Om 5 uur dan werd den bestuursleden van „Gouda Vooruit" die zulk een smakelijk programma hadden samengesteld en den deelnemers tot zulke voortreffelijke gidsen hadden ge strekt, hartelijk dank gezegd onder het genot van een kopje thee en werd naar den Haag gespoord, terwijl het gesprek in hoofdzaak liep over de Crabethen en Pieter Post, stroop wafeltjes en pijpen, kaarsen en kazen. Een gezellige maaltijd, dat prijzenswaardige voorbeeld onzer vaderen, al wordt er te huidigen dage niet meer zoo geplengd, was het slot van den heerlijken dag, die in zulk een opgewekte stemming werd doorgebracht, en waarvan menig geestig woord onder den maaltijd, die in Hotel de Witte Brug te Scheveningen werd gehouden, getuigenis aflegde. doen velen op Woensdag 20 April een stoet van meer dan 80 dames en heeren door Haarlem's straten zagen wan delen, vroegen zij zich nieuwsgierig af, wat er toch wel te doen zou zijn, niet bevroedende, dat het de Vereeniging Haerlem was, die een oudheidkundige wandeling hield. Aller eerst werd het gebouw der Hollandsche Maatschappij van Wetenschappen op het Spaarne bezocht, waar het gezelschap door den Secretaris der Maatschappij en Mevrouw Lotsy werd ontvangen en rondgeleid. De prachtige vertrekken in Lodewijk XVI-stijl werden bewonderd, de fraaie plafonds en zijden behangsels en het sierlijke snijwerk op deuren en kozijnen. In den tuin van het gebouw werd het Huygens monument nog in oogenschouw genomen. Er zullen weinig tochtgenooten hebben vermoed, dat de brouwerij „Het Scheepje" aan de Houtmarkt nog £ulk een typische oud-hollandsche kamer bevat met eikenhouten betimmering, eiken balken en aan wanden en op kasten fraai Delftsch aardewerk. De gelukkige eigenaar, de Heer van Alphen, mag trotsch gaan op zulk een bezit. Langs de

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1909 | | pagina 12