Valencia FEYENOORDERS: BOETE uitgeteld VOOR WANPRESTATIE door gebrek aan ervaring toto X Twente gaat eervol af ST Den Haag wil trainer Martin van Vianen FC Utrecht gaat ten onder hj X X X X X A I BERGER: „ORGANISATIE WAS ZOEK BIJ TEGENDOELPUNTEN” 23 1980 DONDERDAG 6 NOVEMBER SPORT Europa Cup 2 Europa Cup 2 Europa Cup 3 f I Europa Cup 3 ie AjaxBayern München Inter MilaanNantes FeyenoordHvidovre DusseldorfWaterschei Hamburger SVPSV DresdenTwente Europa Cup 2 AZSpartak Sofia Eintracht F.Utrecht LokerenDundee United... BarcelonaKöln St. LuikKaiserslautern BohemiansIpswich Town SEN, ENZ. ins, >e 1 2 3 O I Europa Cup 3 Europa Cup 1 (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) Bruno Pezzey tuimelt over Utrecht-speler Koos Van Tamelen DRESDEN FC Twente is op waardi ge wijze uit het UEFA-Cuptoernooi ge stapt. De Enschedeërs hadden aan een 0-0 gelijkspel in Dresden weliswaar niet ge noeg om zich te plaatsen voor de derde ronde, maar de ploeg van Hennie Hollink heeft zich door het goede optreden in de tweede ronde in elk geval behoorlijk ge revancheerd na het echec bij IFK Goten borg. Over het geheel genomen verdien den de Twentenaren zelfs meer dan Dy namo Dresden, dat zich in beide wedstrij den uiterst lafhartig heeft gedragen, maar tenslotte toch voldoende had aan dat ene tegendoelpunt in Enschede. Trainer Clemens Westerhof, de ver vanger van de zieke Vaclav Jezek, bleek na afloop woedend over het vertoonde. „Dit”, brieste hij, „was een wanprestatie die niet te verkopen is. Dat zullen de heren merken ook”. Hij voegde meteen de daad bij het woord en gaf in de De start van FC Twente in het bitter koude Dresden was zelfs uitstekend. Want met uitzondering van de laatste vijf minu ten voor rust kwam Dynamo er ip de eerste helft niet aan te pas. De uiterst voorzichtig spelende Oostduitsers, die ge noeg hadden aan een 0-0 gelijkspel, wisten geen raad met de middenveldbezetting bij FC Twente. Om te voorkomen dat Dynamo Dresden al vanaf het beginsignaal het initiatief zou pakken, had oefenmeester Hennie Hollink voor de tweede keer dit seizoen voor een 4- 4-2-systeem gekozen. De Oostduitsërs, die bleven volharden in een speelwijze met drie spitsen, waren door deze tactiek van FC Twente duidelijk verrast. Via een fiks aantal overtredingen (tien in het eerste half uur) probeerde Dynamo Dresden wel te voorkomen dat FC Twente veelvuldig voor het doel van Bernd Jakubowski op dook, maar de fornfatie van trainer Ger hard Prautzsch kon toch niet verhinderen dat de Enschedeërs steeds meer in de wedstrijd groeiden. Want er zijn er een paar bij, die de betekenis van het woord werken niet eens kennen. Die weten niet wat ze aan het doen zijn; die weigeren te lopen als de entourage ze niet aanstaat. Als dat nog eens gebeurt, komt er een tijd dat ik een stuk of drie herdershonden mee neem naar de dug-out en die de opdracht geef, alles te bijten wat niet wil bewegen. kleedkamer alle veertien Feyenoorders die hadden meegedaan, een boete van f 100 („dank zij jullie komen er straks nog minder mensen en het geld zal toch ergens vandaan moeten komen”). Hij stelde ze bovendien een straftrainings- kamp in het vooruitzicht. „Zodra ik de kans krijg, na die bekerwedstrijd tegen Veendam, neem ik ze ergens mee naar toe waar ik ze zal laten merken wat werken is. Daar zal ik ze onder handen nemen tot ze het geel voor de ogen zien. wed- derde Dynamo Dresden (Odll-FC Twente (Ned) 0-0 (0-0). Scheidsrechter: R. Er iksson (Zwe). Toeschouwers:- 35.000. Eerste wedstrijd: 1-1. Dynamo Dres den naar derde ronde. Ook die invaller-doelman had Wester hof zonder risico uit het veld kunnen halen. Niet omdat hij niet voldeed bij zijn debuut, maar eenvoudig omdat de Denen het verschil toch niet zouden heb ben gemerkt. Want, en dat was dan de enige uitvlucht voor Feyenoord, de spe lers van Hvidovre toonden geen gram bereidheid mee te werken aan de tot standkoming van een echte wedstrijd. Alleen Vermeulen en Nielsen haalden een voldoende waar het voetbal ter sprake kwam. Zij zorgden er samen ook Waarschijnlijk hadden ze tijdens de 13 uur lange treinreis uit Kopenhagen ach teruit gereisd, want de enige beweging die ze op het veld echt goed uitvoerden, was teruglopen. Jesper Petersen, de invaller voor Hen rik Jensen, werd al na 20 minuten ver vangen door Steen Byberg. pro- ver- DEN HAAG (ANP). In de kwartfina les van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor bekerwinnaars hoeft Feyenoord het in ieder geval niet tegen de bekerhouder zelf op te nemen. Valen cia, de winnaar van het toernooi van vorig jaar, werd verrassend uitgescha keld. Carl Zeiss Jena verloor in de Zuid- spaanse stad met slechts 0-1. nadat de Oostduitsers twee weken geleden op eigen terrein met 3-1 hadden gewonnen. Mario Kempes slaagde er niet in de als een FRANKFURT. Ruim 52 minuten heeft FC Utrecht in het Wald-stadion de illusie gehad door te stoten naar de derde ronde van het toernooi om de UEFA- beker. Na de overwinning in de eerste wedstrijd (2-1) tegen Eintracht Frankfurt namen de Utrechters in de derde minuut van de tweede helft door een eigen inzet van Neuberger een voorsprong. Die tref fer echter bracht de geroutineerde thuis club pas goed op dreef. De aanvalsmachi- ne ging op volle toeren draaien en het jeugdige FC Utrecht verloor de koelbloe digheid. die de ploeg tot dan toe gemak kelijk op de been had gehouden. Binnen twintig minuten was de ploeg van trainer Berger verslagen. Treffers van Karger, Nachtweih en Pezzey brachten de vorm loze thuisclub de fel begeerde overwin ning. Utrecht restte niets meer dan lof voor de wijze waarop het zich met een gezonde dosis opportunisme had ver weerd. Trainer Berger: „Vooraf werd ons geen kans toegedacht. Wij zouden worden weg gespeeld. Ik ben er trots op dat wij Ein tracht gedwongen hebben het achterste van de tong te laten zien.” Berger verklaarde de nederlaag door een gebrek aan ervaring. „Bij alle drie tegendoelpunten was de organisatie even zoek. Als ik hier met Van Hanegem had gespeeld, hadden wij zeker gewonnen”. In de eerste 45 minuten ontregelde FC Utrecht het aanvalsspel van de bekerhou der knap. Trainer Han Berger had zijn basisteam op drie plaatsen gewijzigd. De geschorste Van Hanegem was vervangen door Van der Vlag, Rietveld had zijn plaats in de spits verloren aan Carbo en aanvaller Van Staa had om tactische rede nen plaatsgemaakt voor een extra verde diger, Koos van Tamelen. Het tactisch concept dat Berger na acht wedstrijdana lyses had ontworpen, paste de Utrechters in de eerste helft als een maatkostuum. Met tempoloos spel werd de snelheid van de Eintracht-acties gedrukt. De zone-ver- dediging op het middenveld verstoorde de combinaties van Eintracht in een vroeg stadium. Doelman van Breukelen kwam in die fase nauwelijks in gevaar. De dub- belblanke stand bij de rust vormde dan ook een reële afspiegeling van