oude Engelmunduskerk et SPOREN GROEIPROCES Verfraaiing van Eenhoornstraat a OSTQ Feestelijke prijzen voor decoratief kerstgroen Vergaderschema raadscommissies Sfeerrijk kerstconcert in herschi/drinks Spaarpandbiljetten (5 jaar) JLVr7a°z in een vaste looptijd van 5 jaar naar 1 l.(XX),-, Pandbriefbiljetten (5 jaar) w „KERSTMIS NU” DRAAGT „Joost Nelis” de zandperser burgerlijke stand Verkeersongevallen door drankgebruik Ere-medailles voor Rode Kruis-leden Kantoor Edelstaal naar Beverwijk Plan voor drie wachthuisjes bij bushaltes ^3? Westland Utrecht Hypotheekbank (^Westland Utrecht Hypotheekbank Herstel anjeraanvoer uit Israel Traditie lusterrijk voortgezet Modieuze leren pantalons f195.- f250.- f395.- Grote sortering cocktail- en avondkleding onder meer van Fong Leng. Jeugdige oplichters lopen tegen de lamp Verhuizing van „Vogelvreugd” Diefstal rookartikelen kantine veilinggebouw 7£o. MAANEAG 22 DECEMBER 6 7 19 80 IJMOND plan ers) I BEVERWIJK en n d. Grote Houtstraat 146/ Haarlem >t re- heeft □men ■bete- n het ■t na- emer inter- e ge le op afge- i be- BEVERWIJK. Het resultaat van een improvisatie-workshop rond het thema „Kerstmis Nu” presenteerde de vanuit Wijk aan Zee opererende toneelwerkgroep Nieuw Leven zondagavond in de Evan gelisch Lutherse Kerk aan de Beverwijkse Koningsstraat. Onder leiding van Kees Hardeman bezonnen de NieuwLeven-spelers zich een weekend lang over de vraag, wat het Kerstfeest de mensheid anno 1980 nog te zeggen heeft. Uit de dramatisering van hun gedachten, gevoelens en verlangens distilleerde de groep een drie kwartier durende toneelproduktie, waarmee in één moeite door de bruikbaar heid van het sfeervol gerestaureerde kerkje voor theaterdoeleinden kon worden uitgetest. VELSEN. Onder verheugend grote belangstelling werd op zater dagavond een lerstconcert gegeven in de historische Engelmundus kerk te VelsenZuid, georganiseerd door de Stichting Theater en Muziek Velsen. Dit reeds tot traditie geworden gebeuren werd op luisterrijke wijze voortgezet, ditmaal door de samenwerking van de mezzosopraan Haija Pool en de organist Albert de Groot, die al eerder zijn medewerking verleende aan deze kerstconcerten. BEVERWIJK. woute schap 10 gul- baan aan te m een n teie- voor- igeno- eil ge- ferme- t ver- perio- nogen varen, n stéi- Groente Nieuw Leven toont resultaat improvisatie-workshop f V (ADVERTENTIE) j i p-tj tize (ADVERTENTIE) Pandbriefbiijttten, looptijd 5 jaar. 'O Het huidige rentepercentage is 10/3% (effectief rende ment ca. 10.50%). In coupures van f l.(XX),-en (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. De politie hield in het weekend vier IJmuidense kinde ren aan in de leeftijd van tien tot twaalf jaar, die in Velsen-Zuid collec teerden. Zij beweerden dat de op brengst bestemd zou zijn voor het Anjerfonds. Zij hadden een bedrag opgéhaald van 42,50 gulden. (Van een medewerker) BEVERWIJK. Aan de Beverwijkse bloemenveiling werd de afgelopen week gekenmerkt door bescheiden aanvoeren en een goede prijsvorming. Aangevoerd werden tulpenvariëteiten als Apeldoorn Sports, Tommies, Paul Richter, Lustige Witwe en Cassini’s tegen prijzen tussen 30 en 58 cent per stuk. Narcissen (Carlton, Golden Harvest en Yellow Sun) deden 20-29 cent per stuk. Anjers gingen weg voor 82 cent per stuk; trosanjers voor 375 per bos. De Israëlische aanvoer herstelde zich na een korte terugval met prijzen oplopend tot 56 cent. