AMERIKAANSE BOKSER OVERTUIGD VAN OVERWINNING Mustafa Koopmans voor vijfde ronde neer Suomi content Twente stelt teleur tegen PEC Frankrijk kandidaat Verzwakt NEC Mulder biedt excuses aan Schaakteams voor organisatie voetbal-toernooien Regering: geen advies KNVB met plannen atletiekbaan p succesvol I verrast MVV over Uruguay Ali terug in de ring eredivisie 99 99 I ik' I I I l fi B i I I K. K I I h jm WOENSDAG 26 NOVEMBER SPORT 19 80 25 I Moslimbroeder lil Eigen identiteit F F I 7000. 2 1 l i 13 13 13 13 12 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 12 13 13 12 9 7 7 6 7 6 6 5 6 5 2 2 3 2 2 2 2 0 0 0 9 8 7 7 7 46-12 28-12 24- 15 27- 14 25- 16 21- 19 22- 23 35-27 28- 24 24-36 22-34 16-20 11-19 18-32 16- 25 17- 26 15-26 15-30 PARIJS (ANP). De Franse voetbal bond zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van de eindronde om het Eu ropese kampioenschap in 1984 en om het wereldkampioenschap in 1990. Dit ver klaarde de voorzitter van de Franse voet balbond, Fernand Sastre, gisteravond op een persconferentie in Parijs. Sastre had kort daarvoor van de Franse regering de verzekering gekregen over financiële bij stand voor de renovatie en nieuwbouw van zes stadions: in Nantes, Lyon, Saint- Étienne, Lens, Straatsburg en Marseille. (Van onze sportredactie) UMUIDEN. „Wij zijn erg enthousi ast over het feit dat de gemeente Velsen onze wensen onderschrijft. Het plan om de nieuwe atletiekbaan in de buurt van de Hagelingerweg te leggen hebben wij enige jaren geleden al ingediend, maar ik ben blij dat de gemeente daar nu ook wat inziet. Een accommodatie aan de Hof- geest was echt niets voor Suomi ge weest.” Na achttien jaar zonder een ge schikte accommodatie begint de toe komst er voor de Velsense atletiekvereni ging Suomi rooskleurig uit te zien. Op zijn eigen provocerende manier liet hij de afgevaardigden weten, dat hij zich nog immer de beste bokser ter wereld voelde. „Ik bèn de grootste”, herhaalde hij vele malen. „Tegen Holmes was ik ziek. De toeschouwers hebben er op zitten wachten dat ik k.o. geslagen zou worden”. Met klem verklaarde hij dat hij in staat zal zijn opnieuw de wereldtitel te veroveren. „Ik zal u bewijzen dat ik de meester, de koning van de bokssport ben.” Voordat Ali de wereldkampioen zal uitdagen, zal hij eerst in twee of drie gevechten tegen tegenstanders van mindere allure uit komen. 1 2 3 2 3 1 3 2 4 0 1 6 6 3 4 3 3 3 AZ ’67 Feyenoord Twente Utrecht PSV Willem II MW Ajax Roda JC Sparta Den Haag Wageningen PEC Zwolle NEC Excelsior Groningen NAC G. A. Eagles 7- 1 7- 3 0-10 Cup 1 en 2, de Europa-Cup voor lands kampioenen en die voor bekerwinnaars. De Argentijn Dario Felman opende in de 47ste minuut de score voor Valencia, maar elf minuten later maakte Ian Bowy er gelijk. Twee minuten voor tijd maakte dezelfde Bowyer het winnende doelpunt. In de Engelse competitie werden twee inhaalwedstrijden gespeeld voor de eer ste divisie. De uitslagen zijn: West Brom wich AlbionStoke City 0-0, Wolver hampton WanderersLiverpool 4-1. Voor de Westduitse bundeliga werd een inhaalwedstrijd gespeeld. De uitslag is: MSV DuisburgFortuna Dusseldorf 2-1. De prestatieprijzen van Suomi gingen naar Irene Strazburg, Mariëtte Weber, Robert Wessel, Fred van Kaam, Ebert van Kaam, Gerard van Lent en Klaas Ebbeling. In zijn amateurtijd kwam hij tot 125 partijen. In 1972 werd Gregory professi onal, tot 1978 ontwikkelde hij zich voor spoedig. Met name zijn keiharde rechtse bleek een geducht wapen. Zijn zege- reeks werd slechts onderbroken door nederlagen tegen Radames Cabrera, Danny Briscoe, ex-wereldkampioen Vic tor Galindez, die onlangs tijdens een autoralley verongelukte, en James Scott. Egbert Mulder: verontschuldigingen aan geboden. 