GELIJKSPEL WINSTPUNT VOOR ZWAK FC TWENTE Zendmast op FC DEN BOSCH KOMT EINDELIJK TOT ZEGE IN voetbalveld „DE VLIERT” ■tn Van der Meent Den Haag polst Knobel en IE MAANDAG 3 NOVEMBER 1980 Desastreus Opnieuw in dug-out Ls i. Twijfels over Jezek (Van onze sportredactie) SPORIEF Vaclav Jezek: geen ontslag genomen Superieur AZ Telstar Georg Knobel: gesprek Cees Mens: uitstekende kans gemist. ttKKKKKKtta I ed. d: 1 1 i i i )e I I I De équipe van Joop Brand heeft geen moment de illusie gewekt geloof te hebben in een succes op Bos sche bodem. Telstar was alleen in het laatste half uur een gelijkwaardige tegenstander, maar de 2-0 stand stond toen inmiddels al op het bord. In de periode daarvoor kwam nadrukkelijk het kwa liteitsverschil tussen beide teams tot uiting. De Velse- naren werden toen diep op eigen helft vastgezet eri moesten toekijken, hoe de Bossche spelers elkaar het balletje gemakkelijk toeschoven. Van der Horst en Van den Bosch waren respectievelijk vlak voor en vlak na de rust de verantwoordelijke mensen voor de treffers van de formatie van Ad Zonderland. Zonderland heeft sinds kort de technische leiding weer in handen. Trainer Rinus Gosens, die te „hef’ voor de spelers zou zijn, kreeg enkele weken geleden te horen, dat hij de manager van zijn club naast zich moest dulden. Het tweemanschap heeft niet lang gefunctioneerd, want vorige week meldde Gosens zich ziek af. Hij zal voorlopig rust houden, waardoor Zonderland nu alleen ROTTERDAM De spelers van Feyenoord hebben de aankondiging van trainer Jezek dat hij zijn contract niet meer wil verlengen vorige week met gemengde gevoelens ontvangen. „Aan de ene kant is het jammer dat hij weggaat”, zegt aanvoerder René Not- ten, „aan de andere kant is het mis schien ook wel verstandig. Hij is op dit moment minder tevreden met Fey enoord, dus misschien is het maar beter dat hij heeft opgezegd”. „Van mij had hij helemaal niet hoe ven opzeggen”, bekent Jan Peters. „Ik had ook nooit verwacht dat hij dat zou doen. Ik vind het jammer ook, want hij heeft veel kwaliteiten. Goed, er zit wat verkeerd, maar moet een trainer dan direct de gebeten hond zijn? Ik vind dat sommige spelers hem wel een ex cuus schuldig zijn”. Daarmee zal de coach echter niet te behouden zijn, zo is inmiddels ook tot de leiding van Feyenoord wel doorge drongen. Voorzitter Couwenberg wil Doordat Brand niet kon beschikken over het meren deel van zijn spelers maakte Cees Schoo zijn debuut in het A-team van Telstar. Schoo heeft ruim twee jaar in het C-elftal van Telstar gevoetbald. De voormalige SVIJ-speler deed het niet onverdienstelijk als laatste verdediger, maar duidelijk was wel, dat hij in sommige situaties inzicht miste om juist te handelen. Colin Ayre was de spelbepalende rol op het middenveld toebe deeld, die anders wordt waargenomen door Frans Reuser. De Engelsman, die niet in optimale conditie is, werd op het viermans-middenveld geassisteerd door Boot, Mens en Van Seggelen. De voorhoede werd bemand door Kramer en Van der Meer. Tegen het geroutineerde Den Bosch maakte het onervaren Telstar geen schijn van kans. De Velsense formatie had het, vooral moeilijk, als het „rechterblok” van Den Bosch op drift raakte. Met de handige Gozems als aanspeelpunt en Salm als razendsnel opkomende rechterverdediger brak de equipe van Zonderland over rechts herhaaldelijk gevaarlijk door. AZ moest daar tegen de Twenten ten slotte de tol voor betalen, toen Ronald Spelbos In de fout ging en Ferdi Rohde in (Van onze sportredactie) DEN HAAG FC Den Haag zal geen juridische stappen tegen het bondsbestuur van de KNVB onder nemen naar aanleiding van het nega tieve advies dat dit bestuur afgelo pen vrijdag uitbracht over de moge lijke overgang van assistent-bonds- coach Rob Baan naar FC Den Haag. Voorzitter Pieter den Duik van FC Den Haag heeft dat laten weten na overleg met Baan, die persoonlijk