groen voortzetting Velserbeek politienieuws Schilderij Kniertje” door commissie in dank aanvaard Zeven percent van nieuwbouw is bestemd voor ambtenaren /100C Plan-Van Houtenlaan met veel haven- berichten bleyle-shop Stoutenbeek’s Prixd’Ami! I s. De Weers-jeugd goed op dreef in dressuur Loden mode. ■Mfli Bridgecompetitie De Kennemers Wijkcomité vervaardigt beplantingsontwerp Vrouw-Vriendelijke Bleyle-Mode Met een vleugje chic n” Wandversiering voor schouwburg Beverwijk en Heemskerk krijgen huurdersspreekuur Bedrijfsurgentie als norm - K DINSDAG 28 OKTOBER 19 8 0 6 4 l Normaal 575— AlsPrixd’Ami IJMOND Cape-mantel inSbepherd-stijl. Origineel Wetjer loden met Schotse ruit gevoerd en bijpassende rok. Beverwijk, Breestraat 65-69; Haarlem, Houtplein 10; L’ zult verrast zijn hoe goed u eruit ziet in de nieuwe Bleyle-modellen 1980. hoe prettig u zich erin voelt. Meer dan ooit staat deze herfst in het teken der ”kombinatie-mode”. Aantrekkelijke mode, chic-sportief en samen te stellen naar eigen smaak. Vesten, spencers, pulli’s en blouses. Allemaal te kombineren met pantalon of rok in passende of harmonieuze kontrast-tinten. Modieuze ensembles, die zeker niet voor de japon behoeven onder te doen. Komt u eens passen? Anegang 26 Haarlem (Van onze bridgemedewerker) SANTPOORT. De vierde ronde van de bridgecompetitie van De Kennemers, die in ,,’t Vel- serhooft” te Santpoort werd ge houden, leverde in de A-lijn (12 paren) een zege op voor het echt paar Vreeswijk (165 pnt). Weimar en Stolk werden tweede (159) ge volgd door de combinatie Kleve- Van Thiel (158). HEEMSKERK/BEVERWIJK. Het Beverwijkse Overlegor gaan en de Heemskerkse werk groep Huurdersbelangen starten 3 november een maandelijks huurdersspreekuur in drie buurt huizen in Beverwijk en Heems kerk. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Woningzoekende gemeente-ambtenaren krijgen in het vervolg geen jaar voorsprong meer op de inschrijvingsduur. De gemeente wil een systeem van bedrijfsurgentie hanteren voor haar personeel. Hierbij wordt de woningbehoefte getoetst aan drie criteria, te weten woon-werkaf- stand, werken op onregelmatige tijden en de schaarste aan gekwa lificeerd personeel. 7 Afscherming (ADVERTENTIE) I 4 brandweer mithstraat >randweer aangekomen: Ballyrory, ur „In de r „Jabber- woensdag 19.30 uur 14, woens- 10 uur en lemerlaan, voeding, en-Z. Ge- agmiddag ns dat de verleden Jschoten. m relatie g en de igen. Als et elkaar dan kan VELSEN. Door de commissie welzijn werd maandagavond „in grote dank aan vaard” een schilderij van wijlen de heer P. de Waart voorstellend de figuur Kniertje bekend uit het Heijermansstuk „Op Hoop van Zegen”. Weergegeven is de oude vis sersvrouw zoals die jaren achtereen ge stalte is gegeven door de actrice Esther de Boer-Van Rijk. Het schilderstuk, uitge voerd in olieverf, is in 1950 vervaardigd als postuum huldeblijk aan de in 1937 overleden toneliste. VELSEN. Onder grote belangstel ling van de zijde van familieleden en kennissen werden zondag in manege De Weers dressuuwedstrijden gehou den voor beginners. Bij de uitvoering van de „aangepaste proeven” consta teerde de jury een grote vooruitgang in vergelijking met de vorige wedstrijd. De uitslagen luidden: Uitslag proef I-min. te behalen pun ten 55: 1. Lonneke Sondorp met Grey Shadow 71 Vb pnt. 2. Diana Kouwenho- ven met Charly 69 pnt. 3. Irma Ton met Olyda 68 pnt. 