Na gesprek met BBI en college Wim Jansen met Ajax in uitverkochte Kuip Cruijff: geen optie Cosmos in Engeland Shots uit de IN TENNISFINALE: Schaakteam achterop Geen voetbal bij amateurs Tsjecho-Slowakije leidt verrassend Kamervragen over licentie Harde aanpak vandalisme Van Nieuwpoort uit basisteam gevarenzone Bliek terug in bestuur KNSB Nieuwe opbouw competitie Explosieve groei van zaalhockey 1 Eerste winst Harm Wiersma tips pcicirdekoersen jk? ZATERDAG 6 DECEMBER 1980 SPORT 13 Duran em Ml E i i (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Johan Cruijff heeft met klem ontkend dat hij gebonden zou zijn om bij de New York Cosmos te gaan spelen wanneer hij weer gaat voetballen. De optie die de Amerikaanse club op hem zou hebben, bestaat niet, aldus Cruijff. Programma Telstar: toch kans op licht ■n nieuwe zestallen te blij- Wim dreigementen I Titus ter Lune - TovarltgJ; outs.: e. Paste Intern» ir Het lot van de Velsense eerste-divisio- nist is nu min of meer in handen van de gemeenteraad en van de commissies van sportzaken en financiën in het bijzon der. Beide adviescolleges praten maan dag over deze zaak. Tijdens die vergade ringen zal duidelijk moeten worden of het voorstel dat wethouder Meijer op zeer korte termijn aan de raad wil voor leggen, enige kans van slagen maakt. Meijer overweegt de raad in tegenstel ling tot eerder gemaakte afspraken te Of het een en ander zich voor de Velsense vereniging verder in gunstige zin zal ontwikkelen, zal in eerste instan tie tijdens de commissievergaderingen van sportzaken en financiën moeten blijken. „Wanneer zij een negatief oor deel vellen, kunnen we het wel verge ten”, aldus Van der Gragt. Dit komt het spelpeU volgens Peter van Roermund zeer ten goede. „Mis schien zijn wij in Nederland nog niet rijp voor het creëren van pure zaalhockey- clubs. Met de invoering van de hoofdklas sen volgend seizoen en het indelen van zes clubs per afdeling willen we op de eerste plaats streven naar een verbete ring van het niveau. Maar misschien mel den zich binnenkort groepen enthousias te zaalhockeyers die alleen in de zaal actief willen zijn, en een eigen vereniging willen op richten zoals dat nu al op zeer bescheiden manier gebeurt in Noord Ne derland”. het aantal deelnemende teams, vooral bij de jeugd, zich nog aanzienlijk zal uitbrei den. Alleen een gebrek aan beschikbare zaalruimte kan dfe explosieve groei stag neren”. Internationaal ligt Nederland een straatlengte achter op hockeynatie West- Duitsland, waar zelfs clubs zijn, die zich alleen toeleggen op zaalhockey. LONDEN (ANP). De Engelse voet balbond heeft een serie maatregelen ge nomen om het vandaUsme in deze tak van sport tegen te gaan. De maatregelen worden getroffen in overleg met de En gelse League (Voetbalclubs), die de actie van de bond ondersteunt. de confrontatie met zijn oude club Feyen- oord zondag in de weg staat Hoewel deze week een aantal dreige menten zijn geuit aan het adres van Jan sen door mensen die het niet eens zijn met zijn rentree in de Kuip, verwacht Ajax-trainer Leo Beenhakker niet dat zijn nieuwe laatste man zich van de kook zal laten brengen: „Natuurlijk is het erg triest wat er allemaal is gebeurd en wat er allemaal is gezegd. We hebben gepro beerd om hem op zijn gemak