Scholenplan volgt terugloop leerlingental op de voet 12,50 1,00 KUIPERS ■■■■I Uitslaande brand in schoolgebouw DIT JAAR GEEN KERSTBOTER WEL BIJ HAZENBERG!! r* "NEE" ZEI DE BRUID. "EERST CV..." Als speciale kerstverrasslng bij aankoop van een WEIHNACHTSSTOL» 1000 gram voor Fietskijkdag Dure apparatuur gestolen Blikschade na slip relaas: Betere beroepsmogelijkheid bij afgifte vergunningen Nieuwe wet vergroot zeggenschap bevolking COLLEGE GEEFT VOORRANG AAN REGIONALE HAVENCOMMISSIE Subsidieverordening jeugd- en jongeren verder verlengd Vergaderrooster raadscommissies „De Heemskinderen” dicht na fusie 4 Banketbakkerij A 1 Lange Nieuwstraat 439 IJmuiden - Tel. 16479 1 pakje (250 gram) ECHTE BOTER voor slechts (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Het voorstel van de Amsterdamse havenwethou der Heerma om voor het Amster- dam-Noordzeekanaalgebied de oprichting van een havenschap te overwegen, is in Velsen met enige terughoudendheid begroet. Deze gemeente richt zich in eerste in stantie op de totstandkoming van een regionale havencommissie waarin Zaanstad, Velsen en Am sterdam zitting zullen hebben. In middels is gebleken dat ook de provincie belangstelling voor één of meerdere zetels in de commis sie heeft. Daarnaast zal het be drijfsleven een plaats toegewezen krijgen. Velsen terughoudend over havenschap-idee Amsterdam lag lur :us jd- eer ge- .30 na. »er (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) 1981-1982 jaarlijks met één klas in. De 1 SUAMttrt I u 1S- en In het voormalige schoolgebouw aan de Houtmanstraat in IJmuiden brak gisteravond om kwart voor acht brand uit. Ruim twee uur had de brandweer nodig om de uitslaande brand te bedwingen. Een deel van het gebouw, dat overigens leegstaat en voor sloop is bestemd, brandde uit. Vermoedelijke oorzaak is het spelen met vuur door kinderen. Witte heeft de indruk dat ook de provin cie graag zitting in dit orgaan zou nemen. Gedeputeerde Staten hebben onlangs (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De gemeente Heems kerk baseert zich voor jeugd- en jongeren- Bljj is Witte met het overleg tussen Am sterdam en Velsen, een overleg dat lange tijd ontbroken heeft. „Hoe je ook over de diverse plannen mag denken, er zal ge sproken moeten worden. Daar ben ik te vreden over al zal dat overleg niet meteen leiden tot eenstemmigheid. Er blijven ook nu de verhoudingen verbeterd zijn na tuurlijk verschillen van inzicht bestaan”, zo zegt de Velsense wethouder. Over de vorming van de regionale havencommis sie zal de komende maanden meer duide lijkheid moeten ontstaan. De gesprekken die nu gevoerd worden, verkeren volgens de betrokken partijen in een zeer prema tuur stadium en hebben een „aftastend” karakter. De tijd tussen aanvragen en verkrij gen van een vergunning is in fases ver deeld. Deze zijn elk aan een strikte ter mijn verbonden. De procedure start met het vooroverleg: een ondernemer wil een bedrijf vestigen, waarvoor een of meer dere vergunningen nodig zijn. Eerst zal hij dan met de dienst openbare werken van de gemeente de mogelijkheden en de haalbaarheid van de vergunningaan vraag bepraten. Leidt deze eerste ge spreksronde tot een officiële aanvraag bij het college van B. en W.. dan zal een verslag van die bespreking bij de stuk ken worden gevoegd. De termijn van zeven maanden gaat in KENNEMERLAAN 52 - IJMUIDEN - TEL. 02550-10745 VOOR DAKBEDEKKING, RIOLERING, GAS/WATERINSTALLATIES, SANITAIR, VLOERVERWARMING, LOKALE VERWARMING EN C.V., e.a. INSTALLATIES d. la in ur ■y- )7, ur tie 3. ks d. 