v< Milieuraad wil op C autowrak statiegeld o St Haya ging confrontatie niet uit de weg in F achtergrond H „Fraude-officier” in arrondissementen Extra attentie voor klant bij horeca-actie Helmond bouwt Felle kritiek VVD-Kamerlid H. van Someren overleden V kinderverblijf bij LPG-tank op verlaging subsidie-isolatie sl gl St DONDERDAG 13 NOVEMBER 1980 Protest tegen vuil Mensenrechten Amalrik Klaploper „Meer geld nodig voor studie kolenafval” 2 D - ff -P BINNEN* EN BUITENLAND door Nico Scheepmaker (Van onze parlementsredactie) E 1 gaa der te kor ver zul u W. de e groc ring' DEN HAAG. Minister De Ruiter van Justitie heeft gisteren in de Tweede Kamer bij het debat over zijn begroting een hardere aanpak van grote fraudegevallen aangekondigd. WEERRAPPORTEN .5 22 afe .u 5?3 L t De Ruiter: Hardere (Van onze redactie binnenland) aanpak grote fraude 17 -3 1 (Door Ronald Frisart) Met het overlijden van mevrouw G. V. van Someren-Downer, beter bekend als Haya van Someren, ver liest de WD een van haar kopstuk ken. Naar eigen zeggen werd ze „de mammie van de partij” genoemd, voor welke ze vele jaren in het par lement zat. (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG. De voorlopige Cen trale Raad voor de Milieuhygiëne (VCRM) vindt dat zo snel mogelijk statiegeld moet worden geheven op autowrakken. UTRECHT. De acties van horeca- personeel om kracht bij te zetten aan hun CAO-eisen zullen gepaard gaan met een extra attentie voor de klanten, De bewindsman zei dat in alle arrondis sementen een officier van justitie zal wor den aangesteld die zich speciaal bezig houdt met het opsporen van grote fraude. Daarbij gaat het vooral om belastingfrau de en zwendel met besloten vennoot schappen. In enkele arrondissementen is overigens al zo’n „fraude-officier” aan het werk. De Ruiter zei dat in ons land sprake is van verschuiving van de zogeheten klas sieke criminaliteit (zoals inbraken) naar allerlei vormen van administratieve ver grijpen waarmee grote bedragen zijn ge moeid. Wanneer zulke zaken niet worden aangepakt, is dat schadelijk voor het rechtsgevoel van de burgers, aldus De Ruiter. Om de administratieve criminali teit beter in de hand te krijgen, zal het Openbaar Ministerie worden versterkt met specialisten op het gebied van onder nemingsrecht en belastingrecht. De bewindsman kondigde verder aan, dat hij discriminatie op grond van seksue le geaardheid onder het strafrecht wil brengen. Hij het de Kamer voorts weten, dat in het voorjaar in een aantal steden in ons land twee jaar durende experimenten be ginnen met maatschappelijke dienstverle ning door veroordeelden als alternatief voor celstraf. De proeven zullen plaatsvin den in Haarlem, Alkmaar, Almelo, Assen, Breda, Groningen, Den Bosch en Zutphen en op een later tijdstip ook in Den Haag. De mogelijkheid van het verrichten van maatschappelijke diensten in plaats van het uitziteen van celstraf zal alleen gelden 25 23 20 0 10 9 18 14 2 2 0 17 8 8 4 16 15 1 -0 -2 3 0 3 0 2 11 0.1 0 0.6 13 0 7 0 12 1 1 14 0.4 0 3 2 0 0 Eerst van 1959 tot 1968 in de Tweede- Kamerfractie. In die functie heeft ze zich zeer bezig gehouden met onderwijs en omroepzaken. Het omroepbeleid van het kabinet-Marijnen vond ze verkeerd en dankzij haar pleidooien voor commer ciële televisie werd ze wel „Rem-girl” genoemd, naar het Rem-eiland dat des tijds vanaf de Noordzee commerciële tv- uitzendingen verzorgde. Ze was ook gekant tegen de onderwijs hervormingen van Cals. Ze vond het maar griezelig dat kinderen op een be trekkelijk jonge leeftijd moeten kiezen voor een bepaald vakkenpakket en zich daarmee voor hun verdere studie en ontwikkeling vastleggen. Daartegen en ook tegen het idee van de middenschool is ze tot het laatst ten strijde getrokken. Toen ze vond dat haar - toen