de wed strijd. ,G 10 r Voor de Feyenoorders kon die tegen werking echter nauwelijks als een echt excuus gelden. Het Klasse ver schil hoort zo groot te zijn, dat zo’n mensehjke muur geen beletsel mag vormen. Dat bleek het echter wel en dat was nog logisch ook. De Rotterdammers immers „liepen maar wat aan te jojoën” (die kwalificatie is van Westerhof). De verde digers konden geen bal kwijt en sloegen het middenveld dus maar over, de aan vallers leken met elkaar te studeren voor standbeelden en haalden daarvoor hoge cijfers. Ik heb nu alleen Stafleu en Peters eruit gehaald (voor Balkestéin en Budding red.) omdat ik ze wilde sparen voor zaterdag, maar ik had ze allemaal wel kunnen wisselen. Op Hugo van Houten na”. Juventus (Ita)-Widzew Lodz (Pol) 3- 1. Doelpunten Juventus: Tardelli, Furi- no, Bady. Widzew: Piëta. Scheidsrech ter: Tokat (Tur). Toeschouwers: 35.000. Eerste wedstrijd: 1-3. Widzew Lodz naar derde ronde na het nemen van strafschoppen. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Martin van Vianen wordt vrijwel zeker de nieuwe trainer van FC Den Haag. Van Vianen, nu nog trainer van FC Vlaardingen, had woensdag een gesprek met voorzitter Pieter den Duik en coordinator Eddy van Hartman van FC Den Haag, waarin over een contract voor anderhalf jaar werd onderhandeld. De onderhandelingen met George Knobel, tot dinsdag de belangrijkste kandidaat om de vacante trainerspositie bij FC Den Haag te vervullen, zijn vanwege te hoge financiële eisen van Knobel definitief afgebroken. Het bestuur van FC Vlaardingen vergadert vrijdag over de contractontbinding, die Van Vianen inmiddels heeft aangevraagd. Vaclav Jezek, de trainer van Feyenoord, is voor een medische behandeling naar - Praag gereisd. De Tsjech, die geplaagd wordt door een voorhoofdsholte-ontsteking wilde zich liever in eigen land laten behandelen. vesting versterkte defensie van Carl Zeiss Jena te doorbreken. De verwoede pogin gen van de Argentijn een beslissing te forceren leverden hem alleen maar een gele kaart van scheidsrechter Vautrot uit Frankrijk op. De meest afgetekende overwinning werd dinsdagavond al geboekt door het in de derde divisie van de Engelse league spelende Newport County. Met 6-0 zette de representant van Wales FC Haugar uit Noorwegen resoluut opzij. Benfica, ooit een gerenommeerde naam in het Europese voetbal, heeft het erg moeilijk gehad de in de uitwedstrijd tegen Malmö FF opgelopen achterstand (0-1) goed te maken. Twee Strafschoppen (in de 57e minuut en vier minuten later) brach ten de Portugese ploeg toch nog in de kwartfinales. Opstelling Feyenoord: Van Houten.. Wijnste kers, Stafleu. Troost, Brard, Nielsen. Bou- wens, Notten, Peters, Vermeulen en De Leeuw (Budding). Hvidovre: Nielsen, Johansen. Christensen, Jenst-Kurt Petersen, Hansen, Lindahl, Jacob sen, Jensen, (Petersen, daarna Byberg), Man niche, Kirk en Ambrose. Het veldoverwicht dat hier min of meer het gevolg van was, leidde weliswaar niet tot erg grote kansen voor FC Twente, maar de defensie van Dynamo Dresden kwam toch herhaalde malen onder druk te staan. Indien Aad Kila al na drie minu ten spelen bovendien de nodige rust had kunnen bewaren na inleidend werk van Hallvar Thoresen, had FC Twente alras op voorsprong gestaan. Doordat ook Roh de nadien echter niet kon profiteren van enkele kleine kansen, vond Dynamo Dres den de inspiratie voor een sterke eincL sprint. De opstellingen: Dynamo, Jakubowski, Mül