hervat Gantwarg wereldkampioen Zaalvoetbal Haarlemse clubs roto-lotto paardenkoersen Overleg VVCS-FBO uit bekerstrijd in Umuiden en Beverwijk pui januari nummer” Hockeytoernooi Stars superieur in verplicht '9 dan, U i00,- Pf1 10,-) dgn. Htt iag Dl 25 - WOENSDAG 24 DECEMBER 1980 SPORT 3 ieluid.aK g’ÏÏS' 1167. Amerikaanse hoofdrol in MWMiy JL. Kees Akerboom. - begint vrijdag- reeds vast (Van onze sportredactie) Anatoli Gantwarg titel heroverd ook 9 Vrijspraak in voetbalschandaal I. (Van onze sportredactie) i hfltt 6. Betaald vlen begi .o. (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM. In de strijd om de bas- ketbalbeker is er het afgelopen weekend weinig succes weggelegd geweest voor de Haarlemse vertegenwoordigers. Zowel de jongens van Hoofddorp als Eve and Adam Stars moesten de verre reis naar Groningen maken, waar respectievelijk BV Groningen en Celeritas hun tegen standers op een forse nederlaag ont haalden. voor de laagstbetaalden in het betaald voetbal inhouden. Eve and Adam StarsHoofddorp 45-43 (rust 26-8). Topscoorsters Stars: Sonja Kroon (12-7), Jacqueline Kroon (2-7) en Claudia Blanken (4-4). Hoofddorp: Annet Keur (2-19). speler Kees Akerboom en de Amerikanen Hank Smith en Dave Downey van Delta Lloyd, Tyrone Marioneaux (Wolves), Rus sell Chapman en David Moore (Orca’s) en verder over de in België spelende Ken Smith en Junius Lewis, die aan het begin van dit seizoen voor een try-out bij Stars was, maar werd afgewezen. Hij speelt nu in Parijs en doet het daar goed. „Wat op het voetbalveld onfatsoenlijk gedrag is en als zodanig door de bond wordt bestraft, hoeft voor de strafwet nog geen strafbaar feit op te leveren”, aldus een van de bondsjuristen. en Lazio voor een Ook het in Uruguay te spelen mini-wk vormt voor de bond geen aanleiding de strafmaatregelen ongedaan te maken. Giordano en Rossi blijven zonder meer Een privé-televisienet had de rechten gekocht en kreeg het daarom aan de stok met de staatstelevisie (RAI). Even heeft het er naar uitgezien dat televisie kijkend Italië verstoken zou blijven van het hele gebeuren, maar tenslotte werd toch een overeenkomst bereikt: de RAI zendt rechtstreeks de wedstrijden van het Italiaanse elftal, plus, hoe dan ook, de finale uit. Het privénet brengt rechtstreekse uitzendingen van alle an dere wedstrijden en ingeblikte beelden van de rest. van beide partijen slaagde de jïden. 'fï /oor ROME Het Italiaanse voetbal schandaal is tot ieders verbazing voor het gerecht uitgelopen op een algemene vrijspraak. In plaats van de geëiste straffen, die uiteenliepen van een jaar tot twee jaar en drie maanden (in totaal werd ruim 42 jaar gevangenisstraf geëist door de openbare aanklager), be sliste de rechtbank, na een discussie van 9 uur, dat de beschuldigingen geen stand hielden en dat de verdachten dienden te worden vrijgesproken. Ge juich en omhelzingen in de rechtszaal: de 38 verdachten hadden hun beste doelpunt in jaren gemaakt. jc CeleritasEve and Adam Stars 108-58 (rust 52-30). Topscorer Stars: Peter Kok (20). Een veel sterker Celeritas heeft tegen Stars, dat Eric van der Meer miste, een Voor de rust speelde er in deze streek- derby slechts één ploeg. Vooral de in breng van Sonja Kroon deed Stars ge makkelijk van de tegenstander weglopen. Na de rust waren de rollen volledig omge keerd en kon Hoofddorp onder aanvoe ring van Annet Keur het gat volledig dich ten. In de spannende slotfase veroverde de thuisclub wel opnieuw het initiatief, maar meer dan een kleine overwinning zat er toch niet in. IJMUIDEN. De Umuidense