*5 QSTQ van kimmenaede exclusieve heren-en damesmode wava Feestelijke kleding voor feestelijke ureiu Pok’m, die karakter volle Veel bedrijvigheid in de stalhouderij ^9-10°/oISNÜ de Rente op 1-2 JAARS Spaarbiijetten. Voor informatie en telefonisch bestellen: Télébanque: 02 V 519096 wat vertel jc me nou? haven- berichten agenda I OVER IJMUIDEN GESPROKEN I Half december begint onderzoek naar baarmoederkanker Velsen-Umuiden Heemskerk 9 DECEMBER WOENSDAG 1 0 1980 IJ MOND r A In en om Haarlem J 4 Grote Houtstraat 146/ Haarlem - ■r 1 osé rv Operette - Modieuze leren pantalons f195.- f250.| f395.- Grote sortering cocktail- en avondkleding onder meer van Fong Leng. Vlootbezoek Beverwijk "U;- 02150-29205 BASQUE DE IAR1S ET DES RWS'BAS NV X. J I* (ADVERTENTIE; 4 (ADVERTENTIES) EXTRA ZACHT ZACHTHEID MET KARAKTER s Op donderdag geopend van 9.00 tot 21.00 uur. Grote Houtstraat 59 Haarlem Tel. 023-321965 •j: Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945, nr. 90 gebouw De Beurs, 4e etage. Spreek uur dokumentatiecentrum na tel. afspraak elke vrijdag 14.00-16.00 uur. Tel. 02550-19142. LINGERIE Winkelcentrum Cronjé 52 H’lem Tel 252329 Voor feestelijke gelegenheden hebt u ruime keus uit gedistingeerde smokings en chique costuums. Smokings zijn er met bijbehorende overhemden en butterflies Bij de costuums is de keus nog groter. Wat denkt u bijv. van een grijs flannel costuum, een grijs of donkerblauw haarlijn costuum. of een uni donkerblauw 2- en 3-delig costuum? Zo is het een feest om feestelijk gekleed te gaan. vaste klanten behoren, evenals een aan tal reders. Bovendien werden auto’s voor het vervoer van zieken ingescha keld. In de beginperiode traden Kees Braam en zijn oudste zoon Jan (officieel ook al een Wilhelmus Johannes) als chauffeur op. IN HET JAAR 1922 werd wederom een belangrijke stap gedaan door vrach tauto’s in te schakelen. Deze namen niet alleen een deel van het werk van de paard-en-wagens in IJmuiden over, maar werden tevens gebruikt om vis naar plaatsen als Monnickendam en Vo lendam te vervoeren. Ze brachten er tevens ijs heen in het seizoen van de Zuiderzeeharing. Ongeveer een jaar la ter werd de stalhouderij van Braam bo vendien een autobus rijk. De IJmuide- naar Hoogland had een buslijn op Haar lem geopend, Braam zag eveneens mo gelijkheden op dit gebied. Het werd een min of meer geregelde dienst op de Spaarnestad met als beginpunt het Wil- lemsplein en als eindpunt de Grote Markt. De passsagiers behoefden zich niet bij vaste opstapplaatsen te melden. Wie ergens langs de route zijn hand opstak kon ervan op aan dat de bus voor hem stopte. Tussen de autobusonderne mers ontstond een felle concurrentie strijd die al gauw „moordend” zou wor den genoemd. Er werden zulke lage ta rieven berekend dat een lonende exploi tatie voor de meesten onmogeljk werd. Braam maakte na ongeveer vier jaar een Mevr. M. v.d. Zwan-Dekker, Anna Paulowna: „Kapper Hunsche, ene meneer Wiersma en naar ik meen ook ene meneer Bakkenes hadden een operettevereniging opgericht, uitsluitend voor meisjes van veertien jaar en ouder. Het jaar van de oprichting was omstreeks 1930. De repetities werden gehouden in de bovenzaal bij Wim Koster, ’s zondagmiddags. Ik weet nog dat mijn