Haarlem-trainer Van Doorneveld: Haarlemse basketballers dicht bij degradatieplaatsen Frans Mahn weer baancoach Bittere teleurstelling voor damesteam Stars Van der Meij scoort in zaalvoetbal drie keer Succes schermer Ralph de Gier Geen pamfletten bij Terrasvogels Kleine zaken. Grote zaken. Je doet ze op het postkantoor. MUSEUM KAART s opstellingen en programma's streeksport in het kort Circuit Nijvel wordt gesloten I aan ons aan passen" Brand: „Telstar moet zich nu waarmaken” Fortuna moet zich 1 Él 1 I -1 pttpost Bestuur ligt dwars Jll SPORT 12 I De museumkaart geeft toegang tot 167 Nederlandse musea (waaronder alle rijksmusea). Verkrijgbaar bij alle postkantoren en postagentschappen. Uitslagen SI Ij ■ts K Hans Engbersen: topscorer van Fortuna met acht goals DSS kansloos 78-96 (ADVERTENTIE) ko de kv mi va is In de derde divisie behield HOC de kleine kans op de titel door Alkmaar Gu ardians in een matige wedstrijd met 62-60 terug te wijzen. Ongeslagen in deze klasse is nog steeds ONS, dat Cronjé-Shots met 69-72 aftroefde. Bij de dames zorgde De Kometen andermaal voor een goede pres tatie. Het aanmerkelijk hoger geklasseer de DSS werd kansloos met 56-32 ver- slagen. Tegen een aanzienlijk gemotiveerder spelend Sea Devils heeft Stars voor eigen publiek een even verrassende als verdien de nederlaag geleden. De ploeg van coach Bert Samson opereerde vooral in defen sief opzicht zwak. De niet agressief verde digende Stars-speelsters lieten keer op De overige zes ontmoetingen werden in winst omgezet, waarbij de zege van 5-1 op Heerenveen het meest in het oog valt. Ondanks het feit dat het momen teel als tweede geklasseerde Fortuna vijf punten achterstand op zijn ploeg heeft, ziet Haarlem-trainer Van Door neveld dan ook wel degelijk tegen de tweekamp op: „Het zal voor ons erg zwaar worden. Vooral de voorhoede van Fortuna is sterk. We krijgen te maken met twee goede buitenspelers, Zuidersma en Ruys en een spits, Eng bersen, die al acht doelpunten heeft gescoord. Daar staat echter tegenover dat het centrum van de verdediging niet zo best is. Met snelle jongens als (Van onze sportredactie) HAARLEM. Acht- a tienduizend toeschouwers zullen morgenmiddag in Sittard de topper tussen Fortuna en Haarlem volgen. Een duel, dat de spanning in de eerste divisie weer enigszins kan terugbrengen als de Limburgers ook bij deze gelegenheid op eigen veld sterk voor de dag zullen komen. Tot nu toe verspeelde Fortuna in het eigen sportpark De Baandert alleen een punt aan SW. Een tweede verrassing bij de dames viel in Oud-Beijerland te noteren, waar Delta Lloyd de huidige landskampioen het nog ongeslagen BOB met 64-75 versloeg. De Amsterdamse dames kwamen door deze winst weer op gelijke hoogte met het door blessures geplaagde BOB. Een vraagteken staat nog achter de naam van Pfennings, die tijdens de training zijn knie heeft verdraaid. Fortuna zal morgenmiddag worden gecoached door hulptrainer Willy Quadackers, die het werk waarneemt van de geschorste Frans Körver. (Van onze schermmedewerker) AMSTELVEEN. Tijdens een door de schermvereniging van de KLM georgani seerde floretwedstrijd heeft de Haar lemmer Ralph de Gier zijn eerste titel behaald door in de finale ongeslagen te bli.ven. Zi.n directe belager Raymond Manders, die met een zeer lage stelling al paniek zaaide in de voorronden, verloor in de beslissende partij met 4-2 van de stoïcijns schermende Haarlemmer. In een wedstrijd met veel balverlies ontliepen