ABN Bank Politie treedt op tegen autoslopers Oosterstreng Hooghoud ABN Kapitaalmarkt- spaarrekening. burgerlijke stand Beddegoed uit hotel gestolen Belastingen en heffingen over hele linie omhoog DEMiD-Lonomiaiirn» Padvindersgroep kwaad over kappen van bomen w, Schorsingsverzoek afgewezen In bos achter begraafplaats begroting opnieuw financiële krachtproef 'Uïitirk HAZELNOOTTAART Eremedaille in goud voor Wijk aan Zeeër ■By 1 k j Gratis kans op extra prijzen Gratis kansen op vele duizenden extra prijzen en bovendien: twee extra grote prijzen van f 25.000,* netto! 10 DECEMBER 19 80 1 0 WOENSDAG IJMOND voor december 1980 Viditel 369. i BANKETBAKKERIJ Z s f HEEMSKERK Ij 'L f/i iT' 1 JONGE DUBBELE GRAANJENEVER en de en rente gedurende één maand na bijschrijving vrij van opnamekosten. bij te rne zal als ers lin- >en ?en de t te ties ste en z.t. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM/HEEMSKERK. De Heemskerkse politie zal in het vervolg strenger optreden tegen activiteiten van autoslopers aan de Oosterstreng in Heemskerk. Dit heeft een vertegenwoordiger van de gemeente Heemskerk dinsdagmorgen toegezegd tijdens een AROB- zitting (Administratieve Rechtspraak Overheidsbeslissingen) in het provinciehuis te Haarlem. iREKLAME I DEZE WEEK ALS rassing zijn. De gemeente creëerde in de afgelopen decen nia als groeigemeente een net- bezuinigingsmaatregelen werk van plaatselijke voorzie ningen. Met de stagnerende groei van dit moment vormt in standhouding daarvan een one venredig grote belasting voor het gemeentelijk budget. zuinigingsoperatie eerder dit jaar uitmondend in een sane- ringsnota kan dit ook voor de buitenwacht nauwelijks een ver- ïóêTopïe vangen. Beleidslijn tegoed direct opneembaar bij opname 3% opnamekosten rentepercentage wordt maandelijks vastgesteld het rentepercentage is gekoppeld aan het rendement op een aantal staatsleningen, plus Ö,5O°/o (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De gemeen te Heemskerk staat er financieel gezien uitermate slecht voor. Duidelijk blijkt dit uit het pa troon van inkomsten en uitga ven zoals vastgelegd in de begro- Op een begrotingstotaal ting 1981. Na een drastische be- ƒ94.123.242,- is voor „onvoorziene uitga- van 7.25 voor Lange Nieuwstraat 439 IJmuiden - Tel. 16479 (ADVERTENTIE) Op van 10- 8- 6- -I O'f'o Wethouder P. F. Dudink (financiën) 'nia s (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) ;SS» I 10,43 7. Bestedingsruimte voor Heemskerk 1978 1979 1980 De André de Thayegroep heeft mede daaruit de conclusie getrokken dat het hoog tijd wordt dat een commissie de belangen van de scoutinggroepen in het duinterrein gaat behartigen en dat de scoutinggroepen in dit verband moeten gaan samenwerken. een onaantrekkelijk leefmilieu. Ook de plannen om zestien panden aan de Ooster streng te saneren zijn nog steeds niet uitgevoerd. Voordat de woonwagenbewo ners naar de Oosterstreng komen, moet volgens de reclamanten eerst een einde gemaakt zijn aan het autoslopen en moe ten de zestien panden zijn gesaneerd. Een woordvoerder van de gemeente, de heer G. J. van Wijk, verklaarde dat er zo snel mogelijk een einde zal worden ge maakt aan het autoslopen op straat. Wan neer alle bewoners van de te saneren panden een nieuw onderkomen hebben gekregen zullen de zestien huizen worden afgebroken. Voorts zei de heer Van Wijk dat de bewoners in de toekomst geen overlast zullen krijgen van het werk van de woonwagenbewoners. Zij krijgen na melijk een locatie aangeboden op het industrieterrein. Deze woonwagenbewo ners verdienen hun brood met het ver vaardigen van aanhangwagens. iet a ONDERTROUWD: Hendrik J. Spaander en Jarma Buuke- ma, Jean B. M. Dufrenne en Bernadette M. van Meurs, Foppe L. Mooibroek en Cornelia J. H. de Vries, Rafael Hornero