zaal- voetbalvereniging Maurists Disco houdt op de tweede kerstdag een zaalvoetbal- toernooi waaraan naast Score Adverti sing, Louk Anderson, Jansen Super-Boys (Arnhem), en de organiserende club ook een afvaardiging van de Velsense eerste- divisionist Telstar zal deelnemen. Vanaf negen uur ’s morgens wordt er in de sporthal Zeewijk gezaalvoetbald. Het seniorentoemooi begint echter om 18.30 uur. In Beverwijk vindt op dezelfde dag ook een zaalvoetbaltoernooi plaats, waar eveneens een team van Telstar zal aantre den. Naast initiatiefnemer FC Fransen/ Schoot nemen Hoogenhuis (Castricum) IJmond’73, NN, Van Dam en Deurholt (Zaandam), Les Routes Boys en Heijne aan het om half tien ’s morgens beginnen de toernooi deel. Plaats van handeling: Sporthal Bever wijk. iCL 45,-. in en. rt ssenke f" Rietpoi .uwenK.. weer een straatlengte tekort kwamen, we ten zich aan het einde van de competitie ongetwijfeld verzekerd van het niet te verbeteren record 36 wedstrijden op rij in de hoogste klasse verloren te hebben. In tegenstelling tot de vorige keer waren de gasten ditmaal echter wel met positieve bedoelingen naar Haarlem gekomen. Niet alleen trad BOB zowaar met een tweetal wisselspelers aan, maar bovendien vocht het de volle veertig minuten voor een zo eervol mogelijk resultaat. Dat het deson danks de zoveelste zware nederlaag werd was louter een gevolg van het feit, dat de thuisclub niet bereid was de bezoekers veel cadeau te doen. Natuurlijk speelde de formatie van Ruud Harrewijn niet voluit, en evenmin liet de Haarlemse coach in dit duel zijn sterkste formatie opdraven. Maar ook de gelegenheidscombinaties, die in het veld gebracht werden waren voor BOB veel te sterk. Veelvuldig maak te de thuisclub gisteravond gebruik van de break-mogelijkheden, die de BOB-de- fensie voortdurend tot capitulatie dwon gen. Hadden de Haarlemmers in dit tref fen het achterste van hun tong laten zien, dan was er wellicht nog een recordscore uit de bus gekomen. Nu bleef het bij incidentele explosies zoals halverwege de tweede helft, toen Stars van 89-54 in één ruk wegliep naar 108-54. Daarna gunde de thuisclub BOB weer even rust om tenslot te in de slotfase nog weer uit te halen. Standen: HE: Parker 23-40, Nashua 23-38. Delta Lloyd 25-32, Frisol-R 23-28, Nat. Ned. Donar 24-28, Amstelveen 25-28, Eve and Adam Stars 25-24, Punch 22-12, Hatrans Tonego 24-10, BOB 26-0. DE: Delta Lloyd 12-22, BOB 12-20, Raak 11-14, Rotterdam-Zuid 12-14, Parker 11-12, Eve and Adam Stars 12-12, Voorburg 12-10, The Blue Stars 12-8, Jolly Jumpers 12-4, Sea Devils 12-2. In een wedstrijd voor de eerste divisie B verwijderde Markt zich weer wat verder van de degradatieplaatsen door AMVJ met 87-80 te verslaan. Senegalees Ba. Wiersma kwam remise overeen met de Fransman Issalene en bleef daardoor de tweede plaats delen met de Sovjetrus Mitsjanski, die met een punt volstond tegen N’Diaye. De eindstand luidt: Semiprofs hadden dus recht op 22-36 van het wettelijk minimumloon. De FBO daarentegen vindt het aantal ingeschatte uren voor de semi-profs duidelijk aan de te hoge kant en ziet dat aantal liever teruggebracht tot 20 uur met zelfs een dispensatiemogelijkheid naar 18 uur. Dit rammak £ou dus een aanzienlijke loonsverlaging Bij de meisjes vochten Eve and Adam Stars en Hoofddorp een spannende streekderby uit, die de thuisclub met 45-43 de volle winst opleverde. (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM. Voor nauwelijks bezette tribunes in de Beijneshal heeft Eve and Adam Stars gisteravond het verplichte nummer tegen BOB afgewerkt