0 25 2 20 3 17 3 16 4 15 5 15 4 15 5 14 4 14 7 12 7 11 5 10 5 10 7 7 7 8 8 0 4 1 2 0 MALTA. In Malta is de schaakolym piade voortgezet. De afgebroken partij in de derde ronde van de dames tussen Vreeken en Markovic is door Vreeken gewonnen, waardoor de eindstand Ne- derland-Joegoslavië 2-1 is geworden. Eddy Mustafa heeft steeds geroepen dat hij niet met zijn moslim-broeder wil duelleren. Waarom nu wel? Naast het feit dat hij er twee miljoen dollar mee gaat verdienen, moet Saad Muhammad gestraft worden voor enkele lelijke uit spraken aan het adres van de WBA- kampioen. Eddy Mustafa: „Ik heb altijd gezegd dat twee moslimboksers elkaar niet mogen afmaken. Saad Muhammad heeft echter lelijke dingen over mij uit gekraamd. Toen heb ik voorgesteld, dat we het maar in de ring moesten uitvech ten. En dat gaat nu gebeuren”. Eddy Mustafa Muhammad heeft er dit jaar al eerder een handje van gehad om zijn tegenstanders te straffen voor in I „Niet dat ik verwacht dat die baan er volgend jaar al zal liggen”, zegt de heer Grüteke, voorzitter van Suomi, „maar als het plan in 1982 gerealiseerd zou kunnen worden ben ik zeer tevreden. Het feit dat de gemeente erg positief tegenover de nieuwe atletiekaccommodatie staat en er serieus mee bezig is, is voor ons een gewel dige stimulans. Al de gesprekken met de gemeente, de Velser Sport Stichting en de Dienst sport en recreatie zijn niet voor niets geweest.” Het bestemmingsplan voor het gebied rond de Hagelingerweg zal in verband met de aanleg van de atletiekbaan worden aangepast. Binnenkort krijgt de dienst Openbare Werken van de gemeente Vel sen de opdracht de atletiekaccommodatie in te tekenen. Aanvankelijk ging de ge meente er echter van uit dat Suomi in de Hofgeest ondergebracht zou kunnen wor den. De club zelf is nooit een warm voor stander van die plannen geweest. Grüte ke: „Ik ben er van overtuigd dat we daar nooit zouden kunnen aarden. Er zijn daar geen huizen en dus ook geen mensen. Suomi zou er zonder meer veel leden door zijn kwijtgeraakt. De Hagelingerweg ligt centraal en heeft dus een grote toeganke lijkheid.” Volgens de voorzitter is de vraag hoe de baan eruit moet gaan zien (of er gebruik zal worden gemaakt van sintels of dat Suomi de beschikking krijgt over een kunststofbaan) nog niet aan de o de ge weest. „Dat wo dt een puu financiële zaak natuurlijk”, oordeelt Grüteke, „maar de baan zal in ieder geval aan de eisen van de KNAU moeten voldoen, want we willen na lange tijd wel weer eens wedstrijden kunnen organiseren.” AMSTERDAM (ANP). Scheidsrech ter Egbert Mulder uit Slochteren heeft de oud-penningmeester van Ajax, Ton Brandsteder zijn verontschuldigingen aangeboden. Mulder had tijdens een le zing in Friesland opmerkingen gemaakt die door Ajax en Brandsteder als kwet send werden beschouwd. zijn ogen onbezonnen