Kees Jongert” beschikt weer over eigen ijsbaan Hoogovens benoemt twee nieuwe onderdirecteuren Politie zoekt vermiste man Subsidievoorstei Asterix in ENFB-nota voor commissie commissie gunstig ontvangen College geeft ambtenaren op 1 mei vrij UUM Voormalige bibliotheek gekraakt A js politienieuws I kort ijmonclnieuws in r t X 'L -. 5 4 1980 OKTOBER WOENSDAG 29 BINNENKORT OVERDRACHT NIEUWE BAAN IN BEVERWIJK IR. G. J. J. DEN BOER EN IR. H. J. GORTEL Hun Bestuursvergadering wijkcommissie ierse avond (■fa iti i il Automobilist rijdt in Velsertunnel in op tegenligger iliB 1 IJMOND (Van een onzer verslaggevers) - (Van een onzer verslaggevers) J J I IJMUIDEN. Bij Estel Hoogovens zijn met ingang van 1 oktober benoemd tot onderdirecteur de heren G. J. J. den Boer (hoofd technische dienst) en H. J.Gortel (hoofd kwaliteitsafdeling) fc: w wilmuit hm® nm BEVERWIJK. Na twee jaar wachten beschikt de gemeente Beverwijk eindelijk weer over een ijsbaan. In afwachting van de eerste vorst is aan de Ringvaart- weg, aan de oostkant van de ge meente, een terrein geschikt ge maakt voor de winterse ijspret. Vrijdag 7 november zal de officië le overdracht plaatsvinden aan de IJsblub „Kees Jongert”. J .w. 88 VELSEN. In de oostbuis van de Velsertunnel reed vannacht omstreeks half een een 28-jarige autobestuurder, komende uit de richting Haarlem, frontaal in op een personenauto uit tegengestel de richting, die bestuurd werd door een 36-jarige man uit Schagen. Siitf 4 Ir. G. J. J. den Boer Ir. H. J. Gortel. 10 (Van een onzer verslaggevers) «mm I I lid- ren mg ran on- die de on- ivel- >ken eve- zou leid een leid tica erd. den dus IJs en weder dienende zal de nieuwe ijsbaan deze winter voorzien worden van een hardrijbaan van 400 meter met twee rijstroken van elk 4 meter breed. Het ijsterrein binnen deze baan kan worden gebruikt voor het meer recreatief schaat sen en eventueel hockeywedstrijden. Het aanbrengen van een lichtinstallatie zal het Met de aanbieding van de nota „Bellen helpt niet” heeft de Echte Nederlandse Fietsers Bond (ENFB) dinsdagavond de commissie verkeer en vervoer uit de Vel- sense gemeenteraad nog eens met de neus op de feiten gedrukt. De met fietsbellen Een groep van vijf jeugdige Santpoor ters heeft maandagmiddag omstreeks twee uur de voormalige bibliotheek aan de Wüstelaan in Santpoort gekraakt. Santpoortse verenigingen geen behoef te hadden aan een dergelijke vestiging. De heer Den Boer trad op 1 maart 1965 in dienst bij de afdeling nieuwbouw van Hoogovens waar hij belast werd met pro jecten op het gebied van de havens, opslag en transportinstallaties. Van mei 1969 tot november 1970 werkte hij als chef werk tuigkundige dienst in Oxystaalfabriek 2 om vervolgens weer bij nieuwbouw terug te keren bij de projectgroeptransport en kooks. In 1972 werd de heer Den Boer project-manager PBU (projecten-beheer en uitvoering) en in 1974 hoofd PBU van een veel voorkomende zaak dat garage boxen voor andere doeleinden worden gebruikt. In de commissie welzijn leverde het subsidievoorstei vragen van gelijke strek king op. Voortzetting van verhuur na af loop van het 10-jarige contract zit opgeslo ten in afspraken tussen kerk en jeugd soos. Van een eis de voorgenomen verbou wing ooit weer ongedaan te maken is geen sprake, aldus een ambtelijke mededeling in antwoord daarop. Het Asterixgebouw ligt aan de Lariksstraat in IJmuiden-Oost. nieuwbouw. Op 1 juli 1978 volgde de be noeming tot plaatsvervangend hoofd van de afdeling nieuwbouw. Ir. H.J.Gortel kwam in december 1966 in dienst bij de kwaliteitsafdeling van Hoog ovens waar hij diverse functies vervulde. In 1971 volgde de benoeming tot chef van de afdeling en vanaf 1978 trad de heer Gortel op als plaatsvervangend hoofd. De ze functie bleef hij bekleden tot 1 april dit jaar toen hij benoemd werd tot hoofd van de kwaliteitsafdeling. Donderdag 30 oktober wordt in het Be- verwijkse buurthuis Wijk aan Duin een Ierse avond gehouden. Deze avond, waar aan wordt meegewerkt door het Iers Nati onaal Bureau voor Toerisme en de groep Haddock, begint om 20.00 uur. De con sumpties die