drie jaar oude - zoon Bart-Jeroen meer aandacht nodig had dan ze hem door haar politie ke beslommeringen kon geven, stapte ze uit de Tweede Kamer. Overingens ver liet ze de politiek niet voor lang, want in 1969 werd ze voorzitster van de WD. Daarmee was ze de eerste vrouwelijke partijvoorzitter in Nederland. Dat ver baasde haar overigens niet: „Het feit dat een getrouwde vrouw voorzitter van de WD is, komt omdat het voorzitterschap een volledige dagtaak geworden is. Ik voorspel dat nog meer vrouwen politie ke partijen zullen gaan leiden, want wel ke man kan die onbetaalde dagtaak nu nog vervullen.” Haar voorspelling kwam uit. len van den Heuvel bijvoorbeeld werd voorzitster van de PvdA. Eind 1974 kondigde Haya van Some ren plotseling aan dat ze de voorzitters- en zeker feministische vrouwen, hebben haar die uitspraak en haar stemgedrag niet in dank afgenomen. Haar woning werd zelfs met verf bewerkt. Sa1 kilon wzw zzw z zzw wzw w zw zw zw zzw wzw zo windst. w n w zzw nno ono windst. windst. 5 4 -6 4 1 9 8 7 8 8 8 9 7 9 6 7 21 22 4 9 -6 14 8 20 4 -0 3 16 11 0 1 1 12 -6 0 1 2 1 1 0.6 2 2 0.1 6 1 0 0 1 1 2 10 -3 -0 6 10 13 8 Cl de I port mac den om Ht nieu Arm 1400 het B, Pha mac nu 1 lukl JA zend versi de c uitsl colle De niet hij 1 van in d( kom teitsi okto ding morr geho wore De hierc rectc Inde van bruu ving nen Hl bure de w tijen met Vc ren „bef Man besc de lang hebl L< Di de fens raad sel. rich1 Den ben cent Ft min: zeid stro: land defe der drie f in Groningen en partijgenoot van me vrouw van Someren, zei dat met haar overlijden een strijdbare persoonlijk heid is heengegaan. „Zij was een krach tig persoon, een echte liberaal met een diep gevoel voor de waarden in dit le ven”, aldus Toxopeus. Mevrouw Van Someren wordt maan dag in haar woonplaats Rotterdam ge cremeerd. In verband met haar overlij den heeft de WD alle partijbijeenkom sten tot en met maandag afgelast. veler verbazing stemden mevrouw Van Someren en enige andere WD-Senato- ren tegen het ontwerp, waardoor het schipbreuk leed. Tegen Vrij Nederland merkte ze daarover later op: „Ik begrijp het niet. Je wordt zwanger. Dat merk je toch? Je kunt toch wel eerder (dan na drie maanden, red.) ingrijpen?” Velen, hamer zou overdragen - aan Korthals Altes naar zou blijken - omdat het voor zitterschap haar te veel energie kostte. Ze bleef wel in het partijbestuur zitten, als penningmeester. In hetzelfde jaar 1974 was ze voor de WD in de Eerste Kamer gekomen, waar ze half 1975 WD-veteraan Van Riel opvolgde als fractieleidster. Van Riel kon zich niet verenigen met het toenmalige liberale abortus-wetsontwerp. Merkwaardig genoeg was het juist de abortus die rond Haya van Someren eind 1976 zoveel stof deed opwaaien. De Tweede Kamer had een WD-PvdA ab ortus-wetsontwerp goedgekeurd en tot bijvoorbeeld in de vorm van een kop op de borrel, een lik slagroom in de koffie of een extra portie champignons bij de biefstuk. Dit voornemen hebben de bonden die de acties voorbereiden gisteren bekend gemaakt. Het is de bedoeling morgen met de acties te be ginnen. Door middel van stickers en pamfletten zullen de klanten op de hoogte worden gebracht van de eisen van de bonden: uitbreiding van de VUT-regeling tot 62 jaar, verbetering van de toeslag voor feestdagen en loonsverhoging voor jonge werkne mers. (Van onze redactie binnenland) ROTTERDAM. In het Rotterdamse Dijkzigt-ziekenhuis is gistermiddag, zo als wij in een deel van onze editie nog konden melden, op 54-jarige leeftijd het WD-Eerste-Kamerlid mevrouw Haya van Someren-Downer overleden. Zij had, voor zij in 1974 in de Senaat kwam, zitting voor de WD in de Tweede Ka mer van 1959 tot 1968. Van 1969 tot 1975 was mevrouw Van Someren voorzitter van de WD. Zij was voorts onder meer lid van Provinciale