Mogelijk proces tegen KNVB Johan Cruyff gezocht door rechter Borg verrast door Scanlon CRISIS IN ENGELS VOETBAL I Rini van Roon: Breuk definitief in Formule I Remise Wiersma „Ik blijf optimistisch” tips pacirdckocrsen 11 1980 ZATERDAG NOVEMBER 1 SPORT 10 >r ie rant 9H Baan mag niet naar Den Haag (Van onze sportredactie) 50630. Mist u Karl Heinz Rummenigge van Bayern München scoort het eerste van zijn drie doelpunten tegen Nürnberg. Heren, e zijn Initiatieven werden er vele ontwikkeld onder I voor /-rela- meer leheel men- r Paul Waar- ten en ons in lat op •naakt. nkjes, sende eid rading 1. Alle laten-, lozen- (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Het St. Lucas- ziekenhuis in Amsterdam begint een steeds vertrouwder pleisterplaats te worden voor Ajacieden. Op afdeling 7 hebben Tscheu la Ling en Wim Meutstege verscheidene weken door gebracht en op afdeling 4 (beenbreu ken) hebben Martin van Geel en Johnny Holshuysen nauwelijks hun bed verlaten, of Keje Molenaar en Rini van Roon hebben hun plaatsen alweer ingenomen. Rini van Roon: geopereerd aan en kelbanden Morgen heeft de drafbaan van Hilversum een goed programma van elf koersen. De eerste start is om één uur. Onze prognoses: IBIZAPRIJS (2000 m, met trio): Ostara Haco- ver - Orlow Eberhof - Nolivier Bonni; outsider Sirocco Nora. De meeste belangstelling van de voor zitters ging evenwel uit naar de plannen van de managers, trainers en secretaris sen om het betaalde voetbal in Engeland gezond te maken. Daartoe brachten zij de volgende voorstellen op tafel: Na de conferentie werden vertegen woordigers van de Noordamerikaanse Profliga uitgenodigd om de Engelsen over de ontwikkeling van het voetbal in de Verenigde Staten op de hoogte te brengen. Het is een publiek geheim dat de Engelse clubs jaloers zijn op tenmin ste één aspect van het Amerikaanse voetbal: in de Verenigde Staten zijn de clubs er in geslaagd van een voetbalwed strijd een familie-aangelegenheid te ma ken. In Engeland is de komst van man, vrouw en kinderen naar het stadion vol strekt onmogelijk door het gedrag van de supporters, die hun aanwezigheid met obscene spreekkoren en gezangen kenbaar maken. Eveneens onderwerp van zorg en bron van ergernis is het komen en gaan van trainers. In het lopende seizoen werden al 14 trainers de laan uitgestuurd. Het gebrek aan discipline bij de spe lers neemt dit seizoen hand over hand toe. Tot nu toe werden 54 rode kaarten geregistreerd tegen het vorige seizoen 39 in dezelfde periode. Gevreesd moet worden voor een recordaantal over het gehele seizoen. De balans bereikte het vorige seizoen in dit opzicht een hoogte punt met in totaal 129 uit het veld gestuurde spelers. tijdens de bezinning door de clubvoorzit- ters. Zo kwamen de 92 tot de slotsom dat managers in principe goed betaald mo gen worden, omdat vakmensen in het voetbal dringend gewenst zijn. Ook zijn ze voorstander van de verdwijning van de rode en gele kaart uit het voetbal, omdat het tonen van de kaarten negatie ve bijverschijnselen voor toeschou wers heeft. Met het trekken van de rode of gele kaart lijkt het voetbal harder dan het in feite is, meent de gemiddelde voorzitter in Engeland. men, wanneer er twee topspeelsters in Amsterdam zouden meedoen en er boven dien vier uur zendtijd op televisie zou worden „uitgesleept”. Gold Star betoogde dat de geldschieter al in een vroeg stadium was meegedeeld dat die voorwaarden niet helemaal te ver wezenlijken waren. Desondanks was daar nooit het antwoord op gevolgd van de sponsor dat men zou afhaken en de voor bereidende werkzaamheden werden ge woon uitgevoerd. Pas half oktober kwam de melding van het terugtrekken en toen was het veel te laat om een andere uitweg te zoeken. Gold Star zat met een dreigend verlies en een bittere smaak in de mond en vond dat de sponsor onfatsoenlijk en in strijd met de goede trouw had gehandeld. De sponsor bracht er tegenin dat er in het geheel geen definitief contract was. Gold Star had beter moeten weten. Men had zakelijk slecht gespeeld en een koekje van eigen deeg gekregen, liet de raadsman van de drankfabrikant weten. MALLORCAPRIJS (2000 m, met trio): Rosy Rapid - Sierra Leone - Rakker T. n wel- ilet op Als U ven. '403. i ech- 5 voor liging. Bel APIE- 17, 023- RHODOSPRIJS I (2440 m): San Sebastiaan - Ruth van Assum - Sita van Hiddum; outsider Sam Belwin. RHODOSPRIJS II (2440 m): Sandra M - Sa- voir Vivre - Spencer K. GROTE PRIJS VAN DE GOOI- EN EEM- LANDER II (2020 m, bandenstart): Leo D - Nathan Olivier - Monty Buitenzorg (Speedy Vo- lita loopt buiten weddenschappen). AMERSFOORT (ANP). De eerste partij in de tweekamp dammen tussen wereldkampioen Harm Wiersma en de Matinees Mamina N’Diaye is gisteren in Amersfoort in remise geëindigd. De spelers deden elk vijftig zetten. De tweede partij wordt vandaag in Elburg gespeeld. 1 z zater- 13.30- jman- GROTE PRIJS VAN DE GOOI- EN EEM- LANDER I (2020 m, bandenstart; met trio): Orlaya Dear - Prizefighter - Pyreus Berkenhof; outsider Padisjah. >43. ige-in- apend j r. Li- 25,-. Eric Wilborts heeft in de kwartfinales van het satelliet-tennistoernooi in Suste ren een nederlaag geleden. Evenals een week eerder was de Amerikaan Craig Edwards verantwoordelijk voor de uit schakeling van het 16-jarige tennistalent. Edwards won in drie sets: 3-5, 6-1 en 7-5. Rolf Thung en Theo Gorter waren succes voller. Thung versloeg de Brit Jeremy Bates met 7-5 6-4 en Gorter versloeg Mi- chiel Schapers. De setstanden waren 6-3, 3-6 en 6-3. In de halve finales speelt Edwards tegen Gorter en komt Thun uit tegen Whitefort. <OZIJ- vlotte s. Bel issaar Molenaar werd donderdagmorgen geopereerd, nadat hij de avond er voor tijdens de wedstrijd tegen NEC een kuitbeenbreuk had opgelopen en Van Roon werd vorige week donder dag onder handen genomen, omdat hij twee dagen eerder tijdens de trai ning van Ajax zijn enkelbanden had gescheurd. Terwijl de tegenover hem liggende Molenaar zich door de nar cose nog erg slaperig voelt merkt Van Roon op: „Toen ik aan het trainen was met het c-team kreeg ik opeens een tik van Peter van de Heiden tegen mijn enkel. Een ongelukje. Ik wil echt niet zeggen dat er tijdens de training bij Ajax nou zo hard wordt gespeeld. Opeens kreeg ik last van die enkel banden. Ik heb het nog tot donderdag aangekeken tot het eerste elftal terug was uit München. Ik ben toen naar Rob Nolet gegaan, onze fysiothera peut. Die belde meteen het Lucas- ziekenhuis op. Daar werden foto’s gemaakt en nog dezelfde dag ben ik geopereerd door dokter De Groot”. Voor de 19-jarige Haarlemmer houdt het in dat hij zeker tot half januari op non-actief zal