KZC moeiteloos langs De Rijn Nieuw bestuur Spaanse atlete anderhalf jaar geschorst sportpuntiq J Angst VZV voor De Ham ongegrond Pok’in, bij AV DEM volle Lubbers tegen Turkse kampioen t Leiuen v Amro Continu Crediet. Opnemen en af lossen naar behoefte. ERS 6?5 7.95 29 SPORT 1980 WOENSDAG 29 OKTOBER l i 29. maand gaat aflossen. U kunt steeds op nemen tot het afgesproken bedrag. U betaalt alleen rente over het opgenomen bedrag. Als u alles achter de hand houdt, betaalt u geen rente en hoeft u ook niets af te lossen. De rente wordt per dag berekend, Visopzh Japans R f475 zodat u geen cent te veel betaalt. En dat kunt u controleren op de maandelijkse overzichten die u ontvangt. 9 Wanneer u een bedrag wilt lenen, dat u niet in één keer wilt opnemen, dan adviseert de Amro Bank u een Continu Crediet. We bespreken samen tot welk be drag u maximaal kunt opnemen (wanneer u maar wilt) en wat u per •sa» Geen problemen voor bridgetop (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) p 21 Verlies Timman vrij. Geld Achter De Hand ZACHTHEID MET KARAKTER ■nmen, jaar BUENOS AIRES. In de achtste ron de van het internationale schaaktoernooi in Buenos Aires heeft Jan Timman zijn eerste nederlaag opgelopen. De Amster damse grootmeester verloor van de Ar gentijnse „veteraan” Miguel Najdorf. De Deen Bent Larsen behield de leiding door remise overeen te komen met wereld kampioen Anatoli Karpov. Stand na acht ronden: 1 Larsen 7 pun ten, 2 Ljubojevic 5*/2,3 Timman 4l/z - 1 afgebr., 4-5 Karpov en Andersson 4l/z, 6-7 Kavalek en Najdorf 4 1 afgebr., 8 Hort 31/2 1 afgebr., 9 Quinteros 2llz 2 afgebr., 10-11-12 Panno, Olafsson en Giar- delli 2V2 1 afgebr., 13 Balasjov 2, 14 Browne IV2 1 afgebr. Larsen en Karpov kwamen na 24 zetten remise overeen. De Deense grootmeester speelt tot op heden een grandioos toer nooi. Van de acht partijen zette hij er zes in winst om en remiseerde twee keer. zette Henk Mors VZV weer op een voor sprong uit een numerieke meerderheid. In het tweede part had De Ham iets meer grip op de wedstrijd. De stand werd al snel gelijk getrokken en VZV leek even te verslappen. Huub Kammer stein hielp de ploeg echter over het dode punt heen door met een bekeken boog- bal te scoren. Het derde part sloot men af met 4-4 omdat De Ham een man-meer- situatie goed uitspeelde. VZV besloot in het derde part van tactiek te veranderen en een „pressing” over het hele veld uit te gaan voeren. De Ham had duidelijk moeilijkheden met deze situatie. VZV speelde bekeken en bouwde de aanval rustig op wat resul teerde in drie doelpunten. Doordat er in de achterhoede enkele malen aan de Volgens de Spaanse atletiekbond had Rosa Colorado de verboden middelen ge bruikt omdat zij een fractuur had opgelo pen aan een vinger en niet om haar presta ties te verbeteren. In augustus was zij bij de wereldkampioenschappen te Sittard, waar zij uitkwam op de 400 meter horden, „positief’ bevonden. De secretaris van de IAAF, John Holt, verklaarde dinsdag te Londen dat de we reldbond de uitleg van de Spaanse accep teerde, maar geen andere keus had dan Colorado onder de bestaande voorschrif ten te verbieden uit te komen. „Als wij hadden geweten welke behandeling zij had ondergaan dan zou haar niet zijn toegestaan deel te nemen. Onder de voor schriften kan er geen dispensatie worden verleend aan welke atleet dan ook aan wie verboden middelen worden verstrekt.” De IAAF had eerder dit jaar zware kritiek gekregen door toe te staan dat vijf Oosteuropese vrouwen, van wie was vast komen te staan dat zij anabole steroïden hadden gebruikt, toch aan de Olympische Spelen van Moskou mochten deelnemen. (ADVERTENTIE) :te HxBxD voor d met jizen- igsele- elbaar 1000 stopt het deur, ïlcyclus an het reuken 530.