Groentemarkt herstelde zich zeer vroege vorstperiode na Indrukwekkend concert en Automobilist KLM heeft bouwplan voor Schiphol-Oost Politie Schiphol jaarlijks goed voor 6000 bonnen rijdt door na aanrijding fZBCr fe I- i veilingen, beverwijk Zanglust” Animo” Kentuck. Een prima zware shag, verpakt in een luchtdicht verzegeld pakje. (Het uiterlijk is echter sinds kort wat aangepast). Kentuck. Een hele goeie zware shag, gemaakt van de beste Kentucky tabakken. Dat kost wat meer en dat kun je proeven. iG I ra FriK. I Weer aanvoer van Israëlische anjers Onder leiding van dirigent Piet de Reuver 1 Ijl Fi Kentucky EB Vijf verlichte plattegronden in gemeente Velsen Politie maakt eind aan uitzendingen van clandestiene zender Geen opheffing eenrichtingverkeer voor fietsers ook ’n grandioze kollektie héél eigentijds bont... ook de schitterende kollektie leer van Etienne Aigner... 5 Dorpsraad Driehuis bepleit plaatsing verkeerslichten I MAANDAG 10 NOVEMBER 1980 9 IJMOND o o o 0 0 O r i DE •s 1 men’s fashion grote houtstraat 124/haarlem grote houtstraat 124 haarlem (Van een onzer verslaggevers) SCHIPHOL. De KLM is bezig een nota samen te stellen over de plannen voor de bebouwing van het zogenaamde „Roemerterrein” in Amstelveen. Dit is het terrein in de nabijheid van het huidige KLM-hoofdkantoor waar het voormalige beroemde cafe „de Roemer” heeft gestaan. Dit staat te lezen in het novembernummer van het personeelsblad van de KLM „de Wolkenridder”. BEVERWIJK. De belangstel ling voor het gezamenlijk concert dat het Operette- en Operakoor „Animo” en Mannenkoor „Zang lust” vrijdagavond gaven in de grote zaal van „De Nieuwe Slof’ te Beverwijk was zeer groot. En dat was volkomen gerechtvaar digd, waar de organisatoren erin waren geslaagd drie solisten van naam te contracteren en boven dien een bijzonder appetijtelijk programma hadden samenge steld. 50 gram EXCELLENT F' Bloemen Wsw .-‘WsS (ADVERTENTIE) b (ADVERTENTIE) 4- G. D. KONING (ADVERTENTIE) Kentuck blijft I 1 (Van een onzer verslaggevers) ,;S.* jet ren van de gedaan kocht. De prijs van selderyknollen liep op tot boven de twee gulden per stuk. De prijs van de boerenkool lag tegen de twee gulden aan bij een aanvoer van vierdui zend kilo. Een bosje wortelen leverde tot 285 cent op. Voor de glasprodukten werden ook goede prijzen be taald. De noteringen waren vrijdag: andijvie 40-200, bleekseldery 99, bloemkool 145, boerenkool 63-99, bos peen 285, seldery 25-65, breekpeen 36-55, Chinese kool 73- 81, knolseldery 97-201, komkommers 36-99, kroten 40-49, peterselie 34-64, postelein 155-160, prei 125-190, radijs 75- 84, schorseneren A 99, B 61, sperziebonen 610-700, spinazi 95-200, sla 30-62, uien 46-86, waspeen 74-81, gesneden boerenkool 75-87, champignons 123-134, rammenas 38-40. Schiphol-Oost (rechts) raakt vol. Wordt de Ringvaart hier verlegd dan kan de KLM ook het terrein links op de foto voor luchthavenactiviteiten benutten Het lijvige, achttien werken tellende pro gramma werd door dé koren afzonderlijk en in combinatie met de solisten uitge voerd. De algehele leiding van de avond berustte bij dirigent Piet de Reuver die de zaak voortreffelijk onder controle had. Jenny Veeninga (gehuld in oogverblin dende toiletten) is een flexibele sopraan, warm getimbreerd tot in de hoogste regis ters en steunend op een perfecte adem- techniek. Bovendien beschikt zij over een zelfverzekerde podiumallure. De sopraan trad verschillende keren op, evenals de andere solisten. Een indringende vertol king gaf zij van de ontroerend mooie aria „Madre pietosa, vergine” van Giuseppe Verdi. Uitstekend gesteund door Animo kon den de drie solisten alle facetten van hun vocaal kunnen laten schitteren in „Ogni suaver tal femmina” uit La Traviata van Giuseppe Verdi. Een imposante belevenis was het optreden van beide koren en solisten in „Mag der Himmel euch verge- ben” uit Martha van Friedriech von Flo- tow en „Te lodiamo” uit I Lombardi van Verdi. De trefzekere, kleurrijke en sug gestieve pianistiek van accompagnateur Hans Broekman was de steun en toever laat van solisten en koren. Het uitzonder lijk fraai uitgevoerde programma, voor zien van foto’s van alle