaking dreigt Suomi-atleten sterk in Hoorn Koploper laat KIC-dames geven 2 winst liggen voorsprong prijs Rorik Janssen Argus stuit opmars herenteam WVV’72 Schermsucces L 1 goederen Cruijff tototips The Smugglers pas in slotfase naar overwinning IN SLOTMINUTEN IG e te n In zaalvoetbalstrijd 4 z 20 SPORT 21 1980 DINSDAG 28 OKTOBER f F urant m enten •n en van MM!^" al. 023- KNVB negeert oproep van Uruguay-comité b.g.g Johan Cruijff: financiële problemen. ’78-’79 ’79-’8O 3-0 3-1 20 30 10 60 A I persoonlijk de bankgarantie mee terug naar Nederland te nemen. Hans van Doorneveld: positief gesprek met Abe van den Ban. Desondanks leek Carillon op rozen te zitten, toen Peter Gerrits kort na de rust de stand naar 1-3 tilde. Maar de ploeg bleek niet, zoals in het verlden, de kracht te bezitten die voorsprong vast te houden. Schumacher (met Arie Haan als oppo nent): „Het bevalt me weer bij Köln”. 2 30 iswerk- igen. en wel- niet op Als U even. (Van onze handbalmedewerker) IJMOND. In de afdeling Haarlem behaalde geen van de dames-ploegen uit de IJmond de volle winst. KIC en TYBB hielden elkaar met 5-5 in evenwicht. ADO ging ten onder tegen BATO, terwijl Full Speed te zwak was voor het goed ingespeelde Nieuw-Vennep. ADO-heren won in Hillegom met 13-17 van Concor dia. Wijk aan Zee moest in de reserves van IJmond zijn meerdere erkennen. KIC-TYBB 5-5 (4-2) Ineke Heeremans 2x, Elly Krone, Anda van Dijk, Ina ’t Hart allen lx. Nieuw-Vennep-Full Speed 19-6 (7-4) Tilly de Greef 2x, Ineke van Kessel 3x, Irene Dekker lx. Nieuw Vennep was gewoon te sterk voor de dapper strijdende ploeg uit de IJmond. The Smugglers begon de wedstrijd met een door blessures gehavend vijftiental. Omdat sommige invallers nog onwenning waren werd in de eerste helf rommelig gespeeld. Desondanks werd er erg goed gejaagd, hetgeen tot gevolg had dat de tegenstander overtredingen maakte, die door de overigens matig fluitende scheids rechter Spijker werden bestraft met pe- Concordia (H) 2-ADÖ 13-17 (4-8) J. de Ruyter 7x, R. Does 3x, P. ter Berge en B. Kimijzer 2x, T. vd Veen, T. Aardenburg en J. Mul allen lx. IJmond 2-Wijk aan Zee 14-9 (6-4) A. Bosman 3 x, T. Pekel en F. Handgraaf 2x, J. Pasma en L. Koster lx. MADRID (ANP). De Spaanse spelersvakbond (AFE) is van zins met ingang van 9 november voor onbepaalde tijd een staking uit te roepen in de eerste vier divisies van het betaalde voetbal in Spanje. De AFE wil op deze wijze protesteren tegen de nieuwe regel, die voorschrijft dat er vanaf de tweede divisie tijdens een wedstrijd in elk eerste elftal in ieder geval twee spelers van onder de 20 jaar moeten zijn opgenomen. De spelersvakbond meent dat deze maatregel niet constitutioneel is en tegen hun belangen van de beroepsspelers indruist omdat de meesten hun carrière op gevorderde leeftijd beëindigen in lagere divisies. Telstar gaat onderzoeken welke mogelijkheden er zijn om af te komen van het contract, dat de Velsense club heeft met René Smit, die door de tuchtcommissie van de KNVB tot 31 maart 1981 is geschorst. In dat verband heeft Telstar een juridisch adviseur in de arm genomen, die zijn oordeel in de loop van deze week zal geven. naltykicks. Scrum-half Nico Dekker zag kans om twee penaltykicks tussen de pa len te schieten, wat zes punten voorsprong opleverde. AAC bleef echter komen, doch de Velsenaren lieten geen gaten