Het Publiek Speeltheater Amateurtoneel agenda Waterland Quintet Spargo Kenny Ball muziek Haagse Kunstkring Bobby Deerfield The sound of music La Luna Films I p theater i ijmond c UIT formatie V s tentoonstellingen iBl I 6 I I 7 1980 UITFORMATIE DONDERDAG 30 OKTOBER 2 s e I Redactie Joke Dieben-Frerichs Telefoon 02550-15389 K Velsen-Umuiden Beverwijk Heemskerk In en om Haarlem 1 ('F' Scène uit het poppenspel „Juliette en Julietta'' van het Speeltheater Stem- De Amsterdamse hltformatie Spargo l 1 rijk rer- ele- ivi- nu- 1 in sok iets >rdt ou- het erk een ge- >or- Be- rijf Haagse Kunstkring. Elf leden van de Haagse Kunstkring exposeren op uitnodiging van de Stichting Tentoonstellingen Beverwijk van 5 tot en met 31 november in de vernieuwde en vergrote expositieruimte van De Nieuwe Slof aan de Kerkstraat te Beverwijk. Met de opening van de tentoonstelling wordt de nieuwe accommodatie tevens officieel in gebruik genomen. Exposanten zijn Evelien Scheffer, Roel Jonges, Henny van den Berg, Fanny Mazure, Piet Franz, Hans Klaul (schilderijen, tekeningen, gouaches); Ben Hoezen, Marus van der Made, Joop den Holder, Edith Imkamp de Willebois (objecten, reliëfs, plastieken); en Willem Schenk (textielapplicaties). Evelien Scheffer exposeert abstracte olieverfschilderijen die opvallen door het intrigerende kleurenschema. Roel Jonges toont acrylverfschilderijen waarin de dagelijkse realiteit vanuit vaak onverwachte invalshoeken sterk gesimplificeerd wordt weergegeven. Op theosofische grondslag berusten de gouaches van Henny van den Berg, Spargo. Zangeres Lilian Day Jackson en toetsenman Ellert Driessen staan borg voor de dynamische sound van Spargo, de als een komeet omhoog geschoten Amsterdamse hitformatie die met songs gebaseerd op het boek „De hemel kent geen gunstelingen” van Erich Maria Remarque. Al Pacino en Marthe Keiler spelen de hoofdrollen van een succesvol autocoureur, die een hopeloze liefde opvat voor het ongeneeslijke zieke meisje Lilian. Te zien in de cyclusvoorstelling van City op de woensdagavond. In de zondagmatinee draait tenslotte „Grease”, de weeïge muziekfilm waarmee John Travolta en Olivia Newton-John desondanks wereldsuccessen behaalden. Stadsschouwburg Velsen. De producenten van Tiroler sexfilms weten van geen ophouden. Zo is „Vrolijke hoogstandjes in Tirol” alweer de vijfde aflevering in een serie, waarin drie vrolijke heertjes zwoele porno-avonturen beleven. In de zondagmatinee draait Karst van der Meulens jeugdfilm „Martjjn”. Het jongetje Martijn kan erg goed met zijn opa opschieten, speelt samen met hem de hoofdrol in een sprookjesfilm en rolt vervolgens van de ene spannende situatie in de andere. waarin zij muziek van componisten als Mozart, Stockhausen, Debussy „zichtbaar” probeert te maken. Fanny Mazure maakt gouaches en tekeningen in gemengde techniek: deels abstract, deels geïnspireerd op motieven uit onder meer de planten- en dierenwereld. Piet Franz weet door een uitgekiend coloriet zijn abstracte schilderijen diepte mee te geven. Abstract is ook het werk van Hans Klaul: heldere, monumentale gouaches en litho’s met een bijzondere perspectiefwerking. Ben Hoezen wordt geobsedeerd door het materiaal perspex, waarvan hij met mathematische precisie zijn objecten creëert. Marus van der Made werkt voornamelijk met hout, waaruit hij speelse wandreliëfs, strak en systematisch van vorm. Dit in tegenstelling tot het werk van Edith Imkamp de Willebois, die haar uit brond gegoten bol-, cirkel- of schildvormige plastieken net zolang schuurt en polijst, tot er stralende gouden tekens uit ontstaan. parallellen, maar ze maken ieder voor