uitspraken aan zijn adres. Toen hij op 31 maart in Knox ville de WBA-wereldtitel veroverde op Marvin Johnson, liet hij zijn tegenstan der achter met een gebroken neus en drie gebroken ribben. „Ik wilde promo tor Bob Arum straffen omdat hij van alles probeerde om mij financieel aan zich te binden. Dat wilde ik niet. Ik ben mijn eigen baas. Door wereldkampioen Johnson zo toe te takelen kreeg Arum zijn verdiende loon”. Op 20 juli van dit jaar kwam Jerry „the Buil” Martin aan de beurt. „Jerry Martin was niet zo vriendelijk voor me geweest voor het gevecht. Daarom moest hij ook gestraft worden. Ik had hem al in de eerste ronde knock out kunnen slaan, maar ik heb net zo lang gewacht tot Martin smeekte om ermee op te houden. Omdat Rudie Koopmans geen vreemde dingen over mij heeft ge zegd, zal ik hem misschien niet straffen door er al in de eerste ronde een einde aan te maken”, stelt Eddy Mustafa la chend vast. Terwijl hij dit verkondigt, luisteren zijn begeleiders en sparringpartners deemoedig. Als „the Champ”, zoals hij door iedereen genoemd moet worden, aan het woord is, zwijgt iedereen. Als een sigaret in een asbak ligt te branden, wordt de rook met een handdoek voor het gezicht van „the Champ” verdreven. Het standsverschil blijkt ook bij het weggaan. De helpers van Mustafa Mu hammad schuiven in een busje, de we reldkampioen zelf stapt in zijn beige Rolls Royce. Thuis heeft hij ook nog een Cadillac en een Mercedes klaar staan. Het zag er 28 jaar geleden bepaald niet naar uit, dat Eddy Gregory, zoals hij voor zijn toetreding tot het moslim- geloof heette, zich later door pracht en praal zou laten ontgeven. Hij groeide in de „slumbs” van Bronxville, een armen wijk in New York. Een van de weinige mogelijkheden om aan geld te komen was het boksen. „Ik ben de enige van mijn vier broers en zusters die is gaan boksen. Dat komt misschien omdat zij hersens hadden en ik niet”. (Van onze sportredactie) NIJMEGEN/ZWOLLE. NEC heeft gisteravond in de betaalde voetbalcompetitie voor een verrassing gezorgd door op eigen veld het hooggeklasseerde MW met 4-1 te verslaan. Een knappe prestatie van de Nijmeegse formatie, zeker gezien het feit, dat trainer Leen Looyen niet kan beschikken over vijf basisspelers (Lohman, Janssen, Salfischberger, Mulderij en Strik), die allen langdurig geblesseerd zijn. Om de ergste problemen het hoofd te kunnen bieden, lijfde NEC gisteren Wim van Zinnen van Feyenoord in. De aan winst had zich geen betere start bij zijn nieuwe werkgever kunnen voorstellen, al leek het er aanvankelijk niet op dat de ploeg op een forse overwinning zou afste venen, want al na twee minuten opende Van Staveren de score. MW maakte ver volgens de fout zich hoogmoedig over de grasmat te gaan begeven. Een spelopvat ting, waarvan NEC eerst in de 23e minuut via Jacobs (1-1) en later in de tweede helft via Sije Visser, Helsper en Selbach alert profiteerde (4-1). Twente stelde in Zwolle tegen PEC teleur door niet verder te ko men dan een 0-0 puntendeling. De karakteristieken: NEC—MW 4-1 (1-1). 2. Van Staveren 0- 1. 23. Jacobs 1-1. S. Visser 2-1. 58. Helsper 3-1. 