Vakmatig goede jazz klinkt te harmonieus a 7 agenda Plankenkoorts speelt Toneelgezelschap parten N k burgerlijke stond rond de losplank SANDY MOSSE- vd. Afscheidsreceptie gemeentesecretaris DAVID BEECROFT QUINTET Formidabele score duo Boender-Kramer bij „Scheveningers” a’s.| „EFFECT ALLEEN IN BEGINSTADIUM OPTIMAAL” >ië.| di. I it’s Ir JWS. I 6 7 MAANDAG 24 NOVEMBER 19 8 0 e. „ZACHTJES MET DE DEUREN” NOG NIET UITVOERINGSRIJP 3 In en om Haarlem BEVERWIJK ■i Brochure I- 3 Doorzichtig BEVERWIJK. Het souf- fleurshokje stond niet op z’n ver trouwde plaats voor het podium, toen het Beverwijkse Toneel Ge zelschap zaterdagavond in De Nieuwe Slof voor een ongekend groot aantal toeschouwers het blijspel „Zachtjes met de deuren” van de Franse auteur Michel Fer- maud opvoerde. L 7 Heemskerk Beverwijk (Van een onzer’verslaggevers) VELSEN. Bij de planvoorbe reiding van Velsens toekomstige woonwijk de Velserbroek wordt het aspect inspraak nadrukkelijk geregeld in een apart procedure- voorstel voor alle stadia van het plan. Veel nadruk krijgt inbreng vanuit de bevolking bij formule ring van de doelstellingen (aard van de bebouwing, spreiding naar woningtype en -prijsklasse). Naarmate de voorbereiding vor- i dert wordt de speelruimte hier voor geringer. Projectleider A. K. Vissers van het Projectbureau Velserbroek laat hierover geen enkele twijfel bestaan in een vraaggesprek. Velsen-Umuiden K r tl n lijt. JOKE DIEBEN-FRERICHS JAN BAART ten, tel. tri», 9.00- bijt. el naf Velserbroek proefveld voor gereglementeerde inspraak HEEMSKERK. De bezetting van een jazz-ensemble zegt wel iets, maar lang niet alles van een concert dat de betrokken musici geven. Zaterdagavond speelde het Sandy Mosse-David Beecroft quintet in De Jansheeren. Naast het gebruikelijke begeleidings- trio piano-bas-drums betekende dat twee bespelers van de tenor sax in de hoofdrol. Wat je zou kunnen verwachten bij deze bezetting is met name een tenor-battle, in gewoon Nederlands een muzikaal gevecht tussen de twee tenorsaxen. Wie met deze gedachte als wens in het hoofd naar het concert kwam, zal enigszins teleurgesteld de muziek ondergaan hebben. Liefhebbers van harmonieuze klanken konden echter hun hart ophalen. Er viel niet één wanklank en strijdlust was ver te zoeken. Sandy Mosse bracht met zijn spel nog de meeste beroering. Hij heeft een staat van dienst die in de tientallen jaren loopt en is door vele stijlen gevormd. Dat resulteert overwegend in een bezonken speeltrant, mede omdat hij gezien zijn leeftijd niet meer over de volledige ademkracht van een speler in de bloei van zijn jaren kan beschikken. Toch lijkt Mosse zich daar niet altijd bij neer te leggen. Zo af en toe zorgt hij met een extra krachtsin spanning nog voor een verrassend accent, dat dan met emotione le geladenheid overkomt. Door het vooral op harmonie gerichte spel van Beecroft en Mosse deed op het concert al snel de sfeer van de soft swing- periode zijn intrede. In tenorduetten klonk een volmaakt gelij- kopgaande dubbele melodielijn, alsof er een vriendelijke big band speelde. Het solistenduo bracht vakmatig uitstekend spel, net als de drie begeleiders, pianist Irv Rochlin, bassist Harry Emery en drummer Eric Ineke. Toch was het niet zo verwonder lijk dat er in de pauze verzucht werd „Ik wou