te verlaten, maakten sommigen de alleszins juiste opmerking, dat de overwegen in Utrecht, in navol ging van Haarlem, nu ook maar spoedig in onderwegen moesten veranderd worden. Reeds is Vleuten gepas seerd en vraagt ieder zijn buur, of het kasteel nog niet te zien ishet hooge geboomte en de ligging op vlak terrein veroorloven evenwel bijna niet eerder een blik op het slot, voordat de oprijlaan gepasseerd wordt en dan daar verrijst het in een bed van bloemen. En nu de paarden laten blazen, het koffie maal laten gereed maken en naar het kasteel. Trap op, trap af, door kamers, gangen, tranzen, kelders en met uitzondering van de laatste, uit alle vensters een verrukkelijk vergezicht. Na een paar uur bewonderen en luisteren naar de vele historische bijzonderheden, een warm loopje, om in het aardige dorpsherbergje aan te landen. Waar anders Haarzuy- len's vroede mannen vergaderen, wachtte nu op lange tafels het landelijke twaalfuurtje. Een korte, welver diende rust had allen voldoende gesterkt om een wan deling naar de helaas ledige stallen te kunnen doen en het sierlijk aangelegde park met zijn frissche vijvers, Rozenberg en Franschen tuin te kunnen bewonderen. En dan dit heerlijke oord mocht toch niet verlaten worden, voordat de deelnemers, met het kasteel op den achtergrond vereeuwigd waren, aldus geschiedde. Dat de vereeniging „Haerlem" elk jaar een excur sie naar elders uitschrijft, is niet alleen interressant, 12

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1906 | | pagina 12