genuttigd kunnen worden, zijn voor het merendeel uit Ierland af komstig. Voorafgaand aan het optreden van Haddock zullen enige films over Ier land vertoond worden. ige aar er- er zet er- :he arga- reeft lenst ’eza- :hter strie t ge- gens nge- sche een <on- Za- elaf- trijd r 96 ons edt. dijk arin wan ting ver- Vis- icht 'ela- (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Ambtenaren in dienst van de gemeente Velsen krijgen ook dit jaar op 1 mei (Dag van de Arbeid) vrij. Deze verplichte verlofdag wordt de komende jaren gecontinueerd. Een motie van de heer ir. G. A. Schoon- kind (CDA) om het dit jaar genomen be sluit in heroverweging te nemen leidde niet tot het laten vervallen van deze vrije dag. In het kader van de energiebesparing krijgen gemeente-ambtenaren van woens dag 31 december tot maandag 5 januari vrij. al :en V •4 Leo md- erij- rtre- de In- ■eni- juni 10 15 10 ’0 10 10 woonwagenkamp en de ijsclub stond let terlijk en figuurlijk in de kou. Een plan voor de aanleg van een andere baan tus sen de woonbebouwing van Zwaansmeer en sportpark „Adrichem” destijds het enige alternatief werd door een besluit van Gedeputeerde Staten doorkruist. Dit betekende voor de leden van „Kees Jon gert” dat zij twee winters lang hun heil elders moesten zoeken. Inmiddels had het woonwagenkamp een permanente vorm aangenomen. In 1979 ontstonden de plannen voor een nieuwe ijsbaan aan de Ringvaart weg. De aanleg hiervan werd begroot op ruim tweeëneenhalve ton voor rekening van de gemeente. De baan zal na vrijdag 7 no vember officieel door wethouder Bode- wes van sportzaken te zijn overgedragen in exploitatie worden gegeven van Ijsclub „Kees Jongert”, die voor het gebruik van de baan jaarlijks huur aan de gemeente afdraagt. VELSEN. In het bericht dat dinsdag in deze krant werd gepubliceerd en waar in de recherche van de Velsense politie op verzoek van de familieleden bekend wenst te worden gemaakt met de verblijf plaats van de 73-jarige Comelis Buijs, is vermeld dat Buijs op 10 oktober het laatst zou zijn gesignaleerd op de Zeeweg in zijn woonplaats IJmuiden. Dit moet echter zijn 19 oktober. mogelijk maken ook ’s avonds de ijzers onder te binden. Tot de aanleg van deze nieuwe recrea tieve voorziening is 14 september 1979 door de gemeenteraad besloten. Voor de Ijsclub „Kees Jongert” werd toen een sprookje werkelijkheid. Eerder maakten de schaatsers gebruik van een baan aan de Parallelweg. Deze werd in 1964 door de in datzelfde jaar opgerichte ijsclub in ge bruik genomen. Daarvóór werd in los verband geschaatst op een ondergespoten atletiekbaan in het sportpark ’’Adri chem”. Om deze baan voor het schaatsen geschikt te maken waren medewerkers van de dienst openbare werken heel wat uurtjes met sproeien van water in touw. Hierdoor bleek de baan na enige jaren niet op redelijke wijze te exploiteren en kwam een permanente ijsbaan aan de Parallelweg in het vizier. De ijspret op deze plek duurde echter maar vier jaar. In 1978 besloot de gemeen teraad het terrein in te richten als tijdelijk Sinds de bibliotheek begin dit jaar ver plaatst is naar de nieuwe vestiging in Santpoort-Noord wordt een gedeelte van het pand gebruikt als dependance van afdeling bevolking van de gemeen te. Eveneens houdt het kreativiteitscen- Mevrouw Maes-Janssens (D’66) wees in de commissie financiën op enkele ondui- een snelle aanpak vragen komen al eer der in behandeling. De ENFB meent dat er in Velsen op vrij goedkope wijze al de nodige voorzieningen getroffen kunnen worden”, zo zei woordvoerder Hans van Spanje. Wethouder Witte liet overigens weten dat het vcp niet eind 1981 maar begin 1982 gereed zal zijn. VELSEN. Het college wil financiële steun verlenen aan Asterix. Deze jeugdsoos wil uitbreiden en heeft daarbij geld nodig om drie garageboxen bij de soosruimte te betrekken. Voorgesteld is om 19.000 gulden subsidie te verstrekken en een renteloze lening te verstrekken teneinde het financieringstekort van 38.000 gulden te dekken. De renteloze lening, eveneens groot 19.000 gulden, is nog afhankelijk van de giften die de soos wellicht uit