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Het college wil 110.000 gul den uittrekken voor verdere verfraaiing van het aan de Eenhoornstraat gelegen bureau voor culturele zaken en jeugdza ken alsmede van de Morgensterschool. Het bedrag is nodig voor het aanleggen van speelruimte bij het bureau voor cultu rele zaken en het aanbrengen van beplan ting bij de Morgensterschool. Het bedrag is nodig voor het aanleggen van speelruimte bij het bureau voor cultu rele zaken en het aanbrengen van beplan ting bij de Morgensterschool. Inmiddels is al beplanting aangebracht bij de pas in gebruik genomen bureau’s. Het gaat hier volgens het college om een noodzakelijke verbetering van de beplanting in de woon omgeving, waar omwonenden al jaren op wachten. Binnenkort zal het college de gemeenteraad een voorstel doen de gel den voor deze verbetering beschikbaar te stellen. Babyroosjes werden met een stuksprijs van 63 cent eveneens goed betaald. Fresi a’s verwisselden voor 65 cent per stuk van eigenaar. Nerinen gingen weg voor 60 tot 124 cent per stuk. Troschrysanten eindig den dicht bij vier gulden per bos. Met de kerst in zicht werd veel decoratief groen aangeboden. Hulst met bes kwam tot 13 per kilo. Kerststukjes gingen weg voor 200 tot 400 cent per stuk. Zware cyclamen kwamen midden in de week tot 13 per stuk. Poinsettia noteerde van 150 tot 420 cent per stuk. 4) 15.30, 13.30 u.: 14,19 en 19 en en 21.30 I, 19 en II. 15 u.: en 21.30 □mie en Zeerstr, i.: „The 312439) late fflr lboot- urslid lering ver lat de n van •eatie- mger k. ■Woman- 312439) iet „Een g 4, tel Carol. dein 35, e en de voor laten ir het t een intijd naakt wor- n en n be- lub. beta- an de oude ;vend uging weg- (Van een medewerker) BEVERWIJK. De volièrevereniging „Vogelvreugd” is druk bezig met de ver huizing van het tot nu toe gebruikte pand aan de Heemskerkerweg naar twee klas lokalen van een kleuterschool aan de Van Tijenstraat. Gedurende een reeks van jaren maakte de vereniging gebruik van de oude garage aan de Heemskerkerweg, waar enkele we ken geleden nog de clubtentoonstelling is gehouden. „Vogelvreugd” kan nu niet lan ger over de garage beschikken en moest dus naar vervangende ruimte zoeken voor de ruim honderddertig leden. Vorig jaar was er nog sprake van, dat de plaatselijke postduivenverrenigingen ge zamenlijk een lokaliteit toegewezen zou den krijgen aan de Hoflanderweg, maar dat plan is door de te hoge kosten van de baan. De twee leslokalen bieden nu uit komst. De bedoeling is dat ook de drum band „De Bevers” gebruik kan maken van die ruimte. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Tijdens een in eigen kring gevierde feestavond ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de boerderij „Slingermuur” als Rode Kruis-centrum, zijn enige medailles wegens trouwe dienst uitgereikt aan leden van het Rode Kruis. Voor twintig jaren trouwe dienst is de heer R. Tierolf onderscheiden. Wegens tien jaren trouwe dienst werd de ere medaille toegekend aan de dames J. van Berkom-Metselaar, A. F. van Lenthe-Ve- nema en B. M. J. Wit-Mateboer, alsmede aan de heer J. Hoogendijk. Allen zijn lid van de colonne IJmuiden-Velsen van het Rode Kruis Korps. -Herschi Sinas met zuiver m koolzuurhoudend water, AjüJ zuivere vruchtensappen en uitsluitend natuurlijke suikers zonder toevoeging van onnatuurlijke smaak- of kleurstoffen! Herschi/Drinks Hoensbroek, tel. (045) 21 17 77 321155) >ng o.Lv. riem) 20 Cantorfj m o.l.v. n en or- BEVERWIJK. Het Beverwijkse indu strieterrein zal eind maart het kantoor van Edelstaal B.V. uit Amsterdam kunnen verwelkomen. Dit Amsterdamse bedrijf vestigde al in 1970 het centrale magazijn aan de Randweg 52, waar de distributie van halffabrikaten van