Kraakactie van buurthuis in centrum van Beverwijk rond de losplank HSV viste in Middenmeer de IJmond blijft voorlopig bezet Voormalig belastingkantoor voor burgerlijke stand j Nieuwe parkeermaatregelen ,,De Schans” agenda I Betaald parkeren voldoet aan verwachtingen Geen verrassingen in hoofdklasse dammen Veel spanning bij bridgestrijd 6 MAANDAG 10 NOVEMBER 1980 IJMOND 7 t 56 146 32). I I I I I I I I k BEVERWIJK HEEMSKERK (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In februari van dit jaar is in Beverwijk op grote schaal het prijsmechanisch parkeren ingevoerd via parkeer- Heemskerk (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Een actie groep van het buurthuis „De Schans” heeft met enkele groe pen aan welke het buurthuis on derdak verleent zaterdagmorgen besloten de bezetting van het voormalig belastingkantoor aan de Schans voort te zetten. Aanvankelijk lag het in de be doeling het leegstaande grote ge bouw slechts drie dagen bezet te houden. Donderdag 6 november betrok men het belastingkantoor wederrechtelijk in de hoop daar mee een gesprek op gang te krij gen met het gemeentebestuur. Toen dit in die drie dagen abso luut niet reageerde viel zaterdag het besluit om het gebouw bezet te houden. Beverwijk automaten en parkeermeters. In middels kunnen de ervaringen worden overzien. In een rapport voor de gemeenteraad conclude ren B. en W. dat het prijsmecha nisch parkeren volledig aan de verwachtingen heeft beant woord, hoewel niet voor honderd percent een ideaal beeld kan wor den gecreëerd. In en om Haarlem Velsen-Umuiden uur 20.00 uur 19.30 uur K 1 Het voormalig belastingkantoor aan de Schans, op de hoek van de Breestraat in Beverwijk. 4 verwerking dierlijk tot u> Begrijpelijk dat „De Schans” nu zit te lonken naar het grote gebouw aan de overzijde, dat volgens de actievoerders wel bruikbaar is als buurthuis en in elk geval veel meer ruimte biedt dan waar over men nu kan beschikken. Rinus Hühl en Ton de Haas vochten in een bijzonder fraaie partij om de winst. Lange tijd slaagde Hühl er in de stand gelijk te houden en daardoor kansen te behouden. Gebrek aan wedstrijdritme en routine werden Hühl in het late midden spel fataal en De Haas won volgens het boekje. Gerard Beerepoot en René Boulo- nois houden de achtervolging op leider De Haas goed vol. René Boulonois strafte een minuscuul foutje van George Postma meedogenloos af. Zonder Postma ook maar de geringste kans op herstel te ge ven, haalde hij de punten binnen. Gerard Beerepoot, die enige tijd naar de juiste vorm zocht, herstelde zich duidelijk tegen Cees van der Vlis. In een theoretische variant overspeelde hij Van der Vlis. Al in de opening was het voordeel zo groot, dat er van enig tegenspel nauwelijks sprake was. DE HANDEL WAS GEDURENDE DE AFGELOPEN week weer aangewezen op de kleine vaart. Daar wordt op het ogen blik om het hardst „in span” geopereerd. Hiertoe hebben meerdere schepen uit Urk, Den Helder en Wieringen maar ook uit IJmuiden zich letterlijk aan elkaar verbonden tijdens het vissen. In het verle den deed men dit uitsluitend om haring te vangen. Nu zou er misschien een kans bestaan om deze visserij te gaan beoefe nen op sprot. ZIJN WE ECHTER GOED GEÏNFOR MEERD dan ligt de plek waar deze visse rij wordt bedreven net iets te ver om dagelijks aan de