kamer voor Kantongerecht bestemd, geheel tot museum ingericht. En welk een museum! Zeer onlangs verrijkt met de kostbare verzameling porcelein, zilverwerk en schilderijen van mevrouw Vicq Carbasius. Toch had het museum ook vroeger reeds vermaardheid door zijn buitengewone fraaie kast en betimmering uit het St. Pietershof en de merkwaar dige schuttersstukken van den Hoornschen schilder Rotius. Of is het De Ruyter-portret van Ferdinand Bol niet reeds een bezoek waard De mooie hardsteenen gevel van het museum en het daartegenover liggende waaggebouw van 1609, geven een voornaam karakter aan den Rooden Steen. Er restte nu nog het Raadhuis met zijn eigenaardigen bouw, door den stompen hoek van den voorgevel, doch goed in den ouden stijl herbouwd. Behalve den reeds genoemden Bossubeker, met zijn op fransch gelijkend randschrift, men zegt dat het beduidt: „Eén van mijn beide heb ik mij voorgesteld, öf ik moet niets, óf ik moet in alles mijn zin hebben", werd in de raadzaal het groote doek in zijn rijk gesneden lijst van Jan Blankerhof bewonderd, voorstellende den reeds genoemden slag op de Zuiderzee, die zeker niet onopgemerkt is voorbijgegaan, zooals nog uit tal van herinneringen blijkt. Intusschen uitsluitend van geestelijk voedsel kan men niet leven, zoo dachten de dames en heeren ook, dus vereenigden zij zich ten slotte volgens oud Hollandsch gebruik aan een gemeenschappelijken disch, en keerden toen de zon reeds lang ter kimme was, in dezelfde opgewekte stemming huis waarts, als waarmede zij den dag hadden aangevangen en verrijkt met herinneringen, die hen nog lang zullen bijblijven, aan een leerrijken, genotvollen tocht.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1907 | | pagina 10