te stellen. Het voordeel is dat Jansen een kouwe kikker is, die erg nuchter is gebleven onder deze omstandigheden PSV zal welhaast zeker gehoor geven aan een invitatie om na afloop van het huidige seizoen een tournee van 12 dagen door Korea te maken. Deze uitnodiging staat in verband met de overgang van de Koreaan Huh naar PSV. Op het program ma staan twee wedstrijden tegen het Ko reaanse nationale elftal en een tegen de vereniging, waarvoor Huh heeft gespeeld. BAMAKO. Wereldkampioen Harm Wiersma is er in de vijfde ronde van het toernooi om het we reldkampioenschap dammen te Ba mako in geslaagd zijn eerste winst- partij te boeken. Hij won van de Senegalees Bassirou Ba. Minder succesvol was het Umuidense Exercitia, dat in De Rijp tegen Early Bird met 80-60 aan het kortste eind trok. 'eg-, tirr srwerkei riehuize Driehui r 5. DEN HAAG (ANP). De Tweede-Ka- merleden Castricum, Hartmijer en Nies- sen (allen PvdA) hebben de weigering van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie (KNWU) om de amateurrenner Jac ques Hanegraaf voor het komende jaar een proflicentie toe te kennen ter discus sie gesteld. drankja rassere jnheid (Van onze sportredactie) VELSEN. Het Budget Bewakings Instituut (BBI) en het college van Vel- sen gaan onderzoeken of de financie ring van een lichtinstallatie voor de voetbalclub Telstar alsnog mogelijk is. Dat is het resultaat van een in allerijl gearrangeerd gesprek dat gistermorgen op het gemeentehuis plaatsvond tussen een delegatie van het bestuur van Tel star, vertegenwoordigers van het BBI en de wethouders H. Scheeper (onder wijs en culturele zaken) en J. W. Meijer (sportzaken). verboi aan va erentie f (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM-UMOND. In de basket balcompetltie heeft Cronjé-Shots zich weer wat verder uit de gevarenzone om hooggewerkt. Tegen een van de grote degradatiekandidaten het hoofdstede lijke DED werd een ruim 92-69 overwinning in de wacht gesleept. WASSENAAR. Morgenmiddag heeft de Hilversumse drafbaan een mooi hoofdnummer in de Allround Stayers- prljs. Het programma begint om een uur en onze prognoses luiden: wassen tegen de Tsjecho-Slowaak. Lendl, die in de afgelopen periode vijf van de zeven Grand-Prixtoemooien, waar hij speelde, won, was gewoon niet te stuiten. Hij vond keer op keer de weg naar het net, waar hij afmaakte wat hij via een goede service of nauwkeurige slagen had opge bouwd. Na de eerste set kreeg Barazzutti geen enkele kans meer. AMERSFOORT (ANP). De voorzit ter van het gewest Zuid-Holland, P. J. Bliek, is teruggekeerd in het bondsbe- stuur van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond, waaruit hij eind oktober na een conflict met het toenmali ge dagelijkse bestuur was vertrokken. Dat bestuur stapte afgelopen maandag op door het gebrek aan vertrouwen over de samenwerking met de technische afde ling van de KNSB. Bliek zal ook weer het voorzitterschap van de beleidscommissie, die aan een structuurwijziging van de KNSB werkt, op zich nemen. Hij had in oktober ook deze ftmetie neergelegd. Met de terugkeer van Bliek maken op bestuur-technisch niveau alle gewesten nu ook weer deel uit van de KNSB. nten we g niet o sn. Alsl 'geven. en wi e weel 7WAFTT aeds ee Het Telstar-bestuurslid Van der Gragt