I h carillonklankcn i Scholenbouwprojekt wordt ondershands aanbesteed Nog enkele dagenj Zuiver zilver, met gekroonde jaarletter Damiate Pers Toch gemeentelijk subsidie voor staflid Labyrinth” CouWnt 9 plein 1945 deze week Nu ook Zondags geopend! kort ijmondnieuws „WIJKEROOG 4 EN 5” IN DE SLAG MET GEMEENTE Voor het kind Anders eten Wandelclub Basisopleiding voor sportleiders Van der Ploegstraat wordt afgesloten 01 Film IJmuider Courant Stichting Sporthal wijzigt statuten Nieuwe wijkcommissie in functie voor Zee- en Duinwijk Bouwplan in de maak voor open terrein aan Usselstraat meubelkeur zrtparadijs Specialisten in leer ÖQfj ZATERDAG 6 DECEMBER 19 8 0 IJMOND 4 Z AFWIJKING VAN REGEL IN GEMEENTEWET J (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. Het wijk- comité „Wijkeroog 4 en 5” in Vel- sen-Noord leeft op diverse fron ten in onmin met de gemeente.- Het comité omvat ondermeer be woners van de Ladderbeekstraat, de Geelvinckstraat en de Wijker- oogstraat. Een delegatie van hen bood samen met het wijkcomité vrijdagmiddag aan wethouder A. J. P. van Heel-Montijn een petitie aan, waarin zij aansluiting op het kabeltelevisenet eisen. De bewo ners overwegen een gerechterlij ke procedure aan te spannen als de gemeente deze eis niet inwil ligt. Ai one traj In] Be| hl All Schadevergoeding L j ne meest gets MOor d«e re9 rTTTF- (ADVERTENTIES; Een delegatie van bewoners overhandigt wethouder Van Heel een petitie met een handtekeningenlijst, waarin de eisen worden geformuleerd. gekroonde jaarletter Drie exclusieve modellen 155,00 al In de koffie-in van buurtcentrum Zee wijk aan de Dennekoplaan in IJmuiden wordt woensdagmorgen om kwart voor negen de film „Flatneurose” vertoond. Deze film laat zien welke spanningen er kunnen ontstaan door irriterende geluids overlast. Met de periode van feestdagen in het vooruitzicht waarin veel aandacht wordt besteed aan de maaltijd, is er dinsdagmor gen om half tien in buurthuis Wijk aan Duin in Beverwijk een bijeenkomst over „anders eten”. Het betreft hier een initia tief van „Vrouw blijf bij”. HEEMSKERK. In verband met werk zaamheden aan de Van der Ploegstraat, tussen de Jonkheer Geverslaan en de De Visserstraat, is het noodzakelijk deze weg voor alle verkeer af te sluiten in de perio de van ongeveer half december tot eind januari 1981. Het verkeer wordt omgeleid via Jhr. Geverslaan, Kerkweg en de De Visser straat. Scheveningen, Gevers Deynootweg83, (100 meter vanaf Kurhaus) Zondag opan Maandag t/m zaterdag Lponderdagavond.meubelkoopavond^ zilversmeden Bon zenden aan M. J Gerritsen N.V Sola Fabriek,antwoordnr 105, 3700 VB Zeist Postzegel is met nodig H7 ijblijvend Uw do- 100% zuiver zil- HOOFDREDACTIE Jos L. Lodewijks E. Koning DIRECTIE: Mr. H. C. van der Mije BEZORGKLACHTEN maandag t/m vrijdag van zaterdags van 1) pla pot ter gu] eer die He ter var mi" E din dig te 1 S Pie var dra kin ma re 1 Oudeweg 12-14, Haarlem tel 023 31 90 53 Di VOOl sper wijs de van colli bij van goei proj Di van den is w ven curr haal de 1 ders tage het ding vani den wijs 197£ Veis voo: baai Ch S) biee V: de 1 voo: wijs dier gaal geb: begi is di Zandvoort Stationsplein 13-15 Zondag open Maandag t/m zaterdag ^Vri|dagavond meubelkoopavond Het plaatselijk comité Kinderpostzegels biedt vanaf maandag 8 december een uit gebreide en gevarieerde collectie kerst- en nieuwjaarskaarten te koop aan. De ver- koopstand is gevestigd in het postkantoor aan de Zeestraat in Beverwijk. De ope ningstijden zijn ’s morgens van half tien tot twaalf uur en ’s middags van half twee tot vijf uur. Alle artikelen zijn ook afzonderlijk te fj0g|Q||QQ Tel, inlichtingen Ü3404-13677 r BON l Graag ontvang ik vri, i cumentatie over de 100% zuiver zil- veren couverts. Naam \J Adres Plaats Naast de gerechterlijke