dat die muzikanten eens kwaad werden, want anders val ik nog in slaap”. Regisseur Ferdinand Meijer was kenne lijk zó overtuigd van de gedegen rolkennis van zijn (grotendeels nog niet al te erva ren) discipelen, dat hij het ook wel zonder zo’n voor alle spelers goed zichtbare steunpilaar wel op een voorstelling aan durfde te laten komen. De regisseur had echter duidelijk buiten het toch overbe kende verschijnsel van de plankenkoorts gerekend, waardoor spelers middenin een zin absoluut niet meer wisten hoe nu ver der te gaan, in paniek om zich heen keken en blindvarend op doordringend gefluis ter vanuit de coulissen maar wat tekst fragmenten voor zich uit gingen stamelen, tot een ander het woord van hen overnam en ze opgelucht hun mond konden gaan zitten houden. Er van uit gaande dat alle spelers hun huiswerk inderdaad nauwgezet hadden gedaan en hun rollen dus van voor naar achter konden dromen, kun je je afvragen waarom een regisseur vooral z’n pas be ginnende acteurs en actrices het de zenu wen kalmerend uitzicht op een vaste souf fleur niet gunt. Dat is punt één, maar er was bij deze BTG-produktie meer aan de hand. ten )urt nen i. OVERLEDEN: C. Koch, 89 jaar. E. M. Mobron, 87 jaar. GEHUWD: J. H. P. Duits en C. B. M. Dudink. A. F. den Bak en C. de Vet. en 4 naf 1 105.95, Maanen- ONDERTROUWD: J. Katers en H. H. M. Pieters. J. van der Winden en A. Munneke. B. H. M. Keesen en A. C. M. Timmer. H. J. J. Lurkin en A. M. Driessen. P. H. Daemen en F. Bijl. In het kader van de planvoorbereiding zijn inmiddels actief zogenoemde aspect- groepen voor de beleidsonderdelen wo nen, bovenwijkse voorzieningen en ook de inspraak. Gemeentevoorlichter J. Dooijes heeft zitting in de laatste groep. Heel di- la. :n Uit bijvoorbeeld het overdreven toontje, waarmee Marianne Brakenhoff in de moederrol haar tekst oplepelde proefde je Nog gelijkmatiger van instelling, vertegenwoordigt David Beecroft het toegewijde, serieuze muzikantentype. Wanneer hij niet speelt, bij een solo van een ander quintetlid, staat hij aan de zijkant van het podium toch nog een eigen partij te neuriën. Soms kan hij het zelfs niet laten daarbij een enkele noot op zijn instrument te blazen. Wanneer hij zelf een solo heeft, blijkt zijn toon ronder, ker nachtiger dan van Sandy Mosse. Hij lijkt moeiteloos elke noot te blazen, ook wanneer zo’n noot een onderdeel vormt van een ingewikkelde serie loopjes. Drie mogelijkheden worden genoemd voor inschakeling van de aannemerswe- reld. Al decennialang is gebruikelijk vroegtijdige opneming van de uitverkoren aannemer als adviseur en gelijk contrac tant in het voorbereidende bouwteam. Tweede, meer doorzichtige, methodiek: keuze van een bouwfirma, aan de hand van eigen criteria, wanneer een globaal werkschema al vastligt. Op basis van een open begroting kan zo’n bedrijf aan de verder planontwikkeling dan een bijdrage leveren. Als derde oplossing resteert dan nog uitnodiging van een geschikt geacht bedrijf op basis van een reeds vastgesteld bebouwingsplan. Als stramien waarbinnen zich de totale voorbereiding afspeelt noemt projectlei der A. K. Vissers de gemeentelijke verant woordelijkheid voor de totale planafwik- keling en het ministerie dat als subsidie- verstrekker vroegtijdig een vinger in de pap dient te krijgen. „Kernvraag