beide ploegen elkaar weinig. Bepaald zwak waren de eerste tien minu ten van de tweede helft. Moeilijk konden beide aanvallen in die periode de basket vinden. In de slotfase vergoedde de span ning echter veel. HOC, dat een 43-36 voor sprong zelfs geheel verspeelde, moest ten slotte nog hard vechten voor de winst. Dankzij Joep van Deudekom kon de ploeg van Hans Booden toch nog winnend door de finish gaan. HOC-Alkmaar Guardians 62-60 (rust 32-29). Topscorers HOC: Franck Wessels (12-3), Joep van Deudekom (4-9). Velden/Schoen, Van Keuk/Ketelaars, De Vrie/Van Lent, Hogervorst/Van Os- (Van een medewerker) HAARLEM. Na twee gelijke spelen en een nederlaag is Score Advertising in de interregionale zaalvoetbalcompetitie weer eens tot een overwinning gekomen. In de Kennemer sporthal het met 5-4 de meerdere van het Amsterdamse Seur de Jordaan. Drie van de Haarlemse goals kwamen op naam van Jos van der Meij. (Van onze sportredactie) VELSEN. SW, dat in het vorig seizoen een ondergeschikte rol ver tolkte in de eerste divisie, maar op dit moment onverwacht uitzicht heeft op de tweede periodetitel, zal morgen middag door ongeveer duizend aan hangers worden gesteund in de uit wedstrijd tegen Telstar. Tot 30 juni mogen nog vier wedstrijden op het circuit, dat meestal voor motor- en autoraces werd gebruikt, worden gehou den. De data voor die vier wedstrijden moeten dan wel binnen veertien dagen bekend worden gemaakt. Meij 4-2; Hans van Amsterdam 4-3; Jos Tromp 5-3; Hans van Amsterdam 5-4. s< ei w le sl rt P' d< TC bi di w s« si Eve and Adam StarsSea Devils 60-61 (rust 34-35). Topscoorsters Stars: Marjo- lijn Drijver (10-12), Sonja Kroon (10-6). Sea Devils: Nel Mohrs (12-14) en S. Pep ping (10-8). (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM. Voor DSS luidt na de nederlaag tegen Arnhemia Eagles in de basketbalcompetitie de noodklok. Vol strekt kansloos werden de Haarlemmers naar een 78-96 nederlaag gespeeld, die de ploeg dicht bij de degradatieplaatsen bracht. De Kometen-DSS 56-32 (rust 24-11). Topscoorsters De Kometen: Stien Kraay (4-14) en Bine van Zalm (14-5). DSS( Els Dekker (1-12) en Monica Friedl (2-5). Score Advertising-Seur de Jordaan 5- 4 (3-1). Score: Henk van Ingen 1-0; Jos v.d. Meij 2-0 en 3-0; Hans van Amsterdam 3-1 (penalty); Pieter Timisela 3-2; Jos v. d. be aa bt UI vo be 10 gr aa ra Stand: Delta Lloyd 10-18, BOB 9-16, Raak 9-12, Rotterdam-Zuid 10-12, Parker 8-10, Voorburg 10-10, Eve and Adam Stars 10-8, The Blue Stars 10-6, Jolly Jumpers 10-2, Sea Devils 10-2. WOERDEN (ANP). Frans Mahn, de sporttechnisch medewerker van de KNWU, zal zich in het nieuwe wieler- seizoen weer bezig houden met trai ning, coaching en begeleiding van de baanrenners. Het hoofdbestuur van de wielrenunie heeft namelijk besloten de overeenkomsten met de deeltrai- ners Peter Nieuwenhuis en Jan Jan sen niet te verlengen. If er ju ki G W II Is K ei N gi di ei o] Ir vt hi la h si B ei z< rr al N ti tei m: vo (B H< ch vo sc TC B Si (S 0- w (F (S G je DSS-Arnhemia Eagles 78-96 (rust 29- 42). Topscorers DSS: Cees Rozemeijer (8- 11) e Rutte (2-22). Slechts in de beginfase van dit niet onaantrekkelijke duel heeft DSS het spel kunnen dicteren. Fataal voor de Haar lemmers waren echter de drie slotminu ten van de eerste helft, waarin de gasten de thuisclub naar een bij nader inzien niet meer te overbruggen achterstand speel den. Als ploeg bewees Arnhemia Eagles in die fase over een grotere eenheid te be schikken. Bijna