Tijdens nationale titelstrijd Favorietenrol voor iudoteam Ken-Am-Ju In zaalhockey-competitie STERKE START BLOEMEND AAL VCIJ uit de Umond slaat bekerstrijd tegen ADO na rust toe Nieuwe data DE MID-LOTTO PAKT UIT 'b nacompetitie damstrijd Commissievergaderingen leveren geen nieuwe lichtpunten op Harren beste bij De Kampioen Winterzeskamp bij De Bollenstreek Gratis kansen op vele duizenden extra pryzen en bovendien: twee extra grote prijzen van f 25.000,- netto! Gratis kans op extra prijzen!) nr HHEi t Ik haal snel TL J nog een 11 formuliererbij!/ 23 v 4 I -’’1 Onzekerheid blijft over de toekomst van Telstar (Van onze sportredactie) Bloemendaal-speler Hendrik Jan Kooyman omspeelt de doelman van Hurley en zet zijn team op een 1-0 voorsprong. VCU-SAS 0-2 (14-16, 8-15). (ADVERTENTIE) Mevrouw P. H. VJ. Rootjes-Nabben (VVD): „Telstar niet negatief beoordelen". ADO liet zich in het begin overrompelen door een zeer ontspannen spelend IJ- mond. Al snel keken de ADO-dames tegen een 3-0 achterstand aan. Voor de rust werd deze marge weggewerkt, maar na de pauze nam de thuisploeg het initiatief weer over. ADO veranderde nog van ver dedigingssysteem, maar dat mocht niet baten. IJtnond 2-ADO 11-8 (3-4) Rita Dufrenne 3x, Mar,jon van Dam 2x, Gré de Ruyter, Lidia Dufrenne en Els Stolp lx. (Van onze handbalmedewerker) UMOND. Hadden bijna alle teams van de afdeling Haarlem een vrij week end, de dames van ADO moesten opdra ven tegen de reserves van Umond. Deze voor ADO belangrijke wedstrijd werd door Umond gewonnen. (Van onze dammedewerker) UTRECHT. In Utrecht zijn door de drie deelnemende damverenigin gen, V.A.D., Huissen en Umuiden, en de Dambond de drie data vastgesteld, waarop de noodzakelijk geworden na competitie verspeeld zal worden. Na onderling overleg werd besloten de beslissingswedstrijden in Utrecht te verspelen op 7, 14 en 21 februari ko mend jaar, waarmee afgeweken wordt van de gereserveerde data 13 en 20 december. VELSEN. Hoewel Telstar van het Budget Bewakings Instituut tot uiter lijk 17 december de tijd heeft gekre gen om alsnog te antwoorden op de vraag of de club voor de aanvang van het seizoen ’81/’82 over een lichtinstal latie op sportpark Schoonenberg kan beschikken is er voor de Velsense eer ste divisionist geen enkele reden de toekomst met vertrouwen tegemoet te zien. Tijdens de gisteren gehouden vergaderingen van de commissie voor sportzaken en de commissie voor fi nanciën werd geen enkel geluid ge hoord dat er op zou kunnen duiden dat een oplossing voor Telstars proble men in zicht is. Ondanks het feit dat de beide verga deringen voor Telstar geen nieuwe lichtpunten opleverden, toonde Tel star bestuurslid Van der Gragt zich in een eerste reactie toch optimistisch. „Ik blijf er toch maar van uitgaan dat er een lichtinstallatie komt. Ik hoop, dat de gemeente en het BBI een oplos sing kunnen aandragen”. 225 pnt., 5. Henny van Lent 193 pnt, 6. Rob Klinge 168 pnt., 7. John de Bie 100 pnt., 8. Aad Bogaard 52 pnt., 9. Gerrit van Krimpen 48 pnt., 10. Freek Comelisse 47 pnt. Het prestatieklassement van de jeugdklassers om de Ron Bakker-beker, werd met 210 punten voor de tweede keer door John Bouman gewonnen. Tweede was Michel Koster met 198 punten, derde Marcel Moerkerk met 146 punten, vierde Jan Smit met 123 punten en vijfde Gaby Schilder met 93 punten. Vergelijk de getrokken getallen met het laatste deel van uw formuliernummer Het eerste onderdeel is een wielerveldrit op het parcours in de nieuwbouwwijk Meerburg te Lisse en die telt tevens mee voor de interclubcompetitie veldrijden. De start is tien uur ’s morgens. Daarna worden de overige onderdelen afgewerkt in het Lisser sportpark. Het zijn achter eenvolgens: doelschieten, 4x100 meter es tafette, loop over vier kilometer, hinder- nisbaan en tot slot touwtrekken. Op elk onderdeel mogen de deelnemende clubs vier mensen inzetten. Je bent inmiddels beter in staat je kans af te wachten. Als je verliest gebeurt dat vaak niet met een vol punt (ippon) en als het tactisch beter is dat je onbeslist draait