Sportief in middenmoot, I Stroeve start van de top Wiersma in Mali T In schaakolympiade Zoetemelk niet paardenkoersen in zesdaagse sportpuntiq Poolse spelers teruggestuurd naar Warschau OEFENWINST HOCKEYTEAM I politiek aan Deijkers stopt KNVB NA GESPREK MET COSEM: 99 iDameselftal Neerlandia: WOENSDAG 3 DECEMBER 1980 19 SPORT zal zwaar meewegen Timman op dreef Jan van Petraki, Bruinenberg speelde remise met Michalidoe en Vreeken brak af in gewonnen stand tegen Fouriki, zodat het eindresultaat 2,5-0,5 zal worden. In het herentoernooi gaat de strijd om de eerste plaats onverminderd tussen ti telhouder Hongarije en de Sovjet-Unie. In de elfde ronde speelden de Hongaren gelijk tegen Tsjecho-Slowakije (2-2). Alle partijen eindigden in remise. De eind uitslag van het duel tussen de Sovjet- Unie en de Verenigde Staten staat nog niet vast. Karpov weigerde voor de partij zijn tegenstander, de ex-Rus Alburt, de hand te schudden en won vervolgens vrij snel. Kasparov brak af in gewonnen stand tegen Sbamkovich. Tal staat echter slecht tegen de jeugdwereldkampioen Seirawan. Het ziet er vooralsnog naar uit dat de Russen in deze ronde hun achter stand niet helemaak kunnen wegwerken. De partij tussen Timman en Ljubojevic had het volgende verloop: Wit: Ljubojevic Zwart: Timman Aan een eventuele voorspelling van die stemming in de bondsvergadering durf ik me echter nog niet te wagen. We wachten eerst maar het spoeddebat in de Tweede Kamer af en zullen dan op korte termijn met het bondsbestuur bij elkaar komen om over deze kwestie verder te praten”. De eerste lustrum-zesdaagse van Maas tricht telt een rennersveld van tien kop pels, waaronder drie debutanten. Twee coureurs van de wegploeg van Peter Post, Ad Wijnants en de ex-wereldkampioen achtervolging Bert Oosterbosch. De derde debutant is Maastrichtenaar Fred Rom- pelberg. Verder telt het veld twee regeren de wereldkampioenen, Stan Toumé (we reldkampioen punten) en Danny Clark (wereldkampioen Keirin). Het enige nieu we aspect aan de zesdaagse van Maas tricht is dat het evenement op dinsdag begint en zondagavond 21 december reeds om acht uur eindigt. eigen land een onderzoek zou worden ingesteld. Noodgedwongen willigde Ku- lesza die eis in. Het bestuur van de Poolse voetbalbond besliste echter maandag avond dat het viertal spelers dat bij dit incident betrokken was direct naar War schau diende terug te keren. MAASTRICHT. Tour de France-win- naar Joop Zoetemelk is de grote afwezige in de zesdaagse van Maastricht die van 16 tot en met 21 december a.s. gehouden wordt in de Eurohal. Speculaties, als zou Zoetemelk te duur zijn, wees wedstrijd leider Peter Post dinsdagmiddag tijdens de persconferentie resoluut van de hand. „Zoetemelk rust op dit moment”, liet Post weten. „Iedereen heeft toch, aan de hand van de uitslagen in de najaarswed- strijden, kunnen concluderen dat Joop een zwaar seizoen achter de rug heeft en dat hij in feite al te lang op de weg is blijven fietsen. We moeten ook aan de gezondheid van de renners denken”. De heren Huijbregts, Van Thijn en Van Eijk tijdens het gesprek over de reis van het Nederlands elftal naar Uruguay. besluiten naar Uruguay te gaan, dan zou dat wel eens tot een verkoeling van de