'm ;in ;k- ke ;rn- 00- te" ser- >rd. uis aat. en; en >.45 !.00 n. 3e- iag IO- en- iag i.00 K. ia- jjk ns- .00 gd. rk- OO- De Velsense wethouder is het met zijn Amsterdamse collega eens als deze zegt dat het overleg tussen de betrokken ge meenten in elk geval aanzienlijk verbe terd is. „Vroeger waren de verhoudingen uitermate koel en dan druk ik me nog voorzichtig uit. Er is als het gaat om de regionale samenwerking weinig om op terug te zien. Hooguit een zeer bewogen verleden”, aldus Witte. Dat het havenbe drijfsleven in het ANZK-gebied optimaal in de regionale havencommissie vertegen woordigd dient te zijn, staat voor hem als een paal boven water. subsidies op een begin 1979 vastgestelde verordening. Verlenging hiervan tot eind 1981 is noodzakelijk nu een landelijke bijdrageregeling voor sociaal-cultureel werk tot 1982 is opgeschort. Een voorstel hiertoe komt op 18 december in de raad. Handhaving van de gemeentelijke subsi dieregeling houdt tevens in bevriezing van de thans geldende uitkeringsbedragen. nogal verontwaardigd gereageerd toen de samenstelling van de Voorlopige Nationa le Havenraad die de (haven)zaken lande lijk aanpakt bekend werd gemaakt. Noord-Holland is niet in deze raad opge nomen. Ten aanzien van de realisering van het pilot-plan (overslagterreinen bij Hoogovens) toont Witte zich ondanks ge ruststellende uitspraken van Amsterdam se zijde enigszins wantrouwend. „Feit is dat dit plan bedoeld is als een eerste aanzet tot een groter geheel dan uiteinde lijk in het noordoeverplan zou kunnen uitmonden. Ik zie het nog niet gebeuren dat Hoogovens de aanspraken op gronden die nodig zijn voor een eventuele uitbrei ding laat varen. De uitspraken die er de laatste tijd door het bedrijf hierover ge daan zijn, duiden in ieder geval niet op zo’n ontwikkeling. Daar moet Velsen dan ook goed rekening mee houden.” (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De gemeente Heemskerk speelt in op een gestadig teruglopend leerlingenaanbod met een scholenplan voor de periode tot 1985. Voor het daarin behandelde openbaar onderwijs blijven, althans voorlopig, zes schoolkoppels (kleuter en lagere school) gehandhaafd. De openbare kleuterschool De Kleuterkaravaan, gevestigd aan de J. Monnetstraat, gaat dicht met ingang van 1 augustus 1981. Een samenvoeging wordt voorgesteld voor de lagere school De Heemskinderen (Ten Doesschatestraat) met „De Zevenhoeven” gevestigd aan De Velst. Eerstgemelde school krimpt te beginnen met het schooljaar samenvoeging moet in 1983 definitief zijn. Na die maand vindt een hoorzitting over de vergunning plaats. Iedereen kan dan schriftelijk of mondeling bezwaren indienen. Tijdens zo’n hoorzitting kun nen de bezwaarden overleg plegen met ambtenaren van openare werken, die een uitgebreid verslag van de zitting maken. Dit verslag gaat daarna met de vergunning-aanvraag naar het college. Iedereen die op de hoorzitting is geweest krijgt eveneens een exemplaar toeges- In het schoolgebouw aan de Ten Does schatestraat komt daarmee volgend jaar al lokaalruimte vrij voor de openbare school De Wiekslag, nu nog gehuisvest aan de L. Couperusstraat. De twee hoog ste klassen van deze school verhuizen dan al naar de Ten Doesschatestraat. In hoofdlijnen komen gemelde veranderin gen overeen met de vorig jaar maart reeds gepubliceerde beleidsvoornemens. In een toen verschenen ambtelijke notitie werd opheffing van De Heemskinderen nog in het vage gelaten. Op toen wél aangekon- digde sluiting van De Wiekslag is in de jongste richtlijnen teruggekomen. De Heemskerkse gemeenteraad krijgt het scholenplan in de zitting van 18 december als voorstel op tafel. Een eigen scholen plan voor het rooms-katholiek onderwijs, gevoegd bij de agendastukken, voorziet eveneens in vermindering van het huidige aantal scholen. Uitgegaan wordt hierin (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. In het al zwaar belaste leefmilieu van de IJmond zijn het vaak milieugroepen die in opstand komen als uitbreiding van industriële bedrijvig heid de woonomgeving verder dreigt aan te tasten. Deze organisaties gebruik ten dikwijls de mogelijkheid om via be zwaarschriften aan die ontwikkelingen een halt toe te toepen. Voor de burgers bleken de onoverzichtelijke procedures vaak een te hoge drempel. Door de in voering van een nieuwe wet hoopt de gemeente en met name het bureau milieuzaken dat die belemmering is weggenomen. Onlangs is de Wet Algemene