zich ook verschillende dingen mee. Centraal thema in de Martant-produktie is, of de verschillen tussen de twee personen niet wegvallen tegen de eisen die de maatschappij aan hen stelt, want de maatschappij waarin ze leven is dezelfde. De vraag is dan, of twee in oorsprong geheel verschillende karakters uiteindelijk niet altijd op hetzelfde punt belanden, en of er in dit licht bezien eigenlijk wel een wezenlijk verschil tussen hen beiden bestaat. De voorstelling is ontworpen en wordt uitgevoerd door Gerrit van Gelderen, Anton Baars, Harmke van Wijngaarden, Jonette Groeneveld en Anja Overzier - Bongers. Techniek en decor: Ton Melse. Aanvang van de première-voorstelling 21 uur. Het Martanttheater speelt het stuk ook zaterdagavond nog in De Jansheeren (21 uur) en staat er woensdagavond mee in het Witte Tejater aan de Kanaalstraat in IJmuiden, aanvang 20.30 uur. De appels van Eva. Toneelstichting Kunst door Oefening uit Beverwijk opent het amateurtoneelseizoen zaterdagavond met de thriller „De appels van Eva”. Het stuk speelt zich af in een tehuis voor herstellende zwakzinnigen in de Amerikaanse staat New Jersey. De regie heeft George Janssens. Aanvang van de voorstelling 20 uur in De Nieuwe Slof aan de Kerkstraat te Beverwijk. als „You and me” en „Head up to the sky” momenteel stevig aan de weg timmert. Vrijdagavond speelt Spargo in jongerencentrum Donkey Shot aan de A. Verherentstraat in Heemskerk voor een (nu al) uitverkocht huis. Spargo wisselt snelle funknummers af met langzame ballads. Inmiddels heeft drummer Leander Lammertink versterking gekregen van percussionist Harm Stoel, terwijl de groep wordt gecompleteerd door gitarist Ruud Mulder en bassist Sjef Nassenstein. Aanvang van het optreden 21.30 uur. Zaterdagavond komt de bekende AVRO’s Top Pop discoshow naar het Heemskerkse jongerencentrum, aanvang 20 uur. Waterland Quintet. Het Jazzhuis Velsen ontvangt vrijdagavond het Waterland Quintet. De reislustige formatie van pianist Loek Dikker, nèt terug van een tournee door Polen, bezocht in het vooijaar nog de Verenigde Staten en Canada. Loek Dikker, Mark Miller (bas), Joop van Erven (drums), Gerd Dudek (saxen) en Leo van Oostrom (saxen) speelt moderne jazz waarin Luxor Theater, Beverwijk. Luxor doet deze week ongetwijfeld de pure romantici onder de Beverwijkers een groot genoegen met het programmeren van de oude zwijmelfilm „The sound of music”. Met Julie Andrews als de zanglustige novice, die als gouvernante spoedig de harten van de kinderen Von Trapp en weldra ook dat van hun vader wint. In de tweede bioscoopzaal draait „Shame of the Jungle”, terwijl voor de zondagmatinee de jeugdfilm „Sjors en Sjimmie en het zwaard van Krijn” is uitgekozen. Filmhuis Velsen, Witte Tejater, Kanaalstraat. Evenals haar vorige films Kennemer Theater, Beverwijk. Het Kennemer Theater prolongeert „Funny America”. In de tweede bioscoopzaal draait de griezelfilm „In de greep van de spin”. Voor de Arthouse Cyclus op de woensdagavond is ditmaal de keus gevallen op „Permette? Rocco Papaleo”. In de nachtvoorstellingen is de gebruikelijke sexfilm te zien. Alpha Soos. De Beverwijkse Alpha Soos ontvangt zaterdagavond de uit Eindhoven afkomstige New Wave- formatie Neon. De band laat zich inspireren door groepen als Television, Talking Heads en The Tapes. Aanvang van het optreden 22 uur. Willem Schenk tenslotte houdt zich bezig met een vorm van kunstuiting die veelal door vrouwen wordt beoefend: hij maakt textielapplicaties, warm van kleur waarin figuratieve elementen duidelijk te herkennen zijn. Alle hierboven genoemde kunstenaars zijn lid van de Haagse Kunstkring. Dit