Groepstentoonstelling met zeven deelnemers Velsen betrekt milieu-aspect bij waardering bomenbestand Vrouwenbond in het zilver R Afwisselende expositie Heemskerkse kunstenaars Veel belangstelling voor traditionele jazzmuziek lU/o Burgemeester Bergisch Gladbach op receptie Pastoorswisseling in Jozefparochie 25 jaar Velser Sport Stichting Beverwijkse politie hield drankcontrole Concert Big Band Beverwijkse Muziekschool en Crea Jazz Workshop Vergadering van ASCA in De Jansheeren F* I I 7 MAANDAG 1 5 DECEMBER 1980 IJMOND De dit me De Amro Giro Extra Rekening. Gemakkelijk sparen: u hoeft er niet voor naar de bank. Storten en opnemen doet u via uw betaal- of girorekening, ook als deze niet bij de Amro Bank loopt. Uw geld blijft direct opvraagbaar. Alleen over opgenomen bedragen betaalt u 2% opnamekosten. De extra hoge rente kunt u vrij opnemen. Die rente is nu. De Amro Vaste Looptijd Rekeningen. Het hoogste rendement voor uw spaargeld bij de Amro Bank. Beleg uw geld voor 2,3,4,5 of 6 jaar. Geen bijkomende kosten. Vaste hoge rente voor de gehele looptijd. Uiteraard geldt: hoe langer uw geld vaststaat, hoe hoger uw gegarandeerde rente. Voor 2 jaar 8%%, voor 5 en 6 jaar. M (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Voor de ze vende maal sinds haar officiële oprichting in 1973 heeft de Stich ting Culturele Groep Heemskerk (CGH) een tentoonstelling van werk van Heemskerkse kunste naars ingericht in het gemeente lijk expositiegebouw aan de Con- stantijn Huygensstraat. groepstentoonstelling werd weekeinde geopend door vrouw A. C. Kok-Bührs, echtge note van de burgemeester van Heemskerk. IJMUIDEN. Veel belangstel ling bestond er voor het concert dat het Jazzhuis Velsen zondag middag georganiseerd had in het Witte Tejater te IJmuiden en dat hoofdzakelijk gewijd was aan de traditionale jazzmuziek. h. L’* a (Van een onzer verslaggeefsters) De gratis toegankelijke expositie is tot De Big Band van de Muziekschool Beverwijk aan het werk onder inspirerende leiding van dirigent Frank Grasso. (ADVERTENTIE) Hoge rente! 8%% amro bank G. D. Koning R7I tal geproduceerde decibels de muzikali teit nogal eens overschaduwt. De uit achttien man bestaande Big Band van de Beverwijkse Muziekschool nam, onder leiding van de Amerikaanse jazzmusicus Frank Grasso, het eerste deel van het programma voor zijn rekening. Grasso, die de gewoonte heeft vier maten og nog meer vooraf te geven, heeft met deze twee jaar bestaande formatie reeds veel bereikt en beschikt in alle sekties over instrumentalisten die een solo voor hun rekening kunnen en durven nemen. Zijn inspirerende directie zweept het in tens reagerende orkest op tot volumineu ze klankuitbarstingen waardoor het aan- bodemkwaliteit. Ook de functie van de bewuste boom of bomen als schuil- en nestelgelenheid kan in het vervolg mee spelen bij afgifte van een kapvergunning. Fraai ensemblespel viel te beluisteren in „Whats new” van Bob Haggard. Goed gesecondeerd door het orkest excelleerde de pianist met een vloeiende solo, jammer was dat de overigens goede trompettist in de slotmaten bleef steken. „Mister P.C.“ van John Caltru swingde de pan uit met goed werk van de vibrafonist en het kleine koper waaronder Frank Grasso himself, die trouwens verscheidene malen liet ho ren dat er een begenadigd trompettist in hem schuilt. Kees Heesterbeek is op de tentoonstel ling vertegenwoordigd met vier forse doe ken en twee ruimtelijke objecten, name lijk „touwverbonden stenen” en „hoekkis- ten”: objecten die hij zelf van een uitvoeri ge documentatie heeft voorzien. Ewout van Santen is de maker van een drietal fijnzinnige etsen, twee tekeningen en twee in harde kleuren gepenseelde schilde- B en W constateren in het gemeenteblad bij het bewuste raadsvoorstel een aantal leemten in de wetgeving die met name Naast zijn bekende, gedetailleerd opge zette en in fraaie pasteltinten ingekleurde etsen toont Ruud van Zon ook twee eveneens op de natuur geïnspireerde pentekeningen. Gerard Strik tenslotte be nadrukt zijn technische veelzijdigheid met een bijdrage, die zowel reliëfs als schilderijen, een collage (de op de gebeur- rijen, waarin de symboliek een belang rijke