Bepalin gen Miliehygiëne (WABM) in werking getreden. Doel van deze wet is het ver schaffen van meer duidelijkheid in de procedure, die aan een vergunningverle ning voorafgaat. Hierdoor is de moge lijkheid om tegen vergunningaanvragen van bedrijven in beroep te gaan ver groot. Kortom: burgers kunnen meer invloed op hun woonomgeving uitoefe nen terwijl exploitanten wellicht tot een groter milieubesef worden gedwongen. De WABM is niet voor een wet in de plaats gekomen, maar vervangt de ver schillende procedures die aan het verle nen van vergunningen krachtens de hin derwet, de mijnwet, de destructiewet, de kernenergiewet, de wet verontreiniging oppervlaktewater, de wet inzake luchtverontreiniging, de wet verontrei niging zeewater, de wet chemische afval stoffen, de afvalstoffenwet en de geluid- wet zijn verbonden. Daarvoor in de plaats is nu een unifor me procedure gekomen, die meer inzicht biedt en daardoor meer mogelijkheden geeft om bezwaar te maken tegen het afgeven van een vergunning. Bovendien is de WABM-procedure aan een strikte tijdsduur van zeven maanden gebonden. Dit betekent voor de aanvrager van de vergunning een snellere behandeling. Hierdoor zullen grote achterstanden, zo als die bij hinderwetvergunningaanvra- BEVERWIJK. Woensdagmiddag tus sen twee en vier uur houdt de politie van Beverwijk weer een fietskijkdag. In de politieloods aan de Meester van Lingen- laan staat een flink aantal fietsen en bromfietsen uitgestald. Mensen van wie ooit een dergelijk voertuig werd gestolen, kunnen woensdag in de loods rondkijken. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Twee raadscommis sies vergaderen donderdagavond in het Heemskerkse raadhuis aanhet Burge meester Nielenplein. Om half acht komt hier bijeen de commissie openbare wer ken. Kredieten worden gevraagd voor nieuwe straatlantaarns aan de Zuider- maatweg en inrichting vanhet toekomsti ge raadhuisterrein aan de Mozartstraat. Met de nieuwbouw van een nieuw „huis der gemeente” wordt daar momenteel goede voortgang gemaakt. Gelijkluidende kredietvoorstellen ko men terug in de commissie financiën die donderdagavond om acht uur bijeen komt. Aan de orde komen ook de tariefs verhogingen (onder meer reinigingsrecht en marktgeld) zoals eerder aangekondigd in de saneringsnota voor Heemskerks ge meente financiën. HEEMSKERK. Bij een inbraak in een woning aan de Zeelaan in Heemskerk zijn zondagmiddag een tuner-versterker, een cassettedeck en een kleurentelevisie ge stolen. Waarde van de goederen: 5500 gul den. De dieven kwamen het huis binnen door een keukenraam te forceren. De be woners waren niet thuis. BEVERWIJK. Een 31-jarige Bever- wijker raakte gisteravond op de Hoflan- derweg met zijn auto in een slip en botste op een tegemoetkomende wagen, be stuurd door een 51-jarige Beverwijker. Eerstgenoemde bleek een borrel op te hebben en kreeg een rijverbod opgelegd. van duizend nieuw te bouwen woningen in de periode tot 1985 hetgeen globaal becijferd een leerlingentotaal van negen honderd zal opleveren. Meegerekend uiteraard de bestaande bebouwing. Zes lagere scholen al of niet in combinatie met kleuterscholen worden in die situatie toe reikend geacht. Bij bebouwing voor 1986 van het Plangebied Breedweer wordt voor zeven scholen „ruimte” aanwezig ge acht. Twee van de bestaande schoolvesti- gingen (negen stuks) zullen hoe dan ook moeten verdwijnen door geleidelijke in krimping dan wel samenvoeging. In de wijken Assumburg en Poelenburg (Mr. Galleeschool en De Hoeksteen) zal één school moeten wegvallen. Hetzelfde geldt voor de woonwijken De Maer en Marquet te. Een keus moet daarvoor worden ge maakt uit de hier gevestigde Jozefschool, de Titus Brandsmaschool en De Otter- kolken. tuurd. Vervolgens ziet een ontwerp-ver gunning het licht, die ook ter inzage wordt gelegd en waartegen binnen twee weken opnieuw bezwaar mogelijk is. Iemand, die verhinderd is zelf een be zwaar in te dienen, kan hiervoor een ander machtigen. Na deze fase komt de definitieve