79. Selbach 4-1. Scheidsrechter: Wee- rink. Toeschouwers: 3000. Geel: Janssen (MW). Ton Brandsteder heeft de verontschul digingen van Mulder aanvaard. Via Mr. H. M. Voetelink, advocaat van Brandsteder, verstrekte Egbert Mulder de volgende verklaring: Op 10 november heb ik, tij dens een lezing die ik hield als voetbal scheidsrechter, verklaard dat bij monde linge behandeling van tuchtzaken in het betaalde voetbal van video-opnamen van de NOS gebruik wordt gemaakt. Daarbij heb ik er op gewezen dat met dergelijk materiaal, naar mijn inzicht, geknoeid kan worden. In dit verband heb ik melding gemaakt van de tuchtzaak van de Ajax-speler Schoenaker uit 1979 (Schoenaker werd door Mulder uit het veld gestuurd in de wedstrijd Roda JC—Ajax) en mijn gehoor erop gewezen dat het toenmalige be stuurslid van Ajax, de heer A. Brandste der, importeur is van Sony Hierdoor kon bij mijn gehoor de indruk ontstaan dat Ajax door zijn toenmalig bestuurslid Brandsteder bij de behande ling van de tuchtzaak-Schoenaker ge knoeid zou hebben. Ik had geen enkele grond de heer Brandsteder en Ajax van dergelijk onbe hoorlijk gedrag te betichten en bied daar voor mijn verontschuldigingen aan. Getekend E. Mulder In de vierde ronde leidt Roemenië met 2- 0 door nederlagen van Belle tegen Polih- roniade en Parreren tegen Nutu. De afge broken partij Bruineberg-Mures staat slecht voor Bruineberg. In de vierde ronde bij de heren versloeg Nederland Roemenië. De voorlopige stand is 21/- tegen Vz punten met een afge broken partij, die waarschijnlijk verloren zal gaan (Ree tegen Suba). De uitslagen: Timman-Gheoghiu 1-0, Sosonko-Ciocaltea 1-1, Ree-Suba afgebr., Langeweg-Ghitescu 1-0. In deze ronde heeft Hongarije zijn voor sprong op de Sovjet-Unie vergroot. Hon garije zal met 3-1 van de Verenigde Staten winnen, terwijl de Sovjet-Unie tegen Bul garije slechts een 2-2 gelijkspel bereikte. De partij tegen Scott vond op 13 oktober plaats in de Rahwal-gevangenis, omdat Scott vanwege zijn betrokkenheid bij een bankoverval een lange straf moest uitzitten. Na de nederlaag tegen James Scott, die Gregory in eerste instantie een geduchte tik van zijn zelfvertrouwen gaf, heeft hij alleen maar gewonnen. Zijn conduitestaat vermeldt nu: 47 ge vechten, waarvan hij er 42 won, vier verloor en een in een onbeslist eindigde, 31 partijen beëindigde hij vroegtijdig door een knock out. Hoewel hij al acht jaar professioneel aan het boksen doet, zegt de titelverdedi ger pas dit seizoen echt te zijn doorge broken. Twee dingen spelen daarbij een belangrijke rol: de komst van zijn huidi ge trainer Slim Robinson en de toetre ding tot het moslimgeloof. „Slim Robinson is mij begin dit jaar Mustafa Muhammad (rechts) in zijn partij tegen Marvin Johnson, toen de opponent van Rudie Koopmans de wereldtitel veroverde. gaan trainen. Zijn manier van werken heeft zijn vruchten afgeworpen, want zeven weken na zijn indiensttreding bij mij werd ik al wereldkampioen”. Robinson heeft in Mustafa Muham mad zijn tweede wereldkampioen. „Ik heb eerst Micke Rossmann aan de titel geholpen. Door een meningsverschil met zijn vader, die tegelijk manager is, heb ik Rossmann verlaten. Begin dit jaar vroeg Mustafa mij bij hem te komen. Ik heb van hem een complete bokser ge maakt. Hij was eigenlijk een veredelde straatvechter. Daar zal zijn jeugd niet vreemd aan zijn geweest. Hij beschikte over een dodelijke rechtse, meer niet. Ik heb hem een stijl