kan je terugvallen op een jarenlange erva ring.” Een probleem voor trainer Cor van der Geest is wie hij in de gewichtsklasse tot 86 kg. gaat opstellen. De twee kandida ten, Jan Bosman (34) en Robbert van der Geest (26), zijn beiden zeer gebrand op hun plaats in het eerste team. (Van onze wielermedewerker) LISSE. Door de Ren- en Toervereni- ging De Bollenstreek wordt zondag 14 december een winterzeskamp gehouden met de clubs Zoetermeer’77, Excelsior (Gouda), Swift (Leiden), Avanti (Alphen aan den Rijn) en De Kampioen (Haarlem). (Van onze volleybalmedewerker) UMOND. In de derde ronde voor de districtsbeker moesten de dames van VCIJ het opnemen tegen eersteklasser SAS uit Uithoorn. De IJmuidense dames traden hun tegenstander ontspannen te gemoet. VCU-coach Harry Baggen; „We hebben ons ingeschreven voor de beker omdat het gewoon meegenomen is een paar extrawedstrijden te spelen. Erg se rieus moet je het niet nemen, want als je een promotieklasser tegenkomt, dan lig je eruit”. Hoewel SAS geen promotie klasser is, is de bekerstrijd voor VCIJ ten einde. Cor van der Geest: „Het is jammer dat Jan Bosman bij het Noordhollands kam pioenschap tijdens de wedstrijden ziek werd, anders had ik de ontmoeting tussen die twee als bepalend voor onze teamop- stelling beschouwd. Maar nog beter is het misschien dat we twee man voor één plaats beschikbaar houden in Groningen. Er mag gewisseld worden zodat we aan de hand van de poule-indelingen waar schijnlijk de beste opstelling kunnen maken.” 1 250.- 25,- 10.- Ook tijdens een informele discussie van de commissie voor financiën kwam de meerjarenplanning aan de orde. Wethouder Th. Witte stelde nog eens dat het college in sommige geval len wel dwars door een meeijarenplan heen kan gaan. B. en W. moeten een bepaalde zaak dan wel absolute voor rang willen geven. „Dat lijkt ons in dit geval niet aan de orde”, aldus Witte. „Als er tussen nu en 17 december geen andere flnancieringsmogelijkheden uit de gesprekken voortvloeien, dan zal het college het BBI helaas moeten la ten weten dat er van de subsidiegelden die er voor Telstar beschikbaar zijn geen gebruik gemaakt kan worden”. Zoals bekend heeft de KNVB in het kader van het gezondmaken van het betaalde voetbal in Nederland de ver enigingen verplicht bij de aanvang van het volgende seizoen over een lichtin stallatie te beschikken zodat competi tiewedstrijden voortaan op de zater dag (na)middag of op de zaterdag avond gespeeld kunnen worden. Clubs die dan geen lichtinstallatie hebben, lopen de kans uitgesloten te worden voor de nieuwe competitie. 5 t K Dit zqn de extra prijzen: Laatste 6 cijfers goed f 25.000,- (2x) Laatste 5 cijfers goed f 1.000,- Laatste 4 cijfers goed f Laatste 3 cijfers goed f Laatste 2 cijfers goed f Wist u dat? Bijna de helft van de Lotto-gelden gaat naar goede doelen. Enkele voorbeelden: recreatiesport, trainingen, wedstrijden, jeugdkampen, sportkeuringen en allerlei andere uitkeringen aan de amateursport (o.a. clubhuizen) maar ook voor: speeltuinen, bibliotheken, gezinsverzorging, bejaardenhulp. Rode Kruis en andere kruisverenigingen. Hartstichting en nog tientallen andere doelen, te veel om op te noemen. Uw Lotto-gekl is dus altijd goed besteed. De oorzaak van die verschuiving is het thans in Mali aan de gang zijnde wereldkampioenschap, waarbij diver se spelers van de verenigingen betrok ken zijn. De enige club, die bezwaren had tegen die verandering, het Amster damse V.A.D., werd tegemoet getreden middels het vooruitspelen van de par tijen van Eran Binenbaum, die binnen kort naar Israël vertrekt. Umuiden treft op 7 februari als eerste V.A.D. en op 14 februari Huissen. Mocht uit deze nacompetitie nog geen kampioen ko men, dan worden nieuwe data vastge steld. Op 13 december speelt een nog nader aan te wijzen IJmuidenaar tegen Binenbaum. Op woensdag 17 december is er een feestelijke Mid Lotto. Op het nummer van het speciale Mid Lottoformulier vallen duizenden extra prijzen, die deze keer groter zijn dan ooit Bovendien zijn er twee super speciale prijzen