medewerkenden werd toegelicht door presentatrice Dinie de Goede. v.i.: V.I.1» men’s fashion Mannenkoor „Zanglust” excelleerde na drukkelijk in werken waarin met de solis ten werd opgetreden (II Trovatore, La Forza del Destino en Landerkennung): evenwichtige koorzang, fraai van klank kleur en zeer beschaafd. Een fijnzinnige, verderlichte vertolking ontlokte Piet de Reuver aan zijn mannen in „Kaukasisch” van Wolf Dide Kleeberg met een voortref felijk gewichtsloos „bouche fermé”. Wei nig affiniteit bleek het koor te hebben met de „Kaiserwalzer” van Johann Strauss. Hoewel de dirigent de beweging goed gaande hield werd het een slordige uitvoe ring, de concentratie bij zijn discipelen was ook niet optimaal. Indrukwekkend revancheerde Zanglust zich echter in het prachtige „The lost Chord” van Arthur Sullivan, dit was zang op hoog niveau. Het Operette- en Operakoor „Animo”, eveneens onder leiding van Piet de Reu ver opende zijn aandeel in het programma met selecties uit Maske im Blau van Fred Raymond en Der Bettelstudent van Carl Millöcker met de drie solisten. Opvallend was de voortreffelijke klankverhouding van dit grote koor dat over uitstekend stemmenmateriaal beschikt. Representa tief voor het hoge peil waarop het koor zich beweegt was de vertolking van het Jagerchor en het Hirtenchor uit Rosa- munde van de romanticus bij uitstek, Franz Schubert; een vol verzadigde koor- klank met een verwarmende klankinten- siteit, nooit geforceerd, elegant en even wichtig. Ragfijne, gevoelige zang beluis terden we van het dameskoor van Animo in „O, Pastorelle addio” van Umberto Giordano, ofschoon het in de slotmaat dreigde te derailleren. HEEMSKERK. In samenwerking met de Heemskerkse politie maakte de opspo ringsdienst van de PTT zondagmiddag een eind aan de uitzendingen van de pira tenzender Firato in Heemskerk. De clan- distiene zender zond reeds elf weken uit. Vanuit een woning aan de Kerkstraat in Heemskerk werd uitgezonden op zeer ho ge frequentie. Door middel van appara tuur op een zolder van een flatgebouw aan de Jan Ligthartstraat in Heemskerk werd deze frequentie omgevormd tot 240 Mega- herz, een normale radioband. De politie forceerde zondagmiddag de deur van de woning aan de Kerkstraat omdat de bewoners de politie niet vrijwil lig toegang tot het pand wilde verschaf fen. De politie trof geluidsapparatuur aan, die eigendom was van een 18-jarige Beverwijken De zender was spoorloos verdwenen. Op de zolder van het flatge bouw aan de Jan Ligthartstraat nam de politie een omvormer, een zender, een voedingseenheid en kabels ter waarde van 800 gulden in beslag. De eigenaar van de apparatuur is vooralsnog niet achter haald. zuil komt op een nog nader te plaats in Velsen-Noord te staan. Een verzoek tot het plaatsen stadsplattegronden is destijds door de bewoners van Zee- en Duinwijk tijdens een gemeentelijke contact- en in formatieavond en door de samenwerken de vrouwenorganisaties (Samvro). VELSEN. B. en W. hebben besloten aan een reclamebureau vergunning te verlenen voor het plaatsen van vijf ver lichte reclamezuilen met plattegronden van de gemeente Velsen. Die komen te staan in Santpoort-Noord op de Hagelingerweg bij de kruising met de Hoofdstraat; in Santpoort-Zuid bij het NS-station; in Velserbeek bij de parkeer haven aan de Parkweg en in IJmuiden- Zeewijk op het Zeewijkplein. De vijfde bepalen (Van een medewerker) BEVERWIJK. Op de groenteveiling was het vorige week even wennen aan de omschakeling van aanvoer en prijzen. Zag het er in het begin van de week naar uit, dat de aanvoer van groente van de koude grond geheel zou wegvallen, met vindingrijkheid zagen de kwekers kans de aanvoer toch nog weer wat op peil te brengen. Zo stond er vrijdag toch 20.000 kilo andijvie, waarvan de kwaliteit overigens uiteenliep. Dat kwam tot uitdrukking in de prijzen, want er werd van 40 tot 200 cent per Kilo voor betaald. Ook de invoer van prei kwam weer op gang. Er werd vrijdag 18.000 kilo aangevoerd. De meeste winterprodukten konden goed worden ver- Aanvankelijk lag het in de bedoeling op het terrein een gebouw neer te zetten waar de vervoersadministratie van de lucht vaartmaatschappij in