staan: „Maandag krijg ik loopgips. Dat zal vier weken om mijn voet moeten zit ten. Daarna staat de competitie stil”. Door die tegenslag is het de vraag of hij de idealen, die hij voor ogen had, nog zo snel kan verwezenlijken. Van Roon had zich voorgenomen om het in eerste jaar „zoveel mogelijk te leren en daarna toe te slaan”. De centrumspits, die vijf jaar bij EDO heeft gespeeld, waarvan het laatste seizoen als eerste elftalspeler, werkte dat proces naar volle tevre denheid af. Vóór de competitie mocht hij al in oefenwedstrijden van Ajax-1 meespelen tegen Rot Weiss Essen en als invaller tegen HSV in een toernooi in Keulen en in het Amsterdam-toer- nooi tegen Bayern München. Verder werd gedurende 20 minuten een be roep op hem gedaan in de competitie wedstrijd tegen Wageningen en fun geerde hij in het Europa-Cup-duel tegen Dinamo Tirana na rust als ver vanger van Molenaar. Van Roon: „Daarnaast heb ik dan nog vijf keer meegedaan in het c-elftal, waarin ik vier maal heb gescoord. In het eerste heb ik nog geen doelpunt gemaakt, maar zoals het ging was ik allang tevreden. In het begin heb ik het erg moeilijk gehad en is het me ook te gengevallen. Ik woog altijd 83 kilo. Bij Ajax viel ik 5 A 6 kilo af. Lang zaam aan heb ik me weten aan te passen en heb ik ook weer mijn oude gewicht terug gekregen. Maar net als je dan denkt dat je iets kan bereiken dan krijg je dit. Maar goed, ik blijf optimistisch”. „Spijt dat ik met mijn studie voor leerling-machinist ben gestopt, heb ik zeker niet. Ik ben nog altijd blij dat ik naar Ajax ben gegaan en niet naar Telstar, dat ook belangstelling voor me had. Toen Ajax bij me kwam en me een 2-jarig full prof- contract aanbood, heb ik geen mo ment geaarzeld. Ajax is de club, waarvan ik altijd heb gedroomd. Als zo’n vereniging je dan zo’n kans geeft pak je die natuurlijk met beide han den aan”. Moei- toilet -ilippo I. 023- Na de bespreking deelde secretaris Kelly mee, dat de meeste voorstellen worden overgeheveld naar het bonds- bestuur. Dit college zal zich op een buitengewone ledenvergadering in ja nuari uitspreken over de ingediende moties. Vrijwel zeker is, dat in de eerste divisie het volgende seizoen een overwinning met drie punten zal wor den gehonoreerd, dat het seizoen inge kort wordt en dat de speeldag van zater dag naar zondag verschoven wordt. i inge- avens- 1 vrouw n ver leren Van de drie Westduitse Europa Cup- tegenstanders van Nederlandse clubs kwamen er gisteren twee in actie. Bayern München, dat woensdag in Amsterdam een voorsprong van 5-1 verdedigt tegen Ajax, zegevierde met 4-2 over Nürenberg. De ploeg van Rummenigge lijkt niet te stoppen. Bayern had aan één helft genoeg om de tegenstander te overrompelen. In de slotfase was nonchalance van de thuis club er de oorzaak van dat Nürenberg de score een draaglijk aanzien gaf. Rumme nigge was weer eens uitblinker, hij scoor de drie keer. Horsmann zorgde voor 2-0 met een schot van grote afstand. Horst Hrubesch, de robuuste spits, stond aan de basis van de overwinning met 2-0 van Hamburger SV bij Arminia Bielefeld. Hrubesch kopte de bal in de 74ste minuut uit een voorzet van Buljan in. Dat brak de weerstand van Arminia. Vier minuten later maakte Milewski er 0-2 van. De uitslagen: Bayer Leverkussen-VFB Stutt gart 1-1, Schalke ’04-1860 München 