1 Na gesprek met Ziekenfondsraad Amsterdam levert Haarlemmermeer tot 1985 nog drinkwater Begroting 1980 van IMP toch in orde jongeren huizen gaan verbouwen havcn- berichten v y Afhandeling van bouwvergunningen taak van gemeente medische verzorging] CNV IN RAPPORT AAN GEDEPUTEERDE STATEN „Laat werkloze Provincie wil geen bemoeienis met plaatselijke details Drie jaar cel voor hoofdverdachte Haarlemse bouwfraude )r >rs n els <s <et DECEMBER VRIJDAG 5 1980 8 PROVINCIE 9 (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De jongeren van het Christelijk Nationaal Vakver bond hebben door tussenkomst van Sinterklaas bij gedeputeerde Van der Knoop hun nood geklaagd over het gebrek aan jongerenhuis vesting. De goedheiligman en zijn Pieten boden de gedeputeerde donderdag op het Haarlemse provinciehuis een rapport aan over de positie van jonge woningzoekden in Noord-Holland. Het rapport draagt de veelzeggende titel „Tekort 36.000: Ik woon thuis, want ik krijg geen huis’’. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Amsterdam wil in elk geval tot en met 1985 drin kwater leveren aan het Provinci aal Waterleidingbedrijf Noord- Holland. Het PWN krijgt binnen kort van de gemeente Amster dam een offerte voor de voortge zette waterleverantie voor de ja ren 1982 tot en met 1985. Het water is bestemd voor de Haar lemmermeer, Aalsmeer en Uit hoorn (het zogenoemde HAU-ge- bied). In afwijking van het gel dende leveringscontract (HAU- contract) zal het water in 1981 en daarna niet worden geleverd te gen een „straftarief”. Dit „straf- tarief” was in het contract opge nomen om de afnemer te dwin gen na 1980 naar een andere wa tervoorziening voor de Meerlan den om te zien. HAARLEM. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland willen op korte termijn een algemene verklaring van geen bezwaar ge ven, waarmee gemeenten vergun ning kunnen verlenen voor de bouw van bouwwerken in afwij king van bestemmingsplanvoor schriften. De gemeenten mogen alleen van deze algemene verkla ring gebruik maken, als tegen het voornemen om een bouwvergun ning te verlenen geen bezwaar wordt gemaakt. Bovendien moet de gemeenteraad voor het gebied, waarin het bouwterrein ligt, een bestemmingsplan in voorberei ding hebben verklaard. De CNV-sint leest gedeputeerde Wimple van der Knoop de les. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Het instituut voor Multidisciplinaire Psychotherapie (IMP) Zuid-Kennemerland in Haarlem krijgt een bedrag van rond de 140.000, dat aanvankelijk moest worden geschrapt van de begroting van dit jaar, toch vergoed van de Ziekenfondsraad. Dit is het resultaat van een bespreking deze week tussen het Haarlemse IMP en de Ziekenfondsraad. De begroting van 1980 is nu in orde. Zeerstr., i 23 'u. Artikel 19 is bedoeld om in voorkomen de gevallen snel op een ontwikkeling te kunnen inspelen (Bijvoorbeeld het be schikbaar komen van een stuk bouw grond, waarop een nuttig bouwwerk kan In het rapport is per gemeente aangege ven wat wordt gedaan aan de woningnood onder de jongeren. Haarlem noteerde „sleutelen in de marge”. In Haarlemmer meer vindt woningtoewijzing plaats met behulp van een urgentiepuntensysteem. Bij de feitelijke toewijzing komen alleen staanden vooral aan de bak bij kleine woningen, zo staat in het rapport. In Haar- lemmerliede en Spaamwoude geschiedt toewijzing van alleenstaanden pas als men ten minste 25 jaar oud is. Dit in „Voor het toestaan van bouwactivitei ten van ondergeschikte betekenis dient volgens het systeem van de wet het be stemmingsplan zelf de