I i w c NI Ziekenhuizen voor recht op inzage dossier BIJDRAGE DUBBELE BEGLAZING GEHALVEERD G V( Oi ov ho WIJZIGING IN TBR-REGELING Kamer: ADM mag geen Joegoslaven in dienst nemen Betere regels gevraagd voor pijnstillers sluiting zesde Avebe-fabriek Sterke daling van produktie in industrie Fiscus geeft Eindhovense huisraad terug I „Breed onderzoek kernwapenkwestie nodig in leger” Minister wil Martinus Juliana Geit I I 1 I 19 80 2 WOENSDAG 12 NOVEMBER BINNEN- EN BUITENLAND - (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG. Staatssecre taris Brokx van Volkshuisves ting heeft gisteren met ingang van morgen de subsidie voor het isoleren van bestaande wo ningen verlaagd. I i I I door Nico Scheepmaker 1 1 I s-5 e£ ee i 1 r NE Palm natuurlijk ook gegroeid zijn. Aan gend de stadspoort van Amiens (het was bitter genei koud) zag hij een huiverende bedelaar Iran zitten, en in een opwelling scheurde hij foeeft zijn soldatenmantel doormidden en gaf die bedelaar de helft. Ik heb hele kos- tuums aan het Leger des Heils gegeven, daar zult u mij niet over horen, maar Vrijd Martinus zag in de nacht daarop Christus besprei verschijnen, gekleed in die halve mantel, Iraakse een beetje sjofel dus als ik zo vrij mag zijn hij de het te zeggen, en Christus zei: verder trijfël Wel wil de KNMG de patiënt dat recht Brokx verlaagt subsidie voor i woningisolatie Staatssecretaris G. Brokx Dez< i Tweede Kamer bezorgd 1 (Van onze parlementsredactie) over rechtshandhaving 11 16 20 0 22 0 1 Verhuurders die kunnen aantonen dat het overleg met huurders over isolatie- plannen vóór morgen is afgerond, kun nen hun aanvraagformulieren voor isola- tiesubsidie nog tot 1 december inleveren. Het ministerie heeft de bijdragen per geval verlaagd om in verband met het groeiend aantal subsidieaanvragen toch zoveel mogelijk mensen te kunnen laten profiteren van de regeling. Het totale be drag voor isolatie op de begroting, 340 miljoen gulden, blijft gelijk. Volgens het ministerie is verhoging van dit bedrag onmogelijk. In de ramingen van het ministerie werd er tot dusver van uitgegaan, dat tot 1990 jaarlijks 200.000 mensen hun huis zouden isoleren. Maar het aantal aanvragers be draagt dit jaar al meer dan 350.000. Overigens houdt minister Beelaerts van Blokland van Volkshuisvesting onverkort vast aan zijn opvatting dat de huur van gerenoveerde woningen volgend jaar met 2,5 procent van de verbouwingskosten zal moeten worden verhoogd. De bewinds- Voor dubbele beglazing bedraagt de rijksbijdrage voortaan 15 procent van de kosten met een maximum van 750 gulden subsidie. Tot nu toe was dat 30 procent (maximaal 1500 gulden). Voor andere isolatievoorzieningen, zo als het vullen van spouwmuren) wordt voortaan 25 procent van de kosten uitge keerd, met een maximumsubsidie van 1250 gulden. Tot hu toe droeg de overheid 30 procent bij in de kosten, die niet meer mochten zijn dan 4000 gulden. Er werd tot dusver geen onderscheid gemaakt tussen de verschillende vormen van isolatie. negen maanden van dit jaar in totaal 77.727 woningen gereed gekomen, waar van 31.973 huurwoningen. Dat zijn er ruim 22.000 meer dan in dezelfde periode van vorig jaar, toen 55.661 woningen ge reed kwamen. Van januari tot en met september van dit jaar werd met de bouw van 77.576 huizen begonnen, tegen 72.145 in dezelfde periode van het vorig jaar. De gemakzuchtige gaat zo: „Elf november is de dag dat mijn lichtje, dat mijn lichtje, elf november is de dag dat mijn lichtje schijnen mag”. Er was dit jaar trouwens ook een jongen die „Juliana bedankt” zong, maar het mooiste vond ik toch het moderne Sint- Maartenlied dat Sara op de kleuterschool had geleefd: „Vanavond mag mijn lichtje