procedure be treffende de kabeltelevisie wil het wijkco mité via de rechter alsnog een schadever goeding voor de gevolgen van de water overlast in de woningen. Sinds 1970 zijn de bewoners ettelijke malen verrast door overstromingen van de riolering. Het ri oolwater kwam via alle mogelijke hoeken en gaten de woningen binnen. De laatste overstroming is in september van dit jaar geweest. De bij de Woningstichting Velsen ingediende schadeclaims zijn door de ver zekering afgewezen. Na bemiddeling van de Huurders Vereniging Velsen heeft het wijkcomité een advocaat in de arm geno men, waarmee de buurtcommissie een schadevergoeding wil afdwingen en een vernieuwing van het rioleringssysteem in de straten wil bewerkstelligen. In de voorstellen van de Woningstich ting Velsen voor een beperkte renovatie of een groot onderhoud voor de woningen in Wijkeroog krijgt de vervanging van de riolering in de huizen een hoge prioriteit. Over het laatste voorstel heeft de wijk commissie deze week een brief gestuurd. Uitsluitend telefoon 02550-10519 voor Santpoort 023 - 31 90 53 (GAI). De enquête is gehouden nadat de kabels in de wijk zijn gelegd. Van de 183 potentiële kijkers was ruim eenderde deel voor de handhaving van de Gemeen schappelijke Antenne Inrichting. Volgens het wijkcomité draait de gemeente de zaak om. Het comité stelt dat indertijd besloten zou zijn dat naast de kabeltelevi sie de Gemeenschappelijke Antenne In richting gehandhaafd kon blijven als daar eenderde meerderheid voor was. De be- wonersdelegatie eist daarom in de petitie een uitspraak van wethouder Van Heel over deze zaak. Zij wil de kwestie echter eerst in de raadscommissie bespreken. 18.30-19 00 uur 11 30-12.30 uur Chippendale. Alléén bij zilversmeden Gerritsen Deze exclusieve 100% z.. /er zilve ren couverts koopt U a"eén bij zil versmeden Gerritsen. Recht streeks, dus tegen zeer aantrekkelij ke prijzen Belangrijk lager dan de winkelwaarde van vergelijkbare couverts, die bovendien altijd ver Eveneens heeft het wijkcomité een ad vocaat in de arm genomen om alsnog een schadevergoeding te krijgen voor de ge volgen van wateroverlast in de wonin gen. Sinds 1970 hebben de bewoners ette lijke malen te kampen gehad met overstromingen van het riool. Tenslotte stuurde het comité een brief aan de Wo ningstichting Velsen, waarin om ophel dering gevraagd wordt over een groot onderhoud van de woningen in Wijker oog, dat de woningstichting voorstelde naast een beperkte renovatie. (Van onze IJmondredactie) HEEMSKERK. De Sportraad Heems kerk organiseert wederom een cursus al gemene basis opleiding (ABO) voor sport en spelleiders. Het doel van deze opleiding is de cursisten voor te bereiden op het volgen van een sporttechnische vervolg opleiding of een opleiding tot recreatie- sportleider A. De cursus begint op woensdag 4 februa ri in „De Jansheeren” aan de Kerkweg. Tot de cursus kunnen degenen worden toegelaten die zestien jaar of ouder zijn en enige ervaring hebben met sport of spel. De opleiding omvat dertig lesuren, ver deeld over twaalf bijeenkomsten. Tot uiterlijk 5 januari kunnen gegadig den zich opgeven bij het bureau van de Sportraad, Kerklaan 32, telefoon 40804, waar men ook nadere inlichtingen kan geven. Het is de buurtcommissie niet duidelijk waarom niet alle onderhoudswerkzaam heden gelden voor alle woningen. De le den constateren in het voorstel dat bij voorbeeld maar bij enkele huizen de raamkozijnen en de voordeur worden ver nieuwd en weer bij andere woningen al leen de dakbedekking van de berging. Eveneens willen zij informatie over moge lijke subsidie voor toepassing van isolatie. In de wijk bestaat er volgens het wijkco mité weinig animo voor de beperkte reno vatie. Voor de 138 woningen. Meer belang stelling bestaat er voor het laatste