Onzekerheid over hoofdvestiging in Heemskerk College wil uitkering gelijktrekken CDA heeft moeite RAADHUISBOUW VORDERT GESTAAG agelijks opvraagbaar. Visserijwereld nam afscheid van topman 10,43% Lange files door ongeval op Rijksweg met verhoging verhuisvergoeding UI Welkom bij de ploegspecialist EE F rente en uw geld blijft veilingen beverwijk NMB NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK DGD per januari van start maar op losse schroeven Expositie in muziekschool Beverwijk I w= Caravan brandt geheel uit door kaarsvlam NMB Kapitaal markt -Renterekening Ü2Bang&Olufsen - J ploegstoffen r IliRKO BMf >4 Jr DONDERDAG DECEMBER 1 980 1 1 IJMOND 7 Onzekerheid Startbegroting (Van een onzer verslaggevers) iedereen leest de krant altijd I s 2r een emaan en e Skala n, dat u tentje Ons vakmanschap is uw vertrouwen waard. Geautoriseerd B&Odealer: De Vilder Velserduinweg 173 IJmuiden Tel. 02550-12346 kleuren kiezen en kombineren is onze hobby. WOONDECOR LEEUWENKAMP Haarlem: Afwijking 3 jaar garantie VELSEN. De CDA-fractie heeft het om principiële redenen moeilijk met de verhoging van de verhuiskostenvergoeding. Een voorstel daartoe zal 18 december behandeld worden in de raad. Stemt deze met het voorstel in dan zal de vergoeding met terugwerkende kracht tot 1 september worden verhoogd met 550 gulden tot 3000 gulden. *Uw geld blijft dagelijks opvraagbaar. Over de opgenomen bedragen berekent de ”.'.13 een geleidelijk afnemende retourrente. Folder met uitge breide informatie bij elk NMB kantoor ver krijgbaar. De NMB denkt met u mee. worden. UW GORDIJNEN gratis genaaid sappees NMB T'Xe NMB Kapitaal- i. JL' markt - Rentereke ning geeft een rente die' een half procent boven het gemiddelde rende ment op aflosbare Ne derlandse staatslenin- gen ligt. Een hoog ren- I dement dus. tig» SF- (Van onze IJmond-redactie) nt dat id doenr (Van een onzer verslaggeefsters) (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) Rente voor de maand aeccmbcr. Een inrichtingsplan, waarin afgelijnd de (Van een medewerker) rdelen... sn wat (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In Huize Westerhout, onderkomen van de Stedelijke Muziek school Beverwijk, is van 12 tot 19 decem ber een expositie ingericht van tekenin gen van Jan van der Schoor. De tentoon stelling wordt vrijdagavond om 20 uur muzikaal ingeluid door het klarinet en semble van de muziekschool. een voorloper van de districtsgezond- heidsdienst. Voor de hoofdvestiging zou men tot 1985 gebruik kunnen maken van het oude zie kenhuis, dat in dat jaar moet worden gesloopt. Ondertussen zou men dan uit kunnen kijken naar een ander gebouw voor de definitieve hoofdvestiging. BEVERWIJK. De noteringen van de Beverwijkse veiling waren woensdag als volgt. Bekend is wel reservering van een fors aantal parkeerruimten direct bij het toe komstige „huis der gemeente”. Het raad huisterrein is onderdeel van het eerder dit jaar vastgestelde centrumplan voor Heemskerk. Achter de nieuwbouw aan de Bachstraat (richting Kerklaan) blijven de (nood)gebouwen van het vroegere St. Jozef Ziekenhuis tot 1985 gehandhaafd. men dat de caravan volledig werd ver nield. Uit een flatbox aan de Beneluxlaan in Heemskerk is dinsdagnacht een stereo- installatie met vier bijbehorende geluids boxen gestolen. De waarde daarvan be droeg 1200 gulden. Bloemen: anjers 30-70, trosanjers 115- 200, Israëlische anjers 15-30, chrysanten 200-350, per stuk 40-60, freesia 20-35, nar cissen 16-22, nerinen 30-70, babyroos 10- 35, tulpen 30-40. nsl BEVERWIJK. Woensdagnacht brandd? een caravan op een parkeerter rein aan de Kuikensweg in Beverwijk geheel uit. De caravan werd bewoond door een 24- jarige Heemskerker. Een trui vatte vlam, toen dit kledingstuk in aanraking kwam met een brandende kaars. De brandweer bluste de brand, maar kon niet voorko- O) <p U bent van harte welkom bij Rivièradreef 49, Winkelcentrum Schalkwijk tel.: 023 - 334996 Beverwijk: Breestraat 34 tel.: 02510 - 29690 voor zowel één keer als twee keer verhui zen uit te keren. Het is dan redelijk om die korting van 550 gulden voor één keer verhuizen weer in te voeren. Dat is voor ons het