Vier inbraken in Santpoort bij terugkeer van mijn man Portefeuille met 2700 gulden uit colbert gehaald s „Bier-feest” in garagebox „De mooiste dag beleefde ik ht d M nt Dieren in nood op oudejaarsavond kort ijmondnicuws HOOGBEJAARD ECHTPAAR VIERT PLATINA HUWELIJKSFEEST n o Laatste particulier geeft toestemming aanleg persleiding Umuiden wat vertel je me nou later Jongelui gooien met vuurwerk naar voorbijgangers *71 1 1 WOENSDAG 31 DECEMBER 19 80 IJMOND PRODUKTIE HOOGOVENS VOLGENS DIRECTIE OOK BIJ GEBRUIK DERDE OVEN LAAG perste- het uit men dat d bestu icht vol- an voor en heli- n. Kolo- van de tenango plekke helikop- dig had t maken onduras heeft echter geen maatregelen op het sociale vlak genomen. Deze zouden de door de staalsanering ontstane sociale pijn wat moeten verlichten. Zo heeft Estel tot op heden nog geen cent van de al geruime tijd geleden toegezeg de 11 miljoen gulden steun ont vangen. (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. „Het sneeuw de en het hagelde. Met z’n allen, mijn ouders, schoonouders en mijn aanstaande echtgenoot, gin gen we in een rijtuig naar het stadhuis in Velsen”. Haar huwe lijksdag herinnert mevrouw Klauwers zich nog als de dag van gisteren. Maar liefst 65 jaar later vierde dinsdag het echtpaar Klauwers het platina huwelijks feest te midden van zes kinderen, twintig kleinkinderen en 23 ach terkleinkinderen. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Uit het feit dat Hoogovens één van de twee bui ten bedrijf gestelde ovens in ge reedheid brengt voor een mogelij ke produktie mag volgens de di rectie niet afgeleid worden dat de ergste staalproblemen achter de rug zijn. De vooruitzichten blij ven onveranderd somber en dat heeft de Europese Commissie er toe bewogen ook Estel voor het eerste kwartaal van 1981 strin gente produktiebeperkingen op te leggen. Diezelfde commissie er komende maanden niet in “SS? s ssen of je ind: W) 7,00 7,25 5,00 Burgemeester mr. P. J. Molendijk op be zoek bij het echtpaar Klauwers. uur uur 9,10 3,70 Mocht de orderportefeuille daartoe aan leiding geven, dan zal hoogoven 6 waar schijnlijk op 13 januari weer in bedrijf genomen worden. Inmiddels heeft de Raad van Bestuur van Estel de quota van de Europese Commissie voor de eerste drie maanden van 1981 binnen. Estel is niet in staat aan te geven hoeveel dit concern zal moeten matigen, maar nu al staat vast dat met name de produktie van warmgewalst materiaal aanzienlijk be- Kort na de brand moest het gezin zijn vertrouwde onderkomen verlaten. Sinds de gedwongen verhuizing woont het echt paar 22 jaar in de huidige woning. daarmee gestopt. Tuinieren was zijn lust en zijn leven. Tot na zijn pensionering was hij als tuinier in dienst van het Provinci aal Ziekenhuis. Ruim dertig jaar is hij daar werkzaam geweest. Zolang het nog mogelijk is wil mevrouw Klauwers samen met haar man zelfstan dig blijven wonen. Ze denkt niet eens aan een bejaardenhuis. Dinsdagmorgen vierde het echtpaar het huwelijksfeest in huiselijke kring, terwijl ’s middags zeventig mensen het feest luis ter bij zetten bij een koffietafel in restau rant Brederode. voor het financieren van inmiddels al uit gevoerde VUT-projecten. Wel meent de regering dat conjuncturele en structurele maatregelen duidelijk uit elkaar gehou den moeten worden. Zo wil Nederland alleen meebetalen aan de staalsanering als ook andere landen besluiten tot een de brandweer uitrukken om kleine brandjes in de woningen te doven. Van woningen aan de Krugerstraat, die gerenoveerd worden, zijn enkele ruiten ingegooid. Op de Wilhelmina- kade zijn bij een aantal slooppanden de (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. De Dierenbescherming, af deling Velsen-IJmuiden, wijst