aan, dan mag ik langs de mensen’gaan. Dan mag ik hier,.en om de hoek, en nog veel meer mensen in Broek. En als ik dan heb aahgebeld en mijn versje heb verteld, dan mag u mij wat geven. Wacht, ik geef mijn tas wel even. Dank u wel mevrouw, dank u wel meneer, volgend jaar dan kom ik weer”. Ze had er veel succes mee en oogstte dan ook: 4 mandarijnen, 1 doosje rozij nen, 2 appels, 3 pakjes kauwgom, 1 zakje Bonito’s, 10 rolletjes snoep, 1 snoer snoep, 7 taaitaais, 2 speculaasjes, 1 cakeje, 1 oliebol, 1 zakje zwart-op-wit, 2 koetjesre- pen, 1 ballonnetje, 1 rolpieper, 3 lange jans, 3 toverballen, 5 lollies, 5 kauwgom- mies, 1 Snickers, een handjevol peperno ten, een handjevol ondefineerbaar snoep en een stuk of zes koekjes van allerlei snit. Als Martinus van Tours in 1980 in Broek in Waterland had geleefd, zou hij zijn halve jas nooit kwijt zijn geraakt en altijd ruiter zijn gebleven... i ozo wzw nno ono zzo nnw zw 3 2 23 7 8 1 12 16 19 0 16 1 8 0 0.2 0 2 49 0 0 0 1 0 0 9 0 0 16 0 1 9 2 0 2 0.6 0.1 0. 0 1 Eerder dit jaar sprak ook de ledenver gadering van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij ter Bevordering der Ge neeskunst (KNMG) zich uit voor het recht van de patiënt op inzage van zijn dossiers. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG. De Tweede Kamer is bezorgd over de rechtshandhaving in ons land. Dit bleek gisteren tijdens het debat in de Kamer over de begroting van minister De Ruiter van Justitie. vooralsnog via een door hem te kiezen vertrouwenspersoon een arts uit la ten oefenen. Op langere termijn zou er eventueel een rechtstreeks inzagerecht moeten komen, aldus de KNMG. De Nati onale Ziekenhuisraad wil het aan de pa tiënt zelf overlaten of hij al dan niet een vertrouwenspersoon inschakelt. „Sinte Maarten mikmak, m’n vader is een dikzak, m’n moeder is een duntje, geef een pepermuntje! en een oneerbiedige: „Sinte Maarten heeft een geit, die is al z’n tanden kwijt. Is-ie zwart of is-ie wit, hij moet toch een kunsgebit!”. I I I I I I I I 4 -0 -3 11 15 11 9 -3 -0 7 1 7 1 -0 -3 -8 -5 -6 3 2 -2 NA1 Haag, WA tevrec Pools, het cc gams; Solid; F f v t n zzw ono zzw zw wzw ono w wnw zzw 20 2 12 5 2 4 -5 6 2 5 dens Klaau Konin !n Na iet di am inane van e het zit oploss De Zaken elkaar linge werelc willen al naa vat als Noord van S hebbe Ken hulp i De het a; leider wordl Solid; aanhc merk: partij wordl betek vervu perre, uitspi zegd vorm' ging. Gis 15.001 de 6! onafh leuze: op S] ging greep Hjke i Russi uiteei EINDHOVEN. Het beslag op de huisraad van de Eindhovense me vrouw L. Wessels, die weigert volledi ge inkomstenbelasting te betalen om dat een deel daarvan wordt gebruikt voor defensie, is opgeheven. Een on bekende heeft de ruim 250 gulden betaald die zij is verschuldigd aan de fiscus. De belastingdienst heeft laten weten dat de Eindhovense nu haar spulletjes terugkrijgt. De belasting schuld is buiten haar medeweten en tegen haar zin voldaan. Vorige week legden deurwaarders beslag op een groot deel van de huisraad van me vrouw Wessels. Overigens blijft zij bij haar weige ring volledige inkomstenbelasting te betalen. Over de inkomstenbelasting voor dit jaar heeft zij een bedrag van 166 gulden niet voldaan. In verband daarmee heeft mevrouw Wessels al een dwangbevel van de fiscus ont vangen. Eer deleg krans de s< mier spraa situal stig j twee nenk bekei ring, wetei augui om ti se vo Mijn vrouw, die de thuistaak op zich had genomen (opendoen, luisteren, bak met snoep voorhouden), telde op mijn verzoek 183 klantjes tussen 6 en 8 uur. Het is een mooi feest (in heel arme kinderrijke gezin nen liet men vroeger de kinderen tussen 6 en 7* snoep ophalen die dan tussen 7 en 8 weer werd