ook geen heil meer zag in juridische stappen tegen het bondsbestuur. FC Den Haag zal vandaag een gesprek met de bij Beerschot ontslagen Geor ge Knobel hebben, terwijl later deze week nog een onderhoud zal plaats vinden met trainer Pim van dei Meent van FC Amsterdam. ,27 ,55 .Uil ,00 ,00 .00 .00 Het eerste doelpunt kwam rechtstreeks voort uit zo’n aanval. Dik Salm rukte in de 43e minuut op tot aan de achterlijn en bereikte met zijn voorzet Wim van der Horst, die vanaf 14 meter hard inkogelde. De tweede Bossche treffer (52e minuut) was een gevolg van een verdedigingsfout in het centrum van de Telstar-defen- sie. Daar stond Wessel van den Bosch zo vrij als een vogeltje en tegen zijn inzet was doelman Jan Neder- burgh kansloos. Den Bosch stond toen verdiend met 2-0 voor. Het deed het daarna rustiger aan, waardoor Telstar zowaar af en toe in het strafschopgebied voor Hans van der Pluym mocht verschijnen. Uit een aantal aanvallen peurde het slechts één kans, toen Cees Mens vlak voor tijd in schietpositie kwam op de penaltystip. De mid denvelder dacht waarschijnlijk de hele zaterdagavond tijd te hebben om een hoek uit te kiezen, want hij aarzelde erg lang, waardoor die mogelijkheid voor Telstar verloren ging. „Wij waren technisch de mindere”, zou Joop Brand later zeggen. „Met name in de eerste helft was Den Bosch superieur. Het was de bedoeling, dat onze mid denvelders om beurten zouden penetreren in de aan val, maar Den Bosch was gewoon te sterk, waardoor dat plan niet doorging”. over de hele zaak niet praten („Daar heb ik geen enkele behoefte aan”) en verwijst naar de nieuwe pr-manager Hendrik Nollens. „Officieel heeft hij geen ontslag ge nomen”, stelt Nollens, „Hij heeft al leen vraagtekens bij een verlenging gezet. Daarna zijn er allerlei uitspra ken gekomen waaruit gebleken is dat hij zijn besluit al heeft genomen. Daardoor is de basis tot samenwer king inderdaad min of meer verdwe nen, maar het bestuur zal hem niette min nog een aanbieding doen”. (Van onze sportredactie) KATWIJK De Katwijkse voetbal vereniging MVKV, uitkomend in de afde ling Leiden, is midden in het seizoen het hoofdveld kwijtgeraakt. Het ministerie van defensie heeft besloten een enorme zendmast pal naast de middenstip van het speelveld te plaatsen, dat gelegen is op het vliegkamp Valkenburg. Pas afge lopen woensdag werd het bestuur van de zaterdagclub op de hoogte gesteld, waar door het uitspelen van de competitie van de twaalf elftallen een vrijwel onmoge lijke zaak is geworden. Oorspronkelijk zou reeds morgen (dins dag) met de bouw worden begonnen, maar omdat de gemeente Katwijk (het vliegkamp ligt op Katwijks grondgebied) nog geen bouwvergunning heeft afgege ven, kan de marine nog geen actie onder nemen. MVKV heeft inmiddels protest aangetekend tegen de plaatsing van de mast. het strafschopgebied onderuitschoffelde. Hallvar Thoresen benutte dit door de' zwak leidende Hennie Weer ink gegeven buitenkansje en incasseerde op die ma nier voor zijn ploeg, zoals Jan Peters het na afloop terecht uitdrukte, een winst- punt AD HEESBEEN Opstellingen. Twente: Van Gerven, Jol, Glit ter, Dilling, Zondervan (Scheve - later vervan gen door Lindsted), Bos, Otto, Kila, Torres, Rohde, Thoresen. AZ: Treytel, Hovenkamp, Metgod, Spelbos, Van der Meer, Amtz, Peters, Nygaard, Jonker, Welzl (Kist), Tol. GOVERT WISSE Den Bosch: Van der Pluym, Salm, Breuer, Adriaanse (Van Nielen), Aichom, Van der Horst, Kanters, Van den Bosch, Gozems, Romijn, Kroon. Telstar: Nederburgh, Verschoor, Schoo, Kuut, Van Nieuw- poort, Van Seggelen, Mens, Ayre, Boot, Kramer, Van der Meer, Kramer FC Den Haag zal vandaag een ge sprek hebben met George Knobel om de vanwege gezondheidsredenen op gestapte Hans Kraay bij de Hage naars op te volgen. Den Duik: „Kno bel heeft duidelijk interesse in het trainerschap bij FC Den Haag. Dat moet ook wel, anders ben je