rol vervult. Van Robert Smit hangen op de tentoon stelling vier inkttekeningen; knap gecon strueerd abstract werk met een (vooral in „Schaduw als fundament”) bijzondere perspectiefwerking, dat qua stijl sterk doet denken aan wat Hans Klaui liet zien tijdens de vorige maand in De Nieuwe Slof gehouden expositie van de Haagse Kunstkring. (Van een medewerker) WIJK AAN ZEE. De R.K. Vrouwenbond heeft zaterdag in café „De Zon” het 25-jarige be staan gevierd met een receptie en e,en feestavond. De receptie werd ’s middags bijgewoond door de wethouders J. Camfferman en C. Bodewes, alsmede door vele verte genwoordigers van het Wijk aan Zeeër verenigingsleven. Voorzitter Timmermans van de Velser Sport Stichting (links) ontvangt van Wethouder Meijer een enveloppe met inhoud. De VVS hield zaterdag een receptie ter gelegenheid van het vijfentwintig jarig jubileum. 12 januari 1981 te bezichtigen in het ten toonstellingsgebouw op woensdag-, zater dag- en zondagmiddagen van 14 tot 17 uur. Vijfendertig sportverenigingen en een tiental andere betrokkenen waaronder de Provinciale, Beverwijkse en Haarlemse Sportraad, het OIG en de Velser Gemeen schap zorgden voor een goed gevulde zaal. Voormalig wethouder De Boer, de heer Bremerkamp, Roosenstein, Wedemeijer en Smit ontvingen van de VSS een legpen ning vanwege de inspanningen die zij zich voor de Velser Sport Stichting getroost hebben. De burgemeester van Bergisch Glad bach, de partnerstad van Velsen, wees tijdens zijn toespraak op de goede samen werking tijdens de uitwisselingen in het verleden. In 1981 is het 25 jaar geleden dat die uitwisseling voor het eerst plaats had. VELSEN-NOORD. Ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum hield de Velser Sportstichting zaterdag in Velsen-Noord een goed bezochte receptie. Onder de sprekers bevonden zich de heer J. Meijer, wethouder van Sportzaken van de ge meente Velsen. Hij zei het als de belang rijkste zaak van de VSS te beschouwen dat de bevolking van Velsen kennis kan blijven maken met vele takken van sport. Met een reünie voor oud bestuursleden en enkele genodigden en een feestavond voor bestuursleden van de aangesloten vereni gingen werd de jubileumdag afgesloten. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De Beverwijkse politie hield zaterdagavond een drankcontrole. Zes van de 134 gecontroleerde automobi listen kregen een proces-verbaal en een rijverbod. Vrijdagnacht verleende een 20-jarige Beverwijkse automobilist geen voorrang aan een surveillancewagen van de politie. Na de aanrijding reed de autobestuurder door. Bij het kruispunt van de Beeckzang- laan en de Akerendamlaan remde hij plot seling, waardoor de politiewagen - die hem achtervolgde - achterop de personen auto reed. De Beverwijker bleek onder invloed van alcoholische drank te rijden. BEVERWIJK. Pastoor Pronk van de Jozefparochie aan de Laan der Ne derlanden heeft aan de bisschop van Haarlem te kennen gegeven, dat hij voorkeur heeft voor een kleinere paro chie. Monseigneur Zwartkruis heeft aan die wens voldaan met de benoe ming van pastoor Pronk in de parochie van de H. Johannes de Doper te West- Beemster. In de Beverwijkse vacature is voor zien door benoeming van pastor Tim mer uit Krommenie. De bond werd een kwart eeuw gele den opgericht als een afdeling van de KAV, de Katholieke Arbeiders Vrou wen. In de jaren zeventig zijn de ban den met de landelijke organisatie ver broken. Beliep het ledental in het begin maar twintig, thans zijn het honderddertig en veertien van hen zijn een kwart eeuw lid. Mevrouw Schellevis-Schram is nu ook vijfentwintig jaar bestuurslid en zij werd met bloemen gehuldigd. Pater J. den Ouden gaf op de hem eigen wijze visie op wat hij de meest geheimzinnige vereniging van Wijk aan Zee noemde. Goed stuwend gesteund door de ritme- sektie werd de bossanova „How sensitive” meeslepend uitgevoerd en door het pu bliek, dat niet karig was bijval, met een ovatie beloond. Veel indruk maakte „Summer time” van Georg Gerswhin in een knap arrangement. „Blue sett” van Toots Tielemans besloot het optreden van de Big Band, evenwel in een dusdanig arrangement dat er van het origineel niet veel te herkennen