op een manier, die aan duidelijkheid niets te wensen overliet: 139-80. Met beide benen op de grond staat ook weer Amstelveen, dat voor eigen publiek tegen Nashua Den Bosch geen voet aan de grond kreeg. Uitslag: 78-102. Bij de dames werkten Parker en BOB in Leiden hun achterstallig duel af. Na veel spanning zegevierde BOB met 71-72. Eve and Adam Stars-BOB 139-80 (rust 66- 32). Topscorers Stars: Michael de Jager (6-14), Murray Brown (4-17), Rickey Lee (4-16). BOB: Wayne McCullough (12-14) en Eric van Solm (10-9). Nog tien wedstrijden scheiden BOB van het einde van een seizoen, dat zijn gelijke in de Nederlandse eredivisie niet kent. De Oudbeijerlanders, die ook in Haarlem Voor de KNVB is het van wezenlijk belang dat die nieuwe cao snel wordt afgesloten. In het rapport „Gezonder Be taald Voetbal” is een cao voor beroeps voetballers een van de eisen die gesteld zijn om de overheidssubsidie voor het betaald voetbal te behouden. Dat verschillende spelers geld van de clandestiene bookmakers Cruciani en Trinca in hun zak hebben gestoken, werd bewezen toen tijdens de rechts zaak de geïnde cheques op tafel kwa men. Milan-voorzitter Colombo heeft zelfs voor de rechter bekend dat hij voor een belangrijke wedstrijd (tegen Lazio) 20 miljoen lire had overgemaakt om de uitslag te beïnvloeden. De rech ter heeft hierin geen strafbaar feit kun nen ontdekken. de eerste-divisieclubs Milan plus langdurige schorsingen groot aantal spelers, waaronder de inter nationals Paolo Rossi en Bruno Giorda no) blijven dan ook van kracht. jaar liggen avond om zeven uur met de wedstrijd Stars-Ramat Gan. Betekent dat nu ook dat er geen frau de is gepleegd en dat de wedstrijden van het vorig seizoen allemaal volgens het boekje zijn verlopen? Dat is bepaald niet het geval. De straffen die door de voet balbond zijn uitgedeeld (degradatie van Het volledig programma ziet er als volgt uit: Vrijdag: 19.00 uur Stars-Ramat Gan, 21.00 uur Amstelveen-Southern- comfort. Zaterdag: 14.00 uur Nike-Am- stelveen, 16.00 uur USA-Ramat Gan, 19.00 uur Southerncomfort-Nike, 21.00 uur Stars-USA. Zondag: 12.00 uur wedstrijd om de vijfde plaats, 14.00 uur wedstrijd om de derde plaats en 16.00 uur Finale. Amerikanen bepalen overigens het beeld tijdens dit toernooi, want de vierde deelnemer bestaat vrijwel volledig uit in Nederland spelende Amerikanen. De ploeg, die speelt onder de naam Nike AH Stars beschikt over de Nederlandse top- en „verliest” dan tijdens die tournee regel matig spelers. Echt bekende namen staan er nauwelijks op de lijst van „USA”, maar het feit dat vorige week een speler afviel, omdat hij een contract kreeg aangeboden van de Washington Bullets, zegt voldoen de. Juist het optreden van deze ploeg is interessant, omdat er diverse Nederland se ploegen op zoek zijn naar andere Ame rikanen. Daarom zullen eredivisie-coa- ches met belangstelling „USA” volgen. Niet alleen de twee Amerikaanse ploe gen zullen van het toernooi een uiterst aantrekkelijk evenement maken. Tot de deelnemers behoort verder ook Hapoel Ramat Gan, de nummer twee van Israel, een land waar basketbal volkssport num mer één is. Ramat Gan werd dit seizoen in de eerste ronde van het Europa Cup 2- toernooi uitgeschakeld door Parker Lei den en toonde zich toen vrijwel gelijk waardig aan de Nederlandse lijstaanvoer der. Coach Lubetsky komt naar Haarlem met de internationals Steve Kaplan, Avig dor Moskovitz en Or Goren. Bovendien beschikt hij over de uitstekende Amerika nen Al Fleming en Neil Walk. kerstbasketbaltoernooi even grote als gemakkelijke zege