MW wint met 3-0 Nederlandse kansloos: 6-1, 6-2 Mandlikova geeft Schutte tennisles Nieuwe Den Haag-trainer Van Vianen: Al mijn idealen nu bereikt [pqqrclenkoersen ISRAEL NIET Leiden simpel in kwartfinale A UITNODIGEN” sportpuntiq J jl „INDIA KAN Turnbestuurders blijven toch aan Geen debutanten in Engels team 1 99 23 i I I 4 I I I rv I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I Ij SPORT WOENSDAG 12 NOVEMBER 1980 1 UITSLAGEN: I r si leu- ars. en LD V >en [de 3e- af- /en d be- ig iS ter Jat )ie. bij- are >tor ito- de en 0,- B-SELECTIE VERNEDERD (Van onze sportredactie) Hana Mandlikova: soepel langs Nanette Schutte. (Van onze sportredactie) 1 JAN PREENEN Cees Schapendonk: derde doelpunt 9 VFL NEW DELHI. De atletiekbond van India heeft aan de internationale atle- tiekfederatie (IAAF) laten weten dat het land niet in staat is Israel uit te nodigen deel te nemen aan de Aziatische spelen, die in 1982 in India worden gehouden. Martin van Vianen: „Ik ken de Haagse humor". De spelers, die in de Geusselt in Maas tricht waar door de concurrentie van de carnavaleske elfde van de elfde viering slechts een handjevol toeschouwers aan wezig was kan Zwartkruis voorlopig wel vergeten. Niet een van hen haalde namelijk een voldoende. De B-selectie had ontstellend veel moei te met de Limburgse eredivisieclub, dat weliswaar in de eerste speelhelft acht cor ners moest toestaan, maar daar wel een veel gevaarlijkere aanvalsactie tegenover plaatste. Vooraan bij Oranje-B klopte er niets van, te meer niet omdat Rogier Schouwenaar totaal faalde. Geen wonder ook, want deze vroegere AZ-speler komt wegens vormverlies niet langer meer in aanmerking voor een basisplaats bij zijn huidige Belgische club Beerschot. HILVERSUM. De uitslagen van de gisteren op de baan van Hilversum gehouden koersen zijn: Voor de kwartfinales plaatsten zich gis teren verder: Efes Pilsen Istanbul, SC Moderne Le Mans (Fra) en Cibona Zagreb (Joe). De Italiaanse ploegen Cantu en Va- rase, alsmede Barcelona uit Spanje waren vrijgesteld van de voorronden. BUNDESLIGA: ke’04 5-1. Teruggekeerd in de groep zijn Kevin Keegan (Southampton) en Trevor Brook ing (West Ham), de enige speler uit een tweede-divisieclub. Ook Anderson (Fo rest), die door blessures was verdwenen, is weer in de selectie. Greenwood doet een beroep op twee „buitenlanders”, namelijk Laurie Cunningham (Real Madrid) en To ny Woodcock (FC Köln). De selectie van Greenwood ziet er als volgt uit: „Die twee en een half jaar ervaring als trainer in het betaald voetbal bij Telstar en FC Vlaardingen lap ik aan mijn laars. Op papier staan deze getallen natuurlijk vast, maar iedereen vergeet dat ik nog zo’n twaalf jaar ervaring heb als doel man van ADO en Holland Sport, waar ik met mensen als Ernst Happel en Cor van der Hart heb gewerkt. Ik heb zelfs nog een half jaar Holland Sport getraind samen met Van der Hart. Dus wat die ervaring betreft valt het allemaal wel mee, dacht ik zo. Sommige mensen kij ken echter wat vreemd tegen de naam Van Vianen op, als het om ervaring van de trainer in de huidige eredivisie han delt. En daar hebben ze gelijk in. Ik ben nog nooit op eredivisieniveau bezig ge weest, maar zorgen maak ik me daar niet om”. Van Vianen bereidde zich eigenlijk ongewild al voor op een verbintenis met FC Den Haag vanaf het moment dat Hans