ler, Doerner, Schmuck en Smidt., Hassler. We ber, Trauttman., Heidler, Kotte en Döchner. Twente: Van Gerven, Scheve, (Sanders Tor res), Dilling, Gritter .en Zondervan.. Jol, Bos, Blemming. Kila en Otto., Rohde en Thoresen. nen. Met Rietveld voor Adelaar trachtte Berger zijn team nieuwe impulsen te ge ven. De ontgoocheling was te groot. Doel man Pahl kwam nauwelijks in moeilijkhe den. Aan de eervolle nederlaag viel niet meer te tornen. Utrecht maakte zich na afloop boos op scheidsrechter Krichnak, omdat deze vijf minuten te vroeg zou hebben afgefloten. voor dat de Kuip tenminste nog een keer ontdooide. Vermeulen door een versnelling; Nielsen door het afmaken de werk in de 35ste minuut. Vermeulen werd ook nog eenmaal een strafschop onthouden door spelleider Mattson en Nielsen was nog twee keer dicht bij een treffer, maar de rest van het gedoe mocht geen naam hebben. Hvidovre viel alleen op door de wisseltaktiek. Na de pauze bracht Lothar Buchmann Harald Karger in het veld. Daarmee maakte na Bernd Nickel de tweede speler van de Frankfurters die langdurig in de ziekenboeg had vertoefd, zijn rentree. Karger, die vorige week na een vijf maan den durende blessure de training hervat te, bracht nieuw leven in de naar de goede vorm zoekende ploeg. Met zijn lengte en fysieke kwaliteiten stichtte hij voortdu rend gevaar in de achterhoede van Utrecht. Toch zouden de Utrechters kort na rust Esbjerg (Den)-Spartak Moskou (Sov) 2-0 (0-0). Doelpunten Esbjerg: Laurid- sen, Iversen. Scheidsrechter: McKnight (N.Ier). Toeschouwers: 3100. Eerste wedstrijd: 0-3. Spartak Moskou naar derde ronde. Szombierski Bytom (Poi)-SCKA So fia (Bul) 0-1 (0-1). Doelpunten CSKA: Dzewidzow. Scheidsrechter: Sustaric (Joe). Toeschouwers: 2000. Eerste wed strijd: 0-4. CSKA Sofia naar derde ronde. Rode Ster Belgrado (Joe)-FC Basel (Zwl) 2-0 (2-0). Doelpunten Rode Ster: Repcic, Janjanin. Scheidsrechter: Car penter (Ier). Toeschouwers: 85.000. Eerste wedstrijd: 0-1. Rode Ster Bel grado naar derde ronde. Inter Milaan (Ita)-FC Nantes (Fra) 1- 1 (1-0). Doelpunten Inter: Altobelli. Nantes: Amisse. Scheidsrechter: Al- dinger (Wdl). Toeschouwers: 50.000. Eerste wedstrijd: 2-1. Inter Milaan naar derde ronde. Honved Boedapest (Hon)-Real Ma drid (Spa) 0-2 (0-1). Doelpunten Real Madrid: Cunningham en Hernandez. Scheidsrechter: Redelfs (Wdl). Eerste wedstrijd: 0-1. Real Madrid naar derde ronde. Liverpool (Eng(-Aberdeen (Sch) 4-0 (1-0). Doelpunten Liverpool: Miller, Ne al, Dalglish, Hansen. Scheidsrechter: Prokop (Odl). Toeschouwers: 40.000. Eerste wedstrijd: 1-0. Liverpool naar derde ronde. Dynamo Berlijn (Odl)-Banik Ostra va (Tsj) 1-1 (0-1). Doelpunten Dynamo: Troppa. Banik: Knapp. Scheidsrech ter: Padar (Hon). Toeschouwers: 18.000. Eerste wedstrijd: 0-0. Banik Ostrava naar derde ronde. Ajax (Ned)-Bayern München (Wdl) 2- 1 (2-0). Doelpunten Ajax: Wiggeman- sen, Rijkaard. Bayern: Rummenigge. Scheidsrechter: Linemayr (Oos). Toe schouwers: 12.000. Eerste wedstrijd: 1- 5. Bayern München naar derde ronde. Eintracht Frankfurt: Pahl, Sziedat, Körbel, Pezzey, Neuberger,Lorant. (Karger), Borchers, Nickel, Hölzenbein, Nachtweih en Tscha. FC Utrecht: Van Breukelen, Van der Vlag, Tervoort. Wildbret, Du Chajtinier. Van Tame len, Flight, De Kruijk, Adelaar (Rietveld), Van der Lem en Carbo. Aantal deelnemers: 85.782. INLEG: 253.548,00. Prijzenbedrag: 120.435,30. Eerste prijs: ƒ36.130,59. Tweede prijs: ƒ24.087,06. Der de