dat die enkelen niet ten onrechte op hun weerglazen hadden vertrouwd. Immers het beloofde steeds meer een heerlijken Septemberdag te zullen worden. Door het vriendelijke hollandsche landschap en de Streek was onder aangenaam gesprek weldra Enkhuizen bereikt. Eerst de boot voor Friesland statig de haven uit zien varen en dan onmiddellijk uit het station links afgeslagen om een kleine wandeling door het aardige park, met zijn heldere huisjes te maken, een der bekende stichtingen van Maria Magdalena Snouck van Loosen, overleden in 1885. Een ge zond oord waar vijftig Enkhuizer arbeiders-gezinnen tegen zeer geringe huur een benijdenswaardig onderkomen kunnen vinden. In de haven was niet dat drukke vertier hetwelk in de maanden Mei tot Juli zulk een bedrijvig aanzien aan dit stadsgedeelte geeft, wanneer de ansjovisvisscherij in vollen gang is. Om tien uur trok het vermaarde carrillon van den Drommedaris, naar men zegt een der fraaiste uit Nederland, reeds van verre de aandacht. De Drommedaris zelf is een schilderachtige poort uit het jaar 1540, die evenwel door een leelijken binnenbouw in haar doorgang totaal verknoeid is. Een eigenaardige versiering zijn de aan een der zijden opge hangen beide ankers, een herinnering aan den mislukten aan slag der Gelderschen in het jaar 1537. Na een heerlijk uitzicht over de Zuiderzee langs den Wier- dijk, het typische Staversche poortje en men staat voor het zoogenaamde Peperhuis, dat thans voor kaaspakhuis wordt gebruiktom den hoek het Oost-Indische huis. Langs de haven met aan de overzijde een mooi eenzaam gebouwtje, en we kunnen het prachtige Raadhuis bewonderen, dat ge heel in hardsteen opgetrokken, naar een ontwerp van Jacob van Kampen, is gebouwd en voltooid in 1688, een gebouw, waarvan de bezichtiging alleen een gang naar Enkhuizen

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1907 | | pagina 7