in de wacht gesleept. De over veel meer lengte beschikkende thuisclub had met name veel succes met het wapen van de break. Hoewel Stars Celeritas in Haarlem nog op bezoek krijgt, behoeven de Haarlemmers zich geen illusie meer te maken over een plaats in de volgende bekerronde. Tegen bekerhouder BV Groningen was Hoofddorp in het hoge noorden eveneens volstrekt kansloos. Aan Hoofddorp-zijde woog zwaar vooral de afwezigheid van spelverdeler John Emanuels. In de return van gisteren week Hoofddorp uit naar IJmuiden. Een incompleet Hoofddorp Niels Theil, John Emanuels en Ronald Bootsman ontbraken keek halverwege deze tweede wedstrijd al tegen een 24-45 achterstand aan, om uiteindelijk met 61- 92 te verliezen. Topscorer aan Hoofddorp se kant was Paul Keur met zevenentwin tig punten. Naast deze vier ploegen - de winnaar zal moeten worden gezocht onder de eerste drie - wordt Nederland vertegenwoordigd door gastploeg Eve and Adam Stars, dat, een verrassing daargelaten, in dit gezel schap niet meer dan een bijrol zal vervul len en door Amstelveen. De voormalige landskampioen startte dit seizoen erg ma tig, maar lijkt nu toch nog op weg naar een plaats in de play-offs. Coach Theo Kinsbergen beschikt over twee zeer goede Amerikanen (John Virgil en Wilson Was hington) en vult zijn „eerste vijf’ aan met de Nederlandse Amerikanen Everett Fop- ma (na zijn sterke optreden tegen Stars het afgelopen weekeinde omgedoopt tot „Flapma”), Randy Wiel en Scott Runia. Het probleem van Amstelveen is echter, dat er te weinig kwaliteit op de bank zit, zodat het in moeilijke wedstrijden nog wel eens mis gaat. Het internationale basketbaltoernooi van Haarlem, dat de start moet zijn van een nieuwe serie - de data voor volgend en Piet Schrijvers kregen er al vijf tegen. Jan Endeman stopte er drie van de vier, die hij tegen kreeg. Jan de Boer, de andere GA Eagles-doelverdediger moest de andere laten passeren. Jongbloed en Schrijvers keerden geen van de vijf strafschoppen. FC Den Haag wist er zes van de acht te benutten; Henk van Leeuwen en Har ry Melis misten. AZ’67 en Roda JC verloren nog niet op eigen veld. AZ’67 is het enige team dat nog niet op vreemd terrein verloor. Wageningen heeft als enige formatie nog geen thuiswedstrijd gewonnen. De onderste vijf van de ranglijst, FC Gro ningen, Excelsior, NEC, NAC en GA Eagles wonnen nog geen uitwedstrijd. Bij Sparta-AZ’67 viel de grootste uit slag te noteren: 3-7. De statistisch gezien weinig voorkomende uitslag 4-2 kwam al acht keer op het scorebord, waarvan vijf keer in een wedstrijd van Ajax. Ook 6-1, de laatste vier seizoenen totaal vijf keer te noteren, kwam tot op heden vijf keer in de boeken voor. Cees Schapendonk en Kurt Welzl scoorden elf keer op vreemd terrein. Bob Mc. Donald en Gerdo Hazelhekke zijn met zeven treffers ook veel produk- tiever in uitwedstrijden. Joop Hiele en Pim Doesburg hoefden in negen wedstrijden de gang naar het net niet te maken. Piet Schrijvers lukte het slechts één keer om zich niet te laten passeren. AZ’67 kwam als enige ploeg in alle wedstrijden tot scoren. Ajax, MW en Roda JC bleven slechts één wedstrijd zonder doelpunten, maar PEC moest negen keer zonder „positieve” doelpun ten het veld verlaten. 1. Gantwarg 33 punten. 2. Wiersma en Mits janski 29, 4. Korenevski en Sjtsjogoljev 28, 6. N’Diaye en Letsjinski 27, 8. Van der Wal 26, 9. Clerc 24, 10. Ba en Bastiaannet 21, 12. Issa en Verpoest 20, 14. Jansen en Veltman 17, 16. Diaw 14, 17. Gba en Marcos 13, 19. Issalene en Souma- oro 11. 