dierenbe- zitters erop, dat in geval dieren vanavond, oudejaarsavond, in nood raken als gevolg van het afsteken van vuurwerk, men zich telefonisch in verbinding kan stellen met het nummer 02550-33239 van de Dieren hulpdienst. De 82-jange heer Klauwers heeft een leven van hard en zwaar werk achter de rug. Als jongen werkte hij al bij zijn vader öp de tuinderij in Schoten. Na zijn huwe lijk op 29 december 1915 kwam hij in Velseroord wonen, toen nog een ruig hei- Tot een half jaar geleden werkte de heer Klauwers nog in een volkstuintje bij zijn huis. In verbalid met zijn gezondheid is hij ie street arste jt ste h» tid, ma,' de guei gevet: 1 volgeu guerrilk i het It ersbon- jor het SM-te Is Rot- Mevrouw Klauwers is een schippers dochter. Hoewel zij als jong meisje erg zwaar werk deed, kijkt ze met veel plezier terug op haar jeugd. Zij vaarde met haar vader op een schuit die zij soms „in de leien” moest voorttrekken. In de Amster damse grachten bewoog zij de schuit voort met een vaarboom. In de winter als het vroor, haalde zij haar handen open aan de beijzelde vaarboom. Pijn en kou is ze vergeten, terwijl ze de dierbare herin neringen aan haar vader zuinig bewaart. Het gezin Klauwers verhuisde meerdere malen. Een aantal jaren woonde het aan de Pastoorstraat en daarna aan de Bloe- mendaalsestraatweg in Santpoort Deze woning brandde voor een deel uit. De hele straat raakte toen in rep en roer en bracht het huisraad van de familie Klauwers in veiligheid. 5,00 5,00 ),80 ervoers- men fii- n Nedl- edlloy: igen die vloeien, te her aranties genheid rijven. der als positief tussen ■en niet wordt i Lloyd indien le vaan it, ver- /achter lie tijd fdzake- en blij „De mooiste dag in mijn leven beleefde ik toen ik mijn man gezond en wel terug zag na elf maanden Duitse gevangen schap. Hij was opgepakt door de Duitsers omdat hij een radio bezat, waarmee hij naar de Engelse zender luisterde. De eer ste tijd zat hij in Umuiden en later in Amsterdam gevangen. Toen zocht ik hem elke dag op. Daarna was dat niet meer mogelijk. De onzekerheid waarin ik leefde Was verschrikkelijk. Achteraf bleek dat hij niet zo’n slechte tijd heeft gehad. Hij was door de gevangenisdirecteur aange steld als tuinier en werd goed behandeld”, aldus mevrouw Klauwers. Haar zoon zat in Vught gevangen. Vlak voor haar man terugkeerde zag ze ook hem weer in leven de lijve terug. ind) 'sten va fensief ii staan i, londuras er in bekent deuren finaal kapotgeslagen, zodat regen en wind in het interieur vrij spel hebben. Oud- IJmuiden sterft een wrede dood onder de handen van haar eigen kinderen... (Van onze Umond-redactie) VELSEN. In vier woningen in Sant poort is maandagnacht ingebroken. Uit een woning aan de Kerkerinklaan is een portefeuille plus een spaarpot gestolen met een totale inhoud van 145 gulden. De inbrekers kwamen het huis binnen door de keukendeur te forceren. Bij een andere woning aan de Kerkerinklaan werd ook een poging tot inbraak gedaan, maar daar kregen de onverlaten de tuindeur niet open. Dat lukte wel bij een pand aan de Westerhoevelaan maar daar vonden de inbrekers niets van waarde. Bij een wo ning aan de J. T. Cremerlaan tenslotte werd een portefeuille met 60 gulden in houd gestolen. op, met het verlenen van financiële hulp op sociaal gebied is deze commissie min der snel en slagvaardig. Volgens een woordvoerder van het ministerie van Eco nomische Zaken gaat de Nederlandse re gering er nog steeds van uit dat Estel vanuit Brussel 11 miljoen gulden krijgt (Van onze Umond-redactie) VELSEN. Het regent klachten bij de Velsense politie over jongelui die met vuurwerk naar voorbijgangers gooien. Van ’s ochtends vroeg tot ’s avonds laat zijn politiemensen bezig op te