Kraay wegens gezondheidsrede nen moest afhaken bij Den Haag. „Toen het bekend werd dat Hans Kraay nood gedwongen moest stoppen, was de eer ste reactie van de spelers van FC Vlaar dingen dat zij binnenkort hun trainer wel aan FC Den Haag kwijt zouden zijn. Hoewel ik de mogelijkheden toen nog niet goed besefte, begrijp ik achteraf wel hoe de spelers tot die simpele conclusie kwamen. FC Den Haag en FC Vlaardin gen onderhouden een uitstekende relatie met elkaar en zeker wat betreft het uitle nen van spelers. Het contact en de inte resse van mijn kant waren er dus al, de naam Van Vianen moest alleen nog val len bij FC Den Haag”. En die viel ook. Na een gesprek tussen voorzitter Pieter den Duik en de spelers- raad van FC Den Haag bracht de spe- lersraad de naam van Van Vianen naar voren als de opvolger van Kraay. Het contact was snel gelegd en binnen drie dagen was de zaak beklonken. Het doel van Van Vianen was bereikt. „Zo zou je het wel kunnen noemen”, aldus Van Vianen. „Vanaf het moment dat ik me voor voetbal begon te interes seren heb ik een soort jarenplan opge steld voor mezelf. En hoewel ik inmid dels zo’n drie jaar op dat plan achter lig, is alles tot nu toe voor elkaar gekomen: in de eerste teams van ADO en Holland Sport keepen, een kampioenschap met Holland Sport behalen, mijn A-diploma en eens nog trainer worden van een Haagse betaalde club. Holland Sport be staat niet meer, dus is het FC Den Haag geworden. Al mijn idealen zijn dus tot nu toe uitgekomen en dat zonder hulp van buitenaf’. Martin van Vianen is duidelijk ver heugd met zijn contract bij FC Den Haag. Desondanks blijft de twijfel bij sommige bestuursleden van Den Haag. Het in eerste instantie door Pieter den Duik aangeboden contract voor ander half seizoen werd, door kritiek vanuit het bestuur, teruggebracht tot het einde van het lopende seizoen. Het mag dus duidelijk zijn dat de twijfel rond de capaciteiten van Van Vianen worden getoetst aan dat halve seizoen. Een niet al te lange periode om je te bewijzen. „Ik heb daar niet zo’n moeite mee”, verklaart Van Vianen. „Ik ken FC Den Haag door en door, bezocht, zelfs toen ik bij Telstar trainde, bijna elke keer de thuiswedstrijden en, wat misschien mijn grootste voordeel op dit moment is, ik ken de Haagse humor. Juist die humor bij een club als Den Haag is erg belang rijk. Ik heb al bij bijvoorbeeld Telstar en FC Vlaardingen gemerkt dat juist de gezelligheid naar de achtergrond wordt gedrongen om plaats te maken voor de noeste arbeid. In mijn ogen volkomen verkeerd, die humor bevorderde vroe ger, en ik ben ervan overtuigd dat dat ook tegenwoordig te verwezenlijken is, in samenwerking met die noeste arbeid de resultaten”. „Daarom wil ik mij best amicaal op stellen bij Den Haag, de spelers met hun voetbalkwaliteiten en gevoel voor hu mor in hun waarde laten. Maar zodra ik merk dat daar misbruik van wordt ge maakt, zullen ze me van de andere kant leren kennen. Dan kan ik keihard zijn. Ik verlang zowel prestaties op de trai ning als tijdens de wedstrijden. De se lectie van FC Den Haag zal mij wat die aspecten betreft nog wel leren kennen”. 