verhouding tussen de overheid en de KNVB kunnen leiden. Meer wil ik hier niet over kwijt”. Van Thijn doelde met deze opmerking op de overheidssubsidie, die de KNVB sinds ruim drie jaar ont vangt in naleving van het rapport Gezon der Betaald Voetbal. In antwoord op vragen van de kamerle den Van Thijn (PvdA), Brinkhorst (D’66), Hennekam (CDA) en Keja (VVD) achtte de regering het eerder niet noodzakelijk de KNVB te adviseren niet deel te nemen aan het mini-WK in Uruguay. Minister Van der Klaauw van Buitenlandse Zaken stelde'zich op het standpunt dat de voet balbond, in een gesprek met Buitenlandse Zaken op 16 september, voldoende was gewezen op de politieke situatie en vooral op het overtreden van de mensenrechten in dit Zuidamerikaanse land. De fractie van de PvdA toonde zich echter uiterst ontevreden met dit ant woord van de minister en vroeg via het kamerlid Van den Bergh een spoeddebat aan. Dit debat, dat naar alle waarschijn lijkheid inderdaad zal uitmonden in een negatief advies van de Kamer en van de regering, zal donderdag plaatsvinden in de Tweede Kamer, waarna op dinsdag 9 december de stemming zal plaatsvinden. Zijn vroegtijdig vertrek is gebaseerd op een medisch advies. Het bestuur van Vi tesse zag dan ook geen enkele aanleiding om de oud-speler van onder meer De Graafschap, PSV en Beringen, die bijna een jaar voor Vitesse uitkwam, te dwars bomen en ontbond zijn contract. Liverpool heeft zich dinsdagavond ge plaatst voor de halve finales van het toer nooi om de league-cup. In de kwartfinale versloeg de landskampioen op eigen veld Birmingham met 3-1. Met Liverpool verze kerde tweede-divisieclub West Ham Uni ted zich van een plaats bij de laatste vier. In de Londense derby tegen eerste-divisie- club Tottenham Hotspur schoot David Cross de thuisclub acht minuten voor het einde naar winst. Titelhouder Harm Wiersma heeft een stroeve opening. In het duel tegen Rob Clerc kwam de Fries niet verder dan remise. Winst was er wel voor Jannes van der Wal. Hij versloeg Diaw en neemt de gedeelde derde plaats in achter beide kop lopers. comité vervangen door de Malinees Sou- maoro, die dinsdag voor de eerste keer in actie kwam. I (Van onze sportredactie) 1. e2-e4 d7-d6; 2. d-2-d4 Pg8-f6; 3. Pbl-c3 g7-g6; 4.f2-f4 Lf8-g7; 5. Pgl-f3 0-0; 6. Lfl- d3 Pb8-c6; 7. e4-e5 d6xe5; 8. d4xe5 Pf6-d5; 9. Lcl-d2 Pd5-b6; 10. Ddl-e2 Pc6-b4; 11. Ld3-e4 f7-f5; 12. e5xf5 (ep; e7 xfB; 13. a2-a3 f6-f5; 14. a3xb4 f5xe4; 15. Pc3xe4 Lg7-b2; 16. Tal-dl Lb2-f5; 17. Ld2-c3 Lf5xc3t;18. Pe4xc3 Dd8-fB; 19. Pf3-e5 DfB-e7; 20. Tdl- bl a7-a5; 21. b4xa5 Ta8xa5; 22. Thl-fl De7-c5; 23. De2-d2 Tf8-e8; 24. Tfl-f3 Pb6- c4; 25. Dd2-f2 Pc4xe5; 26. f4xe5 Dc5xe5. Wit geeft op. Stand na twee ronden: 1/2. Gantwarg en N’Diaye 4 punten, 3/5. Van der Wal, Mitsjanski en Issalene 3, 6/15. Verpoest, Wiersma, Clerc, Bastiaannet, Mogiljans- ki, Veldman, Lesjtsjinski, Sjtsjogoljew, Korenevski en Gba Benoit 2, 16. Jansen 1 (uit I), 17/20. Bassirou-Ba, Marcos, Diaw en Krista 1, 21. Soumaoro 0 (uit 1), 22. Issa 0. De uitslagen uit de tweede ronde zijn: N’Diaye (Mal)-Marcos (Bra) 2-0, Issalene (Fra)-Issa Traore (Ivo) 2-0, Mitsjanski (Sov)-Mogiljanski (Sov) 1-1, Krista (Tsj)- Veldman (Can) 0-2, Lesjtsjinski (Sov)- Sjtsjogoljew (Sov) 1-1, Korenevski (Sov)- Gba Benoit (Ivo) 1-1, Wiersma (Ned)-Clerc (Ned) 1-1, Diaw S(en)-Van der Wal (Ned) 0- 2, Gantwarg (Sov)-Bastiaannet (Ned) 2-0, Bassirou-ba (Sen)-Verpoest (Bel) 0-2. In- haalpartij le ronde: N’Diaye-Soumaoro 2- 0. Gerrie Deijkers: medisch advies Ed van Thijn, voorzitter van het CO- SEM: „Wij hopen dat het kamerdebat van donderdag uit zal monden in een duidelijk advies van zowel regering als de Kamer aan de KNVB niet naar het mini-WK te gaan. Mocht de KNVB in dat geval alsnog Drs. Van Eijk: „Mocht de situatie ont staan dat zowel de Kamer als de regering een negatief advies uitbrengt dan zal het bondsbestuur van de KNVB deze uit spraak zwaar laten meewegen in haar besluitvorming. Ik neem overigens aan dat het bondsbestuur het uiteindelijke be sluit aan de bondsvergadering (waarin 30 afgevaardigden van het betaald voetbal en 30 afgevaardigden van het amateur voetbal zitting hebben, red.) zal overlaten. Na de hervatting scoorde Kruize het derde doelpunt eveneens uit een strafcor- ner. Pierik maakte er tenslotte met een „normaal” velddoelpunt 4-0 van. In het oranje-team ontbrak strafcomer-specia- list Paul Litjens, die de clubkleuren van Kampong verdedigde. Door de absentie van Litjens kon Ties Kruize zijn vaardig heid op het inslaan van strafcomers met succes onder de aandacht van coach Van Heumen brengen. Mocht het bondsbestuur echter toch voor een boycot van het mini-WK, dat van 27 december tot en met 10 januari in Montevideo plaats zal vinden, kiezen dan komt dat de KNVB, volgens een clausule in het inmiddels door de voetbalbond on dertekende contract, op een boete van ruim 400.000 gulden te staan. Een boete evenwel, die Jan Huijbregts niet tot zor gen stemt. „Het geld is op dit moment niet belangrijk, hoewel ik ervan overtuigd ben dat de FIFA (de wereldvoetbalbond, red.) een eventuele absentie van het Neder lands elftal in Uruguay zeker niet onge straft zal laten passeren”. (Van onze sportredactie) ARNHEM Gerrie Deijkers maakt geen deel meer uit van de selectie van Vitesse. De Brabander heeft maandag avond ontslag van zijn contractuele ver plichtingen bij de eerste-divisieclub ge vraagd. Deijkers kan zijn drukke werk zaamheden in een garagebedrijf in Eindhoven niet meer combineren met het spelen in de Arnhemse vereniging. De opstelling van het Nederlands elftal was: Claushuis; V.d. Have, Schultz (Hil- len), Den Hartog en Diepeveen; Ties Kruize, Tim Steens en Jenniskens (Heijn); Doyer, Bouwman en Van Grim bergen (Pierik). BAMAKO (ANP). Na de tweede ron de om het wereldkampioenschap dam men in Bamako gaan de Rus Gantwarg en de Malinees N’Diaye aan de leiding met vier punten uit twee partijen. De Russische ex-wereldkampioen bewees dinsdag zijn goede vorm door de Neder lander Johan Bastiaannet te overklassen. N’Diaye, die zich op dit toernooi in eigen land voorbereidde middels de tweekamp tegen Wiersma, won van de Braziliaan Marcos. Het deelnemersveld ziet er bij de beroepsren ners als volgt uit: 1. Stan Toume (Belgiëj/Mauri- ce Burton (Groot-Brittannië); 2, René Pijnen/ Gerrie Knetemann (Nederland; 3. Gerd Frank (West-Duitsland)/Romann Hermann (Liechten stein); 4. Willy Debozcher (België/Horst Schutss (West-Duitsland); 5. Patrick Sercu (België)/Al bert Fritz (West-Duitsland): 6. Danny Clark/Don Allan (Australië); 7. Wilfried Peffgen (West- Duitsland)/Ad Wijnands (Nederland); 8. Leo van Vliet/Bert Oosterbosch (Nederland); 9. Jan Raas (Nederland)/Udo Hempel (West-Duitsland); 10. Martin Venix/Fred Rompelberg (Nederland). Beslissing van Kamer De Haïtiaan Robillard werd van deelne ming uitgesloten. De jeugdwereldkampi oen arriveerde te laat in de Malinese hoofdstad. Hij werd door het organisatie- UTRECHT (ANP). Het Nederlands hockeyteam heeft dinsdagavond in Utrecht de oefenwedstrijd tegen Kam pong met 4-0 gewonnen. Bij de rust leidde het oranje-team op het kunstgrasveld met 2-0 door treffers van Ties Kruize uit een strafcorner en een strafbal. partijen zijn vertegenwoordigd, drong er gisteren tijdens dat gesprek nogmaals bij de KNVB-afgevaardigden op aan niet naar Uruguay af te reizen. De Tweede Kamer debatteert donderdag over de „kwestie Uruguay”. Een eventueel negatief advies van de Tweede Kamer en de regering houdt niet in dat het Nederlands elftal niet naar Uruguay afreist. De KNVB is autonoom en kan de beslissing van de Kamer en de regering naast zich neerleggen. Vandaar dat de toezegging van de KNVB-afgevaar digden gisteren als een stap in de goede richting werd beschouwd door het COSEM. LA VALETTE (ANP). Het Neder lands herenteam heeft dinsdag in La Va- lette de ontmoeting tegen Joegoslavië in de elfde ronde van de schaakolympiade afgebroken op de stand 1,5-1,5. De partij aan het vierde bord tussen Van der Wiel en Nikolic kwam nog niet tot een einde. De afgebroken stelling geeft de Joegosla vische kampioen duidelijk winstkansen, zodat rekening gehouden wordt met een nederlaag. De dames braken in gunstige stand af tegen Griekenland: 1,5-0,5. Vreeken brak af tegen Fouriki in gewon nen stand, zodat de einduitslag waar schijnlijk 2,5-0,5 wordt. Jan Timman behaalde tegen Ljubojevic zijn vierde overwinning in deze olympia de. De Amsterdammer is in de hoofdstad van Malta uitstekend op dreef gezien zijn score van 7 uit 10. Tegen de Joegoslaaf won Timman met zwart in een vlotte partij. De Pirc-opening, die op het bord kwam, beheerste de Nederlandse groot meester kennelijk veel beter. Hij kwam al snel duidelijk beter te staan. Ljubojevic kreeg een slecht beschermde koningsstel- ling in een positie waar de zwarte stukken zeer actief stonden en werd alras tot overgave gedwongen. Genna Sosonko heeft dezelfde score als Timman (7 uit 10) achter zijn naam na elf ronden. Tegen Ivkov kwam hij niet verder dan remise. De ex-Rus behaalde met wit nauwelijks voordeel uit de dame-indische opening en wikkelde snel af naar de de ling van het punt. Voor Ree zijn het ner veuze dagen. De meester staat op het punt door het FIDE-congres benoemd te wor den tot grootmeester. Wellicht daardoor moest hij zijn derde nul in dit toernooi incasseren. Tegen Marjanovic verdedigde hij zich met de ongebruikelijke Philidor- ve-verdediging, waarin van de zwartspe- ler enige oplettendheid wordt gevraagd. Kort na de opening overzag Ree een schijnoffer van een stuk en werd hij ge dwongen in hoog tempo af te wikkelen naar een stelling, waarin hij twee stukken bezat tegen een toren en drie