Protest tegen parkeren op Marktplein uit m Reuze Inbraak bij Sinterklaas Flevumschool nfÖP\140r IN 1881 Vitesse: vakmanschap knappe rockmuziek 839: burgerlijke stand Verandering van spel-spijs bekomt Vriendenkring goed KOOP AVOND SENSATIE. Synthetisch dekbed. w DJOURS Spaarpandbrief 1980/85 gd gd Q/ Spaarpandbrief, groeit in 5 jaar naar f 1.700,- Pandbrief1980per1982/88 gd gd ft Pandbrief, looptijd maximaal 8 jaar. Huidig ^B ^B Uy rentepercentage 11%; haidige afgifteprijs f995,- opgelopen rente vanaf 15 maart 1980 (effectief ren- ■■^■1 dement ca. 1112%). Jaarlijkse rente-uitkering f 110,-. na Aanrijding met dodelijke afloop voorrangsfout Spannend verloop viertallenbridge De Kennemers 3 Westland Utrecht Hypotheekbank ^Westland Utrecht Hypotheekbank I i h HEMA Thriller onderbreekt jarenlange blijspel-traditie 1' I -.<1 Bi 6 7 MAANDAG IJMOND 1 DECEMBER 1980 (Van één onzer verslaggevers) BEVERWIJK Prisma opvallende nieuwkomer binnen symfonische rock IJMUIDEN. Mensen die zaterdag hun auto op het Marktplein hebben geparkeerd, vonden bij terugkomst een nepparkeerbon onder de ruitewisser. De bon was daar geplaatst door leden van de Velsense afdeling van de Echte Nederlandse Fietsers Bond (ENFB). Die vereni ging wilde daarmee protesteren tegen het parkeren op het Marktplein. 1 MAAKT UW ZOMER VAKANTIE'81 WEER BETAALBAAR! Alléén vanavond: l-pers.JOr- 2-pers._13(V- 50 90 HEEMSKERK. Na jarenlang louter blijspelen te hebben opge voerd, waagde het Heemskerkse amateurtoneelgezelschap Vrien denkring. het er dit seizoen op een onvervalste thriller in studie te nemen. Het experiment viel bij de donateurs in goede aarde. De toeschouwers die vrijdagavond in De Jansheeren de tweede voorstel ling van Agatha Christie’s „Een schot valt!” bijwoonden, bleken de vlot en onderhoudend gespeelde thriller zozeer te kunnen waarderen, dat wat meer afwisseling in de repertoire-keus in de toekomst zeker een haalbare kaart moet worden geacht. I f £1 LM Fietsers Bond deelt (Van onze bridgemedewerker) 1-12 nepbekeuringen 00 uur .30 uur .30 uur 21.30 u. ndweer (ADVERTENTIES) (ADVERTENTIES) (Van onze IJmondredactie) idweer 1 21.30 .30 u.: insdag prijs 1981: Men is de school binnengedrongen door een W.C.-raam aan de achterzijde van het gebouw te forceren. Diverse lokalen, de administratie en de kamer van het school hoofd zijn doorzocht. jerstr., rverse De fietsliefhebbers verzetten zich tegen het parkeren op het IJmuidense Markt plein omdat volgens hen meer parkeer ruimte meer auto’s aantrekt. „Daardoor wordt het verkeer nog gevaarlijker. En dat terwijl de Lange Nieuwstraat al de gevaarlijkste straat is van heel Velsen. De situatie gaat zich volgens het ENFB voordoen als het Marktplein geheel of gedeeltelijk wordt ingericht als parkeer plaats. „Wij vinden dan ook dat deze auto- gebruikbevorderende maatregel niet mag doorgaan”, stelt de fietsclub in de brief aan de gemeenteraad. In dat schrijven spreekt de ENFB er ook zijn verbazing over uit dat dit onder werp überhaupt behandeld wordt in de Zo zag het IJmuidense Marktplein er za terdag uit: prop vol geparkeerde auto’s. Als kleuter voel je je wel héél klein worden naast deze reusachtige Sint Nicolaas. De