Jongens van Bato vijfde in titelstrijd kunststoten I I Lions zakt steeds dieper weg Stars zal Verstrekkend 2 verlies BOC KEN-AM-JU STELT MET Standen in VIERDE PLAATS TELEUR Henk Kuyt ereklasser play-offs niet halen ere-divisie Jos Niesten in schaatsmarathon op tweede plaats Slingerland wint (Roelofarendsveen) op 1.29; 6. M. Schalkers (Noordwjjk) op 1.48; 7. R. van Trigt (Hillegom) op 2.18; 8. J. Los op 1 ronde; 9. H. Maat, 10. W. van Meer (allen Leiden). I F z E F 4 15 DECEMBER MAAND AG 18 1980 Verlies van Den Bosch sportief b; T ki D et IX W (Van onze tummedewerker) (Van onze blijartmedewerker) Jos Niesten: strijdlustigste rijder. ir Eric Stecher: naar Polen. ie van Gennip heeft in Inzell voorlopig Akrides zet ook Ymir van zich af (Van onze basketbalmedewerker) Jean Pierre van Deursen Op dat moment begreep Akrides dat alleen met geconcentreerd verdedigen er ger voorkomen kon worden. Duidelijk be wees Akrides in die slotfase dat het veel sterker was dan de gasten. Pas bij 71-55 kon Ymir weer tegenscoren. Verdiend hield Akrides de zege met 79-62 vast. In de zuidelijke eerste divisie maakte Hoofddorp geen tevergeefse reis nhar Boxtel. Na een aantrekkelijk duel verloor de thuisclub met 93-100. Henk Kuyt: bemoedigend resultaat. Van Oosterhout tot grote hoogte zou uitgroeien. Na 32 groepen was zijn score 281 punten en toen bleef alleen de vraag over wie van de achtervolgers de tweede plaats voor zich zou opeisen: De Jager met 232 punten, Jean Bessems met 220 of Willy Stokkers met 214 punten. Deze zou dan n.l. het recht verwerven tot deelname aan het Europees kampioen schap in Apeldoorn van 22 tot en met 25 januari. Bij het ingaan van de laatste twee groepen 37 en 38 bleven alleen De Jager en Bessems over met respectievelijk 260 en 252 punten. Na een hard gevecht om de in groep 37 te behalen twaalf punten kwamen de twee concurrenten niet ver der dan 264 punten rond. Groep 38 gaf een dubbele nul waarna De Jager omdat hij minder pogingen nodig had gehad, voor eenzelfde resultaat, zich de gelukki ge mocht noemen. Dat er in deze finale sterk gescoord is bleek uit het feit dat niet minder dan vier deelnemers promo veerden naar de ereklasse, n.l. Henk Kuyt, Jaap Klinkhamer, Willy Stokkers en Jan Brunnekreef. met een royaal voordeel al het eerste winstpunt tegen Ben Ramshorst. (Van onze bridgemedewerker) BLOEMENDAAL. Het eerste viertal van BOC dat uitkomt in groep vier van de landelijke promotieklasse bridge, heeft zich van de nederlaag tegen Sleu tels niet kunnen herstellen en moest in eigen huis ook de eer aan De Brug laten. De Katwijkse formatie won met 14-6, waardoor de kleine kans die BOC nog op het kampioenschap had in rook is opge gaan. Het team heeft nu 84 punten terwijl het leidende Studiecentrum 3 met een wedstrijd minder gespeeld er steeds 97 heeft. I rie va: zw Bf ge JRC Boxtel-Hoofddorp 93-106 (rust 48- 48). Tegen het in degradatiegevaar verke rende JRC Boxtel heeft Hoofddorp een spannend duel uitgevochten, dat pas in de slotfase zijn beslissing kreeg. Behalve co ach Coen Lammerts miste Hoofddorp in Boxtel ook de zieke Niels Theil. Grote uitblinker in de Hoofddorp-formatie was opnieuw de jeugdige John Emanuels, die aan de basis van veel treffers stond. Ge vaarlijk werd het voor de ploeg van coach Theo de Cock, toen Hoofddorp drie minu ten voor het einde routinier