21. en laatste Krista 9. HILVERSUM (ANP). De uitslagen van de gisteren in Hilversum gehouden koersen zijn: Pound-prijs (le afdeling) 2000 meter. 1. Tri umph van Espe (M. L. v. d. Togt) 2.52,4 1.26,2, 2. Tarzan H, 3. Tavares Bronstee. Toto: winnend ƒ4,30, plaats ƒ2,80 ƒ1,40 ƒ2,40, koppel 5,00, trio 111,00. Peseta-prijs. 2000 meter. 1. Speedy Arrow (C. D. Imming) 2.47,3 1.23,6, 2. Taeke D, 3. Sanita Toto: winnend 2,20, plaats 1,40 4,30 5,70, koppel 14,00, trio 771,60. Pound-prijs (2e afdeling). 2000 meter. 1. Toska (B. Leeuwenkamp) 2.52,9 1.26,5, 2. Torro, 3. Timothy Touch. Toto: winnend 7,30, plaats 2,00 1,80 1,60, koppel 17,50. Doliar-prjjs. 1609 meter 1. Roussalka (J. C. Bot) 2.09,8 1.20,7, 2. Performer’s Star, 3. Peter Voome. Toto: winnend 5,40, plaats 2,90 3,30 2,20, koppel 19,10, trio 222,00. Super Driver’s prijs. 2000 meter. 1. Oswald (mevr. J. Dragt) 2.49,8 1.24,9, 2. Ricky Norton, 3. Nevada K. Toto: winnend 5,60, plaats 1,60 3,20 2,30, koppel 67,30. Roebel-prijs. 2000 meter. 1. Right Star Laren (M. L. v. d. Togt) 2.44,4 1.22,2, 2. Reine de Pomme, 3. Sigrid Zora. Toto: winnend 2,50, plaats 1,40 2,40 4,50, koppel 18,70, trio 311,80. Gulden-prijs. 1600 meter. 1. Üna Rotary (J. R. de Boer) 2.10,8 1.21,8, 2. Ulbanie. 3. Utopia Arden. Toto: winnend 2,50, plaats 1,90 2,70 3,80, koppel 7,00. Amateurwinterkampioenschap II. 2000 meter. 1. Robijn (J. A. de Rijk) 2.46,3 1.23,2, 2. Torpedo, 3. Taranis. Toto: winnend 5,30, plaats 1,80 1,40 1,60, koppel 13,00, trio 74,00. Mark-prijs. 2920 meter. 1. Telstar Rotary (S. van Dooyeweerd) 4.09,0 1.25,9, 2. Soliste, 3. Trin- quer. Toto: winnend 3,20, plaats 2,30 1,40 1,10, koppel 19,60. Escudo-prijs. 2000 meter. 1. Ohio Lee (G.'de Jong) 2.44,9 1.22,5, 2. Pikant S, 3. Patricia La- mour. Toto: winnend 14.30, plaats 2,20 5,20 2,00, koppel 146,60, trio 765,90. Franc-prijs. 2420 meter 1. Thunder Spencer (A. H. Post) 3.30,4 1.27,7, 2. Santano E. 3. Tikket Boha. Toto: winnend 2,70, plaats 1,90 3,50 2,10, koppel 64,40. Er bestaat in ieder geval geen enkele kans dat de Italiaanse voetbalbond naar aanleiding van de gerechtelijke uit spraak zijn vroegere vonnissen zal her zien. „We wachten eerst op de motive ring van het vonnis”, zo werd in be- stuurskringen verklaard, en daarmee gaan minstens 14 dagen heen. De 149 tot op heden gespeelde ere divisiewedstrijden leverden 514 doel punten op. Dat zijn er 82 meer dan er vorig seizoen tot de winterstop gemaakt werden. De thuisclubs maakten er 315, tegen 199 voor de bezoekers. De 69 op zaterdag gespeelde wedstrijden waren goed voor 236 goals, zodat de overige tachtig wedstrijden 278 goals ople verden. 168 spelers hadden een aandeel in de produktie van de 514 doelpunten. De in Nederland spelende buitenlan ders waren goed voor precies honderd doelpunten. Zes goals werden in eigen doel ge scoord. De tweede helft der wedstrijden blijft het meest produktieve deel. 305 goals vielen na rust, tegen 209 voor de pauze. Op Eddy Treytel en Richard van der Meer na hebben alle spelers van het AZ’67 basis-team een of meer doelpun ten gescoord. Ajax had echter vijftien spelers nodig om aan het totaal van 43 doelpunten te komen. MW daarentegen deed het met zes spelers op een totaal van 27 goals. Cees Schapendonk nam alleen al 55% (vijftien doelpunten) voor zijn rekening. Wageningen spant de kroon door op eigen veld vijf keer te scoren tegen zes tien maal buitenshuis. 