mogelijkheden te bevatten”, zo stellen GS. Dat kan, door op de bestemmingsplankaart concrete, in de planvoorschriften nader te omschrijven, bestemmingen aan te geven. Ook is moge lijk om in de planvoorschriften een zekere soepelheid in te bouwen, door er een aan zekere normen gebonden vrijstellingsbe- paling in op te nemen. B. en W. kunnen met een dergelijk soepel bestemmings plan gemakkelijk uit de voeten en hoeven dan de provincie niet te mengen in de afgifte van een bouwvergunning. De af- grondwaterstand hoger wordt, waardoor de bomen niet langer bloot staan aan verdrogingsgevaar. Tenslotte keert men zich in het rapport tegen de verkoop van woningwetwonin gen. De CNV-jongeren wijzen er op, dat verkoop van woningwetwoningen bete kent, dat deze woningen worden onttrok ken aan het goedkope woningbestand. Woningen met een huur tot 560 zouden bij verkoop eerst aan de gemeenten moe ten worden aangeboden, zo wordt in het rapport bepleit. bedragen in die minstens honderd pro cent hoger waren dan de werkelijke be dragen. De officier van justitie had vier jaar gevangenis geëist. Donderdag aangekomen: Jemrix, Ro chester, Umuiden; Island Mariner, Baye Comeau; Sakumo Lagoon, Tema; Nord- stem, Rotterdam; Heilig. udeJUjl ede, ‘tel. Pgroep. 'UA larlèm terug beste j-keus Haller rsteeg rkeer- l 100 nedag 5 uur 9 uur uur. NI EL mt 023- SANTPOORT Artsen: Zaterdag en zondag Dr. Hat- tink, Vinkenbaan 23, Santpoort-Z„ tel. 023-378320. steed. Die 40.898 uren omvatten echter alle gewerkte uren binnen het IMP, dus ook die uren die in de administratieve sector vallen. Die sector neemt zo’n 12.000 uren (van die ruim 40.000) voor zijn reke ning. <ef zij 9... Z'i meter re'erd srlem Kajuit iden^ >RDI> Swa- srlaan Tel •8O/'81 blauw- n vele jorten. arantie 02550- 1ASKA 150 en rim-EI 8 in alle ren goede- Bake- •n. Tel In het rapport wordt aanbevolen, dat werkloze jongeren worden ingezet voor de verbouwing van leegstaande panden tot kleine wooneenheden. Gemeenten en pro vincie zouden een onderzoek moeten in stellen naar de leegstand van gebouwen, die een woonbestemming zouden kunnen krijgen. In bestemmingsplannen moet volgens het CNV-jongerenrapport meer aandacht worden besteed aan jongeren huisvesting: meer goedkope kleine wonin gen in plaats van grote en dure. Verder wordt onder meer bepleit dat inschrij- vings- en toewijzingsnormen van de ge meenten overal gelijk worden. Deze nor men moeten bovendien worden openbaar gemaakt. gereduceerd. Daar moet een plan van het IMP voor komen”, aldus Schutte. Ook de administratieve kosten zijn in het overleg van IMP en Ziekenfondsraad aan de orde geweest. Het bedrijf Informij, een dochtermaatschappij van Sportfond sen Nederland NV, verzorgt momenteel de financiële administratie van het IMP, wat neerkomt op 109.000 dit jaar. De Ziekenfondsraad vindt dit te duur. Voor dit jaar is de raad gezien de aangegane verplichting akkoord gegaan. Het is ech ter de bedoeling dat deze verplichting per 1 januari 1981 wordt opgezegd. „Daar moet nog over beslist worden”, zegt Schutte. Dat moet gebeuren, zo zegt hij, aan de hand van voorstellen van het IMP. „Maar wij komen ook met handreikin gen”, aldus Schutte. In het artikel in onze krant van afgelo pen maandag over de IMP-begroting is overigens een fout geslopen. Er stond ver meld dat van de dit jaar begrote 40.898 therapie-uren er 21.300 volgens de begro- 315571) taliger” 312439) ater mei nesslfaat aasveor- r, Gas- ,De ver- Aan het eind van de jaren zestig kondig de Amsterdam aan, de levering van water (uit de waterleidingduinen) na