treden te gen baldadige groepjes jongeren. Gister middag werd een agent achterna gezeten door een groep van acht jongelieden, die met vuurwerk naar de politieman gooi den. Met de hulp van collega’s kon de agent de jongens tenslotte inrekenen. Op het bureau bleken de jongens een grote hoeveelheid vuurwerk bij zich te hebben. Ook werd bij een van hen een dolk aange troffen. Bij een woning aan de lepenstraat is door een brievenbus een rotje naar bin nengegooid. Doordat de bewoners thuis waren, kon voorkomen worden dat er brand uitbrak. Ondanks de klachten heeft de politie niet de indruk dat het met het vuurwerk- misbruik erger is dan in andere jaren. ingrijpende produktiebeperking. Op het ministerie van Economische Zaken in Den Haag wordt opgemerkt dat „Brussel” nu aan zet is. De hoop op een snel en positief besluit is, zo wordt op de betrok ken ministeries gezegd, nog niet opge geven. perkt moet worden. De Europese Com missie tracht een vermindering van 20 procent te realiseren. Voor het universaal staal ligt dit percentage rond de 13 pro cent, terwijl voor zware profielen een ver mindering van 15 procent zal gelden. Lichte profielen komen uit op 16 procent minder. Deze percentages worden in mindering gebracht op het meest gunstige eerste kwartaal dat Estel de afgelopen drie jaar gehad heeft. Volgens een woordvoerder van het concern is nog niet bekend of Estel veel van de produktiebeperking zal merken. Zowel in Umuiden als Dortmund heeft Estel de produktie drastisch moeten verminderen. Hoogovens komt voor 1980 uit op een produktie van zo’n 4,9 miljoen ton. Begin dit jaar hoopte de directie nog uit te komen op 5,8 miljoen ton. Een woordvoerder van Hoogovens het desge vraagd weten dat het niet uitgesloten is dat het aansteken van een derde oven, die misschien maar een zeer beperkte hoe veelheid ruw ijzer zal produceren, weinig rendabel is. Legt de Europese Commissie de laatste maanden diverse produktiebeperkingen ’af giste 1 waartj voor ha het FDF. iemoffi ensieven geloven left ver- (Van onze Umond-redactie) BEVERWIJK. Uit een kapperszaak aan de Beverwijkse Zeestraat is gisteren een portefeuille met een inhoud van 2700 gulden gestolen. De portefeuille zat in het colbertjasje van de eigenaar van de kap perszaak. Hij had het jasje aan de kapstok in zijn winkel gehangen. Bij een garage aan de Schouwenaer- straat in Beverwijk wordt een groene Ford Taunus Combi vermist. De auto is vermoedelijk al tijdens de kerstdagen weggehaald. Het kenteken luidt: 37-19- XM. Twee portemonnees met respectievelijk 100 gulden en 235 gulden inhoud zijn gisteren weggehaald uit het kantoortje van de Beverwijkse Boekhandel aan de Breestraat. De portemonnees zaten in twee damestasjes, die toebehoren aan het winkelpersoneel. De dieven zijn het kan toor waarschijnlijk via de winkel binnen gekomen. (Van een onzer verslaggevers) CASTRICUM. Ten behoeve van de aanleg van de persleiding voor de afvoer van het rioolwater van Castricum naar de rioolwaterzuiveringsinstallatie in Bever wijk heeft een Beverwijkse particulier toestemming gegeven gebruik te maken van zijn grond. De overeenstemming met het Hoog heemraadschap Uit waterende Sluizen kwam dinsdagmiddag tot stand tijdens een hoorzitting in het kader van de belem meringenwet privaatrecht. De zitting werd gehouden in het gemeentehuis van Castricum. Alle andere betrokkenen heb ben reeds een overeekomst met het Hoog heemraadschap afgesloten. Ondanks het mogelijk aanste ken van de derde oven zal de produk tie bij Hoogovens de komende maanden niet drastisch wor den verhoogd. (Van onze Umond-redactie) VELSEN. Maandagnacht is een garagebox aan de Schaapmanlaan opengebroken. De voorruit van de daar aanwezige auto werd