gezelschap werd in 1891 opgericht door de schilder Théophile de Bock als tegenhanger van de befaamde Haagse schildersclub Pulchri Studio. Het lidmaatschap van de Kunstkring werd niet alleen aan beeldend kunstenaars voorbehouden, ook schrijvers, musici, toneelspelers, dansers en architecten konden de sociëteit bezoeken. Doel van dit alles: een verbroedering tot stand te brengen tussen de beoefenaren van de verschillende disciplines in de kunst, om door uitwisseling van ideeën tot een onderlinge verrijking te komen. Vooral in de beginjaren verwierf de Haagse Kunstkring zich een centrale plaats in het Nederlandse kunstleven door tentoonstellingen te organiseren van tradities uit de oude en nieuwe wereld elkaar ontmoeten. Aanvang van het concert in het Witte Tejater aan de Kanaalstraat in IJmuiden 22 uur. Toegangskaarten zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij het bureau van de Velser Gemeenschap, telefoon 02550-15789. Jazz and evergreens. De Haarlemse organisatie Live Music zet z’n maandelijkse jazz-and- evergreenconcerten in het koetshuis van Beeckestijn aan de Rijksweg in Velsen- Zuid zondagmiddag voort met een optreden van het trio Rudy Contini, die ditmaal als gastsolisten ontvangt Billy „B” Jacket, Peter Loss en Helen Shepherd. Aanvang 15 uur. Inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij Live Music, telefoon 023-320321. Zaterdagavond te zien in het Witte Tejater Velsen, aanvang 20.30 uur. Reserveren via telefoonnummer 02550 -15789. Het Speeltheater. Saskia Janse en Onny Huisink staan zondagmiddag met hun nieuwe Speeltheater-voorstelling „Juliette en Julietta” in het Witte Tejater aan de Kanaalstraat in IJmuiden. Het poppenspel gaat over het meisje Julietta, dat nadat ze ’s avonds door haar moeder Juliette in bed is gelegd steevast enge griezels op zich af ziet komen. Poppen en decors zijn geïnspireerd door schilderijen De medailles van een oude vrouw. De bejaardentoneelgroep van het dienstencentrum Beverwijk, twee jaar geleden voor het eerst op de planken te zien met een verrassend knappe vertolking van Heijermans’ „De Meid”, heeft een nieuw stuk in studie genomen. Filmhuis Heemskerk, De Jansheeren, Kerkweg. Vier uur lang vertelt regisseur Theo Angelopoulos in „O Thiassos” hoe indertijd nog zeer controversiële kunstenaars als een Vincent van Gogh en avant-gardisten uit België en Frankrijk. Dit alles op initiatief van de sterk in vernieuwingen geïnteresseerde Jan Toorop. Andere nationaal en soms ook internationaal bekend geworden Kunstkringleden waren onder meer Jozef Israëls, Theo van Hoytema, Han van Meegeren, Rie Cramer, Kees van Dongen. H. P. Berlage, Albert Vogel. Louis Bouwmeester, Pjjke Koch, Paul Citroen, J. H. Speenhof, Co Westerik, Paul Rodenko, Marcellus Emants, J. C. Bloem en Willem Kloos. De expositie van de elf leden van de Haagse Kunstkring in De Nieuwe Slof is toegankelijk van maandag tot en met vrijdag van 10 tot 22 uur en op zaterdagen van 14 tot 17 uur. Arie van der Veer. Door een misverstand is vorige week in deze rubriek melding gemaakt van het feit, dat de verlengde expositie „Langs sluizen en havens” van Arie van der Veer in de Burgerzaal van het stadhuis van Velsen (onder meer Jeanne Dielman en Les Rendez-vous d’Anna) is „News from home” van regisseuse Chantal Akerman een abstractie van de werkelijkheid. Chantal Akerman filmde ditmaal in New York. Men hoort hoe ze haar moeders brieven leest, snel en op vlakke toon. De brieven staan vol onbenullige voorvallen uit het dagelijks leven, die als mededelingen zelfs voor Chantal niet interessant zijn. Als ze dan toch voortdurend aan die