markt te kunnen ver schijnen. Dat laatste lijkt voor de sprot echter noodzakelijk zeker wanneer er een ruimere aanvoer zou ontstaan. Vanwege het vele werk dat aan het consumptie- klaarmaken verbonden is zouden deze visjes dan moeten worden ingevroren. DE EERSTE DAGEN VAN DE AFGE LOPEN WEEK bestond de aanvoer van de meeste schepen uit ongestripte wijting. Hoewel de handel aanvankelijk graag was bleef er af en toe toch wel eens een partij tje onverkocht in de hallen achter. De diepvriesbedrijven hebben van bijna alle aanvoerhavens de dichte wijting opge- DE WATERSTAND IN DE NEDER LANDSE HAVENS is de laatste dagen door de aanhoudende oostenwind bijzon der laag. Onder die omstandigheden staat er in de Vissershaven en in de Haringha- ven niet meer dan 4Vz meter water. De Noor stak ruim vijf meter. Eén en ander had tot gevolg dat dit schip ruim 12 uur verplicht werd buiten de pieren te blijven. Deze ringnetvisser de „Grymsby Lady” kon bjjna 1000 ton vis bergen. GEBOREN: Ronald, z. v. J. C. M de Boer en M. A. Brugge. Wilhelmina Johanna, d. v. W. J. van den Elzen en A. A. Wesseling. Susanne Mathilda, d. v. R. Half en A. Doekes. Sarah, d. v. H. P. C. Marcelis en E. Hoger- werf. Mirjam, d. v. J. J. W. M. Rozing en H. J. M. Grapendaal. Maria Catharina, d. v. J. A. L. Mijnen en C. M. M. Heijnis. Irene, d. v. J. B. G. Heim en M. C. Jonker. ONDERTROUWD: L. P. J. Hermans en E. T. Nijhof. T. Stienstra en B. T. W. Schelvis. J. A. Stoker en V. D. C. de Graaff. L. Bennink en G. F. G. de Jong. N. J. van Geldorp en A. J. Niesten. W. Heidergott en M. van Wijk. GEHUWD: K. P. Pieters en A. M. Dekker. D. Loocks en A. T. M. de Carpentier. J. G. Dekker en S. Morcus. Y. Blok en A. Daan. P. C. Lensen en I. Vos. OVERLEDEN: D. Suijatantra, 66 jaar. S. Wijbenga, 69 jaar. P. J. Granneman, 87 jaar. G. van der Kolk, 66 jaar. J. A. Klinkenberg, 84 jaar. J. J. Konz, 87 jaar. GEBOREN: Sidney Pettinga, Joeri Boendermaker, Jessica Elizabeth Boertien, André Johan nes van de Merwe, Natalie Suzanne Dujjn, Maurits Matthijs van V^en, Bernardus Adrianus Redeker, Maarten Hendericus Oortwijn. GEHUWD: Leonardus C. M. Schoenmaker en Wil helmina A. Wentink, Jacobus G. P. Been tjes en Gijsbertha Kluft, Petrus C. Bos en Janna E. Streuer, Johannes C. J. Zoon en Anna C. Eckhardt, Jacobus P. Ooteman en Annigje van Sleen, Johannes M. Lame- ris en Marie L. C. J. Linting. ONDERTROUWD. Jacob van Leeuwen en Ingrid M. L. P. Sporthal Zeewijk, vaste avond maandag 19- 23 uur zaalvoetbalcomp. Sporthal IJmulden-Oost, vaste avond woens dag 19-23 uur zaalvoetbalcomp. Het voormalig belastingkantoor voor de IJmond, aan de overzijde van het buurt huis aan de Schans, staat al geruime tijd leeg. Het zou bestemd worden voor jonge renhuisvesting door het in appartementen te verbouwen. Volgens de actievoerders is dat financieel geen haalbare zaak geble ken. Het gemeentebestuur ziet geen kans om tot prijzen binnen de subsidienormen te komen. Enkele grote particuliere aan nemers in de Umond zien volgens de actievoerders geen heil in een particuliere exploitatie. dere aanvoerhavens gelost. Betreurens- waardig dat deze vis reeds gedenatura liseerd bestemd is voor de industrie van voedsel voor huisdieren. Daarbij te be denken dat juist op het ogenblik er zo veel te doen is over vangstverdeling en al of niet