een termijn van tien jaar zou worden stopgezet. Dat was nodig in verband met de bevolkings groei die Amsterdam toen nog verwacht te. De ontwikkelingen, die zich bij andere grote westerse steden als wetmatigheden hadden gemanifesteerd, bleken zich ech ter ook in Amsterdam voor te doen: een uittocht van de gezinnen met jonge kinde ren (die zich dankzij de opkomst van de auto in een plattelandsdorp konden vesti gen) en een afname van de gemiddelde woningbezetting (gemiddeld aantal bewo ners per woning). In plaats van de ver wachte bevolkingsgroei trad dus een af name van het Amsterdamse inwonertal op. Dat hield in, dat de prognose over de behoefte aan drinkwater voor Amster dam ook te hoog waren geraamd, en dat de leverantie van drinkwater aan de Meerlanden (waar natuurlijk een belang rijk deel van de verwachte Amsterdamse vrijdag i 18.30-21 uur, vrij, expositie ■dschap. lagelijks leopend. idag t/m 'k. V. d. werkda- H, Plein □reekuur slke vrjj. ersoos. 'ijdag 21 vrijdag zaterdag mit met Zoals bekend moest het IMP van de Ziekenfondsraad, die de financiering van de IMP’s in Nederland controleert, ruim acht ton wegstrepen van de begroting van 3.497.600,- van dit jaar. Het IMP kwam tot een bedrag van 682.600,-; de reste rende 140.000,- wilde het IMP behouden, gezien voor dat bedrag aangegane ver plichtingen. Zo zijn dit jaar onder meer therapeuten aangesteld voor 55 uur per week. Tijdens het overleg tussen het Haar lemse IMP en de Ziekenfondsraad is uit voerig gesproken over die 55 therapie- uren. De kosten komen dit jaar op 55.000,- en in ’81 op 167.000,-. De Zie kenfondsraad is nu akkoord gegaan met die 55 uur voor dit jaar en ook met die uren voor volgend jaar, aldus een mede deling van directeur Hans de Bont van het IMP. Bij de Ziekenfondsraad drukt men zich over het resultaat van de bespreking met het IMP wat anders uit. „Er moet een\ ting ook aan therapie zullen worden be- afbouwplan komen”, aldus de heer Schut- te van de Ziekenfondsraad, „er hoeft nie mand op straat te worden gezet”. Via natuurlijk verloop moeten, zo zegt hij, de 55 uren worden opgevangen. „Per 1 janu ari 1982 moeten die 55 uren tot nul zijn Woensdag aangekomen: Sumburgh He ad, London; Holland, Noordzee, IJmui- den; Oshea Express, Bremerhaven; Tur quoise Bounty, Lagos; Hela, Setubal, IJ- muiden; Terra; Peterhead, Umuiden; Ca sablanca, Rotterdam, IJmuiden; kwali- oorten Heem- 87907 Vrijd Woensdag vertrokken: Kenrix, Whitby, Umuiden; Albert-V, Boston; ST.Irene, Esbjerg, IJmuiden; Oil Explorer, Cont. Plat, Velsen; Dyvi Kattegat, Emden; Nep- tunus, Delfzijl, Umuiden; Ligato, Delfzijl; Pia Danielsen, Libanon, Beverwijk; Rio Sal, Malmö; Bottensee, Delfzijl; Hela, Hu sum, Umuiden: te hebben gereageerd. Van de 16.215 wo ningzoekenden jonger dan 25 jaar is ruim de helft alleenstaand. De alleenstaande jonge woningzoekenden vormen 7,56 per cent van het totaalaantal woningzoeken den van de 51 gemeenten. In geen enkele gemeente staan de jonge woningzoekenden korter dan een jaar op de wachtlijst. In 7 gemeenten (13,73 per cent) staan zij 1 2 jaar op de wachtlijst, in 15 gemeenten (29,41 percent) tussen de 2 en 3 jaar, in 22 gemeenten langer dan 3 jaar. „Zeven gemeenten durfden de vraag over de wachtlijst niet te beantwoorden,” zo wordt in het CNV-jongerenrapport gesteld. verband met het aantal alleenstaanden ouder dan 25 jaar. Van Bloemendaal wordt gemeld, dat er vrijwel niets aan jongerenhuisvesting wordt gedaan. Er zijn geen zelfstandige woongelegenheden (flats) voor alleen staanden, zodat deze zijn aangewezen op het