IN BEKERWEDSTRIJD Voetballers in Nederlaag FC Köln cel na verlies CONFLICT Simpele zege (2-0) in Parc des Princes IN KNSB I paarclenkoersen 8 I I I l 1 CAO belachelijk” „Voorstel r I r I Wouter Leefers stopt met hockey Rode kaart voor KNVB I I I I I I In Liberia: i Tl SPORT 19 8 0 WOENSDAG 29 OKTOBER *44 r i- tot 2 -11 Samuel K. Doe. Frankrijk pijnigt en ontleedt Iers elftal IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIII vves >on (Van onze sportredactie) Wouter Leefers: naar Hong Kong JAN PREENEN. Hlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllillllll PARIJS (ANP) Aan de opmerkelijke wederopstanding van het Ierse voetbal is gisteravond in Parijs een abrupt einde gekomen. De Ieren, die onder leiding van hun coach Eoin Hand uit drie wedstrij den vijf punten hadden verzameld (Cy prus en het Oranje van Zwartkruis wer den verslagen en tegen België werd in Dublin een gelijkspel behaald) werden in de interland tegen de Fransen gewogen en te licht bevonden. De op 12 januari 1953 geboren Hage naar speelde zijn eerste interland in 1971 tijdens de pre-olympics in München tegen Canada. Daarna werd hij een vaste keus voor de bondscoaches, vooral vanwege zijn in Nederland ongeëvenaarde tech niek. Als enige leek Leefers het technische spelpeil van de Aziatische landen te kun nen benaderen. In 1975 was hij tijdelijk niet beschikbaar voor Oranje wegens een hardnekkige dijbeenblessure. De econoom uit Den Haag gaat voor een aantal jaren in Hong Kong werken. Het is niet waarschijnlijk, dat hij na die periode weer het oranjeshirt zal aantrekken. Leef ers: „Ten eerste ambieer ik dan vermoe delijk een plaats in de Nederlandse ploeg niet meer. En ten tweede kan ik het dan niet meer opbrengen om er zoveel tijd in te stoppen als nodig is.” Grappend voegde hij eraan toe, dat de kans groot is, dat hij met een „dikke buik uit Hong Kong zal terugkeren”. Diezelfde Tigana stond aan de basis van het openingsdoelpunt. Met een fantasti sche lob had hij aanvoerder Platini in stelling gebracht. De routinier, die zich door die pass opeens volkomen vrij voor Peyton bevond, maakte het karwei pro- ken geleden tegen Australië. In het Wage- nerstadion won Nederland de derde wed strijd in een reeks van drie met 5-2. Leefers was geselecteerd voor het toer nooi om de Champions Trophy, dat van 9 tot 16 januari 1981 in Karachi wordt gehouden. Bondscoach Wim van Heumen zal op korte termijn een vervanger moe ten aanwijzen. In feite is deze unieke speler onvervangbaar. spelmakers en Larios als opruimer had Hidalgo eindelijk zijn gewenste middenrif kunnen formeren. Toch had de parmantige coach na de strijd enige kritiek op zijn spelers: „Ik ben zeer tevreden met die 2-0 overwinning. Ons doelsaldo spreekt voor zich. Negen doelpunten voor en nul tegen. Wij hebben slechtere tijden gekend. Maar in de rust heb ik mijn ploeg op de hiaten gewezen. Je kunt Engelsen niet verslaan met stil staand voetbal. Gelukkig konden wij in de slotfase van de wedstrijd nog eenmaal toeslaan”. Het zeer duidelijke krachtsverschil dat de eerste helft kenmerkte bleef na rust uit. De Fransen werden pas weer wakker toen Hughton tien minuten na de pauze een dot van een kans liet liggen en de Spaanse scheidsrechter Lamo Castillo even later de zaak voor Frankrijk klaarde door een gave treffer van Robinson af te keuren. Volgens Lamo Castillo was er hands ge- De doelman van Köln en het Westduit- se elftal, Günther Schumacher, die on langs zijn contract verlengde, was in de ogen van zijn medespelers de grote boos doener. Bij twee doelpunten van Frei burg „hielp hij de tegenpartij een hand je”. Michels zal nog bergen werk moeten verzetten om van Köln weer een topclub te maken. 