zuster meespeelde in een stuk dat handelde over een prinsje. Ook ene Arendje de Krijger had een rol. De titel ben ik vergeten; vermoedelijk was het Repelsteeltje. Eén liedje was als volgt: „Van Sua mijn kindje, domdieredomdijn. - Mocht altijd je leven slechts vreugde je geven. - Van Sua mijn kindje, domdieredomdijn, - Mocht altijd je leven een zonnestraal zijn.” De uitvoering werd gegeven in het Thalia Theater. „Ik zal zo’n elf a twaalf jaar geweest zijn toen ik ’s zondags met mijn zus meeging naar de repetities. Zodoende leerde ik niet alleen de liederen maar tevens de uitbeeldingen van het stuk dat toen ingestudeerd werd: „Kersttableau.” Kort voor de uitvoering werd een meisje ziek. Ik hoorde de heren zeggen: „Wat moeten we nou, wie kunnen we daar nou voor gebruiken; die kunnen we niet missen, die niet en die óók niet.” Ik vroeg: „Meneer Hunsche, mag ik het doen?” Even keken de heren vreemd: „Zou je dat kunnen?” Ik met groot lef: „Ja, hoor!” Ik mocht invallen zowel bij de zang als by het spel, de ene keer als herder, geknield in het veld, de andere keer als een der drie koningen. Mijn zuster was koning Herodus. De eerste twee uitvoeringen waren in het Patronaatsgebouw aan de Willemsbeekweg, de derde in Thalia, steeds voor uitverkochte zalen. En ik was zonder ooit één cent contributie te betalen (maar ook zonder gage) meteen actrice! Het grimeren en de verzorging van de kleding was het werk van Hunsche. De muziek was van Wiersma. De regie was van Bakkenes en Hunsche. Ik weet niet of de vereniging daarna nog lang bestaan heeft; ik dacht van niet.” einde aan zijn experiment met het auto- busvervoer. ZO NU EN DAN was de bus ook ingeschakeld ten behoeve van Urker vis sers die de trein hadden gemist en naar Enkhuizen wilden worden gebracht. Dat gaf wel eens problemen omdat er in Enkhuizen nogal wat smalle straten wa ren, die bovendien muurlantaams had den. De autobus bleek te breed zodat een andere weg moest worden gezocht. Daarbij had de chauffeur echter reke ning te houden met de bruggen die even min op het formaat van een autobus waren berekend. DE ECONOMISCHE crisis in de jaren dertig die het bedrijfsleven in IJmuiden voor het grootste deel lamlegde had ui teraard grote consequenties voor de (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Iedere vrouw in de gemeente Velsen van 25 tot en met 34 jaar en van 55 tot en met 59 jaar krijgt in de komende dagen een oproep kaart thuis gestuurd voor deelne ming aan het baarmoederhalskankeronderzoek. Vrouwen in de tussenliggende leef tijd konden in maart van dit jaar al deelnemen aan een dergelijk onder zoek. Het onderzoek vindt nu plaats van 16 tot en met 19 december bij de GG en GD. Spaarnestraat 4 in IJmuiden (tweede eta ge PTT-gebouw aan het Marktplein). Al leen bij een regelmatig onderzoek kan de aanwezigheid van baarmoederhalskan ker in een zo vroeg stadium worden vast gesteld dat genezing waarschijnlijk en in de meeste gevallen zelfs zeker is. Deelne ming aan het onderzoek is dus van groot belang. Het duurt zes tot acht weken voor de uitslag bekend is Vs een nader onder zoek gewenst is krijgt men bericht via de huisarts. De kosten bedragen vijftien gul den, slechts een klein deel van de werkelij