pionnen, die niet te stoppen waren: verlies. Van der Wiel komt in dit zware toernooi ervaring tekort. De ex-jeugdkampioen van Europa kan in La Valette zijn draai niet vinden aan het belangrijke vierde bord. Tegen Nikolic, de jeugdige kam pioen van Joegoslavië, had hij aanvanke lijk enig voordeel in een eindspel, dat al heel snel uit een Hongaarse opening te voorschijn was gekomen. Later kreeg hij het toch enigszins moeilijk. Nikolic of freerde een kwaliteit die Van der Wiel in een later stadium moest teruggeven. In het toreneindspel dat tenslotte ontstond, heeft Nikolic de beste kansen. Zijn vierde nederlaag (uit vijf partijen) kan Van der Wiel nauwelijks meer ontlopen. De dames speelden tegen Griekenland, een van de zwakkere landen. Belle won (Van onze sportredactie) DEN HAAG De KNVB zal een even tueel negatief advies van de Tweede Ka mer en de regering inzake de reis van het Nederlands elftal naar het mini-WK in Uruguay zwaar laten meewegen in haar besluitvorming om al of niet deel te ne men aan dit zogenaamde Mundialito. De ze toezegging werd gisteren door de KNVB-afgevaardigden Jan Huijbregts (secretaris sectiebestuur betaald voetbal) en direkteur Van Eijk gedaan na een gesprek met het Comité Olympische Spe len en Mensenrechten (COSEM). Het COSEM, waarin alle grote politieke WARSCHAU. Vier Poolse voetbalin ternationals, die deel uitmaken van de nationale selectie, die zich in Rome voor bereidt op de wedstrijd van komende zondag in La Valetta tegen Malta voor de voorronden van het toernooi om het we reldkampioenschap 1982, zijn dinsdag naar Warschau teruggestuurd. Het zijn doelman Jozef Mlynarczyk, Zbigniew Boniek, Wladyslaw Zmuda en Stanislaw Terlecki. Ze zijn in afwachting van een onderzoek dat zal worden inge steld voorlopig geschorst. Zaterdag ontstonden er op het vliegveld van Warschau problemen tussen de spe lers en bondscoach Ryszard Kulesza. De ze wilde Mlynarczyk in de Poolse hoofd stad achterlaten, omdat hij de nacht van vrijdag op zaterdag niet in zijn hotel had doorgebracht en onder invloed verscheen op de luchthaven. Boniek, Zmuda en Terlecki, die allen spelen voor'LKS Lodz, verklaarden daar op dat als de doelman de reis niet zou meemaken, alle spelers in Polen zouden blijven. Zij eisten dat pas na terugkeer in Jan Huijbregts: „De afgelopen weken is er werkelijk een cyclus van vergaderin gen geweest, van afdelingen tot de alge mene vergaderingen van zowel het be taald als het amateurvoetbal op 19 novem ber aan toe. En het vreemde is dat er op geen van die vergaderingen ook maar enige vorm van kritiek naar voren is geko men op ons besluit wel naar Uruguay af te reizen. En dat terwijl bij de afdelingsver- gaderingen alle leden van de clubs, dus ook van de elftallen die in staking gaan tegen het besluit van de KNVB, via hun afgevaardigden, hun mond open kunnen doen. Maar dat is helemaal niet gebeurd”, hiermee zijn verwachting uitsprekend dat de bondsvergadering zich op 13 december in Zeist voor het afreizen van het Neder lands elftal naar Uruguay zal uitspreken. Eén van de hoofdrolspelers in het Itali aanse omkoopschandaal is dinsdag in het Romeinse gerechtsgebouw gemolesteerd. De fruithandelaar Massimo Cruziani werd door zijn vroegere chauffeur Fabri zio Corti en diens broer Roberto in elkaar geslagen. De gebroeders Corti noemden de illegale bookmaker een „vuile verra der” en sloegen hem tegen de grond. Ajax heeft gisteren een oefenwedstrijd tegen de Rijswijkse hoofdklasser RVC met 3-0 gewonnen. Wim Jansen speelde als vrije verdediger, Jensen op het mid denveld; Schoenaker speelde niet. De doelpunten werden gemaakt door Jansen, Ling en Amesen (strafschop). Voor de internationale ijshockey-com- petitie werden gisteren de volgende wed strijden gespeeld: Düsseldorf-Bondsteam 9-1, Essen-Duisburg 9-4 en Heerenveen- Amsterdam 4-2. Betty Stöve heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van het tennistoernooi om het kampioenschap van Nieuw-Zuid-Wa- les (Australië). In een Nederlands onder onsje versloeg zij Nanette Schutte met 6-4 en 6-1. De Nederlandse curlingploegen won nen gisteren van Wales. De dames met 13- 2, de heren met 10-7. Het gaat om het Europees kampioenschap. Op de vierde dag werden de belang rijkste onderdelen van het internationale concours hippique van Brussel gewonnen door de Belg Francois Mathy op Grand Due en door Frank Sloothaak op Water loo 55. In Caracas heeft de Panamees Hilario Zapata zijn wereldtitel in het vlieggewicht boksen behouden. Hij won met miniem puntenverschil van de Venezolaan Reinal- do Becerra. De Australiër Kim Warwick heeft het tennistoernooi in Johannesburg gewon nen. Hij versloeg de Amerikaan Bühling met 6-2, 6-1 en 6-2. Het dubbelspel was voor de Amerikanen Smith en Lutz, die met 6-7, 6-3 en 6-4 van Gunthardt en McMamee wonnen. I AMSTERDAM. De meesten kennen elkaar uit de studentenvakbond AS VA. En ze zijn allemaal actief in de vrou- I wenbeweging. Het tweede dameselftal van de Amsterdamse voetbalvereni- ging Neerlandia is links. „Politiek ge- zien dan”, zegt Janneke Hoogenkamp. „Want de balbehandeling met de linker- voet kan nog wel wat worden verbe terd”. Cruziani en zijn collega Alvaro Trinca brachten dit voorjaar het omkoopschan daal in de openbaarheid. Beiden hadden voetballers uit de hoogste Italiaanse liga regelmatig steekpenningen geboden om tevoren de uitslagen van wedstrijden „vast te stellen”. Cruziani en Trinca brachten het bestaan van de illegale toto aan het licht omdat zij zich bedrogen voelden door de spelers. Cruziani vervult nu de merkwaardige dubbelrol van kroongetuige en aangeklaagde. Na de mo lestatie verklaarde Cruziani zijn getuige nis voor de Romeinse rechtbank voort te zetten. I Als eerste vrouwen in Nederland be- sloten zij een weekend de voetbal onbe- roerd te laten uit protest tegen de deel- I name van het Nederlands elftal aan de mini-wereldkampioenschappen in Uru- guay. Want die kleine WK moet, volgens J het dameselftal toch vooral worden ge- zien als een feestje van de militairen, die daar het volk onderdrukken. De staking had het afgelopen week- einde al een feit moeten zijn, maar de regen zorgde ervoor dat vrijwel het ge- I hele programma werd afgekeurd. De dames, sportief matige middenmoters, Jmaar politiek aan de top, staken nu I komende zaterdag. De twee punten in Timman: zeven punten uit tien partijen HILVERSUM. De uitslagen van de gisteren op de renbaan van Hilversum gehouden koer sen zijn: SILVERSTONE-PRIJS (eerste afdeling, 2000 meter): 1 Torpid Goldstar (J. de Leeuw) 2.53.6, 1.26.8, 2 Tinka Fez, 3 Torro. Winnend: 2.20, plaats: 1.30, 7.80, 2.80, koppel: 34.60, trio: 329.50. gestart: Tilly Mohr. INDIANAPOLIS-PRIJS (2000 meter): 1 Sja- kie Gregor (L. Schoonhoven) 2.47.8, 1.23.9, 2 Tibor Goldo, 3 Triomf van Boko. Winnend: 4.10, plaats: 2.40, 3.50. 