is bij al ons doen en laten: strookt ons standpunt omtrent bouwprijs en grondverwerving met die van het rijk? Met de Centrale Directie voor de Volkshuisvesting wordt om die reden nauw voeling gehouden”. Informeel vooroverleg met de aanne- merswereld in de IJmond en daarbuiten wordt op dit moment wenselijk geacht. Dit voor een tijdige localisering van moge lijke gegadigden voor dit mammoetpro ject. Velsen voegt met bebouwing van de Velserbroekpolder (250 hectare) eenderde toe aan het huidige inwonertal. Op dit moment wordt met een slag om de arm gerekend op een bouwproduktie van 7400 woningen waarmee een bedrag van rond P/2 miljard gulden gemoeid zal zijn. Kinderboerderij, Vrijburglaan, maandag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 13.15-16.45 uur. Speeltuin Poelenburg, H. Pootstr., dagelijks van 10.00-12.0 uur en 13.30-17.30 uur geopend. Stichting alg. maatschappelijk werk, V.d. Hoopstraat 27, Beverwijk, spreekuur werkda gen van 9.00-17.00 uur. Tel 30766 Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945, gebouw De Beurs, 4e etage. Spreekuur dokumentatiecentrum na tel. afspraak elke vrij dag 14.00-16.00 uur. Tel. 02550-19142. regeling. Twee kernpunten springen naar voren in zijn gedachtengang hierover. „In spraak vereist deskundigheid en kennis van de planologische materie waarom het in dit geval gaat”. Tweede uitspraak uit zijn mond: „De marge voor inspraak wordt geringer naarmate het plan dichter bij uitvoering komt. In een bruikbare in- spraakregeling moet dat duidelijk om schreven staan. De individuele burger moet op dat punt weten waar hij aan toe is. Aan valse illusies hebben we niets”. Op het kantooradres Torenstraat 2 bijeen de heer A. K. Vissers (rechts) en D. T. den Hartog. De laatste is als functionaris voor de gemeente Velsen verbonden aan het Projektbureau Velserbroek. een volledig gebrek aan inzicht in wat deze vrouw juist tot die uitspraken bracht. Datzelfde gold voor de kortaangebonden huisvader van de - overigens wel wat genuanceerder spelende - Cor Bakker: zijn woedeaanvallen kwamen voort uit datgene wat hij aan het zeggen was, niet uit pure emotie en dus werd hij voortdu rend nét een tikkeltje te laat kwaad. Dat potsierlijke effect deed zich ook voor bij de dochter Dominique van Els Bos en het vriendinnetje Pinky van Jacqueline Pries ter: vier amateurtoneelspelers met een betrekkelijk korte staat van dienst die zich op aandringen van de regisseur waar schijnlijk zó op het tekstboekje hebben geconcentreerd, dat ze aan datgene waar het bij een uitvoemg op aankomt, het werkelijk spélen van hun rol niet bleken te zijn toegekomen. Wat dit viertal betreft had een ruimere voorbereidingsperiode, met name van dat deel waarin een regisseur z’n (inmiddels natuurlijk wel rolvaste) spelers voorbe reid op het zaaloptreden geen kwaad ge kund. In z’n totaliteit genomen was deze BTG-opvoering van „Zachtjes met de deuren” (waarin routiniers als Kees Nij- man, Annelies Gorter, Tiny Kort, Ria van den Eykhof en Jan van Zutphen het er uiteraard een stuk beter vanaf brachten) nog niet toe aan een confrontatie met het publiek. Het trendgevoelige toneelbeleid maakte de voorstelling er ook al niet boei ender op: hoewel het er in zijn geel/bruine uitvoering modem genoeg uitzag, kon er door