Jubileumconcert met solisten en orkest Oratoriumvereniging „IJmuiden handhaaft zich op hoog niveau Bewoners maken ■I Jango Edwards betrok publiek bij rocktheater bezwaar tegen eenmansbedrijf Unieke Kerstshow lederen bankstellen Wagons-lits wenst u prettige kerstdagen. M], .310 BeNer'N'j^ Gewonden bij aanrijdingen Parkeertarieven Schiphol omhoog Wethouder slaat eerste paal voor openbare Noorderschool „De gevleugelde koe” \borz,slanke feestdagen" I I meubelkeur IW ff ROADSHOW IN STADSSCHOUWBURG VERVANGENDE NIEUWBOUW AAN GROTE HOUTWEG Jeugdige inbrekers op heterdaad betrapt Kerstnachtdienst in Petrakerk Zaandammers bekennen inbraken in caravans bereid zonder suiker 9 WOENSDAG 24 DECEMBER IJMOND 1980 leest de krant altijd en overal. Vanaf /9 december tot en met 30 december: Als u zéker op reis wilt. (30 reisbureaus in Nederland), Wagons-lits Reizen, Kruisweg 51, Haarlem, Tel. 023-319505. L__2 cassis, sinas, cerise, citroen, slechts 8 kcal per glas. t AB WINKEL JOKE DIEBEN-FRERICHS. (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIES) (ADVERTENTIE) ■V- Solistische medewerking werd verleend door Marijke Nieuwenweg (sopraan), Eli sabeth Cooymans (alt), Marius van Altena (tenor), Ruud van der Meer (bas), Jaap Zwart jr. (orgel) en Jaap Spigt (clavecim- Dit in 1733 gecomponeerde werk be staat uit zes nauw met elkaar verbonden cantates. Met het oog op de duur van de cantates afzonderlijk, werden de eerste vier delen en het eerste koor van het vijfde deel uitgevoerd. bel). D<. begeleiding werd verzorgd door leden va i het Noordhollands Philharmo- nisch Orkest en de algehele leiding berust te bij dirigent Willem Wiesehahn. Reeds dadelijk in het inleidingskoor van de eer ste cantate overspoelde de in nieuwe kle dij gestoken COV met een homogene volle koorklank en een verwarmende klankin- tensiteit het kerkgebouw. Bandleider Van Dongen, geobsedeerd door koeien, doopte zijn eerste solo-pro- duktie toepasselijk „De gevleugelde koe”. Hij wisselt hierin zijn verrassend puntige, melodieuze liedjes af met sketches. Afge zien van het afgeronde item over Frans- je’s zelfmoord speelden de zenuwen Van Dongen teveel parten, om die kabareteske tussenteksten naar behoren uit de verf te laten komen. Terwijl de Lopende Band keurig stil bleef staan, ijsbeerde Van Don gen heel wat af, daarmee zijn eigen con centratie zowel als die van het publiek behoorlijk verstorend. apparaat. De talrijke, intens genietende, aanwezigen beloonden de vocalisten en instrumentalisten aan het eind van de avond met een ovationeel applaus. G. D. KONING. BEVERWIJK. Beverwijks onder wijswethouder J. Camfferman luidde dinsdag de nieuwbouw voor de Noorder- school in met het slaan van de eerste paal. Het nieuwe schoolgebouw verrijst aan de Grote Houtweg op de plek van de eerder dit jaar afgekeurde en gesloopte oude Noorderschool. Bouwer is het Am- stelveense bedrijf Holland Housing. De Chr. Oratori umvereniging IJmuiden tijdens het Weinachts Oratori um in de Nieuwe Kerk in IJmuiden. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Vanavond, woensdag 24 december, wordt in de Petrakerk aan de Fahrenheitstraat, achter het postkantoor in IJmuiden, om half twaalf een kerst nachtdienst gehouden. Het thema van deze dienst is: „Jezus, het licht der wereld” en dat wordt behandeld door ds. B. de Boer uit IJmuiden. Mede werking aan deze dienst verleent het gere formeerd kerkkoor uit IJmuiden. SCHEVENINGEN Gevers Deynootweg 83 (100 m vanaf Kurhaus) ZANDVOORT Stationsplein 13 (t.o Station) ook 2e KERSTDAG geopend dat zijn optreden voortduurt zolang je er aan terugdenkt. „Springtime” was swin gend genoeg om iedereen zo goed en zo kwaad als het ging aan het dansen te krijgen. Professioneel begeleid door de goed op elkaar ingespeelde leden van de Lopende Band (Frank Barnhoorn/piano, Eddy Ide- ma/solo-gitaar, Frans Heeremans/basgi- taar en Gert-Jan Prins/drums) toonde Ad van Dongen zich een gedreven vocalist, die zijn eigen composities zingt met een aangenaam klinkende licht vibrerende stem, vol ingehouden emotie. Op de foto richt de poëet Van Dongen zich tot zijn publiek Met het bouwprojekt is inclusief vooraf gaande sloop een investering gemoeid van 1.340.000 gulden. Gerekend