huren van kamers. En daarin kan niet worden bemiddeld. Over Heemstede staat in het rapport, dat twaalf woningen voor jonge alleenstaanden en tweepersoons huishoudens komen hopelijk in 1981 ge reed. Zandvoort heeft nieuwbouwplan- nen en verbouwplannen in bewerking. Velsen meldt, dat voor de jongerenhuis vesting met betrekking tot de toewijzing hetzelfde wordt gedaan als voor andere groepen. En Beverwijk schreef terug, dat de woongelegenheid voor een- en tweeper soonshuishoudens sinds oktober 1976 aandacht krijgt in een stuurgroep. Benne- broek zond het enquêteformulier niet te rug. Gezien de uiteenlopende manier, waarop de reagerende gemeenten op de enquêtevraag (over wat concreet aan jon- gerenhuisvesting werd gedaan) hebben geantwoord, zijn de verstrekte gegevens onderling overigens moeilijk vergelijk baar. 34) 15.30 2 j. Zat. morgen II) Van- u.: „The d géslo- volves”, De werkende jongeren van het CNV hebben voor het rapport alle Noordhol- landse gemeenten geënquêteerd over de huisvestingsmogelijkheden voor jongeren en wat er wordt gedaan aan het woningte kort voor deze kategorie woningzoeken den. Uit de gegevens die de gemeenten terugstuurden (lang niet alle gemeenten reageerden) concludeerden de CNV-jon geren, dat er minstens 36.000 huizen te kort zijn voor jongerenhuisvesting. Min stens, want onder de gemeenten, die geen informatie verstrekten zit Amsterdam. Wanneer men het Amsterdamse tekort mee zou rekenen krijgt men natuurlijk een nog veel ongunstiger beeld. Met 716.913 inwoners herbergt de hoofdstad 31,06 percent van het totale inwonertal van de provincie. Van de 81 aangeschre ven Noordhollandse gemeenten reageer den er 51 op het verzoek om informatie. tube- 5,- per I aards, ,50 p. irmer), aldoek Neff >rtf iets 15883 inavond ling"; 16 21.30 u. daag en ond ge- 3 j. Zat. 23.30 u.. HEEMSKERK Artsen: Voor de groep artsen Bakker, Hazenberg, Kloek, Van Monsjou, Na ber, Schumacher. Van der Torre en Toutenhoofd wordt waargenomen als volgt: van vrijdagavond 20 uur tot zater dagavond 24 uur door dr. F. Naber, Jan van Kuikweg 203, Heemskerk, tel. 32475. Zondag van 00.00 tot 24.00 uur door dr. J. van Monsjou, Rijksstraatweg 16, Heemskerk, tel. 32240. Voor dringende gevallen houden deze artsen spreekuren op zaterdag en zon dag van 10 tot 10.30 uur en van 17 tot 17.30 uur. Apotheek: Zie onder Beverwijk. Dierenambulance: Voor noodgevallen, van vrijdagavond 20 uur tot zondag avond 20 uur; algemeen alarmnummer 38295. Tandarts: Zie onder Umuiden. Verloskundige: Zie onder Beverwijk. Wijkverpleging: Tel. 32644 of 32654. Kruisvereniging: Heemskerk, zaterdag, zondag A. Pels, tel. 02518-55421. 9) 21 u.: 3 D." wikkeling van bouwaanvragen kan dan snel en doelmatig plaatsvinden. Volgens GS is de boven omschreven aanpassing tot versoepeling van het be stemmingsplan een eenvoudige ingreep. Vele gemeenten hebben deze aanpassing echter achterwege gelaten (uit gemak zucht?). Dat betekent, dat voor elke gerin ge afwijking van het bestemmingsplan artikel 19 moet worden toegepast en GS moeten worden ingeschakeld. Het college heeft daar om twee redenen bezwaar tegen: -Het provincieel bestuur gaat zich te veel bemoeien met locale kwesties, het geen in strijd is met het streven naar een decentralisatie van het binnenlands bestuur. -In de tweede plaats kost het oneigenlijk gebruik van artikel 19 onnodig tijd, die het provinciaal bestuur veel beter zou kunnen gebruiken. Daarom hebben GS thans rigoureus een eind willen maken aan het misbruik van het wetsartikel in kwestie. Zij hebben de gemeente in