liet gisteravond desgevraagd weten veel vertrouwen te hebben in een positieve afloop en achtte de kans zeer reëel dat de Velsense club met ingang van het nieuwe seizoen toch nog over licht be schikt. „Het gemeentebestuur heeft zich genegen getoond te helpen bij het zoe ken naar een oplossing. Dat geldt ook voor het BBI, dat van mening is, dat een financieel gezonde vereniging niet zo maar uit het betaalde voetbal mag ver dwijnen”, aldus Van der Gragt. Zoals bekend is het voortbestaan van Telstar in gevaar gekomen door het feit, LA VALETTA Gisteren zijn in La Valetta de afgebroken partijen uit de dertiende en voorlaatste ronde van de schaakolympiade uitgespeeld. De Neder landse herenploeg die niet in actie be hoefde te komen, staat op een gedeelde negende plaats op de ranglijst. De eerste plaats wordt gedeeld door Hongarije en de Sovjet Unie. De Nederlandse dames- ploeg verloor met 1-2 van Bulgarije. Ne derland Is nu dertiende. Ook bij de dames wordt het klassement door de teams van Hongarije en de Sovjet-Unie aangevoerd. (Van onze hockeymedewerker) HAARLEM. Het zaalhockeyseizoen, dat dit weekeinde van start gaat, belooft zeer spannend te worden. Hoofdoorzaak hiervan is de nieuwe compe- titie-opbouw met invoering bij de heren van 2 landelijke hoofdklassen met daaronder vier overgangsklassen. Bij de dames staat de vorming van een klasse West 1 met 2 teams uit Zuid-Holland, Midden-Nederland en Noord Holland centraal. De promotie- en degradatie-regeling is dan ook gewijzigd en de teams zijn zich ervan bewust dat klassering in de onderste regionen een duikeling naar beneden betekent. (Van onze sportredactie) PRAAG. In de finale van het toernooi om de Davis Cup heeft Tsjecho-Slowakije tegen Italië verrassend de leiding genomen. Tomas Smid won de eerste partij in vijf sets van de Italiaan Adriano Panatta (3-6, 3-6, 6-3, 6-4 en 6-4). Zijn landgenoot Ivan Lendl had slechts vier sets nodig om zijn opponent Corrado Barazzutti op de knieën te krijgen (4-6, 6-1, 6-1, 6-2). Tijdens de partij tussen Smid en Panatta vond overigens nog een incident plaats. Arbiter Hardwick uit Engeland onderbrak de strijd in de laatste set omdat de Italiaanse supporters zich naar zijn mening te luidruchtig manifesteer den. Twee supporters werden gearresteerd. Cronjé-Shots-DED 92-69 (rust 45-31). Topscorers Cronjé-Shots: Richard Ama- ma (19-9), Frans Barnhoorn (14-10), Jans sen (0-12). In nauwelijks vijftien minuten heeft Cronjé-Shots DED duidelijk gemaakt, dat het voor de Haarlemmers geen partij was. Via in een hoog tempo uitgevoerde aan vallen werden de gasten in een kwartier tijd op een 34-15 achterstand gezet Cron jé-Shots, dat het daarna wat rustiger aan deed, kon het zich veroorloven alle spelers binnen de lijnen te brengen. Na de basket- wisseling was er wat meer evenwicht in dit duel Gevaarlijk kon DED echter nim mer voor de thuisclub worden. Stand: ONS 10-18, HOC 10-16, Derba 11- 16, Alkmaar Guardians 9-14, Early Bird 10-12, Dokko 10-10, Komby 10-10, Cronjé- Shots 11-10, Hoppers 9-8, Exercitia 11-8, Exus 10-4, DED 11-4, SDO 10-0. (Van onze sportredactie) VELSEN/HAARLEM. Er bestaat maar een zeer kleine kans dat Telstar morgen in Veendam tegen de plaatselijke eerste divisieclub in actie kan komen. „Er ligt 15 centimeter