Frank Kales verloor. De bezoekers verdedigden de in middels veroverde voordelige marge ech ter bekwaam. Stand: H1A: Noordkop 15-30, Akrides 16-28, Orca’s 14-26, ASVU 15-22, Leiden Trotters 16-20, De Germaan 15-18, BV Groningen 13-14 (-2), The Lions 15-12, Ce- leritas 14-10, Ymir 15-10, Achilles 13-8, DSS 14-8, Anguilla 15-8, Amhemia Eagles 15-8, Cangeroes 14-6, BV Zaandam 15-4. H1B: The Wolves 14-28, Werkendam 15- 26, Eindhoven 15-24, SO VB 15-24, BSW 14- 22, Hoofddorp 15-22, Goba 15-16, Sphinx 15-14, BC Paulus 15-12, Wyba 15-10, Her- togballers 15-10, BC Markt 15-8, AMVJ 15- 8, Rotterdam-Zuid 15-8, JRC Boxtel 15-6, The Jumpers 15-0. (Van onze judomedewerker) GRONINGEN. Het judoteam van Budokai Rijnmond uit Rotterdam is zaterdag in de Martinihal kampioen van Nederland geworden, door met 5-1 de ploeg van sportschool Boersma uit Amersfoort in de finale te verslaan. Olympisch medaillewinnaar Henk Nu- man wist de eer van Boersma te redden. Ken-Am-Ju uit Haarlem kwam niet ver der dan een teleurstellende vierde plaats. 1 he na pe OP stt de de tei Cl co: w pl IC d; d£ Vl n H zi m m w te di di kt cl T< (6- Gi j Mi De dy uil be To mt ko Wt ga: zal Standen: HE: Parker 22-38, Nashua 21- 34, Frisol R 22-28, Delta Lloyd 23-28, Nat. Ned. Donar 23-28, Amstelveen 23-26, Eve and Adam Stars 23-22, Punch 22-12, Ha- trans Tonego 23-10, BOB 24-0. DE: Delta Lloyd 11-20, BOB 10-16, Rot terdam-Zuid 11-14, Parker 9-12, Raak 10- 12, Eve and Adam Stars 11-10, Voorburg 11-10, Blue Stars 11-6, Jolly Jumpers 11-4, Sea Devils 11-2. 5- er Oi ke Sf sll bi de Hi oc SP I 1.01 Jan C 1.2! 1.21 X. Pl H Cobus van Dijken voor een te grote opgave zag geplaatst was het moreel sterk ondergraven. Robbert van der Geest (-86 kg) kreeg de moeilijke op dracht om te moeten winnen van Rob Geurtsen. Te zeer belust op winst be landde ook hij in een armklem. Door te laat ingrijpen van de scheidsrechter moest ook Van der Geest geblesseerd de mat verlaten. De kans op de finale was daarmee voor Ken-Am-Ju verkeken. Ook Ton van Kordeiaar en Bert in den Berken konden aan dit feit niets meer veranderen. Hoe aangeslagen de Haar lemmers na dit verlies waren bleek toen het jeugdige team van Mahorokan uit Zuid-Holland daarna nog in staat bleek Ken-Am-Ju van de derde plaats af te houden. Verrassend verliep ook de finale tus sen Budokai Rijnmond en Boersma. Ook hier moest de routine van de oude garde het tegen het enthousiasme van de opstormende jeugd afleggen. Rob Hoogendijk (-60 kg) bezorgde Rijnmond te zetten. Onder hen bevond zich ook de sterk rijdende Hans van de Putte, die in de eindsprint als tweede zou eindigen. De Santpoortenaar was na afloop duide lijk tevreden: „Ik rijd momenteel erg sterk. Ik denk dat ik volgende week mijn laatste wedstrijd bij de B-rijders rijd en dan overga naar de A-rijders”. Zaterdag waren het de jongere judo ka’s, die de dienst uitmaakten en sinds jaren in een harde, maar aantrekkelijke strijd om de medailles vochten. Dit werd nog onderstreept door de gedeelde der de plaats van sportschool Van de Pool uit Nijmegen en het team van Mahoro kan uit Maassluis. Bij de dames revancheerde Stars zich voor de onnodige nederlaag van afgelo pen donderdag tegen Sea Devils. In Ca-, stricum werd Sea Devils, dit keer overtui gend met 52-88 verslagen. Nashua-Eve and Adam Stars 97-72 (rust 53-34). Topscorers