- Snijd 1 teentje knoflook, 1 ui en 2 balletjes gember klein. Vermeng dit met 1 eetlepel suiker, 1 dl niet zoete sojasaus en 1 dl water in platte schotel. Leg in deze saus gedurende 2 uur 400 g in vingerdikke plakken gesne den visfilets. Bak daarna de plakken onder af en toe keren in 3 5 minuten gaar. De saus warm mèt de vis opdienen. Doe meer met vis, omdat 't zo lekker is. Produktschap voor Vis en Visprodukten, 's-Gravenhage ken, maar. Bob de Jong, chef d’équipe van Van der Marel/Van Traa eiste, dat de wagen toch werd onderzocht. Bij dat on derzoek werd de wagen goedgekeurd. New York Cosmos verloor gisteravond in Rome van AS Roma: 3-4. Voor 40.000 toeschouwers nam Roma een 3-0 voor sprong. Beckenbauer en Chinaglia (2) maakten gelijk, maar Cenci zorgde voor Romeinse winst. Louk Sanders heeft gisteren de tweede ronde van het tennistoernooi in Tokio niet bereikt. De Nederlandse kampioen ver loor in drie sets van Victor Amaya: 5-7, 6- 2, 3-6. René Pijnen heeft met de Westduitser Gugor Braun de zesdaagse van Frank fort gewonnen. Het Nederlands/Westduit- se koppel verzamelde ruim 200 punten meer dan de Westduitsers Fritz en Peff- gen; de enigen, die nog in dezelfde ronde reden. In de internationale ijshockeycompeti- tie verloor het Nederlands bondsteam gis teren ruim van het Westduitse Duisburg SC: 11-3. Saris, Van ’t Hout en Van Ooyen scoorden voor de bondsploeg. In dezelfde competitie bleek ook Heerenveen kans loos. De Friezen verloren met 1-8 van Essen. Koopmans scoorde voor Heeren veen. h imp Tij, met jen mo mj, 3 Watt. «licht mststof- i -kapje, eet met rem., 1-0, rem., uum" Voorts kwamen nog de problemen met de nieuwe baan ter sprake. Dit is nog niet goedgekeurd door de NSF. De firma Bo- lidt heeft in elk geval toegezegd voor eigen risico vast de belijning aan te brengen. .1 .1. Dank zij een drastische verjonging heeft De Rijn inmiddels wel een snelle ploeg gekregen, maar de formatie maakt over het algemeen te veel fouten om op een hoge klassering te kunnen rekenen. Dat de ploeg wel balvaardig is bemerkte KZC al gauw: 0-1. De thuisploeg stelde echter al snel orde op zaken. Uit een man-meer-situa- tie kon Joost Dekker de stand in het voordeel van KZC ombuigen. In het tweede deel werden er aan de kant van De Rijn veel spelers uit het water gestuurd en kreeg de ploeg moeite om KZC bij te houden. KZC profiteerde van de mogelijkheden en kon door Sjoerd Rijpma en Roland Baks een rui me voorsprong (6-3) nemen. Het derde part gaf hetzelfde beeld te zien. De Rijn moest vele malen aan de noodrem trek ken, terwijl KZC er lustig op los kon schieten. Pieter Mooy en Sandro Schuurman brachten KZC op 9-5, waar na beide teams het in het vierde part wel geloofden. Beide scoorden daarin nog één keer. Volgende week staat voor de heren van VZV de belangrijke en zware wed strijd tegen Flevo op het programma. Een soort sleutelwedstrijd. Na dit duel treft VZV namelijk een paar lichtere ploegen, terwijl de andere topploegen dan enkele zware weken tegemoet gaan. Wint VZV van Flevo dan komt het bovenaan de ranglijst. In poule A van de eerste klasse overklaste het echtpaar Zijlstra al zijn tegenstanders door 231 (niet minder dan 69 percent) te laten aantekenen. Door dit enorme resultaat ging het IJmuidense duo van de 9e naar de 3e plaats (843). Bronk- horst en Constandse, die aan de leiding stonden, faalden volkomen (146) en moes ten hun positie overdoen aan EHy Goud- smit en Frits Luesken (866). Het zal voor velen geen verbazing wekken indien het echtpaar Zijlstra zich in de