amateurvoetbal 1 elkaar gewaagd ODIN te sterk voor Dames DCO blijven onsamenhangend VCU de toon aangeven Hoofddorp moet voor geven vergoedingen „Teams zijn aan „boeten” „Zaalvoetbal spelen komt veldspel niet ten goede” |T FISCALE AANSLAG LOOPT ROYAAL IN VIJF CIJFERS DEM-trainer Günther Eifler over wisselvallige prestaties: b Coach Arnoldi over Terrasvogels en OG: THB met forse cijfers teruggewezen 99 VRIJDAG DECEMBER 1980 SPORT 20 V Luttel bedrag Enorme klap jteagMPRMuL Mi Wim van de Broek WO Els Schoon: hattrick tegen THB Odin—VCU 3-0 (15-8, 15-12, 15-8). VCIJ-trainer Jan Kiewiet: Ploeg mist een heid „De inspanningen worden te groot”, meent Eifler. „Wat betreft het trainingsbe- zoek heb ik niets te klagen, maar deze spelers kunnen gewoon geen twee top prestaties per week leveren. Op het mo ment dat de wedstrijd van zondag begint is de week die de spelers achter de rug hebben in feite al te veel voor ze geweest". Keer op keer verzoekt Eifler zijn spelers het veldvoetbal te laten prevaleren boven het zaalgebeuren. Van enige dwingende maatregelen wil de DEM-trainer overi gens niet horen. „Je kunt de spelers tot niets verplichten. Wellicht dat het bestuur Odin kon het zich permitteren om in de beginfase twee basisspelers, Jos Rozing eïr aanvoerder Hans Gooyer, op de bank té? laten. VCU zag kans om een 6-1 voor sprong te nemen op het, naar het juiste (Van onze sportredactie) HAARLEM/SANTPOORT. „Natuur lijk spelen we het liefst zondag tegen Terrasvogels. Maar als het programma wordt afgelast en die kans Is aanwezig, dan zullen we proberen tegen Nieuw Vennep een oefenwedstrijd te spelen om zo in het ritme te blijven. We hebben ondanks het feit dat het programma af en toe stagneert nog maar één zondag niets gedaan”. Aan het woord is Wim van de Broek, oefenmeester van Onze Gezellen, dat dit seizoen een belangrijke rol speelt in de eerste klasse van de HVB. Zijn college Remy Arnoldi, trainer van het in dezelfde klasse verrassend sterk uitkomende Terrasvogels heeft eveneens een hard hoofd in het doorgaan van het zeer belangrijke competitieduel tussen de beide concurrenten. „Ik denk dat we bij afgelasting een oefenwedstrijd tegen DIO spelen. Iets dergelijks wordt echter pas op het laatste moment beslist, want je kunt tenslotte nooit weten”, aldus Arnoldi. Voor Wim van de Broek is het overigens niet zo vreemd dat zijn formatie in de bovenste regionen meedraait. „OG speelt eigenlijk al jaren in de top mee. Dus is het niet verwonderlijk dat we er ook nu weer bij zijn”. Volgens de oefenmeester is het vele werk dat zijn spelers in het veld verzetten de basis van het succes van OG. „De jongens zijn ervan doordrongen dat we, als we echt wat willen bereiken con stant zullen moeten knokken. Met die De gasten brachten de stand tot 12-12 terug en dat was voor Odin coach Hoek stra aanleiding, middels een time-out, or de op zaken te stellen. Veel haalde dit niet uit. Moeizaam behaalde Odin de tweede set-overwinning. In de derde set had Odin weinig moeite meer met VCU. „Mocht het doorgaan dan beginnen we met twee gelijkwaardige elftallen”, meent de trainer. „Onze eerste competitiewed strijd dit jaar was toen tevreden over het spel van de ploeg”. Arnoldi hecht veel waarde aan de sfeer die er binnen en rond zijn team hangt. „En die sfeer is uiteraard goed. Hoe kan dat anders als je bovenaan staat”, aldus Arnoldi. Collega Van de Broek tenslotte