1-0, Arminia Bieleveld-Hamburger SV 0-2, Borussia Dort- mund-MSV Duisburg 5-1, Borussia Mönchen- gladbach-FC Köln 2-0, Bayern München-Nüren- berg 4-2, Bayer Ürdingen-Kaiserslautem 1-0. De stand aan de kop na twaalf wedstrijden: 1. Bayern München 12-22, 2. Hamburger SV 12-20, 3. Borussia Dortmund 12-16, 4. FC Kaiserslau tern 12-16, 5. Entracht FrankfUrt 11-14, 6. VFB Stuttgart 12-13. Borg had na zijn nederlaag tegen Scan lon weinig excuses. De Amerikaan had zich op de supersnelle baan het best aan gepast volgens de Zweed. Borg: „Ik hoop dat deze nederlaag het einde betekent van een slechte maand. Ook hier in Tokio speelde ik niet best”. Eerder deze maand verloor Borg in de finale van de Zwitserse kampioenschappen van de Tsjechoslo- waak Lendl. Borg, als eerste geplaatst, was niet de enige topper die de halve finales niet haalde. Ivan Lendl, nummer drie van de plaatsingslijst, struikelde over een andere Amerikaan, John Sadri. De drie sets wer den in tiebreaks beslist, 7-6, 6-7, 7-6. In de halve eindstrijd komen vier Ame rikanen op de baan. Naast Scanlon en Sadri kwalificeerden Jimmy Connors en Tim Gullikson zich later op de dag. Van het viertal waren de cijfers van Connors het meest indrukwekkend. Hij veegde zijn landgenoot Pat Dupré van de razendsnel le baan met 6-3 en 6-0. Tim Gullikson schaarde zich bij de laatste vier door Victor Amaya uit te schakelen met 7-6, 4-6 en 6-3. Het Grand Prix-tennistoernooi voor dames, dat in de tweede week van no vember in Amsterdam wordt gehouden, zal ook, voor zestig percent, op zijn twee de sponsor kunnen rekenen. De drankfa- MENORCARPRIJS (2000 m, bandenstart; met trio): Tanea - Tyjin van Echten - Sina; utsider Tara D. ATLANTISPRIJS (2900 m, supertrio): Robby Performer - Peter Gregor - Riemke Uithuizen; outsider Redwood du Bois. oude tegen aarde VAN velier. 'lakbij k. KRETAPRIJS (2000 m, met trio): Salome - Rufüs van Kooten - Rapida B; outsider Parel Harvester. MADEIRAPRIJS (2000 m, bandenstart): Tilpy - Topaz - Sylvain Hanover. TOKIO (ANP). Björn Borg is in de kwartfinales van het toernooi in Tokio, waar een prijzenpot van 600.000 gulden te verdelen is, uitgeschakeld. De vijfvoudi ge kampioen van Wimbledon verloor met 5-7, 6-3, 5-7 van de Amerikaan Bill Scanlon. LONDEN (ANP). Voorzitters van 92 voetbalverenigingen uit de vier divi sies hebben gezamenlijk over de bran dende problemen van het Engelse voet bal gepraat. Tot de voornaamste ge spreksthema’s behoorden de alarmeren de terugloop van het aantal toeschou wers, de invloed van de televisie als grootste concurrent van het voetbal, de transfercaroussel, de noodlijdende fi nanciële positie van de meeste clubs, de exodus van de trainers en de verontrus tende toename van het aantal strafge vallen. Gedebatteerd werd ook over de deels revolutionaire voorstellen, die door de vereniging van managers, trainers en verenigingssecretarissen ter sanering van het betaalde voetbal op tafel zijn gelegd. Dat het Engelse voetbal in de grootste crisis van zijn geschiedenis ver keert, wordt mft feiten onderstreept. Zo zijn de toeschouwersaantallen in verge lijking met het vorige seizoen nu al met twintig procent teruggelopen. Sedert het begin van dit seizoen kwamen er 730.000 toeschouwers minder naar de wedstrij den. Clubs als Liverpool en Sunderland wijzen de