4 2 1 1 2 2 2 0 0 0 1 0 0 1 2 5 4 1 0 0 De Ierse verdediging kwam herhaaldelijk te kort bij de snelle aanvallen van Frankrijk. Hier is Dominique Rocheteau een opponent te snel af. zware nederlaag incasseren tegen het in de derde divisie opererende Watford, dat voor eigen publiek met 4-1 won. Liverpool won thuis met dezelfde cijfers van Portsmouth. De animo van de Nederlandse voet balsupporter voor de interlandwedstrijd tussen België en Nederland, die op 19 november in het Heyzelstadion in Brus sel wordt gespeeld, is op dit moment gering. Van de 8000 kaarten heeft de KNVB er nog geen 4000 aan de man gebracht. Drie weken voor de wedstrijd uit groep 2 van de kwalificatieronde voor het WK-eindtoernooi in 1982 is er een duidelijke stagnatie opgetreden in de voorverkoop van de toegangskaar ten. Op het bondsbureau in Zeist zijn nog 4000 staanplaatsen en 300 zitplaat sen voorradig. Op 19 november zal Hidalgo een geïnte resseerd toeschouwer zijn bij België-Ne- derland. Voorlopig kent hij geen zorgen. In maart van het volgend jaar moet hij zijn team weer pasklaar hebben. Dan staat de .wedstrijd tegen Nederland op het programma. Het lijkt niet aanneme lijk, dat de brigade van Zwartkruis, ten zij zich een wonder voordoet, opgewas sen is tegen deze geoliede machine van Hidalgo. te parel van St. Etiënne kwam in de ploeg voor de uitgebluste Lacombe. Het was een wissel die iedere trainer zich mag wensen. Nog geen vijf minuten nadat hij in het veld was wriemelde hij de bal langs Pey ton. Het was Six, die keurig wachtte met passen toen Zimako in zijn gezichtsveld was gekomen. De afhandeling van de in valler was sober, doch uiterst fraai. Pey ton was kansloos; evenals Ierland dat zich definitief geklopt wist. Sparta lijkt een oplossing te hebben gevonden voor zijn keepersproblemen. NEC-manager Roes heeft zich in princi- e bereid verklaard de 26-jarige reserve- doelman Jan Formanoy aan de Rotter damse club uit te lenen. Wel moet het bestuur van NEC nog zijn fiat aan de transactie geven. Mocht de leiding van de Nijmeegse club akkoord gaan met de tijdelijke stalling van Formanoy bij Sparta, dan zal de keeper samen met zijn adviseur Ger Lagendijk gaan onder handelen met het bestuur van de club van Spangen. „Als we tot overeenstemming komen”, aldus Sparta-bestuurslid Floor Bouwer, „debuteert Formanoy zondag in de uit wedstrijd tegen Wageningen.” Het Nederlands B-elftal speelt op dinsdag 11 november een oefenwed- FBO vindt het aantal geschatte uren dat door de semiprofs wordt gemaakt te veel en ziet dat liever tot 20 met een dispensa- tiemogelijkheid voor de clubs tot 18 uur teruggebracht. Dit zou dus een aanzienlij ke loonsverlaging inhouden voor de laagst betaalden in het betaald voetbal. strijd tegen MW. De ontmoeting heeft plaats in Maastricht en begint om 19.30 uur. Een dag later komt het Nederlands A-elftal uit in een oefenduel tegen Ale mannia Aachen uit de Westduitse twee de divisie. Jong Oranje speelt op dezelf de dag de kwalificatiewedstrijd voor het Europees kampioenschap (voor spelers tot 21 