brieven denkt, is dat toch een vorm van vitaal contact. Ze filmt. New York alsof die stad slechts bestaat uit lege straten in armoedige wijken, kille metrostations en schimmen van voorbijgangers. Het contrast tussen de brieven van de moeder en de beelden van de stad wordt verscherpt door de sterk persoonlijke vormgeving. Vanavond en morgenavond te zien in het Filmhuis Velsen, aanvang beide avonden 20 uur. ondanks de afwezigheid van de exposant ook op zondag 2 november voor publiek geopend zou zijn. Dit blijkt niet het geval: de tentoonstelling is zondag gesloten, maar kan nog wel op maandag 3, dinsdag 4 en woensdag 5 november worden bezocht tijdens kantooruren. Griekenland in de periode tussen 1939 en 1952 leed onder de rechtse dictatuur. Hij doet dit aan de hand van de ervaringen van een reizende theatergroep, die het uit de vorige eeuw daterendestuk „Golfo” opvoert in allerlei kleine dorpen en steden. Daarbij heeft hij ook gebruik gemaakt van de Atridenmythe uit de Griekse mythologie: wat in die mythe gebeurt (Agamemnon komt terug uit de oorlog, wordt gedood door zijn vrouw en haar minnaar, een moord die gewroken wordt door zoon Orestes met behulp van Electra) past de regisseur toe op de persoonlijke verhoudingen tussen de spelers, zodat acteur Orestes als partisaan de bergen intrekt en hij, nadat zijn vader door zijn moeder en haar minnaar aan het regime verraden is, terugkeert om op het toneel, midden in de voorstelling, een dubbele moord te begaan. Met „O Thiassos” sluit Angelopoulos aan op zijn film „De dagen van ’36” uit 1972. Zondagavond te zien in De Jansheeren, aanvang 20.30 uur. The Empty Picture Show. Pamela Plastic en Beer Karton, beter bekend als de Bamsisters hebben in hun nieuwe Empty Picture Show versterking gekregen van Sharon Landau en Robbie Hahn. Binnen het kader van een steeds terugkerende afscheidsscène wordt het programma voornamelijk gevuld door solo- en tweepersoonsacts. De spelers slagen er daarbij niet in, als kwartet dezelfde absurdistische entourage te creeëren die de voorstellingen van de twee Bamsisters kenmerkte. Ook het magere gegeven is er de oorzaak van, dat the Empty Picture Show de aandacht van het publiek niet altijd gevangen kan houden. Het is De medailles van een oude vrouw” van James M. Barrie. In een regie van Bert Pijpers is dit volksspel dinsdagmiddag 4 november te zien in De Nieuwe Slof aan de Kerkstraat te Beverwijk, aanvang 14 uur. James M. Barrie, die dankzij zijn bijdrage aan de Engelse literatuur in de adelstand werd verheven en sindsdien „sir” voor zijn naam mag zetten, is wereldberoemd geworden door het scheppen van de figuur van Peter Pan, het jongetje dat niet volwassen wilde worden. „De medailles van een oude vrouw” wordt tegenwoordig niet veel meer gespeeld, maar was indertijd eveneens een groot toneelsucces. In Nederland werd het stuk ontelbare malen opgevoerd met Esther de Boer - van Rijk en Willem van der Veer in de hoofdrollen. Het spel speelt zich af in een volksbuurt van Londen tijdens de eerste wereldoorlog. Het eenvoudige, gevoelige verhaal bevat voldoende volkse humor om tegenwicht te bieden aan de trieste werkelijkheid en de rake typeringen bieden de leden van de toneelgroep aantrekkelijke spelmogelijkheden. Met onder meer Rie van Tiggelen, Annie Groenland, Tiny Kort, Rie Schmitz, Cor Rood en Wim de Ridder. Kaarten zijn voor zover de voorraad strekt aan de zaal verkrijgbaar. Frans Halsema. Cabaretier Frans Halsema toont zich in zijn one-man-show „Je moet er geweest zijn” een professioneel performer. Zijn in samenwerking met Guus Vleugel geschreven programma is stevig van