sneeuw op het veld”, aldus Vee nd am-manager J. de Vries. „Ik acht de mogelijkheid dat er kan worden gevoetbald dan ook uiterst minimaal”- „Daar is geen sprake van. Ik heb bij Cosmos nooit iets getekend in die geest en ik heb daarvoor ook nooit geld ontvangen, zoals wordt beweerd. Voor de twee vriendschappelijke wedstrijden die ik daar heb gespeeld, is alleen een bedrag geschonken aan het Rode Kruis. En het andere bedrag waarmee steeds wordt ge schermd, was bedoeld om op zakelijk ge bied iets op te zetten. Dat heb ik gedaan, dus ben ik verder vrij om te gaan en te staan waar ik wil. Waar ik ga spelen, beslis ik pas eind december. Maar als ik morgen nog voor Ajax wil tekenen, dan hoeft aan niemand een transfersom te worden betaald”. Met die laatste opmerking zou Cruijff de gedachte kunnen versterken dat hij bezig is stap voor stap zijn terugkeer als voetballer bij de Amsterdamse club voor te bereiden. Er zijn meer ’zaken’ die daar op zouden kunnen wijzen. Nadat hij kort geleden al onverwacht zijn intrede deed in het Nederlandse voetbal als begeleider van zijn oude team, krijgt hij nu ook zakeljjke belangen in de vaderlandse sportwereld. In samenwerking met een groot bedrijf gaat Cruijff sportkleding van zijn eigen merk en versierd met zijn eigen embleem op de markt brengen, rond augustus 1981. De bedoeling daarvan is uiteraard com mercieel, maar de initiatiefnemers willen ook een Cruijff-stichting in het leven roe pen die jeugdtoemooien en gratis oplei dingen voor jonge sporters moet gaan organiseren. Het zou de perfecte aanlei ding voor Cruijff kunnen zijn om ook op het veld zijn rentree te maken bij Ajax (dat zou immers de beste manier zijn om zijn produkt te promoten), maar zelf ont kent hij dat die gedachte bij hem heeft meegespeeld. „Er is me wel gevraagd of ik hier wilde komen voetballen en ik wil ook graag nog blijven spelen, maar waar ik dat ga doen, weet ik nog niet. Ik vind de Nederlandse competitie te lang”. Dat argument zou echter vervallen na de winterstop, waarna de competitie nog maar een paar maanden doorloopt. Niet temin wenst Cruijff alle mogelijkheden open te houden. „Ik kan terecht in de VS, in Zuid-Amerika en in Europa. En ik kies eind december voor het land en de club waar ik het in alles het meeste naar de zin kan hebben. Dat heeft met mijn zaken verder niets te maken”. Voorlopig bepaalt Cruijff zijn aandacht met Ajax op het aanstaande competitie- treffen bij Feyenoord, waarin zijn ’colle ga’ Wim Jansen voor de Amsterdammers zal debuteren in competitieverband en waarschijnlijk voor een uitverkochte Kuip, want op dit moment zijn al ruim 50.000 kaarten aan de man gebracht. Jansen kreeg gistermiddag officieel toe stemming om te spelen in het eerste elftal van Ajax. Rond vier uur ontving de KNVB in Zeist een telexbericht van de Amerikaanse voetbalbond (Jansen is de afgelopen maanden uitgekomen voor de Washington Diplomats), waardoor niets vragen zich nu reeds uit te spreken over de vraag of het subsidiëren van Telstar in de toekomst moet worden voortgezet. Normaal gesproken zou dat pas over anderhalf jaar gebeuren, maar B. en W. vinden dat die beslissing niet los kan worden gezien van de subsidieaanvraag van Telstar voor een lichtinstallatie. Een uitspraak daarover