GEEL ZWART VEEL TE ZWAK VOOR BLOEMENDAAL-HEREN Dames Akrides missen kans IJmuiden naast VAD leider in damstrijd VCK verrast tegen sterk Voluit op titel Phoenix ondermaats BOEKHOUDING BEDRIJFSADMINISTRATIE LOONADMINISTRATIE LEDENADMINISTRATIE I I l I l i I software service 20 21 1980 NOVEMBER MAANDAG 3 sportief Wij zijn specialisten in serviceverwerking van: Inlichtingen: Berkenrodestraat 7 2012 LA Haarlem 023-327220 (na 18.00 uur: 023-281456) Holland Tevens verzorgen wij voor u al uw typewerk, direct mailingcontracten etc. d m v TEKSTVERWERKING. Nederlands hockeyteam Ronald Jan Heijn in (Van onze hockeymedewerker) Strawberries op valreep gelijk (Van onze volleybalmedewerker) (Van onze dammedewerker) Pippel 1 Afgelopen zaterdag maakte IJmuiden In verband met verplichtingen jegens de match Wiersma-N’Diaye speelden Ton Sijbrands en Wim Jurg hun partijen tegen Davo vooruit. Aanvankelijk leek IJmuiden aan deze twee ontmoetingen slechts één punt over te houden, daar Sijbrands in de opening weinig bereikte tegen Rob Schippers en Jurg in het middenspel overspeeld dreigde te wor den. Maar in het laatste speeluur keer den de kansen volledig: Jurg nam een remisecombinatie en Sijbrands profi teerde optimaal van de tijdnood van zijn tegenstander. Voor Bloemendaal betekende het de tweede overwinning met grote cijfers, en het ziet er naar uit dat de ploeg, na een aarzelend begin van de competitie, thans in de goede en ook wel verwachte vorm verkeert. De achterstand op leider HGC, dat na de winterstop spelbepaler Wouter Leefers moet missen BLOEMENDAAL. Het was een goed weekeinde voor de hockeyclub Bloemendaal. Niet alleen wonnen zowel de heren als de dames, maar daarnaast werd Bloemendaal-speler Ro nald Jan Heijn gekozen voor het Nederlands elftal, de derde Bloemendaler, en speelde keeper Daan Koppejan zijn twee honderdste wedstrijd voor Bloemendaal. De Bloemendaalse doelpunten kwamen tot stand via Cees Jan Diepeveen, die tweemaal een strafcorner benutte, Theo Doyer (tweemaal, waarvan een keer uit een strafbal), Wiert Doyer en Ad Boelaars. Dat Bloemendaal twee doelpunten Geel Zwart debuteert dit seizoen in de hoofdklasse, maar zal daar weinig genoegen aan beleven. Zonder enige ervaring en routine is de ploeg duidelijk te zwak voor de hoofdklasse. Bloemendaal-coach Kees Koppelaar: „Het heeft mjj sterk ver wonderd dat deze ploeg geen mandekking tegen Bloemendaal heeft toegepast. Zelfs een man als Theo Doyer, die altijd een straffe dekking krijgt, was nu vogelvrij, en dat is iets wat geen enkele ploeg zich kan veroorloven.” De coach had zijn team voor deze wedstrijd gewijzigd. Wouter Pont was een week rust gegund, en in zijn plaats debuteerde Dirk Jan Ploem. Na rust werd deze ook vervangen en keerde Karel Muns op een voor hem wat vreemde plaats, linksback, terug in de basis. en daardoor wellicht zal verzwakken, bedraagt drie punten, en dat biedt zeker perspectieven. Heemstede herstelde zich prima van de zware 18-2 nederlaag tegen Eibergen. In Amsterdam speelden enkele borden op winst en degenen die niets in de opening bereikten scoorden een punt. Theo Tielrooij behoorde tot de eerste categorie. Hij won dan ook door een fraaie verovering van een voorpost. Slot- tje speelde een „Roozenburg” thema tisch tegen, wat uitmondde in een beslis sende vleugeldoorbraak. Een derde zege kwam op naam van Hans van Hal. Deze besloot zijn aanvalspartij met een rom melige eindspel, waarin hij liefst drie schijven offerde om tot winst te komen. Dat de uitslag niet nog groter werd was te wijten