tekst en van structuur: hekelend haalt hij uit naar vriend en vijand, om vervolgens, zichzelf virtuoos en uiterst muzikaal aan de vleugel begeleidend, genuanceerde liedjes vol menseljjke warmts te zingen over velersei maatschappelijke problemen. De veelzijdige, in september zijn tweede seizoen ingegane show woensdagavond 5 november bij de Stichting Theater en Muziek Velsen te zien in de Stadsschouwburg aan de Groeneweg in IJmuiden. Aan vang van de voorstelling 20.15 uur. Inlichtingen 02550 - 15789. van de Zuidamerikaanse schilder Fernando Botero. De voorstelling is bestemd voor kinderen van 5 tot en met 9 jaar. Reserveren via telefoonnummer 02550 - 15789. oor In :oor icht de lay, Eli- cert van Kenny Ball and his Jazzmen. Bij wijze van geheugensteuntje: vanavond is in de Stadsschouwburg Velsen het Engelse oudestijlorkest Kenny Ball and his Jazzmen te beluisteren. Naast de oprichters Kenny Ball (trompet) en John Bennett (trombone) bestaat het orkest uit Andy Cooper (klarinet), Duncan Swift (piano), Tony Pitt (gitaar/banjo), John Benson (bas) en Ron Bowden (drums). De in ’61 opgerichte band boekte indertijd grote successen met jazznummers als Samantha, Sukiyaki en Hello Dolly. Het optreden voor de Stichting Theater en Muziek Velsen begint om 20.15 uur. City Theater, Umuiden. Op weg naar Las Vegas, om daar een overhaast huwelijk te sluiten met Sam, de man van haar dromen, krijgt de rijke Paula Powers een hele stoet achtervolgers achter zich aan. Haar vader heeft namelijk een fikse beloning uitgeloofd aan diegene die erin slaagt, Paula’s huwelijksplannen te verijdelen. In „Race naar de schroothoop” weet Paula in papa’s supersnelle Rolls Royce iedereen te slim af te zijn, maar dat gaat de titel van de film zegt het al gepaard met flink wat bulten en deuken. In de tweede bioscoopzaal van City draait Bernardo Bertolucci’s „La Luna”, waarin Caterina en Joe een groot avontuur maken van hun moeder-zoonrelatie, in een poging de onontwarbare knoop los te maken. Sydney Pollack regisseerde de eigentijdse liefdes-story „Bobby Deerfield”, Het publiek. Geïnspireerd op het oeuvre van de Franse auteur George Courteline (pseudoniem voor George Moineaux, 1858 -1929) is de door Ger Thijs geschreven en geregisseerde theaterproduktie „Het publiek”. Aanvankelijk wilde Thijs een aantal komische éénakters van Courteline samenvoegen tot een avondvullend spel, maar gedurende de repetitieperiode besloot hij meer lijn in de voorstelling te brengen door het materiaal - met een knipoog naar Courteline, Shakespeare en de meewerkende acteurs en actrices - te bewerken tot een eigen stuk. Het resultaat is „Het publiek”, een voorstelling die een .groep toneelspelers laat zien onder de dwingende leiding van een '.schouwburgdirecteur in een tijd, dat zo’n man ook het repertoire van de groep bepaalde. De aantrekkelijke voorstelling wordt door Hetty Verhoogt, Allard van der Scheer, Bea Meulman, Jeróme Reehuis, Rob Fruithof, Liz Snoyink, Jan Verhoeven, Leo Hogenboom en Wilbert Gieske met veel speelplezier opgevoerd. Marc Knoops ontwierp de fraaie kostuums en het voortreffelijke décor. Vrijdagavond te zien in de Stadsschouwburg Velsen bij de Stichting Theater en Muziek Velsen, aanvang 20.15 uur. Inlichtingen over de kaartverkoop •via 02550 - 15789. Hetzelfde verschil. Op basis van groepsimprovisaties is de nieuwe voorstelling „Hetzelfde verschil” van het Heemskerkse amateurtoneelgezelschap Martanttheater tot stand gekomen. Vrijdagavond gaat het stuk in première in De Jansheeren aan de Kerkweg in Heemskerk. „Hetzelfde verschil” handelt over twee personen. Ze worden wisselend door de spelers gespeeld: de herkenbaarheid zit in het karakter en de kleding. Van het tweetal wordt om beurten gebeurtenissen uit hun leven geschetst: er zijn in hun beider leven BIOSCOOP EN THEATER City I, Kennemerlaan, donderdag 20.00 uur: „Race naar de schroothoop”. City II, Kennemerlaan, donderdag 20.00 uur: „La Luna”. Stadsschouwburg Velsen, Groeneweg, don derdag 20.15 uur: dixielandconcert Kenny Ball and his Jazzmen. Witte Tejater, Kanaalstraat, donderdag 20.00 uur Filmhuis Velsen met „News from Home” van Chantal Akerman. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Pieter Vermeulenmuseum, Ma. t/m vrij. 9.30- 17.00 uur. Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen-Zuid. 18e-eeuwse stijlkamers wo. t/m zo. van 14.00- 17.00 uur, van 1 okt. t/m 31 mei. Gemeentehuis, tel. 19000. Bezichtiging op werkdagen van 10.00-12.00 uur Ruïne van Brederode, Velserenderlaan, Sant- poort-Zuid. Dinsdag t/m zondag 09.30-12.00 en 13.00-16.00 uur te bezichtigen. Burgerzaal raadhuis Velsen, Plein 40-45. Ten- toonstelling „Langs sluizen en havens” geopend van ma. t/m vrij, van 9.00-12.00 en 14.00-16.00 uür en op zo. van 14.00-16.00 uur. Tot en met 5 november. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033, Ongevallen dienst 23355. Hoogovens 02510-96000. Brand weer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmuiden 20750. Storlngsnummer openbare verlichting en gas en water 10777. Telefonische Hulpdienst, bereikbaar dage lijks van 19.00-04.00 uur ’s nachts, zaterdag en zondags van 11.00-04.00 uur ’s nachts ondèr nummer 023-326655. Algemene Hulpdienst Velsen, iedere werk dag van 9.00-11.30 uur, tel. 02550-18888. Centraal Orgaan Bejaardenbeleid, Centraal Bureau, Abelenstraat 1 IJmuiden op werkdagen van 9.00-10.00 uur. Tel. 12464. Gezinsverzorging, ,hulp aan bejaarden eb langdurige zieken, Velserduinweg 52, IJmui den. Maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur. Tel. 02550-11830 of 22169. Sociale Dienst, Spaamestraat 2, Umuiden, maandag t/m vrijdag 9-10.30 uur nieuwe cliën ten, voor andere cliënten ook op afspraak, tel. 02550-19124. Sociaal Psychiatrische Dienst, Plein 1945, nr. 90 gebouw De Beurs (vijfde etage). Bereikbaar iedere werkdag van 9.00 tot 17.00 uur; tel. 19142 Handenarbeidcentrum Velsen, Andreaweg. Velsen-Noord. Open: dinsdag t/m vrijdag 9.36- 21.30 uur maandag 13.30-21.30 uur, zaterdag 9.00-12.00 uur. Centrale Bibliotheek, Plein 1945. Donderdag 19.00-21.30 uur. Vrijdag 14.30-17.30 en 19.00-21.30 uur. Centrale Jeugd- en Tlenerblbliotheek, Wil- lemsbeekweg 96. Vrijdag 15.30-17.30 uur. Filiaal Santpoort, Crocussenstraat 1, vrijdag 10.00-12.30 en 19.00-21.30 uur. Tevens expositie bladwijzers uit het bezit van dhr. W. H. Kramer, t/m 22/11. Filiaal Umuiden-West, Zeewijkplein. Don derdag 19.00-21.30 uur volw. en tieners, vrijdag 14.30- 17.30 u. alle leeftijden. Filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 177, donderdag 19.00-21.30 uur volw., vrijdag 14.30- 17.30 uur alle leeft. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk plein 260, tel. 20650 donderdag 19.30 uur klaver jas en biljartclub, 14.30-16.00 uur zangkoor, 18.00 uur eten voor alleenstaanden. Stichting alg. maatschappelijk werk. De Noostraat 4, IJmuiden. Spreekuur dag. van 9-10 uur. Tel. 10661. Geref. Stichting voor Maatschappelijk Werk, telefonisch spreekuur iedere werkdag van 9-10 uur ’s morgens tel.: 02510-33695. Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945 nr. 90 gebouw De Beurs 4e etage. Spreek uur dokumentatiecentrum na tel. afspraak, elke vrijdag 14.00-16.00 u„ tel. 02550-19142. Creativiteitscentrum Umond. Clara school, Moerbergplantsoen, vrijdag 10.00-12.00 uur instuif voor ouderen, De Abeel, Abelen straat 1, IJmuiden. Buurtcentrum Zeewijk, Dennekoplaan 289. tel. 21494, vrijdag 13.30-16.30 uur WAO-hand- vaardlgheid en spel. Badhuis Snelllusstraat, vrijdag 11.00-19.00 uur. Recreatiebad „De Hoogeberg”. Trompstraat, donderdag 21.00-22.30 u. gemengd zwemmen, vrijdag 9.30-10.20 u. gem. zwemmen volwasse nen, 6.45-8.00 u„ 12.00-13.30 u., 16.00-17.30 u. en 19.30- 20.45 u. gemengd zwemmen, 9.00-18.00 u. peuterbad, 7.00-22.00 u. solarium. Vakantie- zwemmen voor 1,- ma. en di„ do. en vrij. 8.00-’ 9.30 uur, 10.30-11.45 en 14.00-15.30 uur, wo. 8.00- 9.30 en 10.30-11.45 uur. Instructiebad Zeewijk, Planetenweg, vrijdag 9.45-10.45 uur moeder en kind. De Brulboei, Vrouwencafé Velsen, Kanaalstr.- 20.30 uur donderdag, vrouwenkoor De Sirene. Gebouw Velserduin, Velserduinplein 5, elke eerste donderdag v.d. maand tussen 20 en 21 uur werkgroep voor advies en begeleiding met in-, formatie over dienstweigering. BIOSCOPEN EN THEATER Kennemer I, Zeestraat, donderdag 20.00 u. „In. de greep van de spin”. Kennemer II, Zeestraat, donderdag 19.30 u," „Funny America”. Luxor I, Breestraat, donderdag 19.30 u. „The sound of music”. Luxor II, Breestraat, donderdag 19.00 en 21.30 uur „Shame of the jungle”. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 25555, brandweer 22922, milieuklachten 96000. Centrale bibliotheek, Kerkstraat 44, vrijdag 14.00-17.00 en 18.30-21.00 uur, volw. en 15.00- 17.00 uur jeugd. Jeugdbibliotheek Meerestein, K. Smithstraat 110a, vrijdag 15.30-17.00 uur. Dienstencentrum voor bejaarden, Kerk straat, maandag t/m vrijdag geopend van 09.00- 17.00 uur. Spreekuur leiding vrijdag 10.00-11.00 uur. Consultatiebureau Alcohol en drugs, elke vrijdag van 9-10 uur spreekuur op Bureau Alge meen Maatschappelijk Werk, v.d. Hoopstraat 27, Beverwijk, tel. 30766. Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945 nr. 90 gebouw De Beurs 4e etage te IJmui den. Spreekuur dokumentatiecentrum, na tel., afspraak elke vrijdag 14.00-16.00 u„ tel. 02550- 19142. Stadskantoor, expositie schilderijen Huug- Daalhuizen t/m 31-10. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 41444, brandweer 32121, milieuklachten 96000 Openbare bibliotheek, Kerkweg 45, vrijdag 14.00-17.00 en 18.30-21.00 uur volw., 15.00-17.00 jeugd. Filiaal Beneluxlaan, Beneluxlaan 205-207, vrijdag 14.00-17.00 en 18.30-21.30 volw. 15.00- 17.00 en 18.30-21.00 jeugd. Speeltuin Poelenburg, H. Pootstr., dagelijks van 10.00-12.00 uur en 13.30-17.30 uur geopend. Kinderboerderij, Vrijburglaan, maandag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 13.15-16.45 uur. Stichting alg. maatschappelijk werk, V. d. Hoopstraat 27, Beverwijk, spreekuur werkda gen van 9.00-17.00 uur. Tel. 30766. Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945, gebouw De Beurs, 4e etage. Spreekuur, dokumentatiecentrum na tel. afspraak elke vrij dag 14.00-16.00 uur. Tel. 02550-19142. TONEEL Stadsschouwburg (Wilsonsplein, tel. 315571) 20.15 u.: Toneelgroep Theater met „Het pu bliek”, vrijdag 20.15 u.: Jasperina de Jong en Eric Herfst met „Tussen zomer en winter” Toneelschuur I (Smedestr., tel. 312439) 20.3Ó u.: Werktheater met „Zus of zo”, vrijdag 20.30 u.: Werkcentrum Dans. Toneelschuur III (Smedestr., tel. 312439) Van daag en morgen 20.30 u.. Onafhankelijk Toneel met „Landschap-Zeezicht”. MUZIEK concertgebouw (L. Begijnestr., tel. 321155) Vrijdag 20.15 u.: Noordhollands Philharmoi nisch Orkest en het Koor Katholiek Haarlem o.l.v. Albert de Klerk, soliste Jorine Samson, sopraan.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7