jaar) tegen Jong Spanje. De wed strijd heeft plaats in Volendam, waarbij tevens de nieuwe lichtinstallatie in ge bruik zal worden genomen. i o 1 o o Van een staking in het Nederlandse betaald voetbal wil Karei Jansen voorlo pig echter niet horen. Hij: „Een staking zou momenteel een wel erg drastische maatregel zijn. Pas wanneer alle moge lijkheden zijn uitgeput om tot de nieuwe CAO te komen, dan pas zou er sprake kunnen, let wel, kunnen zijn van een staking. Maar de mogelijkheden om als nog de CAO rond te krijgen zijn voorals nog legio”. DEN HAAG. Recordinternational Wouter Leefers (148 interlands) zet aan het einde van deze maand een punt ach ter zijn hockeyloopbaan. De 27-jarige Leefers vertrekt in dienst van een han- delsfirma naar Hong Kong. Leefers, die als befaamd technicus bekend stond, kwam tien jaar lang uit voor de nationale ploeg. In de competitie speelde hij voor het Haagse HGC. Hoewel Jan Zwartkruis na de nederlaag in Dublin nog sprak van een geweldige tegenstander, zal ook hij moeten beseffen dat die overwinning op Oranje tot stand kwam, omdat zijn vernieuwde Nederland se elftal niet in staat bleek op internatio naal niveau te acteren. Frankrijk heeft Ierland gepijnigd en ontleed. Hand, nerveus trekkend aan een sigaret, beaamde dat hij geklopt was door een ploeg, die meer kwaliteit had. „Als ik Frankrijk vergelijk met België en Neder land gaat mijn voorkeur uit naar de ploeg, die ons hier heeft geklopt. Het is een compleet team. Ik heb er geen andere woorden voor”. Voor de eerste keer sinds maanden kon Hidalgo weer beschikken over zijn sterk ste formatie. Rocheteau, één van de ster ren tijdens het wereldkampioenschap in Argentinië, die na de reis naar Zuid-Ame- rika met een ernstige vormcrisis te kam pen had, was door Hidalgo weer geselec teerd. De langharige vleugelspits, die in het nabije verleden bij Saint Etiënne schitterde en nu in Parijs bij Sant-Ger- main een dik belegde boterham verdient, was zonder meer ook een trekpleister voor het Parijse publiek. Het Pare des Princes was afgeladen. Bijna 47.000 toe schouwers omzoomden het veld. FREIBURG. Het schijnt FC Köln en trainer Rinus Michels alleen goed te gaan in de Westduitse voetbalcompeti tie. Tot nu toe behaalden Michels en de zijnen in de Bundesliga twee overwin ningen. Na verlies in het UEFA-cup- toernooi tegen Barcelona, moest FC Köln verrassend een nederlaag incasse ren tegen de tweede-divisieclub SC Freiburg: 1-3. Het was de tweede ont moeting tussen beide verenigingen. Het eerste duel in de derde ronde van het toernooi om de Westduitse beker, met bij Köln trainer Heddergott nog op de bank, was in 1-1 geëindigd. Hij maakte alle grote evenementen mee en speelde dikwijls een hoofdrol in be langrijke wedstrijden. Zijn laatste inter landwedstrijd speelde Leefers twee we- maakt. Eoin Hand maakte zich boos over deze geweldige black-out. „Dat kost ons misschien de kwalificatie voor Spanje”, mopperde hij. „Ik ben er zeker van dat niemand een overtreding heeft gezien”. Deze slag zijn de Ieren niet meer te boven gekomen. Brady kwam weer volle dig in de greep van Tigana en ook Grea- lish, die tegen Nederland en België nog voor verrassende openingen had gezorgd stumperde voort op het middenveld. Slechts één spelpatroon voerden de Ieren nog in hun bagage mee: aanvallen. En dat werd ze noodlottig. De ruimte die Frankrijk toen kreeg bleek