aan slordigheden aan Heem steedse zijde. Van der Vossen en Kuyl konden een schijf voorsprong niet in IJMOND. Phoenix trad aan tegen de koploper, Molenwiek/c 3. De Beverwijkse dames waren helaas niet opgewassen te gen de geroutineerde gastdames; 3-0. VCK won verrassend van Voluit met 2-3. Ook SBIJ was succesvol. Met 3-0 werd OVRA teruggewezen. WW’72 won ge makkelijk met 1-3 van Axmeriscota. tegenstanders volgt nu het Haagse RDG, dat ondanks één nederlaag nog lang niet uitgeschakeld is voor de titel. Odin speelt dit seizoen helemaal bene den eigen kunnen. Madjoe 2 versloeg hen met 3-1. Argus-Phoenix 3-0 (15-12, 15-6, 15-9). Phoenix ging tegen Argus sterk van start. De Beverwijkers misten echter het zelfvertrouwen om de 9-6 voorsprong uit te bouwen. Ondanks tal van routiniers binnen de ploeg kwam Phoenix erg moeilijk tot scoren. Echt slecht werd er door het team van coach Windjjk niet gespeeld, maar de ploeg miste het lef om de tegenstander onder druk te zetten. De Beverwijkse formatie gaat steeds beter De stand was toen al 5-1, en de verdediging zocht te veel de aanval op. Doelman Daan Koppejan moest derhalve in zijn jubileumwedstrijd twee doelpunten incasseren. Toch speelde de Bloemendaalse „goalie” zijn tweehonderdste wedstrijd als gebruikelijk, en dat betekent zeer betrouwbaar. Kees Koppe laar: „Koppejan is een bijzonder betrouwbare sluitpost, die wat mij betreft nog jaren mee kan.” Na afloop van de wedstrijd liet de coach van het Nederlands elftal, Wim van Heumen, die ook aanwezig was, weten twee Bloemendaal-spelers te willen selec teren voor zijn team. De keus viel automatisch op Ronald Jan Heijn en Hendrik Jan Kooijman. Aangezien hij slechts één man nodig had, viel de keuze uiteindelijk uit in het voordeel van de eerste, maar de bondscoach liet er geen twijfel over bestaan dat wat hem betreft Hendrik Jan Kooijman niet lang in de wacht kamer hoeft te zitten. Door de keuze van Ronald Jan Heijn behoren nu liefst drie spelers van Bloemendaal tot de nationale selectie. tegen kreeg, was niet geheel nodig. Vooral de tweede tegen treffer kwam onnodig tot stand na een dekkingsfout. Zonder fraai volleybal te spelen eiste Odin de eerste set voor zich op. Dat de gasten niet echt soepel speelden bleekin de tweede set. Ontzettend veel fouten en slechte passes waren er de oorzaak van dat de met veel routine begiftigde reser ves van Madjoe weer gelijk konden ko men. Het had er alle schijn van dat de formatie van Hans Hoekstra de vierde set gingen winnen. Maar bij een voorsprong van 9-13 lie ten zij Madjoe toch weer terugkomen. De thuisclub greep deze kans met beide handen aan en maakte de wedstrijd af. Bloemendaal begon agressief en kreeg ook in de beginfase enkele kansen. De Kieviten hadden echter twee goede backs, die veel onheil voorkwamen. Toch kwam Bloemendaal aan een verdiende voorsprong. Lieke Dirkes kwam op rechts voor, en haar voorzet werd door de meegekomen Eline Montauban van Swijndregt heel knap ingetikt. Dezelfde speelster tekende in de '7 tweede helft het tweede doelpunt aan door attent te reageren op een rebound na een hard schot van Maijolein Eysvogel. Dat Kieviten niet dichterbij kwam, dankte Bloemendaal weer aan zijn keepster, Ingrid van der Eist, die net als vorige week, een strafbal keerde. Met Irene Kuiper en Ele le Poole als uitblinksters, liet Bloemendaal het niet verder komen, waar door de kansen op het bereiken van de nieuwe hoofdklasse, volgend seizoen, aanzienlijk zijn toegenomen. De dames van Bloemendaal zetten de goede lijn voort. Na het verrassende gelijke spel van vorige week tegen Amster dam, boekte de ploeg nu een regelmatige 2-0 zege op de Kieviten. 