zou worden gehuis vest, maar met het besluit van enkele maanden geleden de afdeling die momen teel in Rijswijk is gehuisvest niet naar Amstelveen te verplaatsen zoekt men bij de luchtvaartmaatschappij naar andere bouwmogelijkheden op dit terrein. Vanuit de groepscommissie voor de Dienst Automatisering zijn in de onderne- mingsraadsvergadering vragen gesteld naar de eventuele mogelijkheden voor huisvesting in een apart gebouw voor deze dienst. Wegens ruimtegebrek is een ge deelte van deze dienst namelijk gehuis vest in het Computercentrum in het ge bouw Kronenburg waar ook de pensioen fondsen van de KLM hun onderdak heb ben. Daarnaast zijn leden van de dienst on dergebracht op het oude Schiphol. Nauw samenhangend met de bebouwing van het Roemerterrein is de aanleg van een groot parkeerterrein voor circa honderd auto’s achter het Computercentrum. Aanvanke lijk lag het in de bedoeling het parkeerter rein in de lente van dit jaar te realiseren ware het niet dat de gemeenteraad van Amstelveen de aanleg van de parkeer plaatsen had tegengehouden omdat enke le raadsleden wat meer zicht wilden heb ben op het gebruik van het nieuwe kan toorgebouw. Voordat echter met de bouw van het nieuwe gebouw, waarin de KLM de dienst automatisering in wil huisves ten, begonnen kan worden, moet er een bestemmingsplan worden gewijzigd om dat er op het Roemerterrein een andere dan kantoorbestemming ligt. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Vrijdagnacht om streeks twee uur is een 17-jarige wielrijder uit Beverwijk bij het oversteken van de Alkmaarseweg ter hoogte van de Heems- kerkerweg in Beverwijk geschept door een automobilist, die het kruispunt vanuit Alkmaar naderde. De automobilist is na de aanrijding doorgereden. De wielrijder is met snij- wonden en kneuzingen in het gezicht en een hersenschudding opgenomen in het Rode Kruis Ziekenhuis. Als gevolge van de aanrijding verloor de auto een buiten spiegel en een rood spatbord, die door de politie in beslag zijn genomen. Getuigen van het ongeval worden verzocht contact op te nemen met de Beverwijkse politie 02510-29123. VELSEN. Voor soepele afwikkeling van de dagelijkse verkeersstroom zijn stoplichten nodig op twee plaatsen langs de doorgaande route Waterloolaan/Van den Vondellaan door Driehuis. De com missie verkeer van de Dorpsraad Drie huis komt tot die slotsom in een brief aan het Velsense college. Vooruitlopend op een nog vast te stellen verkeerscirculatie plan bevat de brief voor gemelde route ook andere voorzieningen ten behoeve van een grotere verkeersveiligheid. Als knelpunten in aanmerking komend voor verkeerslichten worden genoemd de onoverzichtelijke driesprong Waterloo laan/Van den Vondellaan-Driehuizerker- kweg en als tweede de T-kruising Van dén Vondellaan-Nic. Beetslaan. Voor de rij baan van de Van den Vondellaan wordt over de hele lengte een markering (witte streep) ten behoeve van fietsers noodzake lijk geacht. Aan de noordkant van de Waterloolaan is voor het voetpad betere markering (doorlopende witte streep, ro de tegelbestrating) noodzakelijk. Voor overstekend verkeer richting Driehuis wordt gepleit voor verbreding van de be staande vluchtheuvel nabij de kruising Waterloolaan/Van Houtenlaan. Voor ver keer uit de richting IJmuiden zou op deze hoogte tevens een fietspad moeten komen. Voorgesteld wordt verder aanleg van een voetpad vanaf de Lodewijk van Deijssel- laan naar de Van den Vondellaan en ver plaatsing van bushaltes langs deze route in zuidelijke richting. De lijst met aanbe volen verbeteringen kwam tot stand aan de hand van een opiniepeiling onder de dorpsbewoners die dagelijks van gemeld wegtracé gebruik maken. Tenor Nico Boer heeft een omvangrijke stem die hij moeiteloos beheerst en waar een fraaie glans van uit gaat. Uitstekend gesecondeerd door Zanglust had Nico Boer in „Der rote Sarafan” alle gelegen heid zijn vocale mogelijkheden te etale ren. Pieter van den Berg, die de zieke Lieuwe Visser verving, is een volbloed bas die speciaal in de lage registers diepe bewondering afdwong. Zijn trefzekere stem met een expressieve uitbeeldings- kracht kwam tot volle ontplooiing in de aria „II santé