een circulaire bericht na 2 februari niet meer te zullen meewerken aan artikel-19-procedures voor keukenuit- bouwen en dergelijke. Omdat het gaat om onjuiste toepassing van de wet, zullen GS gemeentebesturen, die om een verklaring van geen bezwaar komen vragen, niet ontvankelijk verklaren. GS willen de ge- VELSEN-UMUIDEN Artsen: Van zaterdag 10 tot zondag 24 uur kan men via de dokterstelefoon 191 00 vernemen tot welke dienstdoen de arts men zich dient te wenden. Vóór 10 uur raadplege men nog zijn eigen huisarts. Tandarts: Voor Umuiden, Velsen en Driehuis alleen voor spoedgevallen op zaterdag en zondag 17.00 tot 17.30 uur G. Zegel, P. Potterstraat 21, Umuiden, 02550-14832. Apotheek: Voor Umuiden, Velsen en Driehuis: Apotheek Ledeboer, Kenne- merlaan 80, tel. 14229. Dierenarts: Via informatiedienst, tel. 023-313233.Bij spoedgevallen de eigen dierenarts raadplegen. Interkerkelijke Gezinsverzorging en bejaardenhulp. Velserduinweg 52, da gelijks van 9 tot 10 uur, tel. 02550-11830 en 22169. Hoofdkantoor: Zie Beverwijk. Sociaal Advies Bureau: Zie dagelijkse agenda. Moeders voor Moeders. Contactadres: Mw. B. Tunteler-Siderius, Schumann- straat 7, Heemskerk, tel. 02510-33534. Stichting Samenwerkende Kruisver enigingen in Umond. Inlichtingen over de weekenddienst wijkverpleging tel. 02550-19043. Spreekuren leidsters ge zinsverzorging: Maandag t/m vrijdag 9 tot 10 uur wijkgebouw Andromeda- straat 3, Umuiden. Spreekuren leid sters bejaardenhulp en hulp aan chro nisch zieken: maandag t.m. vrijdag 9-10 uur in het Wijkgebouw aan de Andro- medastraat 1 te Umuiden en Wijkge bouw Zeeweg 20 te Umuiden. Deze adressen zijn bereikbaar onder het cen trale telefoonnummer 02550-19043. Algemene Hulpdienst Velsen. Maandag t/m vrijdag van 9 tot 11.30 uur. Tel. 02550-18888. Weekendhulp Umond. Van vrijdagmid dag 5 uur tot maandagochtend 8 uur: tel. 023-256198. Met deze algemene verklaring en de aangekondigde weigering van GS om mee te werken aan afzonderlijke planologi sche procedures voor locale detailkwes ties wil het college een eind maken aan het oneigenlijk gebruik van artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening. Dit wets artikel maakt het mogelijk om te bouwen in afwijking van de voorschriften van het worden neergezet, waarvoor de noodzaak bij de vaststelling van het bestemmings plan nog niet kon worden voorzien). Het is dan onhandig om met de bouw te moeten wachten, totdat een heel bestemmings plan is herzien. Het wetsartikel is echter niet bedoeld om allerlei plaatselijke de tailkwesties via GS te kunnen regelen. Men denke daarbij aan keuken uitbou wen, erkers en de verbouwing van een schuurtje tot een garage. Wanneer voor de verwezelijking van deze detailveranderin- gen artikel 19 moet worden toegepast met de daarbij voorgeschreven bemoeienis van GS, dan mankeert er wat aan het bestemmingsplan. Dan is het bestem mingsplan veel te star. meenten daarmee dwingen, om genoemde versoepelingsaanpassingen nu eindelijk in hun bestemmingsplannen op te nemen. Om het de gemeente wat gemakkelijker te maken willen GS op korte termijn de genoemde algemene verklaring van geen bezwaar afgeven. Op grond daarvan kan men toch bouwvergunningen verlenen in gevallen, waarin geen bezwaren zijn inge diend, terwijl de gemeente intussen de noodzakelijke versoepelingsaanpassin gen in de bestemmingsplannen aan brengt. Komen er wel bezwaren, dan moet de gemeente om een incidentele verkla ring van geen bezwaar aan GS vragen. GS maken dan echter de restrictie, dat de bouwvergunning geen detailkwesties als