van 25.000 gulden netto Wie slim is, vult meer Mid-Lottoformuheren in. Want hoe meer formulieren, hoe meer formuliernummers, hoe meer kansen Dat geldt natuurlijk ook voor maandspelers, die al automatisch met de Mid-Lotto meedoen (Van onze judo-medewerker) HAARLEM. In de Martini-hal in Groningen gaan zaterdag 15 judoteams uitma ken wie zich kampioen van Nederland mag noemen. De afgelopen jaren is dat zonder onderbreking het team van sportschool Boersma uit Amersfoort geweest. Het Haar lems Ken-Am-Ju eindigde in het verleden driemaal op een derde plaats terwijl twee jaar geleden zelfs de finale werd bereikt. Dit jaar lijken de kansen groter dan voorheen, want twee teams kwalificeerden zich voor het kampioenschap van Noord- Holland voor de nationale titelstrijd. missieleden zich vinden in de denk- en handelwijze van het college. Mevrouw Rootjes echter: „Uitstellen van de be slissing kan Telstar de nek kosten. We moeten ons er niet al te gemakkelijk van af maken”. De heer Jansen van de PvdA vestigde nog eens de aandacht op de prioriteitenlijst die er ook met betrekking tot sportzaken bestaat. „En licht voor Telstar staat daar niet op”, aldus Jansen. len hun beste troeven zo slim mogelijk trachten uit te spelen. Opvallend is dat naast de aanstormende jeugd, zoals bij Ken-Am-Ju Nederlands juniorenkampi oen Jean Pierre van Deursen, de oudge dienden toch nog steeds de pijlers van het team zijn. Voor Ken-Am-Ju is dat onder andere Ton van Kordelaar, enkele jaren terug nog Nederlands kampioen, ooit fi nalist bij de Europese juniorenkampioen schappen en met zijn 32 jaar nog altijd een van de belangrijkste leden van het team. (Van onze wielermedewerker) pe eincjstand van het prestatieklassement, dat werd bijgehou- HAARLEM. In het afgelopen wegseizoen was Ab Harren de den door de zelf nog actief als liefhebber fietsende Ben van succesvolste renner van het 75-jarige HSV De Kampioen. Met Kampen uit Zandvoort, luidt als volgt: 1. Ab Harren 272 pnt., 2. een voorsprong van twintig punten op Jan van Wijk legde hij Jan van Wijk 252 pnt., 3. Jan v. d. Horst 251 pnt., 4. Ron Vroom beslag op de eerste prijs in het prestatieklassement. Zijn grootste klapper in dit voor hem zo succesvolle seizoen maakte Ab Harren met het behalen van de nationale wegtitel van de junioren op het parcours in Spaamwoude. Met slechts één puntje minder dan Jan van Wijk kwam „good old” Jan v. d. Horst op de derde plaats. Alles bijeen fietsten de renners van De Kampioen in het jubileumjaar van hun club veertig overwinnin gen bijeen in open koersen. Zij kwamen bovendien tot tal van ereplaatsen. Van Kordelaar: „Judo is nu eenmaal niet alleen een sport van techniek, kracht en uithoudingsvermogen, er komt ook erg veel routine bij kijken. Joop Koning, Bert in den Berken en ik draaien al te lang mee om nog te schrikken wanneer er iemand erg fanatiek aan je jas gaat lopen sjorren. Het college van B. en W. van de gemeente Velsen maakte ruim een week geleden bekend er niets voor te voelen het bedrag, dat na aftrek van de subsidie van het BBI overblijft om licht op Schoonenberg mogelijk te ma ken 275.000,-), op tafel te leggen. „Onder de huidige omstandigheden staat het college negatief tegenover het verzoek van Telstar om extra subsi die”, zei wethouder Meijer tijdens de vergadering van de commissie voor sportzaken gisteren nog eens nadruk kelijk. „B. en W. wachten nu op voor stellen van het BBI waardoor er wel licht nog een oplossing gevonden zou kunnen worden. Ook moeten wij nog een antwoord krijgen op onze vraag of het beschikbare subsidiegeld voor Tel star 361.952,-) vast kan blijven staan totdat de raad een beslissing heeft ge nomen ten aanzien van het verder sub sidiëren van Telstar. Dat gebeurt na het seizoen ’81/’82”. Meijer verklaarde dat het college er niets voor voelt onder druk van de huidige problemen die beslissing nu in plaats van over ander half jaar te nemen. „Die lichtinstallatie is niet ons probleem, maar dat van Telstar”, aldus Meijer. Met uitzondering van mevrouw Rootjes van de