ke kosten, maar de gemeente subsidieert het onderzoek. Mocht betaling van vijftien gulden toch een bezwaar zijn dan kan met een kleinere bijdrage worden volstaan. Er zijn twee zogenoemde inhaaldagen. namelijk vrijdag 12 en maandag 15 de cember voor de vrouwen die verhinderd waren op de dag die op hun oproepkaart staat vermeld. De opgeroepen vrouwen kunnen tegelij kertijd deelnemen aan een gratis urine- onderzoek. maar dan moeten zij een goed schoongemaakt Hesje met ochtendurine meenemen en op dat flesje een etiket met naam en adres en de naam van de huisarts plakken. r Maandag aangekomen: Aquila, Hamina; Baltic, Rauma; Engadine, Noordzee; Julio A Melia, Barcelona; Sosnovets, Archan gel; West Eagle, Cont Plat, Velsen; Fern hurst, Grangemouth; Susanne, Greena; Kenrix, Whitby, IJmuiden; Mercandian Atlantic, Takoradi; Gersom, R’dam; Frans, Noordzee, IJmuiden; Darsserort, R’dam; West Osprey, Cont Plat, Velsen; Gorch Fock, Gainsborough; Yakasse, R’dam; Waterdale, Antwerpen. reet werd aanvaard. Op de eerste april werd de begraafplaats officieel ge opend. De ingang was aan de Maliebaan (later zou dat de zijningang worden, aan de straat die in 1915 de naam Fulton- straat kreeg). Al gauw moest Braam zoveel tijd vrijmaken om zijn functie naar behoren uit te oefenen dat hij om streeks de eeuwwisseling besloot zijn stalhouderij over te dragen aan zijn zoon Kees (officieel Cornelis). Jan Braam ver huisde naar zijn nieuwe woning aan de Maliebaan. Zoon Hein trouwde bij hem in, zoals dat in die tijd werd genoemd. Een andere zoon, Bert, betrok het twee de zojuist gebouwde huis vlakbij. OOK ONDER DE leiding van Kees Braam was er in de stalhouderij voort durend veel bedrijvigheid. De IJmuide- naren kenden Kees als een man die al driftig werd als z’n kippen een keer los hepen, maar anderzijds veel te goedhar tig was. Daar dreigde dikwijls misbruik van te worden gemaakt. Zijn vrouw maakte zich onmisbaar in de zaak door iedere week de klanten af te gaan met de kwitanties. Zij was het ook die de knech ten uitbetaalde. Een uitstekende hulp had zij aan de koetsier Frits van Noort, die IJmuidens geschiedenis zou ingaan als „Pierewiet”, de vrije vogel, maar die in zijn jonge jaren bij de stalhouderij van Braam nauwgezet noteerde hoeveel en welke vrachten er werden verwerkt, volgens moderne begrippen een eenvou dige boekhouding, maar alles klopte al- De stalhouderij van Braam op de kiek in het jaar 1908. Op de voorgrond Cornelis (Kees) Braam met zijn dochtertje Lena. Links naast hem zijn vrouw, Ma rie Braam-v. d. Kolk met zoontje Barend. Geheel links op de voorste rij de zoons Jan en Kees. Hechts Jane van Schinkel van de Stationsweg, dochter van de oudste zuster van Marie v. d. Kolk. Bij de paarden ziet men geheel links Frits van Noort („Pierewietvervolgens twee inwoners van Wijk aan Zee van wie de ramen ontbreken, dan een IJmuidenaar die waar schijnlijk de naam Bijl droeg, naast hem Bertus Braam, daar na iemand die vooralsnog als NN moet worden aangeduid, en tenslotte Jan van Buuren en Bug Zwanenburg. In „IJmuiden wat vertel je me nou?” hebben we aandacht gegeven aan het bezoek van een deel van de Engelse vloot aan IJmuiden in augustus 1905. De heer J. Brunt te Haarlem toonde