wordt op een bouwtijd van een half jaar. Bij de start van het schooljaar 1981-1982 kan de nieuwbouw naar vernacht worden be trokken. Zolang de bouw duurt zijn de klassen van de Noorderschool gehuisvest in de voormalige Ireneschool aan het Raamveld. Direct na de herfstvakantie werd dit gebouw betrokken. Maar ook zonder het verschijnsel plan kenkoorts lijkt het erop, dat Ad van Don gen zich in zijn songteksten kemachtiger kan uitdrukken dan in een niet aan een vast ritme gebonden monoloog, getuige uitstekende nummers als „Doe de groeten aan je zus”, „Keep smiling koe” (beide al eerder in Onaniemverband gespeeld), „Eerste meisje”, „Terug naar Drente” en „Geef mij maar zo’n echte vrouw”. Wonderschone koorzang met een jube lende uitstraling en een onwrikbare, even wichtige klankbalans lieten de gerouti neerde vocalisten beluisteren in het prachtige choral „Wie soil ich dich emp- fangen”. Dit hoge peil handhaafde het koor de gehele avond moeiteloos, elas tisch en flexibel, met een monumentaal fortissimo, en een wonderlijk verstild pia nissimo, kortom de Christelijke Oratori- (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Tegen de vergun ningaanvraag van de heer C. H. Krab ingevolge de hinderwet voor zijn plasticverwerkend bedrijf aan de Ruysdaelstraat in IJmuiden hebben zeventig omwonenden een bezwaar schrift ingediend. VELSEN. Van de mensen die gisteravond naar de Stadsschouwburg togen om het optreden van Jango Edwards and Friends Roadshow bij te wonen, zullen weinigen vermoed hebben dat ze elkaar met rollen papier om de oren zouden slaan. Een voorbeeld van de originele wijze waarop de uit Detroit afkomstige Amerikaan het publiek bij zijn rock-theater weet te betrekken. Overigens had de „King of Fools” in samenwerking met zijn gevolg de aanwe zigen van meet af op de hand. Edwards lijkt het ideale evenwicht ge vonden te hebben tussen rock en theater. Hij wist zich in de afgelopen tijd te omrin gen met knappe musici, die zijn teksten in pakkende melodieën weten te verwerken. Vervolgens zijn daar zijn „medevoorgan- gers”; zij kunnen goed zingen, zijn goed thuis in mime en verrichten akrobatische toeren alsof ze uit een variétégezelschap afkomstig zijn. Ingrediënten die Jango optimaal benut moet hebben om tot deze show te komen. Hoewel het als nieuw aangekondigd stond, bleek het programma „Princilpp- nie Zitkus” toch wat items te bevatten uit vorige produkties. Bij de liedjes bijvoor beeld kennen we „Touch me” al uit de „Rocky Horror show”, terwijl „Taste me” vorig jaar met een wat andere tekst in Paradiso gebracht werd. Het komt nu voor op de nieuwe plaat van Jango Ed wards, waar ook Springtime op staat, wat als toegift gespeeld werd. Toch viel er wat muziek aangaat genoeg nieuw werk te beluisteren. Het reggae-achtige „Thinking Song” en het funky „Superman” moeten velen een gevoel van spijt hebben bezorgd over het feit dat er geen dansruimte was. „One Tones S.K.A.” vormde een huldebe toon aan de helaas alweer in hevigheid afnemende ska-beweging. De muziek werd afgewisseld door aller lei „acts’, die binnen hun veelzijdigheid één ding gemeen hadden: een allesover heersende absurditeit! In „Senorite Mar- grita” verschijnt Edwards op rolschaat sen als „Dame met baard”. Hij blijkt ech ter helemaal geen baard te dragen, maar etaleert wel enkele puike staaltjes van akrobatiek. In enkele andere stukken gaf hij zijn visie op religieuze sekten en de potentiële macht van een priester. Hersenspecialist dr. Anderson en zijn aantrekkelijke assistente verbeeldden een idioterie zonder bijbedoeling die typerend is voor alle Fools. Een prachtige vorm van kunst, waarin vele beeldende vormen be sloten liggen. Edwards geeft het publiek in zijn slotnummer de opdracht de „bood schap” van de Clownpower uit te dragen en werd haast filosofisch door te zeggen VELSEN. Twee jeugdige IJmuidena- ren (16 en 17 jaar) genieten momenteel gastvrijheud bij de Velsense politie na een inbraak dinsdagnacht waarbij ze op he terdaad werden betrapt. Op het IJmui- dense industrieterrein bezuiden de Strandweg was een bedrijfspand aan de Hefnerstraat als doelwit gekozen. Een hier nog aanwezig personeelslid greep een van beiden bij de kraag en waarschuwde