46 strafschoppen deelden de scheids rechters uit, waarvan er acht gemist werden. De thuisclubs mochten 34x van de elfmeterstip richten en de uitspelende slechts twaalf keer. PSV kreeg als enige nog geen strafschop te nemen, terwijl FC Utrecht, Willem II en Sparta er nog geen tegen kregen. FC Den Haag mocht al acht keer een strafschop nemen. Jan Jongbloed, Jan Endeman, Jan de Boer ■iw (Van onze sportredactie) ■F HAARLEM. Het organiseren van een F internationaal basketbaltoernooi is geen ^«-’•eenvoudige klus. Gerard Moolenaars, de Jvman achter het 6-ploegentoernooi, dat I «vrijdag, zaterdag en zondag in de Beijnes- IJhal in Haarlem wordt gehouden, weet er ■Falies van. Moolenaars is er bijkans gek C' van geworden en er zijn in de afgelopen ly waanden momenten geweest, dat hij het liefst het bijltje er bij neer had gegooid. Hij zette echter door en het resultaat mag I|t'er zijn. Drie dagen lang is de Beijneshal l£het decor van één van de sterkste toer- Knooien, die ooit in Nederland zijn gehou den en daarmee is de draad van de beken- 1 He Nieuwjaarstoemooien, die een paar Iftjaar geleden zo abrupt werd doorgesne den, weer aan elkaar geknoopt. Het Eve and Adam Stars-toemooi 1980 Fjieeft een bezetting, die er zijn mag. Via de bemiddeling van Mart Smeets zijn onder jtóneer twee Amerikaanse ploegen gecon- ESracteerd, waarvan het nodige spektakel j ;kan worden verwacht. De Southerncom- 2-fort All Stars is een team, dat is samenge- IK'steld uit spelers, die onlangs de colleges ^.verlieten in de Midwest van de Verenigde RStaten. Het tweede team van overzee lÊspeelt onder de naam USA en beschikt Iffcver spelers, die op zoek zijn naar een «baantje buiten de Verenigde Staten. Dit Kteam reist meestal rond in Zuid-Amerika UTRECHT De Vereniging van Con- "tractspelers (WCS) en de Federatie van voetbal Organisaties (FBO) zul- len begin januari weer met elkaar rond tuigk ««de tafel gaan zitten om de sinds 22 no- ale art „vember afgebroken cao-onderhandelin- J [en te hervatten. De werknemers (WCS) noemen dit voorstel van de FBO „onaanvaardbaar”, maar zijn daarentegen wel bereid de standaard-urenregeling van 22-36 terug te brengen tot 20-34. „Zo snijdt het mes aan twee kanten”, aldus Karei Jansen, voorzit ter van de WCS. „Maar in principe willen we gewoon vasthouden aan de standaard- urenregeling zoals die in de eerste cao is vastgelegd. De FBO weet dat, maar houdt, ondanks ons compromisvoorstel, gewoon vast aan haar eerste stellingname. Ja, en dan is praten op een gegeven moment ook niet meer mogelijk. Misschien dat die be spreking in januari voldoende mogelijk heden biedt om verder te onderhandelen”. Dit was de uitkomst van een gesprek dat gisteren in Utrecht “"plaatsvond tussen de besturen van de (,.,WCS, de FBO en twee afgevaardigden Wan het sectiebestuur betaald voetbal, de Weren Kruysveldt en Witteveen. Met deze Uil pui.ljvu OIUU^Ul «C liden™ ^"taissie van het sectiebestuur, dat deze w bijeenkomst had belegd om verdere on- derhandelingen over de cao mogelijk te Diaken. 1Ö849 t O8?' De oorzaak van de in november afge- illpfm Ul,t>roken cao-onderhandelingen was en is de zogenaamde standaard-urenregeling, ’-■die het minimumloon voor beroepsvoet- bailers moet vaststellen. In de eerste cao, die vorig jaar werd afgesloten, was het e-minimumloon vqot semiprofs vastgesteld op 22 uur tegen 36 uur voor fullprofs. thuis. Overigens had voetballievend Ita lië zich daar allang mee verzoend. De enige discussie die in Italië over Urugu ay werd gevoerd, betrof niet de deelne ming van de twee sjoemelende voetbal lers, laat staan politiek-morele bezwaren tegen het fascistische regime van het gastland, maar uitsluitend de televisie- verslagen. DEN HAAG (ANP) Twee deelnemers aan lotto 51 van