nome de Dio” uit La Forza del Destino van Verdi. ■X. I Op de bloemenveiling is het dieptepunt in de prijsvor ming nu wel voorbij. Vrijdag was de aanvoer bescheiden, maar de prijzen kwamen hoger te liggen. Het aanvoer- pakket wordt weer aangevuld met Israëlische anjers. Wat de aan voer van chrysanten betreft is men nu over het hoogtepunt heen en dat deed de prijs van trosanjers uit de kas oplopen tot 225 cent; een gulden meer dan vorige week. De anjerprijzen trokken aan. Voor de Israë lische anjers werd 28 tot 37 cent per stuk betaald. De statice noteerde 30 tot 40 cent. Freesia is er landelijk weinig. De prijzen kwamen rond de 45 cent te liggen. De aanvoer van planten is heel bescheiden. Inbraak. In de kantine van voetbal vereniging DEM aan de Hoflanderweg in Beverwijk is vannacht ingebroken. Er worden twee versterkers, een cassettere corder en twee microfoons vermist. De waarde van de buit bedraagt 3100 gulden. SCHIPHOL. De luchthavenpolitie op Schiphol blijkt een van de meest verbaliserende korpsen te zijn van ons land. Per jaar worden gemiddeld 6000 processen verbaal opgemaakt tegen verkeersovertreders. In de meeste geval len betreft het hier foutparkeerders. Om aan deze situatie een eind te kunnen maken heeft de politie op de luchthaven dan ook besloten in het komende jaar over te gaan tot de aanschaf van een tweede kraanwagen en foutparkeerders te verslepen. Tevens is in onderzoek de prijs voor dit verslepen aanzienlijk op te krikken om het foutparkeren zo onaantrekkelijk mo gelijk te maken voor de bezoekers van de luchthaven. Momenteel brengt de politie een bedrag van 100 in rekening per geval en wordt er 12 bewaarloon gevraagd per dag dat de auto, niet wordt opgehaald. Dit deelde de korpschef van de luchthavenpo litie R. E. Kloppenburg gisteren mee op de jaarlijkse bijeenkomst met de pers. Verder kondigde hij aan dat er wellicht stoplichten zullen worden geplaatst op enkele gevaarlijke punten op het luchtha- ’’venterrein. Hoewel over het algemeen ge sproken het verkeer een ordelijk en veilig verloop heeft, werd de politie het vorig jaar geconfronteerd met 742 verkeerson gevallen, waarvan 38 met letsel en 1 met dodelijke afloop. Niet alleen het gedrag op de weg baart de politie zorgen, maar ook het gedrag op de parkeerterreinen op Schiphol. Het komt nog herhaaldelijk voor dat er op de parkeerterreinen wordt ingebroken in aldaar geparkeerd staande auto’s of dat er vernielingen worden aan gebracht. Een opvallend geval van vernielzucht vormde het zogenoemde ruitentikken. Langparkeerders die een parkeerbon van jongere datum achter een andere achter ruit ontwaarden sloegen uit zuinigheidso- verwegingen de voorruit kapot van de betreffende auto om hierdoor de goedko pere autobon te kunnen bemachtigen. Ook is de politie enkele malen geconfron teerd met dieven die onder auto’s van de duurdere merken kostbare autovelgen stalen. Een intensievere controle op het parkeerterrein heeft echter een eind ge maakt aan deze situaties. Tenslotte hoopt de politie over te kunnen gaan tot automa tisering van de zogenoemde pasjesrege ling. Jaarlijks behandelt de politie onge veer 40.000 verlengingen of aanvragen van pasjes voor toegang in het douanege bied, hetgeen een groot beslag op de be schikbare tijd legt. Automatisering in de toekomst zal hierin verlichting moeten brengen. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. De Enige Echte Nederland se Fietsers Bond heeft de gemeente Vel sen verzocht in een aantal straten, waarin nu ook voor fietsers een éénrichtingver- keer geldt, het fietsen in beide richtingen toe te staan. Dat verzoek betreft Krom- houtstraat, Ampèrestraat, Deutzstraat, Stationsplein, Marktplein, Merwede- straat, Spaarnestraat, Nachtegaallaan en Leeuweriklaan in IJmuiden en de Pasto- rieweg in Santpoort-Noord. B. en W. vinden dat de huidige situatie voorlopig dient te worden gehandhaafd. Het verzoek zou pas in behandeling kun nen worden genomen in het kader van het totale verkeerscirculatieplan dat in voor bereiding is. De Fietsers Bond krijgt te zijner tijd gelegenheid voor inspraak op dat plan.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 9