staal en metaal werd geconcentreerd. De verplaatsing van het magazijn naar Beverwijk vond destijds plaats met de bedoeling ook het kantoor in een later stadium over te brengen. Nu de verhui zing in het zicht komt heeft de firma Edelstaal om structuur-organisatorische redenen besloten de afdeling fabnkage- technieken af te stoten. Deze zal per 1 januari worden voortgezet door Fijnwerk B.V. te Rotterdam. Om met dat laatste te beginnen: het intieme kerkje is uit akoestisch oogpunt voor velerlei culturele doeleinden ge schikt, maar lijkt zich wat de visuele mo gelijkheden betreft toch beter voor mu ziek- dan voor toneeluitvoeringen te le nen. Vanuit de kerkbanken is het zicht op het lage podium onder de preekstoel erg beperkt. Bij statische evenementen als concerten is dit bezwaar nog wel op te vangen, maar bij toneeluitvoeringen is een onbelemmerde blik op het podium onontbeerlijk. Met betrekking tot de voorstelling zelf viel uit „Kerstmis Nu” duidelijk het groei proces af te lezen. Getoond werd een collage-achtig geheel, opgebouwd uit los se associaties rond het centrale thema. Soms kende het fragmentarische pro gramma kabareteske momenten, waarbij het duidelijk werd dat de Nieuw Leven spelers de voor dit genre benodigde scherpte grotendeels missen. Ontnuchte rende opmerkingen als „Jezus is de man - en dat is zijn bier” en „Kerstfeest is het feest van het licht - ga net als de Noord- leren in hongerstaking en word ook licht” misten zodoende het beoogde effect: kre gen zelfs een ietwat banaal bijsmaakje, wat uiteraard nooit de bedoeling van een integere toneelwerkgroep als Nieuw Le ven kan zijn. Je rijf orgelkoralen van Ernst Pepping, bcndge composities van grote muzikale Financiën. In het stadskantoor van Be verwijk vergadert dinsdagavond, 23 de cember, vanaf zeven uur de commissie financiën. Op de agenda staat onder meer een subsidieverordening voor het Dorps huis De Moriaan. Eveneens wordt de be groting aangeboden voor 1981 van het Regionaal Instituut Openbaar Voortgezet Onderwijs Midden-Kennemerland. Onderwijs. Dinsdagavond^ 23 decem ber, komt om acht uur de commissie on derwijs en culturele zaken bijeen in het stadskantoor van Beverwijk. Onder meer wordt een voorstel besproken inzake het aantal wekelijkse klokuren vakonderwijs voor het openbaar en buitengewoon feger onderwijs in 1981. Voorts komt de statu tenwijziging aan de orde van de Onder- wijsstichting voor het Geestelijk Gehandi capte Kind Midden-Kennemerland. Te vens wordt de jaarrekening besproken van de District Schoolartsendienst Midden-Kennemerland. In een delicatessezaak aan de Midden- havenstraat in IJmuiden is donderdag nacht voor 3000 gulden aan vis gestolen. De buit bestond uit 15 kilo zalm, 20 kilo gerookte paling, 10 kilo Hollandse garna len, 15 kilo Groenlandse garnalen en 6 kilo krab. In dezelfde nacht zijn er twee insluipin gen geweest in woningen aan de Dennen straat en de Tussenbeeksweg in IJmui den. De bewoners missen respectievelikjk een schoudertas en een portemonnee. Vrijdagavond is een 39-jarige vrouw uit Wijk aan Zee aangehouden, die bekende eerder op de dag in drie warenhuizen in IJmuiden diefstallen te hebben gepleegd. De buit had een waarde van 750 gulden. zuiger naar de kust, twee kilometer, is te groot voor de capaciteit van de „Olst”. Het tussenstation dat momen teel in IJmuiden in elkaar wordt ge sleuteld zal het transport voor zijn rekening nemen. Dat wil zeggen dat via een leiding, met een diameter van 600 millimeter, gemiddeld 5400 kubie ke meter zand per uur zal worden verplaatst. De handel