Nieuw plan van organisator Zwarte Markt: De vrouwen die de Beatles te gronde richtten Nu overal te koop. WAVA veilingen bex/erxx/ijk Vanaf januari „ramsj-markt voor ongeregelde goederen Verslaving staat centraal tijdens themabijeenkomst Postagentschappen in Beverwijk dicht Makelaars: consequenties voor woningbouw in Velserbroek TE KOOP Zweedse schotels wen ar hu ctiew weet er meer >tter riem 1981 Hilda Verder in de nieuwe Story: Schrijfbureau ontvreemd bij inbraak TE KOOP IJMOND DINSDAG 3 0 DECEMBER 19 80 'urant Restaurangen Svenska Salades en haringsoorten (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Het verhogen van Hoe de liefde een andere vrouw maakte van (ex-LW) Patty. Wordt Willeke Alberti met Rik weer gelukkig? Uw horoscoop voor 1981: alles over uw gezondheid, liefde en geld. m hef kleinst-© winkeltje van UMUIDEN zsz.3^3 worcfen UW GORDIJNEN GRATIS GENAAID i complete Beatles-story. Met unieke, soms ontroerende foto’s. i kan een extra belemmering bete kenen voor de huizenverkoop, r waardoor een verdere daling van de koopprijzen mogelijk is. Dit zou volgens makelaars in Velsen funest kunnen zijn voor de wo- I ningbouw in de Velserbroek. - 1 ‘(Van een onzer verslaggevers) I BEVERWIJK. De organisa tor van de Zwarte Markt, make- lar B. van Kampen, heeft een deuw plan. Hij wil een „ramsj- larkt” gaan organiseren. Óp die larkt zullen grote partijen onge- igelde goederen aan de man worden gebracht door handela ren. De eerste markt van dit type wordt eind januari gehouden. Ook maakt Van Kampen nu 'haast met zijn plannen voor een zondagse Zwarte Markt. L£ m ten wei Je grenzen voor de vrije sector nietopl i-1--1-1 B' Ssf? In 1970, tien jaar vóór de zinloze moord op John Lennon, waren de Beatles op het hoogtepunt van hun roem. Waarom gingen zij toen plotseling uit elkaar? Story onthult nu het antwoord op deze vraag. In de eerste aflevering van de drie delige exclusieve. 123-351(1 In deze hal. bij het koopcentrum Praxis, wil Zwarte Markt-organisator B. van Kampen zijn nieuwe markt gaan houden. (ADVERTENTIES) 1 19. (ADVERTENTIE) Haarlem ramen e- Ei' VIIO maaUjis een grote hal van 3600 vierkante meter, 7 Voor oudejaarsavond belasten wij ons met het uit zenden van sidles worden verstrekt om de overgang makkelijker te maken, zo stelt Stillebroer. Indien de verhoging van de vrije-sector- grenzen door de gemeenteraad wordt aan vaard slaagt het college wel in haar stre ven een grotere greep op de woningmarkt te krijgen. Daardoor zouden meer inwo ners van Velsen kans maken een woning binnen de gemeente te vinden. „Maar,” zo stelt Stillebroer, „het aantal bij de ge meente ingeschreven gegadigden geeft geen reëel beeld van dë werkelijke wo ningbehoefte op dit moment. Er staan veel mensen op de lijst, die zich in verschillen de gemeenten laten inschrijven - of zich laten noteren met de verwachting pas over een jaar of vier aan de beurt te zijn.” (Van onze IJmondredactie) BEVERWIJK. Het thema „ver slaving” staat woensdag, 14 januari, centraal tijdens een bijeenkomst in het ontmoetingscentrum De Nieuwe Slof in Beverwijk. markt is. „Het is een pretpark. De mensen komen hier in eerste instantie voor het plezier. Anders kunnen zo ook wel Keu kenhof of het Dolfinarium op zondag slui ten. Het gemeentebestuur in Beverwijk zit nou al maanden op me te katten. Ik ont- zijn plannen voor de „ramsj-markt” be kend zijn geworden. Van Kampen: „Als mensen kritiek op je hebben, ben je blijk baar de moeite waard. Ik zie dat als een compliment en ik stoor me er niet aan. Het publiek oordeelt wel”. •entjes. >rduur- -hoogt. tuiden. t ouden eer voor sop.: re (Van een medewerker) BEVERWIJK. De noteringen van de Beverwijkse veiling waren maandag als volgt. Groente: andijvie 325-350, boerekool 60- 108, seldery 102-29, knolseldery 30-62, pe terselie 125, prei 72-107, schorseneren 170, sla 30-41, uien 40-71, gesneden boerekool 78-86, champignons 101-123. Aanvoer: uien 12.000 kilo, prei 11.000 kilo, boerekool 12.000 kilo, knolseldery 6.000 kilo. BEVERWIJK. Uit een woning aan