het kleurenschema maar één licht- stand op worden toegepast en daardoor leverde dit - overigens absoluut niet bij het conservatieve karakter van de hoofd bewoner passende - hedendaagse huiska mer decor op den duur een buitengewoon saai plaatje op. reet geënt op informatiebehoefte bij de bevolking is de brochure over plan en inspraakmogelijkheden die binnenkort in Velsen huis-aan-huis wordt verspreid. De vragen die de doorsnee-Velsenaar over de Velserbroek beantwoord zou wil len zien liggen nogal voor de hand. Wat jkost een huis, hoe ligt de verdeling bebou- wing/groen en waar komen de wegverbin dingen in de toekomstige woonwijk? In leen vroeg stadium wordt de bevolking betrokken bij kernbeslissingen van dit kaliber. Contact wordt daarvoor gezocht met de individuele burger en, voor een vereen voudigde ruggespraak, ook met organisa ties die in Velsen zaken als sportbeoefe ning, bedrijfsbelang, en stedeschoon be hartigen. Een nauwkeurige gebiedsgrens ter af bakening van de inspraak ontbreekt op HET ZAL IN DE GESCHIEDENIS VAN HET Staatsvissershavenbedrijf niet zo vaak zijn voorgekomen dat de afsla gers op twee achtereenvolgende dagen niet in het geweer behoefden te komen omdat er van aanvoer geen sprake was. Door de slechte weersomstandigheden en de overeenkomstige verwachtingen werd het verleden week pas woensdag voordat de schepen naar zee konden vertrekken. Aan de maandagmarkt viel de aanvoer bitter tegen. Daardoor zaten de prijzen van de aangevoerde vissoorten meteen al in de sterren. Als men had kunnen bevroe den dat de volgende aanvoer pas donder dag zou zijn dan waren de prijzen onge twijfeld nog hoger geweest. OPMERKELIJK WAS WEL DAT ER VAN BUITEN IJmuiden enkele partijen schelvis en kabeljauw arriveerden om de visverwerkende industrie „aan de gang” te houden. Blijkbaar was er in de havens van herkomst geen belangstelling voor deze kleine schelvis en gul. De industrie ging met de vis strijken en dat zou zeker niet zijn gebeurd als men het weersver- loop van te voren had kunnen bevroeden. HOEWEL ER DUS MAAR KORT GE VIST kon worden waren er toch een paar gelukkigen die met een vangetje huis waarts keerden. De handel toonde zich best genegen daar een paar centen voor te geven. Zelfs de dichte wijting deed 50,- per bak; de gestripte wijting lag rond de 75,-. Ook de overige soorten lagen aan merkelijk hoger in prijs dan aan de maan dagmarkt Anderzijds werd er ook mond jesmaat gekocht omdat men verwachtte dat er aan de vrijdagmarkt wel meer te koop zou zijn. Maar ook aan de vrijdag markt was schraalhans keukenmeester. TOCH WAS ER NOG EEN BIJZONDE RE VERRASSING. Reeds in de vroege ochtend was het bericht binnengekomen dat er twee spannen onderweg waren met elk 1000 bakken haring. Een week tevoren waren de UK 141 en de UK 271 ook al met Aanknopingspunt daarvoor is behande ling van een inspraakregeling voor de Velserbroek op 13 november achter gesloten deuren door de stuurgroep Velserbroek. In deze stuurgroep is Vel- sens gemeentebestuur als opdrachtgever voor bouw en planvoorbereiding direct vertegenwoordigd. Het Projectbureau Velserbroek is sinds vorige maand redelijk riant gehuisvest op het adres Torenstraat 2 in Oud-Velsen. Het projectbureau fungeert als zenuwcen trum binnen het web van werk- en be leidsgroepen