Installatie van Uitgave maandagenda vervalt als taak gemeenschapsraad Puur zilver Hoofdvestiging DGD in voormalig ziekenhuis AmroBank? Afsluiting Kwekensteinweg niet zonder haken En u, spaart u al bij de u zakennieuws pater P. Vriens CahorsA.C. I en ogen volgens haar pas veilig zijn als extra- attentie aan de Santpoortse Dreef als al ternatieve route wordt gegeven. Ondanks deze kanttekeningen stemde mevrouw Maes wel in met de afsluiting. Ook A. Schiltmeijer verklaarde daarvan voor stander te zijn, maar bracht daarbij de „noodklep-functie” van de Kwekensteins weg ter sprake. veilingen beverwijk Ontwerp wenskaarten dit jaar van plaatselijke kunstenaars spaarders Grotere verkeersdrukte in Driehuis mogelijk Amnesty IJmond brengt nieuwe serie Verhuizing van Velsen naar Heemskerk kort ijmondnicuws Bal Effect bezuinigingen in Heemskerk n E Begroting r ^HQRs 7 IJMOND 6 DECEMBER 19 8 0 DINSDAG 2 1©g. FlWESlOX &&M) I Voor nieuwe Amro-spaarders slechts 1' 15,- (voor niei-Amro-spaarders f30.-). Spaart u nog niet bij de Amro Bank? Dan verschaft de Amro Bank u nu een goede extra reden om een spaarrekening te openen: een plaatje van 10 gram gegarandeerd 999,0 tine silver (de aanduiding voor puur zilver). ■Hoe komt u aan zo’n waardevol kleinood? U opent een spaarrekening bij de Amro Bank en stort minimaal 50 gulden Dan stellen wij u van onze kant in de gelegenheid het zilveren plaatje te kopen voor het speciale bedrag van f15.- (prijs voor niet-Amro- spaarders f30,-). Voor het zilveren plaatje geldt het devies: zolang de voorraad strekt. Ontvangt u liever een spaarpremie i.p.v. een plaatje puur zilver, dan doet de Amro Bank als aanmoedigingspremie f 7,50 bij uw eerste inleg. Deze premie is gedurende één maand niet opvraagbaar. Deze unieke aanbieding van de Amro Bank geldt vanaf 4 november tot en met 5 december. Zorg dus dat u er snel bij bent. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Het voorstel van het college van B. en W. om bin nen afzienbare tijd over te gaan tot afsluiting van de Kweken steinsweg voor autoverkeer blijkt niet zonder haken en ogen te zijn. Maandag vergaderde de commis sie verkeer en vervoer over het voorstel en duidde vooral op de gevolgen van een grotere ver keersdrukte in Driehuis na het wegvallen van de sluiproute via de Kwekensteinsweg. <X> ft ^■3’' Wh te De Kwekensteinweg in Driehuis, sluiproute voor te veel verkeer. (ADVERTENTIE) 1 (AFVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. In Heemskerk staat het voortbestaan van de maandelijke cul turele agenda en het agendabureau met ingang van 1 januari 1981 wankel. B en W schrapten uit bezuinigingsoverwegingen het vaste bedrag hiervoor 7500,-) van de gemeentebegroting 1981. Daarbij wordt ƒ20.000 bezuinigd op salariskosten door de taakuren daarvoor bij de Gemeen schapsraad Heemskerk te laten vervallen. Met de bovenstaande maatregel vervalt tevens het plaatselijke agendabureau als centrale meld- en vraagpost voor plaatse lijke activiteiten. Over de mogelijkheid tot voortzetting in mogelijk andere vorm, heerst by de Gemeenschap nog totale (onzekerheid. Woordvoerder B. C. Gigengack: ”Het agendabureau vormde voor ons als op- bouwinstantie sinds 1973 een geïntegreerd Vredesburo. Vredesburo ’t Kan Anders, een werkgroep voor advies en begeleiding van aankomend dienstplichtige militairen met gewetensbezwaren, houdt donder dagavond 4 december zitting in het ge bouw Velserduin in IJmuiden. Het buro is geopend tussen acht en negen uur. Feestavond. De Velsennoordse Aktivi- teiten Kommissie (V.A.K.) houdt zaterdag avond 6 december een feestavond in zaal Seven Seas aan de Grote Hout- of Ko ningsweg in Velsen-Noord. Het feest staat in het teken van Sinterklaas en begint om acht uur. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMOND. Per 1 januari gaat de Districts Gezondheidsdienst Midden- Kennemerland van start. Het princi- pe-besluit daartoe is al in een veel eerder stadium genomen door de ge meenteraden van Beverwijk, Velsen, Castricum, Uitgeest en Heemskerk. Woensdagmiddag 10 december ver gadert het algemeen bestuur in het Beverwijkse Stadskantoor. Op de agenda staan onder meer de eerste begroting van de dienst voor 1981 en het voorstel tot het verbouwen van de voormalige kinderafdeling van het St. Jozefziekenhuis in Heemskerk tot tijdelijke hoofdvestiging. In verband met de tijd is het niet moge lijk gebleken om bij de behandeling van de startbegroting alle termijnen in acht te nemen die de gemeenschappelijke rege- taakonderdeel. De gemeente presenteert de bezuinigingsmaatregel als overheve ling en persé niet als stopzetting. Agenda bureau en maandagenda worden voort aan door het gemeentehuis zelf behartigd. Of daarmee inderdaad een bezuiniging Dit pand is centraal gelegen, toeganke lijk voor minder-validen en voor betrek kelijk weinig geld aan te passen. Het doen uitvoeren van de noodzakelijke verbou wing vergt een bedrag van 100.138,68, exclusief rente. De huur van het pand is jaarlijks 15.000,-. Daarbij komen de overname van de huidige inventaris van de GG en GD in Velsen, die per 1 januari ophoudt te bestaan, voor een bedrag van 12.875,-, de aankoop van aanvullende inventaris en de verhuiskosten, respectie velijk begroot op ruim 40.000,- en onge veer 10.000,-. Deze kosten dienen te worden gezien in relatie met de uitgaven, die de handha ving van het volledige pand in Velsen en de verschillende spreekuurruimten in Be verwijk, Castricum en Heemskerk zouden vergen. wordt bereikt betwijfelen wij ten zeerste". Wethouder A. F. M. van Herpen van culturele zaken spreekt zich over het laat ste niet uit. Voortzetting van een maande lijkse agendering stelt hij voorop, maar dan niet via het vaste vouwblad maar Voor de verdere toekomst heeft Heems kerk aanstelling van een tweede ambte naar culturele zaken bovenaan op de ver langlijst staan. Zo’n functionaris krijgt tot taakgebied het plaatselijke cultuurleven inclusief bibliotheekwerk en het plaatse lijk muziekonderwijs. Voor de inwoners van Velsen verandert er in dat opzicht niets. De verhuizing van de DGD van Velsen naar de hoofdvesti ging in Heemskerk heeft wel consequen ties voor het personeel van de op te heffen Velsense GG en GD, maar dat heeft met de verhuizing van het centrale bureau ingestemd. Tweederde van de bevolking in het verzorgingsgebied van de DGD woont ten noorden van het Noordzeeka- naal en daarom is gekozen voor een hoofdvestiging aan de noordkant. de wijze van afsluiting en de plaats waar dat moet gebeuren tot uiting komen, waarbij vermeden moet worden dat het gebied rond de weg onbereikbaar wordt voor dagrecreanten. Wethouder Witte zeg de toe genoemde punten in het college aan de orde te stellen om daarna met een definitief besluit terug te komen. Ook stemde hij in met het voorstel van A. Schiltmeijer om met de Dorpsraad over een oplossing voor een eventueel groter verkeersaanbod in Driehuis te praten. (Van een medewerker) BEVERWIJK. Nadat vorige week de eerste tulpen werden aangevoerd, kwa men maandag de eerste narcissen op de veiling. Twee kwekers hadden deze pri meur,'namelijk G. Aardenburg uit Heems kerk en de firma Wichert uit Santpoort. Voor de narcissen werd 25 tot 27 cent per stuk betaald. De overige noteringen wa ren maandag als volgt. Bloemen: anjers 20-55, trosanjers 170- 220, Israëlische anjers 20-40, chrysanten 200-260, per stuk 50, fresia 20-40, nerinen 25-60, babyroos 20-45, narcissen 25-27, strelitzia 175-250, tulpen 30-35. Planten: cyclamen 250-750, primula 65. Groente: andijvie 40-190, bleekselderij 77, bloemkool 90-130, boerenkool 50-76, selderij 83-120, breekpeen 25-62, knolsel- dery 34-82, peterselie 32-112, prei 98-138, radijs 33-43, schorseneren 17-171, spinazie 275-295, sla 34-68, spruiten 141-158, uien 38-68, waspeen 47-94, champignons 107- 113, gesneden boerenkool 87-97, ramme nas 52-57. Aanvoer: sla 7000 stuks, andijvie 7000 kilo, prei 13.000 kilo, boerenkool 5000 kilo, knolselderij 5000 kilo, uien 25.000 kilo. IO gram fine silver 999.0 Afmetingen I' X2' vm Dikte. 