de Jan Alsweg werd in de periode 23-29 de cember een massief eiken schrijfbureau ontvreemd na inbraak. De diefstal vond plaats terwijl de bewoners van het bewus te pand afwezig waren. In de woning bleef verder alles onaangeroerd. ichikbat ave. bent tt ijkhede' assists eid. hoenen scherpe n remp ierdele- ale prfr I 15, tel LINGERIE Winkelcentrum Cronjé 52 H'lem Tel. 252329 (ADVERTENTIE) 'UW NAAST DE XYKKRyp moet niets anders dan kinnesinne, onbe grip en angst. Maar nooit komen ze met keiharde, jurdische argumenten”, mop pert de makelaar. Ongetwijfeld zal wederom een storm kritiek boven zijn hoofd losbarsten, nu den of kan die in zijn geheel weigeren. Voor dit jaar waren de bedragen vastge steld op 260.000 gulden en 570 gulden. Met de voorgestelde verhoging van die bedra gen wil het college gebruik maken van het maximum dat de minister heeft aangege ven. Deze heeft optrekken van de grens voor koopwoningen naar 234.000 gulden en voor huurwoningen naar 600 gulden geadviseerd. De gemeenten zijn daarbij gemachtigd deze bedragen met 25 procent te overschrijden. Deze maatregel is volgens de heer Stille broer niet zinnig en kan de particuliere huizenverkoop verder belemmeren. „In de bedoelde categorie huizen zijn de ver kopen toch al beperkt. De meeste mensen die dergelijke huizen kopen zijn Haar lemmers, die naar Velsen, vaak naar Sant poort, willen verhuizen. Door de verho ging van de vrije-sectorgrenzen kan de situatie ontstaan dat zo’n kandidaatkoper, die economisch aan Haarlem is gebonden, het huis van zijn keuze niet meer kan kopen doordat de gemeente hem allerlei beperkingen oplegt. Zo iemand zou dan wel naar Alkmaar kunnen verhuizen, het overloopgebied voor Kennemerland en de IJmond,” aldus Stillebroer die dat een ongewenste ontwikkeling zou vinden. Hij pleit ervoor dat in tegenstelling tot verde re belemmering van de huizenverkoop er juist maatregelen genomen worden, die de stagnerende handel verlevendigen. Mo menteel wordt de aankoop van een huis verre van aantrekkelijk gemaakt door on der meer het heffen van overdrachtsbe lasting, zo’n zes procent, terwijl bij het betrekken van een duurder huurhuis sub- (Van onze IJmondredactie) BEVERWIJK. In verband met het opmaken van de balans zijn de postagent schappen aan de Wijkerbaan en de Plan tage in Beverwijk respectievelijk op 2 en 5 januari gesloten. Het publiek kan op deze data terecht bij het hoofdkantoor aan de Laan van Mee- restein in Beverwijk. De openingstijden zijn van ’s morgens acht tot ’s avonds ze ven uur. :act it« JE. Li ven io. 82011 appara- voorra- Haar- skhaak- Het programma begint ’s middags om kwart over een en duurt tot ’s middags vijf uur. Na een inleiding van Dick Ver meulen, medewerker van het Consultatie bureau voor alcohol en drugs in Haarlem, zullen drie discussiegroepen zich buigen over het onderwerp alcohol, drugs en me dicijnen. Bij twee groepen wordt een videotape getoond, terwijl bij de discus siegroep „medicijnen” mevrouw Elly Lambooy, van de Stichting Mensen van Nu, een inleiding houdt. Omstreeks vier uur rapporteren de drie discussiegroepen hun bevindingen, waar na, de conclusies worden getrokken. De bijeenkomst is bedoeld voor hulpverle ners in de IJmond en andere belangstel- -Een onderkomen voor zijn nieuwe bifons* Lrarnsj-markt^’ heeft Van Kampen al. Het maat o is een grote hal van 3600 vierkante meter, gemaak bij het pand van Praxis op het Beverwijk se industrieterrein. De „ramsj-markt" is vooral bedoeld voor handelaren met grote «partijen goederen, die ze via de normale handelskanalen niet goed kwijtraken. Van Kampen: „Ik noem maar als voor- .bteld: iemand heeft honderdduizend laar zen op de kop getikt. Prima spullen, maar hij kan ze nergens kwijt. Wel, die spullen jkan hij dan op de „ramsj-markt” slijten”. Volgens Stillebroer zou centralisatie van de gemeentelijke bureaus voor huis vesting in één bureau voor geheel Midden- en Zuid-Kennemerland een beter zicht kunnen geven op de woningbehoefte. Bo vendien zou er een breed bevolkingson derzoek moeten komen naar de huisves tingswensen in een groot gebied. Hieruit zou een beeld kunnen ontstaan van het aantal mensen dat groter of kleiner wil gaan wonen. Deze overzichten zijn naar de mening van Stillebroer noodzakelijk wil het college zo optimaal mogelijk de doorstroming bevorderen. ;maarv. adres» >1. 