dodelijk. Nadat Rocheteau en Six vanaf enkele meters nog geen kans had den gezien om Ierland definitief terug te werpen, gelukte het invaller Zimako wel. De duizenden op de tribunes hadden mi nuten eerder zijn naam al gescandeerd, en Hidalgo honoreerde dat verzoek. De zwar- MONROV1A. De spelers van het Liberiaanse voetbalelftal hangt sinds het begin van deze week een gevange nisstraf boven het hoofd, indien zij in een interlandwedstrijd een nederlaag lijden. Deze uiterst merkwaardige strafbepaling is afkomstig van Samuel K. Doe, het Liberiaanse staatshoofd. Hij nam het besluit, nadat het Liberi aanse elftal in Monrovia tegen Mali niet verder was gekomen dan een gelijkspel van 1-1. „Zolang ik president van Liberia ben, wil ik, dat onze nationale ploeg geen interlandwedstrijd meer verliest”, licht te Doe zijn aktie toe. Voetbal is de meest populaire tak van sport in Liberia en wordt door de rege ring sterk gesubsidieerd. Doe, die zelf voetballer is geweest, ontbreekt bij geen enkele belangrijke wedstrijd van het Li beriaanse elftal. De 2-0 overwinning, die een bij vlagen sprankelend Franse equipe bereikte, was een magere afspiegeling van het ware krachtsverschil. Want Ierland heeft, op een korte fase in de tweede helft na, geen echte mogelijkheden gehad om ook in Parijs te stunten. Michel Hidalgo, de coach van de Franse nationale ploeg, had het vooraf reeds breeduit in de Franse kranten laten zet ten: „Ik vermoed dat we niet al te veel tegenstand zullen krijgen”. Hidalgo kon zeker zijn van zijn zaak. Als spion was hij aanwezig geweest bij de wedstrijden in Dublin tegen Nederland en België. De Ieren, die gesteund werden door een en thousiast publiek, toonden ook toen niet dat zij een potentiële kanshebber zijn voor een plaats in de eindronden van het we reldkampioenschap over twee jaar in Spanje. Maar Rocheteau was niet de enige in wie de Fransen geloofden. Ook de jeugdi ge Tigana, van Olympique Lyon, is dit seizoen bezig zijn carrière veel glans mee te geven. In de oefeninterland tegen de Sovjet-Unie mocht hij debuteren; een maand later veegde hij met zijn ploegge noten Cyprus van het veld (0-7 werd het in Nicosia) en gisteren stond hij voor de zware taak om Liam Brady, de miljoenenaankoop van Juventus te be dwingen. De 25-jarige Tigana slaagde daarin volledig. Brady wist zich vanaf het eerste moment geen raad en verviel naarmate de wedstrijd vorderde in een langzaamaan-spelletje waar de Fransen geen moeite mee hadden. De onderhandelingen over de nieuwe CAO voor beroepsvoetballers, die vorig jaar voor het eerst in de geschiedenis van het betaald voetbal werd afgesloten, wer den afgelopen zaterdag afgebroken nadat de FBO in haar algemene ledenvergade ring een compromis-voorstel van de WCS had verworpen. De moeilijkheden handelen om de standaard-urenregeling, die het minimumloon van de semi-profes- sionals moet vaststellen. In de eerste CAO was het minimumloon voor de semiprofs vastgesteld op 22 uur tegen fullprofs 36 uur. Semiprofs hadden daardoor recht op 22-36 van het wettelijk minimumloon. De Karei Jansen, voorzitter van de Vereni ging van Contract Spelers: „Een belache lijk voorstel van de FBO waar wij nooit en te nimmer mee akkoord zullen gaan. Wij zijn inmiddels bezig de externe geldgevers en het BBI op de hoogte te stellen van de gang van zaken rond de nieuwe CAO. Het is nu aan hen, en aan