betrokken bij voorbereiding en straks uitvoering van de bouw. De stuurgroep Velserbroek is het geëi gende kanaal voor directe gemeentelijke inbreng bij de beleidsvoering. Praktische zaken als directie en projectorganisatie zijn door de stuurgroep toevertrouwd aan het projectbureau Velserbroek. Sleutelfi guur daarin is de heer Vissers, door het Rotterdamse adviesbureau Polyad in Vel sen gestationeerd. De planvoorbereiding is uit te splitsen in de inleidende discussie over een ont wikkelingsplan, beraadslagingen over be stemmingsplan en uitwerkingsplan en tot slot over het definitieve bouwplan met „ontsluiting” en „bouwrijpmaken” als eindstadia. Met de eigen visie op het begrip in spraak en tenuitvoerlegging daarvan loopt de heer Vissers vooruit op de „spel regels” in de nog vast te stellen inspraak- DIVERSEN Alarmnummers; Politie 41444. brandweer 32132, milieuklachten 96000. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45, dinsdag 14-17 uur volw., 15.00-17.00 uur jeugd. Filiaal Beneluxlaan, dinsdag geen opening suren. C BIOSCOOP EN THEATER Kennemer I, Zeestraat, maandag 20.00 uur „Bronco Billy”. Kennemer II, Zeestraat, maandag 19.30 uur „Fellini’s vrouwenstad”. Luxor I, Breestraat, maandag 19 en 21.30 uur „Zombie Holocaust” Luxor II, Breestraat, maandag 19 en 21.30 u. „Het omen”. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 25555, brandweer 22922, milieuklachten 96000. Centrale bibliotheek. Kerkstraat 44. dinsdag 14.00-17.00 uur volw., 15.00-17.00 uur jeugd. Dienstencentrum voor bejaarden. Kerk straat. maandag t/m vrijdag geopend van 9.00- 17.00 uur. Animal Farm, W Alexanderplantsoen, ge opend woensdag 13.00-17.00 uur. Stichting alg. maatschappelijk werk, K. Delfcweg 1, Beverwijk. Spreekuur op werkda gen van 9 tot 12.30 uur, tel. 26177 (ook voor Wijk aan Zee en Castricum). Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945 nr. 90 gebouw De Beurs 4e etage. Spreek uur dokumentatiecentrum na tel. afspraak, elke vrijdag 14.00-16.00 u., tel. 02550-19142. Huurdersspreekuur, iedere eerste maandag v. d. maand van 19.30-21.00 uur in De Schans, Schans 10, B’wijk, de Lichtboei, Luxemburg- laan 6, H’kerk, de Zandkraai, Höndelstraat 93. H’kerk. De Nieuwe Slof, Kerkstraat, expositie Haagse Kunstkring ma t/m vrij. 10-22 uur, za. 14-17 uur. 5/11 tot en met 30/11. Stadskantoor, Pres. Kennedyplein, fotoexpo- sitie en expositie oude camera’s t/m 28/11. Zwaannest, Dommelsingel 4a, informatie over dienstweigeren, spreekuur van 19.00-20.00 uur. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Tijdens een buitenge wone raadsvergadering, die vrijdagmid dag 28 november om drie uur begint, zal de gemeenteraad afscheid nemen van de heer J. Blok als gemeentesecretaris van Beverwijk. Aansluitend is er van vijf uur af voor een ieder tijdens een receptie in het Stads kantoor gelegenheid om de heer Blok uit te luiden. Alle medewerkers van de gemeentese cretarie doen dat een dag eerder in intie me kring en in verband daarmee is de gemeentesecretarie op donderdag 27 no vember van drie uur af voor het publiek gesloten. GEBOREN: Marlies K. d.v. J. Teensma en A. M. van ’t Wout. Marcia d. v. J. A. M. van Ewijk en G. Kalkman. Ilona d. v. H. J. Rous en C. M. van den Bos. Babette d. v. P. W. Cappelle en E. G. M. Butter. Eva