aangeleerd. Hij is nu van een counter-puncher veranderd in een aanvallende bokser, die zowel met links als rechts even hard slaat.” „Koopmans heeft dan ook geen enkele (Van onze sportredactie) DEN HAAG. De regering vindt het niet nodig de KNVB te adviseren niet deel te nemen aan het toernooi om de mini-wk in Uruguay. In antwoord op vra gen van de Kamerleden Van Thijn (PvdA), Brinkhorst (D’66), Hennekam (CDA) en Keja (WD) zegt minister Van der Klaauw van Buitenlandse Zaken, dat de voetbalbond is gewezen op de politie ke situatie in Uruguay en dat een nadere standpuntbepaling overbodig is. Op 16 september heeft een KNVB-dele- gatie, die bestond uit bestuurslid Herman Choufoer en secretaris Jan Huijbregts, een gesprek gehad op het ministerie van Buitenlandse Zaken. In dat gesprek is gewezen op de toestand met betrekking tot de mensenrechten in Uruguay en op de gevoelens die deze situatie en de deelne ming van het Nederlands elftal aan de mini-wk in ons land opwekken, aldus het antwoord van de minister. „De KNVB heeft zich in dat gesprek op het standpunt gesteld, dat het Nederlands elftal in elk land moet kunnen voetballen waarmee Nederland diplomatieke betrek kingen onderhoudt”, zo liet de bewinds man weten. „De ambassadeur in Montevi deo heeft instructies gekregen zich te ont houden van iedere bemoeienis met het mini-wk. Alleen de normale consulaire bijstand waarop iedere Nederlander recht heeft, mag worden gegeven”. (Van onze sportredactie) LOS ANGELES Geheel in de „American style” van zijn geloofsge noot en grote voorbeeld Muhammad Ali is Eddy Mustafa Muhammad een bok ser, die zijn opponent voor een gevecht graag mag kleineren. Met uitspraken als „Het is voor Rudie Koopmans even moeilijk om wereldkampioen te wor den als de Mount Everest te beklim men” en „Koopmans gaat voor de vijfde ronde neer”, geeft de titelverdediger in het halfcwaargewicht aan dat hij vol strekt niet twijfelt aan zijn eigen capa citeiten en zijn Nederlandse tegenstan der geen enkele kans toebedeelt. De kandidatuur voor de eindronde van het Europese kampioenschap zal het vol gend jaar door het bestuur van de UEFA op zijn merites worden getoetst. Naast Frankrijk hebben ook West-Duitsland en Engeland te kennen gegeven het evene ment binnen de landsgrenzen te willen halen. Aan Franse zijde wordt echter ver wacht dat het de voorkeur zal krijgen, omdat Duitsland en Engeland vaker al eens het wereldkampioenschap hebben mogen organiseren. Wanneer Frankrijk de organisatie zal worden toegewezen, wordt het de tweede keer (na 1960) dat de Fransen het EK- eindtoernooi voor hun rekening nemen. Cesar Luis Menotti heeft in zijn voorlo pige selectie voor het toernooi van Monte video nog zeven spelers, die in de finale van het toernooi om het wereldkampioen schap 1978 Nederland versloegen. Tot dat zevental behoort de complete verdedi ging, namelijk doelman Ubaldo Fillol en de laatste vier Jorge Olguin, Luis Galvan, Daniel Passarella en Alberto Tarantmi. Verder zijn er nog bij de middenvelder Americo Gallego en aanvaller Leopoldo Luque. In de selectiegroep zijn ook nog twee man die in 1978 tot de reserves behoorden, namelijk tweede doelman Hector Baley en middenvelder Daniel Va lencia. De zestien spelers die Menotti heeft aan gewezen zijn: Fillol, Bailey, Olguin, Gal van, Passarella, Tarantini, Barbas, Galle go. Maradona, Santamaria, Luque, Valen cia, Van Tuyne, Ocano, Tapia en Ramon Diaz. Menotti wil overigens nog proberen zijn groep te versterken met drie spelers uit de kampioensploeg, die op dit moment in Europa actief zijn, namelijk Mano Kempes (Valencia), Osvaldo Ardiles (Tot tenham Hotspur) en Daniel Bertoni (Fio rentina). Nottingham, Nottingham Forest heeft het Spaanse Valencia met 2-1 verslagen in de eerste wedstrijd om de Super Cup. Om deze Supercup wordt jaarlijks ge streden door de winnaars van Europa- SAN JUAN (ANP). Muhammad Ali heeft zich de woede op de hals gehaald van het bestuur van de WBA (wereld- boksfederatie). Dit college had er op ge zinspeeld dat de drievoudige wereldkam pioen in het zwaargewicht zijn carrière als beëindigd moest beschouwen na zijn afstraffing in het gevecht tegen de huidi ge wereldkampioen Holmes. Om het ver trek van Ali enige luister bij te zetten had het bestuur de Amerikaan als eregast uitgenodigd voor het 59e congres. Ali greep die .gelegenheid aan om publieke lijk zijn terugkeer in de boksring aan te kondigen. Mustafa: „De belangrijkste reden om moslim te worden ligt in het feit, dat ik een eigen identiteit wilde hebben. De zwarte mensen in Amerika hebben in de slaventijd een naam gekregen van hun bazen; mijn eigenlijke naam is natuur lijk niet Gregory.” Een van de begeleiders van Koopmans kwam gisteren met een camera de boks- hal van Mustafa Muhammad in om daar zogenaamd als Nederlandse fotograaf informaties in te winnen over Mustafa. Terug in het hotel belde hij meteen Koopmans hoe hij zijn opponent te pak ken kan nemen. „Binnendoor is hij te verslaan, Rudie”, liet hij weten. Slim Robinson heeft naar zijn zeggen geen „spionnen” nodig, omdat hij pre cies weet hoe Koopmans bokst. „Ik ken Henry Davis, Koopmans’ trainer, name lijk. Al zijn boksers hebben een en de zelfde éénarmige stijl die erop neerkomt dat voornamelijk van de linkse stoten gebruik wordt gemaakt. Daarop kunnen wij ons gemakkelijk instellen”. Doordat Mustafa Muhammad het kar wei tegen Koopmans uiterst simpel denkt te klaren, heeft hij zijn hoofd meer bij het gevecht tegen Saad Mu hammad. „Dat is voor mij erg belang rijk. Daarna staat Larry Holmes op het programma. Ik zal de eerste halfzwaar- gewicht zijn, die de zwaargewichttitel zal veroveren”. Ook voor de periode na het boksen heeft Mustafa al een bepaald niet be scheiden plan klaarliggen. „Ik word na mijn bokscarrière filmster. Dat zal heus niet makkelijk gaan, maar ik heb con necties in de filmwereld”. Govert Wisse II I E**’' b e I K»'«' kans, voor de vijfde ronde gaat hij knock out. Dat leert een eenvoudig re kensommetje. Koopmans heeft twee jaar geleden vijftien ronden lang in de ring gestaan tegen Traversaro. Diezelf de Traversaro werd door Rossmann in zes ronden knock out geslagen. Aange zien Mustafa beter is dan Rossmann, is het nu binnen vijf ronden gebeurd”. Nadat Gregory op 31 maart wereld kampioen volgens de WBA-versie was geworden, liet hij zich tot moslim dopen, waarna hij verder door het leven ging als Eddy Mustafa Muhammad. Hij volg de daarmee het voorbeeld van Matthew Franklin, de WBC-kampioen, die zijn naam in Matthew Saad Muhammad liet veranderen. Hoe