het sectiebestuur betaald voetbal dat mede verantwoorde lijkheid draagt, om de FBO tot de orde te roepen. De WCS vraagt namelijk geen loonsverhoging, maar handhaving van het vorig jaar in de cao vastgelegde mini mumloon”. (Van onze sportredactie) GRONINGEN Het schaatsseizoen 1980-’81 is nog niet eens begonnen, of het toernooi om het wereldkampioenschap voor heren dat een jaar later in Neder land plaatsvindt, heeft binnen het be stuur van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond (KNSB) al tot een conflict geleid. Het dagelijks bestuur vindt dat Assen de titelstrijd in 1982 moet organiseren, hetgeen voor drie le den van het uit 17 personen bestaande bondsbestuur aanleiding is hun ftinctie neer te leggen. Het betreft de gewestelij ke voorzitters W. S. Wijnia (Friesland) en P. J. Bliek (Zuid-Holland) en verder de heer I. Bergsma, die de landelijke techni sche commissie korte baan voorzit. Het drietal zegt voor een voldongen feit te zijn gesteld door het dagelijks bestuur. Ze zijn van mening dat er niet meer te praten valt over de voorkeur van de KNSB-leiding voor Assen en uit veront waardiging hierover zijn ze opgestapt. Nu is het geen toeval dat de voorzitters van de gewesten Friesland en Zuid-Hol- land hierin betrokken zijn (de heer Bergs ma is overigens nog vice-voorzitter van Friesland), want Den Haag en Heeren- veen hebben ook hun zinnen gezet op het WK 1982. Volgens de heer Bliek heeft KNSB-voorzitter H. J. van Laer drie jaar geleden reeds toezeggingen gedaan aan Den Haag. Heerenveen meldde zich deze zomer als kandidaat aan en beriep zich op zijn traditie als wedstrijdplaats van diver se internationale titeltoernooien. Volledig achter de kandidatuur van As sen staat uiteraard de gewestelijke voor zitter van Drenthe, R. H. Sol, die tevens als secretaris deel uitmaakt van het dagelijks bestuur van de KNSB en dus in deze kwestie een dubbelfunctie bekleedt. Hij zegt de trammelant over de toewijzing onbegrijpelijk te vinden, gezien de staat van dienst van Assen, maar benadrukt uitsluitend als voorzitter van het gewest zijn mening te geven. Sol: „Assen heeft altijd klaargestaan voor de bond wat betreft de organisatie van toernooien die op andere banen min der in trek zijn. Voor een appel en een ei hebben we de KNSB steeds geholpen, maar nog nooit hadden we een EK- of WK- heren. Zo’n trekpleister willen wij nu ook wel eens. Het gaat ons niet eens zozeer om het geld, maar eerder om onze juryleden gemotiveerd te houden. Den Haag heeft lang niet zo’n staat van dienst als wij en toezeggingen zijn er in het verleden beslist niet gedaan. Heerenveen heeft misschien gedacht aan de twee honden die vechten om een been en is sinds de zomer in de running”. De Drentse voorzitter prijst zijn baan in Assen als „de beste accommodatie van het hele land. Wanneer je alles met elkaar vergelijkt, kan niemand aan Assen tippen. Ook onze wedstrijdorganisatie is beter dan in Heerenveen. Dat kan ik als interna tionaal scheidsrechter zeggen”. Wie nu uiteindelijk het WK ’82 in het jaar waarin de KNSB zijn eeuwfeest viert mag organiseren, staat nog niet vast. Het besluit zal hoe dan ook geno men moeten worden door het bondsbe stuur, dat momenteel dus drié functiona rissen minder heeft. 