is op dit moment noodzakelijk omdat anders het bedrag dat het BBI bij de aanschaf van een lichtinstallatie bijdraagt, wordt ver speeld. Die termijn is inmiddels al ver streken. In het onderhoud van gisteren heeft het BBI, het orgaan dat zich met de verdeling van de overheidssubsidies be zig- houdt, Telstar een paar weken uit stel gegeven. Verder heeft het instituut Telstar c.q. de gemeente een suggestie gedaan, waardoor de financiering van het geheel iets eenvoudiger is geworden. Beu me bij Hou C. Za lur. ZINGEI en, oc I t. Dell 'f 32148f Johan Bastiaannet verloor van de Malinees N’Diaye, die de Nederlan der door een goed berekende combi natie op de knieën kreeg. N’Diaye’s mede-koploper Anatoli Gantwarg walste over de Tsjechoslowaak Kris ta heen. Krista moest zich reeds na een uur gewonnen geven. Opnieuw was er een geheel Neder landse partij. Rob Clerc en Jannes van der Wal lieten zeer boeiend spel zien. Ze geraakten beiden in hevige 'tijdnood. Geen van de twee vond een goede oplossing waarop tot remise werd besloten. Hans Jansen kwam in de onlmoeting met Oscar Verpoest ook al niet verder dan een „gelijk spel”. ilLDERE - I snel e I. 0220; Uitslag dames, dertiende ronde: Bulgarije Nederland 2-1. Gedetailleerd: Angelova-Brui- nenberg 1/3-1/a, Lemasjko-Vreeken 1/2-l/2, Bojad- gieva-Van Barreren 1-0. De stand bij de heren is nu: 1. Hongarije en Sovjet Unie 35,5 punt., 3. Joegoslavië 33, 4. Verenigde Staten 31,5, 5. Tije- choslowakUe en Engeland 31, 7. Denemarken 30,5, 8. Zweden 30, 9. Argentinië, Bulgarije, Canada, Usland, Israël, Nederland, Polen en Roemenië 29,5. De stand bij de dames is: 1. Hongarije en Sovjet Unie 30,5 punt., 3. Roeme nië 24, 4. Polen 23,5, 5. China 23, 13. Argentinië, India, Nederland 20,5. Hanegraaf, die rijdt voor de amateur- ploeg van Herman Krott wil in 1981 een verbintenis aangaan met de profformatie van Peter Post. De KN W J wil de daar voor vereiste licentie niet verstrekken om dat Hanegraaf op 1 januari 1981 nog geen 21 jaar is. De PvdA-Kamerleden wijzen er op dat in tal van takken van sport de leeftijds grens van 21 jaar voor beroepsmatige beoefening niet bestaat. De weigering van de proflicentie voor Hanegraaf komt hen vreemd voor. De KNWU stelt zich op het standpunt dat het reglement jonge ren ners moet beschermen tegen een te vroege overstap naar het zware wielermétier. De Kamerleden willen van staatssecretaris Wallis de Vries (CRM) weten of en zo ja welke gevolgen de weigering van de KNWU heeft. W OU( I n tege swaard )BE VA I Juwelie (vlakb •wijk, rdag is geze Tel. 02 Zo komt er een verbod op de verkoop van alcohol in de stadions. Spelers, die zich veelvuldig schuldig maken aan overtredingen, worden uitgesloten uit het internationale voetbal. Er zullen nieuwe gedragslijnen worden opgesteld om een einde te maken aan bepaalde praktijken (bijvoorbeeld de uitzonderlijke reacties van spelers die een doelpunt hebben ge maakt, de vuist die het publiek wordt getoond, etc.). De managers en de trainers zullen deze gedragscodes moeten respecteren en zij moeten hun spelers erop wijzen en eraan houden. Een aantal reglementen, onder meer betreffende het protesteren tegen scheidsrechterlijke beslissingen, de opzet telijke overtredingen en het systeem van gele en rode