Staten van Zuid-Holland en van de Rijnmondraad. Haya van Some ren was ridder in de orde van de Neder landse leeuw. WD-fractieleider Rietkerk zei giste ren in een reactie op haar overlijden dat Haya van Someren „steeds bij uitne mendheid het menselijk gezicht van de VVD vertolkte”. Mr. E. H. Toxopeus, aftredend commissaris van de koningin hun wijk. Ze wilden hiermee protesteren te gen de vuile en giftige stoffen waar zij regel matig mee worden geconfronteerd. Bewoners van het Haagse Regentesse- kwartier blokkeerden gisteren de toegangs wegen naar de huisvuilinstallatie midden in Het bericht dat Andrei Amalrik bij een verkeersongeval in Madrid is omgeko men, deed me onwillekeurig aan het ge dicht ’De tuinman en de dood’ van P. N. van Eyck denken. Amalrik, jarenlang ver bannen en gevangengezet in kampen en gevangenissen door de Russische-autori- teiten, jarenlang geestelijk en fysiek ge maltraiteerd (om het eufemistisch aan te duiden) omdat hij als ’dissident’ er andere opvattingen op na hield dan Brezjnjev c.s., wist in 1976 te ’omtkomen’ aan het regime in de Sovjet-Unie, kwam eerst naar Nederland omdat hij door de Utrechtse universiteit was uitgenodigd, gaf daarna lectures in Amerika en vestig de zich toen in Frankrijk, vlak bij de Zwitserse grens, waar hij en zijn vrouw Gjoezel een huis hadden gekocht. Dat leek voorgoed zijn woon- en ver blijfplaats te zijn geworden, maar zie, de dood die hem in de Sovjet-Unie niet te pakken had kunnen krijgen (hoewel hij in de gevangenis een hersenvliesontsteking opliep), heeft nu in Madrid toegeslagen. Tweeënveertig is hij geworden. Zijn vrouw zat ook in de auto, maar mankeerde niets. Een geluk bij een onge luk, hoewel je er even niet aan moet denken hoe zij, die zoveel samen met hem heeft moeten doorstaan (bijvoorbeeld zes jaar in haar eentje thuis in Moskou, ter wijl hij in Siberië en omstreken zat), zich nu in haar eentje, in de Tweede Verban ning, moet zien te redden, in een uithoek van Frankrijk. „Tengevolge van historisch gegroeide tradities, of om een andere reden, zijn begrippen als zelfbestuur, gelijke burger rechten en persoonlijke vrijheid en de eigen verantwoordelijkheid die daarmee gepaard gaat voor het Russische volk bijna totaal onbegrijpelijk. Zelfs wanneer hij zich een idee van pragmatische vrij heid vormt, denkt een Rus eerder aan het daaruit mogelijk voortkomende gevaar dat een of andere slimme jongen ten koste van hem een goed leven zal gaan leiden, dan aan de mogelijkheid om voor zichzelf een goed leven zeker te stellen. Voor de meerderhéid van het volk staat i ’vrijheid’ gelijk met ’wanorde’ of de gele- geheid om ongestraft een of ander anti- fnaatschappelijke of gevaarlijke activiteit te ondernemen. Alleen het idee al om de rechten van het individu zelf te respecte ren, wekt verbijstering. Men kan kracht, i autoriteit, zelfs intellect of opleiding res- I pecteren, maar de gewone man vindt het idee dat de persoonlijkheid van de mens enige waarde zou kunnen bezitten, bela chelijk”. Weer in binnen- en buitenland Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Klagenfurt I’ Lissabon Locamo Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Casablanca Istanboel Las Palmas Beiroet niet ontvangen Tel Aviv 1. bew. Tunis regen De tragiek is misschien nog iets groter doordat hij in Madrid was ter gelegenheid van de tweede toetsingsconferentie Con ferentie over Veiligheid en Samenwer king. De Russen hadden bij de voorberei ding daarvan maar één doel: er mocht zo weinig mogelijk over de mensenrechten worden gesproken. Een Russische televi siecommentator verklaarde zelfs dat het Westen in Madrid ’de valse, oude Carter- troef van de mensenrechten’ trachtte uit te spelen. De Sovjet-Unie voelde er niets voor om net als in Belgrado bij de vorige conferen tie op het beklaagdenbankje te zitten. Ik kan dat billijken, maar een eerste voor waarde om dat bankje te vermijden is natuurlijk de overeenkomsten over de mensenrechten gewoon toe te passen. Maar de Russen vinden die mensenrech ten eigenlijk niet zo belangrijk. In zijn essay: 'Haalt de Sowjet-Unie 1984?’ schreef Amalrik over de mensenrechten: n o w nw ono n ono wzw nnw windst. windst. z zzo wnw nw windst. w z n dat de wrakken zodanig worden ver werkt, dat zij geen belasting voor het milieu vormen. De VCRM acht alleen sanering van het aantal sloopterreinen geen afdoende op lossing van het autowrakkenprobleem. Een voldoende toevoer van wrakken naar sloopterreinen is alleen te verwezenlijken, als het de laatste autobezitter gemakkelijk en aantrekkelijk wordt gemaakt zich van zijn autowrak te ontdoen. Daarom zal statiegeld op auto’s ingevoerd moeten worden, aldus de raad. De raad vindt overigens ook dat de regering meer geld moet uittrekken voor onderzoek naar verwerkingsmethoden voor kolenafval van de 45 miljoen gulden, die in de Energienota ter beschikking wordt gesteld. Gezien de problemen die de inzet van grote hoeveelheden steenkool voor het milieu met zich brengt, is het door de regering voorgestelde bedrag voor de ontwikkeling van milieuvriende lijke technieken onvoldoende. Bovendien stelt de raad de oplossing van het afval probleem als voorwaarde voor de toepas sing van grote hoeveelheden steenkool in de energievoorziening. Omdat nog allerminst zekerheid bestaat over de milieuhygiënische aanvaardbaar heid van de toepassing van kolen op grote schaal, is de raad het niet eens met de regering dat nu reeds besloten zou moeten worden tot het gebruik van 25 tot 27 miljoen ton steenkool in het jaar 2000. Hiermee zou dezelfde situatie ontstaan als bij kernenergie tien jaar geleden, toen het afvalprobleem als oplosbaar werd be schouwd, zo wordt gezegd. De raad waar schuwt er daarom voor niet eerder te besluiten tot herinvoering van kolen op grote schaal zonder zorgvuldig na te gaan of het gebruik ervan en de verwijdering van afvalstoffen milieuhygiënisch aan vaardbaar zijn. (Van onze redactie binnenland) HELMOND. In de Noordbrabantse gemeente Helmond wordt momenteel een kinderdagverblijf gebouwd op 110 meter afstand van een benzinestation met een LPG-gastank. De inspectie voor de volksgezondheid heeft het college van B. en W. geadviseerd de bouw stop te zetten, maar het gemeen tebestuur heeft dit advies naast zich neer gelegd. Volgens een woordvoerder van de gemeente is het college niet gelukkig met de situering van het kinderdagverblijf bij de LPG-tank, maar heeft het belang van de snelle realisering van de bouw van het dagverblijf voorrang gekregen. In ons land wordt er algemeen van uitgegaan dat binnen een straal van 150 meter van een gastank geen gebouwen als een kinderdagverblijf mogen staan. In zijn inleiding tot ’Haalt de Sovjet- Unie 1984?’, dat in 1969 door de Alexander Herzen Stichting in Amsterdam voor het eerst werd uitgegeven, schrijft Amalrik dat het geschrevene slechts op persoonlij ke waarneming en overdenking berust: „Zo bezien kan het vrijblijvend gepraat schijnen, maar dat is in elk geval voor westerse sovjetologen op zichzelf al interessant genoeg, zoals het voor een ichtyoloog interessant zou zijn als plotse ling een vis begon te spreken”. Deze formulering is karakteristiek voor Amalrik, wiens gevoel voor humor en vermogen om lenig te formuleren zelfs een ’reisverslag’ als ’Niet begeerde reis naar Siberië’ merkwaardig genoeg tot lichte kost maakten. Hij behoorde, te mid den van al die dissidente Russische schrij vers, met Solqenitsyn en Boekovski onge twijfeld tot de ’grote schrijvers’, ook al hebben ze in de Sovjet-Unie zelf altijd net gedaan