toegestane kwantums. OPMERKELIJK WAS OOK DE NIET GERINGE hoeveelheid verse haring die door Belgische en Franse vrachtwagens werd aangevoerd. Eén van de chauffeurs vertelde dat deze vis op slechts drie uur varen vanuit de haven van Boulogne was gevangen door de allerkleinste schepen die zich in span hadden verenigd. „Eén trek bleek vaak voldoende om weer huis waarts te kunnen keren”, aldus de Frans man. Voor onze mensen toch een zaak met In de eerste klasse was de meest opmer kelijke uitslag de overwinning van Anton Blok op Quirinus van Leeuwen. Ook de partij van Gerrit Rink tegen Peter van Veen was van belang voor de competitie- stand. Het werd na een goede partij van beiden een degelijke remise. DCU-3, dat in de bondscompetitie moest aantreden tegen het Haarlemse DVS, moest winnen om kampioen van Kennemerland te wor den. Zover kwam het niet, want de wed strijd eindigde voorlopig in 9-9; door het late uur moest de alles beslissende partij tussen Piet van den Berg en Van der Klashorst worden afgebroken. Voor DCIJ kwamen Piet Kok en Piet Smit tot winst, maar daar stonden nederlagen van Gerrit Moleman en Henk Swier tegenover. Ar nold Beukema, Jaap van Straten, Koos de Vries, Cor Heilig, Tommie Postma speel den remise. Het betaald parkeren en de aanstelling van vier parkeercontroleurs hebben vol gens het college tot een beter parkeerge- drag geleid. Wat het grootste parkeerpleinbetreft, namelijk het Meefplein, is geconstateerd dat het deel tussen de Nieuwstraat en de Bloksteeg behoudens op de zaterdagen minimaal is bezet. Het lijkt B. en W. gerechtvaardigd voor dit deel van het Meerplein een verruiming van de parkeer- faciliteiten in te voeren via een tot de helft gereduceerd tarief, uitgaande van maxi maal negen uur betaald parkeren per dag. B. en W. stellen tevens de mogelijkheid voor per kwartaal een parkeerkaart aan te bieden voor 300. Aan de hand van de ervaringen zal bekeken worden of dit goedkope tarief voor een deel van het Meerplein ook voor de zaterdagen kan worden gehandhaafd. In het gebouw zijn tijdens de leegstand heel wat vernielingen aangericht, maar met het geld dat de gemeente van plan was in het nieuwe buurthuis te investeren zou er provisorisch wel snel iets aan op te knappen zijn. Volgens de actievoerders is een gesprek daarover met het gemeente bestuur nog niet mogelijk gebleken en ook slaagde men er niet in deze zaak op de In de drie bezettingsdagen kon er ook eens een groot jongerenfeest worden ge houden, zij het in de kou, want de verwar ming in het gebouw bleek al vernield te zijn voordat de bezetters er in trokken. Geen ruimte kan „De Schans” ook bieden aan de vechtsportvereniging Banzaï. Turken, jongeren, leden van de vecht sportvereniging en van andere groepen die hun domicilie in het buurthuis hebben, maar voortdurend met ruimtegebrek kampen, behoorden mede tot de bezetters van het gebouw. Hedenmorgen had het gemeentebestuur nog geen plannen voor enerzijds uitzetting of anderzijds een snel overleg met de bezetters. DE WEERSOMSTANDIGHEDEN HEBBEN de aanvoer in het begin van de week enigszins belemmerd. In de nacht van donderdag op vrijdag kon niet wor den gevist. De vloot bleef binnen en de bemanningen genoten een lang weekend. Een enkel span dat het in de nacht van vrijdag op zaterdag nog even probeerde