3 mm. Gegarandeerd door de Amro Bank met een genummerd .certificaat van echtheid Als alternatieve routes voor het verkeer, dat nu nog een uitweg zoekt over die weg, noemde hij de Santpoortse Dreef en de Parkweg. Met name mevrouw C. C. M. T. Maes (D’66) merkte daarbij op dat afslui ting van de Kwekensteinsweg een groter verkeersaanbod op de Driehuizerkerk- weg, het Biezenweggetje en het Spekken- weggetje tot gevolg zou kunnen hebben. Meer verkeer op de Driehuizerkerkweg zou een extra-gevaar voor de fietsende schooljeugd kunnen betekenen terwijl beide andere routes door hoge bermbe- groeiing vooral op kruispunten gevaarlij ke situaties op zullen leveren. Afsluiting van de Kwekensteinsweg zou Waar dat niet lukt kan uit de acties van Amnesty International ook betere behan deling voortvloeien voor de gedetineerde. Met gevoerde acties waarnaast ook schrij- facties door particulieren wordt hoe dan ook morele steun geboden. Het werk ten behoeve van „geadopteerde” gevangenen wordt bekostigd door de AI-groepen zelf. Vorming van eigen financiële reserves is daarvoor noodzakelijk. De kaartenver- koop past in dat kader. Verkoopadressen in de IJmond zijn de buurtcentra Wijk aan Duin, De Schuil hoek, De Werf, De Schans, De Zandkraai en De Lichtboei. Verkooptijden worden via raamaffiches kenbaar gemaakt. Een plan voor een permanente huisves ting van de hoofdvestiging is er ook nog niet. Wel kon het bestuur de voormalige kinderafdeling van het St. Jozefzieken huis huren, zij het dat dit gebouw maar tot 1 januari 1985 beschikbaar is. Beiden gaven op grond van een verkeerss- telling op voorstander te zijn van afslui ting in combinatie met het plaatsen van verkeerslichten op de kruising Parkweg- Rijk'sweg. Volgens het plan moeten deze er in april 1981 komen. Maandag tijdens de commissie sprak wethouder Th. C. Witte zijn twijfels uit over het gereedko men van deze voorziening omstreekd die tijd. Hij verdedigde het collegestandpunt waarin gesteld wordt dat de gevaarlijke situatie op de Kwekensteinsweg een eer der ingrijpen noodzakelijk maakt. Als wordt uitgegaan van de kale huur levert de vestiging in Heemskerk een bes paring op van 44.405,33. In Velsen blijft een dependance geves tigd ten behoeve van de drie werkvelden die de dienst in deze gemeente bestrijkt, te weten de algemene gezondheidszorg, de bedrijfsgeneeskundige dienst en de jeugd- gezondheidsdienst (alleen in Velsen). De heer H. van der Werff (CDA) pleitte voor het uitreiken van ontheffingen aan de bewoners van de Kwekensteinsweg, zodat deze geen omweg hoeven te maken. Hij maakte evenwel geen bezwaar tegen de afsluiting en besloot met de opmerking dat het collegevoorstel nog te veel vragen open liet en nader uitgewerkt diende te worden. Een standpunt dat ook de heer A. B. J. Koch (WD) innam. De overige commissieleden wensten eveneens een duidelijker voorstel waarin Opgericht. Visser Electrotechniek Be heer BV en de heer J. A. M. van Leeuwen, directeur eigenaar van Warmtetechniek Coppens BV in Beverwijk hebben on langs Visser Warmtetechniek BV opge richt. Dit bedrijf zal de activiteiten van Warmtetechniek Coppens BV voortzetten. Het nieuwe bedrijf gaat zich bezighouden met het installeren en het onderhouden van verwarmings- en koeltechnische in stallaties, ventilatievoorzieningen en air conditioning. Opening. Op vrijdag 12 december opent wethouder B. ten Haken in Heems kerk het nieuwe pand van Pneuron BV, een firma die zich onder meer bezighoudt met pneumatische mechanisatie. De ope ning vindt om 11.00 uur plaats. De kaart „Vlucht naar Egypte" naar ontwerp van Paul Baars. Onderdeel van de nieuwe wenskaartenserie die deze maand op diverse plaatsen in de IJmond in de verkoop komt. (Van één onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Zaterdag 6 december om 19.00 uur vindt in de Petruskerk in IJmuiden West de installatieviering van pater P. Vriens plaats. Op zondag 7 december wordt om 11.00 uur in de Laurentiuskerk in IJmuiden-Oost ook een dergelijke vie ring gehouden. De normale eucharistie vieringen komen zaterdag en zondag te vervallen. Comte André de Monpezat. I Bijzonder geurig, fluwelig en meer dan uw \\t aandacht waard. Cahors kan zich meten ijl met ieder goede Bordeaux-wijn. D Past uitstekend bij een stevig gerecht. ff Import en distributie DEUR tel. 015-569324* AM De begroting sluit op een totaal aan baten en lasten van