in de verdediging vallen, waardoor voorsprong van 6-0 gehandhaafd bleef. Na de rust raakte de spelers in de drie- kwartlijn van The Smugglers op elkaar ingespeeld. In de 17de minuut zag linker wing Theo de Weerd z’n try ter onrechte afgekeurd; de scheidsrechter meende een voorwaartse pass gezien te hebben. In de laatste minuten deed tweede-rijer Jos van de Velsen het nog eens op correcte wijze over. Hij brak vanuit de voorwaartsen door en drukte een fraaie try. (Van onze atletiekmedewerker) HOORN. De Suomi-atleten, die deel namen aan de jaarlijkse Parkloop van AV Hollandia hebben een sterke insruk achtergelaten. Rond het sportcomplecx Holenweg was een parkoers over 7640 meter uitgezet en ongeveer zeventig atle ten gingen voor dit evenement van start. „Ik wil er niet te veel over kwijt, maar het moet nu maar eens duidelijk zijn dat de KNVB een voetbalbond is, die praat en voetbalt met en tegen landen die zijn aangesloten bij de UEFA (Europese voet- In Nico ten Bruggencate kende deze loop een sterke winnaar. Hij liet lopers als Van Stralen, en de Haarlemmer Evert van Ravensberg achter zich. Van Suomi lever de Gerard van Lent een uitstekende pres tatie door in dit sterke veld lopers op de achtste plaats beslag te leggen. Hij had voor 7640 meter een tijd nodig van 25 minuten en 35 seconden. Klaas Ebbeling wist lange tijd goed stand te houden en op zijn snelle clubge noot behoefde hij slechts ée2n minuut prijs te geven’ Als tweede veteraan in zijn klasse finishte hij als zeventiende in de tijd van 26.36,-. Ab Vos ging als 25ste over de eindstreep in 27.33,-, terwijl René Kops zich eveneens verdienstelijk weerde met zijn 32ste plaats in 28.14,-. „En tenslotte”, aldus Huijbregts, „kre gen we de aanbieding van Argentinië om in het seizoen 1981-1982 in Buenos Aires een wedstrijd te komen spelen op basis van recettedeling. Al deze uiterst aan trekkelijke aanbiedingen zullen zeker door ons in beraad worden genomen.” Brazilië wil in 1981 een wedstrijd tegen het Nederlands elftal in Nederland spelen. Het nationale elftal van Brazilië start in mei een Europese tournee en zal daarin zeker uitkomen tegen Engeland, Frank rijk en West-Duitsland. Als „openings wedstrijd” van deze tournee wil men spe len tegen Oranje. Deze ontmoeting zou in de retumsfeer gezien moeten worden. Het tweede duel tussen Nederland en Brazilië zal dan in 1982 in Brazilië plaats moeten vinden. balbond) en de FIFA (Wereldvoetbal bond). En daar hoort Uruguay ook bij.” Vertegenwoordigers van de nationale voetbalploegen van Argentinië, Brazilië, Chili en Portugal hebben secretaris Jan Huijbregts van de KNVB in Montevideo laten weten een of meerdere oefenduels tegen het Nederlands elftal te willen spelen. Graetz-Carillon Boys 3-3 (1-2). Henk van der Mey 0-1, Jan Hoogewerf 0-2, Rens Bras 1-2 (eigen doel), Peter Ger rits 1-3, Rob van Bergen 2-3 en Hans Berends 3-3. De Beverwijkse ploeg kampt duide lijk met een inzinking. De laatste twee wedstrijden werd bij lange na het ni veau niet gehaald, waarmee in de aan vang van de competitie zoveel indruk werd gemaakt. De formatie van coach Gerard Rusman speelt momenteel te .onevenwichting en met name Frans van Beuningen en Wim van der Spil, die het team moeten dragen, spelen de laatste weken te solistisch. Carillon Boys heeft nu tien punten uit zes wedstrijden. Ook Zekveld heeft