keukenuitbouwen en zo moet betreffen. GS willen met deze restrictie voorkomen, dat de algemene verklaring van geen be zwaar de animo zou temperen om de daarvoor in aanmerking komende be stemmingsplannen aan te passen. GS vinden niet, dat zij er fout aan ge daan hebben de gemeenten niet van te voren voor dit beleid te waarschuwen. Op 12 mei 1970 hebben GS al bewezen op het oneigenlijk gebruik van artikel 19. GS zijn niet bereid thans nog een soepeler stand punt in te nemen en evenmin willen zij de inwerkingtreding van het nieuwe beleid van 2 februari naar 1 juli 1981 uitstellen. Het college antwoordt dit op schriftelijke vragen van het CDA-Statenlid Roozen. Het hoofdstedelijk gemeentebestuur moet nog antwoord geven op de vraag van gedeputeerde staten naar de mogelijkhe den voor een blijvende levering en gros ten behoeve van het HAU-gebied. Vanuit Provinciale Staten is sterk op deze blij vende regeling aangedrongen, omdat daarmee kan worden voorkomen dat de duinen in Zuid-Kennemerland zullen wor den opgeofferd aan de infiltratie (met voorgezuiverd water uit de Rijn). Althans, de tegenstanders van de infiltratie zien het als een opoffering. De voorstanders voeren als argument juist aan, dat de geldende bestemmingsplan. Vooruitlo pend op een wijziging van het bestem mingsplan. Vooruitlopend op een wijzi ging van het bestemmungsplan kan een gemeente daarmee alvast een bouwver gunning verlenen. Gedeputeerde Staten moeten daarvoor wel hun toestemming geven (verklaren dat zij geen bezwaar hebben tegen het bouwplan). De gemeente moet in de krant (in een advertentie) open baar maken, dat men artikel 19 voor een bepaald bouwwerk wil toepassen. Wie zich door dat gebouw in zijn belangen geschaad voelt, kan dan bezwaar maken bij B. en W. Zetten B. en W. ondanks de bezwaren de artikel-19-procedure voort, dan kan men in tweede instantie bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten. De bur ger kan tegen de toepassing van artikel 19 nog in beroep bij achtereenvolgens de gemeenteraad, Gedeputeerde Staten en de afdeling rechtspraak van de Raad van State. In deze mogelijkheid voorziet de wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (AROB). Verder kan op grond van diezelfde wet nog gepro cedeerd worden tegen de verlening van de bouwvergunning zelf. BEVERWIJK Artsen: Voor de groep artsen Bonarius, Fierstra, Hobster, Pemot, Plantinga, Reddingius, Rolink, Takken, Roelse en Visser wordt de dienst waargenomen van zaterdagmorgen 10 uur tot zondag morgen 9 uur door dr. J. Rolink, Duin- vlietstraat 2, Velsen-Noord, tel. 23745. Voor dezelfde groep artsen wordt de dienst gedaan van zondagmorgen 9 uur tot 24.00 uur door dr. K. Visser, Zees traat 96, Beverwijk, tel. 23450. Tijdens het weekeinde houden deze art sen spreekuren voor dringende geval len op zaterdag en zondag van 16.00 tot 16.30 uur. Voor de groep artsen Guldemond- Swaab, Ten Harmsen van de Beek, Hommes, Kester, Vos en Zeijlmans wordt waargenomen tot zondag 24.00 uur door dr. M. ten Harmsen van de Beek, Lessestraat 1, Heemskerk, tel. 33365. Tot zaterdagmorgen in spoedgevallen de eigen huisarts waarschuwen. Apotheek: Voor de avond-, nacht-, en zondagdienst in de periode van vrijdag tot vrijdag 17.30 uur Apotheek Huis man, Wijkerstraatweg 164, Velsen-N. tel. 23883. Dierenarts: Zaterdag, zondag dr. J. Krijger, Zuiderhoofdstraat 59-61, Krommenie, tel. 075-281406. Tandarts: Zie Umuiden. Medisch Wetenschappelijk Consulta tiebureau voor Alcoholisme. Spreek uur elke vierde vrijdag van de maand van 19 tot 20 uur in gebouw voor