zoogenaamde Broederhuis der Moravische broeders bezichtigd. Dat rustige pleintje met links en rechts de karakteristieke huizen, welk een genot voor het oog, die kalmte van kleur en lijn. Dat de broeders hun zin voor handel en nijver heid uit Duitschland hebben meegebracht, bleek wel bij het bezoek aan de vele winkels en magazijnen. Velen vonden er iets van hun gading, hetzij in den eetbaren vorm van Zeister Geduldjes of Broedertjes, hetzij onder de kunstnijverheids- producten. Na een gemeenschappelijken gezelligen maaltijd in het Broeder-Hótel, waar nog een vriendelijk woord gesproken werd, toog het gezelschap om 7 uur weder huiswaarts, ten zeerste voldaan over het uitstapje, dat, gelijk steeds, gelukkig begunstigd werd door een heerlijken najaarsdag. In het afgeloopen jaar zijn weder enkele nieuwe leden tot onze Vereeniging toegetreden (het leden tal bedraagt thans 318), doch anderen zijn ons door vertrek naar elders of overlijden ontvallen. Het is onze gewoonte niet om de laatsten althans hier afzon derlijk te vermelden, doch voor een enkelen mogen wij ditmaal een uitzondering maken. Ds. J. Craan- dijk, die ons op den 3 Juni van dit jaar door den dood ontviel, was, hoewel niet in onze stad geboren, toch in den loop der jaren een „oprecht" Haarlem mer geworden. Wij allen weten hoeveel hij voor de stad zijner inwoning gevoelde en welk een warm hart hij onze Vereeniging toedroeg. Hij heeft daar van de ondubbelzinnige blijken gegeven door zijn voortreffelijk werkje over de Haarlemsche Hofjes,

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1911 | | pagina 15