niet bereid tot een gesprek. Later deze week hebben we inderdaad nog een onderhoud met Pim van der Meent. Ik hoop dat uit een van deze twee gesprekken de naam van de nieuwe trainer van FC Den Haag bekend wordt. Het wordt dan ook wel tijd”. bankpositie en werd een kwartier voor tijd vervangen door zijn concurrent Kist, die in het spoor van zijn voorganger tot tweemaal toe in kansrijke positie faalde. Het merendeel van de Alkmaarders liet het trouwens afweten, wanneer zij in de directe omgeving van de onzekere doel man André van Gerven kwamen. Ook Pier Tol, zij het! dat hij één keer in de 35e minuut van de eerste periode zijn koelbloedigheid wist te bewaren en scoor de. Daarna stagneerde de produktie on danks het feit, dat er legio mogelijkheden de leiding in handen heeft gekregen. De problemen bij Telstar liggen voornamelijk op het spelersvlak. Door de vele blessures en schorsingen waren zaterdag niet voldoende voetballers voor han den om een C-team op de been te brengen en moest het A-elftal vergeleken met de laatste wedstrijd tegen Vitesse behoorlijk gewijzigd worden. Geblesseerd zijn ondermeer Reuser, Akersloot, Plaisier en Van Breevoort, terwijl Van Oorschot en Buma schorsin gen uitzitten. Bovendien zat Bennie Heemskerk voor de lol op de reservebank, omdat hij door een blessure toch niet had kunnen invallen. In Enschede bleef AZ zaterdagavond derhalve op 1-1 steken, waarmee de koplo per in de eredivisie weliswaar zijn onge slagen status handhaafde, maar geheel onnodig het eerste punt inleverde. Of zo als aanvoerder Jan Peters later stelde: „Voor ons is het zonder meer een verlies- punt. We hebben Twente helemaal weg gespeeld, maar verzuimd afstand te ne men”. Die nalatigheid (Kessler later: „een schoonheidsfoutje”) brak de Alkmaar ders in de slotfase op, want vier minuten voor tijd werd Hallvar Thoresen in de gelegenheid gesteld vanaf de penaltystip iets goed te maken bij het publiek dat negentig minutên lang een totaal onmach tig en kleurloos FC Twente had gadeges lagen. Voor trainer Hennie Hollink lijkt er dan ook weinig reden de botsing van woens dag in Oost-Duitsland tegen Dynamo Dresden met veel vertrouwen tegemoet te zien. Daarbij komt dat de 1-1 puntende- ling van de eerste confrontatie gelet op het feit dat de Oostduitsers in Europa-Cup- toernooien sinds ’76 niet meer op eigen veld verloren, eveneens weinig perspec tief biedt. Bovendien zo bleek ook tegen AZ’67 is de afweer zonder routinier Niels Overweg, die sukkelt met een spier blessure, uiterst kwetsbaar. Of hij oyer twee dagen kan spelen, is nog zeer twijfel achtig. Dat geldt niet voor Romeo Zonder van, die vijf minuten voor rust met knie- letsel het veld moest verlaten. De aard van de verwonding valt echter mee, zodat hij zeker inzetbaar is. ten moeiteloos kunnen worden ingepast wanneer er iemand wegvalt. Het maken van een keuze valt de AZ- oefenmeester echter steeds zwaarder, vooral wat betreft de samenstelling van de aanvalslijn want er zijn door het 4-4-2- systeem dat Kessler met succes hanteert, slechts twee posities vacant. De eerste vijf zes wedstrijden was dat geen probleem, omdat aanvalsleider Kees Kist door een teenoperatie op non-actief stond, maar sinds de Europese topscorer van vorig seizoen weer hersteld is, is de selectie een probleem. Vorige week tegen MW leek aan het verblijf van Kees Kist op de reservebank, dat slechts werd onderbroken door inval beurten en twee volledige duels (Red Boys en Levski Spartak), definitief een einde te zijn gekomen en moest Pier Tol plaats maken voor de blonde centrumspits. Voor Hollink is dat maar goed ook want het wegvallen van nog een basisspeler in de laatste lijn, zou ongetwijfeld desa streus zijn geweest tegen Dynamo. Zijn vervanger John Scheve toonde in elk ge val aan nog niet klaar te zijn voor het grote werk en werd halverwege het twee de bedrijf dan ook al weer