4. Vivanda Leeger met Juno 66>/2 pnt. 5. ex. eq. Margriet Nieu wenboer, Mariska Breeman, beiden op Shaitan 63 M2 pnt. Erik Alderliefste met Grey Shadow 63 Ma pnt. Uitslag proef II-min. te behalen pun ten 65: 1. Gwen Duser met Juno 83 Ma pnt. 2. Ingrid de Jong met Olyda 781/a pnt. 3. Jacqueline Demmendaal met Charly Wlz pnt. 4. Marion Warmer met Olyda 77 pnt. 5. Thirza Smit met Shai tan 761/2 pnt. Uitslag proef III-min. te behalen punten 85: 1. Charlotte Pol met Shaitan IIOM2 pnt. 2. Sandra Mossinkoff met Mabel 103 Ma pnt. 3. Mary v. d. Berg met Grey Shadow 101 pnt. 4. Ellen Zoon j* Het portret van Esther de Boer-Van Rijk in de rol van de vissersvrouw Kniertje. In haar ruim zestigjarige toneelcarrière vormde deze toneelcreatie voor de oorlog een duidelijk hoogtepunt. De zogenoemde rijksvoorkeurwoningen kwamen na 1975 niet meer beschikbaar doordat de nieuwbouw stokte. Inplaats Maandag Swansea; J, Velsen- ir, dinsdag 9.00-12.00 NH, Plein ipreekuur elke vrij- 5, woens- 21.00 uur jmpstraat wemmen; 0-15.30 en 9.30-10.45 7.00-22.00 wemmen, di. do. en ■15.30 uur, 7 R 7 ijdens n „de goed vaak r hen door aldis- le va- weer tierig, in te spert. Woensdag Wilhelm- larden. 1, Kanaal- !d. Zeewijk- ur. Woens- ent; 10.30- iplaan 289, uur Huur- Het doek kwam in gemeentehanden via een testamentaire beschikking met de wens ophanging in Velsens Stadsschouw burg te IJmuiden-Oost. De gemeentelijke Commissie voor de Beeldende Kunst achtte het in fraai ver gulde lijst gevatte schilderstuk in die om geving zeker een plaats waard. De vorig jaar overleden maker woonde sinds 1940 in Velsen en heeft als amateurschilder tal van genrestukken op zijn naam staan. Schildertechnische vaardigheid verwierf hij voor die tijd onder meer via schilder lessen in zijn toenmalige woonplaats Am sterdam en veelvuldig kopiëren in hoofd stedelijke musea. Zijn nog bij familie be rustende artistieke nalatenschap bestaat grotendeels uit replica van „Hollandse Meesters”. Mensen uit de directe omge ving van wijlen P. de Waart omschrijven hem als „duidelijk talent dat door econo mische omstandigheden niet tot bloei ver mocht te komen”. Een impasse in zijn artistieke ontplooiing vormden de crisis jaren; voor hem een periode met, door werkloosheid, zeeën van vrije tijd maar te (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De riante wijk Velserbeek vertoont qua bouwwijze en groene aan kleding specifieke kenmerken. De wonin gen liggen royaal in het groen. Met een beplantingsplan voor de nieuwbouw wes telijk van de Minister Van Houtenlaan wordt getracht althans op het punt van de groene entourage eenzelfde beeld te creë ren. Op verzoek van de Stichting Eigen Woningbezit, opdrachtgever voor dit stuk je nieuwbouw, werkten deskundigen uit het wijkcomité Velserbeek een beplan- tingsschema uit. De definitieve tekenin gen daarvoor zijn inmiddels in nauw overleg met de Velsense plantsoenen dienst voltooid. De nieuwbouw (59 woningen) bewesten de Van Houtenlaan krijgt ondanks een minimaal grondoppervlak daarvoor een redelijk aaneengesloten beplanting van heesters en opgaand groen. Waar dat kon zijn aanwezige bomen gespaard. Bomen staan ook ingetekend in privé-tuinen waarmee we zijn aangeland bij het zwak ke punt van het plan: instemming van de pas nu bekende bewoners. Met uitbeste ding van het beplantingsontwerp naar het wijkcomité door Eigen Woningbezit wor den