Nashua: Kirkland (22- 4), Kees Akerboom (14-6) en Dan Cramer (8-6). Stars: Rickey Lee (10-7), Johan Kos ter (4-7) en Frank Wessels (8-6). Uitslagen: Heren: 1. Pro Patria 144.25, 2. VTV 121.50. Jeugdtumers: 1. PSV 111.10. Jongens: 1. Pro Patria 172.45, 2. Olympia 169.15, 3. DOTO 168.40, 5. Bato 160.80, 11/12. Heemstede 130.20. Voor de in deze razendmoeilijke vari ant van de biljartsport betrekkelijk on ervaren Kuyt - hij heeft nauwelijks trai- ningsfaciliteiten - was het behalen van die ereklasse een uitstekend en bemoedi gend resultaat. Met een totaalscore van 179 overschreed de Vreeburg-speler de 150 punten, die de bodemgrens zijn voor het ereklasseschap, in royale zin. Hij hield Jan Brunnekreef in het eindklasse ment nog achter zich. De uiteindelijke winnaar Cees van Oosterhout ging zaterdag aanvankelijk nog schuil achter een goed van start gegane Hans de Jager, die na zestien groepen 119 punten verzameld bleek te hebben. Later op de dag echter maakte de grootste fabrikant van biljarttafels in Nederland duidelijk, dat hij met niets minder genóegen wenste te nemen dan een prolongatie van zijn kampioen schap. Na 24 groepen had Van Ooster hout zich met 195 punten onnavolgbaar aan de kop van het klassement genes teld. Gistermiddag bleek dat de vorm van Eindstand: pogingen, punten. 1. C. van Oos terhout 165, 313; 2. J. de Jager 176, 264; 3. J. Bessems 188, 264; 4. B. Velthuis 188, 257; 5. W. Stokkers 173, 255; 6. J. Klinkhamer 187, 222; 7. H. Kuyt 187, 179; 8. J. Brunnekreef 198, 164. het de Haarlemse Raceclub Excelsior de tweede rit van het clubkampioenschap cycle-cross verrijden en daarin was Rien v.d. Aa zonder meer de beste. Alleen de nieuweling Carlo Kalter wist gelijke tred met hem te houden. De uitslagen: amateurs: 1. Rien v.d. A, 2. B. Luyken, 3. F. Nijssen. Junioren; 1. W. Otte, 2. R. Leloux, 3. K.v.d. Berg. Nieuwelingen: 1. C. Kal ter, 2. E. Poel, 3. R, de Vries. Veteranen: 1. Ko van Tintelen, 2. H. van Steyn, 3. D. Caland. Bij de aspiranten zegevierde Patrick Buis. De ritten voor de jeugd werden gewonnen door Edwin Rutte (A-kl.), Remco Gieske (B-kl.) en P. de Boer (C-kl.). De deelname bij de jongens maar liefst dertien verenigingen hadden inge schreven stond in schril contrast met de belangstelling voor het toptumen onder de ouderen. Bij de heren had Pro Patria het tegen VTV Vhssingen niet al te lastig de titel te prolongeren. Met 22 punten verschil werden de Zeeuwen weggetumd. Bij de jeugdtumers had PSV Eindhoven het nog eenvoudiger. Die vereniging had helemaal geen tegenstander, zodat een score van 111.10 voldoende was voor een eerste plaats. Bij die jongens blijken de eerste aanzet ten, die reeds gegeven zijn voor een ge zondmaking van het herenturnen hun uit werking niet gemist te hebben. De uitbrei ding Van het aantal C-trainingen en het invoeren van nieuwe verplichte oefenstof hebben ertoe geleid, dat dertien vereni gingen zich inschreven, en dat er voor de toeschouwers goed tot zeer goed turnen te zien was. Scherprechter bij deze wedstrijd was voltige. Pro Patria, Olympia-Groningen en DOTO-Scherpenzeel hadden met dit onderdeel de minste moeite en eindigden als één, twee en drie. Joure en Bato voch ten om de vierde en vijfde plaats. Deze strjjd werd door de Friezen met minimaal verschil gewonnen. Het veelbelovende Tumlust-Alkmaar wist zelfs Bato nog te