finale naar de bovenste plaats gaat spelen. In poule B van de eerste klasse hadden Fictoor en De Vries geen enkele moeite zich aan de top van de ranglijst te handha ven (899). Daardoor kan de eindzege de BOC-spelers niet meer ontgaan. Het echt paar Beukenkamp (872) behield zijn twee de plaats gevolgd door Van de Krol en Zandbergen (860). Omdat nummer twee ook naar de hoofdklasse overgaat zal het in de finale tussen deze teams uitermate spannend worden. In de tweede klasse speelden mevr. Kneitz en haar partner Beyen zich naar de bovenste plaats (1233). De Boer en Van Donselaar (1232) moesten een stap terug doen, doch ook voor hen is promotie naar de eerste klasse vrijwel zeker. De dames Sanders en Van der Werff (1201) bleven derde. In de derde klasse gaven de dames Eblé en Spruyt (1247) de leiding niet uit han den. Mevr. Wijers en Gijs Versteeg (1217) zijn tweede en hebben op Dirks en Saue- ressing (1179), die de derde plaats inne men, een zodanige voorsprong dat hun positie niet meer in gevaar kan komen. (Van onze bridgemedewerker) HAARLEM/IJMOND. De vijfde, tevens voorlaatste zitting van de parencompeti tie bridge van het district Kennemerland bracht aan de top van de hoofdklasse geen verandering. Het duo Hellingman-De Wit krikte met een score van 235 zijn totaal op tot 1129 en bleef daarmee niet alleen bovenaan, maar slaagde er tevens in zijn voorsprong nog te vergroten. Doordat nummer twee van de ranglijst, Toeset en Schrama, met 185 bij een gemiddelde van 216 zwaar tegenviel en naar de vijfde plaats zakte, werd deze combinatie opgevolgd door het echtpaar De Vries (1117), dat echter op de leiders een achterstand van 12 punten heeft. Het nieuwe bestuur van DEM. Staand v.l.n.r.: Wim van Brussel, Piet van der Pal, Lia Niesten, Ton van den Bogaard en Jacques Dam. Zittend: Hannie van der Kolk, Marjolein Laarhuis, Steef Duijn en Rob Fiege. Ledenadministrateur Henk Martens was niet aanwezig. De nederlaag van Timman tegen Naj- dorf was eigenlijk de opmerkelijkste ge beurtenis van de achtste ronde. Vooral de manier waarop het verlies tot stand kwam. Timman speelde met de zwarte stukken uiterst secuur en bouwde in het verloop van de partij een winnende stel ling, waarin hij een pluspion bezat. In de eindfase werd de Amsterdammer het slachtoffer van een vlaag van schaak- blindheid. Hij beging een vreselijke blun der, hetgeen hem een kwaliteit kostte. De nederlaag, zijn eerste in dit sterk bezette toernooi, was niet meer te ontlopen. BEVERWIJK. Tijdens een goed be zochte jaarvergadering heet de atletiek vereniging DEM gisteravond een nieuw bestuur gekozen. Dat was nodig omdat het oude bestuur, op voorzitter Steef Duijn na, onlangs opstapte. Die verkie zing leverde geen probleem op. Er waren geen tegenkandidaten. Naast Steef Duijn nemen in het nieuwe bestuur zitting: Piet van der Pal, secreta ris; Jacques Dam, penningmeester; Mar jolein Laarhuis, tweede penningmeester; Rob Fiege, wedstrijdsecretaris bij thuis wedstrijden; Hannie van der Kolk en Lia Niesten, wedstrijdsecretaresses bij uit wedstrijden; Henk Martens, ledenadmini strateur; Wim van Brussel, financieel be heerder clubgebouw en Ton van den Bo gaard, commissaris. Verschillende van de nieuwe functionarissen bekleedden ook vroeger al bestuursfuncties bij DEM. De vergadering ging akkoord met de begroting van het clubgebouw. De vereni- gingsbegroting werd voorlopig goedge keurd. Definitieve goedkeuring volgt op de vooijaarsvergadering, als de jaarstuk ken bekend zijn. noodrem moest worden getrokken kon De Ham toch nog in de race blijven. Het team benutte een strafworp en buitte een numerieke meerderheid