voorstel van de woningstichting, waarin de moge lijkheden voor een groot onderhoud uit de doeken wordt gedaan. Dit mogelijk aan gevuld met een isolatieplan. Grofweg valt de beperkte renovatie uiteen in het plegen van achterstallig onderhoud, het vergro ten van het comfort, het toepassen van isolatie en aanleg van centrale verwar ming. De buurtvertegenwoordiging stelt dat de meeste bewoners door zelfwerk zaamheid hun huizen hebben opgeknapt. De keuken is in veel woningen gemoderni seerd door bijvoorbeeld de aanleg van een nieuw aanrechtblok. Eveneens is de woonkamer aangepast aan de eisen van de tijd. Afgezien van het toepassen van isolatie en aanleg van centrale verwarming vallen de resterende werkzaamheden onder de noemer achterstallig onderhoud. Een groot onderhoud heeft geen huurverho ging tot gevolg, terwijl een beperkte reno vatie een huurverhoging impliceert van gemiddeld honderd gulden per maand. De verhoging is gebaseerd op 2,5 percent van de kosten die gemoeid zijn met de ver nieuwbouw. Toepassen van isolatie houdt ook een huurverhoging in. Deze verho ging gaat uit van zeven percent van de kosten. Dit betekent een huurstijging van veertig tot zestig gulden. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Aan de Dorpsduinen verrijst binnen afzienbare tijd een schoolgebouw voor openbaar en rooms-katholiek onderwijs. De Beverwijkse- gemeenteraad wordt hiervoor in de zitting van 11 december gevraagd om een voorbereidingskrediet van veertigduizend gulden. Voorgesteld wordt het projekt in strijd met de regels in de Gemeentewet ondershands aan te besteden. Daarbij wordt echter wel als voorwaarde gesteld inschakeling van een onafhankelijk calculatiebureau ter beoordeling van de ingediende bouw- begroting. De nieuwbouw omvat bij elkaar twaalf lokalen verdeeld over kleuter en lager onderwijs. Het rooms-katholiek onder wijs krijgt hiervan acht lokalen in ge bruik. Met het totale projekt is naar globa le raming een investering van 3,3 miljoen gulden gemoeid. Opdrachtgever voor de bouw is de gemeente Beverwijk, als be heersinstantie voor het openbaar onder wijs, en de rooms-katholieke onderwijs- stichting St. Odulf. De nieuwbouw dient ter vervanging van de bestaande H. Hart- school aan de Voorstraat en de openbare Wilhelminaschool aan de Relweg. Vervan gende nieuwbouw voor beide scholen maakte al deel uit van de gemeentelijke prioriteitenlijst voor 1978. Na subsidiëring door het rijk blijft over een ongedekt kostenbedrag van bijna een ton. Met een resterende post voor dit doel op de priori teitenlijst 1980 kan dit tekort soepel wor den weggewerkt. Na een vrijblijvende prijsopgaaf kozen de opdrachtgevers voor een bouwontwerp ingébracht door de Haarlemse aannemer J. P. A. Nelissen. Via onderhandse aanbesteding krijgt dit bedrijf naar alle waarschijnlijkheid de bouwopdracht. De opdrachtgevers kwa men pas in een vrij laat stadium tot Nu kan het nog De laatste mogelijkheid voor U om nog in het bezit te komen van zuiver zilveren couverts, door deRijkswaar- borg gewaarmerkt met de gekroon- de jaarletter, Deze gekroonde jaarletter is een of ficieel kenmerk van een historisch belangrijk jaar In dit geval de troonswisseling. In de rijke traditie van de nederlandse zilversmeed- kunst kwam een gekroonde jaarlet ter slechts tweemaal eerder voor Tijdig bestellen Dit keurteken wordt na 31 dec. 1980 door de Rijkswaarborg vernietigd Indien U echter tijdig voor het eind van dit jaar Uw bestelling plaats bent U verzekerd van dit bijzondere Rijks- keur de uit historisch oogpunt be langrijke, gekroonde jaarletter (Van een onzer verslaggevers) kracht. Overweging daarbij: „lopende af spraken omtrent bestaande vacatures en ook tussentijdse vervulling daarvan, zijn in dit geval niet