ons een collectie prentbriefkaarten die naar aanleiding van deze gebeurtenis is uitgegeven. De foto’s werden gemaakt door de Haarlemmer Jos. Nuss, de kaarten werden in omloop gebracht door J. Hoogerduijn te IJmuiden. (Reacties op deze rubriek: schriftelijk aan dit blad met vermelding „IJmuiden wat vertel je me nou?”, telefonisch 023-378601). IJMUIDEN HAD een Maliebaan. Wan neer een poststuk met dat adres op het PTT-kantoor in de Kanaalstraat binnen kwam streden de postboden beslist niet om de voorrang om het te mogen bezor gen. De Maliebaan lag ver buiten de bewoonde wereld. En een goede toe gangsweg was er niet. Zelfs de oudste IJmuidenaren konden ons niet vertellen of op de afgelegen plaats inderdaad ooit het maliespel is gespeeld een bezig heid waarbij voor het laten rollen van een bepaald soort ballen een speciale hamer werd gebruikt. Dat gebeurde vol gens de spelregels niet op, maar in een maliebaan. Nederland had er in groot moeders tijd een tophit aan te danken die ook in IJmuiden graag werd gezon gen: „En we zijn gegaan, al naar de maliebaan. We zaten daar, als vrienden bij elkaar.” Er is nooit een raadsbesluit genomen om de naam Maliebaan in IJ- muiden een officiële status te geven. Toch werd deze wel degelijk in het be volkingsregister vermeld. Aan het einde van de vorige eeuw liet Jan Braam er twee woningen bouwen welke de aan duiding Maliebaan 2 en Maliebaan 4 kregen. Zelf ging Braam wonen op num mer 4, vlakbij zijn werk: opzichter van de algemene begraafplaats. WE HEBBEN DE vorige keer verteld hoe Jan (officieel Wilhelmus Johannes) Braam op zeer jeugdige leeftijd met zijn ouders van het land van Kleef naar de Breesaap was gekomen, toen er nog geen sprake van was dat hier ooit een Noordzeekanaal zou worden gegraven en dat er een dorp aan de monding van dit vaarwater zou ontstaan met de toe passelijke naam IJmuiden. Evenals zijn vader, grootvader en overgrootvader ging Jan Braam zich op het boerenbe drijf toeleggen. Hij trouwde in 1864 met de uit Velsen afkomstige Helena (Lena) Valens, geboren in 1840. Al een jaar na de huwelijkssluiting zagen ze hoe met het graafwerk voor het kanaal werd begonnen, waardoor het karakter van de streek radicaal zou worden veran derd. Toen eenmaal de schepen voorbij voeren bleef Jan Braam wel trouw zijn koeien en schapen verzorgen, maar in zijn vrije uren ging hij toch al ander werk ter hand nemen, zoals bij het egali seren van duinterrein voor de bouw van woningen in het nieuwe dorp. OMSTREEKS 1889 hield hij het agra risch leven voor gezien en opende hij een stalhouderij die hij tot grote bloei bracht. Hij nam er nog een functie bij in 1896, nadat hij een groot stuk grond waar hij ijskelders had ingericht voor een redelijke prijs had verkocht. Het terrein was nodig voor het inrichten van IJmuidens eerste algemene begraaf plaats. Bij de verkoop had Jan Braam bedongen dat hij als opzichter zou wor den aangesteld, een voorwaarde die di- tijd als een bus. Frits van Noort was op zijn manier een levenskunstenaar. Hij was gelukkig zolang hij maar bij de paarden kon zijn. Daarom sliep hij ook bij hen, in de stal. Met Bert Lammers en Bert Braam behoorde Frits van Noort tot de koetsiers die het langst bij Kees Braam