bekwaam uit. In het begin van het vierde kwart kwamen de gastheren zelfs nog gelijk, maar hierna ging de ploeg te gehaast aanvallen. VZV profiteerde hiervan en kreeg, nadat Rob Köhnke en Albert Krab hadden gescoord, ook nog enkele kansen die overigens niet benut werden; 7-9. KZC-De Rijn 10-6. KZC moest uitkomen tegen het gede gradeerde De Rijn. Deze ploeg speelde enkele jaren geleden nog in de hoofd klasse, maar na een ware leegloop ging het snel bergafwaarts met het team. Kennemerland wordt. Plaatsman en Van der Zee, die in de degradatiezone vertoef den, bevrijdden zich van alle zorgen door nu niet minder dan 262 punten bijeen te spelen (de op een na beste prestatie van de vijfde zitting), waardoor zij naar de 12e plaats opschoven (1028). De ranglijst wordt gesloten door Van Frank en Steke- lenburg (848), die degradatie niet meer kunnen ontgaan. Ook de posities van het echtpaar Prins (975), Koot en Van der Lit (957) en van combinatie Kuhlman-Spee (951) zijn uiterst wankel. De stand in de hoofdklasse ziet er na de vijfde ronde als volgt uit: Hellingman-De Wit 1129, echtp. De Vries 1117, De By-Jongbloed 1107, Van Berkel-Cohen 1088, Schrama-Toeset 1079, Zwager-Goudsmit 1071, Tervoort-Wittebrood 1067, Porck-Steinberg 1066, echtp. Wiers 1061, Van der Linden-Rijnders 1037, Groen-Vander Werff 1031, Plaatsman-Van der Zee 1028, Spey- er-Bouwman 995, De Jong-Slot 977, echtp. Prins 975, Koot-Van der Lit 957, Kuhlman-Spee 951, 1 Van Frank-Stekelenburg 848. Nu de competitie haar einde nadert wordt voor sommige koppels de spanning een wel bijzonder grote belasting. Daar staat tegenover dat andere paren naar een grote vorm groeien. Hellingman en De Wit doen aan het spel der spanningen niet mee en hebben zich uitstekende papieren voor de eindzege verschaft. Schrama en Toe set, vrijwel steeds evenwichtig spelend, waren nu nergens: zij namen dit keer de voorlaatste plaats van het dagklassement in en kunnen de titel wel vergeten. Het echtpaar De Vries, dat één plaats op schoof, heeft concurrentie gekregen van De By en Jongbloed, die met 265 op de vijfde wedstrijddag boven de rest van de hoofdklassers uitstaken en in de algehele rangschikking derde zijn geworden (1107). In de slotzitting zullen ongetwijfeld Hel- lingman/De Wit, het echtpaar De Vries en De By/Jongbloed onder elkaar gaan uit maken wie bridgekampioen 1980 van Oud-wereldkampioen Iser Koeperman zal deelnemen aan het wereldkampioen schap dammen, dat in december in Mali wordt gehouden. De FMJD (werelddam- bond) ontving gisteren de inschrijving van de ex-Rus. Er is overwogen deze niet te accepteren, omdat men Koeperman schuldig acht aan het niet doorgaan van de tweekamp tussen Koeperman en Wiersma. De Tsjechoslowaakse tennisser Ivan Lendl is duidelijk in opmars. Op de meest recente lijst van het Grand Prix-circuit bezet hij, achter John McEnroe de tweede plaats. Björn Borg is derde en Jimmy Connors vierde. Jan van der Marei en Bruno van Traa zijn officieel winnaar geworden van de BAC-autorallye en hebben daarmee de leiding genomen in de strijd om het Ne derlands kampioenschap. De Renault- ploeg Sörensen/Sörensen had protest in gediend, omdat de wagen van het Neder landse koppel niet aan de regels zou heb ben voldaan. Dat protest werd ingetrok- ATAG fc plaat, groen DEN HAAG. Ruud Lubbers bokst op maandag 3 november in het Congresge bouw te Den Haag de hoofdpartij tijdens het internationale prof-boksgala tegen de Turkse kampioen in het zwaargewicht Vedat Akova. Momenteel is Akova spar ringpartner van Rudi Koopmans, die op 28 november in San Diego ais uitdager in de ring verschijnt tegen Moestafa Mu