aan de Beverwijkse groente veiling had in de afgelopen week een rustig verloop. Er was een behoorlijk aan bod van specifieke winterprodukten die voor goede prijzen weggingen. Opvallend was de prijsval genoteerd voor de aller laatste kasandijvie. Aan het begin van de week werd hiervoor nog grif een rijks- daalder per kilo betaald. Vrijdag lag de prijs een gulden lager. Deze bladgroente blijkt kwantitatief nog slechts van geringe betekenis binnen de totale aanvoer. Dit door concurrentie van hetzelfde produkt van buitenlandse bodem. Prei bleek uitstekend verkoopbaar. Met een dagaanvoer van goed tienduizend kilo lag de kiloprijs wederom royaal boven de gulden. Uien liggen kwantitatief nog vast binnen het aanvoerpatroon met vaste ki loprijzen tussen 40 en 70 cent per kilo. Kassla (dagaanvoer 5000 stuks) lag met een stuksprijs van 63 cent beduidend be ter in de markt dan vorig jaar om dezelfde tijd. Regelmatig werden partijen witlof aangeboden voor prijzen rond 250 cent per kilo. De prijzen luidden vrijdag: andijvie 85- 145, boerenkool 70-77, selderij 80-126, breekpeen 25-58, Chinese kool 38-45, knol selderij 36-75, peterselie 84-132, prei 82- 108, schorseneren 164, sla 58-62, uien 39- 68, waspeen 76-94, witlof 210-285. cham pignons 120-126, gesneden boerenkool 40- 44. Aanvoer: uien 15000 kilo, prei 10.000 kilo, boerenkool 1000 kilo, knolselderij 7000 kilo, witlof 200 kilo, sla 500 stuks. zeggingskracht kregen in de vertolking van Albert de Groot op voortreffelijke wijze gestalte. Hetzelfde kan gezegd wor den van de Variations sur un Noël Ange vin van Gaston Litaize, die op een eenvou dig volkslied-thema een zestal verwerkin gen met zeer verschillend karakter com poneerde. De mezzosopraan Maija Pool, die voor de pauze met orgelbegeleiding een achttal kerstliederen uit Europese landen voor droeg, bereidde door haar klankrijke ver tolking en duidelijke dictie de aanwezigen een waar „feest der herkenning”. Na de pauze zong zij uit „Noëls de France”, traditionele Franse kerstmuziek door Wil lem Pijper met piëteit bewerkt, een drietal liederen, eenvoudig en melodieus, vol sfeerrijke lyriek. Vier kerstliederen van de hand van Albert de Klerk maakten indruk door de innige, doorleefde voor dracht en gaven mede veel voldoening doordat de welluidendheid ook bij grote klankexpansie gehandhaafd bleef. De uit stekende muzikale verstandhouding van de beide poncertgevers bleek waarborg voor een geslaagde muziekavond, waar voor de toehoorders zich terecht erkente lijk toonden. (ADVERTENTIE) gtf Spaarpandbiljetten, looptijd 5 jaar. Het huidige rentepercentage is 10,6%. Groeit Kerstconcert door Marja Pool mezzosopraan en Albert de Groot orgel. Werken van J. S. Bach, L. C. Daquin. E. Pepping, W. Pijper, A. de Klerk en G. Litaize; 2 improvisaties door A. de Groot en kerstliederen uit vele Europese landen. Velsen Zuid, Engelmunduskerk, zater dag 20 december 1980. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Tijdens een inhaalma noeuvre kwam een 19-jarige automobilist uit Beverwijk vrijdagavond frontaal in botsing met een tegenligger op de Zees traat in Wijk aan Zee. Beide auto’s zijn met een kraanwagen weggevoerd. De Beverwijkse automobilist bleek on der invloed te rijden en moest met een hoofdwond naar het Rode Kruis Zieken huis worden gebracht. Een medepassagie- re had een bekkenfractuur opgelopen. De bestuurder van de andere personenauto, een. 27-jarige inwoonster uit Heemskerk, bleef ongedeerd. Zondagnacht verloor een 24-jarige be stuurster uit Heemskerk de macht over het stuur op de Spoorsingel