00 VCK verraste vriend en vijand door Voluit in een spannende strijd te verslaan. In deze wedstrijd, waarin veel geserveerd werd en veel fraaie rally’s te zien waren gingen de ploegen gelijk op. Om de beurt wonnen de ploegen een set waardoor het tot de helft van de vijfde set spannend was. Toen liepen de gasten uit en eisten verrassend de eindoverwinning op. De heren leverden een goede prestatie door thuis het Veghel- se Geel Zwart met 6-2 af te drogen. Door dit resultaat liep de Bloemendaalse club een punt in op het leidende duo HGC en Kampong, die op het Utrechtse kunstgras na een enerverend duel tegen elkaar gelijk speelden. (Van onze hockeymedewerker) HAARLEM, IJMOND. De heren van Bennebroek zijn op de helft van de hockeycompetitie met 16 punten uit negen wedstrijden fier koploper in de tweede klasse B. Nu had Alkmaar met 2-1 het nakijken. De dames van HBS gaan in de tweede klasse A trots aan de leiding en staan drie punten voor op achtervolgers Laren en Hudito. In Rotterdam werd op kunstgras Victoria met 3-1 verslagen. IJMUIDEN. In de vijfde ronde van de nationale damcompetitie is „IJmui den” er in geslaagd zich naast koploper VAD, dat vrijdag was, te nestelen op de eerste plaats. De eerder verkregen 3-1 voorsprong bouwden de IJmuidenaren uit tot een 14-6 eindzege. Ze bleven daarmee zonder puntverlies. Twee klas- - sen lager consolideerde Damclub Heemstede haar tweede plaats dankzij een regelmatige 12-8 overwinning op het derde team van VAD, terwijl het tweede tiental van IJmuiden volslagen kansloos was tegen het oersterke Dios Eibergen: 5-15. Voor de heren is het seizoen voor Ben nebroek tot nu toe zeer succesvol verlo pen. Slechts tweemaal werd er remise gespeeld en de ploeg is dan ook nog onge slagen. Tegen Alkmaar werd er offensief gestart en na tien minuten werd de eerste toegekende strafcorner al benut door Pim Schermer. De voorhoede kreeg meer mo gelijkheden om te scoren, maar fraaie, doelrijpe pogingen werden niet in treffers omgezet. Na rust werd de stand al vlot naar 2-0 uitgebouwd. Een vrije slag van Chel v. d. Kaaden werd door Daan Burger afgerond. Uit een korte hoekslag kwam Alkmaar nog dichtbij maar Bennebroek hield tot het einde het hoofd koel. Rood Wit versloeg in deze poule op eigen veld Eechtrop. Lange tijd zag het daar niet naar uit en Eechtrop leek recht streeks op de zege af te stevenen. In een goede eerste helft van Eechtrop-zijde kwamen de Beverwijkers met 1-0 voor (rebound na een strafcorner door Ruud Post. Eechtrop dicteerde tot voor de pauze het spel en de voorsprong was dan ok volkomen terecht. Na de rust werd het via Aad Post zelfs 2-0. Rood Wit veerde door dit doelpunt op en direct hierna werd door Hervé Nieuwenhuis 2-1 gescoord. Laks ingrijpen van de Eechtrop-defensie .werd goed afgestraft. Hierna werd het romme lig en had Rood Wit de kracht om nog tweemaal te scoren en met 3-2 te zege vieren. Strawberries speelde met 3-3 gelijk te gen het in de top vertoevende Roomburg uit Leiden. Op een slecht veld begonnen de Velsenaren sterk en na tien minuten was het Ralf Verhagen, die voor 1-0 zorg de. Door dekkingsfouten was het echter snel 2-1 voor de gastheren. Twee wissels brachten meer zekerheid in de achterhoe de en vijf minuten voor tijd werd er door Willem v. d. Berg en Ralf Bleeker ge scoord (de laatste werd in de cirkel ge vloerd en de strafbal werd door Ralf Bleeker zelf verzilverd). In de eerste klasse