geringschattend over Koopmans wordt gedacht moge ook blijken uit het feit, dat Muhammad tot voor kort heeft gedacht een Belgische bokser tegenover zich te krijgen in het Olympic Auditori um van Los Angeles. De 28-jarige Ameri kaan meende met Jean Pierre Coopman, de Belgische zwaargewicht, van doen te hebben en niet met Koopmans. Aan het bekijken van videobeelden van de Frie se uitdager had hij geen behoefte. „Er zijn weliswaar tv-opnamen van Koop mans naar mij gestuurd, maar die heb ik niet afgedraaid. Wat heb je daaraan? Elk gevecht is toch weer anders”. Eddy Mustafa Muhammad is zo overtuigd van zijn zege op Koopmans, dat hij nu al een contract heeft getekend om op 21 februari 1981 in het Madison Square Garden van New York om de wereldtitel tegen Saad Muhammad te boksen. WBC-kampioen Saad komt aan staande vrijdag in San Diego uit tegen Lotte Mwale. „Het enige wat het gevecht op de 21e februari kan tegenhouden is een nederlaag van Saad”. Naast het houden van wedstrijden wordt Suomi dankzij een nieuwe accom modatie ook in de gelegenheid gesteld de leden van de vereniging optimale trai- ningsfaciliteiten aan te bieden. „Die mogelijkheid is er nu niet. Mensen die echt op atletiekgebied willen en kunnen doorbreken hebben nu eenmaal niet ge noeg aan een schoolsportveld met een springbak langs een van de zijlijnen.” Om meer en beter te kunnen trainen verdwe, nen veel Suomi-leden dan ook naar ver enigingen in de buurt. „Alleen mensen met erg veel clubliefde bleven”, aldus de preases, „maar omdat veel atleten de trai ningen ook ergens anders volgen raakt de verenigingsgeest steeds meer zoek.” Naast het laatste nieuws rond de accom modatie kwam tijdens de gisteren gehou den jaarvergadering ook het feit dat de atletiekvereniging Suomi zich in een licht groeiend ledental mag verheugen aan de orde. In verband met het veertig-jarig jubileum dat volgend jaar gevierd zal worden werd een jubileumcommissie in het leven geroepen. Secretaris Tegel trad overigens af. Zijn taak zal voorlopig door de overige bestuursleden worden overge nomen. „Wij hopen in de volgende verga dering een nieuwe kandidaat te kunnen voordragen”, aldus Grüteke. PEC Zwolle—FC Twente 0-0. Toe schouwers: 7000. Scheidsrechter: Thomas. Het Nederlands UEFA-elftal (spelers onder 19 jaar) heeft gisteravond in Sit- tard met 3-1 verloren van de Belgische jeugd. Bij de rust leidden de Belgen met 2-1. Het betrof een kwalificatiewedstrijd voor het eindtoemooi om het Europees kampioenschap voor landenteams, dat van 23 mei tot en met 14 juni in West- Duitsland wordt gehouden. NederlandBelgië 1-3 (1-2), 27. Claesen 0-1, 28. Gaasbeek 1-1, 36. De Wachter 1-2, 54. Claesen 1-3 toeschouwers: 800. Scheidsrechter: Schertz (Zwi) Opstellingen: Nederland: Elburg (FC Twente), Cotta (NAC), Koeman (FC Groningen), Rutten (FC VW ver vangen door Van ’t Schip van Aiax) en De Graaf (Ajax), Rijkaart (Ajax), Gullit (Haarlem) en Snoei (Feyenoord), Gaasbeek (AZ’67) Kieft (Ajax) en Kenter (Volendam). België: Vertinden, Brusselmans, Keymolen, Verhuist en Croughs, Sanders, De Wachter (Su- ply) en Van Looy (Lemmens), Claesen, Kerkho- ve en Wegria. De stand in de groep is: 1. België2 2 2. Nederland2 3. Luxemburg2 0

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 25