dat puntentotaal, maar had daarvoor zeven wedstrijden nodig. (Van een medewerker) IJMOND. Carillon Boys heeft, on danks een 3-3 gelijkspel tegen Graetz, de leiding behouden in de interregio nale afdeling van het zaalvoetbal. De Beverwijkers hadden dat voor een be langrijk deel te danken aan Zekveld Sport, dat door Eurotex volledig van het veld werd gespeeld en met 5-10 verloor. Rob van Bergen verkleinde het ver schil tot 2-3 met een keihard schot, waarop doelman Henk Bouvré geen kijk had en in de laatste minuut tikte Hans Berends de thuisploeg naast de koploper. 0-2 2-0 0-3 0-0 2-0 2- 1 3- 0 G 12 1 2 6 3 3 3 3 40 10 10 40 10 40 20 3ó 10 20 10 20 BATO-ADO 6-3 (5-2) Gré de Ruyter, Rita Dufrenne en Els Stolk lx. Beide formaties waren erg aan elkaar gewaagd. Drie strafworpen voor BATO deden ADO uiteindelijk de das om. De komst van Rinus Michels blijkt het bedrijfsklimaat bij de 1 FC Köln aanzienlijk te hebben verbeterd. De doelman van het Duitse nationale elftal Harald Schumacher leverde daarvan het bewijs. Spontaan bood hij aan zijn in 1983 aflopende contract onder gelijk blijvende financiële voorwaarden met twee jaar te verlengen. „Het aantrekken van Rinus Michels als trainer heeft mij tot de overtuiging gebracht, dat onze ploeg weer een zeer goede toekomst bezit. Mij bevalt het hier in Keulen. Ik zou hier niet meer wegwillen”, aldus de doelverdedlger. 2-0 1-3 1-4 1-1 3- 0 2-0 4- 2 1-1 2-0 2- 1 4-1 0-1 3- 0 4- 2 0-2 1-0 1-0 bleven de Rotterdammers aan de goede kant van de score (tegen PEC en NEC) maar bij Roda JC werd met die cijfers verloren. Door het verlies van Vitesse tegen FC Den Bosch is AZ’67 nu nog de enige ploeg in het betaalde voetbal zonder nederlaag. De minst succesvolle ploeg van dit moment is Excelsior. De Rotterdam mers, het vorig seizoen zo verrassend op dreef, zijn nu reeds negen wedstrijden achtereen zonder overwinning en haal den slechts drie gelijke spelen. Er is momenteel een groepje ploegen, dat het de laatste weken op vreemd terrein belangrijk beter doet dan op het eigen. PSV is er één, want thuisverlies tegen Feyenoord en FC Utrecht werd gecompenseerd door uitwinst op FC Twente en Willem H. De laatstgenoem de, Willem H, verloor zijn laatste twee thuiswedstrijden tegen respectievelijk Wageningen en PSV, maar won bij NAC en Excelsior. Wageningen won nog niet op eigen terrein maar won bij Willem H en speelde gelijk bij GA Eagles. FC Den Bosch spant echter de kroon. De eerste uitwedstrijd verloor men van De Graafschap, waarna thuis van Haar lem werd gewonnen, maar sindsdien gaat alles verkeerd om. Vijf keer thuis verhezen tegen vier keer uitwinst, afge lopen zondag bekroond bij Vitesse. Fortuna S speelt de „pannen van het dak”. Na een slechte start onder Frans Körver, leverden de laatste zes wedstrij den twaalf punten op, maakte het twin tig goals en is men de grootste bedrei ging voor koploper Haarlem geworden. René Hofman (Roda JC) en Johan Bijsterveld (Willem H) maakten hun eerste eredivisietreffer. Wim Suurbier scoorde voor het eerst voor Sparta te gen NEC, waartegen hij met Ajax zijn laatste scoorde in het seizoen 1975- 1976C). Hugo Hovenkamp (AZ’67), Ber- tus Quaars (NAC) en Tjeerd van 1 Land (PEC) scoorden hun eerste seizoendoel- punt. Sparta R —NAC Excelsior FC Groningen FC Den Haag —AZ’67 —PEC (Z) FC Amsterdam Heracles Fortuna S FC Vlaardingen