nagekomen.” (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De bejaarden in het IJmui- dense woongebied Zee- en Duinwijk ko zen eerder dit jaar zelf een wijkcommissie voor de belangenbehartiging van de 65- plussers in de wijk. Aan de hand van de uitgebrachte stemmen zijn inmiddels de functies verdeeld in het negen leden tel lende bestuur. Mevrouw C. Bruggeman hanteert de voorzittershamer. De wijkbewoners W. J. Oerthuijsen en H. J. Riesebos nemen ach tereenvolgens als secretaris en kasbeheer in het nieuwe bestuur zitting. De nieuw samengestelde wijkcommis sie begint op 1 januari met haar werk zaamheden. Uitvalsbasis voor activiteiten en ook vergaderplaats is het bejaarden dienstencentrum aan het Zeewijkplein. BEVERWIJK. Bij het jongerencen trum Labyrinth aan het Beverwijkse Raamveld werd op 1 januari de heer J. Kuiper als stafkracht aangesteld. De heer H. F. Müter vervulde enkele maanden later de vacature van projektleider zonder dat voor beide stafleden subsidie werd genoten. Op een subsidie aanvraag bij de gemeente werd afwijzend beschikt in de raadsvergadering van juli. Een beroeps schrift hiertegen uitgebracht door de be herende Stichting „Wijk aan Duin” wordt op één punt alsnog gehonoreerd. Voor het staflid J. Kuipers wordt over de periode 1 januari tot 1 juli 1980 een financiële tege moetkoming voorgesteld in de volledige salariskosten. De subsidieafwijzing voor de functie van projektleider blijft van F "l h: Pkii „Labyrinth” richt zich als inrichting voor open jongerenwerk op een „moeilijk publiek”. Aan de staf worden daarmee heel specifieke eisen gesteld. Voor B. en W. is dat een overweging om terug te komen op de eerste afwijzing in het geval- Kuiper. Over een formeel wel degelijk juist geachte weigeringsgrond wordt daarmee heengestapt. De Stichting „Wijk en Duin” attendeerde in het ingediende beroepsschrift op de al te zware financiële belasting die volledige bekostiging van beide krachten zou betekenen. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Het programma dat stadsbeiaardier Hein de Ligt zaterdag van 16.00 tot 17.00 uur op het carillon van het Stadhuis ten gehore zal brengen, ziet er als volgt uit: een prélude, twee Franse liedjes, een rondo van M. van den Gheijn, een andante van J. H. Fiocco, sonate in G van Hein de Ligt, drie menuetten van Bach, Boccherini en Mozart, vieux ron deau van Wim Franken en een improvisa tie van Hein de Ligt. De kwestie van de kabeltelevisie is de bewoners in het verkeerde keelgat ge schoten. De gemeente besloot onlangs Wijkeroog niet aan te sluiten op het kabel televisienet. Uit een door de gemeente gehouden enquête bleek dat er geen twee derde meerderheid was onder de televisie kijkers die aangesloten waren op de Ge meenschappelijke Antenne Inrichting In de komende week worden in het stadhuis van Velsen de volgende commis sievergaderingen gehouden. De vergaderingen, die openbaar zijn, vinden maandag een begin met een nogal gevoelig onderwerp: de lichtinstallatie voor het hoofdveld op Schoonenberg. Dit onderwerp komt ’s middags om 14.00 uur in de commissie sportzaken aan de orde, 's Avonds om 19.30 uur vergadert de com missie financiën over onder meer renova tie van woningen in Santpoort-Noord, de bouw van een bejaardentehuis aan de Houtmanstraat, de planning voor de Vel- serbroek en eveneens over de lichtinstal latie voor Schoonenberg. Woensdagmiddag vergadert om 15.30 uur de commissie welzijnszaken. Donderdagmiddag komt om 14.00 uur de commissie milieuzaken ter vergade ring bijeen. Onderwerpen die ter sprake zullen komen zijn de aanlanding van olie door Union Oil, wijziging van de kapver- ordening en een brief van de Vereniging Fabrieksleveranciers Oudpapier over subsidiëring van oud-papierinzameling. De commissie bedrijven vergadert ten slotte vrijdagmiddag