be schikking waaraan het college verschil lende voorwaarden heeft verbonden. Deze moeten door het bedrijf worden nageleefd. Het uiteindelijke vergun- ningsvoorstel zal een maand ter inzage liggen. In die periode kunnen bezwaar den en aanvrager officieel bij de Kroon in beroep gaan. De indieners van een bezwaarschrift tegen de vergunningver lening en de aanvrager bijvoorbeeld te gen de gestelde voorwaarden, die hij te zwaar vindt. De Kroon beslist op grond van een advies van de Raad van State en kan de vergunning en/of voorwaarden wijzigen, goedkeuren of afwijzen. Zo’n beroep bij de Kroon is niet schor send, dit betekent dat de vergunnin- gaanvrager rustig met de bouw of uit breiding van een bedrijf kan beginnen. Wil de gemeente daar een stokje voor steken dan kan bij de Raad van State een schorsingsbeding worden aange vraagd, waarna de ondernemer alle acti viteiten moet staken. Overschrijdt de procedure de gestelde termijn van zeven maanden, dan wordt de vergunning au tomatisch geweigerd. Daarna is een één malige verlenging mogelijk. op het moment dat de aanvraag is inge diend. Deze dient in goed Nederlands gesteld te zijn en vergezeld te gaan van een duidelijke samenvatting van de stukken, zodat iedere belangstellende of betrokkene snel kan aflezen waar het om gaat. Voldoet de aanvrager aan deze voorwaarde dan wordt de aanvraag bin nen een maand ontvankelijk verklaard. Hetgeen betekent dat het college van B. en W. de zaak in behandeling neemt. Hierna volgt publicatie van de aanvraag in kranten en op publicatieborden ter wijl de direct omwonenden van de plaats waar het bedrijf zich wil vestigen apart een kennisgeving krijgen. Vanaf dat tijdstip liggen alle stukken en versla gen gedurende één maand op de secreta rie van het gemeentehuis ter inzage, dat speciaal hiervoor op donderdagavonden van kwart voor zeven tot kwart voor tien is geopend. Toelichting op de stukken is mogelijk terwijl tegen betaling afdruk ken zijn te verkrijgen. WW owMWMfW» v gen in het verleden zijn ontstaan, niet meer kunnen voorkomen. Daar het een nieuwe wet betreft kan deze nog worden uitgebreid met ver schillende bepalingen, die aan de hand van gerechtelijke beslissingen ontstaan. Door middel van deze jurisprudentie kan een effectrapportage of een hoofd stuk heffingen worden toegevoegd. 'In het eerste geval zal als voorwaarde voor de vergunningverlening een onderzoek moeten uitwijzen welke gevolgen de ves tiging van een bepaald bedrijf voor het milieu heeft. Zijn ze bekend dan spelen ze een rol mee in de vergunningaan vraag. In het tweede geval wordt de vergunning verleend onder voorwaarde dat de aanvrager betaalt voor eventuele aantasting van het milieu. yv Het voorstel van wethouder Heerma van Amsterdam was voor diens Velsense collega Witte geheel nieuw. Hij vindt dat er inderdaad gestreefd moet worden naar een goed uitgerust beheersinstituut dat zich met de dagelijkse gang van zaken in de havens kan bezighouden. „Hoe dat instituut er op den duur uit moet zien, is moeilijk te zeggen. Er wordt wel eens voorgesteld om de regionale havencom missie hiervoor te bestemmen. Dat lijkt mij een wat ingewikkelde constructie, aangezien de advies- en beheerstaken dan door elkaar heen lopen, hetgeen in feite niet kan”, zo meent Witte. Het zal je maar gebeuren En voor ze "ja” fl wilde zeggen moest er eerst KUIPERS aan 7 te pas komen. Ze wilde nu eenmaal CV hebben in hun nieuwe huis. De bruidegom keek somber, want het budget was niet al te groot. Maar de scherpe prijs van KUIPERS bracht uitkomst. De bruid zei dubbel "ja", en nu wonen ze nog lang en gelukkig in een zalig verwarmd huis. En omdat je de spullen goed moet onder houden hebben ze gelijk maar een abonnement op KUIPERS GASSERVICE- DIENST genomen. En wét een service Ze komen ook in noodgevallen tijdens het weekend of op feestdagen. Handig bekeken. Ja,ja, SANITAIR EN BADKAMER SHOW-ADVIES EN KOOPCENTRUM INSTALLATIEBEDRIJF

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7