over Terrasvogels; „Ik heb ze vorig jaar, toen ik trainer bij Reno va was, kampioen zien worden en dat was volledig terecht. Het is een collectief dat snel en doeltreffend te voorschijn kan komen. Wij zullen dat adequaat moeten bestrijden”. Wie mocht menen dat de „betaalde krachten” bij „Hoofddorp” hoe dan ook een lucratieve bijverdienste opstrijken vergist zich behoorlijk, aangezien het om bedragen gaat van 1,25 gulden per uur; jaren geleden vastgesteld en nooit ver hoogd. Er zijn hele volksstammen die daarvoor nog niet eens de veters in hun voetbalschoenen wensen vast te knopen. „Hoofddorp” zoekt inmiddels een nieuwe terreinknecht maar ondanks herhaalde oproepen in het clubblad heeft niemand zich nog gemeld. terreinknecht kwam altijd per bromfiets uit Vijfhuizen. Zelfs zijn laarzen en werk kleding betaalde hij zelf. En voor al dat werk hebben wij hem een kleine vergoe ding betaald”. Aanvankelijk kon THB het aardig kla ren tegen het favoriete DCO, maar toen na tien minuten spelen het eerste doelpunt viel, was het verweer gebroken. Het werd nog in de eerste helft 4-0 voor DCO dat na de doelwisseling nog vijf treffers aan de score toevoegde: 9-0. Els Schoon en Anne ke Nieuwenhoven kwamen allebei tot een hattrick. Nisette Kleinman scoorde twee maal en Miljam van Boxtel had een keer succes. In de eerste helft scoorde Jolanda Nijman en in het tweede part Jolanda v. d. Meij. (Van een medewerker) HAARLEM. Aan de hegemonie van het in de eerste klasse van de Haarlemse dameszaalvoetbalcompetitie leidende DCO valt niet te tornen en in de Kennemer sporthal werd tegen THB met een score van 9-0 opnieuw een grote overwinning behaald door de DCO’sters. Door een ruime 10-1 zege op hekkesluiter Klein Zwitser land, dat na zes partijen nog geen enkel punt heeft behaald, bleef RCH op twee punten hangen. De wedstrijd tegen Hoofddorp noemt de oefenmeester als een voorbeeld van een onfortuinlijke nederlaag met verregaande gevolgen. „We hadden die partij natuur lijk moeten winnen. De spelers gingen daar ook van uit en dat was aan het spel wel te merken. Op het laatste moment gingen we dus nog de boot in. In plaats van negen punten bleven we toen op zeven steken”. Volgens Eifler bestaan er in de derde klasse geen zwakke tegenstanders en dat betekent dat er in elk duel weer een optimale inzet getoond zal moeten wor den. „Het is gewoon zo”, aldus de trainer, „dat je met negen punten in de top draait en met zeven bij de onderste vijf behoort. Ik houd de spelers dan ook steeds weer voor dat alle wedstrijden belangrijk zijn. Soms helpt dat echter niets. In hoeverre de redelijke competitiestart die we achter de rug hebben negatief op de inzet van de spelers heeft doorgewerkt weet ik niet. Wel bespeurde ik op een gegeven moment een desinteresse. Er werd niet meer hard genoeg gewerkt”. Günther Eifler is, evenals veel trainers uit de regio, van mening dat het zaalvoet- (Van onze sportredactie) BEVERWIJK. Vóór het voetbalsei zoen 1980/81 verklaarde Günther Eifler, oefenmeester van derde klasser DEM dat hij dit jaar vooral wilde voortbouwen op de ervaring die zijn formatie het seizoen ervoor had opgedaan. Toen moest er erg lang gevochten worden voor lijfsbehoud, iets dat DEM uiteindelijk lukte. Het zit de ploeg momenteel echter niet erg mee. „We werken er hard aan”, zegt Günther Eifler, „maar af en toe ontbreekt het geluk”. Mocht de club onverhoopt nul op