overbleef. Het officiële afscheid van pastoor Pronk is op zaterdag 27 december na de heilige mis van zeven uur ’s avonds. Pastor Timmer wordt officieel geïn stalleerd door deken A. de Weijer op zondag 4 januari tijdens de mis van elf uur ’s morgens. Daarna is er gelegen heid kennis te maken met de nieuwe pastor. Tevens wordt dan een nieuw jaarsreceptie gehouden. Een speciaal woord van dank werd gericht tot de familie De Boer van café „De Zon”, die de vereniging op velerlei wijze van dienst was en in moeilijke jaren wel eens vergat de zaalhuur te innen. De Beverwijkse wethouders kregen de geruststellende mededeling dat de Vrouwenbond niet om een sub sidie zal vragen. Voorlopig kan de ver eniging zich met eigen middelen red den. De muziekvereniging „Arion” bracht een muzikale hulde aan de jubi lerende vereniging. >1 (Van onze IJmondredactie) HEEMSKERK. In De Jansheeren aan de Kerkweg in Heemskerk vergadert maandagavond 15 december het ASCA (Adviesorgaan Sociaal Culturele Activi teiten) vanaf acht uur. Aan de orde komt het jaarwerkplan/ programma. Eveneens wordt de bekosti ging van het welzijnswerk besproken. van Santen, Robert Smit, Ruud van Zon en Gerard Strik. Paul Baars toont twee olieverfjes en een potloodtekening, humo ristisch werk vol subtiele grapjes zoals bijvoorbeeld het half zichtbare poststem pel van Heemskerk, afgebeeld op het in Chinese stijl geschilderde Ukiyo-e. De bij drage van Piet Vos bestaat uit vijf land schapjes, aangevuld met het door zijn krachtige vlakverdeling opvallende beeld van een muur. Mevrouw A. C. Kok-Bührs (rechts) in geanimeerd gesprek met Ruud van Zon, een van de exposanten. tenissen in april inspelende „compositie Beatrix”) en een sculptuur omvat. Het tweede deel van het programma kwam voor rekening van de Crea Jazz Workshop uit Amsterdam, eveneens on der leiding van Frank Grasso. Dit tien man sterke orkest voerde hoofdzakelijk bebop-composities uit, het knappe musi ceren werd met veel applaus beloond. Het Jazz-huis Velsen verdient een compliment voor het organiseren van dit concert, waarmee het de vele aanwezige jazzlief hebbers zeker aan zich verplicht heeft. De expositie omvat werk van zeven beeldende kunstenaars, te weten Paul Baars, Piet Vos, Kees Heesterbeek, Ewout voor het Velsense Bosbestand een bedrei ging inhouden. De grondeigenaar kan op dit moment slechts tot herplant worden verplicht na kaalslag al of niet gedekt door een kapvergunning. Plannen be staan voor invoering van een herplant- plicht ook als bebossing door brand, blik sem of storm verloren is gegaan. Gesignaleerd wordt verder een duidelij ke leemte in de Boswet waar het geldt de Velsense landgoederen. De parken Vel- serbeek, Kennemergaarde en ook Water land liggen volgens regels gesteld in de Boswet binnen de bebouwde kom en ko men derhalve niet in aanmerking voor de rijksbijdrageregeling voor behoud van bosbezit. Voorvesteld wordt de grens „bebouwde kom” die nu geldt voor toepassing van de Boswet zo te corrigeren dat genoemde landgoederen daarbuiten vallen. Met de voorgestelde „grenscorrectie” wordt ook het gemeentelijk duingebied buiten de be bouwde kom gebracht. Voor gemeente zowel als particuliere terreinbeheerders heeft de maatregel aantrekkelijke finan ciële consequenties door beheersbijdra gen die daarmee beschikbaar komen. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De gemeente Velsen gaat nauwere regels stellen voor houtkap op particulier terrein. Niet alleen motieven van landschaps- en dorpsschoon (visueel aspect) maar ook „andere redenen van milieubeheer” worden voortaan als wei- geringsgrond van een kapvergunning ge hanteerd. De gemeenteraad krijgt don derdag een in die zin gewijzigde kapveror- dening ter goedkeuring voorgelegd. Bij een waarde-oordeel over bedreigde I houtopstanden gaat op grond van de ge- wijzigde verordening ook meespelen de belevingswaarde vanuit natuurweten- schappelijk, cultuur-historisch en plano logisch oogpunt. Bij de afweging al of niet kappen spelen verder een rol ouderdom, situering, luchtzuiverende kwaliteiten en daarbij invloed op waterhuishouding en SS' z

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7