prijs, 60.217,65 Newport County (Wales)-Haugar (Noor) 6-0 (2-0). Doelpunten Newport: Tynan (2), Gwyther, Lowndes, Aldng- de en Moore. Scheidsrechter: McGrath (Sch). Eerste wedstrijd: 0-0. Newport County naar derde ronde. Slavia Sofia (Bul)-Sparta Praag (Tsj) 3-0 (3-0). Doelpunten Slavia: Ve- litchkov, Jeliazkov, Tsvetkov. Scheids rechter: Rainea (Roe). Toeschouwers: 10.000. Eerste wedstrijd: 0-2. Slavia Sofia naar derde ronde. ROTTERDAM Het is Feyenoord weer gelukt. Na alle voorgaande succes volle pogingen leek het bijna onmoge lijk, maar de Rotterdamse ploeg slaag de er gisteravond toch weer in het re cord slecht voetballen te verbeteren. Tegen het Deense Hvidovre werd het dieptepunt bereikt wat als absoluut zou kunnen worden omschreven als het hier niet een verzameling spelers betrof, die er telkens weer in slaagt de grenzen van het absolute in negatieve zin te overschrijden. Eerdere wanvertoningen in het nog maar zo kort lopende seizoen hadden er al toe geleid dat de supportersschare danig uitdunde. Net nu het herstel in de maak leek, werd in het midweekse Euro- pa-Cupduel getracht zelfs de laatste 6500 getrouwen van de tribunes te veijagen. Ook dat lukte. Maar zeer weinigen kon den de moed opbrengen het einde van de in alle opzichten ijzige partij af te wach ten. Feyenoord won met 1-0 en bereikte dus de kwartfinale, maar daar is alles mee gezegd. Bohemians Praag (Tsj)-Ipswich Town (Eng) 2-0 (1-0). Doelpunten Bohe mians:, Micinec, Panenka. Scheids rechter: Casarin (Ita). Toeschouwers: 15.000. Eerste wedstrijd: 0-3. Ipswich Town naar derde ronde. Benfica (Por)-Malmo FF (Zwe) 2-0 (0-0). Doelpunten Benfica: Nene (2x). Scheidsrechter: Foote (Sch). Toe schouwers: 45.000. Eerste wedstrijd: 0- 1. Benfica naar derde ronde. Dynamo Tiflis (Sov)-Waterford (Ier) 4-0 (0-0). Doelpunten Dynamo: Darase- lia (2), Tsjilaia, Tsjivadze. Scheidsrech ter: Zhezov (Bul). Toeschouwers: 57.000. Eerste wedstrijd: 1-0. Dynamo Tiflis naar derde ronde. Politechnica Timisoara (Roe)-West Ham United (Eng) 1-0 (0-0). Doelpunten Politechnica: Paltinisan. Scheidsrech ter: Lattanzi (Ita). Toeschouwers: 25.000. Eerste wedstrijd: 0-4. West Ham United naar derde ronde. Fortuna Düsseldorf (Wdl)-Water- schei (Bel) 1-0 (1-0). Doelpunten Fortu na: Bandemer. Scheidsrechter: Bau mann (Zwi). Eerste wedstrijd: 0-0. For tuna Düsseldorf naar derde ronde. Feyenoord (Ned)-Hvidovre (Den) 1-0 (1-0). Doelpunt Feyenoord: Nielsen. Scheidsrechter: Mattsson (Fin). Toe schouwers: 6558. Eerste wedstrijd: 2-1. Feyenoord naar derde ronde. Valencia (Spa)-Carl Zeiss Jena (Odl) 1-0 (0-0). Doelpunt Valencia: De Botu bot. Scheidsrechter: Vautrot (Fra). Toeschouwers: 40.000. Eerste wed strijd: 1-3. Carl Zeiss Jena naar derde ronde. Uit deze situatie ontstond het enige doelpunt in Rotterdam: Nielsen passeerde de Deense verdediging onhoudbaar. op voorsprong komen. In de 48e minuut schoof de 34-jarige libero Neuberger ge hinderd door de felle Carbo de bal langs zijn eigen doelman Pahl. Ironisch genoeg vormde deze opsteker de inleiding tot de ondergang van FC Utrecht. Eintracht bracht extra mankracht naar de voorste linies en voordat aanvoerder Wildbret de defensie opnieuw georganiseerd had, keek Utrecht tegen een achterstand aan. Vier minuten na de openingstreffer kwam Karger op het randje van buitenspel vo gelvrij voor Van Breukelen, 1-1. Weer vier minuten later kon Norbert Nachtweih na een foutieve pass van Frans