recente tegenstellingen met de be staande wijk Velserbeek, met langvolge- houden aversie tegen het betrokken stuk je nieuwbouw, overbrugd. Actie hiertegen via de geijkte bezwaarschriftenprocedu res boog om in de richting van bovenge melde samenwerking. De B-lijn bestond uit 13 koppels. Het duo Muller-Andela speelde bijzonder sterk en werd met veel glans eerste (168). Het echtpaar Maagdelijn (161) pakte de tweede plaats, terwijl het echtp. Horbeek derde werd (146). De C-lijn omvatte 14 paren. De dames Kulman-Van der Kuil noteerden 213 en daar moesten de andere teams bij achterblijven. Het echtp. De Reeper (206) moest met een achterstand van zeven punten met de tweede plaats genoegen nemen. De dames Vonk-Smak- man (202) klasseerden zich als derde. De uitslagen luiden: 205-207, erdag ge- van schil- beek, t/m dagelijks geopend, indag t/m srk, V. d. werkda- Zondag vertrokken: Riknes, Hamburg; Vela, Stavanger;Irtyskles, Tuborg; Frans, Noordzee, Ymuiden; Hugo Brinkman, Whitby, Ymuiden; Jemrix, IJmuiden, Ro chester; Dzerzhinsk, Zwarte Zee; Piraat, Noordzee; Elgava, Riga; Zaterdag aangekomen: West Eagle, Cont Plat, Velsen; Stirling Brigg, Cont Plat Ymuiden;Oil Supplier, Cont Plat, Velsen; Breant, Iggesund; Tor Scandinavia Go- thenburg; Vela, Antwerpen; Marie Chris- tine, Noordzee, Ymuiden; Oluf Maersk, Duinkerken; Zanet, Fiskaa, Ymuiden; Aunholm, Simonsvik, Ymuiden; Elgave, Klaipeda,; Jupiter 2, Antwerpen; Jemrix, Whitby, Ymuiden; Arseniy Moskvin, One- gea,; Gold Bridge, Lagos, Zaandam; Hugo Brinkman, Rotterdam, Ymuiden; Falken- berg, Karlstad; Blitar, Bremen; Magic Sun, Itea, Ymuiden; Bij de invoering van het systeem van bedrijfsurgentie behouden ambtenaren die reeds ingeschreven staan een jaar voorsprong. Door het nieuwe systeem te hanteren hoopt de gemeente gefundeer- der woningen toe te wijzen aan haar per soneel. De gemeente, die 1400 werkne mers telt, volgt hiermee het voorbeeld van andere grote particuliere bedrijven. Bij nieuwbouwprojecten wordt onge veer 7 percent gereserveerd voor gemeen- te-ambtenaren. Dit cijfer leidt men af van het aantal ingeschreven ambtenaren op de lijst van woningzoekenden. Op 31-12- 1979. Met het systeem van bedrijfsurgentie voorkomt de gemeente dat zij gezien de huidige huisvestingssituatie minder ge kwalificeerd personeel voor bepaalde va catures moet aantrekken. Ook is de kans kleiner dat bepaalde vacatures te lang open blijven staan. Sinds de invoering van het distributie systeem in het kader van de woonruimte- wet uit 1947 golden aanvankelijk alleen uitzonderingsregels voor politie, brand weer en onderwijzend personeel. De voor keursbehandeling gold na verloop van tijd ook voor ambtenaren, die lange reis tijden moesten maken. Tot 1975 werd 10 percent van de nieuwbouwwoningen be stemd voor gemeente-ambtenaren. Een zelfde regel gold voor rijksambtenaren. Het bomenrijtje aan de Van Houtenlaan dat de recente bouwactiviteiten redelijk goed doorstond. Handhaving hiervan was van meet af aan de opzet bij de ontwerpers van het beplantingsplan. tal parkeerterreintjes aan de kant van de Minister Van Houtenlaan. Gehandhaafd bleef, zij het met de grootste moeite, een bestaand bomenrijtje (eik, berk, mei doorn en beuk) nabij het vroegere toe- gangspad naar het NS-station Velsen-IJ- muiden-Oost dat in 1968 ophield te be staan. Centraal in het langgerekte woon- j wijkje ligt een toerit naar