in dienst waren. Van de andere werknemers noemen we Bug Zwanen burg, Jan van Vuuren en Bijl, alsmede de Wijk aan Zeeërs Aardenburg, Veld man, Toon Schellevis en Jan Kroon. DE EERSTE AUTO’s waren in IJmui- den niet bepaald enthousiast ontvangen. Volgens een graag rondverteld verhaal dat ook een plaats in een veelgelezen roman heeft gekregen werd de allereer ste auto die zich in IJmuiden waagde door een groep vissers als een werktuig des duivels beschouwd en daarom maar in het Noordzeekanaal gedeponeerd. Of het verhaal op waarheid berust is niet meer na te gaan; in ieder geval is het typerend voor de schok die de wagen- zonder-paard bij sommigen teweeg moet hebben gebracht. De auto won in IJmui- den heel geleidelijk terrein. Voor de stal houderij van Kees Braam was het om streeks 1919 zover dat tot het verhuren van zo genoemde luxe auto’s, met chauf feur, werd overgegaan. De politie be schikte nog niet over gemotoriseerde vervoersmiddelen en maakte daarom in noodgevallen van Braams diensten ge bruik. Ook de welbekende dokter Rome- lingh van de Kanaalstraat ging tot de zaak van Braam. Het kostte steeds meer moeite het hoofd boven water te houden. Toen er eindelijk een periode van ople ving leek te zijn gekomen brak de Twee de Wereldoorlog uit. Tenslotte moest het tranpsortmateriaal, in afwachting van betere tijden, worden opgeslagen. Dat gebeurde in een ruimte van het koelhuis Frigo. Het duurde niet lang of zware bombardementen deden de hel losbre ken boven IJmuiden. Ook Frigo ging verloren. En daarmee het materiaal van een van IJmuidens oudste transportbe drijven. (Met dank voor de gegeven,s verstrekt door W. J. Braam, Enschede, H. Braam, IJmuiden, mevr. H. Beentjes-Braam, Be verwijk, N. Braam, Arnhem en C. J. Braam, Heemskerk.) wassenen, 12.00-13.30, 16.00-17.30 uur gemengd zwemmen, 9.00-18.00 uur peuterbad, 7.00-22.00 solarium, vrijdag na 6 uur gesloten. Instructiebad Zeewijk, Planetenweg. dond. 9.45-10.45 uur moeder en kind; 11.00-12.00 uur gemengd zwemmen. Sociëteit De Ark, Kerkplein 5, Velsen-Zuid, geopend vrij, en za. van 21.00 tot 01.00 uur. Engelmunduskerk, Driehuis 20 uur Swee- linckorkest o.l.v. Yigal Zimmerman. BIOSCOPEN EN THEATER Kennemer I Zeestraat, woensdag 20.00 uur: „De duivel hale je”. Kennemer II, Zeestraat, woensdag 20.30 uur, arthousecyclus „The End”. Luxor I, woensdag 19.00 en 21.30 uur „Jezus Christ Superstar” Luxor II, woensdag 19.00 en 21.30 uur „Blood line”. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 25555, brandweer 22922, milieuklachten 96000. Centrale bibliotheek, Kerkstraat 44, woens dag 10.00-12.30 uur, 14.00-17.00 uur en 18.30-21.00 uur volw. 14.00-17.00 en 18.30-21.00 uur jeugd. Tevens expositie „Wadden, duinen, delta”. Dienstencentrum voor bejaarden. Kerk straat, maandag t/m vrijdag geopend van 9.00- 17.00 uur. Stichting alg. maatschappelijk werk, K. Delfsweg 1, Beverwijk. Spreekuur op werkda gen van 9 tot 12.30 uur, tel. 26177 (ook voor Wijk aan Zee en Castricum). Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945 nr. 90 gebouw De Beurs 4e etage. Spreek uur dokumentatiecentrum na tel. afspraak, elke vrijdag 14.00-16.00 u„ tel. 02550-19142. (ADVERTENTIE) Maandag vertrokken: West Eagle, Cont Plat, Velsen; Fridel, Mistly, IJmuiden; Prinses Margriet, Plymouth; Jens Rand, Methyl; Gerda Smits, Poole, Nebam; Fe- thiye, Middlesborough, IJmuiden; Trans- fjell, Kopenhagen; Aquila, Antwerpen; African Coast, Las Palmas; Neptunus, Lerwick, IJmuiden; Borkumriff, Quim- per, Beverwijk; Cebo Moon, Antwerpen, IJmuiden; Lisita, Bremerhaven; Mobil Ja de, Wilhelmshafen; West Osprey, Cont Plat, Velsen; West Osprey, Cont Plat, IJ muiden; Annika, Delfzijl, Velsen; Nord- stem, Limmerick; Coral Meandra, Lands- krona, IJmuiden; Breant, Iggesund. Dinsdag aangekomen: Ralswiek, Noordzee, IJ-Bunker; Eerbeek, Mantulio- to; West Osprey, Cont Plat, Octopusbase. Dinsdag vertrokken: Nomews Leader, Oslo; Blix, Port Esquivil; Hand Fortune, Liverpool; Bemd, Hamburg; Breant, Ig gesund; Kenrix, Whitby; Stirling Brig, Cont Plat; Eider, Hamburg. SCHIIOAM WWW'v"...'-I BIOSCOOP EN THEATER City 1, Kennemerlaan 89, tel. 14307, woensdag 20.00 uur „Platvoet aan de Njjl”. City 2, Kennemerlaan, woensdag 20.00 uur cyclusvoorstelling „The car”. Witte Tejater, Kanaalstraat, 20.30 uur ama- teurtheatergroep Trezoor met „Zeven manieren om een rivier over te steken”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Pieter Vermeulenmuseum: ma. t/m vrij, van 9.30-17.00 uur. Gemeentehuis, tel. 19000. Bezichtiging op werkdagen van 10.00-12.00 uur. Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen, 18e- eeuwse stijlkamers, wo. t/m zo. van 14.00-17.00 uur. Van 1 okt. t/m 31 mei. Ruine van Brederode, Velserenderlaan, Sant- poort-Zuid. Di. t/m zo. 09.30-12 en 13-16 uur te bezichtigen. Witte Tejater, Kanaalstraat, expositie Wilma de Boer, tot 1 jan. DIVERSEN Alarmnummers, Politie 19033, Ongevallen dienst 23355, Hoogovens 02510-96000. Brand weer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmuiden 20750. Storingsnununer, openbare verlichting, gas en water 10777. Telefonische Hulp Dienst, tel. 023-326655. be reikbaar dag. 19.00-4.00 ’s nachts, zaterdag en zondag 11.00-4.00 ’s nachts. Algemene Hulpdienst: iedere werkdag van 9.00-11.30 uur, tel 02550-18888. Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoorlich- ting, Willebrordstraat 102, IJmuiden. Spreek uur: maandag en donderdag 10.00-12.00 uur. Centraal Orgaan Bejaardenbeleid: Centraal Bureau, Abelenstraat 1, IJmuiden op werkda gen van 9-10 uur. Tel. 12464. Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945 nr. 90 gebouw De Beurs 4e etage. Spreek uur dokumentatiecentrum, na tel. afspraak elke vrijdag 14-16 uur, tel. 02550-19142. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurige zieken, Velserduinweg 52, IJmui- den. Ma. t/m vrij. 9-10 uur Tel. 02550-11830 of 22169. Spreekuur Santpoort ma. en don. 9-10 uur Hervormd Wijkcentrum, Burg. Enschedé- laan 67, tel. 023-376874 Sociale Dienst, Spaarnestraat 2, IJmuiden, maandag t/m vrijdag 9-10.30 uur nieuwe kliën- ten, voor andere kliënten ook op afspraak, ma. t/m don. 9-10.30 uur kliënten Wet Werk loosheidsvoorziening of Rijksgroeps Regeling Werkloze Werknemers, tel. 02550-19124. Sociaal Psychiatrische Dienst, Plein 1945 no. 90; gebouw De Beurs (vijfde etage). Bereikbaar iedere werkdag van 9.00-17.00 uur; tel. 19142. Centrale bibliotheek. Plein 1945. Woe. 19- 21.30 uur. Don. 10-12.30, 14.30-17.30 en 19-21.30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, Wil lemsbeekweg 96. Donderdag 15.30-17.30 uur. Filiaal Umuiden-West, Zeewijkplein 27-29. Do. 10-12.30 en 19-21.30 uur volw. en tieners. Filiaal Santpoort-Noord, Crocussenstraat 1, do. 14.30-17.30 u. Tevens expositie docenten Creativiteitscentrum IJmond, tot 1 jan. Filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 177, don. 19-21.30 uur volw. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk plein 260, tel. 20650 tussen 11 en 12 uur. Don. 11- 12 uur spreekuur wijkpostleider. Handenarbeidcentrum Velsen, Andreaweg. Open: din. t/m vrij. 9.30-21.30 uur, ma. 13.30- 21.30 uur, zat. 9-12 uur. Stichting alg. maatschappelijk werk, De Noostraat 4. IJmuiden. Spreekuur dag. van 9-10 uur. Tel. 10661. Geref. Stichting voor Maatschappelijk Werk, telefonisch spreekuur iedere werkdag van 9-10 uur ’s morgens, tel.: 02510-33695. Sociëteit Asterix. Larixstraat 2, IJmuiden, woe. 20-23 uur. Recreatiebad „De Hoogeberg”, Trompstraat, woensdag 21.00-22.30 uur gezinszwemmen, don derdag 9.30-10.20 uur gemengd zwemmen vol- Animal Farm, W. Alexanderplantsoen, ge opend woensdag 13.00-17.00 uur. De Nieuwe Slof, Kerkstraat, expositie Bever- wijkse kunstenaars, geop. van ma. t/m vrij, van 10-22 en zat. van 14-17 uur. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 41444, brandweer 32121, milieuklachten 96000. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45. woens dag 14.00-17.00 uur, 18.30-21.00 uur volw. en 14.00-17.00 uur jeugd. Donderdag 10.00-12.00 uur (65+ers). Filiaal Beneluxlaan, Beneluxlaan 205-207, woensdag 18.30-21.00 uur, en 14.00-17.00 uur volw., jeugd 14.00-17.00 uur. Tevens expositie Twaalf Ambachten, drie muzen en gereedschap. Speeltuin Poelenburg, H. Pootstr., dagelijks van 10.00-12.00 uur en 13.30-17.30 uur geopend. Kinderboerderij, Vrijburglaan, maandag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 13.15-16.45 uur. Stichting alg. maatschappelijk werk, V. d. Hoopstraat 27, Beverwijk, spreekuur werkda gen van 9.00-17.00 uur. Tel. 30766. ijmuiden^; TONEEL Stadsschouwburg (Wilsonsplein, tel. 315571) Vandaag en morgen 20.15 u.: Toneelgroep Thea ter met „Schakels”. Toneelschuur I (Smedestr., tel. 312439) Don derdag 20.30 u.: Toneelgroep Centrum met try- out van „Een Moeder”. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr., tel. 311004) 15.30 en 19.30 u.: „Gejaagd door de wind'12 J. Frans Hals (Fr. Halsplein, tel. 254731) 19 en 21.15 u.: „The knock-out cop”, a.l. Lido (Houtplein, tel. 312288) 19 en 21.30 u.: „The sea wolves”, a.l., donderdag: 14, 19 en 21 15 u.: „Het laatste ultimatum”, 12 j Luxor (Gr. Houtstr., tel. 311865) 14, 19 en 21.30 u.: „The shining”, 16 j. Roxy (KI. Houtstr., tel. 312395) 19 en 21.30 u.: „Being there”, a.l. Studio (Gr. Markt, tel. 310033) 20 u.: „Vrou wenstad”, 16 j., donderdag: 19 en 21.30 u.: „Rab bi Abraham in het wilde westen” a.l. Cinema Quirinus Internationaal (L. Veerstr., tel. 326145) 19, 20.30 en 22 u.: „Bangkok connecti on”, 16 j„ donderdag: 14, 15.30, 19, 20.30 en 22 u.: „Jong en wellustig Filmschuur (Smedestr., tel. 312439) Vandaag en morgen 21 u.: „Hongaarse rhapsodie”.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 9