principiële punt,” aldus Van der Werff. Of die verhoging er komt wordt' door Maarten Hoek, voorzitter van het wijkco- mité „Zeeheldenbuurt” betwijfeld. In die buurt is momenteel een renovatieproject in uitvoer. Al in juni van dit jaar zond het comité, in het kader van een landelijke actie, een brief naar de gemeenteraad van Velsen, waarin werd gewezen op de té lage verhuisvergoeding, die sedert 1975 niet meer werd aangepast. Daarop werd een telegram naar de minister van volks huisvesting gestuurd. Deze ging verge- zedld met een adhesiebetuiging van de Velsense raad. In dat telegram pleitte het wijkcomité, evenals comités in andere ste den van ons land, voor een verhoging naar 5000 gulden. Een redelijke vergoeding daar een reële berekening heeft uitgewe zen dat de verhuiskosten, bij twee keer verhuizen, zeker 5700 gulden bedragen,” aldus Maarten Hoek. Volgens hem zal de voorgestelde verhoging in Den Haag de nodige voeten in de aarde hebben. Blijkt optrekken van de vergoeding niet moge lijk dan zal het landelijk actiecomité mo gelijk wat water in de wijn doen en met een voorstel komen voor een verhoging tot 4000 gulden voor één keer en 5000 gulden voor twee keer verhuizen. - (y»' (ADVERTENTIE) De voorzitter van de DGD, de Velsense wethouder J. W. Meijer, moest dit woens dagmiddag staande de vergadering mee delen aan de leden van het algemeen bestuur dat is samengesteld uit raadsle den van de in de dienst deelnemende gemeenten. Dat zijn Velsen, Beverwijk, Heemskerk, Castricum en Uitgeest. De dienst moet per 1 januari aanstaan- I de na moeizame jaren van overleg van I start gaan. De hoofdvestiging zou voorlo- |r pig in het voormalige ziekenhuis komen. II Velsen krijgt een dépendance in de ruimte die nu nog ter beschikking staat van de GG en GD aan de Spaarnestraat. Die gemeentelijke dienst is te beschouwen als Nu het Centraal Orgaan Ziekenhuista rieven een spaak in het wiel heeft gesto ken zal eerst nog worden getracht die instantie via overleg tot andere gedachten te brengen. Dat overleg moet worden ge voerd door het bestuur van het St. Jozef Ziekenhuis met ondersteuning van het dagelijks bestuur van de DGD. Met de feest- en vakantiedagen voor de deur ver wacht voorzitter Meijer dat dit overleg toch nog wel tijd zal vergen tot half janua ri, terwijl er absoluut geen zekerheid be staat over de al of niet positieve afloop. Daarbij begint nu ook in het achter hoofd te spelen, dat het gaat om een tijdelijke vestiging tot 1985 en de gedachte begint de kop op te steken, of men nu maar niet meteen zou moeten zoeken naar een definitieve hoofdvesti gingsplaats voor de DGD. In een eerder stadium is al besloten, dat deze in elk geval moet worden gevestigd aan de noordkant van het Noordzeekanaal, om dat daar veruit het grootste deel van de bevolking is gevestigd dat gebruik moet maken van de diemsten van de DGD. Voor Velsen kan worden volstaan met een dependance. Ter overbrugging zou die dependance (de ruimte van de per 1 janu ari op te heffen Velsense GG en GD aan de Spaarnestraat) dan nog als hoofdvesti ging dienst kunnen doen. Het algemeen bestuur keurde woens dagmiddag het voorstel tot inrichting en verbouwing van de voormalige kinderaf deling in het voormalige Heemskerkse ziekenhuis goed, alsof er niets aan de hand was. Mocht het COZ toch nog tot andere gedachten komen, dan kan de ver huizing en de inrichting snel worden gere geld, want dan behoeft het omvangrijke algemene bestuur niet eerst weer bij el kaar te komen. Het dagelijks bestuur kan dan alsnog snel maatregelen nemen. De Heemskerkse afgevaardigde F. Per- quin vestigde woensdagmiddag de aan dacht op het feit dat er sprake is van een afwijking van dat artikel 35. Hij kon wel akkoord gaan met de startbegroting, maar maakte bezwaar tegen de toelich ting daarop voor zover die betrekking had op de afwijkende toepassing van artikel 35. Wethouder Meijer wuifde dat bezwaar weg met de toezegging dat over de inter pretatie van dat artikel in het volgende jaar nog wel kan worden gesproken en dan op basis van de meer concrete jaarre kening en niet van de startbegroting, die niet gebaseerd kon zijn op