moeiteloos werd de DSS- defensie uitéén gespeeld. En mochten de gasten nog eens een keer missen, dan was daar de volledige wedstrijd de ijzersterke rebound. Na de basketverwisseling kreeg DSS geen kans meer terug te komen. De fel op de bal zittende bezoekers hielden DSS ver van de basket, terwijl het soepele aanvalsspel de Haarlemse defensie voor te grote problemen stelde. Vooral de Arn hemse pivot Kuiper was een voortdurend gevaar. Zijn aanvalsdrift deed de gasten uiteindelijk gemakkelijk en verdiend ze gevieren. In dit duel, waarin beide ploegen om beurten aan de leiding gingen, had Stars tot twintig seconden voor het einde de winst voor het grijpen. Voldoende had de thuisclub aan de door Roos Hellingman verkregen voorsprong echter niet. Luttele seconden voor het laatste fluitsignaal van de arbiters strafte Sea Devils het gebrek aan inzet bij de thuisclub af door de beslissende treffer te laten aantekenen. In de afdeling floret elektrisch wist An gela Burke uit Bloemendaal zich voor de finale te plaatsen. Het toeval wilde dat maar liefst drie florettisten, onder wie Burke, gelijk eindigden. Vanwege tijdge brek besloot men niet te barreren, maar het gemiddelde te berekenen van ontvan gen en gegeven treffers, wat Burke een derde plaats opleverde. Volledige uitslag: floret (mechanisch): 1 Ralph de Gier (Haarlem), 2 Raymond Manders (Amstelveen), 3 Peter van Vugt (Amstelveen). Floret (elektrisch): 1 John Bouman (Am stelveen), 2 Steven Hendriks (Amstel veen), 3 Angela Burke (Bloemendaal). De uitslagen van de eerste teams in de— Haarlemse zaalvoetbalcompetitie waren: Beverwijk: hoofdklas: Wilms Floet- Blauw Wit ’80 1-4; derde klas A: Jan Bosman-Lantaarn 5-3. Umuiden (Oost): interregionaal: IJmond ’73-Zekveld Sport 4-3; derde klas A: De Fles-IJmond ’78 2-2; Cosmos-Castricum G. 7-2. Hillegom: da mes tweede klas: Plumbers-Vermeer G&W 16-0; Rob Slob-Parapack 1-0; Zand- voort Noord-Jong DSC 0-8; Centrum 111- Jagtlust 5-1; Castricum G.-Jan Bosman 5- 0. Heemskerk (Dr. Prinsenhal): derde klas B: De Bever-Gritstraal 4-3; derde klas C: Sminia TKS-Stravers 4-2. Wijk aan Zee: vierde klas A: Chris de Goede H.-Never Down 4-6; Noordermeer S.-Marel 4-4; vier de klas B: Breed S.-SC Jaso 5-5. Haarlem (Kennemer sporthal): interregionaal: Sco re Adv.-Seur de Jordaan 5-4; tweede klas C: RCH-Kennemerland 2-4; vierde klas C: Damiate-J. Bluys 1-2; vierde klas D: Chen Tong Kong-Carpe Diem 2-1; Centrum 111- THB 6-4. Haarlem (Beijneshal): tweede klas C: Ripperda-’t Hoekje 1-3; Spaarne- vogels-HBC 3-2. Hillegom: hoofdklas: Rinko-Pressofoon 3-12; eerste klas C: Concordia-Sporthuis H. 3-6; tweede klas E: De Hooge-Bersee 3-3; derde klas I: De Klos-Vrouwentroost 3-1. De Hongaarse trainer Popovics is er in geslaagd om zijn team nieuw leven in te blazen en beschouwt de eerste plaats in de tweede periodestand be paald niet als een uitschieter: „Dit team heeft heel wat moeilijkheden. Ik streef altijd naar de top en die dacht ik met deze ploeg wel te kunnen halen”, aldus Popovics, die in Velsen overigens de voor één wedstrijd geschorste Derks moet missen. Bovendien is het de vraag of Popovics kan rekenen op de steun van Wamaar, Zoetmulder en Kiebert, die gisteren alle drie nog fit waren. De opstelling van Telstar kon giste ren wel worden prijsgegeven. Trainer Joop Brand over de ontmoeting: „We zullen in de komende wedstrijden moe ten aantonen dat dit Telstar nog wel degelijk leeft en toekomst heeft en steun verdient