bedreigen, maar moest toch genoegen ne men met een zesde plaats. Heemstede kwam nog ervaring tekort en kon niet verder dan een gedeelde elfde-twaalfde plaats reiken. Ronald Luttik van Bato plaatste zich individueel als vierde. Al met al wordt het hoog tijd, dat het KNGV zich snel beraadt over een invoe- I ring van een nieuwe structuur, waarbij de scheiding wedstrijdsport-topsport kan worden opgeheven. Een sterke sectie jeugdtumen zou dan de opleiding van jeugdig talent ter hand kunnen nemen. De clubkampioenschappen maakten in elk geval duidelijk, dat van de huidige top niet veel meer te verwachten is. DEDEMSVAART. Cees van Oos terhout uit Amsterdam is in de sporthal „de Citadel” te Dedemsvaart op overtuigende wijze kampioen van Ne derland ere-klasse kunststoten gewor den. Van Oosterhout behaalde de titel voor de derde achtereenvolgende maal. De Haarlemmer Henk Kuyt, die met niet veel meer voorbereiding dan een week trainingsstage bij Van Ooster hout aan de kampioenschappen deel nam, kwalificeerde zich tijdens de wed strijden voor de ereklasse, waarin hij vervolgens zevende werd. Het is een poule van vier geplaatste Ken-Am-Ju kwam met groot gemak door de voorronden heen. Bij de daarop volgende kruiswedstrijden moest tegen het tweede team van Boersma worden aangetreden. Deze strijd werd met 4-3 door Ken-Am-Ju gewonnen. Dit duel le verde overigens een incident op. In de gewichtsklasse tot 71 kg wist Do Boers ma Edwin Domingus (Ken-Am-Ju) in' een armklem te krijgen. Nadat de scheidsrechter reeds Maté (stoppen) had geroepen en een vol punt (ippon) had geconstateerd, zette Boersma de arm klem nog eens extra aan. Het gevolg was een diskwalificatie van Do Boersma, maar een blessure voor Domingus. In de daarop volgende strijd om de finale plaats tegen het eerste team van Boers ma moest invaller Theo Verkooien de opengevallen plaats innemen. Tijdens deze ontmoeting kon Jean -Pierre van Deursen in het lichtste gewicht tegen Gerrit Ramhorst nog wel een klein voor deel scoren maar in de klasse tot 65 kg was Richard Huffenreuter Joop Koning met een been worp te slim af. Verkooien verloor hierna zoals verwacht zijn partij tegen Herman Boersma. Toen echter ook Mark Brouwer (-78 kg) zich tegen (Van onze basketbalmedewerker) DEN BOSCH. Na de resultaten van het afgelopen weekend in de basketbal- competitie heeft het er toch weer alle schijn van, dat dezelfde ploegen als vorig seizoen zullen doordringen tot de play offs. Eve and Adam Stars zal daar zeker niet bij zijn. Verraste de ploeg van Ruud Harrewijn vorige week nog Parker, tegen Nashua Den Bosch kwam de Haarlemse formatie er niet aan te pas. Geflatteerd was de 97-72 nederlaag bepaald niet. BOC (Rijnders/Groen, Toeset/Schrama) heeft het geheel aan zichzelf te wijten dat het in „Rusthoek” in Bloemendaal er niet in geslaagd is De Brug (Varkevisser/De Bruyn, Van ’t Hof/Van der Valk) met een nederlaag naar huis te sturen. Op twee spellen van voor de pauze leverde BOC onnodig 22 matchpunten in. Toeset en Schrama boden 5 ruiten dat twee down ging. In de gesloten kamer maakte Van ’t Hof en Van der Valk 3 sans atout met een upslag en dat kostte de thuisclub elf matchpunten. Daarna parkeerde Varke- visser in 4 sans atout (waarom De Bruyn op dit vraagbod niet inging werd niet duidelijk). Cees Schrama startte onder zijn klaverenheer vandaan (de achter grond daarvan begreep hij waarschijnlijk zelf niet) en tien slagen mocht de leider van het spel oprapen. Bij een uitkomst in schoppen of harten gaat het contact zon der meer down. De foute start van Schra ma kostte BOC wederom elf punten. Bij de tafelwisseling stond het BOC- viertal dik achter (8-30) en toen moesten alle zeilen bijgezet worden om te trachten de overwinning alsnog naar zich toe te trekken. Rijnders en zijn teamgenoten slaagden daarin niet ondanks het feit dat Van ’t Hof op kleinslem sans atout kans loos down ging. Toeset en Schrama gle den uit op 3 ruiten (gedubbeld kwestbaar min drié). Rijnders en Groen stelden daar 3 sans tegenover maar het spel leverde toch weer een verlies van 5 punten op. Captain Jan Rijnders had het geluk niet aan zijn zijde toen hij in samenwerking met Groen naar 4 harten ging dat door een slechte troefverdeling (boer, tien vierde op een hand) verongelukte. Aan de andere kant bood De Bruyn 3 sans atout (de sans- contracten hebben in deze wedstrijd een wel zeer belangrijke rol gespeeld) dat ge maakt werd. De eindstand wees een score aan van 45-64 (in matchpunten) na BOC met een illusie armer de bridgetafels kon verlaten. UMUIDEN. In de eerste divisie van de basketbaicompetitie gaat Akrides onverdroten voort met het verzamelen van punten. Voor Ymir was er in IJmuiden geen eer te behalen. Via een 79-62 overwinning handhaafde Akrides zich op de tweede plaats. The Lions kwam door een nieuwe nederlaag weer verder in de zorgen. In Zandvoort was Leiden Trotters met 85-102 te sterk. ALKMAAR. Jos Niesten en Hans van de Putte hebben zaterdagavond tij dens de marathonwedstrijden op de Alkmaarse kunstijsbaan De Meent voor een groot deel de strijd gemaakt bij respectievelijk de A- en de B-rijders. Beide regioschaatsers, Jos Niesten werd zelfs uitgeroepen tot strijdlustig ste rijder, onderstreepten hun goede rij den met een tweede plaats. De A-marathon werd gewonnen door Arie Eriks. De nieuwe leider in het mara- thonklassement was in de laatste ronde de snelste van een kopgroep van vier. Deze koplopers (Giling, Niesten, Eriks en Kooiman) waren halverwege de hon derd ronden lange wedstrijd het peloton ontvlucht en werden niet meer achter haald. Een poging van Dries van Wijhe daartoe mislukte. Twintig ronden lang bleef de rijder uit Oosterwolde tussen de koplopers en de hoofdmacht „hangen”. In de slotfase gaf Van Wijhe zich echter gewonnen. In de sprint van de koplo pers, aangetrokken door Giling, bleek Eriks de snelste voor Niesten, Giling en Kooiman. Bij de B-rijders viel de slag al na tien van de in totaal vijftig ronden. Na een premiesprint zette Arie Zoon, zo bleek later, de beslissende ontsnapping in. Al snel ontstond een kopgroep van vijf man. De harde wind bleek echter zijn tol te eisen, zodat ujteindelijk slechts drie rijders het peloton op een ronde wisten Broer Hans Hoogendijk vergrootte de voorsprong door Richard Huffenreuter met een prachtige links ingezette been- worp tegen de mat te zwiepen. Rijnmond kwam duidelijk in de winning mood toen ook Tom Witjes (-71 kg) zijn partij tegen Herman Boersma wist te winnen. Rik Bakker (-78 kg) maakte de overwin ning definitief door Cobus van Dijk met een beenworp terug te wijzen. De strijd was gestreden. Rob Geurtsen (-86 kg) kon ook de eer niet meer redden en gaf tegen Leo