6- 6 9- 0 1- 1 1- 2 2- 10 19 no- fessioneel af. Met de borst maakte hij de bal dood en schoof deze even later uiterst beheerst in de benedenhoek (1-0). Ierland was rijp om afgemaakt te worden. Deze vroege treffer reeds in de tiende minuut zette het Parc des Princes op stelten. Opgezweept door het publiek vloog Frankrijk op zijn tegenstander af. Het was triest te zien hoe de Ierse profs, die toch wekelijks in de Engelse leaque uitko men, werden weggespeeld. Maar hoe briljant het spel ook was, de Fransen slaagden er niet in de score uit te bouwen. Een oorzaak had dat wel. Vanuit de achterste lijn kwam er niet voldoende steun. De vleugelverdedigers Battiston en Bossis bleven angstig in de buurt van het strafschopgebied hangen. Daarom kregen Six, Lacombe en Rocheteau te weinig steun. Op het middenveld liep het echter voortreffelijk. Met Platini en Tigana als In de vierde ronde van de strijd om de Engelse leaguebeker heeft Ipswich Town uit met 1-2 verloren van Birming ham. Het was niet de enige verrassing gisteravond. Nottingham Forest, de heersende Engelse kampioen, moest een De Koninklijke Nederlandse Voetbal bond, die zich in eigen land inzet voor sportief voetbal, heeft zelf weer eens na drukkelijk gesolliciteerd naar de rode kaart. Onder het motto „militairen aller landen verenigt u” wordt luchtmachtoffi cier Jan Zwartkruis met zijn Nederlands elftal naar de „martelkamer van Latijns- Amerika” gestuurd om daar van 30 de- cember tot 10 januari deel te nemen aan het toernooi om de mini-wereldcup. Voor 300.000 gulden per wedstrijd verkwanselt de KNVB op die manier de mensenrech- ten van de Uruguyanen, die sinds de mili taire staatsgreep op 27 juni 1973 gebukt gaan onder een schrikbewind. Anno 1980 heeft Uruguay vele vermisten en twee drieduizend politieke gevangenen (onder wie de presidentskandidaat van het brede linkse front, die bij de laatste algemene verkiezingen dertig procent van de stem men kreeg), die geestelijk en lichamelijk worden gemarteld. De KNVB wenst echter met dergelijke vervelende „details” niet lastig te worden gevallen. Secretaris Jan Huijbregts vindt het alleen belangrijk dat hij de bankga rantie voor twee duels (zeshonderddui- zend gulden) persoonlijk heeft veilig ge steld. Na terugkeer uit Uruguay liet Huij bregts afgelopen maandag duidelijk mer ken, dat hij ziek wordt van al die comité’s, die zich inzetten voor de vrijheid en demo cratie in Latijns Amerika. Net als voor de spelers telt voor Huijbregts alleen het (bloed)geld, de luxe van de hotels in Mon tevideo, waar tweehonderdduizend van de 1,2 miljoen inwoners werkloos zijn, en het voetbal. Tegen een flinke vergoeding laat Nederland zich gebruiken in deze „ver-van-mijn-bed-show”, waarin het voor een beter imago van de militaire leiders moet zorgen. Twee jaar geleden kon Nederland tijdens het wereldkampi oenschap in Argentinië nog wijzen op het officiële karakter van dat evenement. Dit maal gaat het om een „vriendschappelijk” toernooi, dat de organisatoren laten vol gen op een referendum op 30 november, waarbij de kiezer, evenals op 11 septem- ber in Chili, geen keuze heeft. In navolging van Pinochet wil president Mendez daarmee de folterpraktijken lega liseren, zodat de wereld tijdens het mini- WK een „wettig” gekozen regiem kan wor den getoond. Het is een strategie, die door de Neder landse voetballeiders, toch vertrouwd met tactieken, bewust niet wordt begrepen. In I plaats daarvan wordt overwogen om ook tegen andere specialisten in onrecht (Chi