Telstar DEN BOSCH. Rorik Janssen van de schermvereniging Visser uit Amsterdam heeft gisteren het toernooi om de St. Jans- basiliek-trofee gewonnen. Janssen won in de finale alle vijf partijen. Hans Rijzen- brij, een clubgenoot van Janssen, eindig de met drie gewonnen partijen als tweede. Bij de dames ging de overwinning, na barrage, naar Marijke Lugthart van Zaal Hazes uit 'Amsterdam. Conny Mosmuller bezette de tweede plaats. trading 3d. Alle itlaten-, Rozen kakker- 'm enz. ’62784/ 1 30 90 90 40- 90 30 80 60 90 20 90 80 Wat wil schat- lantica. KIC verscheen gemotiveerd aan de start tegen concurrent TYBB. De beide titel kandidaten gaven elkaar geen duimbreed toe. De Velsennoordse equipe kwam op een 2-0 voorsprong, maar door snelle counters van de Haarlemmers kwamen de ploegen weer naast elkaar. Tot anderhal ve minuut voor tijd bleven beide teams gelijke tred houden. In de slotfase leek het erop dat KIC een beslissende 5-4 voor sprong had genomen. Een strafworp voor TYBB gooide echter roet in het eten en zo moesten de gastvrouwen alsnog de pun ten delen. Zoals bekend startte de Federatie van Uruguay Komités (FUK) twee weken gele den een actie onder de slogan „Oranje, wat heb je in Uruguay te zoeken?” Met deze actie wil de FUK de KNVB er op wijzen dat zij er verkeerd aan heeft ge daan de invitatie van het organisatiecomi té van het Mini-WK, waar naast het Neder lands elftal ook de nationale ploegen van Argentinië, Brazilië, West-Duitsland, Ita lië en Uruguay zelf aan deelne men, te aanvaarden. Reden voor de boy cotactie van de FUK is het militaire regi me in Uruguay dat al verscheidene malen door verschillende mensenrechtenorgani saties is veroordeeld wegens het schenden van diezelfde mensenrechten. Jan Huij bregts geeft de actie van de FUK echter weinig kans van slagen. ie sexy 'e dag. 163323 i ma. t/ n 14.00 v. gast- »l. 023- ie sexy re dag. ’63323 te kort tegen het tweede team van Argus. Argus 2—WW’72 3-1 (15-10, 15-9, 15-17, 15-10). Het klasseverschil tussen de beide ploe gen was in deze wedstrijd uiterst gering. Beide partijen speelden goed en aantrek kelijk volleybal, waardoor het een lange spannende wedstrijd werd. Argus echter had wat meer geluk bij de afronding van de aanvallen. De Zaankanters maakten het WW, vooral in de tweede set erg moeilijk met hun lastige services. Toen ,liep de thuisploeg in een opslagbeurt uit 'tot een 7-0 voorsprong. WW wist deze achterstand weer weg te werken maar kon Argus niet onder druk zetten. In de derde set laaide de strijd pas goed hoog op. Het lag totaal niet in de bedoeling van Argus om meer dan drie sets te spelen en het bleef derhalve ondanks de 2-0 voor sprong geconcentreerd en fanatiek. Toch won WW na een sensationele verlenging de derde set. In de vierde set waren de WW-ers niet meer opgewassen tegen het toch betere spel van hun tegenstanders. PSV-FC Utrecht: Dertien seizoenen achtereen had FC Utrecht niet gewon nen in Eindhoven. Slechts eenmaal speelde het gelijk. Laatste winst werd onder de naam DOS genoteerd in het seizoen 1966-1967 met dezelfde uitslag (2-3) als nu. De laatste zeven seizoenen was men zelfs niet tot scoren gekomen en nu dan plotseling drie goals, even veel als in de vier uitwedstrijden van dit seizoen in totaal en evenveel als PSV er in zijn vier thuiswedstrijden om de oren kreeg. Het betekende ook de eerste