Adelaar zon der tegenwerking oprukken naar het Utrechtse doel: 2-1. Ontnuchterd, gedesillusioneerd beerden de Utrechters het spel te plaatsen. Het leidde tot de derde en beslis sende treffer. In de ,66e minuut weifelde Van Breukelen in te grijpen na een hoge voorzet van Hölzenbein. Pezzey profiteer de van dit onzekere optreden. Van vlak voor het doel sloeg zijn kopbal in: 3-1. In twintig minuten had gebrek aan rou tine van het jeugdige FC Utrecht een geslagen ploeg gemaakt. De inbreng van Van Hanegem werd in deze fase node gemist. In de slotfase hebben de Utrech ters wanhopig geprobeerd een tweede treffer op het scorebord te laten aanteke- AZ’67 (Ned)-Levski Spartak Sofia (Bul) 5-0 (1-0). Doelpunten AZ: Tol (2), Kist, Nygaard en Peters. Scheidsrech ter: Nyhus (Noor). Toeschouwers: 15.000. Eerste wedstrijd: 1-1. AZ’67 naar derde ronde. St. Étienne (Fra)-St. Mirren (Sch) 2-0 (1-0). Doelpunten St. Étienne: Larios (2). Scheidsrechter: Da Silva Luis (Por). Toeschouwers: 20.000. Eerste wedstrijd: 0-0. St. Étienne naar derde ronde. Lokeren (Bel)-Dundee United (Sch) 0-0 (0-0). Scheidsrechter: Scheurell (Odl). Toeschouwers: 12.000. Eerste wedstrijd: 1-1. Lokeren naar derde ronde. Standaard Luik (Bel)-FC Kaisers lautern (Wdl) 2-1 (1-1). Doelpunten Standaard: Edström, Graf. Kaiserslau tern: Briegel. Scheidsrechter: U. Eriks son (Zwe). Toeschouwers: 38.000. Eer ste wedstrijd: 2-1. Standaard Luik naar derde ronde. FC Barcelona (Spa)-FC Köln (Wdl) 0- 4 (0-1). Doelpunten Köln: Strach, En- sels (2), Libussky. Scheidsrechter: Par- dridge (Eng). Toeschouwers: 35.000. Eerste wedstrijd: 1-0. FC Köln naar derde ronde. Hamburger SV (Wdl)-PSV (Ned) 2-1 (0-0). Doelpunten HSV: Groh, Hru- besch. PSV: Van der Kuylen. Scheids rechter: Konrath (Fra). Toeschouwers: 46.000. Eerste wedstrijd: 1-1 Hambur ger SV naar derde ronde. Eintracht Frankfurt (Wdl)-FC Utrecht (Ned) 3-1 (0-0). Doelpunten Eintracht: Karger (strafschop), Nacht weih, Pezzey. Utrecht: Neuberger (ei gen doel). Scheidsrechter: Krchnak (Tsj). Toeschouwers: 20.000. Eerste wedstrijd: 1-2. Eintracht Frankfurt naar derde ronde. Vorwarts Frankfurt Oder (Odl)- VFB Stuttgart (Wdl) 1-2 (0-1). Doelpun ten Vorwarts: Lindemann. Stuttgart: Allgoewer, Hansi Muller (strafschop). Scheidsrechter: Smith (Sch). Toe schouwers: 18.000. Eerste wedstrijd: 1-' 5. VFB Stuttgart naar derde ronde. Boavista Porto (Por)-FC Sochaux (Fra) 0-1 (0-0). Doelpunt Sochaux: Dua- lik. Scheidsrechter: Bridges (Wales). Toeschouwers: 12.000. Eerste wed strijd: 2-2. FC Sochaux naar derde ronde. FC Magdeburg (Odl)-AC Torino (Ita) 1-0 (1-0). Doelpunt Magdeburg: Axel Tyll. Scheidsrechter: Keizer (Ned,. Toeschouwers: 14.500. Eerste strijd: 1-3. AC Torino naar ronde. 1 Grasshoppers Zurich (Zwi)-FC Por to (Por) 3-0 (1-0). Doelpunten Grass hoppers: Sulser, Kaller en Pfister (strafschop). Scheidsrechter: Dotchev (Bul). Toeschouwers: 8100. Eerste wed strijd: 0-2. Grasshoppers naar derde ronde. Radnicki Nis (Joe)-Beroe Stara Za- gora (Bul) 2-1 (1-0). Doelpunten Rad- nicki: Stoiljkovic, Milosevic. Beroe Stara: Stojanov. Scheidsrechter: Igna (Roe). Eerste wedstrijd: 1-0. Radnicki naar derde ronde. Real Sociedad (Spa)-Zbrojovka Brno (Tsj) 2-1 (2-0). Doelpunten Socie dad: Satrustegul (2). Zbrojovka: Kota- sek. Scheidsrechter: Valentine (Sch). Toeschouwers: 35.000. Eerste wed strijd: 1-1. Real Sociedad naar derde ronde.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 23