om 14.00 uur over de vervanging van gemeenschappelijke an- tenne-inrichtingen door de centrale anten- ne-inrichtingen. Dit naar aanleiding van brieven van de Huurdersvereniging Vel sen. Vervolgens zal een kredietvoorstel voor gaslekbestrijding de agenda be sluiten. Wijkcomité naar rechter als kabel-tv uitblijft (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De Stichting Sporthal Beverwijk stelt wijziging voor van de ei gen statuten. Dit om toekomstig beheer van ook een nog te bouwen trainingssporthal, voor onder meer schoolgebruik mogelijk te maken. De Kin- heim-leao, christelijke streekschool voor economisch en administratief onderwijs, wordt vaste gebruiker van de nieuwe trai- ningshal. Een directe vertegenwoordiging van deze school (met 2 leden) in de be heersstichting wordt om die reden pas send geacht. In een statutenwijziging die donderdag in de raad aan de orde komt blijft de koppeling van de bestuursplaats voor „één wethouder” gekoppeld aan de porte feuille sportzaken. Binnen de sporthal- stichting gaan stemmen op aan die bin ding op den duur een eind te maken. Dit omdat de koppeling bestuursplaats/wet- houdersportefeuille voor gelijksoortige stichtingen niet per sé geëist wordt. In de voorgestelde statutenwijziging wordt van de tot nu toe geldende regel echter niet afgeweken. BUREAU Redactie en administratie Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden postbus 18, 1970 AA IJmuiden tel redactie 02550-15389 na kantoortijd: 02208-3577 tel adm: 02550-15437 en 16450 postgiro: 273107 telex: 41866 ADVERTENTIES telefoon 023-31 90 53 GROENTJES gerubriceerde advertenties, uitsluitend telefoon 023 - 31 92 72 ABONNEMENTEN: bij vooruitbetaling (inclusief 4% BTW) per maand per kwartaal per post perjaar per post losse nummers buitenland per kwartaal (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De woningbouwstich- ting St. Willibrordus gaat aan de IJssel- straat 36 woningen bouwen op de plaats van de vroegere jeugdhonken. Wijziging van de nu geldende bestemming (bijzon dere bebouwing) is hiervoor nodig. Voor gesteld wordt voor het betrokken bebou- wingsgebied een voorbereidingsbesluit te nemen in het kader van de voorgenomen bestemmingsverandering. De planologi sche maatregel geldt voor het terrein in de omgeving Laan der Nederlanden/Van Riemsdijklaan. overeenstemming over gezamenlijke nieuwbouw. De Oldulfstichting zag de aanvankelijk geclaimde zes lokalen voor lager onderwijs tot vijf teruggeschroefd bij indiening van het bouwplan in Den Haag. In Wijk aan Zee zit de openbare kleuterschool De Zeekleuters onder het voor handhaving vereiste leerlingental van dertig. B. en'W. stellen voor „wegens bijzondere omstandigheden” ontheffing te vragen bij het ministerie van onderwijs. „De Zeekleuterschool” is voor Wijk aan Zee de enige openbare kleuterschool Handhaving wordt in die situatie wense lijk geacht. 15.90 45,85 60,00 180,70 233.00 0.80 De wandelclub van het dienstencen trum Zee- en Duinwijk in IJmuiden maakt woensdagmiddag een wandeltocht vanuit IJmuiden naar Santpoort. Om kwart voor twee stapt de groep op het Zeewijkplein in de bus naar het vertrek punt. Vanuit Santpoort gaan de wande laars wederom per bus terug naar Zeewijk. vaardigd zijn van-mmder waardevol gelegeerd zilver De keus is aan U. de prils is gelijk. Een zes-persoons 39-delige zuiver zilveren cassette koopt U voor t 6495,- Belangstelling? Stuur voor uitgebreide documentatie de bon in of breng vrijblijvend een bezoek aan onze showroom aan de Van Reenenweg 155 te Zeist, Wij zijn dagelijks J tijdens kantooruren ge-Jj 1 opend en na afspraak ook op zaterdag Be 15 zoek aan huis is ook mogelijk Dit echter al- leen na Uw uitdrukkelijk Ml verzoek Jw -

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 4