BEREIKBAARHEID ONTMOETINGSCENTRUM BLIJFT PUNT VAN ZORG Van Gelder in Velsen moet Nog geen subsidie van ministerie Nieuwe strandposten voor reddingsbrigade nog dubieus 3 Kijken naar: Keukens,Tegels, l Sanitair, Openhaarden, I Dakramen en Schuifpuien YEMEN JASJE VANAF 895,- MULTIBONT r* ësVÖorbóuw en verbouw onder één dak eigen beleid kunnen voeren i 1 4 i 7 *1 Showroom 1 geopend vanl9 tot 21 uur.m ie 1 I H Nijverheidsweg 27-2031CN Haarlem - (Ind.terrein Waarderpolder) Tel. 023-319120 j 9-1 DONDERDAG 6 NOVEMBER 1980 IJMOND 8 (Van een onzer verslaggeefsters) te Bereikbaarheid k. OR over handelwijze Raad van Bestuur: BEVERWIJK. Op de kop af vier jaar na de officiële ingebruikneming door de toenmalige staatssecretaris van CRM, W. Meijer, was ontmoe tingscentrum De Nieuwe Slof op nieuw het middelpunt van feestge druis. 3 Aardgas (Van een onzer verslaggeefsters) WIJK AAN ZEE. De Wijk aan Zeeër reddingsbrigade zal de vlag nog niet uithangen als de Beverwijkse gemeenteraad don derdagavond een voorstel goed keurt om 102.000,- beschikbaar te stellen voor twee nieuwe strandposten. Daar is namelijk de voorwaarde aan verbonden dat het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk een subsidie van vijfenze ventig percent verleent in het ka der van het recreatieplan Wijk aan Zee. Democratisering (Van onze IJmondredactie) VELSEN. De krantenpa- pier-machine 18 (pm 18) bij Van Gelder Velsen zal nog deze maand uit bedrijf geno men worden. De pm 21 kan door de wat verbeterde marktvooruitzichten door blijven draaien tot eind 1981. De Raad van Bestuur was aanvankelijk met de onderne mingsraad en de vakbonden overeengekomen deze machi ne indien nodig per 1 april 1981 te stoppen. De OR van Van Gelder Velsen zou overi gens graag zien dat de Raad van Bestuur in Amsterdam zich wat minder nadrukkelijk bezighoudt met de gang van zaken in Velsen. De plaatselij ke directie krijgt onvoldoen de kans eigen initiatieven te ontplooien, zo vindt de OR. Burgemeester heropent verbouwde Tel. Nieuwe Slof p I (ADVERTENTIE) f (ADVERTENTIE) Gevestigd sinds 1929 3-6/H Onder grote publieke belangstelling heropen de gisteravond Beverwijks burgemeester A. J. Hubers het belangrijk uitgebreide en aange paste centrum, waaraan de afgelopen maan den voor 1,7 miljoen gulden is vertimmerd. De burgemeester deed dit door de naam te onthul len die het in de vergrote ontvangsthal gereali seerde theatercafé heeft meegekregen: „De Vriendschap”, een naam die herinnert aan een eertijds in de nabijgelegen buurtschap gesitu eerde pleisterplaats. Het stichtingsbestuur, zo meldde Van den Berg, is tevreden en trots over het resultaat: „Niet alleen is de praktische gebruikswaarde toegenomen, maar het ontmoetingscentrum heeft met de uitbrei- sen het oude en nieuw aangebouwde ge deelte van het ontmoetingscentrum heeft weten te leggen. Lof zwaaide hij ook toe aan de firma Midreth uit Mijdrecht, die er als hoofdaannemers in geslaagd zijn het gecompliceerde bouwproject exact vol-- gens planning op te leveren en aan de gemeente Beverwijk, die zowel qua be sluitvorming als in financieel opzicht alle medewerking heeft verleend. Op dat verzoek om subsidie is door het ministerie nog niet beslist en bestuurslid C. A. Greve van de Reddingsbrigade is er niet zo gerust op dat een dergelijke beslis sing op korte termijn wordt genomen en Burgemeester Hubers sprak in zijn hu moristische openingsspeech waardering uit voor de wijze waarop alle betrokkenen met voortvarendheid hun steentje aan de verbouwingswerkzaamheden hebben bij gedragen. In het bijzonder roemde hij de niet aflatende activiteit van De Nieuwe ding ook duidelijk aan allure gewonnen”. Punt van zorg is voor het bestuur echter gebleven de bereikbaarheid van De Nieu we Slof. De bewegwijzering en de toegan kelijkheid van het complex laten ondanks alle bouwactiviteit nog steeds te wensen over en voorzitter Van den Berg pleitte er in dit opzicht voor, om in combinatie met de geplande woningbouw rond het ont moetingscentrum tevens een betere be reikbaarheid te realiseren. Aangezien de nieuwe post aan de Rel- weg groter wordt en de duinvoet