uitoverwinning van FC Utrecht dit seizoen, en voor PSV de vierde ach tereenvolgende thuiswedstrijd zonder overwinning. Door de 2-0 winst op de Go Ahead Eagles heeft ook NAC eindelijk een zege geboekt. Het vorig seizoen leverde de tiende competitiedag ook de eerste overwinning op voor NAC en ook toen tegen een Oostelijke ploeg: FC Twente (1-0). FC Den Haag pakte zijn vierde overwinning in successie. Deze prestatie wordt nog wel verbeterd door de serie in het seizoen 1977-1978 toen het vijf wed strijden niet verloor van de 18e t/m de 22e competitiedag. Joop Hiele is na de 0-0 bij FC Gronin gen 515 minuten achtereen zonder tegen doelpunt in de competitie. Opvallend is, dat FC Den Haag in zijn laatste vier wedstrijden vijf(!) straf schoppen kreeg toegewezen. Pen en Al bertsen, ieder tweemaal en Schoenma ker faalden niet. De 2-0 winst op Ajax betekende voor PEC (Z) de eerste thuiswinst van dit seizoen en tevens de eerste doelpunten op eigen terrein. De laatste treffer werd gemaakt op 11 mei door Ron Jans in de 2-2 tegen FC Utrecht. Ron Jans was nu de eerste die de nul-lijn doorbrak. Het betekende eveneens de derde opeenvol gende nederlaag voor Ajax na FC Den Haag en AZ’67. De laatste drie wedstrijden van Spar ta eindigden telkens in 4-1. Twee keer Daar het Nederlands elftal op weg naar het Mini-WK, van 30 december tot 10 janu ari 1980 in Uruguay, een tussenlanding in Portugal maakt, bood de Portugese voet balbond de KNVB aan daar meteen ge bruik van te maken om een vriendschap pelijke wedstrijd tussen Nederland en Portugal te laten plaatsvinden. Chili kwam met het verzoek na afloop van het Mini-WK, mits het Nederlands elftal niet in de finale belandt, door te reizen naar Chili en een wedstrijd tegen het nationale Chileense elftal te spelen. (Van onze volleybalmedewerker) IJMOND. Het herenteam van WW’72 is er gisteravond niet in geslaagd de goede prestaties van het afgelopen weekend voort te zetten. In Zaandam kwam de ploeg uit Wijk aan Zee net iets V T 26 20 „We hebben een fijn en goed gesprek gehad, waarin alles is uitgepraat. We gaan vanaf vandaag dan ook met een schone lei verder. Abe heeft achteraf toegegeven, dat het juist is geweest, dat ik hem heb weggestuurd, alleen de straf vond hij nogal zwaar. Een dergelijke harde aanpak had hij volgens zijn zeggen niet verwacht. Hij was dat in elk geval bij Barry Hughes niet gewend”, aldus Hans van Doorneveld, die zoveel belang hecht aan de inbreng van de 34-jarige Van den Ban dat hij bij het bestuur nu al wil aandringen op een verlenging van zijn contract. Wijk aan Zee wist in het begin aardig bij te blijven, maar breakouts van de thuis club zetten de gasten op ruime afstand. „Een stukje erkenning, waarmee ik erg blij ben”, zo licht de Haarlem-speler toe. In een eerder stadium had hij overigens nog laten weten, dat hij geen basis meer zag voor verdere samenwerking met Van Doorneveld en derhalve om ontbin ding van zijn contract zou vragen. Abe van den Ban: „Ik was aanvankelijk zeer verbolgen over die straf. Ik had nooit verwacht dat Van Doorneveld het zo hard zou spelen. In het gesprek van vandaag (maandag-red.) zijn echter alle meningsverschillen opgelost. Ik heb hem mijn excuses aangeboden, ik ben gewoon fout geweest. Vervolgens zijn we als vrienden uit elkaar gegaan. Ik heb trouwens nooit de werkwijze van de trainer veroordeeld, in