het afgelopen weekeinde komen in aanmerking voor de eerste prijs. Zij ontvangen elk een brutobedrag van 336.867 gulden. Toto 51 kende maar liefst 207 winnaars van de eerste prijs, voor wie een bedrag van 370,30 per persoon resteert. De resultaten van de sport- prjjsvragen zjjn; Lotto 51: Prijzenbedrag: 1.675.031. Eerste prijs: 2 winnaars, die elk bruto 336.867,ont vangen. Tweede prijs: 15 winnaars, die elk bruto 10.269,70 ontvangen. Derde prijs: 183 win naars, die elk bruto 1.262,60 ontvangen. Vierde ■prijs: 8.598 winnaars, die elk 35,80 ontvangen. Vijfde prijs: 22.618 Winnaars, die elk 13,60 ontvangen. Toto 51: Prijzenbedrag: 255.568,Eerste "Prijs: 207 winnaars, die elk 370,30 ontvangen. Tweede prijs: 3.124 winnaars, die elk 16,30 ontvangen. Derde prijs: 19.504 winnaars, die elk 6,50 ontvangen. Toto gelijk 51: Prijzenbedrag: ƒ33.943,Eer ste prijs: geen winnaars. Tweede prijs: 10 win- i. naars, die elk ƒ460,30 ontvangen. Derde prijs: "r jij 714 winnaars, die elk ƒ94,80 ontvangen. Vierde Prijs: 2.911 winnaars, die elk 5,30 ontvangen. vezig (Van onze hockeymedewerker) HEEMSTEDE/HAARLEM. Het inter nationaal zaalhockeytoemooi van Allian ce krijgt na de zeer positieve reakties van v vorig jaar een vervolg. Op 29 en 30 decem- d van W ber ontmoeten verenigingen uit West- ten wi" - - - lecetpi tica. BAMAKO (MALI). Anatoli Gant warg heeft in de Malinese hoofdstad Ba mako de wereldtitel dammen veroverd. Gantwarg kwam in de voorlaatste ronde na zeven zetten remise overeen met Harm Wiersma, van wie de Sovjetrus de titel heeft overgenomen. Ook in 1979 werd Gantwarg tot de beste dammer ter wereld gekroond. In oktober van dat jaar nam Wiersma de titel in een tweekamp over. In de laatste ronde kon Gantwarg volstaan met remise tegen de Leo van Zandvliet, voorzitter van de FBO: „In de eerste cao is vastgelegd dat de standaard-urenregeling aan de prak tijk getoetst zou worden. En uit die toet sing is ons via een enquête duidelijk ge worden dat semiprofs echt geen 22 uur in de week maken, maar 20 uur met een sterke neiging naar de door ons uiteinde lijk beoogde 18 uur. Wij hopen dat de WCS in januari duidelijk te gaan maken”. Maar honderdduizenden Italiaanse supporters weten tot de dag van van daag niet of ze echte wedstrijden gezien hebben of tevoren bekokstoofde toneel stukken. Evenmin is duidelijk of hun geld dat ze in de voetbaltoto hebben gestoken terecht geen prijzen heeft op geleverd of op slinkse wijze in de zakken van oplichters is gevloeid. .Duitsland, Engeland en Nederland elkaar “J 'in de Kennemer Sporthal voor een halve competitie. Aan het evenement, vorig seizoen voor BJ(.net eerst georganiseerd door Hockeyclub O Alliance, nemen wederom talentvolle ‘jeugdige spelers en speelsters tot 23 jaar ER! «0733^ ut M» kliW .c-RSTi -60733 ■jjTTjL Weel. Het groots opgezette toernooi, dat H||QfcL^kmaal if* de Kennemer Sporthal wordt afgewikkeld, start op 29 december om 10.00 uur. De volgende dag wordt het geheel afgerond met om ongeveer 17.00 uur de prijsuitreiking. De uitgenodigde clubs zijn: Heren: HDM (Den Haag), Leonidas (Rotterdam), H.C. Swansea ianW (Engeland), Oranje Zwart (Eindhoven), L.B.V. 12-22“““Phönix (Lübeck), HBS (Bloemendaal), M.H.C. Zwaï* r® 'Hattem (Hattem) en Gastheer Alliance. Bij de 907-50^'dames spelen de volgende clubs om de hoogste jaanï* ’•'®er HDM, Leonidas, S.V. Victoria (Rotterdam), jra 1 >T Oranje Zwart, M.H.C. Bennebroek, Strawber ries (Velsen), A.MH.C. Randwijck (Amstelveen) en gastvrouw Alliannp Xï.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 25