ter hoogte van de Laan der Nederlanden in Beverwijk, waar zij vervolgens tegen een lantaarn paal botste. Zij bleek onder invloed te rijden en is met een hersenschudding overgebracht naar het Rode Kruis Zie kenhuis. Aan de noordkant van de Haringha- ven in IJmuiden wordt door personeel van Aannemingsmaatschappij J. G. Nelis en Zonen, IJmuiden BV te Haar lem, driftig gesleuteld aan een drij vend pompstation. Op een ponton wordt een installatie gemonteerd waarvan 2 dieselmotoren met een ge zamenlijk vermogen vnan 2500 paar- dekrachten een belangrijk onderdeel uitmaken. Na gereedkomen wordt de installatie in het voorjaar van 1981 overgebracht naar de Friese kust. Daar zal het worden afgemeerd naast de zandzuiger „Olst”. Deze zuiger moet het zand leveren dat nodig is voor het ophogen, van de zeedijk ter plekke die op zogenoemde Delta-hoog- te wordt gebracht. De afstand van de Ook de toneelmatige uitwerking van het improvisatiemateriaal liet te wensen over. Zo werd een idee om de verveling die de kerstviering in menig Nederlands huisge zin met zich meebrengt uit te beelden, vertaald door het in slow-motion onder ritmisch voetgetik opbraken van kreten als „Toch een witte kerst”, „Wat ruikt die koffie weer heerlijk”, „Melk en suiker?”, „Joehoe, aan tafel”, en „Gezellig, zo onder de boom”. Zo’n aanpak stelt de verveling niet aan de kaak, maar roept ’m juist op en schiet daardoor zijn doel voorbij. Een gunstige uitzondering hierop vorm de het optreden van de snelle radiopresen tator, die voor zijn oppervlakkige praat programma wel brood in het kerstgebeu ren ziet. Prikkelend op de verbeeldings kracht werkte ook de agressieve/blijmoe- dige/agressieve dansconferentie tussen vijf mensen, met welk knap uitgewerkt item de Nieuw Leven-spelers duidelijk op de waanzin van de „met Kerstmis even vrede”-mentaliteit inspeelden. (ADVERTENTIE) m 110.000,-. Aan toonder. Groeit in 5 jaar naar resp. f1.647,- en f 16.470,-. Na twee jaar reeds inwisselbaar tegen rente-aanpassing. Rente ingaande de le of 16e van de maand. Kt X IPWIj/IGINfil X V<MH<KI IKN IN X Haarlem. Frederikspurk l/hixk Houtplein. 02.3-319154 (EBOREN? .Jennifer, d.v. R. G. Schrasser en C. A. felting; Michalel, z.v. P. J. Kok en C. hhansen; Sander, z.v. J. Leegwater en E. lil; Dirk Jacobus, z.v. J. D. Ledder en J. t Keijzer; Astrid, d.v. K. Geertsema en C. I. van Veelen; Daniëlle Andréa, d.v. A. Iseler en A. J. M. Rong, Martinus Joan- ps, z.v. J. W. M. Schram en J. M. de Reus, amemarijke, d.v. C. F. Voorma en A. jeesemans. INDERTROUWD: F. A. Langeveld en M. A. Kloosterman; J. C. Blok en M. Boonstra; H. C. A. teentjes len L. C. Spindelaar; W. F. Schu- lacher en H. G. M. Buschman; A. P. C. M. iuits en J. C. M. Sprangers. ilEHUWD: (L. Poelman en A. H. C. Stroomer; E. 'est en M. Stigter; L. P. J. Hermans en E. h. Nijhof; P. H. Daemen en F. Bijl; B. H. J. Keesen en A. C. M. Timmer; Z. First en IM. L. Kook; H. J. J. Lurkin en A. M. Messen; J. P. Dekker en C. B. Holtes; H. C van Gellekom en H. Starreveld; J. B. fetting en E. J. I. Slief. GTERLEDEN: F. Bokma, 26 jaar; H. C. Hakkenberg, Waar, geh. gew. met L. de Man; R. M. Vink, 97 jaar, geh. gew. met H. van Soest; K. van Rijn, 78 jaar; H. D. Boshoven, 70 jat; J. W. Averdijk, 84 jaar, geh. gew. met G. Paap; G. Edel, 83 jaar; W. J. van Lee- nig, 63 jaar; J. C. Groenewoud, 96 jaar, gel gew. met J. C. Olie; J. Hofland, 89 jaa S. G. Klaver, 55 jaar; Th. Jansen, 85 jaa J. Kalter, 69 jaar; J. Kuijl, 68 jaar; B. Hk. Nèervoort; H. M. van Vliet, 76 jaar; P. 