van Oosten op in een arm klem. Alleen Henk Numan (-95 kg) was in staat om met een miniem verschil Henny Pleizier de baas te blijven. Barry Oudshoorn en Joop van de Pauw Kraan hielden het in de zwaarste klasse ten slotte onbeslist. De eindstand was 5-1 in het voordeel van Rijnmond met een wedstrijdpuntentotaal van 24 tegen 3. Yvonni tijdens internationale wedstrijden drie persoonlijke records verbeterd. De Haarlemse, deel uitmakend van het keurkorps van kemploegtrainer Henk Boer en vorig weekeinde in Oost-Berlijn tijdens de Dynamocupwedstrijden, me de door misselijkheid, enigszins tegen vallend, kwam tot de volgende nieuwe toptijden: 500 meter 44.61 (was 45.0), 1000 meter: 1.33.17 (was 1.34.4) en 1500 meter 2.22.99 (was 2.23.7). Uitslag: A-rijaers: 1. Eriks, 2. Niesten, 3. Giling, 4. Kooiman, 5. Van Wijhe, 6. Portengen, 7. Pronk, 8. Van den Berg, 9. Boon, 10. Krui thof, 12. Bloedjes. B-rijders: 1. Wagemaker, 2. Van de Putte, 3. Groot; Veteranen: 1. Boes, 2. Borts, 3. Van de Hoorn, 9. Kors. Klaas Vriend heeft in Utrecht de laatste wedstrijden voor het Neder lands B-kampioenschap op zijn naam geschreven. De oud-kernploegrijder won zowel de 1500- als de 3000 meter. Zijn tijden: 2.08.8 en 4.32.1. Piet Bloedjes kwam op de 1500 meter ten val en werd negende op de 3 km: 4.48.3. Jos Niesten ontbrak op de start- lijst. De marathoncrack heeft de afgelo pen week evenals in een eerder stadium Pronk en Giling, te kennen gegeven de marathonwedstrijden voorlopig de voorrang te geven. Eric Stecher is opgenomen in de ploeg, die op 28 en 29 december in Warschau een junioren-interland zal rij den tegen Polen. Hij is daarmee de tweede Haarlemmer, die in de inter- landploeg is opgenomen, want ook Yvonne van Gennip zal in de Poolse hoofdstad aan de start verschijnen. Beide teams hebben vooral jongere Judoka’s in hun gelederen, die met een surplus aan inzet menig coryfee letter lijk omver wisten te krijgen. Het kam pioenschap ontlokte Wim Boersma van de gelijknamige Amersfoortse club de uitspraak: „De komende jaren kunnen we het wel vergeten, we komen er voor lopig niet meer aan.” Akrides-Ymir 79-62 (rust 42-30). Topsco rers: Nick Roosenstein (10-2), Marcel van der Pal (8-10), Ron Pluimert (6-6). Tegen het altijd lastige Ymir uit Leeuwarden heeft Akrides aan de openingsminuten voldoende gehad voor een beslissende 18- 6 voorsprong. Node gemist in de IJmui- dense ploeg werd niettemin Rob Meijer: een gebroken middenvoetsbeentje zal hem zeker de eerste maand buiten de wedstrijden houden. Zonder de Amerikaan Barker heeft Nashua niet meer dan tien minuten nodig gehad om van de Haarlemse ploeg weg te lopen. Tot 24-20 mocht Stars hopen in het spoor van de Bossche ploeg te kunnen blijven. Al snel werd na de eerste Haarlemse time-out duidelijk dat er dit keer geen verrassing in zat. Vooral op het vlotte Bossche combinatiespel moesten de Haar lemmers het antwoord schuldig blijven. Toen bovendien duidelijk werd dat de thuisclub over een zuiver schot beschikte en en passant ook nog de reboundduels in winst omzette, mocht het niemand verba zen dat de thuisclub halverwege ruim leidde. Na de rust zakte de wedstrijd steeds verder weg. In deze rommelige fase van de wedstrijd verdween ook het tempo uit de wedstrijd. Ver voor het einde geloofde ook coach Bill Sherridan het wel. De in de eerste helft veel te