vervangen door Spreh Lindsted. Dergelijke problemen kent Georg Kessler op dit moment niet, integendeel. Hij heeft veertien gelijkwaardige spelers tot zijn beschikking, van wie de reservis- Tegen FC Twente diende Kees Kist echter opnieuw in de dug-out plaats te nemen en vormde Tol met Welzl opnieuw’ de tweemansvoorhoede. Lichtte Georg Kessler later toe: „Ik heb toch weer teruggegrepen op het elftal dat de eerste negen wedstrijden in dezelfde samenstelling heeft gespeeld. En met suc ces. Ik heb met Kees Kist voor de wed strijd een gesprek gehad en hem de ach tergrond van mijn besluit toegelicht”. Kees Kist zelf daarover: „Ik heb begrip voor de beslissing van Kessler. Hij heeft gekozen voor het team, dat al weken met elkaar samenspeelt. Ik zal dat moeten accepteren. Tenslotte ben ik prof. Het heeft geen enkele zin problemen te ma ken. Ik wacht rustig mijn kans af. AZ heeft mij verzekerd dat ze mij niet kwijt willen”. De terugkeer van de AZ-speler in de basis lijkt derhalve afhankelijk geworden van blessures, schorsingen en/of vormver- lies bij de twee andere spitsen Tol en Welzl. De Oostenrijker met veertien doelpunten de meest produktieve speler in de vaderlandse competitie solliciteer de tegen FC Twente duidelijk naar die gecorrigeerd (Van onze sportredactie) ENSCHEDE. Het is voor AZ-trainer Georg Kessler te hopen, dat zijn ploeg de waarschuwing, die FC Twente zaterdagavond heeft uitgedeeld, heeft begrepen en morgenavond in Alkmaar in het Europa-Cupduel tegen Levski Spartak met een andere instelling het veld in komt, want anders zou de zo begeerde voortzetting in het UEFA-toernooi wel eens achterwege kunnen blijven. De Alkmaarse formatie start weliswaar met een gunstige 1-1 in het vizier, maar wanneer dezelfde hooghartigheid en nonchalance in het spel en met name in de afwerking worden verweven als twee dagen geleden in het Diekmanstadion dan ligt een voortijdige uitschakeling in het verschiet. Vooral ook omdat de Bulgaarse equipe in de eerste ronde tegen Dynamo Kiev heeft aangetoond over de kwaliteiten te beschikken om een ogenschijnlijk onvoordelige uitgangspositie (de eerste ontmoeting tegen de Sovjet-ploeg eindigde in Sofia in 0-0) in de return in positieve zin (in Kiev werd het 1-1) om te buigen. 9 Pier Tol laat Romeo Zondervan en Twente-doelman Andre van Gen/en kansloos en zet AZ op een 1-0 voorsprong. waren de marge aanzienlijk op te voeren. Twente, dat angstig en zonder zelfvertrou wen acteerde, mocht zich gelukkig prijzen dat AZ (Hollink: „We hebben vanavond de nieuwe kampioen van Nederland aan het werk gezien”) zo slordig te werk ging bij de afwerking en dat de meeste spelers, Jonker, Peters en Nygaard uitgezonderd, uit waren op eigen glorie. heeft geen schijn van kans (Van onze sportredactie) DEN BOSCH. Aan het fabeltje, als zou FC Den Bosch op eigen terrein gedoemd zijn te verliezen, is zaterdagavond een einde gekomen. Na vijf achten eenvolgende nederlagen in De Vliert kwam de Bra bantse ploeg na ruim twee maanden eindelijk weer tot een overwinning in Den Bosch. Nadat de laatste zege op 27 augustus in de wedstrijd tegen de latere periode kampioen Haarlem in de boeken werd bijgeschreven, werd het afgelopen weekeinde Telstar met 2-0 ver slagen. Pieter den Duik: „Wij hebben de gronden waarop het bondsbestuur tot het negatieve advies is gekomen dit weekeinde nog eens nader beke ken en zijn toen definitief tot de con clusie gekomen de zaak-Baan te laten voor wat hij is. Overigens had Rob Baan zelf ook geen zin meer in een wat waarschijnlijk een slepende af faire voor zowel hem als voor ons was geworden”. „Baan was daarnaast natuurlijk ook erg teleurgesteld door het besluit van het bondsbestuur, maar voor hem is het in ieder geval lang zo vervelend niet als voor FC Den Haag. Wij zitten nog steeds zonder trainer”. XB'

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 13