'oeman, 62 jaar, geh. met J. C. Krom; J. Hennen, 65 jaar; J. L. Niessen, 91 jaa E. M. de Vreeze, 69 jaar; A. J. Com- pie,62 jaar, geh. met J. Döppenbecker; J. N. ijkhoff, 46 jaar; G. de Ruijter, 77, J. Reitema, 60 jaar, A. Schipper, 63 jaar; J. Peners, 92 jaar, geh. gew. met J. M. Klas; A. Luijten, 81 jaar, geh. gew. met M. iunissen. Het zijn deze, tot nadenken stemmende bijdragen die de beantwoording van de vraag of Nieuw Leven er wel goed aan heeft gedaan, het resultaat van hun im- provisatieweekend rond het thema „Kerstmis Nu” publiekelijk te tonen, tot een netelige kwestie maken. Laat ik het, waar bezinning zo nu en dan bezinning wist op te roepen, zo vlak voor de Kerstda gen, maar houden op een alleszins loffe lijk initiatief. JOKE DIEBEN-FRERICHS cn (Van een onzer verslaggevers) VELSENDe gemeente Velsen zal bin nen afzienbare tijd verrijkt worden met drie wachthuisjes bij bushaltes. De NZH heeft voor de plaatsing van de abri’s een voorstel bij het colege ingediend. Deze komen bij haltes aan de Dokweg/ Strandweg, de Dokweg/Vissershaven (bei de richting Haarlem) en bij de Brederood- seweg/Velserenderlaan (richting IJmuiden). De twee eerstgenoemde abri’s komen op grond van het Staatsvissershavenbedrijf te staan. Inmiddels is hiervoor toestem ming verleend. Met de plaatsing is een bedrag van circa 11.500 gulden gemoeid, waarvan de NZH 5000 gulden voor haar rekening neemt. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Bij een inbraak in de kantine van de Beverwijkse veiling is vrij dagavond tegen middernacht voor 2500 gulden aan rookartikelen gestolen. Door verwijdering van een houten schot voor een van de zijramen is men het pand binnengedrongen. De organist begen met de vertolking yan twee orgelkorabn over „Nun komm’ der Heiden Heiland’, BWV 661 en 659 van J. S. Bach, rijpe werken aangrijpend voorgedragen in oiberispelijke continu ïteit in mild getimbeerde stemmenselec ties, welke samen met het sonoor klinkend pedaal tot optimad resultaat leidden. Bleek hieruit vertrouwdheid met de speci fieke eigenschapper van het Flentrop- orgel en de akoestische werking van de kerk, voor de begeleiding van de Aria „Bereite dich Zion” tit J. S. Bach’s Weih- nachtsoratorium, heder en stralend ge zongen door Maija ?ool, zou echter een minder kwintenrijke registerkeuze de dui delijkheid van de harmonische structuur hebben bevorderd. V/O resp. f 5.000,-. Aan toonder. Het huidige aankoopbedrag is 1600,- resp. f3.000,- (door afronding op 15,- resp. f 25,- naar beneden wordt het effectief rendement ca. 10.76%). Dagelijks ingaande rente. KIXH Wjl/K.IV.IX \<X)KIM11(N INX Hnarlem, Frederikspark Phoek Houtplein. 023-319151 Het station luistert naar de naam „Joost Nelis”. Het is vernoemd naar een kleinzoon van de oprichter van het aannemingsbedrijf J. G. Nelis dat tot voor enkele jaren nog gevestigd was op de plek waar het werd opge richt. Aan de Kromhoutstraat in IJ muiden. Bij de vertolking van L. C. Daquin’s N<ël nr. 3 en Musete, en Dialogue et en Dtb voor orgel en soo bekoorde het bour- dcn-effect van de raaie en zorgvuldig gentoneerde tongwerken als basis voor de overvloedige, virtuoos uitgevoerde ver- siaingen van de melodie. Met de Trio- inprovisatie over „0 Kerstnacht, schoo- nr dan de dagen” stelde de organist zich eei moeilijke taak, welke in traditionele zii meesterlijk werd volbracht; de even- e<ns' geïmproviseeide Berceuse over „Slaap zacht gij God’lijk Knaapje teer”, emvoudiger van structuur en ritmiek, net wat gedurfder harmonieën bleef mchlans welluidend: een suggestief wie- gdied. u

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7