van de gemeenteraad”. Voor SW is het de laatste wedstrijd in de derde periode, waarin het één punt meer heeft dan VW, dat één keer minder in actie is geweest. Den Bosch heeft drie punten minder dan SW, maar heeft pas 5 maal gespeeld. Nieuwenhuis had in het afgelopen seizoen de verantwoording voor de achtervolgers, Jansen voor de sprin ters. Ten opzichte van de stayers, die on der de hoede stonden van Cees Stam, is nog geen beslissing genomen. Zeker is wel dat Mahn geen directe bemoeienis met de stayerij zal hebben. Voor de stayers zal een aparte trainer worden benoemd. Het tot voor enkele weken aan de staart van de tweede divisie bengelende De Ko meten heeft gisteravond in de Kennemer sporthal de opmars naar een veilige plaats in de middenmoot voortgezet. Van het begin tot het einde dicteerde De Kometen in de derby tegen het veel hoger geplaat ste DSS het spel. Een hoofdrol bij de thuisclub was weggelegd voor de routi niers Stien Kraay en Bine van Zalm, die beiden met hun inbreng de gehele DSS- aanval aftroefden. DSS, dat vlak voor de rust op achterstand werd gezet, kwam er ook na de basketverwisseling niet meer aan te pas. Met Hong Kong Zandvoort staat Score A. nu op een gedeelde derde plaats met twee punten minder dan de beide koplo pers Carillon Boys en Eurotex. keer gaten in de defensie vallen. De gasten profiteerden hiervan, vooral in de re boundduels onder de borden waarin de thuisclub volledig de baas waren. Aan Haarlemse zijde werd Annemiek Bouma, die wellicht in deze reboundduels voor wat meer evenwicht had kunnen zorgen, node gemist. Een sterker spelend Score A. nam een 3- 0 voorsprong tegen Seur de Jordaan, dat door een strafschop nog voor de doelwis- seling wist tegen te scoren: 3-1. In de tweede helft kreeg het scoreverloop een wisselend karakter. Score A. wist de Am sterdammers echter steeds een slag voor te blijven. De Haarlemmers kregen kan sen op een grotere zege dan 5-4, maar zij hadden met de afwerking geen geluk. De stand: Carillon Boys 12-18; Eurotex 12-18; Score Adv. 12-16; Hong Kong Z. 12- 16; Zekveld Sport 12-15; Seur de Jordaan 12-13; Graetz 12-12; AORC la Bouteille 12- 11; Brandweer 12-10; Roeland J. 12-8; IJ mond ’73 12-5; Blauw Wit 12-2. De finale van het Nederlands kam pioenschap koppelkoers wordt mor gen in het sportpaleis Ahoy’ te Rotter dam gehouden. Na de kwalificaties hebben zich twaalf koppels geplaatst voor de eindstrijd. De rit gaat over vijftig kilometer. Aan de start komen: Grootzwagers/Geserick, Buskop/Ro- zenburg, Van Asten/De Jong, Van Tol/ Huveneers, Hellemons/Vrolijk, Van de Het programma voor de Haarlemse zaalvoetbalcompetitie ziet er voor de ko mende week als volgt uit: maandag (Be verwijk): Carillon Boys-IJmond’73 (20.35 uur); woensdag: Amstelveen (Bankras hal): Brandweer-Score Advertising (21.00 uur); donderdag: Hillegom (Treslonghal): Hong Kong Zandvoort-Roeland J. (20.45 uur); vrijdag: Uithoorn (De Scheg): Euro- tex-Graetz (21.00 uur); Aalsmeer (Bloem- hofhal): Zekveld Sport-AORC la Bouteille (21.00 uur); Amsterdam (Hal 1): Seur de Jordaan-Blauw Wit (21.00 uur). SUOMI organiseert morgen de eerste strandloop van het seizoen. De start is bij de Zuidpier van IJmuiden om 11 uur. De afstanden zijn: 5, 10 en 15 kilometer. Bij de heren lijkt Delta Lloyd zich volle dig hersteld te hebben van een zwakke periode. In Dordrecht moest Frisol-R op nieuw zijn meerdere in de Amsterdamse ploeg erkennen. Voor Frisol betekende de 84-85 nederlaag