het rekwest krijgen en zou ze bijvoorbeeld moeten besluiten tot opheffing over te lijke spel was een juiste verhouding van dit aantrekkelijke duel. gaan, dan betekent dit dat alleen al bijna 500 kinderen zonder voetbalbeoefening komen te zitten en 150 mensen een vrije tijdsbesteding moeten missen waarin ze veel voldoening vinden. Kortom, aldus het bestuur, een enorme klap voor de actieve en passieve recreatie in het Haar- lemmermeergebied. I i 1 s i i f De stand: DCO b .2, RCH 6-10, DSC’74 6-8, EDO Pr. Girls 6-7, Carillon Lady’s 6- 5, De Roemer 6-4, THB 6-2, Klein Zwitser land 6-0. i t t 1 s 1 boi off DE en FI1 hoi ee vit mi wt ge ve scl op lij] ne ku on de co m< ge t t 1 I I I va vo va ha vo ee 1 di1 fl rei na wi Dt 1 na na TC ƒ1 ƒ1 TC Va ƒ2 res na na 10 21< I ee: so: tw 1 ac de OP ol: ve gil tei Pli ke lei ve de w< Ui ve bl tei nelijk niet wordt gepresteerd terwille van de beloning”. Met verder onder andere verwijzingen naar minima in de loonsec- tor werd uiteindelijk de aanslag vernie tigd. Maar zolang er geen zekerheid over de afloop van de navordering bestaat blijft er een dreiging hangen boven een groot brok sociaal werk in Hoofddorp, verricht door een club van welgeteld 888 leden (16 senioren-, 39 jeugd- en 3 zaalvoetbalteams met zo’n 50 A 60 mensen, geheel pro deo als leiders e.d. actief) die bijvoorbeeld alleen al aan gas, licht en water 70 gulden per dag moet betalen. Verder wordt er mentaliteit en een beetje begeleiding komt OG een heel eind”. Even leek het ér échter op dat de Haarlemse vereniging na een goede start terug zou vallen. Van de Broek: „Het ging op een gegeven moment inderdaad wat minder. Wat daar precies de oorzaak van was is onduidelijk. Mis schien dachten de spelers dat het met minder ijver ook allemaal wel op rolletjes zou lopen”. Om de terugslag op te vangen voerde de oefenmeester enkele gesprek ken met zijn selectiegroep die het gewen ste resultaat opleverden. „We draaien nu weer zoals het hoort, zijn blessurevrij en helemaal klaar om Terrasvogels te be strijden. Gezien het verloop van het eerste duel tegen die club durf ik uit te gaan van een positief resultaat voor OG”, aldus Wim van de Broek’ (Van onze sportredactie) HOOFDDORP. Als er geen minnelij ke schikking tot stand kan worden ge bracht zal de voetbalvereniging „Hoofd dorp”, waarvan het eerste elftal uitkomt in de vierde klas KNVB West I zondag, een ingrijpende financiële aderlating moeten ondergaan; zó ernstig dat dan speciale maatregelen zullen moeten wor den getroffen om het voortbestaan van de club op een gezonde basis te kunnen garanderen. Oorzaak van deze benau wende situatie: een navordering van de fiscus, voornamelijk gebaseerd op het geven van kleine vergoedingen aan enige medewerkers, die royaal in de vijf cijfers loopt. hi helii Kwam RCH tegen het troosteloos op de laatste plaats staande Klein Zwitserland niet verder dan een 2-0 voorsprong. Na de wisseling kwam de scoringsmachinerie van de Racing goed los en scoorden de Heemsteedse dames acht goals. De produktie werd verzorgd door Astrid Molenaar en Hanneke Liever- se, die allebei tot een hattrick kwamen, Clary van Veen-Koper (2x), Moniek Hoek en Margreet Molenkamp. De eer voor Klein Zwitserland werd op de valreep gered door A. Admiraal. Roemer kwam door twee treffers van Anja Berkhout in de eerste helft aan een 2-0 voorsprong op EDO Preyde Girls, dat na de pauze door Ferny