het spoorweg- tunneltje richting IJmuiden-Oost. Dit pad is ten behoeve van rolstoelgebruikers bochtig en daarmee meer glooiend ge maakt. Een bomensingeltje van mei doorns temidden van lage heesters biedt de naastliggende woningen een goede af- scherming. Voor de bestaande aanplant tegen de Stationsweg (veel bottelrozen te midden van opgaand geboomte) kon een kapplan, ten onrechte uitgevaardigd door wethouder K. Bijl, op het nippertje wor den verijdeld door de buurtbewoners. Een eerdere garantie van Eigen Woningbezit dit groen te handhaven was daarbij been om op te staan. Inbraak. Maandagmiddag is een 16- jarige Beverwijker op heterdaad betrapt bij een inbraak in de Noorderschooï aan de Grote Houtweg in Beverwijk. Hij had twee koffers bij zich met schoolattributen. In de school waren vernielingen aange richt. Zwaailicht. Zondagnacht is van een servicewagen van de gemeentelijke dienst openbare werken van Beverwijk een zwaailicht gestolen. De auto stond gepar keerd aan de Eenhoomlaan in Beverwijk. Aangereden. Tijdens het linksaf- slaan is een 22-jarige automobiliste uit Heemskerk op de Rjjksstraatweg in Heemskerk in botsing gekomen met een 34-jarige autobestuurder uit Castricum, die wilde passeren. Beide auto’s werden zwaar beschadigd. De Heemskerkse is met schaaf- en snjjwonden en nekklach- ten opgenomen in het Sint Jozef Zieken huis in haar woonplaats. Vrijdag aangekomen: Globe Constellati on, Ravenna; Friesenstein, Cristobal; Ga-~~ lantry, Maretanie, Ymuiden; Carsten, Le ningrad; H. M. S. Drunen, Noordzee; Clio, Noordzee; Gooiland, Bremen; Plock, Hamburg; Vosges, Hamburg; Rio Sal, Emden; Latona, Lonon; Dania, Alblasser- dam, IJmuiden; Drezzhinsk, Tuapse; Lu Cheng, Hamburg, IJmuiden; Irtyshles, Noordzee, Velsen; Riknes, Eikefett; Garri son, Point, Londen; La Pampa, R’dam. ira Stem lag 10.00- e Luchte” n „Velser- ort-Nooni, 1, badhuis Het spreekuur wordt verzorgd door vrijwilligers, die worden begeleid door medewerkers van het buro voor Rechts hulp in Haarlem. Huurders kunnen op het spreekuur met vragen komen over onderhoud, woning verbetering en huursubsidie. Op de eerste maandag van de maand wordt het spreekuur gehouden van ’s avonds half acht tot negen uur in buur thuizen De Schans aan de Schans in Be verwijk, De Lichtboei aan de Luxemburg- laan in Heemskerk en De Zandkraai aan de Héndelstraat in Heemskerk. n, Kerk- van 9.00- Zondag aangekomen: Claus Luehrs, R’dam; Rynborg, Falcon; Dolphin Point, Londen; Realengracht, Archangel; Sun Coast, Noordzee, Velsen; Terra, Peterhe ad, Ymuiden; Tedona, Antwerpen; Mara- tha Envoy, Thunderbay; Transfjell, Skinn; Steward Enterprise, Par; Klaus Leonard, Bremen; Ganvie, Abidjan; Pep Ice, Noordzee, Ymuiden; Caraibe, Green ock; Rocky Giant, Lemanfield; Frans, Noordzee, IJmuiden; Khersones, Moer- mansk;Azovskoe More, Moermansk; Dmi-' triy Zhloba, St. Nazaire; Saucon, Graven- chon; Alca, Kemi,Velsen; Oil Supplier, Cont Plat, Velsen; Harma, Skogn; Vrijdag vertrokken: Overseas Harriette, Philidelphia; Ruhr, Flensburg; Lilly k, IJmuiden, Malm; Dolfijn I, Wisbech; Sa ve, Greenwich; Margarita Weston, Weis; Paletten, Bergen; West Eagle, Velsen, Cont.plat; Alliance, Ymuiden, Grange mouth; Teka, Walcom;John Alexakis, Rotterdam; Yakasse, Hamburg; Mor Via- ne, Beverwijk, Algiers ;Neptunus, Ta nanger; weinig geld omhanden voor aankoop van i meterialen als linnen en verf. De artistie