1 :oek- i. VERVIERS (ANP). De basketballers van Parker/Leiden hebben zich gister avond moeiteloos gekwalificeerd voor de kwartfïnalegroepen van het Europa Cup 2-toemooi. In Verviers versloeg de Leid- se formatie SFX Verviers met 83-70. Bij de rust hadden de Belgen nog een mini male voorsprong: 38-36. Leiden had vorige week de thuiswed strijd al royaal gewonnen (93-73). De Leidse punten werden gemaakt door: M. Plaat 16, Puidokas 18, Woudstra 15, Parker 12, Van Solm 8, Bruinsma 8 en Kruidhof 6. )or 3te vd, jur as doel: Clemence, Shilton en Corrigan; verdediging: Anderson, Thompson, Neal, Watson, Samsom, Mills en Butcher; middenveld: Robson, Hoddle, McDer mott, Brooking, Rix en Coppell; aanval: Keegan, Woodcock, Birtles, Mari ner, Cunningham en Gates. Gisteravond werden er in Engeland vier en in West-Duitsland één competitie wedstrijd gespeeld. De uitslagen zijn: ENGELSE LEAGUE: Brighton-Ipswich Town 1-0, Birmingham-Nottingham Fo rest 2-0, Liverpool-Coventry City 2-1 en Southampton-Arsenal 3-1. Bochum-Schal- Aldus heeft het Indiase persbureau PTI gisteren bekend gemaakt. PTI voegde er aan toe dat dit standpunt ter kennis van ir. Ad Paulen, president van de IAAF, was gebracht tijdens diens verblijf in dat land. Toen in 1978 Israel niet werd toegelaten tot de Aziatische spelen in Bangkok wer den de landen, die daar wel aanwezig waren voor drie maanden door de LAAF geschorst. PTI deed de suggestie dat de IAAF Israel moest vragen „vrijwillig” weg te blijven van de spelen van 1982. Ir. Paulen verklaarde in de Noordindia- se stad Chandigarh, waar hij momenteel vertoeft, dat hij en Seiko Yasuda, presi dent van de atletiekfederatie van Azië, een bezoek aan Israel zullen brengen om de kwestie te bespreken. Volgens PTI zou de Nederlander heb ben gezegd dat een advies van de meer derheid van landen, die vertegenwoor digd zijn op de Aziatische spelen, niet kan worden genegeerd. „De gehele sport- beweging kan niet worden stopgezet voor slechts een land”, aldus zou ir. Paulen volgens PTI hebben verklaard. elkaar. Dan pak ik, als ik geluk heb, drie games. Zou er echt serieus worden ge speeld dan zou ik geen game krijgen. Maar dat geeft niet. Op die manier leer je natuurlijk wel veel”. Een ander alternatief zou kunnen zijn dat Schutte en consorten door Betty Stöve worden getraind. Stöve zelf voelt daar echter nog niets voor en wil zich voorlopig concentreren op Mandlikova, ook al zou ze een punt achter haar carrière zetten. „Ik bekijk ieder jaar of het zin heeft om door te gaan. Tot nu toe vind ik het echter nog wel zinvol om te blijven tennissen”, aldus Stöve, die de afgelopen maanden in acht toernooien slechts één keer verder is gekomen dan de eerste ronde. De overwinning van Stöve in Amster dam op de Roemeense Florenza Mihai mag dan ook opvallend worden genoemd. De Alblasserdamse heeft overigens nog wel een serieuze poging ondernomen om ook bij deze gelegenheid in de fout te gaan. Bij een voorsprong van 62, 20 moest zij Mihai plotseling het initiatief laten, hetgeen haar de winst in de tweede set kostte: 46. Daarna maakte Stöve haar werk alsnog overtuigend af: 62. De derde Nederlandse die wist te pro moveren naar de tweede ronde (maandag had Mesker dat al gepresteerd) was Ellie Vessies. In een duel waarin beide speel sters zich vrijwel constant op de achter lijn ophielden bleek de grieperige Zweed se Elisabeth Ekblom bepaald niet over het juiste richtinggevoel te beschikken. Zij sloeg de ballen wel hard over het net, maar in de meeste gevallen gebeurde dat erg onzuiver. De anders zo zenuwachtige Vessies, ditmaal eens niet geklopt door zichzelf, won daardoor erg gemakkelijk met 6— 1, 6—2. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Na weken van zenuwslopende onderhandelingen met mogelijke opvolgers voor Hans Kraay is het bestuur van FC Den Haag er vrijdag jongstleden dan eindelijk in geslaagd een nieuwe trainer voor de Haagse eredivisionist te vinden. De uiteindelijke keus viel op Martin van Vianen, nadat al eerder de contacten met Rob Baan, George Knobel en Pim van de Meent waren verbroken. Van Vianen tekende, na toestemming van FC Vlaardingen waar de trainer werkzaam was, een contract dat hem tot het einde van dit seizoen aan de Hagenaars bindt. Een contract evenwel, dat voor Van Vianen zowel een beloning als een belasting inhoudt. De 39-jarige oefenmeester moet na pas twee en een half jaar ervaring in het betaald voetbal bewijzen dat hij een waardige opvolger van de geroutineerde Hans Kraay is. Geen gemakkelijke opgave zo komt het op de buitenwereld over, hoewel Van Vianen daar zelf echter geheel anders over denkt. LONDEN (ANP). De Engelse bonds coach Ron Greenwood heeft geen debu tanten opgenomen in de groep van 22 spelers, waaruit de ploeg zal worden ge kozen, die op 19 november in een kwalifi catiewedstrijd voor het wereldkampi oenschap op Wembley tegen Zwitserland speelt. Het is voor het eerst sinds tien wedstrijden dat Greenwood geen nieuwe gezichten aan de groep toevoegt. De omzet ƒ409.810,00. i Enkelspel, eerste ronde: Hana Mandlikova (Tsj)-Nanette Schutte (Ned) 6-1, 6-2; Betty Stöve (Ned)-Florenta Mihai (Roe) 6-2, 4-6, 6-2; Elly Vessies (Ned)-Elisabeth Ekblom (Zwe) 6-1, 6-2; Barbara Popper (VS)-Iva Budarova (Tsj) 6-4, 6- 0; Joanne Russell (VS)-Nina Bohm (Zwe) 6-4, 2-6, 6-1; Deborah Jevans (VS)-Marie Calleja (Fra) 6- 4. 6-4; Renee Blount (VS)-Stacy Margolin (VS) 7- 5, 6-3; Eva Pfaff (Wdl)-Anne Hobbs (GB) 6-1, 0-6, 6-4; Glynis Coles (GB)-Corinne Vanier (Fra) 6-4, 6-7, 6-1. Dubbelspel, eerste ronde: Yvana Brzakova/ Iva Budarova (Tsj)-Elisabeth Ekblom/Gina Genovese (Zwe/VS) 7-6, 6-1; Marriet Pakker/ Marianne van der Torre (Ned)-Anthea Cooper/ Karin Moos (GB/Ned) 6-3, 6-1; Stacy Margolin/ Marcella Mesker (VSZNed)-Frederique Thibault/ Corinne Vanier (Fra) 6-3, 6-7, 6-3. Zijn tegenpool bij MW, Cees Schapen donk, imponeerde daarentegen. Schapen donk, die door Zwartkruis en Baan in geen van beide selecties was opgenomen, was met name voor zijn directe tegenstan der Romeo Zondervan een ware ver schrikking. Bij herhaling werd Schapen donk met lange ballen vanuit de eigen verdediging aan het werk gezet en vrijwel iedere keer deed de kleine Brabander (die ooit bij PSV werd afgewezen) er wel iets goeds mee. Na een kwartier had MW tegen het rammelende B-team al een 10-voor- sprong kunnen nemen. Zondervan legde de doorgebroken Van der Poppe neer en terecht wees scheidsrechter Van Swieten na de elf-meterstip. Hiele-vervanger An dré van Gerwen keerde echter de door Mühren ingeschoten bal. Zondervan had trouwens toch veel overtredingen nodig om zich staande te houden. Vijf minuten na de penalty manoeuvreerde hij Maas onderuit, ditmaal net vóór de 16-meterlijn. Acht minuten voor rust kreeg MW ech ter toch zijn verdiende doelpunt. Cees Schapendonk draaide erg simpel weg van Zondervan en passte vervolgens