papieren pop was afgelopen zaterdag te vin den op de Bloemendaalsestraatweg in Sant- poort-Zuid. Een groep Santpoortse kinderen had de namaak-Sinterklaas vervaardigd als een soort welkom voor de echte Goed Heilig- man, die op zaterdag Santpoort binnentrok. raad: „Tot op heden zijn alle belangrijkste maatregelen betreffende het verkeer uit gesteld met als argument dat ze meegeno men worden in het kader van het ver keerscirculatieplan.” Dat plan wordt mo menteel opgesteld en is bedoeld om het verkeer door Velsen in betere banen te leiden. Waarschijnlijk zal volgend jaar begonnen worden met de uitvoering van het verkeerscirculatieplan. Vooral het spel van Jane Hartendorf als het van al haar zekerheden beroofde, ont redderde doktersvrouwtje vormde in dit verband een complete verrassing. Viel zij 121155) larmo- Miklos ■nuiden, nieuwe fspraak, cliënten sgroeps 02550- BEL D TOURS HAARLEM Grote Houtstraat 156 tel 023 31.20.53 Gen. Cronjéstraat 54 15571) r met dinsdag sk. Wil- r. dinsdag l 27-28. s, 19.00- ?g 177, ülhelm- den. Kanaal- 'rij. van an, 18e- 00-17.00 Felison- i di. t/m ;ing op Nog wel een winkelstraat!”, zo stelt de ENFB. Appartement RONDA 15 daagse vliegreis Fuengirola vertrek 4 juni Appartement RONDA 15 daagse vliegreis Fuengirola vertrek 5 juni i 15.30, 19 en a.l. .30 u.: iinsdag gd. Kerk- in 9.00- Plein «kuur :e vrij- insdag ening- ig t/m gelijks >end. V.d. erkda- a werk- Abelen- 00-10.00 den en nuiden. 1830 of rk, De -10 uur. k Werk, v. 9.00- 1, Plein Spreek- ak elke Voorbeeld: 2 personen prijs 1980 979: leewijk- ■- 10.00- 11.00- at 228, iersver. 791 M. De Velsense politie betrapte vier jeugdi ge inbrekers op heterdaad in het voorma lige Velserbad aan de Briniostraat in IJmuiden. De politie hield twee 13-jarige en twee 15-jarige Velsenaren aan. De in brekers hadden aan de achterzijde van het gebouw een deur geforceerd. in blijspelen nogal eens op door haar geëxalteerde speeltrant, nu toonde ze ook tot puur karakterspel in staat te zijn. Heel fraai was met name de manier waarop ze de kinderlijke boosaardigheid waarmee de slaafse Gerda Christow op de ontdek king van haar misdaad reageert, in haar hele houding tot uiting het komen. i a» «wraa uur uur On- nerland ïn, ge- rk, K. verkda- or Wijk I, Plein Spreek- ik, elke ndag v. Schans, mburg- •aat 93, >rmatie 10-20.00 samenwerking van Campagnola en Vites se ligt echter niet in de bedoeling. De composities van Vitesse zijn strak, liggen gemakkelijk in het oor en hebben een knappe ritmestructuur als basis: me lodieuze rock roll, zonder veel preten ties, maar met vakmanschap in een wer velend gebeuren verpakt. Prisma, een nieuwe groep die zaterdag in Alpha aantrad, brengt symfonische rock, een genre dat momenteel zijn groot ste populariteit achter de rug heeft. De doortastende aanpak van Prisma maakt het de moeite waard deze jonge muzikan ten toch te volgen. De groep bracht on langs geheel in eigen beheer een plaat uit en hun concert in Alpha bood de gelegen heid de groep ook publiekelijk aan het werk te zien. Moving up fast, het openingsnummer, vertoont een prettige basismelodie, wat in het verdere repertoire meestal ontbreekt. Instrumentaal weet men