023- )90,020- -22 uur. jving. „Dalen de prijzen van bestaande huizen I onder de nieuwbouwprijzen, dan zal geen I enkele ondernemer brood zien in vrijesec- I torbouw in de Velserbroek, hetgeen con- I sequenties zal hebben voor de huurprij zen,” aldus de heer J. J. A. Stillebroer, I bestuurslid van de afdeling Kennemer- I land van de Nederlandse Bond van Make- I laars en woordvoerder van de Velsense I makelaars. De opbrengsten van huizen in de vrije I sector in een woningbouwplan drukken I dé prijzen van huurwoningen. Blijken de I koopwoningen niet gebouwd te kunnen I worden of onverkoopbaar te zijn, dan I kunnen de huurprijzen toenemen. Onlangs kondigde het college van B. en I W. aan de grenzen voör de vrije sector I voor het komende jaar op te willen trek- I ken tot 292.000 gulden en voor huurwonin- I gen tot 750 gulden per maand. Hierdoor I krijgt de gemeente een grotere greep op I de woningmarkt, daar voor meer huizen I een woonvergunning zal moeten worden I aangevraagd. De gemeente geeft zo’n ver- I gunning pas af onder bepaalde voorwaar- Wij sluiten oudejaarsavond om 18.00 uur Op nieuwjaarsdag centeren wij vanaf 16.30 uur Gaande Smorgasbord (lopend Zweeds buffet) en verder lichte zeer smakelijke wild- en vleesgerechten. Deze nieuwe markt wordt ook op zater dag gehouden, net als de Zwarte Markt. Omdat de „ramsj-hal” vlak bij de veiling hallen ligt, kunnen bezoekers van de Zwarte Markt zo van het ene naar de andere koopfestijn lopen. Van. Kampen is op het idee van de „ramsj-markt” gebracht door handelaren op de Zwarte Markt. Die vroegen Van Kampen vaak of ze ook grote partijen nieuwe goederen mochten verkopen. Spe ciaal voor die handelaren heeft de kiene makelaar nu de „ramsj-markt” uitgevon den. Uiteraard kunnen ook particulieren op de nieuwe markt terecht, mits ze vol doende nieuwe handelswaar meebrengen. De handelaren huren voor een bepaald bedrag een standplaats in de hal. De gemeente Beverwijk en de onderne mers in de IJmond zullen allerminst ge lukkig zijn met dit nieuwe geesteskind van de ondernemende Van Kampen. Maar Van Kampen trekt zich daar geen fluit van aan: „Ik zie zo’n ramsj-markt als een duidelijke aanvulling van het onder- nemersgebeuren in de IJmond. Ik geloof er niets van dat de middenstand hinder ondervindt van de ramsj-markt”. Volgens de makelaar is zijn nieuwe markt volko men legaal. Hij is van mening dat er Kennemerplein 5 tel. 023-320668 I. Als U jeven. absoluut geen juridische gronden zijn op basis waarvan de „ramsj-markt” verbo den zou kunnen worden. Voornaamste klacht van de midden stand tegen de Zwarte Markt is altijd geweest, dat daarmee de detailhandel naar het industrieterrein wordt gehaald. Een middenstander zit' namelijk op het industrieterrein altijd goedkoper dan in de stad. Op de „ramsj-markt” wordt uit sluitend detailhandel gedreven. Van Kam pen zegt daarop: „Zo’n hal hoort gewoon op het industrieterrein. Ik kan moeilijk in de Breestraat gaan zitten. Bovendien zit op het Beverwijkse industriegebied al zo ontzettend veel detailhandel. Kijk maar naar Praxis. Dat is een compleet waren huis”. Ander plan van Van Kampen is om de Zwarte Markt ook op zondag te laten plaatsvinden. Een groot deel van de Be verwijkse gemeenteraad verzet zich daar fel tegen. Toch wil Van Kampen doorzet ten en vermoedelijk voorjaar ’81 zal ook op zondag een Zwarte Markt plaatsheb ben. Belangstelling voor standplaatsen is er voldoende volgens Van Kampen. Weliswaar is het verboden om ’s zon dags markt te houden, maar Van Kampen beweert dat de Zwarte Markt geen echte De verkoop van duurdere woningen raakte het afgelopen jaar al in een dal. ..Optrekken vrije sector heeft ongunstig effect”

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 9