veel vrijheid krijgende Kirkland mocht plaats nemen op de spe- lersbank, terwijl de ene na de andere Bossche wissel volgde. Ook bij Nashua verdween de lijn uit het spel en werd er veel balverlies geleden. Slechts de breaks van Dan Cramer en een fraaie combinatie Akerboom-Cramer kon het publiek nog tot enthousiasme brengen. Aan Haarlemse zijde bleef het ook in de tweede helft bedroevend. Ook de Ameri kanen lieten het aan Haarlemse zijde af weten. Ruud Harrewijn: „Toen we ver trokken waren Lee en Brown te laat, maar hier in de wedstrijd kwamen ze ook steeds te laat.” Nu Stars bofte dan ook, dat Den Bosch niet zo nodig hoefte. Nu bjeeft de schade voor Stars beperkt. Voor de thuis club telde dit keer alleen het resultaat. Komende woensdag tegen Real Madrid zal men weer voluit moeten gaan. Sea Devils-Eve and Adam Stars 52-88 (rust 25-41). Topscorsters Stars: Wilma Tol (11-7), Annemiek Bouma (0-10) en Sonja Kroon (16). Het zal wel altijd een raadsel blijven waarom Stars eerder in de week van Sea Devils kon verhezen. In Castricum waren de Haarlemse speelsters oppermachtig. Opererend vanuit een man-to-man-verde- diging werd met succes het wapen van de break gehanteerd. Sea Devils, dat de ge hele wedstrijd tevergeefs zoch naar het antwoord op het Haarlemse aanvalsspel, was uiteindelijk een gewillige prooi voor het op wraak beluste Stars. Duel onder de Zandvoortse basket. John Epker (10) troeft zijn Leidse tegenstanders af in het door Lions kansloos verloren duel tegen Trotters. PATERSWOLDE. Het Nederlands clubkampioenschap turnen, afgelopen zaterdag in Paterswolde uitstekend geor ganiseerd onder auspiciën van de sectie Topsport van het KNGV, ging bij de heren tussen twee verenigingen, terwijl In de categorie jeugdtumers er niet meer dan één club ingeschreven had. Een dui delijker aanwijzing dat er iets mis is met de organisatiestructuur van het heren turnen in Nederland is nauwelijks denk baar. Alleen bij de jongens was er sprake van een echte titelstrijd. Die werd ge wonnen door het ook bij de heren supe rieure Zoetermeerse Pro Patria. De jon gens van het Haarlemse Bato eindigden als vijfde. HAARLEM. In de zevende rit van een door de Ren- en Toervereniging De Bollenstreek te houden wielerveldrit- competitie met de nabuurclubs, heeft Ni co Slingerland uit Noordwijkerhout zich onbetwist de sterkste getoond. Hij hield de voor eigen publiek crossende Lisser Herman Zuiderduin met bijna een halve minuut verschil op afstand. De uitslag: 1. N. Slingerland (Noordwijker hout), de 13 km. in 31.07; 2. H. Zuiderduin (Lisse) op 28 dec.; 3. C. v.d. Hulst (Zoeterwoude) op 45 sec.; 4. J. van Dijk (Lisse) op 1.05; 5. K. Kerkvliet Na de vlotte opening kreeg Akrides tra ditioneel te maken met een gebrek aan concentratie. Individuele acties en hen minder zuivere aanvalsopzet deden een van afstand zuiver schietend Ymir daar door toch gevaarlijk blijven. Hoewel de gasten één van hun belangrijkste basis spelers al in de eerste helft uit het veld gezonden zagen, greep men na de rust toch de geboden kansen aan om tot 60-55 terug te komen. In het algemeen klassement gaat Zui derduin na zeven onderdelen met 63 pun ten aan de leiding. Tweede is Van der Hulst met 52 punten en derde Jan van Dijk met 51 punten. Op een parcours in de Waarderpolder

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 18