J. d.v. J. A. Dundas en J. M. H. Ham. Ewout A. M. z.v. A. A. J. Crijnen en E. M. H. Brandts. Sebastiaan H. A. z.v. P. W. J. van Roermund en G. M. J. Vrugt. Marije A. d.v. J. van der Kruijs- sen en C. S. van ’t Hof. Stefan z.v. H. S. Koster en C. A. van Zalinge. Sucanne d.v. J. J. Schuurman en J. M. Tromp. Lotti d.v. J. S. van Bennekom en A. M. Hilbers. (Van onze bridgemedewerker) IJMUIDEN. De tweede ronde van de eerste seriewedstrijden bridge van De Jump leverde bij de Howells een zege op voor de dames Van Sprang en Muller die 59.95 percent scoorden. Schadé en Tim mer werden tweede (55.78). Op de noord- zuidplaatsen van de „Scheveningers” be haalde het koppel Boender-Kramer Jr. met de formidabele score van 68.85 de overwinning. Daardoor nam het duo in de algehele rangschikking de leiding van Van Harten en Heijerman (115.07) over. De voorsprong die het heeft bedraagt niet minder dan ruim 14 percent. Op de oost- westplaatsen werden mevr. Klein en haar partner Maagdelijn nummer één (55.95), gevolgd door mevr. De Vries en Van Dijk (52.98) die echter de tweede plaats met de sterke combinatie Bakkum-Breur Sr. moesten delen. De volgende week vindt de derde ronde van de eerste serie plaats. De paren hebben elkaar dan één keer ont moet waarna aan de tweede serie zal worden begonnen. Uitslagen (in matchpunten): Howell: Van Sprang Muller 259, Schadé-Timmer 241, Need- Mijnsbergen 230, Creemers-Drupsteen 217, Wa- reman-Breur Jr. 208, Van der Burg-Kramer Sr. 207, echtp. Koster 150. Scheveninger (NZ): Boender-Kramer Jr. 347, echtp. De Groot 265, Jongkind-Van Poecke 255. Van Maanen-Pippel 251, Doomenbal-Siegers 236, Baggerman-Van der Vlugt 236, Dogger-Van der Glind 177. Scheveninger (OW): Kion-Maagdelijn 282, De Vries-Van Dijk 267, Bakkum-Breur Sr. 267, Van Harten-Heijerman 256, Maagdelijn-Pippel 238, Kramer-Ris 231, echtp. Strube 220. Stand (in percenten): Boender-Kramer Jr. 129.73, Van Harten-Heijerman 115.07, Bakkem- Breur Sr. 110.72, dames Van Sprang-Van der Vlugt 108.17, Schadé-Timmer 107.96, echtp. De Groot 106.51, dames Maagdelijn-Pippel 105.95, mevr. Wareman-Breur Jr. 104.30, Van Maanen- Pippel 103.04, mevr Kion-Maagdelijn 101.58, Doomenbal-Siegers 100.06, mevr. De Vries-Van Dijk 98.61, Jongkind-Van Poecke 98.51, mevr. Need-Mijnsbergen 98.48, Baggerman-Van der Vlugt 96.82, Van der Burg-Kramer Sr. 95.56, dames Kramer-Ris 92.85, echtp. Strube 89.68, dames Drupsteen-Creemers 85.94, echtp. Koster 79.16, dames Dogger-Van der Glind 77.02. 500 bakken haring aan de vrijdagmarkt verschenen. Daardoor waren ook andere spanvissers kennelijk geïnspireerd. Daar toe hebben ook de rooskleurige berichten uit Frankrijk en België bijgedragen. Zo wisten chauffeurs die zaterdag uit Bologne present waren te melden dat er in de haven van Boulogne zeker twintig com binaties haring stonden te laden voor af nemers in Holland en Duitsland. Exacte cijfers over de hoeveelheden haring die de Belgische en Fransen grens op weg naar Holland gepasseerd zijn, zijn niet bekend. Een gedeelte belandde in de vrieshuizen, een ander deel werd in tonnen weggezou ten. Dd kwaliteit van het Belgische en Franse produkt was goed. Drie tot zes in een kilo, voorzien van prachtige hom en kuit. De haring is voor een deel al kuitziek. Ook de haring aangevoerd door het