op de totaal vrijstaande van Staveren, die Van Gerwen met een droge knal kansloos pas seerde. AMSTERDAM De enige overeenkomst tussen Nanette Schutte en Hana Mandli kova is dat zij even oud zijn: 18 jaar. Voor het overige bestaat er tussen beide speelsters op tennisgebied een wereld van verschil. Op de tweede dag van het damestoernooi in Amsterdam bleek de Europese jeugdtitel van Schutte een getuigs chrift waaraan door de Tsjechoslowaakse erg weinig waarde werd gehecht. De als nummer één geplaatste pupil van Betty Stöve, als vijfde genoteerd op de wereldrang lijst, hoefde niet eens een topprestatie te leveren om met 61, 62 te winnen. Klaverjas-prijs (2000 m) 1. Tarro Hanover (A. H. Suykerbuyk) 2.54,6 1.27,3, 2. Tambour Maitre, 3. Tadeux. Toto: winnend 6,00, plaats 1,40 1,30, f 1,30, koppel 11,60, trio 586,30. Bridge-prijs (2020 m): 1. Tom Westlandia (G. W. van Eykelenburg) 2.55,9 1.28,0, 2. Tally Arden All, 3. Top Rotary Toto: winnend 2,10, plaats I, 10 1,10 1,30, koppel 5,60, trio 59,50. Niet gestart: Sagitta. Poker-prijs. eerste afdeling (1600 m): 1. Ultra Nimbre (H. J. W. Grift 1.13,8 1.23,6, 2. Une Jeannine, 3. Upper Prince. Toto: winnend 7,80, plaats 2,90 1,90 1,60, koppel 28,40. Niet gestart: Pandoer-prijs (2440 m): 1. Sita van Hiddum (L. Schoonhoven) 3.26,6 1.24,7, 2. Ranulf B, 3. Sam Belwin. Toto: winnend 2,70, plaats 1,60 2,30 1,40, koppel 21,80, trio 111,60 Poker-prijs, tweede afdeling (1600 m): 1. Une Buitenzorg (H. J. W Grift) 2.14,2 1.23,9, 2. Udet Star, 3. United S. Toto: winnend 3,00, plaats 1,20 1,40 1,20, koppel 12,20. Niet gestart: Ursela Al- kestis. Boston Whist-prijs (2000 m): 1. Ronald Zora (J. M. Lugies) 2.45,8 1.22,9, 2. Sheridan 3. Solid Speed. Toto: winnend 19,80, plaats 3,60 4,10 1,70, koppel 3,10, trio 1356,40. Canasta-prijs (2000 m): 1. Sieb G (mevr. M. H. B. Imming) 2.49,6 1.24,8, 2. Tati D, 3. Robijn Kid. Toto: winnend 5,60, plaats 1,60 3,10 2,90, koppel 42,10. Niet gestart: Smaragd Goldo. Hombre-prijs (1609 m): 1. Regular Speed (M. Bouwhuis), 2.09,9 1.20,7, 2. O Duke, 3. Sandor L. Toto: winnend 7,00, plaats 2,00 1,90 2,00, koppel 22,50, trio 397,70. Skat-prijs (2020 m): 1. Riekie V (C. J. P. van de Heijde) 2.43,0 1.21,5, 2. Peter Snell, 3. Peter van Aduard Toto: winnend 4,00, plaats 1,70 2,40 2,60, koppel 35,90. Troef-prijs (2440 m): 1. Nevada K (Ao. de Wrede) 3.20,1 1.22,0, 2. Oswald, 3. Nant Buiten zorg. Toto: winnend 3,70, plaats 1,50 1,40 2,00, koppel 7,10, trio 197,10. Niet gestart: (no. 4) Pourquoi en (no. 6) Limbus Hanover. Baccara-prijs (2440 m): 1. Turner (P. M. Smit) 3.25,3 1.24,1, 2. Serga Hollandia, 3. Speedy. Toto: winnend 2,10, plaats 1,90 2,10, koppel 5,60. Niet gestart: (no. 4) Titan Princess. (Van onze sportredactie) MAASTRICHT Na de vriendschappelijke interland in Eindhoven tegen West- Duitsland verklaarde Jan Zwartkruis trots dat hij niet minder dan een dertigtal spelers tot zijn beschikking had waaruit hij zijn elftal tegen België zou kunnen formeren. Na gisteravond weet Zwartkruis evenwel beter. De B-selectie faalde in de test tegen MW volkomen en werd met een 30-nederlaag weggespeeld. De groep van 30 kan derhalve zonder meer gehalveerd worden. Schaker John van der Wiel heeft in de elfde ronde van het internationale toer nooi in Baden remise gespeeld tegen de Engelse Tony Miles. De Nederlander