hammad, de wereldkampioen in het half- zwaargewicht (WBA-versie). In het middengewicht staat de nog onge slagen Alex Blanchard niet tegenover de Spanjaard Jose-Luis Alvarez. De Span jaard heeft afgezegd voor het gevecht. Voor hem in de plaats komt de Joegosla- viër Nazif Biberovic in de ring. Voorts bokst de Utrechter Antoon Ver- rips in het lichtgewicht tegen de als prof debuterende Fransman René Kolwaski en komt de reeds tien partijen ongeslagen Cor Eversteijn in de ring tegen de Oosten rijker Franz Hohl. Het laatste gevecht is in de categorie lichtwelter. Het professionele boksprogramma wordt omlijst met amateurpartijen. De namen van die boksers waren echter nog niet bekend. (Van onze waterpolomedewerker) IJMOND. In de waterpolocompeti- tie stond voor VZV de zware wedstrij den tegen De Ham op het programma. In een zeer enerverende wedstrijd, waarin beide ploegen niet voor elkaar onder deden, bleek VZV op tactisch gebied de sterkste, waardoor het de ontmoeting winnend kon afsluiten: 7-9. In de hoofdklasse dames kwam de ploeg van KZC niet in actie, omdat te genstander De IJssel zich heeft terugge trokken uit de competitie. De heren speelden echter wel. Van het gedegra deerde De Rijn werd vrij moeiteloos met 10-6 gewonnen. De Ham-VZV 7-9. Deze wedstrijd werd door NZN toch met enige angst tegemoetgezien, De Ham beschikt over een zeer snelle en harde ploeg, die in het verleden menig maal een struikelblok was voor V7N. In dit duel bleef de dosis hardheid echter achterwege en werd er sportief ge speeld. Vooral voor het publiek was het daardoor een zeer aantrekkelijke wed strijd met veel mooie acties. In het eerste part nam VZV duidelijk het initiatief. De ploeg speelde stevig op de mandekking en nam via Rob Köhnke en Steef Hammerstein een voorsprong. De Ham kwam echter terug tot 2-2. In de laatste seconden van het eerste kwart Standen le kl. poule A: Goudsmit-Luesken 866, Bronkhorst-Constandse 861, echtp. Zijlstra 843, Broekhof-Darwen 842, De Leeuw-Braun 834, Heugens-Nieuwenhuizen 827, Leereveld- Schoone 820, echtp. Ten Have 811, Balk-Van der Zee 779. Poule B: Fictoor-De Vries 899, echtp. Beukenkamp 872, Van de Krol-Zandbergen 860, Kemp-Missaar 844. Herman-Kemer 840, Van der Bijl-Hattink 828, Giesen-Van der Meijden 812, Went-Anema 800, Van Item-Luesken 781. Tweede klasse: Kneitz-Beyen 1233, De Boer- Van Donselaar 1232, Sanders-Van der Werff 1201, echtp. Bakker 1196, echtp. Koopman 1193, echtp. Kemper 117S, dames Warmenhoven 1159, Baay-Muller 1146, Van Beek-Haalman 1146, echtp. Schouten 1140. Derde klasse: Eblé-Spruyt 1247, Wijers-Ver- steeg 1217, Dirks-Saueressing 1179, Van der Goes-Lindeman 1156, Kroezen-Van der Meij 1127, Klomp-Loos 1110. LONDEN. De internationale atle- tiekfederatie (IAAF) heeft gisteren beslo ten de Spaanse atlete Rosa Colorado ge durende 18 maanden niet aan internatio nale wedstrijden mag deelnemen wegens het gebruiken van anabole steroïden, of schoon zij dat had gedaan in haar on schuld. c-a---- Jf^ Feestelijke oosterse beurs met 100 stands, restaurantjes en shows o.a. MASSADA - TIFFANY - DOLLY DOTS - TUMBLE WEEDS - THE FAMILEE - RUDY WAIRATA - ROB DE NIJS - PETER GROONEY’S KINDERSHOW Dagelijks 12-24 uur; zondags 12-22 uur Toegang f6,-; kind, tot 12 jr. en 65t f 3,-. S7*"** O C* «*^*****1*^. Q <5 S*l 13 •*-—1? TT O t5~~ De uitslagen uit de achtste ronde zijn: Najdorf (Arg)Timman (Ned) 1-0, Larsen (Den)Karpov (Sov) rem., Ljubojevic (Joe)—Panno (Arg) 1-0, Andersson (Zwe)—Balasjov (Sov) rem., Kavalek (VSt)Giardelli (Arg) afgebr., Quinteros (Arg)Hort (Tsj) afgebr., Browne (VSt)

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 29