elkaar echter wel uitstekend te vinden, vooral in het afwis selen en harmoniëren van gitaar en toet sen. De vocale bijdragen overtuigen niet sofistisch, maar voldoen in ensemble- werk. Er wordt verder gevarieerd in rit miek en maatsoorten, maar toch dreigt een zekere clichématigheid, een bekend manco bij symfonische rock. Prisma lijkt echter nog lang niet aan het eind van zijn ontwikkeling. Laan van Assumburg, een voorrangs- weg, en verleende geen voorrang aan een 45-jarige Heemskerker die met zijn personenauto vanaf de Beethovenstraat op de kruising toereed. Bij de botsing die volgde werden beide slachtoffers uit het voertuig geslingerd. Een van hen kwam daarbij onder de auto die op z’n kant op de stoep voor de Heemskerkse sporthal terecht kwam. De politie geeft het niet gebruiken van de autogordel als verkla ring voor de ernstige afloop. De deerlijk gehavende wagen werd met hulp van de brandweer weggesleept. Het tweede voertuig dat bij de aanrijding betrokken was kreeg slechts blikschade. De inzit tenden, een man met twee jonge kinde ren, mankeerden niets. ,Een schot valt!” speelt zich af in het huis van het kinderloze echtpaar Angka- tell. De daar gehouden familiereünie mondt uit in een ware tragedie, als het volgzame doktersvrouwtje Gerda Chris tow wordt geconfronteerd met de buiten echtelijke escapades van haar aanbeden partner John. In een doorzichtige poging om haar wanhoopsdaad te camoufleren, schiet ze terwijl de familie zich goed deels beperkt tot meewarig toekijken er uiteindelijk zelf ook het leven bij in. pstraat, ’.30 en 1.20 da- 1, 7.00- -Z. Ge luiddag dag 19- jdag en uur. Velsen- dinsdag M-12.00 Vooral van de zijde van de IJmuidense winkeliers is sterk aangedrongen op het geschikt maken van het Marktplein als parkeerplaats. „De winkeliers gooien daarmee hun eigen ruiten in”, beweert nu het ENFB. „Nog geen kwart van de klan ten van IJmuidense winkels komt per auto. De rest komt per fiets, bus of lopend. Juist deze groep, die voor de winkeliers het belangrijkst is, wordt het tegen ge maakt hier te komen winkelen. De fietsen de of lopende klanten zullen bij een toene mende verkeersonveiligheid naar andere winkels gaan of zelf in de auto stappen”, zo veronderstelt de fietsbond. „Eenmaal in de auto rijden ze met hetzelfde gemak naar Haarlem of Beverwijk.” Conclusie: de IJmuidense winkeliers krijgen minder klanten. Volkomen terecht heeft Jan Wiertsema in zijn regie niet zozeer gestreefd naar het tot een climax opvoeren van de spannin gen, maar vooral de emotionele aspecten van dit menselijke drama benadrukt. Die aanpak vereist van de spelers een groot inlevingsvermogen in hun rol en met die opdracht bleken de Vriendenkring-ers, de uit hun komedies bekende gechargeerde typetjes-makerij moeiteloos overboord zettende, uitstekend uit de voeten te kunnen. Kom kijken! Ook naar de jfiaj andere pnjs- surprises! gas en 55 dag. g 11.00. evallen- Brand- >ord en Verrassend was ook het trefzekere op treden van Elly van Honk, een actrice die ik bij Vriendenkring nog niet eerder had zien spelen, maar die, afgaande op de overtuigende wijze waarop zij de warrige gastvrouw neerzette, zeker een aanwinst voor dit