staat nu met 4,5 punten op de gedeelde zevende plaats. De Russen Beljavski en Spasski delen de koppositie. Tijdens het tennistoernooi van Taipeh heeft Tom Okker de tweede ronde bereikt door een overwinning op de Amerikaan Martin Goldberg (6-1, 7-6). Louk Sanders haalde de tweede omgang niet. Hij verloor met 3-6, 3-6 van Peter Rennert (VS). Gisteravond laat hadden de Australiërs Dan Clark en Donald Allan de leiding in de zesdaagse van München. Zij hadden bij het ingaan van de laatste nacht één ronde voorsprong op het Deens/Nederlandse koppel FrankZPijnen en de Westduitsers Peffgen en Fritz. De tweede Nederlander in het gezelschap. Herman Ponsteen, die samenrijdt met de Westduitser Betz lag niet minder dan 45 ronden achter. Een doelpunt van Johan Cruijff bleek voor de Washington Diplomats niet vol doende om de wedstrijd tegen Hiroshima te winnen. Nadat de rust was ingegaan met een stand van 1-0 voor de Amerika nen, maakte Kaneda in de tweede helft gelijk: 1-1. Twee Hongaarse voetballers, Gyula Hegy (26) en Sandor Tranczy (21) zijn, na een wedstrijd van hun club Scepel in het kader van de Mitropacup, achtergebleven in Zagreb (Joe). Vandaar zijn zij naar Italië gegaan en zouden inmiddels onder weg zijn naar de Verenigde Staten. In de internationale ijshóckeycompeti- tie verloren alle drie de Nederlandse ploe gen gisteravond. Amsterdam thuis van Duisburg (2-8), Heerenveen bij Essen (5-6) en het Bondsteam thuis van Düsseldorf (6- 8). Het Nederlands rolhockeyteam heeft maandag zijn tweede wedstrijd om het wereldkampioenschap in Chili gewonnen met 40-0 van India. Topscorer was Hion- tink met negen treffers. Na haar les merkte Schutte over haar even oude lerares-voor-een-uur op „Al leen als ik geweldig zou spelen en zij erg slecht dan zou ik een kans hebben. Nor maal gesproken is zij onverslaanbaar, zij is ook ongelofelijk zeker van zichzelf, alles doet zij even overtuigend. Als ze je na afloop een hand geeft is het net alsof je met een vent te maken hebt. Ze doet dat heel ferm”. De grote kleine Mandlikova verstaat dan ook nu al de kunst om een wedstrijd in alle opzichten te regisseren. Waar haar leeftijdgenoten schuchter in de pas lopen, wijst zij lijn- en scheidsrechters op hun fouten zonder dat haar concentratie ver slapt. Die instelling heeft haar dit jaar tot nu toe drie overwinningen opgeleverd en vier finaleplaatsen waaronder de door haar verloren eindstrijd op Flushing Mea dow tegen Evert. Op papier is de opgave waarvoor ze nu in Amsterdam is geplaatst, vrij simpel. Haar grootste concurrent is Virginia Ruzi- ci, die twaalfde staat in het algemeen klassement van de damestennisbond maar veel te grillig en nerveus is om ooit tot de absolute top door te dringen. Daar na volgt de Joegoslavische Jausovec (17e) en achter haar komt een grote groep mid- denstandsters van wie geen stunt valt te verwachten. Voor Mandlikova is het 75.000-dollar- toernooi dan ook een verplicht nummer waaraan zij uitsluitend deelneemt omdat haar begeleidster Betty Stöve deel uit maakt van de organisatie. Schutte had het dan ook niet slechter kunnen treffen. Geconfronteerd met het grote verschil in klasse stelde ze na afloop dan ook vast dat ze nog veel heeft te leren: „Misschien dat ik iets meer games zou hebben binnengehaald als ik wat secuur der was geweest. Maar verder