vervolgens de politie. Eerder die nacht werd eveneens ingebroken in een pand aan de Deutzstraat. De politie vermoedt betrokkenheid van beiden bij eerdere in sluipingen en inbraken in dezelfde omge ving. Herstelkosten van aangerichte ver nielingen bedroegen daarbij telkens een veelvoud van de vermiste geldbedragen en goederen. IJMUIDEN. De Christelijke Ora toriumvereniging „IJmuiden” vierde het 65-jarig bestaan dinsdagavond in de Nieuwe Kerk te IJmuiden met een feestelijke uitvoering van het Wei nachts Oratorium van Joh. Seb. Bach. SPECIAAL IJMUIDEN. Ad van Dongen en de Lopende Band, binnen de twee voorstel lingen die het IJmuider muziektheaterge- zelschap Onaniem tot dusverre verzorg de al goed voor de meest aantrekkelijke programma-bijdragen, lieten gister avond in het Witte Tejater Velsen horen de (zeer vele) toeschouwers ook op eigen kracht te kunnen boeien. Het eenmansbedrijf verwerkt sinds een jaar de kunststof ABS (akrylnitrilbuta- diënstyrol), zonder daarvoor een hinder- wetsvergunning te bezitten. De omwonen den stellen in hun bezwaarschrift dat door verbranding van ABS-platen bij eventue le brand er giftige stoffen ontstaan die een gevaar opleveren voor de volksgezond heid. In verband met de veiligheid en de volksgezondheid vinden de indieners van de bezwaarschriften het niet wenselijk dat een dergelijk bedrijf in de buurt is gevestigd. HEEMSKERK. In de nacht van maandag op dinsdag zijn op de Vrijburgt- laan in Heemskerk een 24-jarige en een 26- jarige Zaandammer betrapt bij het stelen van benzine. Van drie geparkeerde auto’s hadden ze de tank helemaal leeggezogen. Bij het verhoor bleken de jongemannen nog meer op hun geweten te hebben: de laatste weken hadden ze in twaalf cara vans over het hele land ingebroken. De buit bestond uit televisietoestellen, casset terecorders, radio’s en twee buitenboord motoren. umvereniging „IJmuiden” was er in volle glorie! Het koor is er wederom in geslaagd solisten van naam en faam te contracte ren. Zij zongen hun dikwijls lastige en technisch ingewikkelde partijen met overgave, een rijke uitbeeldingskracht en een expressieve, diepdoorleefde voor dracht. De fijnzinnige orchestratie werd door de leden van het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest met fijnzinnig, vlek keloos, stijlvol en geacheveerd spel alle eer aangedaan. De onvolprezen Jaap Spigt achter het clavecimbel en de even eens veel lof toekomende organist Jaap Zwart jr. hadden een belangrijk aandeel in het welslagen van een fascinerende, memorabele uitvoering van dit prachtige oratorium. Dirigent Willem Wiesehahn stak in een uitstekende vorm en haalde het maximale rendement uit het hem ter beschikking staande grote uitvoerende BEVERWIJK. Op de Breestraat is gisterochtend een 62-jarige vrouw uit Vel- sen-Noord op haar fiets aangereden door een auto, bestuurd door een 24-jarige Be verwijken De man, die met zijn auto van het Stationsplein kwam, gaf de fietser geen voorrang. De vrouw is met een her senschudding naar het Rode Kruis zieken huis in Beverwijk gebracht. Gisterochtend werd op de Laan der Nederlanden een 52 jaar oude vrouw ge schept door een auto. De vrouw stak zon der op te letten de straat over en moest met hoofdwonden in het Rode Kruis Zie kenhuis opgenomen worden. SCHIPHOL. Met ingang van 2 janua ri a.s. gaan de tarieven voor het kortpar- keren en het overdekt parkeren op Schip hol omhoog. De N.V. Luchthaven Schip hol heeft toestemming gekregen van het ministerie vn Economische Zaken om de tarieven voor de (kort) parkeerterreinen PI en P4 met een dubbeltje per uur te verhogen en die voor de parkeergarage onder het stationsgebouw (P7) met 0,20 per uur. Het tarief voor het langparkeer- terrein P3, dat gelegen is aan de dienstweg van Schiphol-Centrum naar Schiphol- Oost, wordt niet verhoogd. Dat blijft zoals het was: 24,00 voor de eerste vijf dagen en ƒ4,00 voor elke dag daarna. Voor de parkeerterreinen Pi en P4 en parkeerga rage P7 worden de nieuwe tarieven: PI 0,70 per uur of 7,00 per etmaal (was 0,60/f 6,00), P4 1,20 per uur of 12,00 per etmaal (was 1,10/J 11,00) en P7 3,00 per uur of 30,00 per etmaal (was 2,80/ 28,00).

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 9