Morente en Guillermina Mathies, Jan D. Piket en Janna de Vries, Joaquin Prada en Aaltje van Rookhuizen. jre tie- en ter in ire ht, ak en loilif |i j/f OVERLEDEN: Mien Cussoy-Ardiassan, 82 j„ Augusti nus Pieter Franciscus Bakker, 90 jaar, Comelus van Beek, 87 jaar. vlak boven de grond zou moeten ge beuren. Volgens Peter Tromp kreeg men van de heer Riethorst van de afdeling beplantin gen van Hoogovens een ander verhaal te horen, namelijk dat Hoogovens twee vlie gen in ée klap wilde slaan door de sleuf af te dekken en meteen een gedeelte van het bos uit te dunnen. Hier en daar dode stompen zouden het levende hout kunnen beschermen en kappen in een bosrand zou af en toe nodig zijn omdat de bomen elkaar anders gaan verdringen. De heer Riethorst zou volgens Peter Tromp heb ben toegegeven, dat er tussen bosbouw kundigen vaak meningsverschillen be staan over wat wel en niet goed is voor een bos. Op woensdag 17 december is er een feestelijke Mid Lotto Op het nummer van het speciale Mid-Lottoformuher vallen duizenden extra prijzen, die deze keer groter zijn dan ooit Bovendien zijn er twee super speciale prijzen van 25.000 gulden netto. Wie slim is. vult meer Mid Lottoformulieren in Want hoe meer formulieren, hoe meer formuliernummers. hoe meer kansen Dat geldt natuurlijk ook voor maandspelers, die al automatisch met de Mid Lotto meedoen zelf worden aangevuld. Over de jaren 1979 en 1980 bedroeg het onderwijste- kort achtereenvolgens 1.908.000 en ƒ2.194.000,-. Voor instandhouding van sportaccommodaties moet de gemeente zelf in 1981 een bedrag van ƒ2.275.106,- op tafel leggen. GEBOREN. Lotti van Bennekom, Floris Willem Bakker, Dennis Groen, Lindsey Rianne Johnston, Manja Kesseling, Astrid van Wijngaarden, Edward Gerard Arend Grebben, Sharon Hanna Postma, Joline Overmars, Petra Schram, Pieter Touten- hoofd, Ellis Dekker. z GEHUWD: Robert Chr. Koning en Elizabeth Schou ten, Guy E. H. L. Chailloux en Neeltje Winkel, Martinus A. C. Hoogewerf en He lena W. M. Lubbers, Pieter Hoekstra en Maria J. Limmen. Bepalend voor het Heemskerkse be- grotingsbeeld voor 1981 is het sanerings plan zoals eerder dit jaar gepresenteerd voor de periode 1981-1984. Aan de gestel de opdracht (financiële ruimte zoeken tot een totaalbedrag van 7,5 ton) wordt daarin ten volle voldaan met een sane- ringsresultaat van 1,4 miljoen gulden. Beknibbeld is daarin op uitgaven onder het hoofdje algemene dienst, sociale zorg en gemeentewerken. Nieuw maar voor Heemskerk zeer onvoordelig is toe voeging van het uitkeringsonderdeel so ciale zorg bij de normale uitkering uit het gemeentefonds. Een inkomstender ving van 128.379 is hiervan het directe gevolg. Via een eenmalige afkoopsom van 6,9 ton wil het rijk het nadelige verschil voor Heemskerk gladstrijken. Dit bedrag is overgeboekt naar de kapi- taalsdienst. Besteding hiervan staat nog ter discussie. De uitgavenpost „onderwijs” wordt voor Heemskerk meer en meer een „schip van bijleg”. Een verlaging van de onderwijsuitkering van het rijk (met 13.221,-) kon op de valreep in een wijzi ging op de begroting 1981 worden ver werkt. Een niet door rijksuitkeringen gedekt financieel gat ten bedrage van Hl 2335,- moet in 1981 door de gemeente Een bedrag van ruim 2,3 ton komt in 1981 meer binnen uit de eveneens ver hoogde onroerend-goedbelasting. Ge bruikers gaan per 10 vierkante meter 11,20 betalen (was 10,66). Zakelijk gerechtigden betalen voor hetzelfde op pervlak 14,- (huidige tarief 13,35). (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Tijdens een recep tie in ’t Gildehuys aan de Baanstraat heeft burgemeester A. J. Hubers dinsdagmiddag de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, toegekend aan Jo hannes J. Schelvis, een geboren Wijk- aan-Zeeër, die nu in Beverwijk woont. De heer