dat de play-off-kansen een gevoelige knauw kregen. (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM. Voor de dames van Eve and Adam Stars is het treffen met de nog puntloze debutant Sea Devils in de bas- ketbal-eredivisie op een bittere teleur stelling uitgelopen. De Castricumse for matie, die zich in de nieuwe omgeving in feite al verzoend had met louter nederla gen, zorgde gisteravond voor een verras sende 60-61 overwinning. SANTPOORT. Het bestuur van Ter rasvogels heeft besloten geen toestem ming te verlenen tot het uitdelen van;;' pamfletten op zijn complex zoals een ac-^ tiecomité binnen de vereniging tegen deel-r I'. name van het Nederlands elftal aan het mini-WK in Uruguay had aangekondigd. Het plan was dit te doen vóór de thuiswed- 7* strijd zondag van het eerste elftal. De..: besturen van de vereniging wier eerste elftallen in de zondagcompetitie met Ter- rasvogels zitten zijn van dit besluit op de 1. hoogte gebracht, evenals Velsen. NUVEL (ANP). Het circuit in hetJ Belgische Nijvel wordt met ingang van 1 juli van het komende jaar gesloten. Dit is: gisteren bij koninklijk besluit bekend -■ gemaakt. Hendriks en Gullit moeten we langs die achterhoede kunnen komen. Of we zul len verdedigen? Dat zal alleen gebeu ren als de tegenstander aan de bal is. Voor het overige zal Fortuna zich maar aan ons moeten aanpassen”. Haarlem, dat vanmiddag zijn intrek zal nemen in een hotel in Bom, kan op volle sterkte aantreden. Fortuna mist daarentegen Rob Hutting, wiens naam op de topscorerslijst prijkt met zes doelpunten. Hutting, die twee weken geleden zijn arm brak, heeft weliswaar deze week met een manchet om de arm de training hervat, maar zal tegen Haarlem nog ontbreken. Voorts is ook tweede doelman Bram Geilman absent. Geihnan, die afgelo pen zondag aan een auto-ongeluk in Rotterdam een paar gebroken ribben overhield, ligt momenteel in het Clara- ziekenhuis in Rotterdam. Frans Mahn: terug in nieuwe seizoen als baancoaci sum, Moens/De Maesschalk, Sluimer/ Grootegoed en Slot/Harren. Marie-Therese Nadig uit Zwitserland (foto) heeft in Piancavallo de afdaling, meetellend voor het klassement om de wereldbeker, ge wonnen. Na zes wedstrijden om de wereldbe ker (combinatie) leidt Nadig met 136 punten uit een maximum 150. Ook in het klassement voor de wereldbeker (afdaling) in Nadig eerste. (Van onze sportredactie) HAARLEM. De opstellingen van Haarlem, tegenstander Fortuna, Tel star en AZ’67 (vanavond thuis in actie tegen Roda) luiden als volgt: Haarlem: Metgod; Masefield, Haar, Huyg, Van Leen; Van den Ban, Kleton, Balm; Hendriks, Gullit, Leysner. Fortuna (vermoedelijk): Hanssen; Maessen, Pfennings, Van den Berg, Schrijnemakers; Van Well, Van de Ven, Bux; Zuidersma, Engbersen en Ruys. Telstar: Nederburgh; Verschoor, Kuut, Van Oorschot, Breevoort; Van Seggelen, Reuser, Boot; Buma, Van der Meer, Kramer. SW: De opstelling zal pas morgen bekend worden gemaakt. AZ’67: Treytel; Reijnders, Metgod, Spelbos, Hovenkamp; Peters, Arntz, Nygaard, Jonker; Tol, Kist. Programma Eredivisie Vandaag: AZ-Roda JC, PEC-Go Ahead Eagles, MW-Feyenoord, mor gen: Excelsior-PSV, Groningen-NAC, Den Haag-Wageningen, NEC-Utrecht, Ajax-Willem II, Sparta-Twente. Eerste divisie Vandaag: Den Bosch-Veendam; morgen: DS’79-Heracles, Cambuur- Amsterdam, Fortuna-Haarlem, Vlaar- dingen-De Graafschap, Amersfoort- Volendam, Vitesee-VVV, Telstar-SW, Eindhoven-Heerenveen.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 12