lag zaterdagmorgen de vangst aan de kop van de haven te lossen. Deze vis was reeds gestript en was dus geschikt om maandag direkt aan de afnemers te worden ver zonden. Knelpunten bij het parkeren elders doen B. en W. nog een aantal andere maatregelen voorstellen, zoals het plaat sen van een aantal parkeermeters aan de onevenzijde van de Koningstraat tussen de Meester van Lingenlaan en de Zees traat; het plaatsen van tweeuursparkeer- meters aan de onevenzijde van een gedeel te Kloosterstraat en het bijplaatsen van enkele halfuursparkeermeters op het Sta tionsplein vóór de bankgebouwen. Overwogen zal worden over te gaan tot de plaatsing van een aantal parkeerme ters aan df Alkmaarseweg bij de firma’s Mayran, Groot en Klein. In overweging is ook voor de zuidoost- zijde van de rijbaan van de Prins Bern- hardlaan een parkeerverbod in te stellen. Door de invoering van het prijsmecha nisch parkeren is namelijk een grotere parkeerdruk ontstaan ten westen van de Breestraat. In verband met de weekmarkt kleven er op dit moment nog bezwaren aan de in voering van betaald parkeren op de Markt. Overleg over een verplaatsing van de weekmarkt naar elders is nog gaande. Inmiddels willen B. en W. een eerste aan zet geven tot betaald parkeren op de Markt door de plaatsing van een aantal halfüursparkeermeters ter plaatse van de voormalige benzinepomp nabij de Ko ningstraat. SANTPOORT. In de viertallen competitie bridge van De Kennemers waaraan door twintig teams wordt deelgenomen en dat in ,,’t Velser- hooft” te Santpoort plaatsvindt, be haalde op de eerste wedstrijddag de formatie bestaande uit Barzilay/ Woudsma en Kmppen/Van Etten het beste resultaat door de dames Fetzer/ Woertman en Degeling/Ladage met een verschil van meer dan 74 match- punten te verslaan. In overwinnings- punten uitgedrukt betekende dat een twintig minus twee overwinning. Arpad/Kesting en Koolhaas/Ruis had den geen enkele moeite met het team Donken/Veuger en Van Kooten/Doedes dat een 20-0 nederlaag te incasseren kreeg. Kleve/Van Thiel en Andela/Fort- gens behaalden een gedegen overwinning op de families Edeling en Vreeswijk: 17-3. agenda voor de eerstkomende raadsver gadering te krijgen. Gedurende de drie dagen die de bezet ting zou duren zijn er door de buurt huisstaf allerlei activiteiten in het gebouw georganiseerd, speciaal voor groepen die het buurthuis tot nu toe niet of nauwelijks onderdak kon verlenen. Dat is in de eerste plaats de gemeenschap van Turkse werk nemers in de IJmond, steeds groter in aantal. Zij kunnen slechts op één avond in de week in „De Schans” terecht, terwijl zij graag veelvuldiger over ruimte willen be schikken voor hun feesten, bruiloften en gezelligheidsbijeenkomsten. Uit andere gebouwen worden zij nogal eens geweerd. Op spandoeken en met bulletins werd duidelijk gemaakt waar het de bezettende groepen om gaat. Het buurthuis „De Schans” is veel te klein. Dat is ook erkend door het gemeentebestuur dat plannen op stapel zette voor een nieuw buurthuis aan de Brink. De buurt kreeg inspraak en via een artikel 19-procedure (versneld) kwam de zaak rond. Het bestuur van „De Schans” had de heipalen volgens de actie voerders al besteld toen men vernam dat het gemeentebestuur nog niet zeker bleek te weten of het nieuwe gebouw voor de tachtig percent