of hij een ’nonentity’ was, een niet- bestaand, onbetekenend persoon. Typerend daarvoor is de dialoog met Michail P. Maljarov, substituut-procu- teur-generaal van de USSR, die Sacharov heeft opgetekend in ’Sacharov spreekt’ en waarin Maljarov zegt: „Die Amalrik is een gesjeesde student. Hij is nooit van enig nut geweest voor de staat, hij is een klaploper. Maar Heinrich Böll schrijft over hem als over een uitzon derlijk historicus waar haalt Böll die informatie vandaan?” Wat haar het meest heeft getroffen in die zaak is echter, dat een aantal partij genoten aan haar integriteit twijfelde toen ze zich tegen het WD-PvdA ont werp uitsprak. Zelf heeft ze wel als poli tieke verklaring gegeven dat ze ervan uitging dat de toenmalige minister van Justitie, Van Agt, zijn handtekening niet zou zetten en het ontwerp dus nooit wet zou worden. De „mammie van de WD” heeft drie maal de kans gehad om in een regering zitting te nemen, maar driemaal gebeur de dat niet. Eerst stond ze op de nominai- tie om staatssecretaris te worden in het kabinet-Marijnen, maar op aandringen van WD-voorman Geertsema bleef ze lid van de Kamerfractie. Omdat ze nog steeds meende dat haar zoontje veel van haar aandacht nodig had, weigerde ze minister te worden onder de AR-premier Biesheuvel, terwijl ze ook onder premier Van Agt niet in de regering kwam, hoe wel ze op het WD-lijstje stond van gega digden voor CRM of Onderwijs. Wat van Haya van Someren veel min der bekend is dan haar Kamerlidmaat schappen is dat ze lid was van de Rijn mondraad en van 1953 tot 1958 op de kunstredactie van De Telegraaf werkte. Het proces dat na de oorlog tegen die krant werd gevoerd omdat zij in de oorlog zeer pro-Duits was, heeft Haya van Someren enkele jaren geleden „mis selijk” genoemd. Ze meende dat het „een rotstreek” was om een bepaalde krant aan te pakken. Naar haar opvatting „zijn ze allemaal fout geweest.” Van haar journalistieke achtergrond naar haar voorkeur voor eenvoudig taal gebruik is geen al te grote stap. Zeker is dat ze zelf - althans in het openbaar - vrijwel nooit moeilijke woorden ge bruikte. Dat, en het feit dat ze nimmer een confrontatie uit de weg ging, hebben ook haar politieke tegenstanders steeds in haar gewaardeerd. Dat is volgens de raad nodig om het autowrakkenprobleem in ons land op te lossen. De VCRM stelt dit in een commen taar op de ontwerp-richtlijnen van minis ter Ginjaar van Volksgezondheid en Mi lieuhygiëne. Deze richtlijnen hebben be trekking op artikel 21 van de afvalstoffen wet, die dit jaar nog in werking zal treden. Krachtens dit artikel moeten de provin cies plannen opstellen voor de verwijde ring van autowrakken. Naast de door de minister voorgestelde sanering van autowrakkenterreinen zullen maatrege len getroffen moeten worden voor een stabiele schrootprijs. De kosten van de verwijdering van autowrakken dienen volgens de raad ten laste van de autobran che te komen. Er zijn thans 2.300 bedrijven, die op 1.650 sloopterreinen jaarlijks ongeveer 400.000 autowrakken verwerken. De mi nister verwacht dat het aantal wrakken over tien jaar tot 480.000 zal zijn opgelo pen. Hij wil dat het aantal sloopterreinen binnen vijf jaar tot ongeveer 400 wordt verminderd. De sloopterreinen zullen in vele gevallen moeten worden samenge voegd. De minister heeft voor deze sane ring een bedrag van 160 miljoen gulden in het vooruitzicht gesteld. Voorwaarde is (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG. De Consumentenbond en het Konsumenten Kontakt hebben gis teren felle kritiek geleverd op het besluit van het ministerie van Volkshuisvesting, de subsidie voor isolatie van woningen te verlagen. Volgens de Consumentenbond wordt daarmee een van de doeltreffend ste onderdelen van het energiebesparings- beleid