toneelgezelschap genoemd kan worden. Geroutineerde Vriendenkring- spelers als een Tiny Huisman (altijd weer een genoegen om haar aan het werk te zien), Ger Schoon, Corrie Krom, Els Ver- dier, Gré Bekker, Anneke Hille, Cees Meinhart en Gerard Aardenburg droegen elk het hunne bij aan het welslagen van deze sfeervolle voorstelling, waarin alleen aan de vertolkingen van Marcel Zoutman (wat stijfjes) en Pieter Slagter (wat mat) naar mijn mening nog iets bij te schaven zou zijn geweest. In z’n totaliteit kan ech ter worden geconcludeerd dat de verande ring van spel-spijs niet alleen het Vrien- denkring-publiek, maar ook de spelers- kem uitstekend is bekomen. Laten we hopen op een smakelijke voortzetting. JOKE DIEBEN-FRERICHS SANTPOORT. Bij De Kennemers werd de tweede ronde van de viertal lencompetitie bridge gehouden. Niet minder dan achttien teams traden aan. De formatie Van Arpad/Kesting en Koolhaas/Ruis behaalde het beste re sultaat door Derenberg/Emmers en Gordijn/Handgraaf een 20-0 nederlaag toe te brengen. Andela/Fortgens met Soomers/Van Thiel aan hun zijde overklasten Knippen/Van Etten en Wa- rema/De Meij volkomen en wonnen zoals zij maar wilden: 19-1. Het team van Bode/Eysker en de dames Kroone/ Berkhout boekten eenzelfde overwin ning op Porck/Bonder en het echtpaar Horbeek. Inmiddels heeft de fietsclub ook een brief aan de gemeenteraad gestuurd over hetzelfde onderwerp. De raad heeft name lijk in een motie burgemeester en wet houders verzocht het Marktplein in te richten als parkeerplaats. De ENFB pro testeert in zijn brief ernstig tegen de plan nen van het gemeentebestuur. GEBOREN: Cornelus z.v. C. van Beek en G. I. Schoe- huijs; Natasja d.v. A. C. M. Nicolaij; Sü- leyman z.v. F. Aktoprak en G. Karabicak; Sabina d.v. D. van Breugel en M. Denne- man; Natasja d.v. J. V. van Beek en M. E. Sluimer; Leonie d.v. A. G. van der Vlies en E. C. Tegel. ONDERTROUWD: H. Nobach en M. van Dijk; H. A. J. van de Ridder en H. Hoffman; J. P. Bakker en C. B. Holtes. GEHUWD: L. P. A. Groot en I. C. de Wit. OVERLEDEN: T. Slotemaker, 80 jaar; M. Ardiassan, 82 jaar, geh. gew. met H. J. Cussoy; B. Mak- kinga, 63 jaar, geh. met J. M. Stellingwerf; J. Thjjs, 64 jaar; A. C. van Luijn, 55 jaar. De gedetailleerde uitslagen luiden: Andela/Fortgens en Soomers/Van Thiel- Knippen/Van Etten en Wareman/De Meij: 19-1. Peil/Hoogeboom en Huyg/Van der Vlugt-fam. Maagdelijn en Jacobs/Van Vliet: 9-11. Bode/Eysker en Kroone/Berkhout- Porck/Bonder en echtp. Horbeek: 19-1. Per- sijn/De Vries en Van Sprang/De Vries-Wij- ers/Wijers en Barzilay/Strubbe: 3-17. Muller/ Need en Andela/Muller-Kauffman/Heere en echtp. De Reeper: 17-3. Van Moorselaar/ Koningstem en mevr. Strubbe/Van Beelen- Van der Vlugt/Ris en Anten/Doomenbal: 17- 3. Derenberg/Emmers en Gordijn/Hand- graaf-Arpad/Kesting en Koolhaas/Ruis: 0-20. Kulman/Van der Kuil en Vonk/Smakman- Verheijen/Ouwerkerk en echtp. Beeksma: 17-3. Wajon/Elenbaas en Van Kooten/Doe- des-Fetzer/Woertman en Degeling Ladage: 13-7 Natuurlijk werd het publiek niet ont haald op deze toch enigszins misleidend aangekondigde surprise. De kortstondige samenwerking tussen Brood en Vitesse is twee weken geleden al definitief