kwam HBS met één punt terug uit Rotterdam. Het werd 2-2 tegen Asvion. De Rotterdamse ploeg scoorde de eerste goal maar nog in dezelf de minuut bracht Jürgen Tusenius de Bloemendalers langszij met een schitte rende treffer. Na de pauze wist Asvion uit een scrimmage voor de HBS-goalie wederom te doelpunten. Deze voorsprong werd echter niet lang gehandhaafd, want de meegekomen ausputzer Hans Tulp bracht HBS op gelijke hoogte (2-2). In de derde klasse verloor Haarlem met 1-0 in Amsterdam van FIT. Een fortuinlijk doelpunt in de slotfase werd de Haar lemmers noodlottig. De vele kansen, die SBIJ—OVRA 3-0 (15-9, 15-5, 20-18) Van meet af aan was SBIJ de sterkste ploeg. Twee ruime setwinsten onder streepten dat. De ploeg van Johan Helder vatte de derde set echter iets te gemakke lijk op. Bij de stand van 11-4 in het voor deel van de thuisploeg liepen de Haar lemse dames toch nog in tot 14-11. De door SBIJ genomen timè-out kon niet verhin deren dat de stand 20-18 werd. Bij 16-15 hadden de IJmuidense dames een grote kans om het karwei af te maken. Maar toen ging men uiterst slordig te werk. Uiteindelijk werd de derde set, die een half uur in beslag nam toch gewonnen. werden geschapen werden niet benut. Al liance was tegen Zandvoort het meest produktief. De Heemstedenaren zegevier den met 3-2. Alliance kwam met 2-0 aan de leiding (Frank Paulus en Bernard Mul der), maar nog voor rust scoorde Zand voort uit een strafbal tegen. Onno Wassen berg loodste Alliance in veilige haven. Zandvoort kwam nog dichtbij, maar de Heemsteedse winst was verdiend. Jan Wil lem van Doorn stopte op katachtige ma nier een strafbal voor Alliance. Schey- beeck verloor op eigen veld met 1-0 van Magnus. In de vierde klasse verloor Saxenburgers met 6-2 van Sarto. Ramey Lopez en Gerard van Buuren troffen voor de Haarlemmers de roos. Bij de dames gaat het HBb voor de wind in de tweede klasse A. Met 3-1 werd het Rotterdamse Victoria teruggewezen, na eerst nog met 1-0 aan de leiding te hebben gestaan. HBS had weinig moeite met het nog nieuwe kunsttapijt van Victoria en de 1-0 achterstand werd door strafcornerex- pert Karin Verhoef vlekkeloos wegge werkt (3x raak). In de tweede klasse B versloeg Benne broek in eigen huis Ring Pass uit Delft. In een evenwichtige partij benutte Marjan Koopman vlak voor rust een strafbal. Na de pauze voegde Marieke Mappelink» (goed op dreef) hier nog een goal aan toe. Zandvoort speelde in deze klasse niet (ter rein afgekeurd). In de derde klasse bleef een beter Strawberries met 3-1 de baas over een mat Eechtrop. Vooral fysiek en in de persoon lijke duels waren de Strawberries-dames beter en de Velsense dames domineerden de gehele wedstrijd. Elsbeth Pilz scoorde 1-0 voor Strawberries. Na de wissel was Maijan Glaudermans na een solo succes vol (2-0). Op dat moment kreeg Strawber ries meer ruimte en dat werd via goed combinatiespel uitgebuit. Elsbeth Pilz til de de Velsense ploeg zelfs naar 3-0 voor dat Eechtrop via een uitval kon tegensco- ren (3-1). Er werden vier strafballen toege kend, waarvan er maar één werd afge maakt (Elsbeth Pilz). Rood Wit zegevierde met een magere 1-0 score tegen FIT. Ingrid van Löben Seis was „matchwinnaar”. Alliance speelde re mise tegen het laag geklasseerde Kraaien. Ellis Winnubst scoorde twee keer. Eind stand 2-2. In de vierde klasse is Haarlem nog zonder puntenverlies. Met 2-0 werd Weesp overmeesterd. Mirjam v. d. Sman en Josefien Berséé waren produktief. Scheybeeck versloeg Magnus met 3-2. Hel ga Beentjes en Marieke Paauw (twee af