televisie aan als voornaamste schuldige en hebben hun poorten voor de camera’s gesloten. Zij menen dat Jan Publiek overvoerd wordt met voetbal op de buis en daardoor minder genegen is de gang naar het stadion te ondernemen. Sunderland’s nood is door het dalende aantal toeschouwers zeer hoog gestegen. Ondanks promotie naar de hoogste divi sie boekte de club het afgelopen seizoen een recordverlies van ruim 2,5 miljoen gulden. i BE- volle- 023- )0 u. BARCELONA De rechter in Barcelona heeft gisteren een bevel tot inhechtenisneming van Johan Cruyff uitgevaardigd als hij zich op 27 november niet meldt bij de recht bank in de Catalaanse hoofdstad om een regeling te treffen met zijn schuldeisers. De Nederlandse voet balster, die in de jaren zeventig als aanvoerder van FC Barcelona de grootste attractie was van het Spaanse voetbalminnende publiek, staat voor in totaal vijf miljoen gul den in het krijt. De voornaamste schuldeiser is de Spaanse Banco Central, die reeds de ze zomer gerechtelijk beslag liet leg gen op de riante flat van Johan Cruyff, gelegen in de straat Caballe ros te Barcelona. De bank gaf begin deze week de rechter de opdracht om beslag te leggen op drie ondernemin gen van de Nederlandse voetballer. Daarnaast eist de Spaanse fiscus van Johan Cruyff een miljoen gulden we gens belastingfraude in 1978, het laat ste jaar dat hij aanvoerder was van de voetbalclub Barcelona. Het bestuur van de Catalaanse voetbalclub heeft donderdag het aan bod van Johan Cruyff afgewezen om volgend seizoen voor FC Barcelona te spelen. Cruijff had enige tijd gele den vanuit de Amerikaanse hoofd stad, waar zijn contract met Washing ton Diplomats afloopt, via zijn mana ger laten weten dat hij tegen bepaal de condities bereid was om terug te keren naar Barcelona. Hans Krankl heeft Barcelona met een gouden handdruk verlaten. De 27-jarige Oostenrijker vertrok uit Ca- talonië met 1,5 miljoen gulden als afscheidscadeau. Donderdagavond werd de spits door voorzitter Gas pard van Barcelona ingelicht, dat hij moest wijken voor het nieuwste para- depaartje van Barcelona: Bernd Schuster. De middenvelder van FC Köln die overhoop lag met Michel’s- voorganger Heddergott, werd door de Spaanse club overgenomen voor 3,6 miljoen gulden. Schuster werd de derde buitenlander naast Alan Si- monsson en Hans Krankl, die al lan ger in dienst waren. De Spaanse voet- balregels staan het verblijf van twee buitenlanders per club toe, zodat er een moest afvallen: Krankl. 1. De waardering voor een overwin ning moet worden gebracht op 3 punten om het aanvallend voetbal te stimuleren; 2. Het aantal clubs in de 1ste en 2de divisie dient te worden terugge bracht van 22 naar 18 clubs; 3. De 3de en 4de divisie dienen te worden afgeschaft. Daarvoor in de plaats moeten acht mini-klassen ko men met zes clubs volgens geografi sche samenstelling. Die zes spelen vier maal tegen elkaar. Op deze wijze wil men trachten het aantal toeschouwers door middel van plaatselijke derby’s op te vijzelen; 4. De afbakening van transfersom men volgens de richtlijnen, die door de vereniging van betaald voetbal- spelers zijn uitgegeven. Hierbij wordt rekening gehouden met de leeftijd van de speler en zijn salaris; 5. De oprichting door de league van een eigen toto met een strikt copy- recht voor het speelprogramma. Andere