Schelvis was op 6 december veertig jaren in dienst van J. W. A. van Vuuren Technische Industrie- eh Han- delsmaatschappij B.V. Dat is een bedrijf voor elektrische kabel- en installatiewer- ken dat ook nog een winkel in elektrische artikelen exploiteert. Met 95 werknemers worden niet alleen in de Umond werken uitgevoerd in opdracht van onder meer rjk, PEN, Hoogovens, gemeenten en parti culieren. Van een gewoon plaatselijk bedrijf, met eertijds ook nog een garage, ontwikkelde de BV zich tot de omvang van nu. De heer Schelvis trad in 1940 in dienst als leerling-elektricien, maar hij werkte zich snel op tot chef. In een latere fase werd het bedrijf gesplitst in een afdeling kabelwerken en een afdeling installatie- werken. De jubilaris is sinds 1967 bedrijfs- chef van de afdeling kabelwerken, zonder theoretische opleiding, maar met een praktische kennis van zaken die hem all round maakt, waardoor hij op meerdere fronten binnen het bedrijf inzetbaar is en wordt gewaardeerd door collega’s, cliën ten en directie. (ADVERTENTIE) ^IIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH^ ^ïiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifR (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE. Uit een hotel in Wijk aan Zee is dinsdagnacht een grote hoe veelheid beddegoed gestolen. Uit een ge stolen kast, die bij nader onderzoek gefor ceerd bleek te zijn, verdwenen 100 eenper soonslakens, 100 handdoeken en 65 slo pen. Ook worden 24 tafelkleden, 50 dek- bedhoezen en een strijkbout vermist. Van de daders ontbreekt ieder spoor. HEEMSKERK. Na het bemoedigende saneringsresultaat eerder dit jaar lag voor 1981 enkel een verhoging van reinigingsrecht en marktgelden in de fijn der verwachtingen. Te elfder ure moest het rijtje van lastenverho gingen echter met leges, begrafenisrecht, precariorecht, hondenbelasting en onroerend-goedbelasting worden uitgebreid. Tegenvallende rijksuitke ringen voor onder meer onderwijs gelden daarvoor als verklaring. graafrecht voor 13,6 procent gedekt. Het gemeentelijk precariorecht (vergoeding voor onder meer gebruik van gemeente lijk terrein) wordt eveneens met 5 pro cent opgetrokken. Een inkomstenver meerdering van 1100,- vloeit daaruit voort. Via een eveneens verhoogde hon denbelasting (van ƒ50 naar ƒ52,50 per hond) vloeit een bedrag van 4050,- ex tra in de gemeentekas. Het aantal plaat selijke honden wordt op 1620 geschat. Met de aangekondigde verhoging van het marktgeld (met 5 procent) wordt een inkomstenvermeerdering bereikt van 2400,-. Standplaatshouders wordt per strekkende meter 11,80 in rekening ge bracht. Voor zogenoemde vaste stand plaatsen (kiosken) wordt het nieuwe ta rief 6,10 per meter. De kosten voor de plaatselijke markt (op de Maerelaan) worden daarmee voor ruim tachtig pro cent gedekt. Het begraafrecht wordt in Heemskerk van 155,- op 163,- gebracht. De in komstenvermeerdering die hieruit voortvloeit (van 32.700 naar 40.000) levert een dekkingspercentage op van 16,5 procent. Gemaakte kosten voor in standhouding van begraafplaats en aula werden met het nu nog geldende be- Het ter discussie staande bezwaar schrift was gericht tegen de verklaring „geen bezwaar” van Gedeputeerde Staten inzake de aanleg van een locatie voor drie woonwagenstandplaatsen aan de Ooster streng in Heemskerk. Een bezwaarschrift van gelijke strekking is in een eerdere procedure tot aan de Raad van State uitgevochten. Een door de bewoners van de Oosterstreng ingediend schorsingsver zoek van het besluit van de gemeente is op 18 november door de Raad van State afgewezen. De indieners van het bezwaarschrift hebben nu een tweede procedure aange spannen. Volgens de reclamanten is de Oosterstreng de minst geschikte locatie in Heemskerk, omdat de woon- en leefsitua tie de laatste zeven