kaarten, zal worden herzien. De clubs en spelers zullen bij overtreding van de reglementen zwaardere straffen krijgen opgelegd, zoals bijvoorbeeld het in mindering brengen van wedstrijdpun- ten of zelfs uitsluiting uit de Engelse voet balbond. De bond gaat ook in ieder geval het ministerie van binnenlandse zaken vra gen strenger op te treden bij onregelma tigheden met supporters. Trainer Otto Rehhagel is na een dienst verband van iets meer dan een jaar ont slagen door de Westduitse bekerhouder Fortuna Dusseldorf. Hij werd opgevolgd door Heinz Höher. De Europese voetbal Unie heeft de broederliefde van de tweeling Karl-Heinz en Bemd Förster van VFB Stuttgart zwaar gestraft. In het duel in de derde ronde van het UEFA-bekertoemooi tegen FC Köln beging Karl-Heinz een forse overtreding. De scheidsrechter trok daar voor de gele kaart. In plaats van Karl- Heinz schreef hij in het strijdgewoel ech ter Bemd in zijn boekje. Deze „bood zich aan” aan de scheidsrechter, nadat zijn broer van de plaats des onheils was weg gelopen. Karl-Heinz had namelijk tegen Vorwörts Frankfurt (ODL) ook al een gele kaart gehad. Zijn tweede zou een schor sing hebben betekend van minimaal een wedstrijd. De tuchtcommissie van de UEFA stelde vast dat de broers „opzettelijk de scheids rechter hebben misleid” en sloot Karl- Heinz voor vijf en Bemd voor vier wed strijden in enig Europees bekertoernooi uit. Michel van de Korput zal het tweede duel, op eigen veld, tegen Grasshoppers uit Zurich niet kunnen meemaken. In het eerste treffen tussen beide clubs in het UEFA-bekertoemooi liep hij een tweede waarschuwing op. Nottingham Forest zal het in het beslis sende duel tegen Valencia om de „super cup” zonder Robertson en Gray moeten doen. Verder werden de pool Boniek van Widzew Lodz (deze dagen in het nieuws door de „rebellie” binnen het Poolse elf tal) en de Spanjaarden Kortabarria (Real Sociedad) en Valencia-speler Salvador! voor een wedstrijd geschorst. Uitslag oefenduel: ArgentiniëSovjet Unie: 1-1. De Franse autocoureur Alain Prost heeft voor het komende seizoen een con tract getekend bij de formule 1-stal van Renault. Prost vervangt zijn landgenoot Jean-Pierre Jabouille, die overging naar Talbot-Ligier. DEN HAAG/ZEIST. De KNVB heeft alle wedstrijden voor de zater dag- en de zondagamateurcompetitie afgelast. Ook hebben alle afdelingen de wedstrijden voor de zaterdag en zondag afgelast. De wedstrijden van de jeugdelftallen betaald voetbal zullen eveneens geen doorgang vinden. De beslissing over de wedstrijden in de ere- en eerste divisie wordt overge laten aan de consuls en daarna aan de scheidsrechters. dat de club volgend seizoen als gevolg van het ontbreken van de noodzakelijke financiële middelen geen lichtinstallatie heeft. De KNVB wil echter dat «11a be taalde voetbalverenigingen volgend jaar op zaterdagmiddag of -avond gaan spe len, hetgeen voor Telstar in dat geval onmogelijk is. Uitsluiting van deelname aan de competitie zou, zo heeft de KNVB laten weten, een van de consequenties kunnen zijn wanneer niet aan die voor waarde wordt voldaan. 