steunfond sen ontvangt. De lening dient in 10 jaar afgelost te worden. De jaarlijkse aflossing wordt in mindering gebracht op het ge- meentesubsidie. Daarbij is bepaald dat de aflossing van de rente als huisvestings kosten mag worden opgevoerd en derhal ve voor 30 percent subsidiabel is. A -t /X- RW Vooruitlopend op de eerste vorst is het terrein aan de Ringvaartweg al onder water gezet. uitgeruste leden van de ENFB-werk- groep Velsen bepleitten ten overstaan van de commissie een meer fietsgerichte aanpak van de verkeersproblematiek. Wethouder Th. C. Witte zegde toe de door de bond aangedragen oplossingen indien mogelijk in het verkeerscirculatieplan te zullen verwerken. Urgente zaken die om Momenteel beraadt het college zich over een nieuwe bestemming. De kra kers willen de oude bibliotheek gebrui ken als woon- en oefenruimte en als clubhuis. Drie Santpoortse popgroepen willen in het pand repeteren. Volgens hun eigen zeggen zullen de krakers het pand niet vrijwillig verlaten. delijkheden in Het collegevoorstel. Daarin wordt een huurovereenkomst genoemd, die betrekking heeft op drie garageboxen waarin de uitbreiding van de soos gestalte moet krijgen. De overeenkomst die met de eigenaar van de boxen is afgesloten heeft betrekking op 10 jaar. Mevrouw Maes merkte daarbij op dat niet duidelijk is of het huurcontract daarna verlengd wordt dan wel, of de drie boxen weer verlaten moeten worden nadat de ruimten weer in de oude staat zijn gebracht. Ook de heer i W. N. Koopman stelde vragen met die strekking. Tevens zette hij vraagtekens bij het gebruik van garageboxen voor dit doel. „Het kost ons altijd de nodige moeite om plaatsen aan te wijzen waar boxen gebouwd kunnen worden. Nu blijkt dat er zomaar drie voor een ander doel gebruikt worden. Wethouder Witte duidde erop dat voortzetting van het huurcontract na tien jaar wellicht de bedoeling is Over een eventuele eis na die periode de ruimte weer in de oorspronkelijke staat brengen bleek hem niets bekend. Informatie daar over ontbrak hem. Naar zijn mening is het trum IJmond op geregelde tijden cur sussen in het gebouw. Volgens de kra kers zou het pand meer dan een jaar leeg staan. Momenteel onderzoekt de politie of er sprake is van lokaalvrede breuk. Aanvankelijk had het college van B en W de oude bibliotheek bestemd als gemeenschapshuis voor de bevol king van Santpoort-Noord. Met de ver bouwing zou een half miljoen gulden gemoeid zijn. Onlangs bleek dat de Inbraak bij een inbraak maandag nacht bij het garagebedrijf Poelenburg aan de Beverwijkse Rietlanden is een geldbedrag van 965 ontvreemd. Ook vier autoradio’s (gezamenlijke waarde 1325,-) behoorden tot de buit. Stereo apparatuur en siervoorwerpen werden buitgemaakt bij een inbraak dezelfde nacht in een particuliere woning aan de Kroonstraat in Beverwijk. De westbuis was wegens werkzaamhe den voor het verkeer afgesloten. De auto mobilisten uit Amsterdam en Schagen werden zwaar gewond overgebracht naar respectievelijk het Zeeweg Ziekenhuis in Velsen en het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk. De twee medepassagiers uit beide auto’s werden eveneens met ernstig letsel overgebracht naar het ziekenhuis. De auto’s zijn zwaar beschadigd. Tot omstreeks half twee was als gevolg van het ongeval ook de oostbuis afgeslo ten voor het verkeer. VELSEN. In het dienstencentrum Zee- en Duinwijk (Zeewijkplein) wordt donderdag een verkiezing gehouden van nieuwe leden voor de wijkcommissie in het omliggende woongebied. Tussen tien en twaalf uur en van twee tot vier uur ’s middags kunnen wijkbewoners hun stem uitbrengen op de acht kandidaten beschikbaar voor vijf vakante be- stuursplaatsen. Daarmee wordt weer een bestuursbezetting van negen leden bereikt. De heer B. G. G. M. van der Vegt, projektleider van het C.O.B. (Centraal Or gaan Bejaardenbeleid), verstrekt van avond mondelinge informatie over onder meer taak en werkwijze van de wijkcom missie. Aanvang van deze bijeenkomst: acht uur eveneens in het dienstencen trum. zvz, Zz. z zz - -.Ayz - 8

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 5