kapotgesla gen. Vervolgens zijn de heden in de auto gaan zitten en hebben daar enige flesjes bier soldaat gemaakt. De politie trof namelijk in de auto een flinke hoeveelheid lege bierflesjes aan. Van de daders ontbreekt elk spoor. Uit een auto die geparkeerd stond aan de Wieringerstraat in Velsen is gisteravond voor 2350 gulden aan foto apparatuur weggehaald. De wagen plus foto-spullen behoorde toe aan een inwoner van Heerhugowaard. i degebied. Hij vond een werkkring bij de „wilde vaart”. Na een jaar of drie keerde hij de zee de rug toe en kreeg hij werk bij de Ballastmij. Daar heeft hij nog meege holpen bij de bouw van de Middensluis. In de crisisjaren was er voor hem geen werk bij de Ballastmij en monsterde hij aan als stoker op een vistrawler. Na de economi sche inzinking kwam hij weer bij de Bal lastmij terug, eerst als machinist en later als molenbaas. Vlak voor de oorlog begon hij een eigen tuinderij, die hij na zijn terugkeer uit Duitse gevangenschap voortzette. Fractiespreekuur. In het Beverwijkse Stadskantoor houdt de plaatselijke CDA- fractie op 6 januari van zeven tot half acht 's avonds weer spreekuur. Klaverjassen. Voetbalvereniging VW heeft voor vrijdag, 9 januari, een klaveijasavond op het programma staan, te houden in de Waterlookantine aan de Van den Vondellaan in Santpoort. Ook in De Schans in Beverwijk wordt geklaver jast. En wel op vrijdag, 2 januari. Beide kaartavonden beginnen om acht uur. Kienen. In het Alleenstaanden Centrum aan de Wijkeroogstraat in Velsen-Noord is er dinsdag, 6 januari, vanaf acht uur een kienavond. Bevestiging. Pastoor Timmer, opvolger van pastoor Pronk, zal zondag 4 januari tijdens de mis die om elf uur begint, door deken Alfred van de Weijer van Bever wijk worden bevestigd in de St. Jozefkerk aan de Laan der Nederlanden in Bever wijk. Haar man luistert geboeid als mevrouw Klauwers vertelt over de tijd vlak voor de oorlog. „Rijk hadden we het niet. Een bos wortelen, die we kweekten op onze tuinde rij, verkochten we voor twee cent en een krop sla voor een cent. Met geld van mijn levensverzekeringsmaatschappij startte we de tuinderij. Aan het eind van elk seizoen waren we weer uit de rode cij fers”. - Ondanks haar hoge leeftijd of mis schien wel juist door haar hoge leeftijd weet de 84-jarige mevrouw Klauwers boeiend te verhalen over haar levensloop, .die zij 65 jaar deelde met haar man. De langste tijd heeft het gezin in Santpoort gewoond, waar burgemeester P. J. Molen dijk de hoogbejaarde echtelieden dins dagmorgen in hun woning kwam be zoeken. UMUIDEN. De vaste rubriek in onze woensdagedities „Umuiden wat vertel je me nou” komt vandaag door omstandigheden te vervallen. Maar de aflevering van deze week zal worden geplaatst in de vrijdageditie. Volgens een woordvoerder van Hoog ovens is de orderportefeuille van dit be drijf voor het eerste kwartaal van 1981 niet drastisch verbeterd. De hoogoven 6 wordt alleen in produktie genomen als het niet mogelijk is met de ovens 4 en 7 aan de vraag te voldoen. „Wij willen nou eenmaal geen „nee” aan onze klanten verkopen, dat zou met het oog op de toekomst bijzon der schadelijk kunnen zijn. Vandaar dat die derde oven mogelijk gebruikt zal wor den om dat kleine beetje extra dat de ovens 4 en 7 dan net niet kunnen produce ren voor haar rekening te nemen. Maar een opzienbarende verhoging van de pro duktie zit er vooralsnog niet in”, zo zei de woordvoerder. „Opzienbarende verhoging zit De slopers van oud-Umuiden werken deze week niet. Daarom zet de jeugd de afbraak maar voort Uit verveling en balorigheid gooi en ze ruiten in, klauteren daken op en spelen met vuur in de oude huizen. Meermalen moet ■W:

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 5