'amen ei bij onsi' maat op gemaakt ALPENPRIJS (2000 m., met trio): Tamara Laren - Thomas Vaar - Tweety Root; outs. Triump van Epse. ROCKY MOUNTAINS-PRIJS I (2000 m„ met trio): Tilpy - Titus ter Lune - Tovaritsj; outs.: Rodachs G. MONT BLANC-PRIJS (2440 m., supertrio): Sandor L - Rianne N - Onno van Assum: outs. Olaf Pluto. ANDESPRIJS (2440 m., met trio): Sita van Hiddum - San Sebastiaan - Spencer K; outs. Sylvia de Leur. LEERLINGENWINTERKAMPIOENSCHAP I (2000 m.): Shilling - Paradepaard - Rapste; outs. Radar. HIMALAYAPRUS (2000 m., met trio): Robby Performer - Pearl Pride - Riekiev; outs. Ster Buitenzorg PYRENEEÊNPRIJS (2000 m.. bandenstart): Tonino - Tasja Hanover - Top Star Laren; outs. Roland H. OERALPRIJS (1609 m., met trio): Roidur - Pancreas - Raymond; outs. Petra Morgan. ALLROUND STAYERSPRIJS (3900 m„ ban denstart): Ovatie - Nico Kid - Gondar; outs. Perfect Wilkes. ROCKY MOUNTAINSPRIJS (2000 m„ met trio): Roquette Dear - Super Yell - Spooky; outs. Schwiewago. ARDENNENPRUS (2440 m.): Tinker - Trogan - Top Way. Het zaalhockey, ongeveer 15 jaar gele den van de grond gekomen, was tot voor kort niet meer dan een onbetekend tijd verdrijf voor de veldspelers tijdens de wintermaanden. De laatste paar jaar maakt het indoor-hockey echter een stormachtige ontwikkeling door. Maar liefst 25% meer teams zijn er ingedeeld ten opzichte van het vorig seizoen. Dit heeft er toe geleid dat het zaalhockey, zowel bij de senioren als bij de jeugd een volwassen plaats heeft ingenomen onder de vleugels van de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond. Deze bond besloot onlangs nog dat het zaalhockey toe is aan een serieuzere benadering en men besloot tot invoering van een periode van 3 maanden waarin het zaalhockey kon worden afgewikkeld. Een groot probleem blijft om de toevloed van ingescl ven indelen. Er is een nijpend tekort aan zaalaccommodatie, vooral in Noord- en Zuid Holland. Peter van Roermund, voor zitter van de districtscommissie zaalhoc key daarover: „Wij zijn van mening dat >r al uv WERKZ sanitair imer- ei n ’el. 023 S De onderbreking van veertig minuten meegerekend duurde de wedstrijd tussen Smid en Panatta vier uur en 21 minuten. In de eerste twee sets leek niets op een verrassing te duiden. De dertigjarige fa voriet Panatta won beide sets met 6-3. Gesteund door de ruim 10.000 toeschou wers in de hal van Fucik-park kwam zijn zes jaar jongere tegenstander in de vol gende sets echter sterk terug. Bij de stand 3-3 in de vijfde set besliste Hardwick een twijfelgeval bij een opslag van Panatta in het voordeel van Smid. Dat was voor een deel van de 1500 tempera mentvolle Italianen op de tribunes de aan leiding tot luid protest. Hardwick staakte daarop de partij. Panatta was in het ver dere verloop geheel de kluts kwijt. Twee keer achter elkaar verloor hij zijn anders zo sterke opslag. Smid, steeds zelfverze kerder spelend, had geen kind meer aan de gebroken Italiaan. „De onderbreking kwam op het beslissende moment in de partij. Ik verloor mijn concentratie volle dig”, aldus Panatta later. Na het evenwichtige eerste enkelspel was de tweede confrontatie eenzijdig. Ivan Lendl was simpelweg veel sterker dan Corrado Barazzutti. De Italiaan, die door Lendl aan de achterlijn werd vastge pend haalde erg veel, maar was niet opge- Early Bird-Exercitia 80-60 (rust 44-36). Topscorers Exercitia: Anton Blok (14-8), Bart Deerenberg (10-2) en Ruud de Greef (2-7). Ondanks een goede start