van Stroe en Remi Halekor weer langszij kwam: 2-2. Het ge- DSC‘74 had meer moeite met Carillon Lady’s dan werd verwacht en kwam slechts moeizaam tot een 2-0 overwinning. Om een indicatie te krijgen wat de ter reinknecht bij „Hoofddorp” allemaal doet, geeft voorzittter Jan van Veenen- daal de volgende opsomming: het onder houd van de zes terreinen, waarbij het trekken van de lijnen en het ophangen van de doelnetten, verzorging van al het materiaal, ballenuitgifte, theeverzorging in de rust, schoonmaken van twaalf kleed kamers tussen de wedstrijden door met daarbij eenmaal per week een grote beurt, het verrichten van kleine reparaties en dergelijke. Van Veenendaal: „Daar is de man zo’n 35 A 40 uur per week aan kwijt. De vorige Het bestuur klampt zich intussen vast aan een uitspraak van het Amsterdamse gerechtshof, gedaan op 26 maart van dit jaar, betreffende vergoedingen aan vrij willigers naar aanleiding van een analoge zaak aangespannen door de Amersfoortse Zwem- en Polo Club. In die uitspraak werd vastgesteld dat „het wezenskenmerk „loon” ontbreekt indien tussen de arbeid en de betalingen in geld of natura een zó volstrekte wanverhouding bestaat dat de arbeid naar de bedoeling van partijen en naar maatschappelijke opvattingen ken- Günther Eifler: „DEM mist af en toe wat geluk". bal de prestatiedrang van zijn spelers groep bepaald niet ten goede komt. kan eisen dat er geen zaalvoetbal wordt gespeeld als de spelers een vergoeding voor hun optreden bij de veldvoetbalvere- niging ontvangen. Maar dat gebeurt hier nu eenmaal niet en dat vind ik op zich een goede zaak”. Wel zou Eifler wat voelen voor een rege ling die selectiespelers van 28 jaar of ouder helemaal vrij laat zich ook op het zaalvoetbal te storten. Met de jongeren zou er dan een goed overleg over de sport activiteiten moeten ontstaan. De in Haarlem woonachtige coach er gert zich aan het feit dat de groei die de selectie in de breedte heeft ondergaan niet op het veld wordt weerspiegeld. „Mijn keuzemogelijkheden zijn veel groter ge worden maar dat komt er niet zo duidelijk uit. Ook dat schrijf ik voor een belangrijk deel toe aan het feit dat er zaalvoetbal wordt bedreven”. Vorig jaar kwam DEM vooral na de winterstop sterk opzetten. Volgens Eifler een gevolg van de trainingsactiviteiten die hij met zijn spelers gedurende die periode ontplooide. Ook dit seizoen hoopt hij met een herboren team uit de winterpauze te voorschijn te komen. Eifler: „Ik houd de jongens voor dat er in de winter juist veel getraind moet wor den. Hoe vaak gebeurt het niet dat een speler in die tijd denkt dat hij af en toe wel weg kan blijven?”. Eifler probeert die absentie zoveel mo gelijk te voorkomen. „Nogmaals, er moet volgens mij gedurende die tijd extra hard getraind worden. Vorig jaar heeft dat een gunstig resultaat opgeleverd, ik hoop dat dit jaar weer te kunnen presteren. DEM moet toch een rol van betekenis in die derde klasse kunnen spelen”. voor 65-plussers uit de Haarlemmermeer vijfmaal in de veertien dagen onderdak verleend tegen een symbolisch bedrag, met daarbij consumpties tegen kostprijs. Piet Biemans: „Daar moeten we écht geld bij leggen. We doen het graag, maar dan mag het ons niet zo moeilijk worden ge maakt. We hopen mede daarom begrip te vinden bij de inspectie”. Onder aanvoering van een goed blokke rende Henk Raspoort werden de hoge VCIJ-aanvallen gepareerd. Ook had VCIJ geen antwoord op de sterke Odin- aanval door het midden. De Heemskerkse ploeg speelde de wedstrijd beheerst en VCU leed een duidelijke nederlaag. name kanten zitten: het schoonmaken van het clubgebouw, waarvan het toiletten rei nigen, zeker heden ten dage, tot de meest onfrisse karweien behoort, de verzorging van de terreinen met alles er op en er aan zoals materiaalverzorging en -uitgifte waar een algemeen verschijnsel het incasseren van scheldwoorden, gebezigd door spelers, deel uitmaakt en het „uit mesten” van kleedkamers. In het geval van Hoofddorp komt daar nog bij het geven van een gerige vergoe ding aan de typiste van het clubblad. Piet Biemans hierover: „Zij tikt het blad weke lijks thuis en vaak ’s nachts als haar man, die een baan op Schiphol heeft, werkt. Die geringe bijdrage is bestemd voor licht en warmte. Dat lijkt ons heel redelijk”. (Van onze volleybalmedewerker) IJMOND. De ploegen van Odin en VCIJ speelden gisteravond in Heems kerk een redelijke partij volleybal, die eindigde in een 3-0 overwinning voor de thuisploeg. Een welkome winst voor Odin, alhoewel er door coach Hans Hoek stra weinig waarde aan deze zege zal worden gehecht. VCU was namelijk een gemakkelijke tegenstander voor de Heemskerkers. Nog meer dan bij Odin, ontbreekt het de IJmuidense ploeg aan wedstrijdmentaliteit. En als de VCIJ’ers een groter fanatisme in de strijd gooien dan wordt er te individueel gespeeld Waardoor er van enige samenhang geen sprake meer is. Met weinig variatie in de aanval en een veelvoud aan persoonlijke föuten kon VCU geen bedreiging voor Odin vormen. Zoals reeds eerder gemeld heeft „Hoofddorp” de Landelijke Bond van Amateurs deelgenoot gemaakt van het probleem. Maar in eerste instantie wil het bestuur zelf de zaak tot een oplossing zien te brengen. JAN BLUBOOM evenwicht zoekend Odin-zestal. Deze IJ muidense voorsprong was echter geen lang leven beschoren. Aan de zijde van de thuisclub begon het verdedigend steeds beter te draaien en VCU kreeg grote moeite met de Heemskerkse opslag. Odin handhaafde in de tweede set het goede niveau. Onder leiding van de uitblinkende Ed Gijsbers liepen de gastheren ver uit op hun tegenstander. Verder dan twaalf pun ten kwam de thuisploeg echter niet en de Umuidenaren maakten goed gebruik van deze hapering binnen de Odin-formatie. Vice-voorzitter Piet Biemans, speciaal bezig met deze aangelegenheid: „Wij zijn nooit commercieel geweest door bijvoor beeld de kantine te verhuren voor bruilof ten en partijen. Alle inkomsten en uitga ven worden precies in de boeken geno teerd. We doen niets zwart”. En vult secre taris Theo Mols aan: „Het lijkt er op alsof 'we voor onze eerlijkheid worden ge straft”. De naheffingsaanslag loonbelasting en premie-heffingen gaat over de periode 1 januari 1976 tot 31 december 1979 en be treft hoofdzakelijk luttele vergoedingen gegeven aan mensen die werkzaamheden verrichten waaraan nogal wat onaange- Remy Arnoldi noemt de situatie bij Terrasvogels momenteel gezond. On danks enige hardnekkige blessuregeval len is het team gedurende de laatste com petitiewedstrijden ongewijzigd ge bleven. Het bestuur van „Hoofddorp" dat zich vastklampt aan een uitspraak van het Amsterdamse gerechtshof. Van links naar rechts: voorzitter Jan van Veenendaal, Frans Gankema, vice-voorzitter Piet Biemans en secretaris Theo Mols.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 20