voorstellen, die ter sprake kwamen, waren de verplichting een ma nager met verregaande bevoegdheden aan te stellen; vrije keuze van wed strijddag (dus ook voetbal op zondag) in het weekeinde voor de hoogste divisie; de invoering van kunstgrasvelden te neinde het programma in de winter maanden te kunnen doorvoeren; geen voetbal in de zomermaanden; geen win terstop en een seizoenduur van septem ber tot mei. De voorzitter van de WFMS is Bemie Ecclestone, de machtigste man binnen de vereniging van constructeurs (FOCA), die al langer aanstuurde op scheiding met de FISA. Het wereldkampioenschap van de WFMS voor beroepscoureurs, zoals de strijd officieel wordt genoemd, zal van start gaan met minimaal twaalf teams (21 wagens) en zal vijftien races tellen. De wereldkampioen ontvangt voor zijn pres tatie twee miljoen gulden. Op het eerste oog lijkt de WFMS een voorsprong te nemen op de FISA. Achter Ecclestone schaarden zich twaalf renstel len, onder wie Williams met wereldkampi oen Alan Jones en Carlos Reutemann, Lotus, Tyrell, McLaren. Loyaal tegenover de FISA stelden Ferrari, Renault, Talbot en Alfa Romeo zich op. Op de persconferentie verklaarde Ec clestone dat er naast de 15 zekere nog 3 twijfelaars bestaan. Tot die twijfelaars behoort volgens Ecclestone het circuit van Zandvoort. Persschef Buwalda van CE- NAN, de organistor en promotor van de Grand Prix op Zandvoort: „Wij twijfelen niet. Zeker niet. Wij staan achter de FISA en voelen niets voor een wild kampioen schap. Wij staan niet positief tegenover de stap van Ecclestone, die uitsluitend het gevolg is van een privé vete met Balestre”. De kalender van de nieuwe formatie (WFMS) ziet er als volgt uit: 7 februari: Grote Prijs van Zuid-Afrika (Kyalami). 15 maart: Grote Prijs van de Verenigde Staten (Long Beach). 29 maart. Grote Prijs van Brazüië (Rio de Janeiro). 2 mei: Grote Prijs van de Verenigde Staten (New York). 17 mei: Grote Prijs van Italië (Imola). 31 mei: Grote Prijs van Monaco (Monte Carlo, nog geen bevestiging). 7 juni: Grote Prjjs van Spanje (Jamara). 21 juni: Grote Prijs van Frankrijk (Dijon, nog geen bevestiging). 12 juli: Grote Prijs van Zweden (Anderstorp). 18 juli: Grote prjjs van Groot-Brittannië (Silverstone). 2 augustus: Grote Prijs van West-Duitsland (Hockenheim). 16 augustus: Grote Prijs van Oostenrijk (Oester- reichring). 23 augustus: Grote Prijs van Neder land (Zandvoort, nog geen bevestiging). 13 sep tember: Grote Prijs van Canada (Montreal). 27 september: Grote Prijs van de Verenigde Staten (Watkins Glen). 11 oktober: Grote Prijs van Mexico (Mexico-Stad). 18 oktober: Grote prijs van de Verenigde Staten (Las Vegas). De organisatie deelde mee van alle Grand Prix’ schriftelijke bevestigingen te hebben ont vangen, behalve van Monaco, Frankrijk en Ne derland. brikaat steekt toch nog 45.000 gulden in het toernooi. Dit is het resultaat van de bemiddelingspoging tijdens het kort ge ding van de president van de Utrechtse rechtbank prof. mr. V. J. A. van Dijk. De organisatoren van het toernooi had den de sponsor voor de rechter gedaagd, omdat die weigerde de toegezegde 75’000 gulden af te dragen. In de rechtszaal vlo gen de verwijten als tennisballen over en weer. De sponsor had van meet af aan bedongen dat het geld er alleen zou ko- Bill Scanlon: zege op Borg