was het wel duidelijk waarom ik de nummer 116 van de wereld ben en zij de nummer 5. Ze neemt de bal steeds erg snel waardoor het veld voor mij erg klein wordt en voor haar erg groot”. Een mogelijkheid voor Schutte om de algemeen als toekomstig wereldkampioe ne beschouwde Mandlikova wat dichter te naderen, zou kunnen zijn dat de Neder landse wat meer traint met jongens. Schutte: „Het gebeurt wel in Leidschen- dam, maar niet al te vaak. Soms zijn Rolf Thung, Rob Hak en René Moos er. We spelen dan wel eens voor de lol tegen Diezelfde Van Staveren keerde na rust niet meer terug. Hij werd vervangen door Adam, die door Steegman meer aanval lend kwaliteiten wordt toegedacht. Ook Baan wenste meer doeltreffender aan- valswerk. Hij zette Jans en Vrijssen in voor respectievelijk Marijnissen en Brok ken, inderdaad twee B-intemationals die in de eerste 45 minuten bij lange na geen voldoende hadden kunnen halen. Opmer kelijk daarbij was echter wel dat de erg passieve Schouwenaar wel zijn plaats mocht behouden. Hoewel Nederland-B ook na rust een veldoverwicht behield kon men nooit werkelijk enige lijn aanbrengen in het spel. Daarvoor miste men niet alleen een rustbrengende middenvelder, maar bo vendien waren de individuele kwaliteiten van dit Oranje-B te gering om MW voor werkelijk moeilijke problemen te stellen. Piet Wildschut, die zijn plaats in het A- team kwijtraakte, wilde zich nog wel doen gelden, maar hij nam daarbij toch zoveel risico dat op de zijvleugel de tweede MW- treffer in alle rust voorbereid kon worden. Halverwege de tweede helft was Wild schut te laat terug, waardoor Van der Poppe de bal toegespeeld kon worden. Zondervan keerde zijn schot nog wel op de doellijn, maar werd in de rebound door Van der Poppe alsnog gepasseerd: 20. Van Gerwen had zich op de situatie totaal verkeken en fungeerde van afstand als toeschouwer. Eenzelfde situatie deed zich zeven mi nuten voor tijd opnieuw voor. Ditmaal met Schapendonk opnieuw in de hoofd rol. De MW-spits wilde dit nieuwe B- elftal kennelijk een niet nog grotere bla mage bezorgen en schoot naast, dit tot grote tevredenheid overigens van die ene verkleumde toeschouwer, die vanaf de tribune zijn MW toeschreeuwde: „Laat dat Nederlands elftal toch ook eens een doelpunt maken. Dan zijn zij toch niet voor niets zo ver naar het zuiden ge komen”. Schapendonk wilde daar echter niet van horen en maakte in de allerlaatste minuut de afgang van Oranje-B compleet met een derde Maastrichtse treffer. AMSTERDAM Voorzitter John Tielrooy en penningmeester Cor Klay van het Koninklijk Nederlands Gym nastiek Verbond zullen zaterdag op de algemene bondsvergadering in Am sterdam bekendmaken dat zij nog een jaar in ftinctie blijven. Daarmee zijn ze teruggekomen op hun besluit, vorig jaar november geno men, om op genoemde vergadering af te treden naar aanleiding van een mo tie van wantrouwen, twee dagen daar voor op de bondsvergadering inge diend. Een meerderheid van de turn kringen heeft Tielrooy en Klay nu ver zocht hun aangekondigde vertrek on gedaan te maken omdat ze geen ge schikte kandidaten voor de vacatures in het bondsbestuur hebben kunnen vinden. Vice-voorzitter ir. Wim Singer en het lid Van der Linden zullen zaterdag wèl terugtreden. van de totalisator bedroeg:

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 23