standschoten) scoorden. Saxenburgers verloor met 3-1 van Badhoevedorp. af. Jeroen overwonnen aanvankelijk gelijkopgaande wedstrijd heeft Exercitia door veel bal verlies en het missen van opgelegde kan sen de winst al voortijdig uit handen gege ven.' Na een achterstand bij de rust kwam de thuisclub in de tweede helft nog goed terug. Bij 54-54 liep topscorer Anton Blok echter tegen zijn vijfde fout op en was het in één klap met de IJmuidense ploeg ge daan. Hoofddorp-Akrides 51-40 (rust 34-22). Topscoorsters Akrides: Margriet Haver (5-2), Loes de Loor (4-2) en Wilma de Boer (3-3). - In en tegen Hoofddorp is Akrides de slechte start in het verdere verloop van de wedstrijd niet meer te boven gekomen. De IJmuidense dames, die vooral in de eerste helft zeer zwak schoten, konden na de basketwisseling nog wel iets terugdoen, maar kregen toch geen kans meer de verdiende Hoofddorp-zege in gevaar te brengen. Hoofddorp-Akrides 111-60 (rust 45-31). Topscorers Akrides: Eric Hendriks (8-4), Victor IJfï (8-2) en Gert Jan Zwanenburg (9-7). Niet meer dan vijf minuten heeft Akri des met koploper Hoofddorp gelijke tred kunnen houden. Na 12-9 werd hefc overwicht van Hoofddorp steeds duidelijk ker. Akrides, dat vlak voor de rust nog even terugkwam, moest na de basketwis: seling volledig door de knieën voor de oppermachtige thuisclub. Lisse-Akrides 42-41 (rust 25-22). Top scoorsters Akrides: Hellen Post (6-10), Ans Roosenstein (7-2) en Monique vhfi Dijken (6-2). In de vooruitgespeelde wedstrijd tegen Lisse heeft Akrides een wat ongelukkige nederlaag geleden. Akrides, dat met de man-to-man weinig succes had, schakelde in de tweede helft op een zoneverdediging over, die verantwoordelijk was voor een 25-30 voorsprong. Een verloren sprongbal in de slotseconden gaf Lisse echter alsnog de kans de winst naar zich toe te trekken. Axmeriscota—WW’72 1-3 (11-15, 12-15, 16-14, 6-15) WW trof in Akersloot een makkelijke tegenstander. Vooral aanvallend hadden de gasten uit Wijk aan Zee weinig moeite met Axmeriscota. In de derde set verzuim de WW de wedstrijd te beslissen. Aan vier matchpoints bleek de ploeg niet ge noeg te hebben. De laatste set werd echter weer ruim gewonnen. Uitslagen- IJmuiden-Davo: Sijbrands R. Schippers 2-0, Jurg De Brouwer 1-1, Sterel-J. Vermeer 2-0, Beerepoot-Brouwers 1-1, Van Duyvenbode-Th. Schippers 1-1, Boulonois- Van Dijk 2-0, De Haas-Van de Meerendonk 1- 1, Pippel-F. Vermeer 2-0, Smit-Verberkt 0-2, Den Doop-De Hoon 2-0. Overige uitslagen hoofdklasser Huissen-Utrecht 12-8, Almelo- Groningen 11-9, Huizum-RDG 8-12. Stand: 1. VAD. IJmuiden en Huissen 4-8, 4. RDG 4-6, 5. Huizum 5-6. Uitslagen tweede klasse: IJmuiden 2-Dios 5- 15, VAD 3-Heemstede 8-13, ADW-Vinkeveen 13-7, CDA-Bussum 11-9, Zwolle-Leiden 5-15. Stand: 1 Eibergen 5-10, 2. Heemstede 5-8, 3. Leiden 5-7, 4. IJmuiden 2 en CDA 5-6. spelen. Daarom ziet men de komende wedstrijd tegen SVC toch weer met ver trouwen tegemoet. Schorpioen-VCIJ 3-1 (8-15, 15-0, 15-7, 15-12). In de eerste set overdonderde VCIJ Schorpioen met agressief volleybal. Vooral de „passing” was erg sterk bij de gasten. Voor de thuisploeg was dit 8- 15 verlies een duidelijke prikkel. De tweede set gaf dan ook een fanatiek Schorpioen te zien. VCIJ had het op dat moment erg moeilijk. Vooral het goed sluitende blok zorgde ervoor dat de IJ- winst ombuigen, terwijl Van der Eem een prima stand wegblunderde. Dat Dios Eibergen in deze tweede klas kampioen zal worden lijdt geen twijfel. Na Heemstede moest nu IJmuiden 2 de kracht van deze ploeg ondervinden. In de opening