ƒ2.262.684,-. Wat de afzonderlijke gemeenten moeten betalen is afgezien van de gezamenlijk te verdelen lasten afhankelijk van hetgeen de onder scheidene gemeenten aan diensten van de DGD verlangen. De te betalen bedragen zijn per gemeente becijferd op: Beverwijk 181.998,-; Castricum 84.438,-, Heems kerk 146.091,-, Uitgeest 34.097,- en Vel sen 395.221,-. Als handleiding bij het samenstellen van de begroting is gebruik gemaakt van de voorlopige begroting, zoals die in janu ari 1978 (eriigszins bijgesteld in oktober 1978) aan de verschillende gemeenteraden is voorgelegd toen moest worden beslist over de totstandkoming van de Districts- gezondheidsdienst Midden-Kennemer- land. Toen waren de cijfers: Beverwijk 167,994,-, Castricum ƒ90.139,-, Heems kerk 133.829,-, Uitgeest 30.616,- en Vel sen 413.275,-. Voor Velsen en Castricum dus een voordelig verschil. ling voorschrijft en evenmin was het mo gelijk een informatiebijeenkomst uit te schrijven. Het dagelijks bestuur heeft daar begrip voor gevraagd. door publicatie in de plaatselijke pers. Een nog aan te stellen TAP-kracht (Tijde lijke Arbeidsplaatsenregeling) zou hier van de coördinatie op zich moeten nemen. Commentaar van de wethouder: ”Bij de Gemeenschapsraad werd dit taakonder deel jaren geleden al ervaren als wezens vreemd aan het opbouwwerk. Afstoting en overname door de gemeente werd om die reden al langer nagestreefd. Voor 1981 moet hoe dan ook een tijdelijke oplossing worden gezocht. In welke vorm agenda en agendabureau gegoten worden staat nu nog ter discussie”. Verkrijgbaar bij slijterij en wijnhandel. Momenteel kunnen veel automobilisten via deze weg een verkeersopstopping voor het kruispunt Rijksweg-Parkweg ontlo pen. Afsluiting zou naar zijn mening tot gevolg hebben dat weggebruikers, die in een file zijn vastgelopen, op de Rijksweg gevaarlijke manoeuvres uithalen om te rug te keren en de Santpoortse Dreef proberen te bereiken. Hij vond het zinnig om de Kwekensteinsweg niet definitief af te sluiten maar een hek te plaatsen dat bij ernstige verkeersopstoppingen geopend kan worden. Commissaris S. Molenaar haakte daar op in met de opmerking dat daarom beter het advies van politie en openbare werken gevolgd kan worden en de afsluiting kop pelen aan het plaatsen van verkeerslich ten, waarna grote opstoppingen worden voorkomen. Het besluit om in principe over te gaan tot afstoting van deze route voor door gaand autoverkeer is door het college genomen na voortdurende klachten van omwonenden, die overlast ondervonden van het drukke verkeer op deze smalle weg. Ook de Dorpsraad van Driehuis sprak zich uit voor afsluiting van de route. Voordat het college zijn definitieve standpunt bepaalde werd advies ge vraagd van de directeur van openbare werken en de commissaris van politie. (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. De groep IJmond van Am nesty International borduurt voort op een min of meer gevestigde traditie met de verkoop van eigen (wens) kaarten in de periode voor kerstmis. Mapjes van zes kaarten worden voor een bedrag van 4,50 verkocht in een aantal buurthuizen» winkels en bibliotheken in de gemeenten Heemskerk en Beverwijk. Bij de verkoop- activiteiten worden ook betrokken het be drijf Hoogovens en de Kritische Gemeen te IJmond die in een misviering op 6 december aandacht schenkt aan de activi teiten van Amnesty International. Nieuw is inschakeling van een vijftal plaatselijke kunstbeoefenaren bij ver vaardiging van de wenskaartenserie. Daarvoor kon een keus worden gemaakt uit ontwerpen van Ewout van Santen, Ruud van Zon, Cees Heesterbeek, Gerard Hali en Paul Baars. Het niet direct aan kerst en jaarwisseling gebonden thema bood de betrokken kunstenaars een zeer ruime marge. Amnesty International richt zich op mensen overal ter wereld die op grond van politieke opvatting dan wel levenso vertuiging gevangen worden gehouden. Gevallen waarin van geweldpleging spra ke is worden daar beslist buiten gehou den. Getracht wordt onder meer via tele grammen gericht tot de betrokken lands- iregering vrijlating te bewerkstelligen.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7