WD konden alle com- De IJmuidense ploeg ging zeer voortva rend uit de startblokken. VCIJ kwam even met 0-1 achter, maar daarna wandel de het zestal zonder al te veel moeite over de tegenstander heen. Het slordig en onsa menhangend spelende SAS had grote moeite met de opslag van VCIJ. Onder aanvoering van de goed smashende Els Hulsman liep de thuisploeg uit tot 14-3. Vanaf dat moment ging het mis bij VCIJ. De organisatie binnen het team viel hele maal weg. SAS wist goed te profiteren van de misverstanden aan VCIJ-zijde. Uit een verloren positie kwam de ploeg uit Uit hoorn terug en won verrassend de set. SAS, duidelijk geïnspireerd door deze meevaller, was vanaf dat moment niet meer af te stoppen. Via goede services van Gerda Hogenes kwam VCIJ van 2-9 nog terug tot 6-9. Er vielen echter grote gaten in het achterveld waardoor SAS rustig de set uit kon spelen. (Van onze hockeymedewerker) HAARLEM. In de Kennemer Sporthal hebben de heren van Bloemendaal de openingswedstrijden in de zaalhockeycompetitie met veel overmacht gewonnen. In de eerste partij werd het Amsterdamse Hurley met 10-1 verpletterd. De tweede ontmoe ting eindigde in een 13-2 einduitslag in het voordeel van de Bloemendalers. Na het vorig seizoen te zijn gedegra deerd uit de hoogste afdeling, lijkt Bloe mendaal in de westelijke eerste klasse hard op weg om binnen één seizoen terug te keren. Een bijna volledig team, alleen Ronald Jan Hein en Ad Boelaars ontbra ken, trad zonder enige vorm van voorbe reiding in de zaal in het strijdperk. Met opvallend veel gemak werd Hurley in de eerste wedstrijd weggespeeld. Bij de pau ze had Bloemendaal al een veilige 5-0 voorsprong opgebouwd. Hurley kreeg geen enkele „grip” op het technische spel van Bloemendaal. Ook de strafcomer liep beduidend beter dan het vorig jaar toen afmaker Theodoor Doyer wegens een beenblessure vanaf de kant moest toekij ken. De korte hoekslagen werden aange geven door Cees Jan Diepeveen en met de hand gestopt door Hendrik Jan Kooyman. In de tweede helft liep Bloemendaal ver der uit naar 10-1. De tweede partij verliep al even probleemloos als de eerste. Nu was HIC uit Amstelveen slachtoffer van de Bloemendaalse suprematie. Door goed combinatiespel werd er voor de rust een 8- 1 voorsprong bereikt. De ontmoeting werd verder in rustig tempo afgewikkeld en de eindstand van 13-2 was dan ook volkomen terecht. Topscoorders in beide ontmoetingen waren Cees Jan Diepeveen en Theodoor Doyer. Hendrik Jan Kooy man en Theodoor Doyer liepen tegen een gele kaart aan (2 minuten uit het veld). Ook zonder de veldintemationals Cees Jan Diepeveen, Hendrik Jan Kooyman en Theodoor Doyer (zij vertrekken binnen kort met het Nederlands elftal naar Span je en later naar Pakistan) zal Bloemen daal weinig problemen hebben een plaats te veroveren in de nieuw te vormen overgangsklasse. De meeste tegenstand wordt verwacht van sportschool Boersma en Budokwai Rijnmond uit Rotterdam. De judosport blijft echter te ondoorzichtig om met zeke re stelligheid de kracht van de verschillen de scholen te kunnen voorspellen. De ju doka’s kunnen namelijk, niet gehinderd door bindende contracten, naar voorkeur van school veranderen. Gevolg hiervan is onder andere dat de sterkste judoka's elkaar opzoeken en zich in één club of school centraliseren. De opstellingsmoge- lijkheden worden voor deze clubs vanzelf sprekend veel ruimer en verrassingen zijn daarom ook niet uitgesloten. Ken-Am-Ju is net als Boersma en Budokwai Rijn mond een school die deze aantrekkings kracht voor wat betreft de wedstrijdjudo- ka’s uit Noord-Holland heeft gehad. Voor al ook de uitbreiding van een judoteam van vijf naar zeven man, verdeeld over de verschillende gewichten, bracht veel scho len in de problemen. Zeven goede judo ka’s bijeen krijgen is voor de meeste scho len toch wel iets te veel. Al met al maakt dit de strijd op regionaal niveau uiterst voorspelbaar maar tijdens het Nederland se kampioenschap zullen juist deze scho- X 1 '-TWi-'

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 23