leek er aan alle borden nog weinig aan de hand, maar naarmate de partijen vorderen begon het klassever- schil vormen aan te nemen. Vijf nederla gen incasseerde IJmuiden 2 gelaten, waartegenover incidentele succesjes stonden zoals de remise van Coen Bais tegen Dallinga. Niettemin betekende de 5-15 nederlaag het beste resultaat dat in deze competitie tegen de Eibergse ploeg werd behaald. Aanstaande zaterdag vindt de „derby” Heemstede-IJmuiden 2 plaats, waarbij de bezetting van de twee de plaats op het spel staat. Molenwiek/C 3-Phoenix 3-0 (15-8, 15-7, 16-14). Op het moment dat Molenwiek een 7-0 voorsprong had genomen begon Phoenix redelijk goed te volleyballen. De hele wed strijd lang wisten de Phoenix-dames dit niveau te handhaven. Een echte bedrei ging konden zij voor het geroutineerde Molenwiek niet vormen. Voluit—VCK 2-3 (6-15, 15-9, 7-15, 15-2, 9- 15). de rest van het karwei geconcentreerd Sterel en Cees probleemloos de familie Vermeer, terwijl Lex den Doop nu ook bij IJmuiden bewees waarom hij nog altijd een gevreesd opponent is. Cees van Duyvenbode accepteerde vervol gens de remise in een gewonnen stand. - Ook Henk Smit had zijn dag niet door een remisevariant te missen en op te geven. Deze verloren punten ontving IJ muiden echter weer via René Boulonois en Ton de Haas. Boulonois’ tegenstan der Van Dijk ontglipte ternauwernood aan een inmaakpartij, maar vergiste zich in het eindspel. De Haas tenslotte verkeek zich op een verrassend offer van Van de Meerendonk. Het resterende eindspel was weliswaar analytisch ver loren, maar in de praktijk klopte daar weinig van. Aanstaande zaterdag staat voor Umuiden de eerste testcase op het programma. Na de vier minst sterke (Van onze basketbalmedewerker) IJMUIDEN. Zonder één overwinning zijn het afgelopen weekend de IJmuiden se basketbalvertegenwoordigers uit hun duels te voorschijn gekomen. De Akrides- dames, die nog een kleine kans op de titel bezaten, verspeelden die kans door met 51-40 van Hoofddorp te verliezen. Dokko-Hoppers 42-65 (rust 20-29). Top scorers Dokko: Joop van Rijn (6-5) en Martin van Schaik (4-4). Zonder Cor Haver en Bernard van Schaik, die in verband met blessures aan de kant moesten blijven, heeft Dokko te gen Hoppers een uiterst ongelukkige wed strijd gespeeld. De veel te lankmoedige arbitrage was er bovendien oorzaak van dat Dokko meer met zichzelf bezig was dan met het duel tegen Hoppers. De IJ muidenaren, die in de tweede helft al snel André van Schaik tegen zijn vijfde fout zagen oplopen, verloren bovendien nog Martin van Schaik en Joop van Rijn met een ernstig lijkende enkelblessure. Exercitia-Kombij 62-86 (rust 28-33). Topscorers Exercitia: Ruud de Greef (8- 7), Bart Deerenberg (4-9) en Anton Blok (4-10). In een der. Bij de stand 12-12 echter liep de technisch betere thuisploeg toch weer uit en gingen de hard werkende VCIJ- ’ers alsnog ten onder. Madjoe 2-Odin 3-1 (11-15, 15-14, 15-9, 15-13). (Van onze volleybalmedewerker) IJMOND. De IJmondiale divisie- clubs moesten dit weekend alle een fors verlies Incasseren. Phoenix verloor met 3-0 van Argus. De Beverwijkers hebben tot nu toe nog ruim onder hun normale niveau gespeeld, maar het spelpeil stijgt per wedstrijd. Ook VCIJ kon geen vuist maken tegen het technisch sterke Schorpioen. "7 muidenaren er niet aan te pas kwamen. De 15-0 setoverwinning van Schorpioen zegt al genoeg. In de vierde set had VCIJ zich ietwat hersteld en kon er gelijke jj, tred worden gehouden met de tegenstan-

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 21