in Tokio. CORSICAPRIJS (2440 m, met trio): Tonino - Titana P - Serga Hollandia; outsider Sharlee. Ook zou men afmoeten van het sy steem scheidsrechters te laten beoorde len door waarnemers. De ideale situatie is natuurlijk werken met betaalde scheidsrechters, die in hun vrije tijd cursussen dienen te leiden voor de oplei ding van arbiters. Er wordt op aange drongen meer bijeenkomsten te houden met alle geïnteresseerden in de sport. Discussiemiddagen met spelers, trai ners, scheidsrechters, functionarissen en eventueel publiekafvaardigingen worden zinnig geacht. PRI- I dan 2. ZEIST Het bondsbestuur van de KNVB heeft gisteravond besloten assis- tent-bondscoach Rob Baan aan zijn con tract bij de KNVB te houden, dat tot aan het WK 1982 in Spanje loopt. Baan was persoonlijk al tot overeenstemming ge komen met FC Den Haag om daar de opvolger van de wegens gezondheidsre denen opgestapte Hans Kraay te worden. Pieter den Duik, voorzitter van FC Den Haag, verklaarde in een eerste reactie erg teleurgesteld te zijn door het besluit van het bondsbestuur en eventuele juridische stappen tegen de KNVB niet uit de weg te gaan. Mr. Eric Vilé, vice-voorzitter van het bondsbestuur: „We hebben uitvoerig over de zaak-Baan gesproken, maar zijn toch tot de conclusie gekomen dat de waarde ring voor het werk dat hij voor de KNVB verricht dermate groot is dat wij hem aan zijn contract zullen houden. Daarnaast is dat contract er natuurlijk niet voor niets”. Pieter den Duik vervolgens: „Ik ben erg teleurgesteld door de beslissing van de KNVB. Ik had persoonlijk toch wel ver wacht dat enig begrip voor deze situatie had kunnen opbrengen. We hebben Baan een duidelijke positieverbetering aange boden, terwijl hij zelf de KNVB pok graag de rug had toegekeerd. Hij wil weer „op eigen benen staan”. „In eerste instantie kan ik me niet aan de indruk onttrekken dat Baan nu nog steeds voor de volle honderd procent ge motiveerd bij de KNVB zou kunnen wer ken, terwijl de KNVB in het verleden toch ook heeft bewezen niet te veel waarde te hechten aan bestaande contracten. Vanuit dat oogpunt gezien sluit ik juridische stap pen tegen de KNVB niet uit. Dit week einde zal FC Den Haag zich gaan beraden over deze kwestie. Rinus Michels heeft gisteravond met FC Köln de eerste nederlaag in de Bun desliga geleden. Het gebeurde in Mön- chengladbach tegen Borussia. De thuis club zegevierde met 2-0 door twee tref fers van libero Hannes voor de rust. Eerst schoot hij de bal uit een strafschop in na een overtreding van Bonhof tegen Nic kel. Kort voor de pauze trof hij doel met een schot van 25 meter afstand. FC Köln leverde een beschamende prestatie. Pas na ruim een uur werd de eerste hoek schop geforceerd. De score van Borussia had nog hoger kunnen uitvallen. Nielsen schoot na rust echter tegen de paal. LONDEN/ZANDVOORT (ANP). De breuk in de formule I-autoracerij heeft definitieve vormen aangenomen. In het komende seizoen zullen er twee wereld kampioenschappen gehouden worden: een officiële, uitgeschreven door de we reldfederatie (FISA) en een wilde, geor ganiseerd door de kortgeleden opgerichte „wereldbond voor autosport” (WFMS). Deze laatste organisatie maakte dit voor nemen gisteren in Londen tijdens een persconferentie bekend.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 11