tegendeel, zijn oefenstof is erg goed. Mijn kritiek betrof in feite alleen de manier, waarop hij deze zaak had afgehandeld.” (Van onze sportredactie) HAARLEM. Hans van Doorneveld, trainer van de eerste divisieclub Haarlem, en Abe van den Ban hebben de vrede weer getekend. Tijdens een onderhoud, dat gistermiddag plaatsvond, zijn alle problemen uitgesproken. Abe van den Ban werd vorige week disciplinair gestraft door de Haarlem- oefenmeester omdat hij een eerder gemaakte afspraak niet was nagekomen. Om die reden ontbrak de middenvelder gisteren tegen De Graafschap. Uitblinker Jan de Ruyter leidde zijn ploeg naar de overwinning. Toen het in de tweede helft moeilijk dreigde te worden, wist aanvoerder Rob Does de rust binnen de ploeg op overtuigende wijze te herstel len. Er werd dus verdiend gewonnen. (Van onze sportredactie) ZEIST. Het Nederlands elftal zal in ieder geval deelnemen aan het zogenaam de Mini-WK, dat van 30 december tot 10 januari 1981 in Uruguay zal plaatsvinden. Secretaris Jan Huijbregts van de KNVB verklaarde dit gisteren na terugkeer uit Uruguay. De KNVB zal per wedstrijd 150.000 dollar Incasseren van het Urugua- yaanse organisatiecomité. Vast staat nu al dat het Nederlands elftal tenminste twee wedstrijden zal spelen in Uruguay. De bankgarantie voor die twee duels (300.000 dollar ofwel 600.000 gulden) is inmiddels ontvangen. Hiermede is dan ook meteen alle twijfel weggenomen over het al of niet meespelen van het Nederlands elftal in dit toernooi. De KNVB liet enige tijd geleden al weten dat men nog steeds geen bankgarantie van het organisatiecomité had mogen ont vangen. De voetbalbond verklaarde toen dat men zeker niet naar Uruguay zou afreizen, indien er enige onzekerheid over de financiën zou bestaan. Jan Huijbregts maakte, na een vijfdaags verblijf in Mon tevideo, een einde aan die twijfels door (Van onze sportredactie) MADRID. De Spaanse Banco Cen tral heeft met behulp van de rechtbank te Barcelona maandag voor ruim 2,5 mil joen gulden beslag laten leggen op de goederen van Johan Cruijff. Hiermee wil de bank het krediet van 83 miljoen pese ta’s proberen terug te winnen, die de bankeenheid de Nederlandse voetbalster en zijn manager, de Fransman Michel Georges Basilevich, in 1978 verstrekte voor de financiering van drie onderne mingen. De directie van de Banco Central heeft weinig hoop dat men het verleende kre diet geheel uit de verbeurdverklaring van de goederen kan terugwinnen, aangezien de drie bedrijven van het begin af aan verliesgevend zijn geweest. Het wordt overigens steeds duidelijker dat Johan Cruijff zich tijdens de periode dat hij aanvoerder was van FC Barcelona zakeljjk heeft laten misleiden door zijn manager Basilevic, die eerder in opspraak kwan door financiële problemen van de ex-Ajacied. Wageningen Roda JC FC Utrecht Willem H Feyenoord FC Twente MW De Graafschap Volendam Veendam Hee renveen FC Den Bosch Toto-gelijk: 8-12-16-18-20-26. De topper FC Twente—AZ’67 Toto 44 - wedstrijden van 1 en 2 november. ’77-’78 3 hoeft 1. Kom i, ook es, bij 3, 1arkt 8 (Van onze rugbymedewerker) AMSTERDAM. The Smugglers heeft het spannende rugbyduel tegen het vier de team van AAC in Amsterdam pas in de laatste vijf minuten beslist. In die slotfase stelden de Velsenaren de winst met 10-0 veilig.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 21