uitgedeeld aan de aanbeller- tjes, want men had zijn trots, dit verzin ik natuurlijk), alleen jammer dat het altijd zulk beestenweer moet zijn. Omdat het Sint Maarten is... Berekend over twaalf maanden (van oktober 1979 tot en met september dit jaar) is met de bouw van 104.774 woningen begonnen, een stijging met zes procent vergeleken met de periode oktober 1978- september 1979. Er werden 109.588 wonin gen voltooid (een stijging met 27 procent). In uitvoering waren 114.422 woningen, een daling met vier procent. K (Van onze redactie binnenland) UTRECHT. De ledenvergadering van de sectie ziekenhuizen van de Nationale Ziekenhuisraad (NZR) heeft er zich giste ren in Utrecht voor uitgesproken, patiën ten die daarom vragen rechtstreeks inza ge te geven in ziekenhuisdossiers die op hen zelf betrekking hebben. Wel moeten eerst nadere regels worden opgesteld voor de dossiervorming alvorens het inzage recht. in praktijk kan worden gebracht, aldus de ledenvergadering. In een beleidsnota van de sectie zieken huizen staat dat de vraag of de patiënt de door de inzage verkregen informatie goed zal kunnen verwerken, op zichzelf geen reden kan zijn, de patiënt inzage te wei geren. (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG. Leden van het onlangs opgerichte Vredes- en Veiligheidsberaad Krijgsraad (VVBK) hebben gisteren in een gesprek met ambtenaren van het mi nisterie van Defensie gepleit voor een breed onderzoek iin de krijgsmacht naar de opvattingen van het defensiepersoneel over kernwapens. In het VVBK zitten beroepsmilitairen die kritisch staan te genover kernwapens. De Tweede Kamer verwierp gisteren overigens een motie waarin zo’n onder zoek werd gevraagd. De kwestie van ge wetensbezwaren tegen kernwapens bin nen het leger moet uit de taboe-sfeer wor den gehaald, aldus het WBK. De organi satie legde in het gesprek ook de wens op tafel dat minister De Geus van Defensie geen harde uitspraken doet over ontslag voor militairen met gewetensbezwaren te gen kernwapens. Onze Lieve Heertje heeft de pik op Sint Maarten. Toch was hij, Martinus van Tours, een heel gewone jongen, die als 15- jarig knaapje dienst deed in de ruiterij van Gallië. De mensen plachten in die tijd (het jaar 331 na Christus) een stuk kleiner te zijn dan tegenwoordig, hij moet dus heel klein hebben geleken op zo’n groot paard, tenzij de paarden in de loop der eeuwen i Ik heb (meelopend met mijn dochtertjes Sara en Janna) overigens gemerkt dat er in de loop der tijd een aantal alternatieve Sint-Maartenliedjes zijn ontstaan. Er is. één scabreuze: Weer in binnen- en buitenland ozo nw w z windst. windst. zzo nnw nno o wnw zw ZW zw zw nnw wzw zw nw zzw nw Overigens besloot de ledenvergadering van de sectie ziekenhuizen van de NZR gisteren, dat het bestuur van deze sectie het deel van de beleidsnota dat gaat over het dienstverband van specialisten moet herschrijven. De vergadering vond dat het bestuur onvoldoende argumenten aandraagt voor de stelling dat een dienst verband voor specialisten die in zieken huizen werken wenselijk is. 6 10 5 2 0.5 5 13 1 5 0.2 6 man zei dit op een bijeenkomst in het kader van de Europese stadsvernieu- wingscampagne, die gisteren van start ging. Het Nederlandse gedeelte van deze stadsvernieuwingscampagne bestaat on der meer uit projecten in Amsterdam, Rotterdam, Leeuwarden, Enschede en in de oostelijke mijnstreek. Deze projecten beogen de uitwisseling van kennis, ideeën en prvaring op het gebied van verbetering van het stedelijk leefklimaat. Motto van de campagne is: „De stad, waard om in te leven”. Het ministerie van Volkshuisves ting heeft vijf miljoen gulden beschikbaar gesteld voor de projecten. Volgens cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) zijn in de eerste DEN HAAG (ANP). De industriële produktie in ons land is in juli, augustus en september sterk gedaald. Het volume van de produktie lag vier procent lager dan in dezelfde periode vorig jaar. Deze gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) heeft het ministerie van Economische Zaken gisteren bekend gemaakt. Na een aanvankelijk aarzelend verloop van de produktie in het voorjaar van 1980 wijzen de jongste cijfers er nu op dat de industrie zich in een neergaande lijn van de conjunctuur bevindt, aldus het CBS. In september is de produktie met drie pro cent teruggelopen vergeleken met au gustus. De sterke achteruitgang van de produk tie in de aardolie en chemische industrie die zich sinds maart voordeed, is in sep tember tot stilstand gekomen. De produk tie in de metaalindustrie is licht gedaald na een bescheiden groei van 1976 tot en met 1979. De produktie in de textiel ver toont na een terugval in 1979 een opgaan de lijn, aldus het CBS. DEN HAAG. Een meerderheid in de Tweede Kamer voelt er bijzonder weinig voor de Amsterdamse Droogdok Maat schappij (ADM) toestemming te verlenen ongeveer 240 Joegoslavische werknemers in dienst te nemen. Dit is gisteren geble ken tijdens mondeling overleg van de Tweede-Kamercommissies voor economi sche en sociale zaken met de minister Albeda (Sociale Zaken) en Van Aardenne (Economische Zaken). De ADM kampt momenteel met een tekort van ongeveer 240 gekwalificeerde werknemers. Wanneer dit tekort niet snel wordt opgeheven, zal dat volgens minister Van Ardenne leiden tot een extra-verlies voor de werf van 10 miljoen in 1981. De regering is wel bereid 30 miljoen overheidssteun aan de ADM toe te kennen om de huidige tekorten aan te vullen, maar alleen als de personeelssituatie op gelost wordt. Het is niet te verwachten dat deze situa tie op korte termijn door Nederlandse arbeidskrachten opgevangen kan wor den, meent Albeda. Een uitgebreide wer vingscampagne heeft onvoldoende gega digden opgeleverd. De directie van het bedrijf heeft intensief overleg gevoerd met de ondernemingsraad en de vakbewe ging over oplossingen. Zij hebben de rege ring geadviseerd tijdelijk Joegoslavische arbeiders aan te nemen. Deze kunnen via het Joegoslavische staatsuitzendbureau gehuurd worden. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Klagenfurt Kopenhagen Lissabon Locamo Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zurich Casablanca Istanboel Las Palmas Beiroet Tel Aviv Tunis In dit verband werd door CDA-woordvoerder Van der Burg onder meer gewezen op het vandalisme en delicten in de sociaal- economische sfeer zoals belastingfraude en oneigenlijk gebruik en misbruik van sociale voorzieningen. Volgens de CDA-fractie is het beleid van justitie in deze gevallen niet doeltreffend genoeg. Van der Burg zei verder, dat bij justitie geen sprake is van eenheid van beleid ten aanzien van het drugsprobleem. De PvdA’er Roethof zei dat wat het vreemdelingenbeleid betreft, de vervolging van illegale werkgevers volstrekt onvol doende van de grond komt. Hij waarschuwde verder tegen de geleidelijke afschaffing van de controles bij het openbaar ver voer en op de stations, waardoor volgens hem zakkenrollerij, baldadigheid en vernielingen in de hand worden gewerkt. WD-Kamerlid Kappeyne van de Coppello hekelde het beleid van justitie ten aanzien van de Groote Keyser in Amsterdam. „De minister van Justitie en het Openbaar Ministerie iiebben in deze zaak niet vooropgelopen om de weegschaal in de richting van de rechtshandhaving te doen doorslaan”, zo concludeerde zij. PvdA en CDA stelden gisteren tijdens het debat overigens voor