ervaringscij fers. De startbegroting stoelt hoofdzake lijk op cijfers van de Velsense GG en GD en de eerder in de voorbereidingsproce dure gemaakte afspraken. De heer Perquin kon met die toezegging wel akkoord gaan, waarmee hij een voor behoud ten aanzien van de interpretatie van artikel 35 maakte. Voor mevrouw Salverda als Beverwijks afgevaardigde was dat achter een onverteerbare zaak. Naar haar mening zet men de hele DGD op loss schroeven als men de discussie over zo’n basisartikel 35 van de gemeen schappelijke regeling uitstelt tot de DGD al lang en breed draait en het moeilijk wordt zaken nog terug te draaien. Zij kreeg darin onvoldoende bijval, maar eis te zelf uitdrukkelijk aantekening van haar tegenstem. De grote meerderheid van het algemeen bestuur liet zich onder de druk van de tijd vooral leiden door de gedachte, dat _de DGD hoe dan ook per 1 januari van begrotingen te beschermen door onaange- start moet kunnen gaan. De Deense wrmgerare ran beeld en getuid Amsterdamse bouwonderneming MACO-Bouw bv vordert aan de Bach straat verrassend snel met de bouw van het nieuwe Heemskerkse raadhuis. Het werkschema kon sinds het slaan van de eerste paal in januari exact worden ge volgd. Oplevering van de „kale” bouw kan volgend jaar februari tegemoet wor den gezien. Het Heemskerkse ambtena renkorps hoopt in de nazomer van 1981 de nieuwbouw te kunnen betrekken. Aan de orde is op dit moment inrich- name financiële verrassingen, veroor zaakt door de DGD, uit te sluiten. De begrafenis werd voorafgegaan door een speciale dienst in de kerk van St. Antonius Abt. Honderden volgden de baar met het stoffelijk overschot naar de laatste rustplaats van de overledene. Na een korte plechtigheid rond de groeve die werd bedolven onder de vele bloemstuk ken, sprak een zoon van de heer Boel- grens groen-bestrating, is vooralsnog niet beschikbaar. IJMOND. Het algemeen bestuur van de Districts Gezondheidsdienst Midden-Kennemerland heeft woens dagmiddag tijdens een openbare ver gadering in het Beverwijkse Stads kantoor het voorstel tot het verbou wen van de voormalige kinderafde ling van het oude Sint Jozefzieken- huis in Heemskerk tot tijdelijke hoofdvestiging van de dienst goedge keurd met de daarvoor benodigde kredieten voor inrichting, verbou wing en verhuizing. Zeer onzeker is echter geworden of dit besluit kan worden uitgevoerd. Het Centraal Orgaan Ziekenhuista rieven (COZ) heeft namelijk op het laatste moment aan het bestuur van het St. Jozefziekenhuis laten weten niet akkoord te gaan met verhuur van de voormalige kinderafdeling aan de DGD. Op de rooms katholieke begraafplaats aan de Kerkhoflaan in Den Haag is woensdagmiddag het stoffelijk overschot ter aarde besteld van dr. H. A. H. Boel mans Kranenburg. Dat gebeurde onder grote belangstelling van familieleden, vrienden en relaties. Vertegenwoordigers van alle bestaande takken van het visse- rijwezen waren daarbij ongetwijfeld het sterkst vertegenwoordigd. Meer dan veertig jaar was dr. Boelmans Kranen burg uitermate actief in deze sector van het bedrijfsleven. De heer Boelmans Kra nenburg zou in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd bin nenkort officieel een aantal van zijn ar beidsintensieve functies hebben neerge legd. Afgelopen zaterdag kwam hij ech ter plotseling te overlijden. Bij de behandeling van dat voorstel, onlangs in de commissievergaderingen, plaatsten twee CDA-fractieleden kantte keningen bij de verhoging. Sedert 1975 krijgen bewoners die naar een duurdere huurwoning verhuizen of in verband met renovatiewerkzaamheden of sloop naar een andere woning vertrekken een bedrag uitgekeerd van 2450 gulden. Veel bejaarden maken van deze regeling gebruik. Dit bedrag, door de gemeente vastgesteld, is 550 gulden lager dan de norm die de rijksoverheid hanteert. De gemeente voerde dit verschil in om onder scheid te maken tussen één en twee keer verhuizen. Voor dat laatste wordt de ver goeding van 3000 gulden uitgekeerd. Hier van maken bewoners van huizen, die ge renoveerd worden, gebruik. Als het voorstel om de vergoeding met 550 gulden te verhogen wordt goedge keurd verdwijnt het verschil tussen de