ke prestaties bleven daarmee ook in zijn latere leven op een laag pitje. Het doek „Kniertje” wordt in zijn artistieke oeuvre algemeen een topper genoemd. A-lijn: echtp. Vreeswijk 165, Weimar-Stolk 159, Kleve-Van Thiel 158, Kroone-Berkhout 157, echt. Edeling 154, Muller-Need 154, Andela-Fort- gens 153, Wareman-De Meü 132, Persijn-De Vries 128, Jacobs-Van Vliet 101, Peil-Hoogen- boom 97. B-lijn: Muller-Andela 168, echtp. Maagdelijn 161, echtp. Horbeek 146, Van Sprang-De Vries 141, Kaufftnan-Heere 139, Knippen-Van Etten 139, Porck-Bonder 126, Van der Vlugt-Ris 118, Barzilay-Woudsma 117, Barzilay-Strubbe 116, Brouwers-Schaap 112, Anten-Doomenbal 100, Van Moorselaar-Koningsbergen 97. C-lijn: Kulman-Van der Kuil 213, echtp. De Reeper 206, Vonk-Smakman 202, Ouwerkerk- Verheijen 194, Koolhaas-Ruis 186, Dekker-part- ner 186, Donken-Veuger 165, Wajon-EIenbaas 163, echtp. Heere 161, Van Beelen-Strubbe 151, Fetzer-Woertman 148, Degeling-Ladage 136, Kesting-Arpad 125, Kuuten-Doedes 116. e Godge- ilibataire erwezen. voor de in begin- d onder- de voor- wereld- uitspra- r van de ie juiste i maken wij geen dsschop- atie met ntkoom- zal dan hersteld ekomsti- Met de soortkeus voor het betrokken gebied gelden als beperking de heersende zeewind, lage grondwaterstand en ook de luchtvervuiling. Tuinervaring rond eigen huis was daarbij een uitstekende leer school. De tuinadviezen die in het beplantings plan in praktijk zijn gebracht worden binnenkort door de plantsoenendienst in een huis-aan-huis te verspreiden vouw blad verwerkt. Verzuchting van ontwerpster mevrouw Veenendaal: „Jammer dat zonder de be trokken bewoners moest worden gewerkt. Gedachten over de wijkaankleding kre gen vaste vorm lang voor de toekomstige bewoners bekend waren. Dit praktische bezwaar kleeft aan elk nieuwbouwplan”. Een bedrijfsurgentie geldt niet voor alle ambtenaren. Alleen op wie de gebruikelij ke normen of de voomoemde criteria van toepassing zijn, komt in aanmerking voor een urgentie. Het advies voor een bedrijf surgentie wordt gegeven door het bureau Personeelsbeheer. Vertegenwoordigers van het gemeente- Mevrouw D. W. Veenendaal tuin bouwkundige achtergrond, redactielid van een landelijk hoveniersvakblad had namens „Velserbeek” een forse vin ger in de pap bij vervaardiging van het beplantingsontwerp. Binnen het beschik bare bugdet hiervoor werd gekozen voor linde, sierkers, lijsterbes, acacia en iep voor een aantal particuliere tuinen in de wijk. Eilandjes van groen temidden van de vrij dichte bebouwing vormen een vijf- :soen, ge- werk, K. 3 werkda- voor Wijk NH, Plein B. Spreek- raak, elke en Huug Zaterdag vertrokken: Vios, Gainsbo rough; Amen, Bremen; Rio Sal, Hamburg; Stadeland, Rensburg; Pacific River, Be-» verwijk, Aden; Dania, Gothenburg, Ymui-. den; Oil Supplier, Cont Plat, Velsen; Glo^__ be Constellation, Ingeborg; Latona, Wor- merveer; Contact, Wales, Wormerveer; Li" bation, Wales; Polycrest, New Orleans;’ Cam Izomba, Bremen; Friesenstein, R’dam; Garrison Point, Londen; Tor Scandinavia, Gothenburg; Trans Tarra- co, Londen; Carsten, Flensburg; Breant, Iggesund; Csokonai, Nigeria, Ymuiden; Raffaele Cafiero, R’dam; (ADVERTENTIE) met Mabel 100 pnt. jaar voorsprong gegeven op andere wo ningzoekenden. georganiseerd overleg in met de voor stellen. Plat, Ymuiden; Happy Rider, Bremer haven;

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7