rijkssubsidie in aanmer king zou komen. Zonder die rijkssubsidie valt er aan nieuwbouw niet te denken. De actievoerders verwijten het gemeentebe stuur „onzorgvuldig handelen” en het be stuur van „De Schans” zit inmiddels met een rekening van de architect van het nieuwe gebouw van rond de zeventigdui zend gulden in de maag. een nare bijsmaak. Want er is voorheen door ons Hollanders niet naar hartelust gevist op de Sandettiebank en Seinebaai? Thans voor onze schepen verboden gebied! OVER HET VERBOD OM OP DE NOORDZEE OP makreel te mogen vissen behoeft de handel zich niet ongerust te maken. Verscheidene trawlers onder En gelse vlag hebben hun lading in de Eems- haven bij Delfzijl reeds binnengebracht. Bovendien lag er in de nacht van dinsdag op woensdag een in Noorwegen gebouw de ringnetvisser bij de papierfabriek een kleine 150 ton verse makreel te lossen. De bedoeling was dit schip in de Vissersha ven te lossen. Door zijn grote diepgang was dat echter niet mogelijk. VELSEN. Hengel Sportvereniging Velsen heeft haar jaarlijkse visdag in de wateren rondom Middenmeer weer ach ter de ru|Er werden die dat 242 boven maatse vissen j evanj en. Daarvan wist de heer J. Beliën er 49 boven water te halen en werd daarmee vangstkampioen van de dag. DIVERSEN Alarmnummers; Politie 41444, brandweer 32132, milieuklachten 96000. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45, dinsdag 14-17 uur volw., 15.00-17.00 uur jeugd. Filiaal Beneluxlaan,dinsdag 14.00-17.00 uur volw., 15.00-17.00 uur jeugd. Kinderboerderij, Vrijburglaan, maandag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 13.15-16.45 uur. Speeltuin Poelenburg, H. Pootstr., dagelijks van 10.00-12.0 uur en 13.30-17.30 uur geopend. Stichting alg. maatschappelijk werk, V.d. Hoopstraat 27. Beverwijk, spreekuur werkda gen van 9.00-17.00 uur. Tel. 30766. Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945, gebouw De Beurs, 4e etage. Spreekuur dokumentatiecentrum na tel. afspraak elke vrij dag 14.00-16.00 uur. Tel. 02550-19142. NIET GERINGE HOEVEELHEDEN KLEINE SCHELVIS werden vanuit an- (Van onze dammedewerker) IJMUIDEN. In de hoofdklasse- competitie van Damclub IJmuiden zijn weinig verrassende uitslagen te noteren. Steeds duidelijker wordt, dat de eerste-tientalspelers onderling uit gaan maken wie de clubtitel zal behalen. Vooral het spel van Ton de Haas is bijzonder produktief. Het zal voor de achtervolgers bijzonder moeilijk worden de race vol te houden. De overige uitslagen zijn: 2. S. van de Kaar; 3. H. Evenhuis; 4. P. Spek; 5. H. Schoffelmeer; 6. H. van de Tar; 7. J. de Vries; 8. G. van de Tar; 9. H. Evenhuis jr.; 10. T. Schaaper. De volgende wedstrijd voor de winter competitie is op 15 november gesteld. BIOSCOOP EN THEATER Kennemer I, Zeestraat, maandag „The revenge of the Pink Panther” Kennemer II. Zeestraat, maandag „All that jazz" Luxor I, Breestraat, maandag 19 en 21.30 uur The seawolves". Luxor n, Breestraat, maandag 19 en 21.30 u. „Emanuelle en de blanke slavinnen". DIVERSEN Alarmnummers: Politie 25555, brandweer 22922, milieuklachten 96000. Centrale bibliotheek. Kerkstraat 44, dinsdag 14.00-17.00 uur volw., 15.00-17.00 uur jeugd. Dienstencentrum voor bejaarden. Kerk straat, maandag t/m vrijdag geopend van 9.00- 17.00 uur. Animal Farm, W Alexanderplantsoen, ge opend woensdag 