dat mensen die celstraf krijgen opgelegd, deze straf voortaan zo dicht mogelijk bij de eigen woonplaats moeten kunnen uitzitten. Verblijf in een ver verwijderde gevangenis bemoeilijkt de terue- keer in de maatschappij, zo stelden deze fracties. De PvdA’er Kosto vroeg in een motie, gevangenen de gelegenheid te geven telefonisch contact te hebben met de buitenwereld. Volgens D’66 woordvoerster Wessel-Tuinstra zitten in ons land ten onrechte veel minderjarigen in Huizen van Bewaring, omdat voldoende opvangtehuizen ontbreken. Ook worden volgens haar veel vrouwen en buitenlanders bij gebrek aan passender opvang in Huizen van Bewaring gezet. Minister De Ruiter en staatssecretaris Haars van Justitie stuurden de Tweede Kamer gisteren overigens een memorie van antwoord op het wetsontwerp tot herziening van de bepalingen over de terbeschikkingstelling van de regering (tbr). Uit de memorie van antwoord blijkt, dat de bewindslieden vinden dat tbr alleen moet worden opgelegd indien een geestelijk gestoorde een misdrijf heeft begaan, waarvoor voorlopige hechtenis kan worden toegelaten. De bewindslieden vinden dat onevenredig heid tussen de ernst van het begane strafbare feit en de ingrij pende maatregel van tbr moet worden voorkomen. In dit ver band stellen zij voor de mogelijkheid van verlenging van tbr na zes jaar te beperken tot gevallen waarin tbr is toegepast na een geweldsmisdrijf dat gericht was tegen of gevaar heeft veroor zaakt voor één of meer personen en indien tevens de veiligheid van anderen of de algemene veiligheid die verlenging eist. Ook moet dan een onafhankelijk psychiatrisch en psychologisch onderzoek hebben plaatsgevonden, aldus de bewindslieden. De Ruiter en Haars kondigen in de memorie van antwoord verder aan, dat spoedig een commissie wordt ingesteld die een nadere wettelijke regeling van de rechtspositie van terbeschik- kinggestelden in tbr-inrichtingen zal voorbereiden. I I het weer] Leden van de pas opgerichte Vredes- en Veiligheidsberaad Krijgsmacht, tijdens een persconferentie. V.l.n.r.: humanistisch raadsman Bos. majoor Van Erp en luitenant-kolonel Mohr regenbui h. bew zw. bew, regenbui regenbui h. bew regenbui geh. bew. regenbui 1. bew regenbui niet ontvangen 1. bew sneeuw regen geh. bew. sneeuw regen geh. bew. 1 bew’ geh. bew. regenbui niet ontvangen geh. bew. onbew. 1. bew. geh. bew. geh. bew. 1. bew. h. bew zw. bew. motsneeuw 1. bew. niet ontvangen 1. bew. sneeuw onbew. geh. bew. regenbui niet ontvangen geh. bew. windst. niet ontvangen onbew. zw. bew DEN HAAG (ANP). De Tweede Ka mer wil dat vrij verkrijgbare pijnstillers en medicamenten op recept in een verpak king worden gestoken die niet door kin derhanden geopend kan worden, en dat de groothandel een verbod krijgt opge legd pijnstillers te leveren aan detailver kopers zonder vergunning. De Kamer aanvaardde gisteren twee moties hierover die de PPR had ingediend bij het debat over de begroting van het ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne. Al leen WD en Boerenpartij stemden tegen het verbod voor de groothandel. Ook wil de Kamer dat de regering na gaat welke invloed het vermelden van de dagprijs van geneesmiddelen bij reclame en op verpakking heeft op het voorschrijf- en verbruikerspatroon. Deze motie van het CDA werd niet gesteund door WD en Boerenpartij. De zogenaamde patiënten bijsluiters moeten bij wet geregeld wor den, vindt de Kamer. Staatssecretaris 'Ve der-Smit kreeg het verzoek een wettelijke regeling van de patiënteninformatie op te zetten. De staatssecretaris zegde de Kamer toe, binnenkort te zullen meedelen hoe het totale extra-bedrag van zeven miljoen gul den zal worden besteed dat is uitgetrok ken voor hulpverlening aan Surinamers en Molukkers die zijn verslaafd aan drugs. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG. Minister Braks van Landbouw heeft gisteren in de Tweede Kamer geweigerd toe te zeggen dat de sluiting van de zesde fabriek van het Gro ningse aardappelzetmeelconcern Avebe in het plaatsje De Krim nog een open kwestie is. De minister hield ondanks aandrang van een overgrote meerderheid van de Tweede Kamer om een wat mildere hou ding in te nemen, onverkort vast aan de door het kabinet genomen principebeslis sing met betrekking tot het gezond maken van het Avebe-concern. In dat principe besluit is ook de sluiting opgenomen van de zesde van de in totaal tien Avebe- fabrieken. Braks toonde zich gisteren in het korte debat dat aan de stemmingen over een aantal moties voorafging, alleen bereid te praten over de situatie rond de zesde vestiging van het Avebe-concern als het einddoel, het gezondmaken van het be drijf, niet zou worden aangetast. De bewindsman zei alleen te willen te rugkomen op de principebeslissing van sluiting als „lichtpuntjes waarneembaar blijven”. De meerderheid van de Tweede Kamer nam overigens aan het slot van het debat een motie van CDA en VVD aan, waarin de regering wordt verzocht een beslissing over de sluiting van de zesde fabriek van de Avebe niet eerder dan in het najaar van 1981 te nemen. Braks had kort daarvoor nog eens herhaald dat hij de principebe slissing van het kabinet niet wilde los laten. r o - cd 7 6 5 5 6 8 7 5 8 6 5 ling da „Hiermee heeft Martinus de geloofsleer- jjjkit zo ling Mij bekleed". gezet”, Veiligh Martmus, een jonge jongen met een optimistische kijk op het leven, vatte dat als lof op en werd prompt veertig jaar later bisschop van Tours. Maar zonder dat 5 ik mij een geoefend exegeet zou willen noemen, geloof ik toch dat Christus het er maar half mee eens was dat Martinus had "W" X" geschipperd met zijn mantel, en maar de helft had gegeven aan die huiverende be- delaar. terwijl hij als soldaat toch warm gekleed ging: warme borstrok, lange on derbroek, een wollen wambuis. Ik zou althans geen andere verklaring weten voor het feit dat het op 11 november, de dag van Sint Maarten zoals Martinus later bekend werd, altijd bijzonder koud, nat, winderig weer is. Vooral tussen 6 en 8 uur ’s avonds als de kinderen met lichtjes langs de huizen gaan, en na het vierde huis al afscheid moeten nemen van hun kleddernatte, met zoveel fantasie en noes-1 afgelo te vlijt op school vervaardigde papieren lampion. Begeleidende moeders en huive-i rende vaders in oliepakken en met zuid-1 Arap westers op, accentueren nog het ongeloof in een tweede Martinus, een vijftienjarige I jongen op een brommer, die medelijdend zou zeggen: „Hier vader, doe mijn lerer jek maar aan, straks vat je nog longontste king.'”. De Sint-Maartenouders lopen liever het risico niet meer dat ze afhankelijk zijn van wat een halfgulle gever hun wil geven. Vooruitzichten opgesteld door het KNMI: Opklaringen, afgewisseld door enkele buien. Middagtemperatuur omstreeks 8 graden. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland, voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 4. Minimumtemperatuur: omstreeks 4 graden. Maximumtempera tuur: omstreeks 9 graden. Kans op een droge periode van tenminste 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog et maal: 40 procent. VVEERRAPPORTEN 26 16 20 13 DONDERDAG 13 NOVEMBER Zon- en maanstanden Zon op 07.55 uur, onder 16.48 uur Maan op 12.43 uur, onder 21.28 uur Waterstanden Umuiden Hoogwater 06.45 uur en 18.49 uur Laagwater 02.10 uur en 14.21 uur 2 2 2 2 2 5 2 3 5 1 3

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 2