uitkering aan bewoners die twee keer verhuizen. Dat is volgens het CDA niet redelijk. „Twee keer verhuizen is altijd duurder. Dat dient ook in de vergoedin gen tot uitdrukking te komen,” verduide lijkt CDA-raadslid H. van der Werff. Hij wijst er overigens op dat zijn fractie vermoedelijk niet tegen het voorstel zal stemmen. „Die verhoging is in verband met de gestegen kosten hard nodig. Maar we verwachten dat binnen afzienbare tijd de vergoeding naar 5000 gulden gaat. Daarom willen we nu al duidelijk stellen dat het niet juist is/om die 5000 gulden Planten: begonia 165, cineraria 140-175, cyclamen 360-1200, poinsettia 200-350. Groente: andijvie 70-180, boerekool 65- 90, selderij 50-120, breekpeen 20-65, Chine se kool 65-82, knolselderij 16-82, peterselie 40-100, prei 65-95, radijs 38-40, rode kool 60, schorseneren 45-160, spinazie 265-280, sla 44-47, uien 34-68, gesneden boerekool 54-70, champignons 90-110. Aanvoer: sla 4000 stuks, andijvie 2000 kilo, prei 18.000 kilo, boerekool 400 kilo, knollen 8000 kilo, uien 24.000 kilo. Na jaren van overleg moet de DGD toch nog een beetje hals over kop van» start gaan. Woensdagmiddag werd ook de startbegroting met de verdeelsleutel van de kosten door het algemeen bestuur, dus voor de vertegenwoordigers van de deel nemende gemeenten goedgekeurd, zonder dat de gemeenteraden de kans hebben gekregen zich er over uit te spreken. Daar was geen tijd meer yoor en per 1 januari is het bestuur van de DGD wel al verant woordelijk voor uitbetaling van de sala rissen, enzovoort. Het overleg over de startbegroting heeft zich eigenlijk beperkt tot de portefeuillehouders van de verschil lende gemeenten met ondersteuning van het ambtelijke apparaat. Dat overleg heeft moeizaam tot overeenstemming ge leid, waarbij voorzitter Meijer gaf dat toe iets is afgeweken van artikel 35 van de gemeenschappelijke regeling waarin' onder meer de verdeelsleutel van de kos ten is bepaald, mede op basis van een maximaliseringsregeling. Die maximali- seringsregeling houdt simpel vertaald in, dat de DGD niet duurder mag worden dan de gemeenten bij het opstellen van de gemeenschappelijke regeling hebben af gesproken met dan enige eveneens af gesproken marges. Dat artikel 35 moet vooral dienen om de eigen gemeentelijke mans Kranenburg een woord van dank voor de vele blijken van belangstelling bij het zo plotseling verscheiden. BEVERWIJK. Het verkeer in de richting Alkmaar op Rijksweg A 9 is woensdagmiddag vanaf vijf uur bij na twee uur lang over één rijstrook geleid, als gevolg van een ongeval ter hoogte van de Beverwijkse invoeg- strook. Hierbij waren twee personen auto’s en een vrachtwagen be trokken. Op het moment dat een 43-jarige auto mobilist uit Heerhugowaard een vracht wagen inhaalde, reed een 22-jarige auto bestuurder uit Uitgeest vanaf de vlucht strook de rijbaan op. Hij raakte daarbij het voorwiel van de vrachtwagen, waar door de 24-jarige Opdamse chauffeur de macht over het stuur verloor. De vracht wagen reed vervolgens de passerende pe- sonenauto klem tegen de vangrail. Ook de vrachtwagen kwam tegen de vangrail tot stilstand. Alle drie de voertuigen werden zwaar beschadigd en werden met een kraanwagen weggesleept. Niemand raak te gewond. Eveneens op Rijksweg A 9 hield de Beverwijkse politie woensdagmorgen een spookrijder aan. Met een motorbakfiets reed een 71-jarige inwoner van Akersloot tegen de verkeersstroom in naar Alk maar. Onder politiebegeleiding is de berij der van het voertuig gekeerd en naar Beverwijk gereden. ting van het omliggende terrein (5000 vierkante meter). De gemeenteraad wordt hiervoor in de zitting van 18 de cember een krediet gevraagd van f 765.000. Het inrichtingsproject komt daarmee inclusief een eerder verstrekt voorbereidingskrediet van f35.000 op acht ton. De gehanteerde kostenraming, gebaseerd op aanlegkosten van wooner ven, is min of meer een slag in de lucht. Op de foto het moment dat de kist met het stofflijk overschot wordt toever trouwd aan de schoot der aarde. (ADVERTENTIES) in heb kleinste winkelt ie VQD UMUIDEN NW=T DE iCVKsftyp -■ Mg K -w*

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7