bij de post aan de Zwaanstraat aangroeit is het noodzakelijk beide posten van een nieuwe paalfundering te voorzien. B en W vinden het noodzakelijk, dat de reddingsbrigade vanuit twee goede posten kan opereren, gezien ook het toenemende watersportge- beuren voor de kust, zoals het windsurfen. wensen van de Reddingsbrigade. Het wor den opnieuw uitneembare houten gebou wen, gemakkelijk te demonteren en te transporteren naar de winterberging. Er komen gescheiden dames- en herenkleed kamers in met douches en toiletten. De EHBO-post wordt van het nodige sanitair en het dagverblijf krijgt enige keukenac- commodatie. Boten en motoren kunnen in de nieuwe gebouwtjes degelijk worden opgeborgen. Om het aanzien van de hou ten gebouwen wat aantrekkelijker te ma ken krijgen deze een zogenoemd lesse- naarsdak. Met de onthulling van de naam ,,De Vriendschap gegeven aan het nieuwe theatercafé in de vergrote ontvangsthal van het ontmoetingscentrum, heropende bur gemeester Hubers De Nieuwe Slof. TBQ ute nin lG2l w dan positief uitvalt. Bovendien houdt de gemeente nog rekening met een subsidie van vijftien percent van de provincie. Half december heeft het bestuur van de Reddingsbrigade een onderhoud met het gemeentebestuur en gehoopt wordt dat het uitzicht op twee nieuwe strandposten dan wat reëler is, want het besluit van de gemeenteraad helpt de brigade nog niet zoveel verder. Vorig jaar verkeerde men al in een vergelijkbare situatie, met als resultaat, dat men voor het seizoen 1980 toch de oude strandposten, niet veel meer dan twee keten, weer uit de winterberging moest halen. De strandpost aan de Relweg dateert van 1962 en die van de Zwaanstraat uit 1963. De oude houten gebouwtjes voldoen volstrekt niet meer aan de daaraan te stellen eisen. Er zijn niet eens deugdelijke toiletten in aanwezig en ook bij het verle nen van eerste hulp moet men zich op primitieve wijze behelpen. De twee nieuwe strandposten voldoen, zoals de plannen nu op tafel liggen, aan de Slof -voorzitter Jan van den Berg, die hij namens de Beverwijkse gemeenschap voor zijn inspanningen hartelijk dank zegde. Amsterdam Keizersgracht 510 tel. 020-262693. Ma. 13-18 uur. Di. t/m za. 9-1 8 uur. Te bereiken met tram 1 en 2. Vestigingen in Amsterdam, Arnhem, Eindhoven, Leeuwarden, Rotterdam (2). Dat de noodzaak tot aanpassing en uit breiding van het jaarlijks zo’n honderd- vijftigduizend bezoekers ontvangende ontmoetingscentrum al zo snel na de offi ciële oplevering aan de orde is gekomen, bevestigt zo stelde voorzitter Jan van den Berg van het stichtingsbestuur de belangrijke functie die De Nieuwe Slof in de Beverwijkse samenleving is gaan ver vullen. Hij complimenteerde architect Piet Wierenga voor de wijze, waarop deze een vrijwel onopvallende verbinding ius- Het steuncomité Van Gelder dat inmiddels volop actief is in de IJ- mond heeft minister Van Aardenne van economische zaken gevraagd de aardgastarieven voor Van Gelder te verlagen. Volgens een woordvoerder van het ministerie zal het hier waar schijnlijk niet van komen. Het minis terie is geenszins genegen verlagin gen door te voeren voor noodlijdende bedrijven. Ook de Raad van Bestuur heeft weinig hoop op indirecte steun vanuit Den Haag. „Er is in het verleden al eens eerder over zo’n ver laging gesproken, maar tot nog toe zonder resultaat. De kans van slagen van dit plan acht ik bijzonder gering. Ik kan me niet voorstellen dat de minister die het geld hard nodig heeft ons op een dergelijke wijze zal hel pen.”, aldus woordvoerder Olgers van de Raad van Bestuur. hal, uitbreiding van de tentoonstellings ruimte en de bouw van een zaaltje, waarin met ingang van vandaag de „kunstuitleen- winkel” van de Stichting Beeldende Kunst IJmond-Noord in oprichting van start gaat. De grootscheepse verbouwingsoperatie van De Nieuwe Slof heeft precies drie maanden in beslag genomen. Op basis van een strak gehanteerd tijdschema werd in die periode een veelomvattend uitbreidingsplan uitgevoerd, dat onder meer voorzag in een spectaculaire verrui ming van de entree met daaraan gekop peld een forse vergroting van de zalenac commodatie, de uitbouw van de requisie- tenruimte achter het toneel en van de spreekkamers van het in het complex gevestigde dienstencentrum voor oude ren, de realisering van buffetten, diverse keukenruimten, een koelcel, een aparte garderobe voor de bezoekers van de thea terzaal, kantoren en kleedruimten voor het personeel, een stencilkamer, uitbrei ding van het aantal toiletgroepen, de plaatsing van een informatiebalie in de Gespreide betaling mogelijk! DE GROOTSTE KOLLEKTIE VOOR DE LAAGSTE PRIJZEN net. 978, ion- 600 978, 300. 