li, Argentinië en Brazilië) te gaan voet ballen. DEN HAAG Er dreigt voorlopig geen staking in het betaald voetbal naar aanleiding van het afbreken van de on derhandelingen tussen werkgevers (FBO) en werknemers (WCS) over het afsluiten van een nieuwe cao voor be roepsvoetballers. De WCS heeft zich inmiddels in verbinding gesteld met de subsidiegevers (ministerie van CRM, de Vereniging van Nederlandse Gemeenten en de Stichting Nationale Sporttotalisa- tor) en het Budget Bewakings Instituut (BBI) die, in het kader van de gezondma king van het betaald voetbal, nu in actie dienen te komen om de arbeidsverhou dingen weer recht te trekken. HILVERSUM. De uitslagen van de gisteren te Hilversum gehouden draverijen zijn: EERSTE KOERS 2440 M: 1. Tilly Again (R. J. W. Heynen) 3.33.9 1.29.7, 2. Tonnie Rosa, 3. Tosca Mac. Winn 2,30 pl 1,40 10,30, 1,90 kopp 39,10 trio 203,90. TWEEDE KOERS 2000 M: 1. Sally Signal (W. P. Strooper) 2.47.6 1.23.8, 2. Titia Pride, 3. South Pacific. Winn 6,80 pl 2,20 2,20 2,50 kopp 46,00 trio 373,40. Niet gestart: Sonja Prise, Tarrlucky en Shirley Tulp. DERDE KOERS 1540 M: 1. Udi Pepper (T. Smeding) 2.09.5 1.24.1, 2. Ulyssus Hage, 3. Uvella Hanover. Winn 2,30 pl 1,50 1,40 1,60 kopp 8,10. Niet gestart: Udo F. VIERDE KOERS 2000 M: 1. Sapin du Bois (G. W. van Eykelenborg) 2.50.2 1.25.1, 2. Topper D, 3. Romanus Norton. Winn 19,80 pl 3,60 1,70 1,80 kopp 16,00 trio 170,30. VIJFDE KOERS 1540 M: 1. Udet Dartel (C. D. Imming) 2.12.2 1.25.8, 2. Uruguay, 3. Useful Prince. Winn 13,70 pl 3,10 2,30 11,60 kopp 54,60. ZESDE KOERS 2440 M: 1. Rodin (A. de Regt) 3.23.7 1.23.5, 2. Torro Ashton, 3. Sabina L. Winn 5,00 pl 2,70 3,20 3,10 kopp 40,60 trio 488,70. ZEVENDE KOERS 2000 M. 1. Ostar (Mej. M. Crapels) 2.38.8 1.19.4, 2. Natalie Hanover, 3. Ozo Hollandia. Winn 4,60 pl 1,80 1,40 2,20 kopp 11,90. Niet gestart: Perry Anjo. ACHTSTE KOERS 1609 M.Riamiko (J. M. Duin) 2.10.5 1.21.1, 2. Tindemans W.3. Rina Plu to. Winn 8,20 pl 2,00 1,30 2,70 kopp 10,60, trio 377,80. Niet gestart: Pipi V. NEGENDE KOERS 2000 M. 1. Tanja Wold- berg (T. Smeding) 2.46.5 1.23.3, 2. Talon Be- roona, 3. Poesjkin. Winn 2,40 pl 1.20 1,10 1,10 kopp 2,00. TIENDE KOERS 2920 M: 1. Rick Hanover (W. P. Strooper) 4.11.4 1.26.1, 2. Remy Princess, 3. Penney Williams. Winn 1,80 pl 1,80 2,10 2,00 kopp 2,00 trio 24,80. ELFDE KOERS 2000 M: 1. Roidur (M. Vergay) 2.43.1 1.21.6, 2. Ros Performer, 3. Ombre Atta- queur. Winn 6,70 pl 1,70, 3,90 8,90 kopp 6,60 Totalisatoromzet 453.319,-. In Gelsenkirchen is dinsdag een 33- jarige voetbalfan van FC Schalke’04 veroordeeld tot een gevangenisstraf van acht maanden. Hij werd schuldig bevonden aan het afpakken van een clubvlag en shawl van een supporter van VFB Stuttgart, toen deze club in het voorjaar bij Schalke op bezoek kwam. Ook zou hij van een andere be zoeker de vlag hebben afgepakt, terwijl hij bij deze gelegenheid ook de vlagges- tok zou hebben gebroken. FC Schalke, dat een aktie „een schoon stadion” in samenwerking met de plaat selijke politie op touw heeft gezet, treedt rigoreus tegen vandalisme onder de toeschouwers op. Enkele jeugdige fans zullen één dezer dagen voor de kinderrechter worden geleid. Stand in groep 2: 1. Ierland 2. Frankrijk 3. België 4. Nederland 5. Cyprus De eerstvolgende wedstrijden: vember: België-Nederland en Ierland-Cy- prus.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 27