verbro ken. Vrijdagavond echter wel Vitesse, en wie zaterdagavond naar de Beverwijkse sociëteit Alpha trok, kon daar de nieuwe groep Prisma ook nog aan het werk horen. Het concert van Vitesse in Donkey Shot stond nog in het teken van hun recente live-plaat. Vrijwel alle nummers van deze schijf passeerden de revue, evenals de hitjes Whole lot of travelling to do en Rock roll band, die nog dateren uit de tijd dat Vitesse als kwartet opereerde. In de huidige bezetting krijgt Jan van der Meij meer de ruimte om zijn kunnen als gitarist te etaleren, dan vóór het ver trek van De Queljoe naar Massada. Basgi tarist Peter van Straten slaagt er ruim schoots in zijn voorganger Wilco Toerroe Leerdam te vergeten. Met drummer Her man van Boeijen vormt Van Straten een van de betere ritmesecties van ons land. Hij steelt de show door in een muzikaal loopje zowel zijn gebruikelijke instrument als de fretloze bas te bespelen. Enkele nummers werden muzikaal op geluisterd door de bijdragen van de Ame rikaanse saxofonist Jim Campagnola, be kend van zijn voormalig dienstverband met Larry Coryell en Lou Reed. Een vaste M /o Huidig rentepercentage 11%; huidige afgifteprijs f 995,- opgelopen rente vanaf 3 maart 1980 (effectief rende- ■■I ment ca. 11.10%). Aan toonder. Tussentijds verhandelbaar op de effektenbeurs. Verkrijgbaar bij de kan toren van Westland/l Itrecht Hypitheekbank, of bij uw hink of com missionair in effekten. Rcntt '-cn:<>fk<K'r,wi|zlgtn^(.nv<H>rlx'houde!i Haarlem. Frederikspark l/hoek Houtplein. 023-319151 Aan toonder. Tussentijds verhandelbaar op de effektenbeurs. Verknjgbaar bij de kantoren van Westkind/Utrecht Hypotheekbank, of bij uw bank of commissionair in effekten. Rente-en/of koerswijzigingen voorbehouden. Haarlem, Frederikspark l/hoek Houtplein, 023-319154 .15 u.: istad”, fff» Voorts zegt de ENFB een groot parkeer terrein in het centrum van IJmuiden „le lijk en doods” te vinden. Bovendien wijst de afdeling erop dat ook in de gemeente lijke doelstellingen wordt gesteld dat de pleinen in het centrum van IJmuiden ge handhaafd moeten blijven. Dat staat al thans in een tussentijds rapport van het onderzoekbureau dat het verkeerscircula tieplan opstelt. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Bij een aanrijding zondagmiddag op de Heemskerkse Mae- relaan kwamen om het leven de 40- jarige Bussumse M. J. J. Velt, be stuurster van een personenauto en haar mede-inzittende de 56-jarige Amster damse W. P. G. Brandt. De automobiliste naderde op de Mae- relaan de kruising Beethovenstraat/ IJMUIDEN. Bij een inbraak in de Flevumschool aan de Zeeweg in IJmuiden zijn vrijdagnacht een videorecorder, 15 cassettebanden en een geldkistje met 120 gulden ge stolen. HEENISK.ERKIBEVERVIIJK.. Het afijeZopen weekend was het druk voor de liefhebbers van popmuziek in de IJmond. Vrijdagavond toog een schare nieuwsgieri gen naar het jongerencentrum Donkey Shot in Heemskerk voor een optreden van ■00 uur .00 afgelopen --- het jongerencentrum Donkey Shot in Heemskerk voor een optreden van Vitesse. Sommigen nog met de vraag in het achterhoofd „wel of geen Brood op de planken”. -

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7