Geeste lijke Volksgezondheid. Moensplein 10, van 9 tot 10 uur in het wijkgebouw aan de Büllerlaan 10, tel. 35215, Beverwijk. Wijkverpleging: Voor weekenddienst bellen 02510-42884; van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 7 uur. Verloskundige: Zaterdag en zondag Mevr. M. de Bie, p/a Vondellaan 83, Beverwijk, tel. 32588. Stichting Samenwerkende Kruisver enigingen in de Umond. Spreekuur leidsters gezinsverzorging, bejaarden hulp en hulp chronische zieken: maan dag t.m. vrijdag 9-10, Büllerlaan 10, Be verwijk, tel. 02510-35215. Stichting Blijf van m’n lijf: Umond, tel. 02510-42627. Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de Umond. Van maandag tot en met vrjjdag van 9 tot 10 uur voor gezinsverzorging alsmede hulp aan be jaarden en langdurig zieken in ontmoe tingscentrum „De Nieuwe Slof’, Kerk-’ straat 46, tel. 29195, Beverwijk. Telefonische Hulpdienst De Wegwij zer. Van vrijdagavond 18 uur tot zon- - dagavond 18 uur te bereiken onder nummer 02207-11700. Bureau voor Levens- en Gezinsmoei lijkheden Kennemerland: Stumphius- straat 45, tel 24000, Beverwijk. Telefo nische afspraken van maandag tot en met vrijdag. bevolkingsgroei was terechtgekomen) voorlopig kon worden voortgezet. De aangekondigde stopzetting van de levering van water had echter inmiddels bij de provincie geleid tot de ontwikkeling van plannen voor een ander watervoorzie ning. Onder meer werd besloten tot de aanleg van een waterpijpleiding van het Ijsselmeer (Andijk ten noorden van Enk- huizen) naar de duinen in Castricum. Dit plan is intussen uitgevoerd, inclusief de bijbehorende zuiveringswerken. Indirekt is dit plan gekoppeld aan het omstreden voornemen om in de duinen van Zuid- Kennemerland gezuiverd rivierwater te brengen, waarna dit duingebied bij de provinciale waterwinning kan worden be trokken. De vergunningsaanvragen daar voor zijn nog bij het rijk in behandeling. Een belangrijk deel van provinciale staten is sterk tegen deze plannen gekant. Men hoopt aan de infiltratie in de Zuidkenne- merduinen te kunnen ontkomen bij een voortgezette waterleverantie van Amster dam aan het Meerlanden-gebied. De kwestie zal waarschijnlijk ook tijdens de behandeling van de provinciebegroting volgende week in provinciale staten wel aan de orde komen. wegens valsheid in geschrifte. Hij bena deelde de belastingen en het sociaal fonds bouwnijverheid voor vier miljoen gulden. Hij deed dit door gebruik te maken van valse facturen. Op die facturen vulde hij Apotheek: Hildebrand apotheek, KL Houtweg 15, Haarlem, tel. 311475. Noorder apotheek, J. Gijzenkade 181,- Haarlem, tel. 374187. Zeestraat apo theek, Zeestraat 71, Zandvoort, tek - 02507-3073. Telefonische Hulpdienst De Wegwijzer. Van vrijdagmiddag 14 uur tot zondag avond 18 uur te bereiken onder nummer 02207-11700. Stichting Samenwerkende Kruisver enigingen in de Umond. Inlichtingen over weekenddiensten wijkverpleging 02550-19043, voor spreekuren zie onder Velsen-Umuiden. HAARLEM. De rechtbank in Haar lem heeft een 35-jarige onderaannemer uit Zaandam, een van de hoofdverdach ten in de Haarlemse bouwfraude, vrijdag- veroordeeld tot drie jay gevangenisstraf Donderdag vertrokken: Vaermland, Bergen; Sumburgh Head, Thames; Hat tingen. Volgens het CNV-jongerenrapport staan in de 51 gemeenten totaal 63.649 woningzoekenden ingeschreven. Van dit totaalaantal woningzoekenden zijn er 16.215 jonger dan 25 jaar. Dat is dus een 'kwart van het totaalaantal woningzoeken den van de 51 gemeenten, die op de enquê-

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 9