gekortwiekt. De bond noemt dit „kortzichtig en onbegrijpelijk” en spreekt van een paniekmaatregel van het ministe rie. Konsumenten Kontakt noemt de maatregel zeer verwerpelijk. onbew onbew. regenbui 1. bew. regenbui 1. bew. 1. bew. zw. bew. zw.bew. regenbui onbew. zw. bew. geh. bew. onbew onbew. onbew. zw. bew. onbew. sneeuw zw. bew. sneeuw Kopenhagen niet ontvangen onbew. onbew zw. bew. mist 1. bew. hlf. bew. zw bew geh. bew. hlf bew. zw. bew. zw. bew. geh. bew. regen geh. bew. geh. bew. mist onweer zw. bew. 1. bew n z 24 WOENSDAG 13 NOVEMBER Zon- en maanstanden Zon op 07.57 uur, onder 16.47 uur Maan op 13.24 uur, onder 22.35 uur Waterstanden Umuiden Hoogwater 07.21 uur en 19.33 uur Laagwater 02.42 uur en 15.11 uur indien de verpordeelde er zelf om vraagt. Hij of zij moet bovendien strafrechterlijk meerderjarig zijn en er moet sprake zijn van een voorgenomen onvoorwaardelijke vrijheidsstraf. Doel van de experimenten is, de samenleving vertrouwd te maken met dienstverlening als alternatief voor een vrijheidsstraf. Gedacht wordt onder meer aan projecten in de volksgezond heid, het milieu en aan educatieve en recreatieve projecten. Het werk dat in het kader van de dienstverlening wordt ver richt, wordt niet betaald. Uitgangspunt is dat het werk in vrije tijd, dat wil zeggen naast een normale werktaak moet kunnen worden verricht. In antwoord op opmerkingen van ver scheidene fracties over het vandalisme in ons land zei minister De Ruiter gisteren dat de bestrijding hiervan niet alleen een zaak is van de overheid. „Iedere Neder lander heeft de plicht via sociale controle een rol te spelen bij de bestrijding van vernielingen”, aldus De Ruiter. De minister liet de Kamer voorts weten, dat nieuwe wervingen van buitenlandse werknemers „slechts met de grootste te rughoudendheid mogen plaatsvinden.” Staatssecretaris Haars van Justitie zei gisteren tijdens het debat, het niet wense lijk te vinden in ons land over te gaan tot gedwongen behandeling van drugsver slaafden, zoals dat wel in het Verre Oos ten gebeurt. Zij beloofde de Kamer, te zullen onderzoeken hoe de handel in drugs kan worden aangepakt. Overigens hebben leden van de Belan genvereniging voor Minderjarigen (BM) gisteren vier kindertehuizen bezet in Am sterdam, Zutphen, Den Bosch en Gronin gen. Dat gebeurde uit protest tegen de door het ministerie van Justitie aangekon- digde bezuiniging van 25 miljoen gulden op Nederlandse kindertehuizen in ons land. Een delegatie van de belangenver eniging overhandigde gisteren in Hilver sum een eisenpakket aan de directeuren van het Werkverband Integratie Jeugd - welzijnswerk in Nederland (WIJN), een het overkoepelend bestuursorgaan van de 160 kindertehuizen in ons land. Geëist werd onder meer een „actief protest” van het WIJN tegen de bezuinigingen, verho ging van het zakgeld voor pupillen in kindertehuizen en afschaffing van het ge bruik van isoleercellen. De Belangengroep Wetsovertreders (BWO) in Groningen heeft minister De Ruiter gisteren gevraagd een onderzoek in te stellen naar de gang van zaken in het Huis van Bewaring in Assen. Gezegd wordt dat de medische verzorging daar te wensen overlaat. De BWO wil dat de mi nister de gestichtsarts van het Huis van Bewaring in Assen naar huis stuurt. het weer]i Vooruitzichten voor zaterdag, opgesteld door het KNMI: Opklaringen, maar ook enige tijd regen. Middagtemperatuur ongeveer 8 graden. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland voor zaterdag: Aantal uren zon: 0 tot 4. Minimumtemperatuur omstreeks 4 graden. Maximumtempera tuur omstreeks 8 graden. Kans op een droge periode van tenminste 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog et maal: 30 procent. trijfël 63 s 4

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 2