Urker span en de TX 32 en TX 52, die vrijdag aan de markt verschenen, was voor een deel „ijl”. De handel betaalde toch ƒ55,- tot 42,- per bak. Beide spannen maakten dus een aardige besomming, zeker in aan merking genomen dat ze minder dan 24 uur buiten de haven waren geweest. Uiteraard heeft de AID tegen de aan voerders proces verbaal opgemaakt. Het is dus afwachten wat hieruit voortkomt. Als de weersomstandigheden het toelaten kan men er zeker van zijn dat meerdere spanvissers zich de komende weken ge reed gaan maken om een gokje te wagen op de haringvangst. VAN DE GROTE VRIESTRAWLERS IS BEKEND geworden dat ze verleden week de mooiste en grootste makrelen hebben kunnen buitmaken. Reeds zater dag waren er vier schepen aan de thuis vaart begonnen. Deze makreel werd ten oosten van Schotland gevangen. Ook is verleden week een Egyptische trawler de haven van IJmuiden binnengelopen om als vrachtvaarder dienst te doen. Het schip heeft een lading makreel ingenomen en vertrok nog dezelfde dag naar zee. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr., tel. 311004) 15.30, 19 en 21.30 u.: „Being there”, a.l. Frans Hals (Fr. Halsplein, tel. 254731) 19 u.: „Xanadu”, a.l. 21.15 u.: „Gevleugelde dood”, 16 j. Lido (Houtplein, tel. 312288) 14, 18.45 en 21.30 u.: „The sea wolves”, a.l. Luxor (Gr. Houtstr., tel 311865) 14, 19 en 21.30 u.: „Shining”, 16 j. Roxy (KI. Houtstr., tel. 312395) 19 en 21.30 u.: „Urban cowboy”, a.l. Studio (Gr. Markt, tel. 310033) 19 en 21.15 u.: „And justice for all”, 16 j. Dinsd. 19 en 21.30 u.: „All that jazz”, 12 j. Cinema Quirinus Internationaal (L. Veerstr., tel. 326145) 14, 15.30, 19, 20.30 en 22 u.: „Bran dend begeerte”, 16 j. maandag t.m. donderdag 9.00-10.30 uur kliënten Wet Werkloosheidsvoorziening of Rijksgroeps Regeling Werkloze werknemers, tel. 02550- 19124. Centrale bibliotheek. Plein 1945, dinsdag 10.00-12.30, 14.30-17.30 en 19.00-21.30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, Wil- lemsbeekweg 96, dinsdag 15.30-17.30 uur. Filiaal Santpoort, Crocussenstraat 1, dinsdag 10.00-12.30 uur. Filiaal Umuiden-West, Zeewijkplein 27-29. Dinsdag 10.00-12.30 uur volw. en tieners, 19.00- 21.30 uur alle leeftijden. Filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 177, dinsdag 19.00-21.30 uur volwassenen. Uitleenpost „Breezicht”, Keizer Wilhelm- straat. Woensdag 16.00-17.00 uur: Bejaarden. Uitleenpost In de Moerbergschool, Kanaal straat. Woensdag 14.00-15.30 uur: Jeugd. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk plein 260, tel. 20650 van 11.00-12.00 uur. 10.00- 11.00 uur spreekuur kruisverenigingen, 11.00- 12.00 uur spreekuur wijkpostlelder. Buurthuis De Brulboei, Kanaalstraat 228, maandag 18.00-19.00 u. spreekuur huurdersver. Velsen. Voor dringende zaken, tel 21791 M. Hoek. Handenarbeidcentrum, Andreaweg, Velsen- Noord, Open: maandag 13.30-21.30 uur, dinsdag t/m vrijdag 9.30-21.30 uur, zaterdag 9.00-12.00 uur. Recreatiebad De Hoogeberg, Trompstraat, dinsdag 6.45-8.00, 12.00-13.30, 16.00-17.30 en 19.30-20.45 gemengd zwemmen, 9.30-10.20 da mes en bejaarden, 9.00-18.00 peuterbad, 7.00- 22.00 solarium. Kinderboerderij Velserbeek, Velsen-Z Ge opend: zon- en feestdagen en woensdagmiddag 14.00-17.00 uur. Sporthal Zeewijk, vaste avond maandag 19- 23 uur zaalvoetbalcomp. Sociëteit