is Exercitia er tegen Early Bird niet in geslaagd de zo noodzakelijke winstpunten mee naar huis te nemen. Vooral dankzij een produktieve Anton Blok kon de Umuidense ploeg aan vankelijk een voorsprong nemen. Tegen de „dubbele” meters van Early Bird kwam Exercitia echter al snel lengte te kort. Dat Exercitia desondanks tot halver wege de tweede helft in de race kon blij ven, dankte het vooral aan het onvermoei bare zwoegen van Ruud de Greef. Het gemis van Kees Broek en Hans van Mau- rik deed zich in die tweede helft echter duidelijk gevoelen. Vanaf 54-52 was de thuisclub plotseling oppermachtig en deed een serie breaks de voorsprong tot 76-52 oplopen alvorens Exercitia weer iets terug kon doen. Moegestreden moest Exercitia zich in dit sportieve duel uitein delijk met een 80-60 nederlaag tevreden stellen. De uitslagen zijn: Marcos (Bra)-Diaw (Sen) 2-0, Clerc (Nedl-Van der Wal (Ned) 1- 1, Verpoest (Bel)-Jansen (Ned) 1-1, Basti aannet (Ned)-N’Diaye (Mal) 0-2, Ba (Sen>- Wiersma (Ned) 0-2, Soumaoro (Mal)-Sjtsjo- golojiev (Sov) 0-2, Veltman (Cani-Benoit (Ivo) 1-1, Mogiljanski (Sov)-Korenewskl (Sov) 1-1, Traore (Ivo)-Lesjtsjinski (Sov) 1- 1, Gantwarg (Sov)-Krista (Tsj) 2-0, Issalene (FraXMistjsjanski (Sov) 0-2. De stand na vijf ronden is: 1. N’Diaye en Gantwarg 9 punten, 3. Misjtsjanski 7, 4. Clerc. Benoit, Korenewski, Lestjsjinski, Mogiljanski, Sjfejogoliev, Van der Wal, Wiersma 6, 12. Jansen, Marcos 5, 14. Ba, Bastiaannet, Tra ore, Verpoest 4, 18. Issalene, Veltman 3. Jansen: ondanks actief. Mocht de ontmoeting toch doorgang vinden, dan treft de Groningse formatie in vergelijking met de laatste weken, een op enkele plaatsen gewijzigd Telstar tegen over zich. Zo is Bart van Nieuwpoort zijn basisplaats kwijtgeraakt (Joop Brand: „Hij is eigenwijs en zijn spelopvatting is niet gericht op eenvoud en doelmatig heid”) aan Rene van Breevoort. Verder neemt Theo van Seggelen de positie op het middenveld over van Ab van Oorschot, die mag proberen zijn succesvolle optre den in de oefencampagne als vrije verde diger een vervolg te geven. Haarlem, dat moren op eigen veld tegen SC Cambuur speelt, komt met dezelfde équipe in het veld waarmee de laatste weken zulke goede resultaten werden behaald. HAARLEM: Metgod, Masefield, Haar, Huyg, Van Leen, Van den Ban, Kleton, Bahn, Leijsner, Gullit en Hendriks, SC CAMBUUR: Zijlstra, Kleefman, Schouwenaar, Boersma, Erkelens, K. Rooseburg, Hoekema, Ferwerda, Verhev en, De Jonge en Peltzer. TELSTAR: Nederburgh, Verschoor, Van Oorschot, Kuut, Van Breevoort, Van Seggelen, Boot, Reuser, Buma, Van der Meer en Kramer. VEENDAM: Krol, Liklikwatil, Wieren ga, Swart, Oosterwold, Veneboer, Post- ma. Brinkman, Roossien, Brouwer en Metz. AZ: Treytel, Hovenkamp, Metgod, Spel- bos. Van der Meer, Arotz, Peters, Nyg aard, Jonker, Tol en Kist. EREDIVISIE ZA: PSV-Sparta, NAC- Excelsior, Go Ahead Eagles-AZ’67. ZO: Wageningen-FC Groningen, Roda JC-FC Den Haag, FC Utrecht-PEC Zwolle, Wil lem H-NEC, Feyenoord-Ajax, FC Twente- MW. EERSTE DIVISIE: ZO: FC Amster- dam-DS’79, Haarlem-Cambuur, De Graafschap-Fortuna SC, Volendam-FC Vlaardingen, WV-Amersfoort, SW-Vi- tesse, SC Veendam-Telstar, Heerenveen- FC Den Bosch, Helmond Sport-Eindho- ven.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 13