976, 978 QL„ gas slijk, I Volgens de burgemeester bestaat er alle reden om ter gelegenheid van de herope ning van het centrum feest te vieren. „Men zou”, aldus de heer Hubers, „kunnen spre ken van een democratisering van de cul tuur. Via toneelvoorstellingen en concer ten, bibliotheek, tentoonstellingen en nu ook kunstuitleen, komt binnen bijna ie ders bereik, datgene wat vroeger slechts aan een élitepubliek was voorbehouden. Dat kan een geweldige verrijking beteke nen van het leven. En natuurlijk kan dat ontdekken er toe leiden dat men de weg van de eigen creativiteit aandurft. De Nieuwe Slof kan bij dit alles een belang rijke rol spelen, en ook daarom kunnen wij ons verheugen over de verruimde, aangepaste accommodatie”. Zowel voorzitter Louis Schalkx van de Stichting Tentoonstellingen Beverwijk als de heer In ’t Hout van de Stichting Beel dende Kunst toonden zich in hun nopjes met de fraaie ruimten, die aan hun beider organisaties ten deel zijn gevallen binnen de uitbreiding van het ontmoetingscen trum. Voordat het Wagenings Studenten Zi geuner Orkest „Malac Banda” de ope- ningsreceptie muzikaal leven inblies, overhandigde stichtingsvoorzitter Jan van den Berg aan burgemeester Hubers een fraai gepolijste stenen kolom met ko peren inscriptie, welk kleinood bleek te zijn vervaardigd uit dat stuk van de voor gevel van De Nieuwe Slof, dat ten behoeve van de aanbouw moest worden gesloopt. Zelf mocht de voorzitter ook talloze ge schenken in ontvangst nemen, waaronder een tweetal functionele brievenbussen en een door het personeel van het ontmoe tingscentrum zelf ontworpen en vervaar digd wandkleed met daarin verweven het beeldmerk van De Nieuwe Slof en het gemeentewapen van Beverwijk. _ouwmatron De sluiting van de pm 18, die samen met de pm 21 de produktie van kran tenpapier in Velsen voor haar reke ning neemt, staat nu vast. De machi ne gaat eerder dan gepland uit be drijf. De pm 21, waarvan nog niet vaststaat of deze definitief stopgezet moet worden, krijgt voorlopig nog even de tijd. Zowel de Raad van Be stuur als de ondernemingsraad stu deren op mogelijkheden de pm 21 voor Velsen te behouden. Door de sluiting van de pm 18 komt een aantal arbeidsplaatsen in Velsen op de tocht te staan. De directie heeft inmiddels alle vacatures binnen het bedrijf in Velsen aan het personeel bekendgemaakt zodat er intern gesol liciteerd kan worden. De OR had de directie ook gevraagd aan te geven met welke personeelsbezetting Van Gelder Velsen de komende maanden zal draaien. Deze opgave is in eerste instantie achterwege gebleven. Na overleg tussen de vakbonden, de OR en de directie is overeengekomen als nog voor de produktiesector de normbezetting aan te geven. De Indu striebond FNV had aanvankelijk la ten weten op deze opgave weinig prijs te stellen. Deze bond was van mening dat Van Gelder eerst duidelijkheid over de gehele vestiging diende te verschaffen. Nu alleen voor de pro- duktie-sector globale afspraken ge maakt zijn, houdt de FNV voldoende ruimte over om indien nodig een ei gen afwijkend beleid te voeren. De OR in Velsen is weinig te spre ken over de handelwijze van de Raad van Bestuur in Amsterdam die ver weten wordt zich te veel met de gang van zaken te bemoeien waardoor de bewegingsvrijheid van de plaatselij ke directie danig beperkt wordt. Zo is de OR weinig gelukkig met de gang van zaken rond de opgaven van een normbezetting. Daarbij zijn de belan gen van het personeel enigszins in de knel gekomen, zo wordt gesteld. Vanavond naar iBouwmatron •A' •v>ss. V4WS/.A v. ,v

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 9