13.00-17.00 uur. Stichting alg. maatschappelijk werk. K Delfsweg 1, Beverwijk. Spreekuur op werkda gen van 9 tot 12.30 uur, tel. 26177 (ook voor Wijk aan Zee en Castricum). Stichting school- en beroepskeuze NH. Plein 1945 nr. 90 gebouw De Beurs 4e etage. Spreek uur dokumentatiecentrum na tel. afspraak, elke vrijdag 14.00-16.00 u„ tel. 02550-19142. Huurdersspreekuur, iedere eerste maandag v. d. maand van 19.30-21.00 uur in De Schans, Schans 10, B’wjjk, de Lichtboei, Luxemburg- laan 6, H’kerk, de Zandkraai, Hkndelstraat 93, H’kerk. De Nieuwe Slof, Kerkstraat, expositie Haagse Kunstkring ma t/m vrij. 10-22 uur, za. 14-17 uur. 5/11 tot en met 30/11. Stadskantoor, Pres. Kennedyplein, fotoexpo- sitie en expositie oude camera’s t/m 28/11. Eenzelfde resultaat boekten Kroone/ Berkhout en Bode/Eysker tegen Brou- wers/Schaap en Weimar/Stolk. Uitslagen: Kleve/Van ThielAndela/ Fortgens - fam. Edeling en Vreeswijk: 17- 3. Soomers/WijersWareman/De Meij - Peil/HoogenboomHuyg/Van der Vlugt: 12-8; Kroone/BerkhoutBode/Eysker - Brouwers/SchaapWeimar/Stolk: 17-3; Jacobs/Van Vlietfam. Maagdelijn - Per- sijn/De VriesVan Sprang/De Vries: 15-5; Porck/Bonderfam. Horbeek - Muller/ NeedAndela/Muller: 12-8; Kauffman/ Heerefam. De Reeper - Anten/Doornen- balVan der Vlugt/Ris: 15-5; Derenberg/ PartnerGordijn/Handgraaf - Kulman/ Van der KuilVonk/Smakman: 13-7; Ar pad/KestingKoolhaas/Ruis - Donken/ VeugerVan Kooten/Doedes: 20-0; fam. HeereWajon Elenbaas - Verheijen/Ou- werkerkfam. Beeksma: 19-1; Woudsma/ BarzilayKnippen/Van Etten - Fetzer/ WoertmanDegeling/Ladage: 20-2. TONEEL Stadsschouwburg (Wilsonsplein, tel. 315571) Vandaag en morgen 20.15 u.: Fons Jansen met „Zullen we handhaven?” MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestr., tel. 321155) Dinsd. 20.15 u.: Noordhollands Promenade Orkest. Concertzaal Kadens (Smedestraat 31, tel. 311891) Dinsd. 20.15 u.: Concert door Simon bij de Ley, hoorn, Angela Skala, viool en Jan Slot houwer, piano. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr., tel. 311004) 15,30, 19 en 21.30 u.: „Being there”, a.l. Frans Hals (Fr. Halsplein, tel. 254731) 19 en 21.15 u.: „Mad Max”, 16 j. Lldo (Houtplein, tel. 312288) 14, 19 en 21.30 u.: „Zanadu”, a.l. Luxor (Gr. Houtstr., tel. 311865) 14, 19 en 21.30 u.: „The shining", 16 j. Roxy (KL Houtstr., tel. 312395) 19 en 21.30 u.: „De twee missionarissen”, a.l. Studio (Gr. Markt, tel. 310033) 19 en 21.15 u.: „La Strada, 16 j. Dinsd. 19 en 21.15 u.: „Het teken van het beest”, 16 j. Cinema Quirinus Internationaal (L. Veerstr., tel. 326145) 14, 15.30, 19, 20.30 en 22 u.: „Kamer meisjes jong en vurig”, 16 j. Filmschuur (Smedestraat 23, tel. 312439) Dinsd. 21 u.: „Dadascope” en Passiomate Pas time”. Oldendorp, Martinus A. C. Hoogewerf en Helena W. M. Lubbers, Cornells J. Mul en Erica G. M. Henneman, Gert Jan de Jong en Aaltjen G. Wechelaer, Jacobus T. Tromp en Johanna M. de Vreeze, Jan J. Kremer en Jantina Smit. OVERLEDEN: Hendrik Jacobus Lips, 52 jaar, Elisa beth Wilhelmina Margrieta Schuijt, 25 jaar, Hendrikus Ludovikus Bunders, 78 jaar, Jan Klinkenberg, 77 jaar, Margrie- tha Scheper-Haandrikman, 89 jaar. kocht voor voedsel. BIOSCOOP EN THEATER City I, Kennemerlaan maandag 20.00 „American Gigolo”. City II, Kennemerlaan maandag 20.00 uur „Het laatste ultimatum”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Pieter Vermeulenmuseum: Ma. t/m vrij, van 9.30- 17.00 uur. Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen, 18e- eeuwse stijlkamers wo. t/m zo. van 14.00-17.00 uur, van 1 okt. t/m 31 mei. Tevens Felison- expositie „Idealen en alternatieven” van di. t/m zo. 14-17 uur 9/11 tot en met 8/12. Gemeentehuis: Tel. 19000. Bezichtiging op werkdagen van 10.00-12.00 uur. DIVERSEN Storingnummer openbare verlichting, gas en water 10777. Telefonische Hulp Dienst, 023-326655 dag. 19.00-04.00 ’s nachts, zaterdag en zondag 11.00- 04.00 ’s nachts. Alarmnummers: Politie 19033, Ongevallen dienst 23355. Hoogovens 02510-96000. Brand weer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmuiden 20750. Algemene Hulpdienst Velsen: Iedere werk dag van 9.00-11.30 uur, tel 02550-18888. Centraal Orgaan Bejaardenbeleid: Abelen straat 1, Umuiden op werkdagen van 9.00-10.00 uur. Tel. 12464. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurig zieken, Velserduinweg 52, IJmuiden. Ma. t/m vrij. 9.00-10.00 uur. Tel. 02550-11830 of 22169. Stichting alg. maatschappelijk werk, De Noostraat 4, IJmuiden. Spreekuur dag. 9-10 uur. Tel. 10661. Geref. Stichting voor Maatschappelijk Werk, telefonisch spreekuur iedere werkdag v. 9.00- 10.00 uur ’s morgens tel. 02510-33695. Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945 nr. 90 gebouw De Beurs 4e etage. Spreek uur dokumentatiecentrum na tel. afspraak elke vrijdag 14.00-16.00 uur, tel. 02550-19142. Sociale Dienst, Spaamestraat 2, IJmuiden, maandag t.m. vrijdag 9.00-10.30 uur nieuwe kliënten, voor andere kliënten ook op afspraak, maandag t.m. donderdag 9.00-10.30 uur kliënten Wet Werkloosheidsvoorziening of Rijksgroeps Regeling Werkloze werknemers, tel. 02550- 19124. Centrale bibliotheek. Plein 1945, dinsdag 10.00-12.30, 14.30-17.30 en 19.00-21.30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, Wil- lemsbeekweg 96, dinsdag 15.30-17.30 uur. Filiaal Santpoort, Crocussenstraat 1, dinsdag 10.00-12.30 uur. Tevens expositie bladwijzers uit het bezit van dhr W. H. Kramer, tot en met 22 nov. Filiaal Umuiden-West, Zeewijkplein 27-29. Dinsdag 10.00-12.30 uur volw. en tieners, 19.00- 21.30 uur alle leeftijden. Filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 177, dinsdag 19.00-21.30 uur volwassenen. Ultleenpost „Breezicht”, Keizer Wilhelm- straat. Woensdag 16.00-17.00 uur: Bejaarden. Ultleenpost in de Moerbergschool, Kanaal straat. Woensdag 14.00-15.30 uur: Jeugd. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk plein 260, tel. 20650 van 11.00-12.00 uur. 10.00- 11.00 uur spreekuur kruisverenigingen, 11.00- 12.00 uur spreekuur wijkpostleider. Buurthuis De Brulboei, Kanaalstraat 228, maandag 18.00-19.00 u. spreekuur huurdersver. Velsen. Voor dringende zaken, tel. 21791 M. Hoek. Handenarbeidcentrum, Andrea weg, Velsen- Noord, Open: maandag 13.30-21.30 uur, dinsdag t/m vrijdag 9.30-21.30 uur, zaterdag 9.00-12.00 uur. Recreatiebad De Hoogeberg, Trompstraat, dinsdag 6.45-8.00, 12.00-13.30, 16.00-17.30 en 19.30- 20.45 gemengd zwemmen, 9.30-10.20 da mes en bejaarden, 9.00-18.00 peuterbad, 7.00- 22.00 solarium. Kinderboerderij Velserbeek, Velsen-Z. Ge opend: zon- en feestdagen en woensdagmiddag 14.00-17.00 uur. a

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7