2.60. koppel: 34, trio: 400. ZANDVOORT-PRIJS (1540 meter): 1 Udo Ro tary (J. Wagenaar) 2.12.1, 1.24.4, 2 Unieke L, 3 Udet Dartel. Winnend: 1.60, plaats: 1.20, 4.80, 3.60, koppfel: 15.50. Niet gestart: Udo Gerron. LE MANS-PRIJS (2000 meter): 1 Sita van Hiddum (L. Schoonhoven) 2.46.1, 1.23.1. 2 Super Boy Laren, 3 Reiger B. Koppel: 12.60, trio: 161.30. Niet gestart: Royan Brach en Super Fortuna. BRANDS HATCH-PRIJS (2020 meter): 1 To rero Cavaljos (J. van Dooyeweerd) 2.54.4, 1.27.2, 2 Tarro Hanover, 3 Tyjin van Echten. Winnend: 3.40, plaats: 1.40. 1.60. 2.30. koppel: 3.40. MONZA-PRIJS (2440 meter): 1 Sep Palin (T. Smeding) 3.23.6, 1.23.4, 2 Paddock du Bois, 3 Pala. Winnend: 2.40, plaats: 1.50, 8.40, 1.40, kop pel: 74.90, trio: 356.80. Niet gestart: Sipo du Bois en Omber Buitenzorg. AMATEURKAMPIOENSCHAP 10: 1 Perfect Wilkes (J. Onrust) 3.19.7, 1.21.8, 2 Never Worry. 3 Oswald. Winnend: 2.80, plaats: 1.60, 1.90, 1.70, koppel: 9.40. PAUL RICARD-PRIJS (1609 meter): 1 Ricco Westlandia (G. W. van Eykelenborg) 2.11.9, 1.22.0, 2 Oona Olivier, 3 Rebecca Laren. Win nend: 3.50, plaats: 1.10, 1.10, 1.10, koppel: 8.10, trio: 61.20. FRANCORCHAMPS-PRIJS (2920 meter): 1 The Komo Star (L. Dooper) 4.08.1, 1.25.6. 2 Topper D., 3 Stef. Winnend: 1.50, plaats: 1.10, 1.30, 1.30, koppel: 2.80. HOCKENHEIM-PRIJS (2000 meter): 1 Rio del Sol (M. C. Vergay) 2.41.9, 1.21.0, 2 Petra Morgan, 3 Perry Terraise. Winnend: 1.60, plaats: 1.30, 1.60, 3.40, koppel: 3.50, trio: 54.60. SILVERSTONE-PRIJS, tweede afdeling (2000 meter): 1 Troublemaker (mej. M. S. Poort) 2.54.0, 1.27.0, 2 Tessora Corosa, 3 Tine Westlan dia. Winnend: 2.50, plaats: 1.60, 3.70, 32.20, kop pel: 17.50. Niet gestart: (no. 2) Tosrie en (no. 8) Tarpan Baker. De omzet van de totalisator bedroeg: 396.544 - mindering en de boete van honderd gul- den van de KNVB ten spijt. In een verslagje voor het clubblad van Neerlandia wilden de dames uiteenzet- I ten wat er allemaal mis is in het Zuid-1 amerikaanse land en waarom Nederland, j volgens hen, daar dus niet moet gaan J voetballen. Het verslag werd echter niet geplaatst. De meeste bestuursleden stel- den zich namelijk op het standpunt dat in het clubblad slechts plaats is voor I huishoudelijke mededelingen. De oproep om afgelopen woensdag I naar de kantine te komen kreeg daar- door niet de kracht die ze bij publicatie i zou hebben gehad. Janneke Hoogenkamp vertelde dat t enkele bestuursleden zich gepasseerd J voelden, omdat ze het nieuws van de voorgenomen actie van de stakende da- mes via de kranten moesten vernemen. Maar na wat heen en weer gepraat werd I bereikt dat de ruimte die in het club- blad vrijkomt door de voetbalstaking k (ook enkele herenteams staken mee) eenmalig voor het politieke doel mocht worden gebruikt. Een toelichting ach- teraf dus. i L

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 19