jaar sterk is verslech terd. Enkele bewoners van de Ooster streng slopen namelijk als hobby auto’s. Hierdoor ontstaat er voor de overige be woners en de woonwagenbewoners, die zich in de toekomst hier zullen vestigen, doorwerkend op het gemeentelijk bud get. Wethouder T. van Herpen van cul tuur kondigde dinsdag in dit verband aan een terugschroeven van bibliotheek- uitkeringen door het rijk. In een toelich ting op de begroting tegenover de pers gaf hij dit als schrijnend voorbeeld van inkomstenderving zoals gemeenten die met de regelmaat van de klok gedicteerd krijgen. De post onvoorzien fungeert in die si tuatie als broodnodige financiële buffer en bepaald niet als „appeltje voor de dorst”. Ruimte voor nieuwe bestedingen in de toekomst is gecreëerd onder de noemer „meerjarenperspectief’. Een be drag van ƒ438.000,- fungeert hier als financieel binnenkomertje. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De verontwaardiging van de padvindergroep André de Thaye is tot grote hoogte gestegen, nu het PWN achter de begraafplaats Duinrust een groot aantal bomen heeft gekapt in de groenstrook van de padvinders. Het PWN heeft de bomen gebruikt als afdekking op de zandsleuf van de WRK 3, een watertransportbuis die in de nabije toekomst koelwater voor Hoogvens aan moet gaan voeren. Het clubhuis van de groep staat vlak naast die zandgleuf en het bosgedeelte waar nu in is gekapt. De André de Thayegroep is van mening dat Hoogovens en het PWN een aantal afspraken niet zijn nagekomen en dat er ondeskundig is gehakt. Sinds april wordt de groep al geteisterd door de werkzaamheden ten behoeve van de WRK 3 die het terrein ontluisteren. Een bulldozer vernielde groepseigendommen, een elektrische kabel werd stuk getrok ken en kampweekends konden slechts met veel moeite doorgang vinden. Volgens staflid Peter Tromp heeft een deskundige van Staatsbosbeheer vorig jaar het kappen in de bosrand ten sterkste afgeraden omdat de wind dan vrij spel krijgt tot schade van het bos. De kritiek van de groep betreft ook het feit dat bomen zijn afgezaagd op dertig tot veertig centimeter boven de grond, terwijl dat ven” een bedrag van slechts 262.099,- gereserveerd. Voor de gemeente fun geert deze post slechts als een buffer om financiële tegenvallers in het dienstjaar Hieronder vallen tussentijdse prijsstij gingen voor energie en ook landelijke i voorzover ook na saneringsoperatie minimaal Een meerjarenbegroting waarin een beeld van de investeringen tot 1984 komt nog deze maand uit. Alleen hierin kan sprake zijn van een eigen gemeentelijke beleidslijn ten aanzien van de bestedin gen. De jaarlijkse begroting is in de gegeven situatie niet meer dan; een pas op de plaats en een manifestatie van financieel onvermogen tegenover de landsregering. Verzoeken in de Heems kerkse raad met name uit de oppositio nele hoek worden met zo’n besteding spatroon over langere termijn gehono reerd. 12-1 Verloop rentepercentage Kapitaalmarkt-spaarrekening 7\ 3xrcxrï” aar trnr f 9A9 fïQQ getallen met het laatste deel van uw formuliernummer 250.- 25.- 10.- Wist u dat? Bijna de helft van de Lotto-gelden gaat naar goede doelen. Enkele voorbeelden: recreatiesport, trainingen, wedstrijden, jeugdkampen, sportkeuringen en allerlei andere uitkeringen aan de amateursport (o.a. clubhuizen) maar ook voor: speeltuinen, bibliotheken. gezinsverzorging, bejaardenhulp, Rode Kruis en andere kruisverenigingen. Hartstichting en nog tientallen andere doelen, te veel om op te noemen Uw Lotto-gekl is dus altijd goed besteed. Laatste 6 cijfers goed f 25000.- (2x) Vergelijx de getrokken Laatste 5 cijfers goed f 1000.- getallen met het Laatste 4 cijfers goed f Laatste 3 cijfers goed f Laatste 2 cijfers goed f

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 11