de Ark, Kerkplein 5, elke vrijdag en zaterdagavond geop. v. 21.00 uur tot 1.00 uur. dit moment. De Velserbroek is als bouwlo catie bedoeld voor „het gehele IJmondge- bied”. Informatieverstrekking naar de noordelijke buurgemeenten Beverwijk en Heemskerk en inspraak van die kant is voorlopig nog het zwakke punt in de plan voorbereiding. De Velsenaren krijgen bin- nekort de Velserbroekbrochure in de brie venbus. Voor de gemeente Velsen is daar mee de kous af. Van gerichte informatie in de buurgemeenten is, zeker op korte termijn, geen sprake. De heer Vissers noemt het periodieke portefeuillehou- dersoverleg als kanaaltje waarlangs zoiets alsnog geregeld zou kunnen worden. MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestr., tel. 321155) Dinsd. 20.15 u.: Melodia Strijkkwartet. Concertzaal Kadens (Smedestraat 31, 311891) Dinsd. 20.15 u.: Concert in de blazersse- rie met André Hemmers, saxofoon en Niek de Vente, piano. toneel Stadsschouwburg (Wilsonsplein, tel. 315571) 20.15 u.: De amateurtoneelvereniging Vondel met „Een vrouw moet verdwijnen”. Dinsd. 20 u.: Haarlemse Toneelclub met „Ik lach erom”. Toneelschuur I (Smedestraat 23, tel. 312439) Dinsd. 20.30 u.: Theo Joling met „Dr. Fruddy”. Concertgebouw (L. Begijnestr., tel. 321155) 20 u.: Kennemer Toneelgroep met „Een appeltje voor de dorst”. BIOSCOOP EN THEATER City I, Kennemerlaan maandag 20.00 uur „Once upon a time in the west”. City II. Kennemerlaan maandag 20.00 uur „Met jouw tanden in mijn nek”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Pieter Vertneulenmuseum: Ma. t/m vrij, van 9.30-17.00 uur. Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen, 18e- eeuwse stijlkamers wo. t/m zo. van 14.00-17.00 uur, van 1 okt. t/m 31 mei. Tevens Felison- expositie „Idealen en alternatieven” van di. t/m zo. 14-17 uur 9/11 tot en met 8/12. Gemeentehuis: Tel. 19000. Bezichtiging op werkdagen van 10.00-12.00 uur. Foyer Witte Tejater, Kanaalstraat, foto’s van huizen in oud-IJmuiden t/m 30 nov. te bezich tigen. DIVERSEN Storingnummer openbare verlichting, gas en water 10777. Telefonische Hulp Dienst, 023-326655 dag. 19.00-04.00 ’s nachts, zaterdag en zondag 11.00- 04.00 ’s nachts. Alarmnummers: Politie 19033, Ongevallen dienst 23355. Hoogovens 02510-96000. Brand weer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmuiden 20750. Algemene Hulpdienst Velsen: Iedere werk dag van 9.00-11.30 uur, tel 02550-18888. Centraal Orgaan Bejaardenbeleid: Abelen straat 1, IJmuiden op werkdagen van 9.00-10.00 uur. Tel. 12464. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurig zieken, Velserauinweg 52, IJmuiden. Ma. t/m vrij. 9.00-10.00 uur. Tel. 02550-11830 of 22169 Stichting alg. maatschappelijk werk, De Noostraat 4, IJmuiden. Spreekuur dag. 9-10 uur. Tel. 10661. Geref. Stichting voor Maatschappelijk Werk, telefonisch spreekuur iedere werkdag v. 9.00- 10.00 uur ’s morgens tel. 02510-33695 Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945 nr. 90 gebouw De Beurs 4e etage. Spreek uur dokumentatiecentrum na tel. afspraak elke vrijdag 14.00-16.00 uur, tel. 02550-19142. Sociale Dienst, Spaamestraat 2, IJmuiden, maandag t.m. vrijdag 9.00-10.30 uur nieuwe kliënten. voor andere kliënten ook op afspraak. A

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7